Reklama

středa 12. května 2021

Premiér Michal Koudelka

Eric Best

12. 5. 2021 - EB

Opoziční strany, které se budou v příštích týdnech snažit vyslovit nedůvěru vládě Andreje Babiše, vědí, že i když dosáhnou svého cíle, Andrej Babiš pravděpodobně zůstane českým premiérem až do říjnových parlamentních voleb i nějaký čas po nich.

(Na snímku americký novinář sídlící v Praze, Eric Best)

Nebudou mít žádnou páku, kterou by prezidenta Miloše Zemana přiměly jmenovat prozatímní úřednickou vládu. Ti, kteří chtějí Babiše sesadit, musí mít nicméně v záloze alternativu, jinak budou působit dojmem, že nejsou připraveni vládnout. Jednou z možných taktik je navrhnout vládu, jež klade důraz na záležitosti, které demokratické opozici a opozičním médiím vadí nejvíce: na Zemanovu přízeň k Rusku a Babišovo poklonkování Zemanovým požadavkům na ministry.

Z tohoto pohledu je ideálním kandidátem na premiéra ředitel BIS Michal Koudelka. Mezi jeho ministry by mohli patřit Zemanovi a Babišovi „favorité“ jako Tomáš Petříček, Jan Blatný, Martin Netolický, Irena Storová a Petr Kolář. Demokratická opozice by mohla argumentovat tím, že pokud má vládnout agent, měl by to být alespoň takový, který stojí na správné straně dějin.

33 komentářů :

 1. Příšerná představa, to už by nám rovnou mohli vládnout z Berlína či z Bruselu, jak po 38. roce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spiro,

   a oni nam nevladnou???
   bud jsi ale nic

   Vymazat
  2. Jakkoliv je mi náš Říšský protektor Babiš nesympatický, dovedu si a to velice barevně, představit i mnohem horší povolební scénáře.
   Konec konců, já jsem také volil M.Zemana prezidentem. Ne však pro jeho kvality, ale pro "kvality" jeho oponentů.
   Jako volič SPD vnímám ANO jako mnohem přijatelnější zlo.

   Vymazat
  3. jura Přesně tak jako volič SPD vím že Babišovi voliče prostě potřebujeme. A navíc dělá i něco pro lidi a nepustí sem migranty. Dnes v TV dreďák plival jedovaté sliny na vládu jak je neschopná atd. Tzv opozice je největší nebezpečí pro Český národ.

   Vymazat
  4. Však právě !! Každý z těch jmenovaných zapáchá jako čtrnáctiletý tchoř !!! Kdo to furt má větrat !

   Vymazat
  5. Ado souhlas! Nemusíme je ani vidět, třeba proč byli v roce 2018 na sjezdu "upírů" v Barceloně; natož je očichávat! Neměli se odkopávat; pak by páchli méně intenzivně...Co dělali Piráti Ivan a Lýdie Bartošová na výstavě Černé světlo v Barceloně? Přihlásili se k celosvětovému židozednářskému spiknutí nebo je třeba odpověď hledat jinde?

   Vymazat
 2. Překvapuje mne vášeň, která žene některé osoby do vládních křesel. V současné době, kdy stát je na dně hospodářský i mravně, jsem přesvědčen, že buď silně přeceňují své schopnosti, nebo slušně řečeno oni nejsou zrovna poctiví. Možná se jen já pletu a vůbec nějde o náš stát. Brzy uvidím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiše žene jeho touha neskončit za mřížemi. Pan president chystal zajímavou vládní šarádu už koncem minulého roku, kdy měl Babiš položit vládu a p.president by pověřil sestavením vlády předsedu 2. nejsilnější strany z voleb 2017, P.Fialu. Ten by svýmy "schopnostmi" zdiskreditoval t.zv. "opozici", na dlouho dopředu. Tento geniální tah pana presidenta však nevyšel, právě pro zbabělost "Báby", který by ztratil přímou kontrolu nad děním v jeho dotačních kauzách. Škoda.

