Reklama

sobota 15. května 2021

Občanské války s muslimy. Rakovina. Francie, Itálie, Izrael. Pokud budeme čekat, skončí to průšvihem.

Jaroslav Štefec

15. 5. 2021 Parlamentni listy

Vnitřní invaze, okupace části země, rakovina. Francouzi musejí tvrdě a vojenskou silou zasáhnout proti radikálnímu islámu a v no-go zónách, kde neplatí francouzské zákony, jinak skončili. Vojenský expert Jaroslav Štefec vylučuje řešení tamních problémů jinou cestou a varuje ostatní: „Pokud budou čekat, skončí to obrovským průšvihem. Stejně tak to skončí průšvihem u nás, pokud budeme čekat my, protože my ještě máme šanci se tomu postavit, ale Francouzi už ji nemají. Ti mají šanci jedině bojovat,“ řekl pro ParlamentníListy.cz. Rovněž uvedl, že pokud si nevezmeme poučení z Izraele, občanské války mohou vypuknout i v Evropě.  

(na snímku bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec)

Italský ostrov Lampedusa opět čelí nelegální migraci, přes dva tisíce migrantů přeplnily středisko pro tyto případy. Evropská unie znovu vyzvala členské státy, aby Itálii pomohly a uprchlíky si nějakým způsobem přerozdělily. Má taková výzva směrem ke státům ještě smysl, případně kdo ji vyslyší? 

Tato výzva postrádá jakýkoliv smysl, protože na otázku po smyslu jednoznačně odpovídá to, že se jedná o ilegální migranty. Ilegální migranty můžete pouze sbalit a poslat je tam, odkud přišli, anebo jim zabránit, aby se vůbec dostali jakýmkoliv způsobem na území. Čili tato výzva opravdu postrádá smysl a Evropská unie touto výzvou v podstatě popírá svoji vlastní politiku ochrany území Schengenské smlouvy. 

Byl to bývalý italský ministr vnitra Mateo Salvini, kdo bude souzen za to, že zabránil lodi s migranty zakotvit v přístavu. Jde tedy o vodu na mlýn Salviniho v dalších volbách?

Samozřejmě, protože způsob, jakým byl zbaven svého mandátu ministra, byla čistá politika, to nemělo nic společného s reálnými zájmy Itálie jako státu, italských lidí a občanů Itálie. Ano, jednoznačně mu to nahrává, protože to ukazuje, že má pravdu, a že se politické vedení Itálie staví proti občanům vlastní země podobně, jako jsme toho svědky ve Francii.

Vlna migrantů je podle čísel, které se týká Itálie, letos ještě silnější. Čím to je?

Je to především tím, že se evropské země v současné době soustředí na pandemii covidu, občané nesledují, co se děje kvůli tomu, že pandemie zaplňuje prakticky většinu stránek různých médií, a tento problém ustoupil do pozadí. Toho využívají neziskové organizace, aby maximalizovaly svoje zisky, aby maximalizovaly přesouvání migrantů na území Evropské unie, dokud jim tento zdroj příjmů nevyschne, a to se může stát poměrně rychle.

Čím si vysvětlujete snahu Evropské unie stále vyzývat státy, aby si migranty rozdělily i přesto, že povinné rozdělování a kvóty byly už několikrát odmítnuty? A může se stát, že Evropská unie to nastaví jako povinnost?

Jako povinnost… To je takový oxymóron, protože Evropská unie tím jednoznačně prokazuje pouze jediné. Její orgány jsou naprosto impotentní ve schopnosti řešit jakoukoliv situaci, která se týká bezpečnosti vlastních členů jinak než plácáním pusou. Ano, mohou vyzývat státy, aby převzaly migranty, mohou požadovat, aby se dodržovala pravidla jakési pofiderní solidarity, která vůbec z ničeho neplyne.

