Reklama

čtvrtek 13. května 2021

Panelová diskuze "Školství jako obraz společnosti"

Ivan David

13. 5. 2021  
https://youtu.be/a0_8ALOl1Fk
Dnes ve čtvrtek 13. 5. 2021 od 17.30. můžete vidět panelovou diskuzi "Školství jako obraz společnosti"  na Youtube ZDE a živě na https://www.facebook.com/MUdrIDavid
Panelová diskuze se bude zabývat vývojem školství v posledních desetiletích z pohledu učitelů a sociologů, a bude se snažit zodpovědět otázku proč a jak k tomu došlo a jak bude možné dosáhnout nápravy. Diskutovat budou sociologové 
Doc. PhDr. Petr Sak, CSc. a PhDr. Petr Hampl, PhD. a pedagogové PhDr. Jana Kunšteková a Doc. RNDr. Radim Valenčík, CSc., diskuzi bude moderovat MUDr. Ivan David, CSc.

81 komentářů :

 1. Kterého času to má začít? Středoevropského?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unknown: měls k dispozici i link na FB.

   Vymazat
  3. My vase budoucnost piratska huculiska spolecnost,budeme vami zvoleni

   nebot jsme byli vychovani PRVNI PROPRITOU nasich skvelych nasich kapitalistickych majitelu velkych penez a jedte se s vasimi prednaskami o VYCPAT SPD,bando holych riti!

   Vymazat
 2. Něco o českém školství https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/03/06/cerwuis-a-ceske-skolstvi/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlk není můj šálek kakaa a i tentokrát je to o něčem jiném, než v čem problém skutečně je. Já to taky nevím, ale je fakt, že zatímco se mnou se rodiče nikdy neučili a dokonce se ani nemusely podepisovat úkoly, tak jsem vystudoval elektrotechniku a nikde jsem se ani nijak "nezadrhl", zatímco já co si svoje děti nenaučím sám, tak to ony neumějí a pokud svoje "rodičovské povinnosti zanedbám", hned je nějaká "koule". Proto mě oslovil ten obrázek. Chápu, že to měl být původně asi vtip, bohužel je to ale smutná realita.

   Vymazat
  2. ...tím chci říct, že ať klidně těm učitelům přidají, ale napřed ať se zbaví těch, kteří přisli to školství jen "humanizovat". Za mého mládí se říkal takový "kameňák", jaký že je rozdíl mezi pedagogem a pedofilem... Bohužel, dnes mají ti učitelé snad ty děti taky rádi, ale školním výsledkům to neprospívá.

   Vymazat
 3. Věrný obraz úrovně školství by předvedli, pokud by byli přizváni absolventi středních a VŠ, kteří vystudovali v posledních letech, některé jejich výstupy v TV ať už v reportáži či tv soutěži jsou často k pláči a údivu kam to naše školství dotáhlo

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem to shlédnul (klipovitě :)) a v podstatě se zhodnotily ty poznatky, které kolují v široké veřejnosti, ale bohužel ne tam, kde by měly.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Americká debilizace. Film "Absurdistán" vypadá jako dokumentární film o Americe.

