Reklama

pondělí 17. května 2021

Neoliberální stát v rozkladu, vojáci v pozoru


Václav Umlauf 
17.5.2021 e-Republika

Politická reprezentace dosazená korporacemi připomíná dosti ubohé šašky, kteří prodávají vlastní zemi za 30 korporátních stříbrných. To slušným vojákům vadí, protože z principu mají položit život za obranu vlasti.

(Na obrázku grafika k podpisové akci francouzských vojáků - "Podepsal jsme se svými kamarády")

Začněme francouzskou výzvou nazvanou Otevřený dopis bývalých vojáků našim politikům (Lettre ouverte d’anciens militaires à nos gouvernants). Tento text publikoval jako veřejnou petici k podpisu kapitán Jean-Pierre Fabre-Bernadac. Původně ji vydal web vojáků v záloze Place d´Armes dne 13. dubna 2021. Prozatím výzvu podepsalo více než 10 000 bývalých vojáků, včetně 30 generálů. Drtivá většina z nich není v žádné politické straně a celý život sloužili v armádě. Jejich postoje prakticky jednomyslně odráží současnou náladu a postoje v ozbrojených silách Francie.

Druhý dopis se jmenuje Otevřený dopis amerických generálů a admirálů ve výslužbě, originál ZDE a český překlad ZDE. Výzva vyšla 14. 05. 2021 a podepsalo ji 150 generálů a admirálů ve výslužbě. Zdá se, že US-generalita umí psát, protože zpochybňování prezidentských schopností Joe Bidena zrcadlově odráží předešlý dopis jiných generálů. Duchem podobný dopis pro změnu zpochybňoval prezidentování Trumpa a vyšel 24. 09. 2020. Tehdy jej jednorázově podepsalo 489 představitelů bezpečnostních složek (Open letter to America’ signed by 489 national-security leaders calls Trump not equal to the enormous responsibilities of his office). A k tomuto US-vojenskému nadělení přidejme dopis aktivních generálů na jejich hlavní fízlovací spolek. Prohlášení najdete pod názvem Američtí čtyřhvězdičkoví generálové žádají DNI, aby přestala lhát. Dopis šel na vedení hlavní rozvědky USA (Director of National Intelligence). Čtyřhvězdičkoví generálové vedou americké regionální velení po celém světě a chybí jim důkazy, které by podpořily tvrzení o nepřátelství Číny, Ruska a Iránu. Generálové pochopitelně nepochybují o nebezpečnosti všech tří zemí, vždyť jsou zatím ve funkci. Jenže ouha pro US-propagandu:

Našim spojencům a partnerům však bohužel dosud nestačí blažená nevědomost. Stále se nás ptají na fakta, která by podpořila tato prohlášení. Bohužel nemáme žádná, která bychom mohli poskytnout.

O čem tyto dopisy svědčí v jejich celku? Je to stejné jako u nás po Vrběticích, kdy pouze Česko a USA skončilo na oficiálním seznamu nepřátel Ruska. A to zrovna v květnu, kdy my, normální lidé, slavíme osvobození Československa Rudou armádou. Armáda a bezpečnostní složky státu jsou vždy první v řadě, pokud se rozkládá stát a politická reprezentace mu přestává velet. Naši situaci jsem komentoval v článku Babišův Mnichov a česká tragédie. Česká armáda možná není úplný kabaret, ale osobností francouzského nebo amerického typu v ní asi moc není. Ale připomeňme osud českých vojáků v záloze, kteří směřovali k podobné aktivitě v roce 2015, viz tematické číslo Vojáci v záloze, stát v ohrožení.

Za prvé. Politická reprezentace dosazená korporacemi ve Francii a v USA připomíná v poslední fázi dosti ubohé šašky, kteří prodávají vlastní zemi za 30 korporátních stříbrných. To slušným vojákům vadí, protože z principu mají položit život za obranu vlasti. Přitom jim velí političtí komedianti, kteří zemi spolehlivě ničí. Kdo cítí odpovědnost za stav země, ten píše. Za druhé. Vojáky trápí vnitropolitická situace, která je provázena interním rozkladem demokracie a mizením základní autority státu. V případě USA jsou to zmanipulované prezidentské volby ve prospěch kognitivně brilantního Bidena. V případě Francie je to zoufalá situace na přistěhovalci ovládaných předměstích. Stát přestal vykonávat základní službu občanům v no go zónách, což je ochrana jejich života a majetku. Jedno procento se, jak známo, stará pouze o sebe, a k tomu si pořídilo stát jako dojnou krávu.