Pro nás neplyne jakákoliv povinnost přebírat ilegální migranty za situace, kdy hraniční státy Schengenu a Evropská unie jako taková vůbec není schopná zabránit příchodu ilegálních migrantů na naše území, míněno Evropská unie, nikoliv jen České republiky. A v tom případě vidím jednoznačně povinnost jednotlivých členských států chránit své občany a své území samostatně.

Koneckonců se to jasně ukázalo právě v průběhu pandemie covidu, kdy Evropská unie nebyla schopna zareagovat. Z hlediska praktické použitelnosti Evropské unie jako nástroje na ochranu a zvýšení bezpečnosti občanů, nástroje na zajištění bezpečnosti občanů v rámci Evropské unie jde o naprosté selhání a kolaps.

Další zemí, která se potýká s problémy souvisejícími s migrací a radikálním islámem, je Francie. Ve Francii jednak vysloužilí generálové, vojáci v záloze, ale i aktivní armádní činitelé směrem k francouzskému prezidentovi napsali, že se obávají o budoucnost Francie, své země, a je třeba okamžitě zakročit, jinak to bude mít ještě vážnější následky. Znamená to, že se situace dostala do nesnesitelných mezí?

Podle francouzských průzkumů veřejného mínění s tímto dopisem, který navázal na původní dopis generálů a v němž se ozvali i aktivně sloužící vojáci, souhlasí většina francouzské společnosti. Vojáci jasně řekli, že nehodlají snášet, co se děje v souvislosti s vnitřní expanzí radikálního islámu ve Francii. Já tomu naprosto rozumím, Francie ztrácí své územím interní agresí. Jurisdikce francouzských úřadů končí na hranicích no-go zón, u kterých byly ještě před pár lety evidentní snahy popírat jejich existenci, a to i u nás. Dnes se ukazuje, že jsou oblasti, kde francouzský stát jako takový neexistuje.

Jde o snahu rozšiřovat podobné oblasti dále, je tam snaha likvidovat francouzské tradice, likvidovat francouzský systém, francouzské zákony, francouzský způsob života… jde to jedno s druhým. Lidem se to pochopitelně nelíbí a v reálu téměř devadesát procent obyvatel Francie souhlasí s názory těchto generálů. Je to naprostá většina obyvatel Francie a nejsem si zdaleka jist, že to není i více, protože těch deset procent klidně může pokrývat vrstvu obyvatel právě muslimského vyznání, kterých se na to zeptali a kteří řekli, že to není pravda. Ve Francii je v současné době více než deset procent muslimského obyvatelstva.

Je možné tyto oblasti navrátit pod francouzské zákony bez zásahu vojenských složek?

Ne. Není to možné. Je to naprosto vyloučené. Zmíním jednu historickou paralelu. Prezident Edvard Beneš byl před druhou světovou válkou zastáncem názoru, že německé obyvatelstvo, pokud není spokojeno na českých územích, by se mělo vystěhovat do Německa. To je historicky prokázané. K čemu to vedlo, se jasně ukázalo na začátku a v průběhu druhé světové války. K vystěhování německého obyvatelstva nakonec došlo, ale jenom Českou republiku to stálo téměř 300 tisíc mrtvých. Nemluvím o dalších mrtvých po celém světě. Takže domnívám se, že skutečně jediná cesta je, že dojde k válce, která povede buď k tomu, že francouzští muslimové se v uvozovkách umravní, anebo opustí Francii.

 celý rozhovor si můžete přečíst ZDE

11 komentářů :

 1. Ano ,pan Štětec má ve všem pravdu , ale není síly , která by přistavila loď k uteč.táborům a odvezla nežádoucí na místa jejich nalodění tj.např.Africe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve všem pravdu zdaleka nemá.Například v tom,že současný izraelsko-palestinský konflikt nerozpoutali palestinci,ale Izrael.Palestinci jen začali odpovídat na další provokace militantního a okupačního státu Izrael,který není ničím jiným,než dlouhodobým policajtem USA na Blízkém východě.Autor je zřejmě příznivec Izraele zrovna jako prezident Zeman,u něhož to ovšem zavání až tvrdým sionismem.