  OdpovědětVymazat
 7. Říkal mi jistý známý, vystudovaný inženýr, že se bojí jít k doktorovi, neboť jestli ten lékař vystudoval tak jako on inženýra, tak se bojí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takovej profesor,kdyz chce bejt prechytralej a to chce bejt skoro kazdej pedagog, tak zavede diskusi mezi studenty a potom ty diskuse chytrych studentu ukradne a uverejni..Samozrejme pod svym jmenem a ma vejvar a jeste slavu..A zacne psat knihy bez moznosti aby nekdo to psani zastavil a aspon lesy usetril a ctenare co nic netusi taky,,,prijdou tez funkce ,treba ve vlade atd..Prece neni mozny takovyho yntel.vynechat..
   A pak uz mate co jste chteli..
   Protoze uz i tady to jde do kytek a jeste nekam jinam ,kam se nerika...Jeste i s nama..Tak na cestu aspon..
   Neco novyho,taky Novicokovyho..
   Putin ,zakazal sefovi EU parlamentu Sassulovi a asi 150 dalsim pachnout do Ruska.
   Pokusil se tez zadrzet ,nejak ty svy agenty Petrov&Borisov velky slavy, ale pozoruhodne bez sankci ,ktery by je zadrzeli a nepustili na zapad a k nam, Putin v usili agenty taky nejak zneutralizovat, vyhlasil na ne taky sankce a zahnal je domu.
   Na rozdil od tech EU, agenti se ukazali neobycejne lstivy a usili k dobremu pro svet,se obratilo dokonce proti samotnemu .
   A jak agenti vyzrali na Rusko.
   Vysledek se dostavil ,kdyz vlezli doma na stroj zastavili ty roury v USA , Novicokem, kterej upekli jako pocitacovej virus..A sou za vodou..
   A navic jsou nevinny. K nevereni, ale je to tak. Protoze uz se vi vsude, ze za vsecko i ty prazdny americky roury, bez benzinu a dieselu,muze zase jen nikdo jiny,nez Putin..
   Zpravy zase potvrzuji nezlepsovani. Americka populace uz po staleti se nemuze zbavit zaliby v panice. Panikuji radi a casto a za kazde okolnosti..
   Prazdny roury, proc si taky nezapanikovat,nez se naplni..

   Vymazat
  2. Paw 4:03
   Asi trpíte nespavostí, že?

   Vymazat
 8. jo isratel zavezti hnojem? off topics?ale kdeze vse souvisi se vsim!🤮🤮🤮

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Ten dnešní celkový stav společnosti lze zhodnotit následovně, s navrženým řešením ..
  Dost bylo už demokratů, za 30 let ukázali lidem co umí (neumí nic, protože jsou blbí a jenom se opičí po hloupnoucím západu a slouží mu).
  Je načase aby zase začali jednat NORMALIZÁTOŘI !!!!, jak dělat normalizaci se musí dnešní vlastenci naučit od bývalých normalizátorů ..
  Žádné národní obrození, ale tvrdá normalizace podpořená normální většinou, která odstaví blbce od vládnutí ..

  OdpovědětVymazat
 11. Lidi vy jste opravdu ale opravdu vsichni co diskutejete o skolstvi docela na makovici, a zbytecne pomlouvate dnesni skolstvi, ktere opravdu stoji za hovno, ale ono docela dobre skolstvi (i se socialistickou indoktrinaci) dokazalo zplodit takove pitomce kteri si vycinkali na Vaclavaku, a vysvickovali na Narodni Havlovu Pravdu a lasku, ktera vas ted privedla tam kde jste a bude to horsi......

  takze skolsvi nechte na pokoji, vic u znormalizovat nejde, snad jen byste meli lobovat za dalsi HUMANO UNIVERSITY, protoze dobrych blbcu je stale malo, a Pirati a Stanisti potrebuji dalsi mavace

  OdpovědětVymazat
 12. Opravdu už mne unavuje kecání, je třeba se postavit velice otevřeně proti neskutečné aroganci tohoto systému a tím nemyslím jen naši neschopnou vládu, ale i systém EU a další, Covid je jen jeden z nástrojů, které jsou určeny k lidvidaci naší státnosti. Bez covid pasu budeme jen lidi určení k likvidaci. S covid pasem a očkováním budeme taktéž určeni k likvidaci. To co je účelem rozdělit lidi na očkované a neočkované. Je to lepší než na lidi z prava nebo z leva. Rozdělení pravo-levé se dnes již nenosí a je velmi zdehonestováno. Očkovaný a neočkovaný je lepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,54
   Hovado vygumovaný:I OČKOVANÝ NŮŽE BÝT ZNOVU NAKAŽENÝ A TUDÍŽ PŘENAŠEČ!!!!

   Vymazat
 13. Ještě dodám, očkovaní si budou moci prožít svůj narušený život v dalším očkování a dalších obstrukcích. A my kteří se toho nezúčastníme budeme za vyvrhely. Čert vem ty hovada která nás do tohoto stavu dovedla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. václave z plzně 13. května 2021 21:51, bejt třebas tubera nebo neštovice stejně infekční jak COVID 19, přišlo to takle celý dřív. Když to celý nechápete, ste natvrdlej, vostatním nebezpečnej. Možná byste měl bejt voznačenej. Kdo by chtěl, aby se vám vyhnul. Svobodně. JiH

   Vymazat
  2. 1,48
   Zarděnky jsou 16x infekčnější než vybájený covid a jak dlouho se NA FUNČKNÍ VAKCÍNĚ DĚLALO?

