Reklama

čtvrtek 20. května 2021

Právo se rozhodlo ještě důsledněji plavat s hlavním proudem- bez Jana Kellera

Ivan David

20. 5. 2021
Jan Keller končí v deníku Právo. Bylo pro něj stále obtížnější vyhovět požadavkům deníku. Jan Keller napsal pro deník právo za 22 let tisíce článků. Patřily nepochybně k tomu nejlepšímu, co bylo možno v tomto deníku přečíst. Jenže se ukázalo, že jeho setrvalý pohled na svět se rozešel s měnící „názorovou orientací“ deníku. Vím, jak moc mu na možnosti zde publikovat záleželo. Vím jak mnoho lidí se na jeho články těšilo. Rozhodně nejde o to, že by se z malicherných důvodů urazil a odešel. Nicméně poslední kapkou asi byla „nepřijatelnost“ článku o Vrběticích. Těším se, že se se svými vtipnými postřehy rozdělí s čtenáři Nové republiky.

Sám jsem napsal pro Právo desítky článků tuším do roku 2003, kdy mi články přestali otiskovat. Ptal jsem se tedy tehdejšího redaktora Práva Martina Hekrdly, jak si to mám vysvětlit. Ukázalo se, že důvod je prostý. Tehdejší předseda představenstva Škoda auto, a.s. totiž vzkázal, že objeví-li se ještě můj článek, Škoda auto, a.s. přestane v Právu inzerovat. Předsedova velmi blízká přítelkyně patřila totiž k mým úhlavním nepřátelům v ČSSD. Stále jsem tomu nevěřil, ale stále mi nic neotiskovali. Že bych psal hůř než dřív? Požádal jsem přítele, aby nabídl Právu můj článek pod svým jménem. Článek vyšel, ačkoli chválil bývalého ministra zdravotnictví Davida. Právo je soukromý podnik a podle toho se rozhoduje.

Se svolením Jana Kellera předkládám veřejnosti jeho „dopis čtenáře“ Jen dvě upřesnění a článek o Vrběticích.

Jen dvě upřesnění

Šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný se vyjádřil k tomu, proč jsem již delší dobu nezaslal komentář. Z jeho vyjádření jsem vyšel jako urážlivý člověk, který si paličatě vynucuje na redakci něco, na co nemá nárok. Dva drobné detaily v jeho vysvětlení chybí. Během více než dvaceti let jsem v případě každého nepřijatého článku disciplinovaně a bez odmlouvání dodal ihned článek další. Tentokrát však bylo těch odmítnutých během krátké doby najednou tolik (k chování ministra Petříčka, k Dukovanům, k Vrběticím), že jsem už nevěděl, o čem vlastně mohu psát. Poslední článek k Vrběticím byl odmítnut se zdůvodněním, že by mu hodně čtenářů neporozumělo. Udělal jsem si malou sociologickou anketu a rozeslal odmítnutý text několika desítkám lidí. Pochopili ho úplně všichni. Ano, redakce má plné právo kterýkoliv článek externího dopisovatele odmítnout. Pokud tak však činí způsobem, který zpochybňuje inteligenci čtenářů, výsledkem může být pokles motivace pisatele.

Jan Keller

Jak to asi všechno bylo

Jan Keller

Po týdnu důkladného studia relevantních materiálů prohlásil prezident Miloš Zeman v mimořádném projevu, že existují dvě verze výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích. Hned následujícího dne popřeli toto jeho tvrzení nejprve ministr vnitra, poté premiér. Podle obou existuje jen jediná verze – výbuch mají na svědomí ruští agenti.
Zdá se, že se konečně blížíme pravdě. Věci se musely odehrát nějak takto. V březnu 2013 se českým prezidentem stává Miloš Zeman. Politik, o kterém se od počátku šíří, že má proruské sympatie. Je zřejmé, že Kremlu muselo být jeho zvolení velice nepříjemné a hledal způsoby, jak ho zdiskreditovat. Hned v následujícím roce posílá své dva agenty, aby vyhodili do vzduchu obrovský muniční sklad. Ruská strana patrně očekávala, že viníci budou dopadeni a prezident politicky zničen.
K jejich obrovskému údivu však sklad nikdo nehlídal, pachatele nikdo nepronásledoval a vyšetřovatelé nic nevyšetřili. Proto po několika týdnech posílá Moskva do Vrbětic oba agenty pro jistotu ještě jednou. V té době už zasedaly krizové štáby, byla povolána armáda, metr po metru se pečlivě čistilo zasažené území. Místo výbuchu už navštívili tehdejší nejvyšší státní činitelé v čele s premiérem Sobotkou a ministrem vnitra Chovancem.
Oba agenti v klidu a nikým neobtěžováni prošli přísně hlídaným terénem, vyhodili do vzduchu další obrovský sklad, vrátili se domů a v dobrém rozmaru žádali o přidělení dalších, stejně riskantních bojových úkolů.
Ti, kdo agenty vysílali plenit naši zemi, museli být zuřivostí bez sebe. Příslušné orgány České republiky nejprve celou věc vyhodnotily jako běžnou nedbalost, která se prostě stává. Ovšem i tato verze byla hned počátkem roku 2015 opuštěna, takže veškeré další důkladné vyšetřování probíhalo až do roku 2018 bez jediné vyšetřovací verze. Ministr vnitra Hamáček ani premiér Babiš na tom nevidí nic divného, patrně se tak u nás postupuje standardně.
Ruská strana musí být dodnes v šoku. Kdyby jen tušili, že příslušné české služby a vyšetřovací orgány výbuchy zaujmou až téměř ke konci prezidentova druhého funkčního období, mohli si své dva agenty šetřit pro smysluplnější akce.114 komentářů :

