Reklama

středa 5. května 2021

Neuvěřitelná kontinuita lží v podání J. Kroupy

Jiří Paroubek

5. 5. 2021 VašeVěc

J. Kroupa ve svém dnešním článku (vyšlo 4.5.2021) na Seznam. Zprávy.cz absurdně obvinil vicepremiéra a předsedu ČSSD J. Hamáčka, že prý chtěl v Moskvě vyměnit Vrbětice za milion vakcín Sputnik V.

Na první pohled paranoický blábol, kterým se ovšem vděčně zabývá opozice i některá média.

J. Hamáček se v politice pohybuje – pokud beru pouze úroveň Poslanecké sněmovny a vlády – od roku 2006. Nemyslím, že za tu dobu udělal nějakou hrubou nebo dokonce katastrofální politickou chybu. Anebo že by nechápal politické souvislosti a reálie, které s vysokou politikou souvisí anebo z ní vyplývají.

Pokud již 7. 4. t. r. dostal on, předseda vlády a ministr zahraničí od BIS avízo, že existuje podezření na zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, těžko předpokládat, že by mu tedy unikly některé souvislosti. BIS, jak ukázal ostatně vývoj v následujících dnech, celou informaci přenesla – jak je u ní ostatně obvyklé – prostřednictvím spřátelených novinářů do veřejného prostoru. Zřejmě ještě dříve, nežli o celé záležitosti byli informováni nejvyšší ústavní činitelé. Nikdo z vedoucích ústavních činitelů tak fakticky neměl ani milimetr prostoru pro nějaká vyjednávání s Ruskem.

V tuto chvíli je potřeba hovořit zcela otevřeně. Existují přímé informační vazby mezi lidmi z BIS (těžko si ovšem umím představit, že to může být bez vědomí šéfa BIS Koudelky) na lidi z Respektu (Kundra a spol.). A samozřejmě také na Janka Kroupu, případně Jiřího Kubíka. A to bez ohledu na to, kde je právě novinářský domicil těchto dvou lidí.

Místopředseda vlády Hamáček byl obviněn známým prefabrikátorem lží, Kroupou, že prý chtěl vyhandlovat s nejvyššími ruskými představiteli zametení kauzy Vrbětice pod koberec, výměnou za milion Sputniků V. a za možnost uspořádat v Praze vrcholný politický summit amerického a ruského prezidenta.

Kroupa vůbec nepostupuje logicky. Jeho myšlenková konstrukce celé kauzy je vlastně fantaskní. Pokud už 7. dubna byli nejvyšší ústavní činitelé informování, že celou věc mají „v referátu“ vybraná média, která informace získala od BIS (a Respekt na pondělí 19. 4. připravoval na svých stránkách „odpálení bomby“ v podobě tzv. vrbětické kauzy), nemohl by žádný politik se zkušenostmi dítěte ze základní školy (a to skutečně J. Hamáček není) pokračovat ve vážné úvaze o cestě do Ruska a o jakémsi handlu s Rusy. Nic, co v této zemi ví více lidí nežli jeden, není tajné. Prostě celá věc je vymyšlená.

Všichni reprezentanti českých zpravodajských služeb, které mají na starosti zahraničí plus policejního prezidenta a nejvyššího státního zástupce, na jednání s J. Hamáčkem musí celou věc potvrdit. Což už de facto udělal jako první nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. A že se Hamáček ve věci Vrbětic scházel se zpravodajci je naprosto přirozeně. Je ostatně ministrem vnitra.


O co tady jde?


J. Hamáček se na své tiskové konferenci ptal, komu to slouží? No, to je jednoduché. Slouží to zájmům těch, kdo chtějí urychleně odstranit tuto vládu. A to ještě předtím, nežli se stabilizuje její pozice po ukončení druhé vlny pandemie. Probíhající masivní vakcinace proti covidu-19 ukazuje, že nejpozději v průběhu prázdnin může být naočkováno oněch potřebných a epidemiology doporučených 7 milionů českých občanů. Což bude znamenat, že na minimum klesnou počty nově nemocných a také počty úmrtí. Prostě někdo se bojí, že opozice v říjnových volbách do sněmovny ostrouhá. Proto chce přiblížit volby do co nejbližšího možného termínu. A tak prefabrikuje lži a k tomu používá obvyklé hnojomety. V tomto případě o nic jiného, než o sprostou prefebrikaci lží nejde.