   Vymazat
  3. S blcem nekomnikuji Svobodně JiH

   Vymazat
  4. Ave já 14. května 2021 7:58, na "vybájený" Covid 19 před necelým týdnem zemřel 54. letý, jinak zdravý soused, který s tou "chřipečkou" odmítnul navštívit lékaře. Aby neztrácel čas. Srovnáváte zarděnky s Covidem? Že se ty 16x infekčnější zarděnky nerozšířily, se stejnými efekty jako Covid 19, po celém světě? Vy jste si nevšimnul, že čas potřebný na vývoj čehokoli se v běhu historie zkracuje, že je otázkou investic a nasazených kapacit?
   václave z plzně 14. května 2021 14:32, nadávka jako argument? Václave, Václave ... JiH

   Vymazat
 14. vasiku 21:51 a ktera to jsou? mas nejake tipy? podezreni nebo snad jiz konkretni hovada? nebo to hazeme na hlavu andrejovi nebo ze by snad v tom
  jel vladimirovic?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou to ti, kteří hájí své zájmy více než zájmy svých spoluobčanů a ještě se tváří že oni spasí svět. (piráti to nejsou- to jsou uznávaní zločinci a ti kdo se k tomu hlásí jsou na stejné lodi). dnes jsem na rivieře a tak vás zdravím ČAU

   Vymazat
  2. václave z plzně 14. května 2021 22:25, na Riviéře? V čí péči a za čí peníze, v jakém obalu, jste tam byl dopraven? Soudě podle vašich projevů na intelekt, máte problém pořídit si třeba jen letenku. Jak jste se tam při takových schopnostech, za Covid opatření dostal, že zrovna na Riviéru, je zjevnou záhadou. Že nalháváte, je víc než pravděpodobné. JiH

   Vymazat
 15. dejte nam tu radeji neco o bojich v palestine!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Israel bylo vystreleno pres 1000 raket.Żeleznou kopuli prekonavaji

   tj system obrany sestrelovanim raket je prekonavana vystrelenim az 150 raket najednou.
   Izraelci zasahli vyskovy dum,kde meli Palestinci vysilac a ten se sype.
   Byli povolani izraelsti rezerviste a pokud rakety budou dale litat bude pozemni ofenziva ,rada vedoucich palestincu jsou uz neboztici,spor zacal,kdyz byli odsouzeni palestinci k opusteni domovu soudem,dale chteji hlavni mesto mit Jerusalem a vadi jim tam i velvyslanectvi,ktere vsak doposud neni v provozu.

   Palestinci jsou nesmiritelni,zadne jednani nechteji a tak budou poustet rakety tak dlouho,az jim dojdou atd

   Vymazat
  2. 0,56
   Izrael jim zase musí vysvětli,kdy má muSLIMÁK hranice!

   Vymazat
  3. 0.56 zidko si dela v regionu co se mu zlibi! jeruzalem si privlastnili za hlavni mesto!!! kradou palestincum uzemi a staveji na nich ilegalni domy 7.57 jo licousati by si meli uvedomit kde jsou jejich hranice

   Vymazat
  4. eneeem bych dodal ze nebyt jewsa
   tak izrael uz je davno smazanz map sveta! od r.1948 kdy vznikl stat i-SRAL-ej jako darek za holocaust bylo velmi malo klidnych let v regionu🤮🤮🤮

   Vymazat
  5. 14,03
   Na místě Šalamounova chrámu stojí ten muslimohnus jménem mešita,takže kdo co kde zabavuje?!

   Vymazat
  6. 14:11 ave maria s tebou ty salamoune mas to dost pomylene!
   anebo jsi tetřev slepec hlusec?

   Vymazat
 16. 07:43 Dyslektiku, oni vám obměnili hesla na nástěnce? Doteď jsi tu kuňkal výhradně o Sputniku.