 1. Poslední roky jsem Právo považoval za nejobjektivnější médium.
  Dnes jsou to HALÓ NOVINY.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štorku 20. května 2021 17:14, lze tomu rozumět tak, že Porybného Právo je moc, nebo málo při žádoucím proudu? Haló noviny nečtu (možná začnu), Právo většinou jen na straně "publicistika".
   Shledávám ho stále nudnějším. Leda by bylo zajímavé, že sloupkař Koukal je na obrázku od jisté doby bez copánku, že socdemák Jelínek, kde snad stále ještě velí (možná ne bezúplatně) Masarykově demokratické (dříve dělnické) akademii, do ČSSD ryje, jako by k ní byl v opozicí. Byl to málem už jen Jan Keller, od kterého se dal čekat výstižný pohled na realitu.
   Máme tu otázku: Jak dlouho bude pro existenci "nezávislých" novin PRÁVO únosné, tisknout alespoň takové texty, jako jsou pánů Balabána a Raška? Přituhuje, přituhuje! Jak jinak, když rozhodují peníze. Peníze za posluhu, že? JiH

   Vymazat
  2. Jóó kde jsou ty časy, kdy jistý pražský redaktor celostátních novin napsal negativní článek o Zlíně a na druhé straně nějaký snaživý blb od T.Bati, bez jeho vědomí, napsal šefovi onoho denníku, že Baťovy závody přestanou inzerovat pokud novináře nevyhodí. Šéfredaktor nejen že nevyhodil, ale zastavil dodávku novin na Zlínsko. Baťa, poté co zjistil jak se věci mají, se omluvil a vyhodil onoho aktivního patolízala a na místo něj tuším jako tajemníka zaměstnal onoho redaktora.
   To jsou věci co ? Mitrofanove, Kundro, Fisteine, Lipolde, Romancove, Fendrychu, Kundro, Leschtino ... a, a podobní slouhové.

   Vymazat
  3. Právo někdo kupuje a čte ?

   Vymazat
  4. Mozna ze po sepsani tisicu clanku o vsem a zrejme nicem, by nekomu treba doslo..
   Ze to nema smysl ,ze veci jsou horsi a stale horsi a ze mozna ma smysl a je lepsi zacit neco delat..
   Dle experta p. Keller je velmi vtipny.
   A v nerudym Pravu..A tech studentu..
   A ted hura do NR baziny plny puchu..
   Kdo chce kam..

   Vymazat
  5. pravda se nenosí a bábiško je ve vleku kecalů i ze skladníkem v červeným svetru a agent z americkým metálem se potutleně směje jak se všema vyhoupal a p.Keller si určitě nějaké dopisování najde

   Vymazat
 2. Verze pana Kellera je zajímavá, ale hodně všední, taková uvěřitelná. Já jsem nakloněn té oficiální, že majitel malé české firmy zaúkoloval ruského ministra obrany, pod něhož GRU patří, aby ty sklady vyhodil do vzduchu. Možná kvůli chybějící zakázané munici, co se měla vyvezt do Sýrie a na Ukrajinu, nebo bůhví kvůli čemu, protože to prý pojištěné neměl, ale to je úplně jedno. Prostě do kufru naládoval dva dobře živené chlapíky, tentokrát bez Novičku, a šel na věc. Takhle se mi to líbí. Nějaký Bernartík převede tvrdou českou valutu na konto ministerstva obrany RF, vysloví příslušné rozkazy a už to lítá. Tak jednoduché to je.

  OdpovědětVymazat
 3. Poslední dobou dochází ke gradaci věcí veřejných.Začátek můžeme pozorovat od doby odstranění plakety osvobození Prahy RA z radnice a odstranění Koněva.Nestačí odstraňovat text např.v Brně z pomnįku RA.Dnes je na pořadu odstraňovat kritiku poměrů v ČR na žádost EU a jak vįme , tak náš člověk se chce za peníze více zasloužit a zveličit jedinou pravdu - fašistů !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spartaku,

   nechci te opravovat, ale to boreni pomniku, tedy Ruskych zacalo cca pred 10 += lety kdy par pitomcu natrelo rusky tank na Smichove naruzovo, potom pri rekonstrukci Pamatniku osvobozeni zmizely sochy Rudoarmejcu, a pred asi 3 lety dalsi ruskej tank u vojenskeho muzea....takze vse je uz planovane delsi dobu.

   Ohledne Vrbetic, neverim ze v tom jedou Rusaci, uz jenom k vuli tomu, ze tam nejdrive horelo a pak za dobu to zaclo bouchat......nas vztah s Ruskem mne nermouti ani nedesi, a ani se ted neraduji, proste je mi to jedno, proc - to jsem uz nekolikrat psal, ale fakt mne se#$$, ze z nas delaji voly, osobne (ac jsem ho volil) je mi fakt odporny poseroutka Babis, jak behal a zebral po EU aby ty jeho a chudaka Hamzy blaboly EU podporila

