Reklama

sobota 22. května 2021

Prezident Zeman jako jediný dokázal, že má svědomí

JŽ 
21.05.2021

I když pozdě, ale přece. V době naprostého úpadku morálky našich politiků, kteří se většinou předhánějí v tom, jak co nejvíce poškodit Českou republiku na mezinárodní scéně, je omluva našeho prezidenta Srbsku kladným a příkladným činem. Bombardování Srbska byl učebnicový zločin a byl to také jakýsi „křest“ naší republiky v Severoatlantické alianci. Byl to i jeden z prvních názorných příkladů, jak budou fungovat naše veřejnoprávní sdělovací prostředky.


Pamatuji si zděšení mnohých lidí, když začala létat přes republiku těžká vojenská letadla a bylo jasné, že jejich cílem je Srbsko. Dodnes nebyly objektivně vyčísleny oběti a přiznány škody, které aliance způsobila civilnímu obyvatelstvu Srbska. Dnešním projevem prezident také trochu napravil pozdější vazalskou politiku Topolánkovy vlády včetně nehorázného uznání Kosova.

Bombardování Srbska by mělo být připomínáno stejně jako zločiny německých armád za 2. světové války.

Asi nemá smysl připomínat, kdo tehdy použil jako první pojem „humanitární bombardování“, ale má smysl sledovat, jak se k omluvě staví dnešní opozice (přesněji opozice s výjimkou komunistů a SPD). Je to poučné jednak proto, že se málokdy vidí taková přehlídka nemorálnosti a blbosti, ale především proto, že nám opozice jasně ukazuje, jaký by byl její morální a politický diskurs, kdyby byla u kormidla.

Jsem rád, že alespoň prezident zmíněným aktem trochu vylepšil nás obraz v zahraničí a omluvil se předpokládám za všechny normálně uvažující lidi.
52 komentářů :

 1. Omlouvám se, že můj komentář se netýká pouze tohoto článku, ale týká se mnoha podobných předchozích článků uvedených na „Nové republice“. – Co udělat, aby se připravily reálné podmínky k možnému navrácení naší společnosti do stavu, v kterém jsme jí chtěli mít , když jsme zvonili klíči v roce 1989 – to je aby naše společnost byla skutečně demokratická a svobodná.
  Jsem starší člověk a pamatuji jako dítě 2.SV, poválečné období, rok 1968, normalizaci, rok 1989 a 31 let budování nové nadějné společnosti, která se mě ale v současné době jeví jako společnost beznadějná. Před rokem 1989 se mě tehdejší vztahy ve společnosti jevily také jako beznadějně neměnné. No a přece ke změně došlo.
  Za celý svůj život se mě potvrzuje jaká obrovská politická síla jsou sdělovací prostředky. Zjednodušeně: Co napíší vydávané a uznávané noviny, řekne se v povolených rádii a TV, je pro většinu lidí ( posluchačů a diváků ) pravda. Pro většinu nějaké ověřování uváděných zpráv nepřipadá v úvahu. Přitom, kdyby alespoň ve veřejnoprávních prostředcích bylo zaručeno, že do nich mají přístup všichni, kteří mají potřebu k situaci a dění ve státě i ve světě se kvalifikovaně vyjádřit a nebudou jejich argumenty nehorázným a nepravdivým způsobem moderátory pořadů komentovány a vyvracovány, posluchači by si na problém sami mohli udělat svůj názor. Určitě by nevznikalo tolik „desinformačních webů“.
  Sdělovací prostředky mají největší politickou sílu, ze všech politických stran.¨
  Politická strana, která bude mít ve svém volebním programu, že jejím hlavním a možná by stačilo jediným cílem, je zaručení nezávislosti, objektivnosti, svobodného vyjadřování účastníků diskusních pořadů a vyváženosti vysílání veřejnoprávních sdělovacích prostředků. Moderátor musí být jen pomocníkem k hladkému průběhu pořadu, ne člověkem, který musí dostat z účastníků diskuse jen to, co on má nařízeno, nebo on sám je přesvědčen, že má zaznít jako správný závěr.
  Jedině, když čtenáři, nebo posluchači ze zpráv a nebo diskusních pořadů získají objektivní a nezkreslené zprávy, mohou si pro sebe udělat svůj správný závěr. Společnost takovýchto lidí může být skutečně demokratická. Je-li společnost skutečně demokratická, je to i předpoklad k tomu, že v ní může nastat i demokratický vývoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Procházko, celkem jste to vystihl. Každá moc se získává, upevňuje pomocí médií. Proto "odezdismus" je výsledek. Proto bude nesnadné naplnit ideu z Vašeho posledního odstavce ale nevzdávejme to.