Jde jen o to, donutit „váhající“ poslance opozice nejen k vyjádření nedůvěry Babišově vládě, ale také k rozpuštění Poslanecké sněmovny. (zdůrazněno redakcí Nové republiky)

Druhotně jde také o to, vyvolat tlak ulice prostřednictvím akcí Milionu chvilek. Myslím, že tuto neděli se už můžeme těšit na akce této protivládní nátlakové skupiny. Fakta a logika ustoupí stranou. Bude se argumentovat, že řada informací, které podali účastníci schůzek s ministrem vnitra je v režimu utajení. Prostě, to všechno připomíná prvky zpravodajské hry, která byla rozehrána proti vicepremiérovi Hamáčkovi, vládě jako celku a zejména proti sociální demokracii.

Všichni víme, kdo je J. Kroupa. Já ze všech kauz, které rozvíjel proti vládám sociální demokracie ve svých nejrůznějších novinářských působištích připomenu jen jednu za všechny ostatní. Byla to kauza Budišov, jež proběhla – jak jinak – před komunálními a senátními volbami v roce 2006 a která byla rovněž zaměřena proti sociální demokracii. Tato strana, tehdy pod mým vedením, získala v červnu 2006 ve sněmovních volbách grandiózní, téměř třetinovou podporu veřejnosti. Šlo o to ji trochu tuto podporu rozbít. Na scéně se objevil J. Kroupa s kauzou Budišov, v níž byl použit zjevný policejní agent (ještě si zřejmě odpykává svůj trest v nápravném zařízení), který provokoval starostu Budišova, Péťu, a některé další sociální demokraty k nepřiměřeným vyjádřením v opilosti. Kladl jim na opileckých seancích provokativní otázky, když spolu mazali deku a celou diskusi nahrával pro policii. Celá věc byla prefabrikovaná a vrcholem všeho bylo zatčení mé bývalé náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj, dnešní eurokomisařky V. Jourové a její falešné obvinění. To ovšem nespáchal J. Kroupa, ale jeho kámošové z tzv. elitního policejního útvaru. Z tohoto Kubiceho útvaru Kroupa jen čerpal bohaté prefabrikované informace. Tedy spiknutí jako hrom. Policejní konfident – falsa vytvářející policejní útvar – a ochotný novinář či novináři.

Jak to skončilo? Všichni „obvinění“ včetně teatrálně zatčené V. Jourové byli nejen po krátkém čase propuštěni z vazby. A ti obžalovaní byli v soudním procesu všichni zproštěni viny.

Chci ještě ukázat, kromě lži prefabrikujícího Kroupy, ještě na smutný obrázek spolupracující veřejnoprávní ČT. Po vystoupení Jana Hamáčka na tiskové konferenci (úterý 4. 5. v 12:00) byl do ČT povolán, tak jako často v podobných případech, známý protivládní politolog L. Valeš (prý je aspoň podle svého vyjádření politologem už 22 let, no považte, to přece musí mít pravdu), který uváděl Hamáčkova vyjádření na „pravou míru“. Jako obvykle stejné triky a řečnické strofy: vláda je v chaosu, pravá ruka ve vládě neví, co dělá levá, krize vládnutí atd. a tak podobně. Jako obvykle výron protivládního slizu, k němuž ovšem musím říci, že snaživým editorem cílenými otázkami přispěla i moderátorka ČT. Prý jde o tvrzení proti tvrzení. Tedy ne ohrazení proti lži bulvarizujícího novináře ze strany seriózního politika, ale podle podařeného politologa, Valeše, jde prý o tvrzení proti tvrzení.