   Vymazat
 4. Pan profesor Keller byl mým učitelem. Jsem na to hrdý a považuji to za jedno ze štěstí, které mně v životě potkalo. je to světově uznávaný vědec, který publikuje v těch nejrenomovanějších světových periodikách ve své odbornosti. nejen sociologických, ale i např. přírodních apod. Vím, že to neměl za minulého režimu jednoduché. Právě pro svoji povahu a přístupu k vědeckému zkoumání. Na rozdíl od soudruha Porybného. Ten byl totiž šéfredaktorem Rudého práva. A jako takový už z titulu své funkce musel být členem ÚV KSČ a ne ledajakým. Byl členem jeho předsednictva. A opět ne nějakým. Byl členem ideologického odboru. Stejně tak, jako třeba soudruh Zelenka z ČST apod. A pochopitelně si podle toho i žil. Na rozdíl od obou jmenovaných však soudruh Porybný pochopil dynamiku situace a včas měnil kabáty. Proto se udržel po celou dobu a překonal všechny nástrahy doby. Jako první krok se postaral, aby zmizelo slovo "Rudé". Četl jsem to vydání. Zapřísahal se v něm, že se na směřování nebude měnit ni. Že bude vždy a straně pokroku a pracujícího lidu.Kde jsou ty stranické plátky ostatních stran? lidovecká Lidová demokracie, socialistické Svobodné slovo? Kdyby nedostaly Lidovky každoroční finanční injekci ze státního, dávno už by je následovaly do propadliště zájmu veřejnosti. Ovšem Právo (dříve Rudé) se umělo přizpůsobit vkusu mocných. Tak přežilo. Asi jako "státní" ČT nebo ČRo. Druhým takovým soudruhem je demokraty vzývaný soudruh Pithart. Ten měl ale dvacet let prázdniny. I ten ale vždy v čelních funkcích. Do r. 1968 člen předsednictva ÚV KSČ, pak významný disident a po revoluci už se to vezlo. I ten si přišel na své. Takže Jendo, nic si z toho nedělej. O nic jsi nepřišel. Být spojován s takovými politickými prostitutkami nikomu na cti nepřidá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Pan Porybný nebyl nikdy ani členem ani kandidátem předsednictva ÚV KSČ, ani členem ÚV KSČ a nebyl až do poloviny prosince 1989 ani šéfredaktorem Rudého práva. Pokud vím, byl do té doby zástupcem šéfredaktora (byli celkem 4) a předtím roky zpravodajem v New Yorku. Po převratu v roce 1989 vycítil správnou příležitost pro ukradení Rudého práva a jeho privatizaci. Našel tehdy stejnou skulinu, kterou byly "zprivatizovány" (čti ukradeny) i jiné noviny a časopisy a redakce na tom vytřískaly na tehdejší dobu nepředstavitelné peníze. Porybný si noviny udržel a protože umí plavat v kalných vodách, ví co se po něm chce a na čem se dá obvykle něco vydělat. Doufám, že v případě Jana Kellera se spletl. Právo už dlouhou dobu není levicové.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 18:35... To je zajímavé, jak hezky se o panu Kellerovi vyjadřují jeho žáci. Asi je to moc hodný člověk.
   Já jeho postoje vlastně neznám, jsem spíš pravicová, Právo jsem nikdy neměla v ruce.
   Jednou jsem se na Literárkách vyjádřila, že ten člověk mi s tou řepou na hlavě připomíná činovníky na Festivalu politické písně Sokolov.
   Napsala jsem to z blbosti, ale hned mne jedna slečna sjela, že je pan Keller výborný učitel a strašně hodný člověk.
   Tak asi jo.

   Vymazat
  5. danny 20. května 2021 18:35, poněkud fabulujete. Pan Porybný (dnes nejméně pětasedmdesátník) byl za minulého režimu, mám dojem, dopisovatelem Rudého práva z Washingtonu, pak zástupcem šéfredaktora. Jeho šéfredaktorem se, asi, stal dopuštěním ÚV KSČS (tehdy vlastníka titulu).
   Snad za pomoci Pavola Kanise, tehdy designovaného předsedy KSČS a redaktorů (aby RP nebylo pouhým věstníkem Komunistické strany) se pak stal majoritním vlastníkem titulu (i tiskárny) a připojil tuším „České noviny“ dosavadního svého zástupce Roberta Denglera. Existují tvrzení, že a jak se oprostil bývalých redaktorů jako podílníků postupnými kroky, nikoli bezkonfliktně, utvořeného "nakladatelství" Borgis.
   Pak už může být zajímavé leda to, jak sestupoval na dnešní úroveň tuším minoritního podílníka v onom konglomerátu, který se vedle bývalého Rudého práva (soudím, že nutně) vyvinul. Tolik zcela zběžný pohled po paměti. I s trochou opatrnosti. JiH

   Vymazat
  6. Helanov 20. května 2021 21:21, mohla byste mi udělat tu radost a několika vědami naznačit v čem spočívá Vaše pravicovost? JiH

   Vymazat
  7. Pan Porybný (je rozhodně starší než uvádíte a o dost) byl šéfredaktorem RP za minulého režimu. A tak musel být i členem předsednictva ÚV KSČ. Patřilo to k té funkci. Bylo to hlavní médium vládnoucí strany. Jako před ním B. Švestka a pod. To si soudruzi pohlídali. Rozhodně to nebyl řadový člen. Jo a unknow je idiot. Kdyby chtěl v r. 1989 věšet rudé, musel by pověsit i ty politiky nastupující k veslu. Vůdci Charty 77 byli všichni kovaní bolševici ze začátku 50. let (Pithart, Ruml starší, Mlynář, Kočárník, Šabata... ostatně i Dubček). Jenomže v 68. vsadili na špatného koně. Vyhráli jejich souputníci, kteří vsadili na toho dobrého (Jakeš, Kolder, Švestka, Husák). A tak byli v "disentu". Na (oficiálně) kotelníky a umývače výloh si nežili špatně, což? Ale napřed v tom jeli spolu. V "socializaci" vesnice, likvidaci drobných živnostníků, apod. No a když se potenciál socialismu zvaného "reálný" vyčerpal, tak se zase u korýtek vystřídali. A to doslova! vyměnili politickou moc za ekonomickou. Přicmrndálci jako Venda Havel tam byli pouze jako stafáž. Hlavní slovo měli oni a jejich souputníci (Čalfa, Dlouhý, a celá plejáda dalších, médiím skrytých). V Klausově vládě bylo z osmnácti ministrů čtrnáct bývalých členů KSČ. také se postarali o to, aby se vše obešlo bez nějakých excesů. Bylo obětováno několik figurek, ale hlavní hráči byli v bezpečí. Ke generační výměně dochází až nyní. Ukazuje se, že taková soudružka Švorcová využila svého postavení a pomohla mnoha lidem z branže. Stejně tak jako třeba Josef Větrovec a jiní. A takové ikony antikomunismu jako V. Chramostová byly agenty StB a udávali vlastní kolegy. Za peníze a vliv, jak se sama jmenovaná přiznala na konci života. Rozhodně nechci nikoho soudit, tím méně odsuzovat. Každý nějak žil. Ale ani oni nemají právo nikoho soudit.

