Reklama

neděle 23. května 2021

Pohlaví jsou jenom dvě

Ivan David

23. 5. 2021 

Nic na tom nemění skutečnost, že někteří lidé se cítí být podvedeni přírodou, protože jejich zevnějšek neodpovídá jejich cítění. I homosexuálové jsou buď muži nebo ženy. Vzácně mají lidé znaky terciální i sekundární obou pohlaví, ale zase jen dvou. Ještě mnohem vzácněji mají lidé i pohlavní žlázy obou pohlaví současně. Ale opět jen dvou pohlaví. Intersex není další pohlaví, pohlaví je nerozhodné. Podobně jako některé genetické aberace. Pro jednotlivce je fakt vlastní identity zásadní. Význam pro společnost je přeceňován. Lidé bývají zaujati až fascinováni sexem víc, než jsou ochotni si přiznat. Ale je to individuální, ne celospolečensky zásadní problém.
 
Muži a ženy mají stejná práva, ale nejsou stejní. Většinou nemají problém se svojí sexuální identitou. Ženy obvykle chtějí být krásné a muži mužní. Ženy skoro vždy chtějí být ženami a muži muži. Tak tomu bylo donedávna, a i dnes tyto snahy převažují. Problém je, pokud jsou muži nemužní, jako muži neimponující a neplnící očekávané role. Společnost pro své fungování potřebuje muže a ženy, ne jedince, kteří se nedůvodně zabývají svojí sexuální identitou. Proč by právě proto měli být hrdiny naší doby? Při tom zásadní problémy společnosti zůstávají téměř nepovšimnuty. 
 
Není žádný důvod zvýhodňovat jedno pohlaví proti druhému. Pohlaví není kvalifikační předpoklad pro běžná povolání. Snad jen muž – manekýnka? Některá povolání a některé sociální role více vyhovují jednomu z obou pohlaví. Muži nemohou rodit a kojit. Ženy obtížněji zvládají těžká břemena. Muži nemenstruují, i když Piráti soudí, že mohou, a je to „normální“. 
 
Je mi jedno, jestli mě zastupuje advokát, či advokátka (kdybych to potřeboval), poslanec, či poslankyně. Voliči mají právo si vybírat, a členové stran a hnutí, vybírat koho nominují. Povinná procenta jsou tady jako všude špatně. 
 
A na voličích každé země je i rozhodnutí, jestli bude registrované partnerství označováno jako manželství. Osobně s tím nesouhlasím, je to matoucí a pseudoproblém, ale jsem demokrat, bude-li většina pro, musím to respektovat. 
 
Pohlaví sídlí mezi ušima, ne mezi nohama, říkají sexuologové. Stále více převládá primitivní přesvědčení, že je tomu naopak. Velmi to škodí mezilidským vztahům.

19 komentářů :

 1. Otazky sexu jsou politickym nastrojem, a kazdy kdo prehnane operuje pred volbama sexualnimi emocemi, zastira skutecne problemy , ktere jsou EKONOMIE!!! Pripomina mi to USA volby, kdy byla velka politicka vec , ze vyznamny politik Romney prevazel sveho psa v budce na strese auta(HRUZA!!), misto toho aby ho mel!!! v kabince uvnistr auta s detmi. Ekonomie je problem!! 20.000.000 milovniku zvirat by volilo proti!! Romneymu.

  OdpovědětVymazat
 2. Nemáte pravdu pane doktore, existují tři pohlaví - muž, žena, frustrát.

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud budou jen ony 2 pohlaví,
  tak jisté několika%-ní skupině osob způsobí trauma.
  Co tedy, jako ve výpočetní technice, kde máme léta virtuální paměť,
  tedy této skupině dovolit virtualizovat i pohlaví.

  OdpovědětVymazat
 4. Nějak jsem nepochopil pane Davide názor sexuologů. Mám za to, že pohlaví určuje to, co mám mezi nohama, nikoliv mezi ušima?

  Také se říká, že mezi ušima a nohama vede přímé nervové spojení. V něčem se mýlím?