Zdá se, že je velmi nutné, aby po své dovolbě Rada ČT přistoupila k radikálním změnám ve vedení ČT. Ta situace je již opravdu přezrálá. Podílení se na prefabrikaci kauz a spoluvina za jejich rozvíjení, jde samozřejmě za šéfem zpravodajství ČŤ a tedy i za generálním ředitelem ČT Dvořákem.

Předpokládám, že na mimořádné schůzi sněmovny anebo na mimořádně zařazeném bodu jednání sněmovny Jan Hamáček, spolu s účastníky schůzek z bezpečnostních složek celou věc jasně vysvětlí.

Ale opozice zcela nepochybně prefabrikát Kroupy a Seznamu opět použije k frontálnímu útoku na vládu. Bohužel, tato ztráta času Poslanecké sněmovny bude znamenat ve svých důsledcích neprojednání některých pro republiku a občany tolik potřebných zákonů.


(Autor je bývalý český ministerský předseda a bývalý předseda ČSSD)

46 komentářů :

 1. Je možné, aby byl novinář za takto fabulované informace trestně stíhán?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás? Zřejmě není! A jak stíhat Koudelku za lži a fabulace o Vrběticích? Degradovat? Ne jsem přesvědčen, že prezident nevydrží nátlak na svou osobu a Koudelku konečně povýší. No a podporovatel nezvratných důkazů, které odhalily podezření Hamáček na ty lži sám dojel. Dobře mu tak, křivákovi! Perte se a žerte se. Šťastné ty státy, které nás v případu Vrbětice nepodpořily a doposud dělaly mrtvého brouka. Opět ostuda jako řemen. A rusobijec Hamáček nakonec ještě dopadne jako agent Kremlu.

   Smazat
  2. Možné to asi není. Ale je možné, si najít Kroupu v televizní show pana Šípa z doby kdy v Praze doúřadoval kmotr Mrázek. Jako host Janek Kroupa. Je tam krásně vidět co je Kroupa za póvl. Vypráví tam jak se dostal k odposlechu Mrázka,(kdo jinej než ksindl z povedené rodinky)kde si Mrázek neví se Zemanem rady, protože je neúplatný a že mu opravdu asi stačí chleba se sádlem a okurkou. A zdegenerovanej Kroupa se smál jako idiot. Co že to ten Zeman je za vola, když nebere. U Kroupů byla korupce asi považována za normální. A najednou se tomu Kroupovi zjeví něco neskutečně směšného. Někdo kdo nekrade. Ke své smůle, na místo toho, že někdo nekrade asi není k smíchu, ale k uznání, se smál i moderátor.

   Smazat
  3. Nechápu, proč se výblitkům Janka Kroupy přikládá jakýkoliv význam. Očividně se jedná o patologického jedince. Představitelé tzv. demokratické opozice se ovšem opět ukázali jako pěkně nahnědlá sebranka. Plná huba demokracie, ale chování ve stylu bojůvek SA...

   Smazat
  4. Lidi tady pisi,ze padajici CSSD pod vedenim druhorade vzdelaneho Mgr

   je na konci cesty.Pan nostalgik Paroubek uz dokonce ani nevidi,ze pod vedenim tohoto posledniho precedy byl odsouhlasen do zakona POLICEJNI STAT a namisto zlocincum bude brzy zajisten odber otisku prstu vsem ovcanum republiky vcetne volicu CSSD.
   To pry je prikaz z ASPENINSTITUTU kde je pan Hamacek clenem a to jsou pry kapitalisti pana Bakaly
   Ten Mgr si pry uvedomil,ze ma v Mosvkqve jednat z "pozice sily" a nesmi si dat darovat bez protisluzby ani jednoho Sputnika V zabijejici viry C19,kdy ho rozdava po svete strejda Putin a tak pry ziskava nesmirny vliv.
   Pane Paroubku,proc tomu zlu CSSD delate advokata co to pisete tady za tiraty.
   Objevte se tu mezi nami v diskusi, aby jsme se my obcane mohli primo zeptat co vlastne chcete s takovym "nemehlem" vubec delat dal,no nostalgii uz radsi odlozte a komu neni rady tomu neni pomoci,vite to!?