   Vymazat
  8. Souhlasím s tebou. Právo už je nyní na úrovni Blesku. Obyčejný bulvár. Před několika měsíci jsem ho přestal kupovat.

   Vymazat
  9. Danny,

   todle si fakt napsal fajn. znal jsem "par" takovejch prebarvenejch komousu (pred 50 -60 rokem lidovcu, nar socanu, agrarniku a pod, kteri "prozreli" s psk v 70 roce delali stranicke proverky... kdyz sem je navstivil v 83 tak delali uz riditele ale po Klausove zhasnu5ti svetel, podniky ukradli a ted jsou zase lidvovci Odesaci, Topaci...jen Pirati jsou nasrani, protoze tenkrat si jeste curali do plenek

   Vymazat
  10. Ne, že bych s příspěvkem Dannyho nesouhlasil. Ale nějak mně nesedí, že by dlouholetý zástupce šéfredaktora Rudého práva a šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný byl někdy členem předsednictva ÚVKSČ. Pokud ano, nechť dohledá na internetu příslušný seznam. Pokud si vzpomínám na dobu před asi 14 lety, kdy jsem přestal (jakékoli) noviny kupovat, potom bylo Právo snad posledním deníkem, který se 'dal, díky zajímavým redaktorům a přispěvatelům, číst'. Dokonce si vzpomínám, že pan profesor Keller měl v sobotní příloze celostránkový rozhovor, který jsem si tehdy vystřihl. Proč si to pamatuji? V rozhovoru jsem nenašel jediný názor (odpověď na otázku), s kterým bych nesouhlasil. Trochu přes čáru mně tehdy jen připadaly jeho názory ohledně návratu prvobytně pospolné společnosti (zhroucení systému, 'osobní policie' a podobně). Pan profesor je jeden z mála lidí, kteří vidí alternativy vývoje světa. Nejsem asi sám, kdo by si s ním někdy rád sedl v klidu třeba do hospody a rozebíral, popřípadě srovnával, jeho názory na nejrůznější světové dění ve světě, kde se kvapem vytrácejí základní logické argumenty a neberou se již v úvahu fakta...

   Vymazat
  11. Ale danny20. května 2021 22:44, napsal jsem, že Z. Porybný je nejméně pětasedmdesátník, přesněji tedy, jak jsem si zjistil, bude mu letos 76 let. Šéfredaktorem Rudého práva za komunistů nebyl, pouze a to celkem krátce před listopadem 1989 jedním ze čtyř zástupců šéfredaktora Zdeňka Hořeního (před ním nějaký čas mimořádně kovaný, mnoha funkcemi a vyznamenáními zdobený, jenže stárnoucí Oldřich, říkávalo se „blbej jak Švestka“, ale né, ta švestka“).
   Z titulu funkce n tého zástupce šéfredaktora členem ani kandidátem předsednictva ÚV KSČ Zdeněk Porybný být nemohl, tedy ani nebyl. Šéfredaktorem „tiskového orgánu ÚV KSČ“ se stal až z vůle „obrozeného“ ÚV, tuším za předsedování Vasila Mohority. Věřte nebo ne, celý ten systém jsem zkoumal od svých školních let, což je ovšem jiná historie. Zkoumám ho dodnes, Přineslo to zajímavé kontakty, autentické informace i originální materiály. Bylo to zábavné i praktické, teď zbylo zábavné a přibylo zajímavé. JiH
   PS ani Zdeněk Hoření členem, či kandidátem předsednictva ÚV KSČ nebyl. Samotná funkce šéfredaktora Rudého práva takové postavení nepřinášela, byla pouze v „nomenklatuře“, onoho předsednictva. Tzn., že do této funkce schvalovalo (třeba i vybíralo), popř. z funkce „uvolňovalo“.

   Vymazat
  12. Unhovne,HAVEL BY VISEL JAKO PRVNÍ!!!!!!

   Vymazat
  13. Podíval jsem se podrobněji na fakta a přiznávám, že co se týče curriculum vitae pana Porybného má Unknown JiH pravdu. Nicméně i tak pan Porybný z titulu své funkce musel patřit k nejprověřenějím komunistům. Nezjevil se odnikud a musel být přinejmenším v tzv. "kádrové rezervě" ÚV už dávno před listopadem. A muselo ho schválit předsednictvo. Ale to je detail. Hlavní je, že Právo už není levicovým tiskem (tím méně komunistickým) a musíme ho brát jako čistě komerční záležitost. Vyjadřuje názory toho, kdo právě nejvíce platí. Penězi i vlivem.

   Vymazat
  14. Zpovídat se z hříchů chodili šéfredaktoři nekomunistických novin na sekretariát ÚV KSČ ke "členu sekretariátu" Švestkovi. Jestli pod něj spadal i šéfredaktor RP nevím.