Kam bude směřovat aktivita vojáků? Jsou dvě možnosti. Pokud z nich budou "zelení mozci", tak zavrhnou demokracii a budou fedrovat silného vůdce, který v zemi zajistí pořádek. Nemusí to nutně znamenat další proxy-války na způsob dnešního západního impéria, zpočátku dokonce naopak. Země dostane místo politických ztroskotanců zdatné velení Deep state. Na něm se jistě budou ochotně podílet vysocí státní úředníci a jiná nikým nevolená byrokratická havěť. Viz reakci Rychetského na ÚS, která už jde tímto směrem (Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš). Babiš už prohrál, Kalousek se odkopal, ale to by bylo na jiný článek. Vraťme se k politicky činným vojákům. Občané si oddychnou do té doby, než vzniknou první koncentrační tábory pro opozici, politické procesy na základě obvinění z "terorismu" a povinný nástup s plnou polní ke Stalingradu a k Pekingu.

Druhá možnost je zajímavější a ve Francii i v USA jdou oba hlavní dopisy tímto směrem. Vysloužilí generálové už v rámci transatlantického impéria nadělali tolik svinstva, že pochopili jejich skutečnou a nikým neodstranitelnou odpovědnost za stav jejich země jako národního státu s vlastní politikou. Pak samozřejmě nejsou "zelení mozci", ale skuteční vlastenci, demokraté a odpovědní občané, kteří jednají podle jejich pravdivého přesvědčení a étosu. Pokud tomu bude i nás, pak s nimi budou občanští aktivisté s radostí spolupracovat. Jsou to lidé zvyklí velet, řešit složité situace na místě a ochotní aktivně pracovat zadarmo, vždyť mají důchody z našich daní. Takoví lidé by jistě byli vítaným přínosem k unavenému stádu občanské opozice. Táhneme demokratickou káru už mnoho let a přitom chmurně pozorujeme, jak si parta sorošovců a další borci z páté kolony prodejných typů postupně kupují (opět za naše daně) jeden prodejný občanský web za druhým.


Související články:

15 komentářů :

 1. Amerika se rozkládá jako SSSR. Není to národní stát a nikdy nebyl a nebude. Trump ho chtěl sjednotit, proto po něm vyjeli. Teď končí PAX AMERICANA, končí americký světový četník a dostáváme se do multipolárního světa, což Biden-Obama nechtějí. Oni vhtějí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump vi presne co se bude dit.On vubec na toto obdobi nechtel presidentovat

   podstrcil to Bajdenovi a dobre vedel,ze se v tom zacne placatit.
   No ono je to dnes jeste pohodicka,ale jsem zvedav jak to budou kapitalisti dale mrcasit.
   co lidi nevi FED uz neni odpovednyza tisk penez,psal o tom Katasonov a to je bombometcik cara Putina,ktery tez o tom co se ma stat vi,ale ten miglanc se na tom chysta vydelat,ze se mu bunkerkasa nafoukne jak balon.
   Tak pripominam,ze pry komunisti o tom vi,jenomze jsou to cuckari a nevi,ze tady u nas hraje muzika a neobjevi se tu mezi nami,pry budou mit zvlastni sjezd ted brzy,ale vymeny vrchusky se bud boji nebo nikoho dalsiho neumeji vygenerovat.
   Co nadelame, pry si vystaci sami a zadne volice nechteji,nebo co nebo jak...

   Vymazat
  2. Rad pichnu ctene verejnosti,ze v diskusi s vysokym predstavitelem

   komunismu a marxismu padla otazka,zda bude mozne zase provest novy prevrat a nastoupi lidove milice,ci jak a tak.
   No odpoved byla zajimava.Lidi navrhovali pouziti armady jak je nyni zvykem deklarovat ve Francii a Ameru.
   Diskuse byla dosti rozsahla,no dal bych ji na piratsky web,ale ti huculove sice chteji byt komuniste,ale paru na to nemaji a kadry taky ne a nedokazali ani otevrit na svem webu nami obcany zaplaceneho verejnopravni diskusi.

   Ach jo boze cara chran,miru zdar,u anebo taky ne!

   Vymazat
 2. Jiný voják (gen. Svoboda) kdysi odtušil, jak je snadné ztratit lehkomyslně svobodu (tedy svrchovanost nad svou zemí), ale jak je o to obtížnější je ji opět nabýt. A za cenu obrovských lidských a materiálních obětí.
  I tito západní (neo)liberálové s lehkostí svého bytí u mocenských koryt zaprodali své národy nadnárodní politice multi-kulti doprovázené cílenou (lehkomyslnou?) imigrací kulturně nekompatibilních migrantů.
  Cesta zpět bude pro ně neméně obtížná. A snad i obtížnější, protože, nemá-li být řešena silově (občanskou válkou), bude představovat střet kultur "kdo z koho?" táhnoucí se po celé generace.
  ---
  drobnost:
  Je signe = podepisuji, ne podepsal jsem ..

  OdpovědětVymazat
 3. Snad vyhraje ve Francii Marine Le Penová a udělá tam pořádek. Zákon by měl platit pro všechny ale v liberalismu platí jen na chudé.