   Vymazat
  2. Vad Prochazka st
   Hezky jste to napsal...😁
   Pamatuji zhruba tolik jako vy. Není mi jasné, jak člověk s takovou životní zkušeností nechápe, že jsme již tisíce let manipulovaným bezmocným davem. Vy si plánujete nápravu světa! A to myslíte vážně? Ten kdo cloumá světem je přece miniaturní hrstka mocných, nejbohatších person. Sledují výlučně své cíle a lidstvo je nezajímá, co by se za nehet vešlo. Naše "sametová revoluce", byla jedna z prvních barevných revolucí, ve které jsme byli pouhou stafáží. To se snad dalo za těch třicet let pochopit, ne? Jak jinak? Změny budou...jenom k horšímu. Nebo snad myslíte, že nám někdo vrátí rozkradený a zlikvidovaný průmysl, zemědělství, úroveň školství, vzdělání, výchovy a kultury? Že nám vůbec dovolí nějaká vlastní rozhodnutí? To poslední, co nám zbylo nám právě berou: jazyk a historii. A vy myslíte, že nás někdo nechá, abychom se vzchopili?
   Času od času se narodí osobnost, která se alespoň na pokusí svoje lidi vést. Bez ní to nejde. My už jsme takovou měli, byl to zřejmě Masaryk. A tím jsme si v počtu pravděpodobností svoji naději vyčerpali na další stovku let. Teď nás čeká obrovský sešup. Ať už tu moc urve kdokoli. Není šance. EU nás přimáčkne ke zdi, že se už možná nenadechnem. Nikdy.

   Vymazat
  3. Anonyme osobo,1/20,vypadate s tim komentrem,na to,ze se jdete

   uz opalvat na rozptylovou loucku.
   Kdyz pamatujete na CCCP,tak vite,ze to i tehdy vypadalo na vrtani tvrdeho betonu.
   No a dnes se droli i ten nas spojenec AMER.
   My mladi mame daleko do penze,takze vam zkusime pomoci k lepsi nalade.
   Dejte si Moskewskou vodku a Pick uhersky salam, bez chleba,jesti vas to nepolozi jste fit pro navrh programu volicu zkratka NPV a kdyz pochopite NPV vyznam a obsah budete hned zdravy a ryby budou proti vam jen dvojka maslo!