   Vymazat
  15. danny 21. května 2021 8:29, hodnotná diskuze má tu vlastnost, že přibližuje k pravdě. Samozřejmě, že „kádrové rezervy“ byly prověřovány a nejen to, i posuzovány v rozsahu a úrovni, úměrné tomu, za jak významnou byla uznávána ta která funkce. Domníváte se, že dnes tomu tak, i když jinou formou a v jiném procesu, není?
   Je lidskou vlastností, že se prosazují osobní preference, takž pan Porybný se stal koněm „modernizujícího“ křídla tehdejší KSČ (třeba Mohorita, Štěpán(!), vědoucí Lorenz ..., ale snad nejinteligentnější z tehdejších kádrů, Štrougal). Nikoli tedy Bilaka, Jakeše a takových, kteří hledali oporu v principiálně antigorbačovském proudu konzervativně zaseknuté části členů KSČ ...
   Novinový titul Právo měl v podtitulu levicovost tuším do dne, kdy bylo „rudým“. Pak „rudost“ vystřídala „nezávislost“, která existuje jen v takové míře, jakou umožňují „zdroje“. A nejen to. I způsob, který umožňuje, resp. dovoluje, jejich čerpání. Toť vše. Protože i tyto www stránky nelze provozovat bez nákladů stejně, jako bez nákladů není ani jediná minuta, třeba, Vašeho života. JiH

   Vymazat
 5. Nejen noviny, ale média obecně a hlavně tiskové kanceláře ovládají inzerenti a sponzoři. Ti asi měli hlavní slovo i v tomto případě. Jan Keller by už jen zlepšoval obraz deníku, který si to také už nezasluhuje. Pomalý rozklad společnosti bude zrychlovat, čím větší prostor budou mít peníze. Už se dokonce píše opět o Sudetech! No, jestliže si někdo myslí, že přimknutím k cizím zájmům něco získá, tak to vidí hodně krátkozrace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechte Právo historii. Máme novou republiku, vaše věc, cfp, atd.

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pro svůj 'fakt' nějaké 'faktické důkazy'? Nebo definujete fakt takto: "Faktem se stává jakýkoli děj, který označím sám jako fakt." Možná je to i jinak: "Faktem se stává jakýkoli děj, který označí jako fakt náš bratr za mořem...platí dobře, proč ne!"

   Vymazat
  2. 19,36
   Kdyby se havlostoka nespojila.......nevolil by jí NIKDO,NEPROŠLA BY!!!!!!.-D

   Vymazat
  3. Oni žádné důkazy nepotřebují stejně jako US teroristé a když někdo píše pravdu tak se ho snaží zlikvidovat.

   Vymazat
 7. Pekny clanek. Tak Rude Pravo uz cenzuruje i ironii. No jak bejvavalo, je zase.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Věro,
   všeho do času. Zákon akce a reakce funguje. Když zruší RP poslední zajímavé články, potom ubydou čtenáři a logicky pak klesne zájem o reklamu. Je to jen další projev amatérizmu. Naopak věřím, že zde pro něj bude vždy prostor.

   Vymazat
  2. Re (19:57):
   .. kdyby (jen) ironii. Nepohodlnou pravdu cenzuruje, byť J. Kellerem nenapodobitelně halenou do ironické nadsázky, a to je to, oč kráčí.

   Vymazat
  3. Vážený adonisi, zákon akce a reakce sice funguje, ale Newtonovy zákony byly z učebnic pro základní školy vypuštěny. Pro jistotu.

   Vymazat
  4. Pane Václave,
   výchova nové generace je snad největší hřích dnešní doby. Cíl je jasný, potřebují nekonfliktní bioroboty. Věřím, že jim to tak hladce neprojde, že se najdou stateční učitelé a zvídaví žáci.

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (20:12):
   A že k čemu Sputnik? K vakcinaci přece ...
   Pfizer(a) pak mohou používat třeba ke hnojení luhů a hájů.

   Vymazat
  2. 20,12
   Tebe naočkovali 100x v jeden den,proto tvoje ÍÁ nebývale klesá....-)

   Vymazat
  3. 9,12
   A co vnoučata,jde je vůbec mít s F73+A52+Q54????Povídej,přeháněj,jak je na tom familie dobře ty PYJátský havlomOUDro.-)

   Vymazat
 9. Tak zase další jméno na seznamu těch, kteří už nemohou ve veřejném prostoru.
  Už jich tam musejí mít víc, než bolšáni před hadrákem.
  Teď ještě zadusit alternativní média a budou mít klid na práci.
  Jediný rozdíl je v tom, ze v osmdesátých šrouby povolovaly, dneska se utahují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Helenko, od
   dopadli jsme jako sedláci u Chlumce. Źel, blbost není jen zdejší, ale je všudezdejší a říká si globalizace. Průšvihem je, že nejde jen o návrat do minulého století, ale až do středověku. Libri prohibiti, náboženské války, neokolonialismus,nová šlechta,poddaní, koncily a klatby, snad nám už chybí jen kladivo na čarodějnice.

   Vymazat
  2. 10:22... No to máte pravdu, je to děsivé, na prahu 21. století se v Evropě schyluje k občansko/ náboženské válce.
   Muslimové versus židokřesťané, ( pohadrákový terminus technikus) , mám strach.
   Občanské války jsou ty nejhorší, náboženské jsou taky strašlivé, vraždit se budou i příbuzní, ti neutrální to odnesou nejvíc.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Porybný a Právo je jen příkladem toho, jak lze degradovat politické přesvědčení pod ekonomickým tlakem. Je to stejné, jako když voják přísahá na jednu ústavu a podruhé na opačnou (Pavel a další, kteří chtěli být u toho, nebo najednou prozřeli). Už dávno se nenosí, že budu respektovat protivníka, který má jiný politický pohled, a je schopen si ho podržet i po prohře. Ten, kdo jednou takto jedná, bude jednat i jindy - Porybný a jeho kapitalistická parta je schopná vyhrabat zase červenou knížku, prohlásit své chování za nordickou lest, a psát zase o budování světlých zítřků. Aby nebyla mýlka - takové jednání je vlastní i další garnituře politiků, včetně té nové, svazácké. Prostě zjistí, že rovná záda jsou na hrbaté posteli překážkou - proto se vyhrbí.