  OdpovědětVymazat
 17. 7,52
  Ještě tak vědět,co má doktor v Bohnicích vedené za diagnozy v tvojí kartě.....inu,víš a budeš vědět pořád kulový....F73+A52.-)

  OdpovědětVymazat
 18. 7:56 Ano, ty vis uplne vsechno. A je dobre, ze si to myslis:-)

  OdpovědětVymazat
 19. 8,05
  Tyhle diagnozy jsou v tvém případě do očí bijící,chudinko z havlostoky:-)

  OdpovědětVymazat
 20. 8,23
  8,27
  Že mají i v Beřkovicích přístup na net je s podivem......nebo,že by by tě ty potrate opčí k@@@@y už zase vyhodili ze záchytky a havlostoka se ještě na tvojí podporu nesešla....?.-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 08:46 Běžče ty tu děláš nábor do vaší komunity?

   Vymazat
  2. 8,50
   Zkratky lékařských diagnoz od A-Z jsou poměrně náročné na zapamatování....to jen tak na okraj pro Dos Havlo@@@@s v jednom.-)

   Vymazat
  3. 10,20
   Ty a normální????To je blbý i jako FÓR.-)

   Vymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 09:08 Soudě dle tvé reakce, ano bude.

   Vymazat
  2. 9,08
   Projevy pedofilního senila Bideta už nevysílá žádná stanice v uASS.-)

   Vymazat
  3. 09:08 Stejně jako zdejší stanice tvorbu jednoho z největších světových dramatiků. To jsou, ale paradoxy, teď když už můžou, tak nechtějí.

   Vymazat
  4. 9,14
   Ten drrrrrramatik je nejpřekládanějším autorem v čechách......ZE SKLADU DO SKLADU!.-D

   Vymazat
  5. kkukam ze se nam tu vyskytl opet nesvar jmenem ave!dalsi kandidat na nobel price za chytrolinstvi!
   god pls help that schmack!

   Vymazat
 22. Čtenáři Nové republiky diskutují o školství a docházejí k pozoruhodným výsledkům. - Gratuluji Nové republice k takovému publiku.

  OdpovědětVymazat
 23. 10,05
  Aby lépe flaška z lahvičky....-)

  OdpovědětVymazat
 24. Z výchovou mladé generace si poradí jejich budoucnost, život je naučí, když budou blbí, tím hůř pro ně ..
  Odpovědnost za budoucnost mají dnešní starší generace, a ty musí napravit dnešní stav, kdy se společnost dostala ve svém vývoji do slepé uličky, náprava spočívá v eliminaci blbců a bláznů v jejich řadách ..
  Liberalismus se zbláznil, je na řadě filosofie marxismu (liberálové se stejně po něm ve všem opičí a svoji debilitou ho przní) ..
  Pro začátek je potřeba filosoficky pochopit to dnešní Marxem popsané "odcizení člověka od svojí podstaty" a řešení v kolektivní emancipaci lidstva ..

  OdpovědětVymazat
 25. 10,15
  Nekrofil....takhle hovořit o otci pornoJandoPutnovi,že ti není hanba.-)

  OdpovědětVymazat
 26. 10,17
  Ještě pořád to děláš do vejfuku od auta havlo3,14čusi.-DDD

  OdpovědětVymazat
 27. Fantastická schizofrenie. Jde o uprchlíky vnucované Bruselem a Rusko

  https://cz.sputniknews.com/20210513/fantasticka-schizofrenie-jde-o-uprchliky-vnucovane-bruselem-a-rusko-14470305.html

  Putin se dostal na seznam kandidátů na Nobelovu cenu míru

  https://cz.sputniknews.com/20210513/putin-se-dostal-na-seznam-kandidatu-na-nobelovu-cenu-miru-14476157.html

  „Piráti nejsou noví komunisti, jsou to staří komunisti.“ Novinář Holec si posvítil na lži

  https://cz.sputniknews.com/20210513/pirati-nejsou-novi-komunisti-jsou-to-stari-komunisti--novinar-holec-si-posvitil-na-lzi--14468743.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,30
   Dumkopf se opět projevuje.....

