Reklama

úterý 11. května 2021

Novinář Kroupa versus vicepremiér Hamáček aneb Analytický rozbor údajných důkazů a chybného zacílení

EXANPRO

11. 5. 2021 Souhrnná analýza (13101)

Tento produkt je komplexním analytickým rozborem, přičemž volně navazuje na předchozí souhrnné hodnocení s odborným výkladem o tzv. českých rádoby investigativních novinářích, kde jsme na konkrétních reálných příkladech předložili i prokázali, jakými nespolehlivými zdroji jsou novináři Ondřej Kundra, Jaroslav Spurný a Janek Kroupa, a to především v problematice zpravodajských služeb*, což se dotýká i politických záležitostí.


Novinář Janek Kroupa a jeho kolegyně Kristina Ciroková nařkli vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) z toho, že chtěl do Moskvy odjet s plánem vyměnit mezinárodní skandál související s incidentem ve Vrběticích za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnilo vrcholné setkání (summit) prezidentů Joea Bidena a Vladimira Putina. Záměrně jsme použili slovo „nařkli“, protože toto slovo znamená obvinit někoho neprávem. Na druhou stranu netvrdíme, že Hamáček nechyboval a že by snad v určitých věcech nelhal, ale plán na výměnný obchod tak, jak to podal novinář Kroupa nikdy neexistoval a ani existovat nemohl. To objasníme v další části analytického produktu.

V souvislosti s incidentem ve Vrběticích by měl Janek Kroupa nejprve vysvětlit své tvrzení z roku 2018. Tehdy tvrdil, že důvod příjezdu zpravodajských důstojníků* GRU* (GU*) pod krycími jmény Boširov a Petrov do České republiky v říjnu 2014 se týkal sledování bývalého ruského dvojitého agenta* Sergeje Skripala, který měl v té době do ČR taktéž přicestovat. V současných dnech roku 2021 jsme se ale dozvěděli, že jejich tehdejším úkolem v ČR byla sabotážní* akce ve Vrběticích. Kroupa ale dosud svůj rozpor nijak nekomentoval, přičemž není možné tvrdit, že operativci* z GRU zde během své pětidenní návštěvy zvládli obojí, a ještě se přitom pohybovali na více místech v ČR. Kroupa navíc už v roce 2018 svým projevem potvrdil úniky informací z Bezpečnostní informační služby* (BIS), přičemž se tato trestná činnost v podobě řízeného úniku* utajovaných informací* směrem k vybraným novinářům od té doby přes různé prostředníky opakovala a zesilovala. Někdo z orgánů činných v trestním řízení by se tím měl již konečně a důsledně zabývat, jinak to vytváří dojem zákulisního komplotu (konspirace) státních orgánů. (Blíže k vyjádření Janka Kroupy v roce 2018 viz předchozí produkt 13100.)

Následně předložíme analytický rozbor údajných důkazů Janka Kroupy, dále objasníme, proč nemohl existovat žádný plán na jakýsi „výměnný obchod“, a názorně ozřejmíme, proč novinář Kroupa a politická opozice chybovali, když své nařknutí ohledně cesty do Moskvy zacílili jen na Hamáčka. Příprava cesty do Moskvy včetně cíle této cesty byla totiž věcí celé vlády v čele s Andrejem Babišem, který podle vývoje těchto sporných politických záležitostí hraje svou typickou dvojroli. Anebo si snad novinář Kroupa a politická opozice myslejí, že ministr vnitra Jan Hamáček (tehdy zároveň i jako úřadující ministr zahraničních věcí) se sám rozhodl, že přiveze milion dávek ruské vakcíny a že sám za sebe zatelefonoval ministru obrany Lubomíru Metnarovi (hnutí ANO), ať mu k tomuto účelu připraví armádní letecký speciál, a že Metnar svému kolegovi „bez mrknutí oka“ jen tak vyhověl a vydal přes své podřízené pokyn vedoucím funkcionářům Armády ČR, aby tuto akci zahrnuli do letového plánu? Hamáček nemohl v zahraničí zastupovat sám sebe a jeho cestu mu musel schválit jeho nadřízený.