  Co na to říkají patologové?

  OdpovědětVymazat
 5. Vážení!

  Pohlaví není operační konstrukt. S pohlavím se rodíme, žijeme a umíráme. A příroda vytvořila pohlaví všech živočišných druhů v zásadě dvou skupin:

  1) druhy vybavené jedním pohlavím každého jedince

  a) samci
  b) samice

  2) druhy vybavené dvěma pohlavími - hermafroditi

  Všechno ostatní je odchylka od normálu a v normálně fungujícím světě nepřežije a vůbec se nerozmnoží (s výjimkou jednobuněčných bakterií). A je to tak dobře. Představa, že na splození potomka musí spolupracovat svými pohlavními produkty šest jedinců, každý jiného pohlaví je nerealizovatelná a navíc přirozeně nefunkční (v přírodě nepoužitelná).

  Takže pohlavníci. Přestaňte si vymýšlet svá pohlaví a jak praví Prof. Piťha, podívejte se do svého klína. A pokud vás vaše pohlaví neuspokojuje, tak se ho zbavte a nazvěte se eunuchy!!! Alespoň lidstvo nezdědí vaše stupidogeny!!!

  OdpovědětVymazat
 6. V Cesku se rikalo -nesahej mi na Havlicka a USA zavedli zakony na ochranu pervertu ,neb pervertu je mezi vladnouci elitou asi vice nezli si myslime Kazi deti jiz od predskolniho veku vysvetlovanim ze si maji sami urcit zda jsou chlapeckove ci holcicky .Zavadeji spolecne zachody a postupne cpou do tech hlavicek ze je vlastne spravne byt HOMOSEXUAL .dle poslednich pruzkumu vzrostl pocet buzerantu z 2-3 % na 13 procent . Je to zrudnost celeho zrizeni neb se pouziva barva kuze nabozenstvi sexu a vseho cokkoliv onem dobytkum u moci to pomuze udrzet s eu jejich prohnilych koryt.A jak si jiste pamatuji ctenari zde vyroky senila Pepy tc presidenta representuji celou tu sebranku u moci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady to mate cerne na bilem ,tu jejich moralku

   http://www.lifenews.sk/content/viceprezident-usa-%E2%80%9E%C5%BEidia-v-amerike-pomohli-man%C5%BEelstv%C3%A1m-homosexu%C3%A1lov%E2%80%9C

   Vymazat
 7. Když naše země vstupovala do EU v r.2004, probíhala nejen v ČT masivní propagace EU za téměř půl miliardy korun. Mluvilo se o obrovském ekonomickém přínosu pro ČR. Větší část voličů tehdy v referendu se nejspíš také touto reklamou nechala ovlivnit a hlasovala pro vstup. Již delší dobu však pozorujeme, že EU ekonomicky nevykazuje růst a oproti např. komunistické Číně zaostává. Místo zájmu o ekonomiku však současná EU řeší jiné otázky : podpora migrace, LGBT, genderová agenda, klimaalarmismus, lobbing v zájmu nadnárodních korporací, nadřazování menšin nad většinou, vytváření dalších a dalších neziskových organizací lobujících za zájmy určitých skupin. Už při vstupu do EU jsem si všiml, že pár lidí v Evropě ovládá společnosti, které dominují na trhu, tou dobou např. Nestlé, které koupilo naše Čokoládovny, bylo jen jednou ze společností skupiny Danone. Takto se jen maskuje skutečnost, že celou oblast v určitém oboru ovládá hrstka lidí (proto tolik firem a ne jen jedna). Mnohé společnosti si nekonkurují, jen si rozdělí trh. Jako živnostník jsem měl obavy, že i legislativa bude vytvářena jako ušitá pro tyto giganty, což se později potvrdilo a ti malí pak nemohli finančně náročné požadavky splnit. Evropské dotace jsou určeny jen pro ty nejbohatší a ti, kteří by je mohli potřebovat více, na ně nedosáhnou. Na projekt, který má být z EU dotován, musíte mít min. 2,5 x větší částku než je hodnota projektu. Vyvstává pak oprávněný dotaz, když na projekt máte, proč máte dostávat dotace. Nadnárodní společnosti čerpají tyto dotace často ve stovkách miliónů a to ve všech zemích EU, v nichž působí. A i to jsou dotace, o nichž se uvádí, že jsou pro nás moc výhodné. Dotace jen pokřivují trh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Rozehnale, jako většina lidí, asi ze zvyku, jste se nechal vnanipulovat do toho jak EU místo toho a toho, řeší migraci, gender, klima ... EU neměla a nemá řešit nic jiného, opakuji NIC, než po dohodě premiérů jednotlivých zemí:
   1. volný pohyb lidí
   2. volný pohyb zboží
   3. harmonizace daní
   4. sjednocení norem
   A úředníci v Bruseli musí zařezávat, tak jak se dohodnou volení představitelé členských států.
   To byla původní idea EU. A né aby si pár opilců a kreténů, které doma vykopali pro neschopnost, hrálo na nějaké představitele něčeho co neexistuje.