   Smazat
  5. 7/51
   Zatím ne. Ale chci věřit, že bude. Proto volím SPD.
   Mimochodem, získal jsem dalších pár voličů SPD (což je ostatně i důvod, proč se zde objevuji už jen placama. Málo času. A tak to budu mít až do října).
   A, čeho si obzvláště cením, můj přítel Zloprcek, který byl naposledy u prvních tzv. demokratických voleb a pak, když viděl k čemu přispěl i svým hlasem, už ani jednou, půjde po více než třech dekádách opět k volbám. A hodí to SPD.
   (Co kdybyste, přátelé, také vyrazili mezi lidi? Z Howna ani z Blátošlapa voliče SPD neuděláte, tak proč tady ztrácet čas a pak čumět jako puk že to vyhrála demožumpa pod vlajkou Pirátů?)

   Smazat
 2. Cela ta kravina stoji na tom, ze to Rusove udelali (neexistuje dukaz ani motiv) a ze by se k tomu bez dukazu priznali. Ze by Putin mohl Bideta donutit sejit se v Praze je jen tresnicka na dortu pro uplne dementy. Psat cokoliv dalsiho je ztrata casu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,03
   Máte úplnou pravdu!I Pepi Goebbels by to vymyslel a zorganizoval líp.-D

   Smazat
 3. No jestli toto Kroupovi a spol. projde, tak nevím, nevím kam to povede.

  OdpovědětSmazat
 4. Vždyť to je názorný případ, že pro mediální mainstream je jakákoliv dezinformace dobrá. Jedou proti vládě bez skrupulí a rukaviček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,19
   Promiňte....a kdy nebyla?!
   Al-Hamajdu nesnáším,ale tohle je moc!

   Smazat
 5. Včera jsem viděl prohlášení séfredaktora Seznamu Kubíka a ten tvrdil naprosto nekompromisně, že to mají "okované" a že jsou schopni svoje tvrzení proti Hamáčkovi doložit, tak jsem velice zvědav, jak tato kauza dopadne!!Všechno má svoje meze a tady, pokuď lžou, tak by jim to už konečně mělo zlomit vaz!!

  OdpovědětSmazat
 6. Copak se nám vlastně v těch Vrběticích stalo a hlavně proč? Jak se na to dívám, ničení zbraní u nás nebo v Bulharsku nemělo žádný smysl, zbraní je dost a vždy se najde někdo, kdo je prodá!! Je takové pěkné "autíčko" podvozek je Tatra 815 a na ní je dělo a celé se to jmenuje DANA!! Tyhle pěkné hračky jsme prodali do Izraele v počtech desítek kusů a ejhle, oni se nám zázračně objevily v Azerbajždánu!!! Takže jistě na smlouvě o prodeji byla klauzule, že se zbraně nesmí prodat dále, co je povinná doložka, neboť jsme nuceni dodržovat ujednání o prodeji zbraní OSN do regionu, kam se to nesmí, ale jak je vidět, to na Izrael neplatí a teď je dotaz, jaké jsme učinili oznámení pro nedodržení regulí OSN? Tady vidíte, co je Izrael a "západ",kam patříme, za doložitelné zločince a víc se snad ani nedá komentovat!! Docela dobrý důvod výbuchu ve Vrběticích je skladování zakázaných zbraní, ale to se snad nakonec také dozvíme!!