   Vymazat
  4. ..Kde ty lonsky snehy jsou, kde mohou byt..
   Pan Prochazka jen opakuje a fantaziruje na dane tema co by melo byt doopravdy a co neni, to si usnadni, tim ze uz se neobtezuje vubec neco vysvetlit..
   Takovych je vetsina..
   A tak nechapou,ze prave vetsiny jsou priciny..
   Tedy zase dalsi mrkev pred ovcema, ktery maji snizenou schopnost vnimat a myslet. Nebo zadnou.
   A prave proto se jim takove navrhy velmi zamlouvaji..
   Prijde nekdo jiny s jinym navrhem a taky se libi ,lepsi mrkev co visi pred nosem, nez nic..
   Jake vztahy proc beznadejne a nemene ,zase neuvede, jaky navrat do stavu a do jakeho stavu spolecnost se chtela navratit.. Atd.
   A pokracuje ,jako nekdo kdo s holou prdeli sjizdi nezadrzitelne na ledove klouzacce..
   Oboji hladce klouze a vysvetleni take neni treba.
   Neni vitane,zadrhlo by oboji,neprijemne a bolestive..
   A mrkev casto s vysvetlenim zmizi. Nevysvetlitelne..
   Prijede chytre s tim jakou moc maji ty klouzava media, kdyz kupodivu tu moc nemeli v 1989.
   Ani v 1968...Vice jinych prikladu..
   To ovsem netusi..A tim presto se zase vnucuje jak ty media jsou pro nas pravda..Vysvetleni opet chybi ,protoze schopnost se zamyslet neni ,vadilo by a nelibilo by ovcim ,ktera se obavaji prave mysleni..Ktere casto take postradaji..
   Prdel dal klouze do..
   Nikdo pokud vim, nemusi media sledovat ani vnimat..
   Kdyz ale jsou nepostradatelna v nasem zivote..
   Podstata a funkce medii ,jejich ucel a deformace a jak souvisi se deformacemi kolem nas..Nezajem.
   Tak neni duvod se netesit dokonce na mrkev i tu zmizelou..
   Presto jsou zavislaci ve dne v noci na ty media..
   Jeste si to vse zaplati a stedre..
   Co je skutecna demokracie a skutecny vyvoj demokracie zase povrchne demagogicky netusi.
   Akorat,se vyblije..A ulevi se..
   Ale ovce se zase raduji jak to vystihl.
   Ale netusi jak..Mlaceni uz neni ani te prazdne slamy,niceho vyplnene planymi kluzkymi zasmradlymi spekulacemi,bez nejakeho zamysleni o uchvaceni a mechanizaci moci a z toho plyoucich nasledku..
   Jakou roli hraje jednotlivec a masa uprostred ideologie ,dale hraji okolnosti a vyvoj a..
   Napriklad vyvoj katolicismu bez medii ovce nezajima..
   Protoze jsme nic nepochopili pise, zaroven tak nevi zase nikdo, ze je tady rozdil velikosti a vyznamu asi Himalaji, prave v tom, mezi pochopit a neco udelat..
   A nekecat aspon hovadiny.
   To se vsem zda jednoduse totozne.
   Pak se ovce divi ,ze prijde nekdo a zacne na ne kricet takovy veci jako nahore a nasledky si pak prictou sobe..Protoze,co melo byt..
   Se vi az potom,kdyz se to pracne vyfantaziruje..
   Lonsky snehy..

   Vymazat
  5. Pane Procházko st. moc pěkné ale ono se dříve neříkalo tisku nadarmo sedmá velmoc...VIP 😐

   Vymazat
  6. To jsou ty lonsky snehy, nejakej cas uz probiha Informacni Revoluce a vsechno je jinak, uz nejmin nekolikrat.

   Vymazat
  7. Pawe,jste svedkem drive nevidane zběsile informacni revoluce,dokonce byvalych cinkalistu

   Ano vsechno je a i tehdy bylo jinak.
   Kdyby jste to dostal ted vysvetleno na talirku,stejne jako tehdy, by se mohlo stat,ze to nepochopite budete chtit,aby se
   to vse vratilo zase do pozice stastneho socialismu.
   To se ,ale uz asi nikdy nestane.
   Budete se muset vy a ostatni volici naucit dostavat vse ne jako kdysi nakredencovano stranou KSCM,ktera dnes proziva ve sve "verchusce" historicky pad,ale zacit se ptat na pr.stastneho pana OK SPD zda to mysli vazne s tou svobodou a primou demokracii,kdyz tu svobodu a primou demokracii IHNED ,vidime JEN pokusne zde mezi nami valecniky svobody na NR,kde to pokud nepohneme zadkem a zacneme jako pirati vyzadovat ZDANENI MAJITELU VELKYCH PENEZ a tvorit nove partaje s programem NPV,bude stavajici splihle OS dodupano na sracku .

   Vec zacne teprve,domnivam se,kdyz se zeptame vsichni obcane a volici, pana OS SPD konkretne co nastane pote az se podari realizovat bod 10 toho programu SPD.

   No to bude Pawe cesticka pravdy nebo mate jiny navrh do pranice?

   NA CO SE MA ZMENIT RASANTNE TEDA TEN DNESNI REZIM!

