Reklama

úterý 25. května 2021

Nemrzačte naši historii

Zdeněk Zbytek
25. 5. 2021
Kniha "Nemrzačte naši historii" byla napsána jako reakce na nehorázné falšování našich novodobých dějin řadou současných politiků, ale i rádoby historiků, občanů a různých společenských organizací! Počátkem června bude v Praze organizován slavnostní křest knihy. Poté budou autoři knihy připraveni navštívit česká města na autogramiády a besedovat ke knize všude tam, kde o knihu bude zájem a - samozřejmě - kam budou pozváni!V knize o 350 stranách jsou objektivně a pravdivě rozebrány dvě novodobé historické události spojené s přímým osvobozováním Československa na podzim roku1944 a na jaře roku 1945, a sice tzv. "krvavá" Karpatsko-dukelská operace probíhající v září - říjnu 1944 a skutečná role Ruské osvobozenecké armády (ROA) při osvobozování Prahy v květnu 1945.

Již v lednu 2020 se nám podařilo regulérně získat 3,5 tisíce stran unikátních dokumentů a fotografií z Archívů Ruské federace ze soudního procesu s generálem Vlasovem a spol., který proběhl v Moskvě v roce 1946. V čele se spisovatelem a historikem Ing. Oldřichem Jurmanem jsme z nich následně vybrali okolo osmdesáti stran textů a fotografií, které s doprovodným textem v knize autenticky a pravdivě ozřejmují činnosti ROA zejména v dubnu 1945 před příchodem ROA do Prahy, skutečnou činnost ROA v Praze a v okolí v květnových dnech 1945 a okolnosti zajetí velení a nemalé části příslušníků ROA 12. května 1945 v okolí Lnářů.

Tyto autentické dokumenty, včetně výpovědí hlavních velitelů ROA a německých velitelů, kteří koncem války přišli do styku s ROA, budou u nás a v Evropě zveřejněny poprvé v historii a vnesou do činnosti ROA, včetně činnosti ROA na území Československa v dubnu a v květnu 1945, naprosté jasno.

V knize je zařazena i unikátní pasáž věnovaná Karpatsko-dukelské operaci. Tuto část zpracoval jeden z nejrespektovanějších československých historiků specializujících se celoživotně na dějiny druhé světové války, s důrazem na československý a zahraniční odboj, Doc. PhDr. Jozef Bystrický, CSc. Na faktech z válečných deníků a z různých autentických hlášení československých vojenských velitelů ze září a října 1944 uvádí nezkreslený průběh této složité a náročné vojenské operace i skutečné ztráty příslušníků 1. československého armádního sboru v Karpatsko-dukelské operaci. Na faktech ukazuje, že ve srovnání s jinými podobnými válečnými vojenskými operacemi fakticky byly lidské ztráty v Karpatsko-dukelské operaci podstatně nižší, v žádném případě však nebyly zdaleka tak "krvavé", jak v posledních letech naši veřejnost klamou rádoby novodobí historikové a novináři.

V knize jsou v závěrečné, nevelké pasáži zveřejněna i historická fakta z osvobozování Českých Budějovic 9. května 1945.16 komentářů :

 1. Znáte to, člověk automaticky čte, ale ono je tam napsáno něco jiného...?
  Tak já čtu:Poté budou autoři knihy popraveni... a ono je tam "připraveni". Člověk zkrátka vidí to, co předpokládá.
  Takže POZOR!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Unku17:25 serou te rusove s Putinem vid, a to je moc dobre

  OdpovědětVymazat
 3. S tebe je mi pane Unhovne k Zblití!!!! Vladimír

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. 18:48-přesnější adresu vydavatele nevíte? Kvalita papíru mi nevadí.

   Vymazat
  2. PS. a dík za podporu propagace.

   Vymazat
 5. Dobrý počin, hlavně jako protiváha Pithartovi a spol. (podiven) za dehonestující dějepis z počátku 90. let.

  OdpovědětVymazat
 6. Nevím sice kdo to vyslovil ale:
  1.V boji s hlupáky nelze dosáhnout většího vítězství.
  2.Slepý ví,že je slepý,chluchý ví,že je chluchý ale blbec,ten ani netuší….
  3.Bože,do čehos to vložil duši.
  Velice zajímavé a poučné. Já jen zpestřím. Stal jsem se bílou vránou ve vlastní rodině a jen toužebně očekávám, že se již něco pohne v před a já dostanu podporu ve svém procese. Přesně, cítím to úplně stejně a modlím se, ať už to praskne a média začnou mezi lidi valit pravdu … tahle situace : vidět, vědět a znát mezi davem, který spí a ještě brání lež, je k nesnesení ….

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jeste neco..

   Podle mne co vim a videl jsem osobne, nase historie vic uz zmrzacit nejde

   Vymazat
  2. Podívej se na čučkaře jak "radí" na MŠ co mají učit.
   https://www.skrytapravda.cz/domaci/2458-masakr-tridy-plne-deti-v-plzni-diky-americke-armade-ale-nikdo-to-nepripomina
   https://www.skrytapravda.cz/domaci/1613-saskarna-v-plzni-dobry-den-prapore-a-v-plzni-padl-jediny-americky-vojak
   Bylo by možné pokračovat- kdo chce tak ví..

   Vymazat
  3. 23,01
   Jedinej a ještě vylitej jak udavač Havel!!!!!A ten schizofrenní Patton to byl taky dar NEdar,že příkaz k jeho likvidaci musel přijít z nejvyšších míst samotných emerikánů....

   Vymazat
 7. Význam armády USA při osvobozování naší republiky?Němci měli kam utíkat,aby nepadly do ruského(sovětského) zajetí.Vstup američanů na naše území předznamenal naši roztříštěnou politickou budoucnost.Pro část našich lidí znamenají Rusové mongolsko-mužické hordy.Je to tragedie našeho státu-tady nikdy nebude klid(jako v Palestině).

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý jen ale knihu opět budou číst lidé jako já a ty co by to měli číst určitě ne.

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den... Kde je možné knihu objednat?

  OdpovědětVymazat
 10. Dobrý den,
  též bych prosila o informaci,kde knihu objednat.

  OdpovědětVymazat
 11. Chybí mi tady odpověď,kde je možné knihu objednat.děkuji.


  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.