   Vymazat
 8. U nás žijí spolu dva muži. Venku se nedrží za ruce, veřejně se nelíbají, nijak na sebe neupozorňují na hloupé pochody ubohosti a trapnosti nechodí, jsou slušní a každý má svou práci. A světe div se lidé si jich váží chovají se k nim slušně nikdo je neuráží a nechávají je v klidu. Jsou součástí společnosti bez teatrálního poukazování na svou orientaci. Nemėli potřebu se do ní teatrálně vtírat a neustále někde poukazovat na svou úchylku...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 9. Feministický manifest vydaný v časopise Medusa (s podtitulem Časopis bradfordské lesbické feministické surrealistické skupiny) prohlásil, že "žena je jediné pohlaví. Muži jsou nižší forma zvířat."

  OdpovědětVymazat
 10. Mám jenom jedno pohlaví a už to asi nedoženu a na další se nezmohu, tak zůstanu u toho jednoho! Také si myslím, že přehnané ukazování ne veřejnosti své jinakosti je jenom hloupé a nějaké "průvody" po Praze jsou také mimořádně blboučké!! Současný stav i právní je vyhovující a nikdo nikoho "neutiskuje" , že je třeba "teplajzník" a už si na to lidé zvykli, takže není proti čemu bojovat!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Za mě co má novorozenec mezi nohama to je a žádné lži to nezmění. Manželství určitě ne ale rozvinout registrované partnerství aby po sobě mohli dědit atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný názor Cabliku

   Vymazat
  2. cablik 11:54
   Všechno se dá jednoduše ošetřit. Proč by po sobě nemohli dědit? Netřeba nic "rozvíjet".
   Mohou dostávat i informace o zdravotním stavu partnera, když budou chtít. Ale oni CHTĚJÍ MANŽELSTVÍ, protože CHTĚJI ADOPCE DĚTÍ.
   Tak to je. A EU rozhodne, že to tak i bude. Co si my ostatní myslíme, je zcela nepodstatné.

   Vymazat
 12. Co svět světem stojí
  pohlaví zná dvojí.
  Jen žena může kojiti
  a vola nelze dojiti.

  Učme děti básničku
  že dědeček měl babičku...
  Umlčme tak dnešní lháře
  hlupáky a pokrokáře.

  OdpovědětVymazat
 13. Podle mne je zachování Status Quo ve veřejném prostoru, co se týče dvou pohlaví, normální. To co se děje v soukromí neřešme. Řada právních nároků mimo manželství se dá i dnes řešit (závětí, plnou mocí atp). Chybí-li něco, tak ať se to doplní. I v demokracii nemá menšina právo diktovat většině.

  OdpovědětVymazat
 14. "Pohlaví sídlí mezi ušima, ne mezi nohama, říkají sexuologové"

  - aha, takže príslovie z pesničky :
  "On ju hľadal za uškom, ona ju má pod bruškom"
  - má logiku. Takže ženy budú nosiť nohavičky namiesto čiapky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.