   CO?.

   Vymazat
  8. Jedna z možností, jak narovnat veřejné právní média, je vrátit pojem "hlasatel", který bude zprávy číst, nikoliv komentovat. Každý všední den určit parlamentním stranám(veřejně) k redikování zpráv a Radu pro tato média (veřejnoprávní) složit z politických stran, v tomto případě i z mimoparlamentních. Ať si to vyříkají mezi sebou a pohlídají sílu volební.

   Složení Rady bez politického krytí je jen vodou na mlýn skupinám "deep state"!

   Vymazat
  9. V politických debatách přísně dodržovat "pro a proti". Včetně, v tomto případě moderátorů je umožnit i konkurenčním! Copak máme jenom Moravce?

   Vymazat
  10. Zatim nevim,ale co neni muze bejt..

   Vymazat
  11. Ceho se nami vadne zvolene partaje boji je,ze lidi zjisti

   jakymi prioritami jsou ohlupovani,jak za tisice let vyvinula mensina tzv "NADLIDI" principy rizeni velkych mas a zacnou je studovat.
   Tak na priklad, kdo si vsiml,ze tito NADLIDI pohrdaji temi,kteri tyto principy,je jich pouze 6 neznaji a ani je znat nechteji.
   Pak je mozne uz na prvni priorite tohoto rizeni manipulovat v ČR celou OS(8 395 132 slovanskych v kulture tolerantnich dusicek, pricitane krestanskym hodnotam manipulovat s celou masou a ta si rady nevi a vidi ty satanisty zla a voli je znovu a znovu.

   TO SE VSAK ZACINA MENIT INFORMACNI REVOLUCI

   Proto tady nastupuji uskoky typu jourocenzurobabisseres EU sehnane do houfu nevolenou komisi vshoschopneho potitbyra,kdy se spirala vratila na stejne misto jako za diktatury komunistickych elit,ale pozor v dusledku nasich vadnych infozlocincu,porusujicich beztrestne zakony je mozne plnit heslo "mensiny"elit majitelu velkych penez uz odhalene pod ANO,BUDE MI LIP a "dalsiho programu mi potreba neni"?!

   Vymazat
 2. Vade

  zazil jsem pohrby VSECH ceskoslovenskych a dalsich presidentu, takze...od Masaryka, kdy mne tata mel na ruce abych videl pruvod, az po Vency Havlu, ktereho jsem znal osobne pred 69.

  Neber to jako vytahovani, proste se stalo - ovsem tvoje slohove cviceni, i kdyz ctive, se hodi nekam do rise Utopie, ci Alenky v risi divu.

  prece to co pises, nemyslis vazne, pokud ano tak mi laskave sdel v jake zemi noviny pisi pravdu, a nic nezkresluji.......

  je to zajimavy namet, a vis co? dej si redsi panaka a nebudem o tom mluvit

  OdpovědětVymazat
 3. Oprava:
  Chtěl jsem říci, že politická strana, která bude mít ve svém programu jako hlavní cíl vybudovat opravdu nezávislé veřejnoprávní sdělovací prostředky může nakonec uspět i ve volebním klání

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není téma, které by zaujalo většinovou společnost. Ta chce slyšet že "bude líp":

   (chronologicky)
   - až se zbavíme vlády jedné strany a vezmeme to my, demokraté
   - až vystoupíme z RVHP, zbavíme se východních vazeb a obchodních vztahů se zaostalými zeměmi
   - až si utáhneme opasky, tak do 10 let jsme na úrovni Švýcarska
   - až vybudujeme vrstvu boháčů, od nichž budou peníze prokapávat k chudším
   - až odstraníme katastrofální následky předešlých reforem, doprivatizujeme zbytky a předáme banky do zahraniční správy
   - až vstoupíme do EU
   - až se zbavíme kryptokomunistů a populistů
   - až si lidé uvědomí kolik co stojí, až si začneme připlácet u doktora, zavedeme superhrubou mzdu a zprivatizujeme důchody
   - až překonáme krizi
   - až se zbavíme starých struktur
   - až budeme stát řídit jako firmu
   - až zničíme Rusko
   ...