  OdpovědětSmazat
 7. Už to zde několikrát dříve odtušil doc. Valenčík.
  Dnešní polit. reprezentace (nadnár. kapitálu), ať již je zprava či "leva", dělají vše, aby - ve své snaze halit své darebácké kousky - přebily jednu svou hanebnost nějakou další a ještě hnusnější.
  Nyní to vypadá na to, že ze dočista zbláznil Hamáček. Ne, že bych si o něm dělal jakés iluze, ale domnívám se, že ve svém idiotismu nepřevyšuje ty druhé, a to jak vládní, tak i ty tzv. demokr. opoziční.
  To, co už ca. měsíc předvádějí v kauze zn. výbuch Vrbětice, je festivalem podlosti a hlouposti, protiruské zášti, proamerického lokajství a zločinného jednání v mezinár. prostoru, kterým vysloveně škodí bytostným zájmům ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Pane Františku,
   situace se dál zamotává, dokud se bojovalo na antibabiš frontě, tak to bylo i za oponou přehledné divadlo. Dnes mám nejasno Kroupa kontra Hamáček? To si nedovedu vysvětlit, vždyť v zákulisí je to Bakala kontra Aspen (nebo Sörös)? Prašť jako uhoď ČR zase prodělá.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,52
   Kroupa je zmrd po fotrovi....ty bys to měl chápat jako první!

   Smazat
  2. Bohužel Ave já nechápe, protože je stejný zmrd jako oni ten obyvatel osady.

   Smazat
  3. Bohužel Ave já nechápe, protože je stejný zmrd jako oni ten obyvatel osady.

   Smazat
 9. Pravice se snaží a svoje bahno fláká na každého , kdo se usmívá na Rusko!

  OdpovědětSmazat
 10. 9:55
  To ty budeš už celej od bahna!! Ruský lokaji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,00
   Amianální odpovědi....

   Smazat
  2. 10.00 Zdravím unkrovn...! Tak konečně jsem našel tvoji ,,objektivitu" v praxi...

   Smazat
  3. Hovne. ty jsi taky celej ale od hoven.

   Smazat
 11. Paroubek-dobrý příspěvek,až na tu Jourovou.Ta nána tam(ve vězení) měla zůstat,bude se tam vracet za zradu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,20
   Jedinej,kdo je v roli debile a řádí tady seš ty ,pornoJandoPutnovo dýmko míru.-)

   Smazat
  2. 10.2O Kačere kecáš, žádné kamarády nemáš a bary jsou zavřené. Ty nemáš nic, akorát NR, kde si léčíš své mindráky a hluboké deprese. Kdo by tvé výblitky poslouchal? Ty nemáš ani ženu, která by tě trochu umravnila...Hlupáku.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. 10,30
   Kamarády má.....Kubíka Jandu e Herr Putnu,oni dva jsou mu nejblíže.-)

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. 10,42
   Ale tady nejde o zahazování,ale o jiný PRŮNIK BEZmyšlenek:-)

   Smazat
 13. Hamáček rozhlásil bez důkazů o ruské účasti při výbuchu ve Vrběticích. Má jen to, co sám prováděl. Kdokoliv z politiků je nahraditelný někým, kdo se hodí ještě více, než ten předešlý. Pan Paroubek touží znovu nastoupit do tohoto vlaku trapností a lži?

  OdpovědětSmazat
 14. Zbytečně se dělá z pana Kroupy symbol a takřka pomník. Je jen mraveneček dokazující vítězství amatérismu na všech frontách našeho státu. Náš sen o demokraci prošel za 30let několika metamorfózami od trhokracie, přes soudcokracii do dnešní mediokracie a to vše ve "prospěch" občanů. Úspěšný vývoj dokazují rostoucí soukromá konta v zahraničí a počty lidí v exekucí díky trhokracii. Že se dá produkovat zisk i při pandemii za cenu 30000 životů jsme si právě dokázali a vyhráli první místo na světě mezi postiženými. Nyní se chopí vyhledávání viníků média a ti díky soudům budou potrestáni. Celé drama bylo a je zbytečné, kdyby byli na svÿcb místech profesionálové a nejen amatéři s falešnými tituly. Víc než dopad v zahraničí, kde jeme klesli za rozvojové země, mne zajímá zda se to současné hnojiště může ještě vzchopit a být domovem spokojeným občanům.

