Reklama

pátek 28. května 2021

O pirátské dani a mizení nekonkurenceschopných

 

Petr Hampl
28. 5. 2021 květnová esej

Jsou společnosti a organizace, ve kterých se signál ztrácí. V představenstvu třeba schválí program „firma vlídnější k zákazníkům.“ Ředitel marketingu je vyloženě nadšený. Ředitelé poboček projevují o něco méně nadšení, jednotliví vedoucí oddělení ještě méně… a když zákazník přijde na přepážku, nevšimne si žádného rozdílu.

V jiných prostředích je tomu ale přesně naopak. Ve vedení organizace zazní nějaké heslo, horliví podřízení to pojmou velmi radikálně, jejich podřízení zajdou ještě dál… zkrátka, vztahy fungují spíš jako zesilovač.

Záleží na tom, jaké povahové rysy převládají, jaké je celkové nastavení vztahů, jaké chování je odměňováno, a možná i na mnoha dalších aspektech.

Když nezbývá nic jiného než rodinné domky

Proto je dobré pečlivě poslouchat Piráty. Ne kvůli jejich názorům. Beztak žádné nemají, nejedná-li se o kvalitu látek ovlivňujících vědomí (a možná ani tam ne). Ale proto, že dokážou velmi pečlivě zachytit nálady, záměry a chutě kohokoliv mocného v Bruselu, Washingtonu a Berlíně, a zesílit je tak, abychom lépe rozuměli. Jemný mikrofon a výkonný reproduktor.

Když se tedy nedávno mluvilo o radikálním zvyšování daně z nemovitosti, nebylo to jen plácnutí do vody. Nebylo to ani vyjádření v opilosti nebo zoufalý výkřik někoho, kdo nutně potřebuje zvýšit daňové výnosy za každou cenu. Můžeme to číst spíše jako vyjádření názoru převládajícího mezi držiteli finanční a politické moci. Všimněte si, že STAN ani Demoblok nijak neprotestovaly.

To nemusí znamenat, že jsou již vypracovány konkrétní plány. Stačí, že logika situace k takovému opatření směřuje. Česká republika je vydrancovaná. Podniky jsou téměř výhradně v zahraničních rukou nebo jsou v roli subdodavatelé zahraničních korporací. I surovinové zdroje už fakticky byly vyvlastněny do ciziny. Domácím už nepatří ani značka Škoda nebo hora Říp. Ani zadlužení nelze zvyšovat donekonečna. Zbývá vlastně jedno jediná obrovská hodnota – miliony rodinných domků, vil a bytů. Bylo jen otázkou času, kdy dojde i na ně. Ano, dá se čekat lidový odpor. Ale po čem jiném sáhnout, když nic jiného nezbývá?

Do čeho jiného investovat?

Lze si snadno představit, že daň z nemovitosti bude dělat nějakých 3 – 20 tisíc korun měsíčně. Občas se stane, že někdo nebude schopen daň platit, dluh se bude vršit a nakonec dojde na exekuci. Ideálně bez žádných velkých vln, které by vzbudily pozornost a byly náročné na administrativní zpracování.

Kdo by nabízené nemovitosti kupoval? I to se rýsuje celkem jasně. Centrální banky pumpují do ekonomik obrovské množství peněz, které jejich vlastníci nemají za co utrácet. Jak napsala Ilona Švihlíková v knize Přelom, rostou vlastně už jenom bubliny, o kterých všichni vědí, že jednou prasknou. Akcie, bitcoiny, starožitnosti… A tady je možné nakupovat něco, co má skutečnou hodnotu. Pozemky, domy, byty.

Když se to šikovně nastaví, nemusí to žádný velký rozruch vzbudit. Daň bude zvyšována postupně, takže s každým nárůstem se lidé smíří. Všichni budou tak nějak tušit, k čemu to směřuje. Ale ztratí se to mezi tisícovkou jiných věcí, se kterými jsou lidé oprávněně nespokojeni. Případně v mraku fantazijních vyprávění o tom, jak se rodina Rockefellerů koupe v podzemních jeskyních v krvi unesených dětí. Kdo ještě dokáže rozlišit, co je pravda a co ne? A kdo má energii každou jednotlivost prověřovat? I velké ničemnosti mohou zůstat nepovšimnuty.

Neúspěšní musí zmizet

Pro společnost jako celek by to bylo nesmírně destruktivní, a to z mnoha důvodů.