   Vymazat
 3. Stávající vládní koalice (a též její podporovatelka KSČM) sklízí trpké ovoce za své těžké politické chyby. Uvedu jeden příklad. Veřejnoprávní televize roky nezakrytě preferuje, doslova fandí, tzv. demobloku a vládnoucí koalice nenašla odvahu k nápravě těchto nezákonných poměrů. Situace nakonec dospěla tak daleko, že např. včera na ČT24 naprosto nerušeně exhiboval Petr Kolář a redaktor se spokojeně usmíval nad jeho výpady proti vládě, jednotlivým ministrům, Rusku apod. Dnes naopak předseda KSČM a místopředseda PS PČR nemohl dokončit snad jedinou větu, aby mu doslova nenávistná Witovská permanentně neskákala do řeči. Absolutně nechápu, proč si ten matador české politiky nechal líbit... Inu, jak říkám, zbabělost nese ovoce a chutnat jim nebude. Mnohým občanům ovšem taky ne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adame 12. května 2021 20:45, nejste to Vy, kdo se stále nechce nechat přesvědčit, že vláda nemá žádné prostředky, kterými by bylo možné cokoli změnit v České (veřejnoprávní) televizi? Že takovou možnost má leda Poslanecká sněmovna ...? JiH

   Vymazat
  2. Bez obav, 22:07, znám velmi dobře příslušné zákonné možnosti a kompetence. Možná jste zaregistroval, že se vláda řadu let opírala o parlamentní většinu. Stačilo mít odvahu vyvodit důsledky z drzého neplnění zákonných povinností ze strany ČT ...

   Vymazat
  3. Tak tahle vláda je koaliční, menšinová s podporou KSČM (která pominula). Při tom každá vláda musí počítat s pokřikem, který vznikne v okamžiku, když se na veřejnoprávní Tv sáhne a s tím, co si lze dovolit, aby partaj přežila volby. Stejně tak poslanci a senátoři. Snad Vám neuniklo co se děje při běžící obměně RRTV, JiH.

   Vymazat
 4. andrej to zvladne no problem proc? no protoze nic lepsiho nez volba ANO neni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale je SPD jen si to musí mlčící většina uvědomit.

   Vymazat
  2. 22,20
   Máte pravdu.Víc lidí si to uvědomuje a to havlolejnolahvárenskou stoku dovádí k šílenství.....Pekarová bude mít za chvíli bulvy až pod koleny.-)

   Vymazat
  3. DŘÍVE JÍ TAM SPADNOU PRSA A ODVAHA...

   Vymazat
 5. Šťastní jsou duchem prostí. Nejlepším korytem v politice je být členem debilbloku. Žádná odpovědnost, peněz víc než dost, zavřou huby a mají uklizený stůl.Bohužel stále platí, že jen voli volí voly. Národ prostě čumí a těší se na vymývání zbytků mozku pivem ve vytoužených otevřených hospodách. Prostě hnus, velebnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČR je v situaci naprostého nedostatku skutečných osobností. Prostě ve volbách nebude koho volit i když v nabídce budou stovky chtivých všeho schopných poblitiků. Nebo se stane zázrak a vystoupí nové skutečné osobnosti? Kéž by...

   Vymazat
  2. Situace je daleko horsi a vyviji se rychle,ale tady si povidaji infatilni spekulace /detsky napady/,ze prej nejaka /asi sorosovska/ strana,bude mit strach, ze neudela spravnej dojem !! To mne vomejvejte...
   V hospode by tohle nerek. Dostal by dozivotni vyjimku ze kali vzduch..A travi studne,jinak pulitry s pivem a s jeho chuti..
   A jeste neco o moznych pakach a prej Zelensky byl komik..
   Neduveru ma Babis nejmin 100% ,ale lidi spravne mysli a pisou, ze snad/urcite, je mensi zlo..
   Nadeje umira posledni..Vysvetleni,ktery jinde neni.
   Silny jedinci nejsou, my Slovani to povahove nepestujeme a nezvladame ,kdyz mame navic k tomu duvody a zkusenosti tech strasnych odstrasujicich prikladu,taky od vedle a doted.
   Vedle u Rusu je to mozna taky vyjimka, z dlouhy praxe s panem P. A uz ted jsou obavy z vakua, z toho,kdo asi prijde po nem, Putin tak je v tom dozivotne ,byl zavlecenej do nemilosrdnyho bezohlednyho politickyho otroctvi, coz je udel a spravnej pojem pro statnika ,ktery vede a stara se ve dne v noci o osudy sveho naroda.
   Uprostred uz dnes zase navic silenyho sveta.
   V tom pripade ma na zodpovednost jeste obrovsky tlaky prave ty zodpovednosti jak vyresit kazdej den novy situace ,jak a co dojednat, kazdej s nim chce mluvit aby se prizivil na jeho slave, s nekterejma musi aby neurazil,to je jen pro ojedinely mega talentovany osobnosti, ktery se z toho nezblazni..
   Putina a co vykonal neni mozny vubec v pritomnosti docenit. To se pak nekdy dohani..
   Spatnej krucek a besi zacnou..
   Priklad ,nejakej doktor z Omska,co mel neco s Navalnym,sel do lesa na lov, tam je to normalni a uz zapad zacal silet. Ze prej doktora sezerou asi medvedi Putinem k tomu navedeny..
   Pak se doktor zase normalne vratil.
   Slabsi osoba vetsinou neslovanska zacne z toho vseho diktatorovat a neni divu..SE vsemi dusledky.
   Kdyz prumerny osoby co dostanou vladu,jsou silne nachylny,davat prednost sobe s pomoci pochlebujich sluhu, pred narodem..
   Dale volby a demokraticky je neco neuveritelne stupidniho, takhle kseftovali uz konsky handliri,co zkraslovali a nadrogovali kobyly a nebo kseft, kdy kupujici obcan si musi koupit nikoliv zajice v pytli, ale casto bestii utajenou az do voleb.
   Neni tak nikdo koho zvolit ,kdo by zastavil vladu a vseobecna,opakovana zhorseni a zda se zakonita,kdy po vybudovani zase vseho, po predchozi katastrofe aby stejne se zase opakovalo..V tom hraje roli.
   Pres dva tisice let casu, neni bohuzel nic, vubec nic. Aby se postupujici zlo v mnoha podobach zase nesirilo..