  OdpovědětVymazat
 12. Někde budeme číst články prof. Kellera a bude mít vždy dostatek přemýšlivých čtenářů, protože jde o kvalitního autora , který umí psát a já vždy s velkou dychtivostí si jeho články a knihy přečtu!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Tisk jsem přestal odebírat už dávno, když jsem zjistil jak si tam odporují a nedovedou se omluvit za plácaniny. Dnes už to svinstvo ani nekupuji, já vím, že je to nepoloží, ale nemám alespoň pocit spoluviny, že podporuji takové plácaly. No občas koupím Haló noviny.

  OdpovědětVymazat
 14. Klidně bych uvítal, kdybychom jednou mohli ,,Jana Kellera" lepit na dopisy !

  OdpovědětVymazat
 15. Když píšete o mateřském jazyku. Četl jsem Právo v době, kdy do něho psal, nebo vedl sobotní rozhovory, pan Alexandr Kramer. Už jeho skvělá a bezchybná čeština z něho činila prostě úžasného novináře!

  OdpovědětVymazat
 16. Nejprve několik vět k Rudému Právu. Byl to stranický deník a na každé schůzi byla na programu kontrola odběru stranického tisku. Převrat všechno změnil. Do těch novin začali psát lidé z hloubi duše nenávidějících komunisty. Nenávist zvracel přímo Hanák. K němu se přidával Mitrofanov a další. Využili každou příležitost urážet ty, co ty noviny museli povinně kupovat. Sobotní vydání Práva jsme přestali odebírat už před rokem 2000. Velmi směšné je to, kam tito odporní novináři stát přivedli. Na co noví lidé sáhli, to rozvrátili a zničili. Do takových novin bych rozhodně nepsal. Druhou nepochopitelnou Kellerovou chybou bylo, jít zastupovat socany do Bruselu a tak je dostat hrobníkovi z lopaty. Za odměnu se dočkal toho, že s profesorem vytřeli podlahu a ukázali mu, že není nic a že jej mohou klidně odkopnout.

  Keller je profesorem sociologie. Ostravsko je laboratoří "úspěchů" budovatelů kapitalismu. Měl nebo má k ruce studenty, může zadávat bakalářské a diplomové práce. Může školit doktorandy. Poměrů na Ostravsku si možná všiml v jedné knize. Ničeho dalšího jsem si nevšiml. Mohl svoje poznatky podsouvat pravicové sebrance čtenářů Práva. Udělal to?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. incognito 21. května 2021 0:38, Vy máte to "na každé schůzi (míněno KSČ) byla na programu kontrola odběru stranického tisku" zažito? Nepamatuju, že by to jediný z tehdejších členů KSČ, které znám, zmínil. Ještě se poptám. V ostatním bych Vám přál méně rozhořčení a víc nadhledu. Ono to celé až tak jednoduché není. Prof. Keller stojí a účinkuje na té správné straně. Každému vkusu a v každém rozhodnutí všem vyhovět nemůže. JiH

   Vymazat
  2. odběr stranického tisku se sledoval, na kazdé schůzi asi ne, ale sledoval se.

   Vymazat
  3. 8,45
   Jako obvykle,F100 už po ránu!

   Vymazat
 17. Jo Ďuro Trulo 20. května 2021 23:32, i Vy jste, mám dojem, ubíral "na úrovni". Že prostor pro diskuzi může posloužit k odreagování je samozřejmé tak, jako účast na fotbalu, na hokeji a stejně, jak tomu bylo na zápasech gladiátorů. Souhrn tady publikovaných článků stojí za přečtení, prostor pro diskuzi umožňuje poznávat část reality a také, vyvracet nesmysly. Nezoufejte. Ještě není tak zle, aby muselo být líp. JiH

  OdpovědětVymazat

 18. Alespoň víme…

  O čem nás může zpravit po libosti?
  Poslední dobou prostor nedostává.
  Etzler či Hřebejk píšou, byť jsou sprostí,
  z Kellera ale jisté bolí hlava.
  Neškrtne si již – to se nyní stává.
  O Vrběticích psát by se mu chtělo?
  O Dukovanech? Cenzor si mne čelo.
  Aspen institut na vědomí dává,
  že by se lhát jen jako Kundra mělo:
  Keller ví přesně, co že zbylo z Práva.

  Svobodný projev? Ten je minulostí
  Z jediné pravdy posvátná je kráva:
  Těm, kdo ji nectí, nerozlámou kosti,
  pouze je každý deník zařezává.
  V médiích smí znít jenom píseň pravá.
  Na pravdě, že vám, lidé, záleželo?
  Nabalzamovat dali její tělo.
  Odlišný názor dnes tisk neuznává.
  Média cosi temné obestřelo:
  Keller ví přesně, co že zbylo z Práva.

  Stále to samé číst je vskutku k zlosti.
  Jinému sluch se ale nedopřává.
  Snaživý hlupák se své práce zhostí:
  Vypukne tu jak ve Francii vřava?
  Není to občan, kdo zde neprohrává.
  Média pálí hlučněji než dělo,
  hlavně, aby se lidem povědělo,
  co jako není – co je hlavní zpráva.
  Bude nám ještě dlouho neveselo?
  Keller ví přesně, co že zbylo z Práva.


  Hulváti s tupci dál to svoje melou.
  Ostatní mají sraz se „starou belou“.
  Nesmyslům žoldák slávu provolává.
  Zloba a zášť si v pokrytectví stelou:
  Alespoň víme, co nám zbylo z práva…

  OdpovědětVymazat
 19. 8,54
  hovno se dalo do tance a ještě si boky podepřelo.....!!!!.-)))))

  OdpovědětVymazat
 20. Z Rudého Práva a Práva se stává Černé Právo neboli Černá sotňa....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,33
   Zato vy promuslimský PYJáti máte co?????

   Vymazat
  2. 9,37
   Tak drž hubu a táhni ty PYJátská pornohvězdo zvracet jinam!