Pokud se daň počítá z odhadní ceny nemovitosti, někteří lidé je schválně udržují v dezolátním stavu, aby si snížili daň. Svým způsobem bychom se tak dostali do situace opačné husákovskému období, kdy byly investovány obrovské (a nikde nezaznamenané) prostředky do staveb a zvelebování soukromých domů, chat a chalup. Tentokrát by to bylo naopak.

To není jen teoretická možnost. V těch státech USA, kde se daň z nemovitosti odvozuje od odhadní ceny, k tomu skutečně dochází. Rodinný domek hezky zařízený uvnitř, ale s otlučenou fasádou a hromadou odpadků na zahradě – k tomu takové uspořádání vede.

Jiným problémem je hlubší rozdělení společnosti. Jak jsem se pokusil ukázat především v Prolomení hradeb, kořenem současných problémů je rozdělení západních společností do dvou sociálních vrstev, které nesdílejí ani ty skutečně nejzákladnější hodnoty. To vede k podpoře masové migrace a islamizace, klimatického šílenství, nadnárodních korporací, genderového feminismu a všeho ostatního, co ohrožuje civilizaci. V USA postoupilo toto rozdělení mnohem dál, a důvodem je právě daň z nemovitosti. Pokud změníte práci a máte nižší plat, zjistíte, že nemáte na daň z nemovitosti. Musíte ji rychle prodat a přestěhovat se do skromnější čtvrti. Každý tak má sousedy výhradně ze své sociální vrstvy. Po sociálním oddělení následuje i plné oddělení fyzické.

Proč Jevany nejsou Hollywood

Zkuste si někdy zajet do Jevan, kde měli své vily Karel Gott, Karel Svoboda, Michal David a další předlistopadové celebrity. Najdete tam nádherné vily, jaké by mohly stát někde v Kalifornii, a o pár set metrů dál řemeslnické domečky. V celé obci byla pouze jedna hospoda. Není těžké vidět, jaký to má dopad na vztahy mezi vrstvami.

Ve skutečném Hollywoodu nenajdete restauraci, kam by mohl zajít na oběd stavební dělník, a mohl si to bez problémů dovolit. Ale ještě něco tam chybí. V českém prostředí by byl mezi vily filmových hvězd občas vmáčknutý maličký domek. V něm by bydleli třeba údržbář a prodavačka, kteří měli to štěstí, že jejich pradědeček postavil domek, kdy místo ještě nebylo boháčskou čtvrtí. V Americe ale nemohu platit daň z nemovitosti vyšší než jejich plat.

Toto oddělování lidí může mít i vyháněcí povahu. Žijete si ve svém bytečku, developer udělá nový projekt ve vaší blízkosti, ceny nemovitostí stoupnou a vám přijde složenka na dvojnásobnou daň z nemovitosti než dosud.

Trend fyzického oddělování sociálních vrstev se projevuje i v českém prostředí, ale hlavně u nových projektů. Nastěhovat se pochopitelně mohou jen ti, kdo na to mají. A pravidelné hypotéční splátky po dobu několika desítek let zajistí, že v případě zchudnutí budou muset pryč. Nicméně pohyb je pomalý a postupný. Zavedení vysoké daně odvozené od tržní hodnoty nemovitosti by jej výrazně urychlilo.

Další podceňovaný aspekt spočívá v tom, že ceny nemovitostí rostou rychleji než celková inflace a zcela jistě rychleji než platy. Vznikl by tedy automatický mechanismus na zbídačování obyvatel. Každý rok by po zdanění zbývalo méně a méně.

O čem by se mělo diskutovat

Máloco je pro společnost tak destruktivní jako daň z nemovitosti odvozená od tržní hodnoty. Minimálně v našem prostředí. Lze si představit, že v nějakých úplně jiných poměrech a za jinak nastavených podmínek by to mohl být užitečný nástroj. To ale není náš případ.

To neznamená, že by nebyla spousta problémů, které volají po řešení. Bylo by skvělé, kdyby se našel způsob, jak lidi motivovat, aby bydleli přiměřeně. Aby se starší lidé stěhovali do menšího a velké byty přenechávali rodinám s dětmi. Je tu otázka vyloučených lokalit a vylidňování celých oblastí. I prázdné byty představují problém. Je zapotřebí už konečně zastavit prodej nemovitostí lidem bez státního občanství. Pokud to nejde přímým zákazem, tak to obejít byrokratickou šikanou.