   Vymazat
 6. To si Američan Erik dovolil dost. Nazval Koláře,Petříčka,
  Koudelku, netolického agenty. Ale prý stojí na té správné straně, ne jako Zeman. Nakonec je dobře,že na veřejnosti zní
  jasně kdo je našim nepřítelem a na koho si zastřílíme.

  OdpovědětVymazat
 7. Aby bylo učiněno spravedlnosti za dost,Zeman si orosadí svoje a jmenuje Klause st.premiérem úřednické vlády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,26
   Pořád lepší varinata,než tu vyfetlou dredatou 3,14ču

   Vymazat
  2. 9:13
   Napsal smradlavý, nekrofilní dobytek!!

   Vymazat
  3. 9,40
   Tvůj fotr ví,že o něm takhle láskyplně píšeš?.-)

   Vymazat
 8. Best napsal konečně jednou pravdu, pan Koudelka jako premiér, proč ne, hned by mohl prosadit žalobou na vlastizrádce eMANA Z hradu.
  Dobrá myšlenka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,34
   Dalši jeneralisimus ala vlastizrádce Pavel:-)

   Vymazat
 9. 9,36
  Táhni v prdel ty imbecile z nácka!

  OdpovědětVymazat
 10. 9,56
  Jsou to BIOPSIE A NEKROPSIE TY VYGUMOVANÁ HAVLOTROSKO!!!!.-))))

  OdpovědětVymazat
 11. 9.36 A co ten tvůj lokál-bar, kde bavíš své soukmenovce? Teda kantýnu v psychiatrickém ústavu. Tam je sranda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 13. května 2021 17:17, tak jste se pochlubil svou "úrovní". Nic pro chudáky, žebráky a místní odpad, jen lidé "na úrovni", žádný "dělnický odpad". Inteligentní asociál může takhle smýšlet, ale nebude to vykřikovat. Vy jste evidentně nafoukaný blbec. Chce se říct, skutečné komunisty na vás. Pak, nedivte se. S třídní nenávistí, hrajete si. JiH

   Vymazat
 12. 11,20
  A teď ten svůj genitální,nicneříkající canc vysvětli....pardon,Mozkomor v makovici ti to nedovolí.-)

  OdpovědětVymazat
 13. A zařadil jste se mezi manipulátory. A to mne velmi mrzí, protože s NR pořád vážím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 13. května 2021 15:25 a pravděpodobně i 15:53, první Váš vstup cosi racionálního naznačuje, ale tím šroubovaným „“...nemíním vypouštět ZE ZŘETELE MÉ POZORNOSTI“ to znehodnocujete. U onoho druhého vstupu není patrné, koho se týká. Takže dohromady mi to přijde zmatečné.
   Předpokládám, že redakce zaznamenává klesající úroveň diskuze. I když odmyslíme vstupy typu Indického běžce. Na vyjádření k příčinám tady nenacházím místo. Řešení není a nemůže být jinde, než ve způsobu řízení diskuze. To vyžaduje dobře promyšlená, důsledně dodržovaná pravidla s plnou možností kontroly čtenáři.
   Činnost spolku Nová republika ani práce redakce blogu není a nebude lehká. Když vezmeme v úvahu třeba jen to, že petice proti prezidentu republiky získá hladce desetkrát víc podpisů, než petice proti fašismu ... JiH

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.