  OdpovědětSmazat
 15. Co se týče J.Kroupy a ostatně celé jeho povedené rodiny,v to má Paroubek pravdu.Jenomže většina článku vyznívá jako obhajoba jeho "stranického kolegy",již řadu let ambiciozního a všeho schopného Hamáčka a v podstatě celé ČSSD.Asi zapoměl,jak lokaj Hamáček s dalším slouhou Babišem četli roztřesenými hlasy v tu sobotu noty z USA,a je úplně jedno,zdali to bylo prostřednictvím nějakého kreaturního Koudelky.A co se týče ČSSD p.Paroubku,z té se stala nevolitelná strana,protože již více než 100let funguje na principech zrádcovství,kolaborace a oportunismu.Komunisti dobře věděli,proč se s nimi v r.1920 rozešli!

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. To se jim naštěstí nemůže povést máme rozumného presidenta. Jo kdyby tam seděla loutka drahoš tak by nám to ukázali hned.

  OdpovědětSmazat
 18. Mocní používali léta politiky k ovládání mas. Teď začali využívat sdělovacích prostředků k ovládání politiků.

  OdpovědětSmazat
 19. „Už jsou schopni všeho.“ Diplomat po kauze Kroupa temně o opozici. A Rusové? Smích

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Uz-jsou-schopni-vseho-Diplomat-po-kauze-Kroupa-temne-o-opozici-A-Rusove-Smich-662922

  OdpovědětSmazat
 20. Ruští agenti na fotografiích poskytnutých Koudelkovi od anglické MI5 Jinak nic žádný relevantní důkaz. Jak se z obvinění dostane lhář Hamáček? Lhář volá chyťte lháře. Není mi ho líto. Ani neví jak pomohl v kauze Vrbětice Rusku proruský šmejd. Teď už nás nepodpoří ani Andorra. VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
 21. Panebože, zachraň český stát! Před několika minutami se k "aféře Hamáček" vyjadřoval pirát Bartoš. Blábolil páté přes deváté, dlouho a redaktorem nerušeně, i když to opravdu nemělo hlavu ani patu. Jediné plus spočívalo v tom, že nepoužíval nadávky do velezrádců a tvář se mu nekroutila nenávistí. Představitelé Spolu se v tomto směru zachovali jako naprostá společenská spodina, zakomplexovaná, nenávistná a podlá...

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Paroubku, je vidět jak chybíte ČSSD. Je to Vaše strana, kterou Vám především Sobotka a jeho následovníci ukradli a znehodnotili. Nejsem volič ČSSD, ale pokud byste se vrátil, asi bych se k Vám přidal. Ale Hamáček, Koudelka, Petříček, Pochva a další pohřbili ČSSD na dlouhou dobu do suterénu. Vraťte se, považuji Vás za vlastence a ČLOVĚKA až na ten omyl s poslední manželkou....

  OdpovědětSmazat
 23. O čem také vypráví zpackaná aféra z Vrbětic? http://casopisargument.cz/?p=35591 26.4.2021 Petr Kužvart

  Nastává změna systému - doba konzumu je u konce https://www.youtube.com/watch?v=vlRvqgDx9BY
  Rozhovor s Dr. Josefem Staňkem o kauzách, které pohnuly společností

  OdpovědětSmazat
 24. Je všeobecně známé, že až po naplánované cestě Hamáčka do Ruska premier i s Hamáčkem oznámili informaci o ruské stopě ve Vrběticích. Proto se přikláním k výkladu, že USA přinutili premiéra a Hamáčka, aby do Vrbětic zatáhli i Rusko. Vyplývá to i z toho jak vyplašení přiběhli k mikrofonům. Proč nikdo nevyslýchá bývalého ředitele BIS Langa, ale neustále tady vnucují čučkaře Koudelku, který o tom neví nic, resp. jen to co mu nakukali agenti CIA. A konečně proč by těmi agenty nemohli být "maskovaní" CIA-ci?
  Já nevěřím, že Rusové by nám jezdili vyhazovat do povětří zbrojní sklady, Když CIA viděla jaký bordel v zabezpečení zbrojního materiálu zde po převratu máme, tak toho využili k pomluvě Ruska. Sám jsem se dostal do střeženého areálu Zbrojovky Vsetín plotem, aniž jsem o tom věděl a nikdo se mne na nic neptal, když mne odtud vyprovodili!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.