Kromě toho by bylo zapotřebí otevřít debatu o daních, která vlastně neproběhla za celých 30 let. Na koho má být uvaleno daňové břemeno? Mají platit jenom velmi bohatí nebo všichni? Jak mají být povinnosti rozděleny? Od jakého chování má struktura daní odrazovat? Jaké má naopak podporovat? Jenže místo debaty máme občasné výkřiky typu „každé zdanění je krádež“, a daňový systém, který je extrémně nespravedlivý ((vysoké zdanění chudých, nízké zdanění bohatých) a zároveň extrémně neefektivní.

Jenže to je přesně to, co od Pirátů ani Demobloku čekat nemůžeme.

Pro naprostou většinu veřejnosti by to mělo být připomenutím, že režim, ve kterém žijeme, není jen další variantou toho, co bylo před listopadem. Že tentokrát už není možné odkývat ideologické fráze, odbýt si formality, s pár přáteli si někam zalézt, a tam si žít po svém. Tohle je jiný sekáč. Z toho se jen tak nevyšvejkujeme.

24 komentářů :

 1. Když jsem byl poprvé na dovolené v Řecku, divil jsem se, že ve městech, zejména na jejich okrajích jsou domky postavené tak nějak "napůl". Hotové bylo přízemí a nad tím byly rozvrtané pilíře trčela z nich armatura. A bylo zřejmé, že v nich bydlí lidé. To samé u řady obchodů. Prodávalo se tam kde co, ale bylo to rozestavěné. Ptal jsem se na příčinu a bylo mi vysvětleno, že je to právě z důvodů daní z nemovitosti. Z nehotového domu (obchodu,...) platíte velmi malou daň, pokud vůbec nějakou. Rozhodně podstatně menší, než z dostavěného. Takže tam mnoho let žili a (jestli nezměnili zákony) dosud žijí v těch nedostavěných domcích. Ale pravdou je, že v Čechách už lze okrádat pouze stát na státních zakázkách a pak obyvatelstvo na cenách energií, nehorázně vysokými poplatky za telefony, koncesionářskými poplatky za "veřejnoprávní" média, na exekucích apod. Ale zřejmě nyní přišla řada i na "nedotknutelný" osobní majetek. Ve jménu sociální spravedlnosti ovšem, jak jinak. Za komunistů 50 % obyvatel ČSSR bydlelo "ve svém". Tedy soukromém nebo družstevním bydlení. Ale při troše snahy i od toho jim lze odpomoci. Naši revolucionáři už mají připravený program. Za nadšeného hýkání davů chvilkařů, umělecké seriálové elity, "neziskových" organizací a podobných spolků "občanské společnosti", jejímiž společnými znaky je pologramotnost (maskovaná diplomy z genderových "věd", kulturních antropologů, kunsthistoriků a podobných ryze praktických oborů), primitivismus a stádnost. A složená Parlamentu dává záruku, že vše projde hladce. Dredatý padesátník už se na premiérské křeslo klepe a o ministerstva už se svádí boj. A jak ukazuje případ Feriho, bratr nezná bratra a rukavice jdou dolů. Inu světlá budoucnost pro naše potomky. I my starší si ještě užijeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale podivejme se,vyrabovana OS si opravdu zacina uvedomovat,ze na dalsi rabovani

   zbyva OS neziskovek a mocnych kavaenskych povalecu podporovanych lhostejnymi obcany volicijen zvolit nase mila piratiska huculiska.
   Je opravdu na poradu dne hned prvni postulat NPV nni uz v ranku NARODNICH ZAJMU?


   Tady uz nepomuze ani cenzura jourobabusserese a tleskani v prospech GR TV,ktery si z ji osedlal na soukromou!
   Budeme se branit srpem a kladivem pod Rudou vlajkou vitezstvi,ktera stale jeste nevladne nad kremelbudkou naseho cara PUTINA?

   Vymazat
  2. Rýsují se velké kšefty pro odhadce ceny nemovitostí. Určitě se nedovolí, aby si každý odhadl svou nemovitost sám. Bude k tomu třeba odhadce, jehož odměna bude záviset na ceně nemovitosti. Lidé budou hledat bydlení v zanedbaných částech města, kde budou daně nejnižší.