  OdpovědětVymazat
 4. Konec parazitům. Braňme se. Okamura vytáhl třaskaviny a nemazal se s tím

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konec-parazitum-Branme-se-Okamura-vytahl-traskaviny-a-nemazal-se-s-tim-664155

  Piráti a pirátky, tady někdo vůbec neví, co povídá. Ekonomka vyvrací jejich základní neznalosti měnové politiky

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pirati-a-piratky-tady-nekdo-vubec-nevi-co-povida-Ekonomka-vyvraci-jejich-zakladni-neznalosti-menove-politiky-664142

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych byl s tím vychvalováním T. Okamury zdrženlivější. Jeho lidi za zády hlasují proti Rusku a ani neví o čem. Jsou na to hlasovací důkazy SPD si podtrhla vlastní židli

   Vymazat
  2. Proč lžeš, ty jedna podtržená židle?

   Vymazat
  3. Dobrý den pane Dvořáku.
   Otázkou je, zda je vhodné, abyste jako admin vůbec diskutoval s "nasazeným" Unknownem. Kdybychom se dokázali všichni opanovat a nereagovali na něj, byla by jeho "práce" zbytečná. Zřejmě je tu skutečně nasazený k rozbíjení diskuzí. Teď mám dokonce dojem, že se nejedná už jen o jednoho člověka. Soudím tak podle poněkud odlišného způsobu vyjadřování. Tedy Unknown a Indický běžec jedno jsou, ale pod Unknownem se skrývá více jeho souputníků.
   Rozhodně vulgární příspěvky mažte, ať už je autorem kdokoli. To se nepěstuje na žádném chatu.

   A ještě problémem zůstává, že si někteří, spíše náhodní diskutující rovněž ponechávají označení Unknown a vzniká tak nepřehledný guláš. Člověk vlastně neví, má-li se do čtení takových příspěvků pouštět, či nikoli. Nešlo by udělat to, aby si musel každý nějakou přezdívku dát? A Unknown by tak zůstal jediný a přehledný. Ať už by se vyjadřoval on sám osobně, či někdo z jeho z jeho "přátel", kteří sdělují stejnou myšlenku jen jinými slovy.

   Vymazat
 5. Pokud by náhodou někde vyhrála volby osoba, která nezařezává, tak bude promptně posazena na trestnou lavici. Případně bude její rozhodnutí korigovat ústavní soud, či jiná podobná instituce, nehledě na výsost na nebesích, neboli EU. Dopisy to jsou hezké, ovšem, stejně jako parte, nebožtíka nevzkřísí.

  OdpovědětVymazat
 6. Samozřejmě, že i na Západě existují zelení mozci. Tak se u nás kdysi říkalo lampasákům. Ale, že současná doba u nás vyprodukuje zeleného bezmozka, který chce být dokonce prezidentem?! Jinak, francoužští generálobé už jednou ve Francii bordel udělali kvůli Alžíru. Dokonce do prezidentova auta (deGaullova) nastříleli 16 kulí(!?), to je o devět víc než na arcivévodu d´Este. DeGaulle ale bez zranění přežil. No, Macron nevím, nevím! Tamní generály bych nepodceňoval...A američtí generálové? Dobře vědí, co dokáží imigranti do země vpuštěni Bidenem. Jako by jim nestačili jejich černoši!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kutnaku

   prave ti pitomci spolu s De Gagaulem nasrali bilym Francouzum do bot, kdyz prohlasili tenkrat Alzir a kus Maroka a jeste neco v Africe za Francouzske kraje, a dali vsem africanum francouzske obcanstvi a ti pak nalezli houfne do Francie

   Vymazat
  2. Basos osobně žiju v jiném přesvědčení. Podle mne deGaulle chtěl povolit a generálové ponechat. Ale už je to tak dávno. Kdo tedy střílel na prezidenta? Asi žiju v klamu, že zatím byli ti generálové.

   Vymazat
  3. Na DeGaulla páchali atentáty příslušníci OAS čili Organizace tajné armády, vzbouření důstojníci, kteří nechtěli vydat Alžírsko Arabům.

   Vymazat
 7. Tohle jsou take nasledky z Trumpa, kterej mohl odebrat volby vladnoucim korporacim, ktere "voli" samozrejme pro vladu jejich diktatury..
  Sam bral horem dolem miliony od nich a ted byl "preplacen"a odzvolen za ucelem "zvoleni" jinych.
  Co cekal 4 roky on a kdokoliv od jeho "poradcu"..
  Kdyz se prestal hodit.
  Generalove a vsichni vojaci, kdyz zacnou psat, stanou se zase jen dalsimi kaspary.
  V byrokraticko-politickem raji,psychiatricke instituce, zvane globalismus..
  Pod dohledem "osetrovatelu",jinak, "volbymilovnych" Plutokratu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.