   Vymazat
  2. 10,41
   Fetka Bartoš je ZDĚLANÝ jak Havel po pěti zmrzlinových pohárech.-)
   P.S.Radek John byl vzdělaný a kam Veverky dotáhnul.....do zapomnění.-)

   Vymazat
  3. Už jsme je odhalili, jsou to recykláti, filozofii v tom nehledejte. Příště je najdete v mešitě, klečící na modláčku. Proto je hloupé, když se zde podzámčí hádáme a navzájem si vyčítáme diagnózy. Asi jsem pro některé též jen Auspuffff.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 28. 10,24
  Podle sebe soudím tebe.....inu,komu není dáno,v apatyce nekoupí!A tobě dáno není,nebylo a nebude!!!!

  OdpovědětVymazat
 29. 10,25-10,28
  Tros Havlo@@@@@@s v jednom,aneb zápisky opuštěného a nikým nechtěného havlodreka ležícího před záchytnou stanicí.-D

  OdpovědětVymazat
 30. Tak jsem se zmejlil, ta ruská kurva Dvořák maže, tak mazej zmrde!!
  Rusák do několika dnu odtáhne, kdo tady bude financovat tady ten hnuj NR, asi AVEJÁ, FORKÁČ, CÁBLÍK A podobní žebráci!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A a na mě jsi zapoměl? To mě mrzí a je mi to líto. Být u tebe na černé listině to je teda velká ostuda...

   Vymazat
  2. 12,17
   A máte zkažený celý víkend.....-)

   Vymazat
  3. 12,29
   Je mi Vás líto,takhle na Vás zapomenout....:-)

   Vymazat
  4. 13,19
   S F73, které máš od svého zbytečného výskytu jsem já jako osel na tom 1000000x líp.-)

   Vymazat
 31. Dvořák tady má silnou oporu, ve formě super magora AVEJÁ, toho si zde přímo hýčká a prosazuje. IDIOTI a hlupáci se vždy přitahují.
  Vy dvě nuly, vy to tady zachráníte, ještě cáblika a forkače, panoptikum jest dokonáno.

  OdpovědětVymazat
 32. Ave ja, jsi tady, osliku? Zahykej:-)

  OdpovědětVymazat
 33. 11,30-1145
  A teď vy věčně vylitý F73 s A52 NĚCO K VĚCI......ROZUMNÉHO!!!!!.-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:06
   Od té doby co sem čmaraš,z tebe rozumného nikdy nic nevypadalo, stále dokola jen Fka a HAVLOFAŠOONAMIOOKUPANT, MAGORE.

   Vymazat
  2. 12,50
   A co padá krom havlosr@@@k z tebe ty dýmko míro pornoJandoPutny????
   Co vnoučata,jsou v richtiku?.-D

   Vymazat
 34. https://www.idnes.cz/praha/zpravy/prezident-milos-zeman-kolin-obyvatele-nazor.A210513_180719_praha-zpravy_mama?zdroj=top

  OdpovědětVymazat
 35. 12,57
  Hlavně,že PYJáti jsou jELITA!!!.-D

  OdpovědětVymazat
 36. Naprosto skvělé diskuzní video pane David.
  Pro inspiraci přikládám rozvoj dětí podle metodiky Bazarneho v Ázerbájdžánu. Tento druh vzdělávání byl přijat na státní úrovni a je jakoby z jiného světa.
  https://m.youtube.com/watch?v=VuLjdz-hpSQ

  OdpovědětVymazat
 37. Brát si příklad z Ázerbájdžánu, myslíte tohle vážně??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte vážně svou odpověď? Viděl jste to video? Z pohledu školství ušel Ázerbájdžánu daleko větší cestu, než naše republika. Bohužel.

   Vymazat
 38. 13,13
  PYJáti jsou zemským škůdcem a jako s takovým by s ním mělo být naloženo.....a stul pysk,vemeno z kachny!

  OdpovědětVymazat
 39. A nejen školství, ale i kultura, zejména ta východní, tedy ruská je už nepříjemná, tak jako za Koniáše. Tehdy byly nevhodné knihy a literatura spalována (tehdy nebyl rozhlas a ani televize). V českých médiích neuslyšíte ruskou hudbu, filmy, koncerty, která je historicky nejbohatší a poučná, jen tu krvavou a zdehonestovanou americkou tu máme. A také tu zlodějskou demokracii nám vnucují pod firmou First America a nikdo jiný. S USA na věčné časy až do konce světa!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.