   Vymazat
  3. Jakekoli chyby v textu jsou zpusobeny terorem zla,vnitraku policejniho statu

   na malych zviratech,odhajlovaneho tajne a zbesile prdlamentem ve prospech pana Klamacka z Aspen institutu CSSD.
   Dochazi vam,ze v dusledku vyrabovani CR o aktiva dale brzy vakradeni VSECH PENEZ obsady CR a taky uspor bankstery dohodnuteho uz 29.3 2019,zabijeni lhostejmych ovecek C19 zakazem dovozu SPUTNIKU od pana cara Putina se dostanou na radu domkari,kteri si mysli,ze volit svobodu a primou demokracii ihned,je jen zbytecny luxus no ne ze ne, ANO!

   Vymazat
  4. CTENI TOHOTO CLANKU PANA HAMPLA MU MUZE PRINEST GALEJE

   je to rana do prdele falesne pravice,ktere tam spadlo srdce zlodeju a proto si tam budou muset k volbam prišpendlit trikoloru.

   Pujde brzy pan HAMPLdo koncentraku kde se schromazdi brzy vsichni ti intelektualove,aby vyuzili teto jeddine FREE ZONE,kde si budou moci psat co chteji?

   Vymazat
  5. Neni nahodou ze humor tvrde zakazali nejdrive..
   Nejak ty humoristi vedi lecos a nejdrive..
   Pamatuji na kresleny vtipy, kde se prochazi chlap s napisem na ceduli :
   KONEC SVETA SE BLIZI.
   A bylo to tenkrat vtipne a k smichu..
   Nebo tusim vypraveni Jacka Londona s nazvem Sarlatovy Mor, kdy prezije jenom starik a neco deti. A ten vypravi, deti, tady driv stavala Fordova tovarna a tamhle budova Kongresu, ale deti to nebavi a nabadaji dedecka, aby vypravel neco jineho a zajimaveho..
   Take Mistrovstvi sveta a Olympijske hry,na ktere vsichni plati jsou zaminou k budovani obrovskych stadionu ,ktere pouzival napr. Pinochet, jako perfektni koncentracni tabory..
   Take zdejsi media uzitecne pomahaji ,kdyz se zabyvaji prednostne detailnimi prkotinami, stouranim do nich a tak zamlzuji, rozpatlavaji a potapi ty prave, dulezite a klicove udalosti a informace, ktere posunuji svet prave tam, kam mocni potrebuji..

   Vymazat
 2. Narodil jsem se v podnikatelské vile, kde vyrostlo mezi stříbrnými smrky , vinnou révou a granátovými jablky celkem 8 dětí ve čtyřech rodinách. Dům ani kuželna , kam jsme ukládali jízní kola se na noc nezamykaly. V roce 1980 přišla sousední fabrika na nápad odkoupit od státu tento dům a poskytnout nájemníkům bydlení ve svém paneláku. Důvod byl jasný: Prefa (tak se jmanovala ona fabrika) by musela platit deseti rodinám za znečišťování polétavým prachem.Protože socialistický podnik měl peněz dost, vyhnul se palcení tím, že skoupil
  nemovitosti v okolí a staré lidi nechal bydlet s nulovým nájmem. Pohledem z googlu jsem zjistil, že v roce 2008 již nestojí ani jedna stavba, vše srovnáno se zemí. Podnik, v té době již dávno po krachu, investoval tedy státní peníze do zbourání bytů. Chanov mi není nic platný, to bydlení mi chybí v místě pracoviště. Bourání bytů probíhá dál.