   Vymazat
  3. Indiáne, tobě málokdy odpovím, ale už jsi si někdy poslechl bláboly kteréhokoliv Piráta? O čemkoliv? Nebo paní Adamovou - Pekarovou? Na jakékoliv téma? To jsou omleté fáze, stupidní zkratky a podstatě pouze vykřikovaná hesla. Několik článků níže jedna z nich v Europarlamentu čte z papíru výzvu, kterou nejspíš opsala od nějakého absolventa dvouleté dělnické univerzity z r. 1951 - 1953. kam se hrabou komunisti. I anarchisti jsou slabý čajíček. Na Novinkách byl článek o tom, že mezi Rusy, kteří v ČR vlastní byty nejsou vysocí ruští úředníci. Článek tedy vcelku věcný. Spíš konstatování. Ale ta diskuse! Od Rusů obecně se to zvrhlo na debatu, kdo kolik by měl smět vlastnit bytů a jak velkých. A co s těmi znárodněnými. Ano, i toto strašné slovo tam padlo a patřilo k těm nefrekventovanějším. Zejména mladí tam jednoznačně požadují omezení vlastnictví bytů, vyvlastnění a předání mladým rodinám. Tedy jim, samozřejmě. A spoléhají se na to, že to příští vláda v čele s Piráty zařídí. S příkladnou revoluční rychlostí a tvrdostí! Nic nepomohlo to, že jim uváděli příklady jak už to tady bylo a několikrát. Za vlády komunistů i demokratů (různá města pořizovala sociální bydlení, startovací byty, byty pro sociálně slabé...) a vždy to dopadlo stejně - byty dostali ti dravější a ti co "spolu mluví". Nic nepomohlo. Ani důkazy o čachrování pirátských politiků na obecní úrovni i v Praze. Dokonce ani nejčerstvější příklad ministra zdravotnictví Ahrenbergera a jeh byt na Praze 1. Taky sociální případ s 65 komerčními (nepřiznanými) nemovitostmi. Mladí spoléhají na Piráty a teď prý to bude jiné. Takže se máme po volbách na co těšit! O muslimifikaci naší země ani nemluvě.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 11,43
   Ale, tvoje ynteligence se provila v plné kráse....??????

   Vymazat
  6. Když dochází argumenty, nastupuje BLBE, BLBE,BLBE...Danny jste na něj až příliš inteligentní, vis jeho reakce na váš příspěvek je hodna hodně velkého BLBA!

   Vymazat
 21. 9,05
  A proč ty pornomodelko nejdeš tam,kde tě KONEČNĚ NĚKDO ZA TY SENILNÍ ŽLIŽVÁSTY OCENÍ.....

  OdpovědětVymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. unkhovne!

   Kde vidíte nějaký můj příspěvek nebo alespoň jeho výmaz??
   Ten příspěvek jsem napsal pouze jednou a za hodinu byl zmizen, ne odstraněn administrátorem (ZMIZEN BEZE STOPY). Proč asi, když stačilo na něj odpovědět dvěma větami??
   Tak jsem poplakátoval pár dalších článků stejným příspěvkem, v domnění, že se admin ozve cože to činím. A ejhle všechny zmizely opět beze stopy. Asi jsem trefil hřebík na hlavičku a to se ve slušné (kolaborantské) společnosti nedělá.

   Vymazat
  2. Pan Dvořák mi příspěvek z 22. května 2021 2:08 a 13:18 beze stopy smazal. Dávám ho znovu:
   Ďuro Trulo 21. května 2021 13:41, z principu souhlasím. Vymazání Vašeho nářku adminem nerozumím. To, že často je mazáno bez zanechání stopy znepřehledňuje diskuzi, dál snižuje její informační hodnotu a především, je hrubě nekorektní. JiH

   Vymazat
 23. 9,29
  Která nemocnice má PROSEKTURU.... TY SCHESSEKOPF?!

  OdpovědětVymazat
 24. Zeman ve stáří přemýšlí, co udělal špatně. V případě Srbska ho doběhlo svědomí. Takový socan Kulhánek omluvu považuje za Zemanovu soukromou věc. Pro Kulhánka půldruhého tisíce zabitých Srbů nic neznamená. Myslím si, že bychom se ho mohli i bát. Takové straně Keller pomohl do Bruselu.

  Blbý Indiáne, také vás až zestárnete, bude trápit svědomí. Na počet obyvatel přibližně stejné Rakousko jako Česko mělo jen 10 tisíc zabitých virem. Možná, že i díky vám bylo u nás 30 tisíc zabitých covid-virem. Není vám pozůstalých po zemřelých líto? Nemáte strach, že pozůstalí mohou někdy začít hledat viníky chaosu a přijdou na vaše nenávistné sračky z NR?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 11,42
   Že jsi tedy ve třech NENÍ NOVINKA,ALE ŽE VÍŠ,ŽE JSI ZMRD.....to jsou novoty.-)

   Vymazat
  3. Vážený(á) 0:38,
   Podle mého názoru je lepší, když nás v Bruselu zastupují Kellerové a Davidové, než dámy typu madame Jourové.

   Vymazat
 25. 9,52
  Milovník nacistů,podporovatel zloděje a fašisty Havla....a svědomí????

  OdpovědětVymazat
 26. Indiáne, myslím, že na NR marníte čas napadáním diskutérů. Na Parlamentních listech explodovala informace o Dominiku Ferim jako sexuálním predátorovi. Vyžaduje to váš naléhavý zásah.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 12,40
   Unhovne,když jsi zlitej nepiš,projeví se to!