Tímto jsme již leccos napověděli, ale podívejme se nyní na podrobnější vysvětlení k zapojení celé vlády, na Hamáčkovo skutečné pochybení, na podrobný analytický rozbor údajných důkazů novináře Kroupy a na přízemnost a omezenost většiny politiků z politické opozice.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

27 komentářů :

 1. Hluboký stát je v ČR tak mělký, že v kauze Vrbětice vystoupal téměř až k povrchu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,21
   Myslíte tím,že latrína vyvzlínala na samý vrchol?

   Vymazat
  2. 14,25
   Že máš vylízanou palici ví kde kdo F73!

   Vymazat
  3. je to mozne, ze Andrejko o tom vedel, ale je jiste, ze Andrejkovi nekdo ze zamori dal stopku, neverim ze to bylo z Nemecka nebo Francie, o dalsich EU hovnostatech jako Belgie Holandsko a mozna i Naftova velmoc Norsko, ani nemluvim

   Nevim proc se o opozici zminujete jako o Politich, to je to same jako rikat o prasatech lemtajich mlato (odpad z pivovaru) jako o slechticich na hostine.

   Vymazat
  4. Kroupa si hraje na novináře, ale jak víme ti skoro neexistují. Je schopen různých kombinaci a fabulaci jen aby získal několik stříbrnych. Dle mého je lhář. Hamacek je nejhloupejsi ministr, který byl kdy jmenován. Babiš je zaprodanec vlastní minulosti a jde mu jen o vlastní pašalík. Dokud Babiš bude v politice nic mu nehrozí... Prozatím. A tak se ptám, jedná se o hru: Věřte NEVĚŘTE?

   Vymazat
  5. Ani bych neřekl hluboký stát ale lokajové dostali rozkaz který musí být splněn jinak by s nimi zatočili.

   Vymazat
  6. „On tu reportáž otiskne a řekne, že to má ověřený. Jenže lže!“ Jiří Kajínek odhaluje Kroupovy metody

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-On-tu-reportaz-otiskne-a-rekne-ze-to-ma-overeny-Jenze-lze-Jiri-Kajinek-odhaluje-Kroupovy-metody-663647

   Vymazat
  7. Myslím, že u nás nejde o hluboký stát, ale bandu blbců jimž opravdu, tak jak píše 14:24, to co obvykle bývá v latrínách, stouplo až do hlavy. A ohledně úniku informací to také nebude tak horké. Domnívám se, že Kundra, Koudelka a ostatní havěť pouze čtou stejné tiskoviny. Rozdíl je pouze v tom, že ta Kundra to napíše do "novin" a vachmajstr Koudelka to prezentuje jako svoji činnost.

   Vymazat
  8. Point je v tom, že hypotéza o řízení státu neznámými osobami v pozadí se zdá pravděpodobnější než hypotéza o řízení státu osobami volenými.
   S vyjímkou přímo voleného prezidenta.

   Či zná někdo konzistentní vysvětlení obratů ministra Hamáčka (nejprve cestu připravoval, pak ji prohlásil za kamufláž, následně odmítá vysvětlovat, jak to vlastně myslel) a premiéra Babiše (který údajně také znal podezření na GRU v případu Vrbětic, přesto nijak viditelně nekonal, ba podle jakéhosi vyjádření tomu zprvu nechěl věřit, proč nakonec uvěřil)?

   Vymazat
 2. 14,52
  Toť opět genitální BEZmyšlenka.-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VY idioti se asi ve službě střídáte a nevedete knihu poznatků. Takže pro nové nepoučené ve službě: EXANPRO je společnost vysloužilých zpravodajců Armády České republiky, většinou analytiků. Armáda ví, o koho se jedná a vám a čučkařům je do toho ... nic.

   Před tím, než začnete psát by bylo dobré stanovit psychologický profil objektu "Indický běžec". Zatím působíte dojmem nevyrovnaného, nevychovaného duševně postiženého s IQ pod normálem, který se ovšem někdy překoná a diskutuje bez použití nadávek, sprostých slo a ponižujících útoků na spolubesedníky.
   Co se týká nedělní demonstrace: byla natočena a streamována společností Raptor TV na jejich facebookovou stránku, kde je doteď vystavena. Můžete si účast na demonstraci zkontrolovat.

   Protože se stále chováte jako blbeček, budete i napříště mazán.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Indický běžče, víra tvá tě spasí. Asi máš rád pohádky a jistě čteš (zábavné a napínavé, leč dobře vymyšlené) knihy od Frederika Forsytha.