  OdpovědětVymazat
 3. Kazdej muze videt kam veci spejou..
  A brzy se bude rikat, kde jsou ty casy, kdy nam vlada a urady a media jenom lhaly a mirne jen skodily..
  O Vrbeticich napr. A jak jsme byli nespokojeny ..
  Kdyz hrozi neco ze vsech stran.
  -Lekarska veda,zdravotnictvi a vyroba leciv.Epidemie.
  -Potraviny ,pestovani a jejich "vyroba".Epidemie na obili,ryzi, treba..
  -Inflace, mizi pobocky bank a ATM. Vlastnici obrovskych majetku budou vladnout.
  -Zeleny udel,obzvlaste nebezpecny.Taky muzou vsechno,pod zaminkou zachrany lidstva..
  -Globalismus a zniceni prirody a ovzdusi. Zaroven.
  -Vlady a urady. Okupace.Fanaticky teror.UKrajinizace.
  Mimo obvykle nebezpeci valek,prezbrojeni vsude, preneseni tech ze Str. Vychodu do celeho sveta,/uz ve Francii,Svedsku atd./, kdyz imperialismus neznamena nic jineho.
  Tedy rozdrobeni vsech statu na mala uzemi ovladana valcicimi skupinami ,se vsemi kolem atd..
  Tech veci je samozrejme daleko vice a nevypada nic na zlepseni a nikde..
  Naopak ty nejsilenejsi napady se uvadeji do zivota.
  Uz ted ty pravy media nas pripravuji na vsechno to co prichazi..Jednotlive a oddelene abychom si nevsimli,zavaleni tsunami na informacemi na zamaskovani denne, jak jsme obklicovani, postupne a vyhlasuji nova opatreni nove zakony, nove bitvy, proti diplomovanym a samozrejmym nepratelum a kdyz ti zmizi, jeste zbyva jaro, leto ,pdzim a zima a nase Matka Zeme,na celosvetovou valku proti nim..
  A tech co se snazi provadet ochotne a s velkym usilim to nahore neubyva a naopak..

  OdpovědětVymazat
 4. Mladí lidé mají prd, takže ti Piráty volit budou. Oproti tomu starší generace (40+) by na toto slyšet mohla, jen je potřeba to pořádně medializovat. Ale stejně si nedovedu představit, jak by pro toto hlasovali poslanci za top09 nebo ods. Vždyť jejich voliči (i oni samotní) se rekrutují z řad městské buržoazie, která často vlastní i nějakou tu nemovitost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honzo,vsechny politicke subjekty,ktere si neosvoji do svych bobkovych listu

   NARODNNI zajmy v uz pomalu transformujicim se navrhu NPV tj .programu volicu se zucastni dale bez prestavky , na rabovani republiky gangsterskym kapitalismem BEZ PRIVLASTKU,ktery bude naockovan 6 prioritami k ovladani davu OS,ktery je neznal pred 31 lety a dal se pote vykrast a dava se vykradat dodnes.
   Obcas se nakde nekdo jako pan Hampl a zkousi to lidem vysvetlit,ale lidi tomu nedokazi uverit,tak jako neuverili pred valkou,ze jejich vudce je da pobit.
   Stejne je tomu dnes pod jinou ideologii neomarxismu coz je jiny nazev pro fasismus a bude proto nejen zapotrebi zmenit rezim,ale bude muset byt dostatek intelektualu,kteri to budou neustale dnem i noci vysvetlovat lidem v republice co se s nimi stane,kdyz budou volit dale ty same NEPOTREBNE polit.subjektyjako dosud.
   Sami to uvidite po volbach jak hluboce vas ohlupoval GR TV ve sve soukrome verejnopravni televizi az jste se vsichni jako volici dostali pod kavarenske povalece a zla individua,ktere vam ukradnou vsechny aktiva,penize a nakonec vas pozabijeji chladnokrevne treba na 6 priorite rizeni davu.

   Vymazat
 5. Proto do tak obludných rozměrů narostl státní aparát, protože to všechno jsou jejich voliči. Jasně je to prokázané v Praze. Ostatní co nechodí k volbám jsou podle nich spokojení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi 40% nechodi k volbam protoze citi,ze nejsou nikym ze stavajicich strana hnuti zastoupeni.

   Toho by mely vyuzit ke konstituovani nove polit.subjekty a dat si do programu NARODNI ZAJMY,ktere jsou prozatim formulovany jenpod znackou NPV SPD PRIME DEMOKRACIE LIDU.

   VULE LIDU JE VULE BOZI JE HESLO DNE ZLI PIRATSTI ZLOCINCI!

   Vymazat
 6. Nevěřím objednaným a cinknutým předvolebním průzkumům. Avšak věřím, že Piráti nějaký hlas dostanou od feťáků, kterým je přislíbena legalizace marjánky. Nebo snad ne? Uvidíme kolik voličů feťáků ve státě máme!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pirati jsou nevzdelani huculove neznaji a nevi cim jsou rizeni a kym

   drogy jsou jednou z priorit,kterymi je dav techto dredu rizen,nechteji nam je vysvetlit a rici o nich,protoze to jsou zlocinci ZLA a schvaluji vyplaceni jen tretiny mezd,aby se jejich budouci otroci zadluzili a vnuci sve dedecky pozabijeli danemi a exekucemi na byty a domy ziskane za socialismu poctivou a pilnou praci.

