Reklama

středa 5. května 2021

Pozvánka na poslech Svobodného rádia

 


redakce Nové republiky

5. 5. 2021
Dnes od 19 hodin bude MUDr. Ivan David hostem Svobodného rádia. S šéfredaktorem Vladimírem Kapalem bude rozmlouvat (nejenom) o dění v Evropském parlamentu a našich poslancích. V druhé části pořadu bude odpovídat na dotazy posluchačů. Přejeme ničím nerušený poslech.

1 komentář :

 1. V r. 2006 byly Vrbětice Ministerstvem obrany odebrány Armádě ČR a převedeny pod Vojenský technický ústav s.p., jehož odštěpným závodem je VTÚ výzbroje a munice Slavičín, který byl do r. 2003 samostatnou příspěvkovou organizací MO ČR a nyní je součástí státního podniku.
  Bochemii to v r. 2009 pronajal Vojenský technický ústav (tehdy PO MO ČR).
  Imexu to v r. 2011 pronajal tentýž ústav.
  Prostory byly dle VTÚ prázdné a zkontrolované, což MUSÍ být součástí přejímací dokumentace

  Takže odpovědnostní cesta je jednoduchá:
  - Kdo byl v r. 2009 a 2011 ministrem obrany
  - Kdo za VTÚ podepsal "nájemní" smlouvy, které jsou pro stát tak "výhodné", že to tam ZA SVÉ měl zabezpečovat pro SOUKROMÉ subjekty
  - Jakým schvalovacím procesem tak závažné smlouvy prošly
  - Jak fungovaly kontrolní mechanismy MO ČR
  - Zda se vůbec tvrzení právníků těch obskurních firem zakládají na pravdě  Ve společnosti Bochemie, a.s. se vyskytuje synáček slovenského exprezidenta (od r. 2012) a vlastní ji naprosto anonymní "holandská" firma "BO Chemie B.V.; Amsterdam" (od r. 2008). Přesto je tato společnost státem štědře dotovaná - v letech 2008-2014 obdržela "jen" ze státního rozpočtu 111 300 000.- Kč.

  Ministry obrany byli:
  V r. 2006: Karel Kühnl (US) a Jiří Šedivý (ODS)
  V r. 2009: Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) a Martin Barták (ODS)
  V r. 2011: Alexandr Vondra
  Dále pak Petr Nečas a Vlastimil Picek

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.