   Vymazat
  4. Pane Dvořáku že se s ním ještě bavíte mě zajímá kdy bude nový web aby jsem nemohli.

   Vymazat
  5. Trocha hygieny je na místě. Díky.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 5. Běžec by měl nejspíš změnit stravu, ti španělští plži asi narušují psychiku, nedostatek selenu. V lidském měřítku je škoda ztrácet čas s hlupákem/hlupáky. Mají příručku k narušování diskusí a té se drží. I v mezinárodní politice platí, čím větší blbost tím více jí západ věří. Znám důvěrně některé případy, např. tzv. Útoky v Doumě a stydím se za Organizaci která poskytla svůj kredit k certifikaci lží, včetně dalších typu Skripal, Navalnij a dalších. I "naši" tam aktivně přispívají ke "společné věci". Někdy se mi zdá že více, než je od nich žádáno. Závěrem, nechte provokatéry být, jinak se dostanete, snížíte na jejich úroveň. Mají své zadání, narušovat a provokovat a jejich řídící důstojníci pak vyhodnocují diskusi. Nabízí se mi pokřik z Pelíšků, končící ... , polibte si prdel. Ten začátek ať si doplní ke vzkazu pro ně. Chtěl bych vidět ty spisy co vedou, StB s KGB hadr. Každý se nějak živí, jenom někdy je potřeba tzv kačení žaludek. Pevné zdraví, kačeři, je s Vámi sranda

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele behno z Indie,

   mas i nemas pravdu ale ja to zkusim logicky, bez tridniho boje:

   takze... zaoad pro vas nikdy nic neudelal dobreho, mimo toho ze Nemci z nas udelali Protektorat, ktery az na zabitejch a ted nevim presne 100 000 lidi, pro nas udelal trosku dobreho, doplnili jsme si technologie, ktere ostatni zeme, tedy Amerika, Rusko a snad i pitoma zkurvena Anglie musely pracne hledat a krast po valce.

   a kdyby nebylo presidenta Benese ktery odkejval atentat na Heydricha tak jich mohlo byt o nejmin 60 000 mene- tedy tech mrtvych nasich lidi. Benes to musel Lymey's odkejvat pro to, ze nasi lide za Protektoratu docela s CHUTI makali pro Skopcaky, a se nedivim, uz jenom proto ze nas ty kurvy v Mnichove zradili. Mimo toho Hitler, kdyz videl ze my/vasi dedkove Cesi jsou nejmin tak sikovni jako jeho Volskmenovci v Rajchu, tak si to rozmyslel s vystehovanim Cechu do Ruskejch stepi tedy az vyhraje valku.

   no tu diky tem Bolsevikum ze stepi Ruska prosral, a my tu zustali - tedy ja jen do 68. V 68 k nam nasi sojuznici, nejen Rusaci vtrhli, ackoliv se Breznevovi do toho moc nechtelo, ale Gomulka a myslim Ulbricht ho furt hecovali az na to kejvnul.. a odsrali to Rusaci, a Polaci a Vychodni nemci jsou ted svati ze, ty vole

   ale prosim Rusove jsou kurvy, a cela zapadni Evropa, vcetne bratru Polaku na nas sere, a dela z nas zumpu, ci odpadovy kos.

   Helevole, pres 45 let jsem zil za morem ve vytouzene zemi, ktera sere jak na Nemce, tak i Francouze, a o Anglicany - no to je jeste horsi.

   Na rusaky maji fakt pifku, protoze kdyz Reagan dokonale ochcal Gorbyho, a pak se "kamosil" s Jelcinem, zatimco jeho Levantsti radci -cti to jako pani pakovali v Rusku.

   no a pak prisel ten prtavej "zmetek Putin" a ten Amikum a aj Anglikum a hlavne Levantincum naplival do polivcicky.

   zaverem, a prave zaryti pablbove, kteri vi skutecne kulove hovno co se deje ve svete, ted delaji protiruske akce... pro mne za mne treba se poser, ale kseftovat s Rusaky je dobre, podivej se jak se cini Nemci

   Vymazat
  2. jeste neco Behne z Indie,

   Ac jsem komouse nikdy nevolil, preci jen ti sem dam kousek od jedne z nich, pani Konecne... budes se divit, nani v tom zadnej tridni boj, ale normalni uvaha lucidni zeny takze:

   "Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná v rozhovoru pro Parlamentní listy okomentovala kauzu Vrbětice a vyslovila se v této souvislosti k tématu účasti ruského Rosatomu na stavbě bloku jaderné elektrárny Dukovany.
   „Načasování odhalení 7 let nevyřešeného případu je to nejpodivnější, co na tom je. A je pak naprosto logické, že se občané ptají, jak je možné, že to přišlo ve chvíli, kdy se řeší obrovský tendr na dostavbu JE Dukovany. Proč obrat přišel ve chvíli, kdy vakcína Sputnik „boduje“ po celém světě?“ poznamenala politička.
   Současně Konečná vyzdvihla, že ruský Rosatom, jehož označila za špičku v oboru jaderné energetiky, na rozdíl od několikrát zkrachovalého amerického Westinghouse, by zainteresoval při dostavbě elektrárny tuzemský průmysl a naše firmy s českými zaměstnanci.
   „Stejně tak musím podotknout, že hysterické řvaní předsedkyně TOP09 Markéty Pekarové o tom, jak nesmí na našem území stavět ruská společnost, postrádá jedno zásadní sdělení pro občany. Že jim to vytáhne z kapes desítky miliard korun,“ podotkla.
   Konečná doplnila, že dotyčné finanční prostředky by mohly posloužit na rozvoj zdravotnictví, školství, dopravy, nebo k růstu nízkých důchodů a mezd.

   „Škoda, že novináři nenechají promluvit skutečné odborníky, mimo jiné bývalé i stávající zaměstnance jaderných elektráren, aby občanům řekli, jaké mají zkušenosti například s jaderným palivem z Ameriky,“ postěžovala si poslankyně.
   Nechyběla otázka i ohledně perspektiv rozvoje vztahu České republiky s Ruskou federací. Podle Konečné kauza Vrbětice je poškodí i do budoucna. Svůj postoj politička argumentuje tím, že ČR do RF vyváží hlavně technologicky cenné výrobky s přidanou hodnotou a má kladnou obchodí bilanci.

   ČR
   ČEZ vyřazuje Rosatom ze zadávací dokumentace na dostavbu Dukovan
   7. května, 11:21
   „To znamená, že do Ruska více prodáváme, než od něj kupujeme. Může se jít svatá trojice Fiala-Jurečka-Pekarová podívat zaměstnancům těchto firem do očí a poskytnout jim ze svých vysokých platů kompenzace,“ nešetří opozici politička.

   Vymazat
 7. Rusko dodáva väčšinu ropy a zemného plynu do EÚ. Veľká AKCIA sa blíži.
  Putin bol prvým prezidentom na svete, ktorý verejne oznámil satanskú pedofíliu a rituály západných vodcov z celého sveta.
  Nemôže existovať odpustenie tým, ktorí zabudli na poučenie z druhej svetovej vojny a opäť rozvíjajú agresívne plány – Vladimir Putin
  https://pravdive.eu/news/294624/historie-pred-76-lety-chteli-zapadni-spojenci-napadnout-sovetsky-svaz

  OdpovědětVymazat
 8. Všimli jste si, že na domácí scéně je ticho po pěšině o kauza Vrbětice i o Rusku, hrdosti, suverenitě.... Vláda mlčí, Senát mlčí. V médiích nic. Že drží klapačku dokonce i tzv. opozice? A jaký to byl hlahol ještě minulý týden! Nějak se nám to zvrtlo. Asi. A konec května se blíží. Dojde na paritu, která je pro nás podstatně nevýhodnější než pro Rusko. A to jistě bude pouze první krok. Rusové mohou zvyšovat sázky: dotazem na ty zmizelé zbraně, i na ty které byly vyvezenu, kým a kam. Na ty nezničení miny. Dotazovat se na ty falešné pasy vydané na neexistující lidi a odkazovat se na vyjádření oficiálních úřadů a vlád. A my můžeme uvádět pouze dohady "novinářů" typu Kroupy a Kundry a vymlouvat se na utajení. A to tak hluboké, že o něm píší bulvární noviny typu Reflex. A zůstali jsme v tom sami. No nečeká nás asi pěkný závěr jara.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0,06
   Co se divíte,fašoEU jim dala přes pysk a loutky musí držet pec,dokud nedostanou nové notičky k provokativním LŽÍM!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.