   Piratske kachny dejte se zvolit hlupaky a zradci a nelezte blizko k troube mohli by jste byt upeceni a stat se prisadou do rizota OS!

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když tomu věříš, tvoje věc. Počkáme si na volby. Co má moje ožrání společného z drogami? Alkohol jako droga zatím veden není. Kalousku, zastaň se mě!!!

   Vymazat
  2. Kačere nemusíš se schovávat za unkrovna...Je to trapné sám sebe takto podporovat!

   Vymazat
 8. Už není kde brát tak budou okrádat ty normální i to málo co mají tak o to je okradou.

  OdpovědětVymazat
 9. Zdanění nemovitostí občanů společensky přijatelnou spravedlivou mírou pro kapitalismus a jeho liberální idioty a jejich mládežníky (piráty) s jejich narušeným myšlením falešnou ideou rovnosti, volnosti a bratrství, je bez ponaučení uvedených idiotů od marxistů neřešitelné (to jednodušší převrácené naruby svojí debilní logikou liberálové stejně od marxistů hloupě napodobují).

  Řešení lze najít v marxistickém "občanském" a "hospodářském" hmotném právu, kde jsou kodifikovány různé formy vlastnictví s odstupňovanou intenzitou státní ochrany.
  Nejvyšší ochranu a symbolické nepatrné zdanění má osobní vlastnictví všech věcí a nemovitostí, u nemovitostí je obsahem osobního vlastnictví jeden byt nebo rod.domek plus rekreační objekt, ostatní nad tento limit je už soukromé vlastnictví, které je progresivně zdaněno ..

  Soukromé neomezené vlastnictví jednotlivých lidí a nenasytných liských opic bez rozlišení z hlediska jejich potřeb je společensko psychická nemoc, která je tu od nepaměti jako kult zlatého telete a posedlost mamonem, opičím bohem ..
  Na tuto nemoc zanikla Starověká civilizace Evropy - Římská říše, a Evropa byla z této nemoci na několik století vyléčena Křesťanstvím (upředňostňujícím duchovní bohatství před tím hmotným) ..
  Feudální Evropská společnost s novými imigrovanými národy dlouho ale u pravěrného křesťanství nesetrvala a znovu se nakazila, teď znovu spěje k zániku, co ji vyléčí dávám jako hádanku ..

  OdpovědětVymazat
 10. Největší nebezpečí je asi v nenápadném a postupném směřování k absolutnímu ekonomickému zotročení lidí. Kapitalismus bez konkurence zdegeneroval k touze majetných a vlivných po ovládání lidí-lidských zdrojů. Svoboda bez uvědomění si omezení a tedy i odpovědnosti je jen obyčejná zvůle. Příprava na každé další vykořisťování je dlouhodobě v médiích připravována a argumenty přitom mohou být zároveň obžalobou současných vládců. Stačí každému právníkovi umožnit si jen trochu přisypat do měšce a nikdy nebude ani žalobce, ani soudce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravni stat byl neomarxistickou zlovuli vnitraku CSSD premenen na policejni stat

   byl to dalsi podvod Klamacka a jeho Aspen institutu.
   Cely prdlament si ten zakon precetl a protoze NEEXISTUJE zadna kontrola volicu tak jak to stoji ve formulacich NARODNICH ZAJMU NPV SPD doslo k jeho odhajlovani do zakona.

   Ohlupeny parlament podvody mlcenim GR TV to totiz nepoznal a i kdyz by si to precetli ti zlocinci 100 x je to zformulovano fikane a podvodne, mozna prave piratiskami,ktere to nechteji priznat!

   Fuj,fuj,fuj to je hnuj!

   Vymazat
 11. Kdo z nás by tomu věřil, když před 20-30 lety dostal "za hubičku" od státu, města, obce nebo bytového družstva byt do svého vlastnictví ? O domech, pozemcích, apod., získaných zpět v restitucích, ani nemluvě...

  OdpovědětVymazat
 12. Piráti toto popírají. Tvrdí, že svůj program ještě nezveřejnili, a že vše podobné je cílená antikampaň, ne kterou se někteří nachytali. Tak uvidíme...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nepopřeli to. Jen ve stylu chytrá horákyně řekli, že ve volebním programu to nemají. Ale neřekli, že to odomítají.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.