   Vymazat
  2. VacHav16. května 2021 14:44, co májí co no go zóny ve Francii společného s Izraelem? Nosnou silou migrace do Evropy jsou Palestinci? JiH

   Vymazat
 2. Základní povinností jakéhokoliv územního uskupení je zajíšťovat bezpečí jeho členů. Současné EU je nejen nezajišťuje, ono je zcela průkaz ně ohrožuje.
  Zàvěr: EU je zločinné společenství.
  Tak to vidím já.

  OdpovědětVymazat
 3. treba bít kcidzincúm zhovívaví a možná se nad námi zlitují a dají europanúm pokoj a možná nám dovolí nejakou autonomiji pokud je nenasereme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nechci ti do toho kecat uz urcite ne kvuliva pravopisu, ale to uz trosku prehanis s tvou pitomosti, najdi si ve slovniku rozdil mezi "biti" a byti"/ ale dost gramatiky

   dole na konci jsem placnul clanek jednoho ruskaka a ten sedi, takze si ho laskave precti

   Vymazat
  2. Take pochybuji o nosnosti myšlenek,kdyz v jedne vete jsou 2 hrubky.Bagoun.

   Vymazat
 4. Tak to je pokud se sem dostanou slimáci tak si zaděláme na stejné problémy.

  OdpovědětVymazat
 5. Prikazy pro opatreni a zakazy atd. proti covidu, se netykaji nadevropanu,tedy uprchliku a americkych vojaku.
  Je zajimavy ,ze i rozvracena Francie po padu Rima ubranila Evropu pred okupaci islamistu a dnes vede svuj zanik.
  A Macron mel nedavno projev v cisty hebrejstine.
  Podobne jako osvobozeni Rudou Armadou, ktera nam vsem, zachranila zivoty dodnes.
  Udalosti Str. Vychodu i dnes jsou velmi poucne..
  Oncoming events cast their shadows..

  OdpovědětVymazat
 6. Známý vojenský velitel Alexander Sladkov ve svém autorském kanálu Telegram porovnal postup migrantů v Evropě se zákopovou válkou.

  "Takže, chlapci, první věc je zákopová válka?" Jedná se o kopání zákopů vpřed, klouzání k nepřátelským pozicím a pak trhavé zachycení těchto pozic.

  Co dělají migranti například v Německu? Rodina si pronajímá byt v „bílé“ čtvrti, řekněme v Berlíně. Byt, promiňte, je plný smithereenů, migranti v něm nežijí jako rodina, ale ve velkém hlučném táboře.

  Je nemožné si pronajmout byt pro normální lidi. Z výkřiků strašidelných nájemníků a odpadků ve vchodu se sousedé odstěhovali. Prázdné bydlení nelze prodat bělochům. Stejní migranti nakupují.

  Za pár let celá čtvrtina, opět, řekněme, Berlína, již prošla kontrolou migrantů. Bílí lidé (myslím lidi kavkazské rasy) již do této čtvrti nevstupují. Policie taky.

  Tak se to stává! Evropa mění svou filozofii, mění svůj vzhled a pořádek. Ale ... To je touha samotné Evropy, co to pro nás je? “

  Viz také: Upálení v pekle, krvaví ukrajinští kati! Mládež LPR se rozloučila se 14. brigádou Ozbrojených sil Ukrajiny


  Источник: https://rusvesna.su/news/1621106332

  OdpovědětVymazat
 7. Občanské a náboženské války v Evropě - především v zemích s miliony věřících muslimů - jsou možné. Pokud se tak stane
  ocitne se v nebezpečí celá Evropa kde se nestřeží hranice.
  Pak bude zajímavé jak na to zareaguje slaboučká armáda ČR,
  která má část svých vojáků v zahraničí. Situace ve Francii,Anglii i Německu by měla být předmětem podrobných bezpečnostních úvah ČR. Je čas zvážit zda systém obrany
  ČR v případě nepokojů v okolních státech by stačil. Po mém soudu ne. Je čas uvažovat o zavedení povinné vojenské služby k obraně teritoria ČR.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.