   Vymazat
 27. Masivní zdražování začalo. Piráti jsou komunisté, chystají popravu motorové dopravy. Česko spasí jiné věci, věří ekonom Křížek

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Masivni-zdrazovani-zacalo-Pirati-jsou-komuniste-chystaji-popravu-motorove-dopravy-Cesko-spasi-jine-veci-veri-ekonom-Krizek-664525

  Migrace a Piráti: To nejde nevidět. Slova, na která Bartoš bude muset reagovat

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migrace-a-Pirati-To-nejde-nevidet-Slova-na-ktera-Bartos-bude-muset-reagovat-664662

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 12,44
   Ty seš labužník jak masařka,víme všichni kde jí najdeme nejčastěji....-D

   Vymazat
 28. Twitter zablokoval účet španělského politika za výrok „Muži nemohou otěhotnět“

  http://svobodnenoviny.eu/twitter-zablokoval-ucet-spanelskeho-politika-za-vyrok-muzi-nemohou-otehotnet/

  Španělsko muselo nasadit armádu na tisíce ilegálů, kteří napadli španělskou enklávu za jeden den

  http://svobodnenoviny.eu/spanelsko-muselo-nasadit-armadu-na-tisice-ilegalu-kteri-napadli-spanelskou-enklavu-za-jeden-den/

  Videozáběry ukazují, jak španělští vojáci bijí a házejí migranty do moře

  http://svobodnenoviny.eu/videozabery-ukazuji-jak-spanelsti-vojaci-biji-a-hazeji-migranty-do-more/

  Trump: „Měli bychom republikánského prezidenta“, kdyby se Pence & „slabý“ McConnell postavili „největšímu volebnímu podvodu“ v dějinách USA

  http://svobodnenoviny.eu/trump-meli-bychom-republikanskeho-prezidenta-kdyby-se-pence-slaby-mcconnell-postavili-nejvetsimu-volebnimu-podvodu-v-dejinach-u

  Dánsko: Bývalá ministryně žádá syrské žadatele o azyl, aby si sbalili věci, odjeli domů a začali znovu budovat svou vlast

  http://svobodnenoviny.eu/dansko-byvala-ministryne-zada-syrske-zadatele-o-azyl-aby-si-sbalili-veci-odjeli-domu-a-zacali-znovu-budovat-svou-vlast/

  OdpovědětVymazat
 29. Já osobně deník Právo nečtu už dávno a to zejména díky panu Mitrofanovi, kterého pokládám za mimořádně prolhaného, mstivého člověka a i to na poměry České republiky. Na úrovni Šafra, Fendrycha, Honzáka, Jandourka... Pan Pehe se také dostatečně odkopal. Tak proč to někteří z vás pořád ještě kupujete? Stejně jako, proč jste na poště neodhlásili veřejnoprávní ČT a veřejnoprávní rozhlas?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,31
   Od jisté doby se Právo NEdá číst ani jako náhražka u údolí tupých hlav....

   Vymazat
  2. Právo je ukázkou zničení levice i středu v ČR a veškerých kritických názorů,kterým kdysi dávalo šanci. Dnes je to plátek s váhou hajzlpapíru. Už to dávno nečtu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11:32
   A k čemu ti je tisk,pokud neumíš číst, blbé HOVADO.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 12,30+12,32
   Ty havlopuusynko,sám si kaďák utřít neumíš NIČÍM,od toho máš pornoJandoPutnovo asistenci.-D

   Vymazat
  7. 12,37
   Kapesní kulečník se ozval:-)

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. 12,55
   To mluvení do zrcadla ti věru dobře nedělá.....inu,když i nafukovací panna raději odletěla a nechce tě krom pornoJandoPutny NIKDO......-D

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. 13,31
   Já bukvice jako ty,pitomečku z Miloše Havla a Dirlerwangera nejsem!!!!!Ale je veselý,když tady celá budova čteme ty tvoje"""zasvěcený komenty""""o ničem,to je lepší jak Televarieté.-D

   Vymazat
  12. No, Jaroslave 21. května 2021 11:31, třeba proto, že tam Mitrofanof ani Pehe už dávno nejsou. Třeba proto, že (taky) ukazuje, jak a do jaké míry účinkuje ten dnešní společenský systém. Pokud skutečně chcete dost vědět, nezbývá než sledovat všechny strany ve hře. A nikým si to, pokud možno, nedat předžvejkávat. JiH

   Vymazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,39
   Pro F73 s A52 bude Mitrofanov vždycky jednička.....stejně,jako Emanuel Moravec:-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 13,02
   A které oddělení je PROSEKTURY havlopussynko s F73 a A52????

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 13,24
   Už i zrcadlo ti zase říká,co si o tobě myslí.....a nejen ono.-D

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 13,37
   F73 a A52....k tomu F100 a není o čem mluvit.-)))))
   Ale to,kde JE PROSEKTURA z tebe nevypadne ani na přestupný rok...inu,kde je BEZmozek,tam jsou přeludy,vi´d havlopussynko.-)

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  9. Unkrovn máš hodně kamarádů havlistů jako jsi ty?

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  11. 15.33 Tobě fakt hrabe, podnikateli! No to se hned pozná kam patříš! Jo hochu přání otcem myšlenky, viď?

   Vymazat
 31. Nijak mne reakce šéfredaktora bývalého kdysi Rudého práva nepřekvapila. Známý mi v devadesátých letech popisoval, jak Porybný ukradl ÚV KSČ, jeho List - Rudé Právo.Slouha slouhou zůstane.

  OdpovědětVymazat
 32. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,26
   Za doby ouřadování Mc Cartyho by mohli mluvit mnozí....Rosenbergovi....?????

   Vymazat
 33. Vzpomeňte na Stalinovu teorii "o zostřování třídního boje". Když si občané začínají uvědomovat, že je tento režim okradl o jejich státní majetek, je nejvíce mrtvých na covid, jsme bezprávnou kolonií, tajná služba je nadřízená vládě ..., tak se začíná obviňovat z vlastizrady za projevený názor a unknownové hrozí kandelábry. Postavme se proti tomuto stalinizmu! (Ale jak prosím?)

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.