   Lidstvo je stádo primitivních opic, které se však dají snadno vycvičit. Dobře se můžou mít jedině pod diktaturou osvíceného mocnáře. Dokud je řízení zprostředkováváno hrou s jejich primitivními emocemi a pudy, je to pochod smrti, cesta od krize ke krizi. Na současné úrovni poznání už ohrožující nejen civilizaci, ale samotnou jejich existenci jako živočišného druhu.

   Vymazat
  2. Vidi pan j.k.svetlo na konci tunelú,a co bude dal?

   Vymazat
  3. Pan J.K. 7:55 napsal pravdu jako ironii osudu.
   Základem současné pidlivizace je rozdělení společnosti na elity a plebs (gojimy).
   Elity jsou skutečnými majiteli planety již z doby babylonského projektu pověřeny předstírat vládnutí plebejcům, aby nebylo vidět na skutečné vládce. Dokladem je nová babyvěž v bruseli (jako prdeli).
   Plebejci (dav jak říká Pjakin) jsou klamáni výchovou, vzděláváním a přepisováním dějin na higstorii (hig-story = velké žvásty).
   Nikdy se nenaučí myslet, protože se nenaučí logice (selské, blondýn, formální či dokonce fuzzy), matematice (pouze kupeckým počtům) ani žádné vědecké disciplíně (to pouze předstírají rapotáním definic, pouček a pravidel). Skutečný význam slov je nezajímá a tak statečně kurví jediný nástroj komunikace a myšlení = mateřský jazyk, aby to pseudovládnutí měli páníškové jednodušší.

   Samostatnou kapitolou je školství (kdo chce učit, musí vědět a kdo chce vědět musí se učit, čímž je kruh uzavřen).
   Pokud učitelé papouškují z učebnic a skript, jsou zbyteční nebo přímo škůdci (pokud papouškování vyžadují i u žáků). Když k tomu přidáme, že hlavní slovo mají rodiče a jejich ubljudki, pak kovidu netřeba!!!! Český národ již neexistuje, pouze stádo bučící hezky česky (bezmyšlenkovitě a vo to go i na NR)..

   Vymazat
  4. @Krtecek
   Nevidí, bojí se zaostřit do dáli, aby to nebyl protijedoucí rychlík. A doufá ve včasnou, milosrdnou smrt dříve, než následky hlouposti lidstva přinesou plody, před nimiž neunikne ani za vysokým plotem a bytelnými zdmi svého obydlí.

   Vymazat
  5. Pane Procházko st,
   dnes je to složité. Sdělovací prostředky jsou továrny na iluze a mytí mozků. Kdo je chce ovládat si je musí koupit. Pravděpodobně strany s morálním kreditem nevládnou měšcům zlaťáků. Prostor je zatím jen zde v síti dokud se ho nezmocní cenzura.

   Vymazat

  6. Euroatlantické demokracii se podařilo z lidí vychovat kvalifikovaného spotřebitele – dobrosrdečného a nepřemýšlejícího to idiota, spotřebitelskou biomasu, ze které vyzařuje radost při pohledu na nákupní vozík, který je plný masa, pečiva, alkoholu, ošacení, elektroniky a dalšího zboží. Vychovala člověka, který přesně ví, co jakou má cenu, vůbec však nevnímá, co jakou má hodnotu. Vychovala člověka, který ví, kde, čeho a jaké jsou slevy, neví však co, kde a proč se děje. Vychovala člověka, který oč lépe umí používat chytrý telefon, o to méně umí používat svůj rozum. Své znalosti si tento člověk rozšiřuje koupí mobilního telefonu s novým operačním systémem. Vychovala člověka, o jehož postavení ve společnosti nerozhodují znalosti a dovednosti, ale nakumulovaný (odkloněný) finanční, movitý a nemovitý majetek.
   Těžko přesvědčovat fakty takového člověka.

   Vymazat
 4. Jurgen Elsasser-Valečne lži, Agrese Nato proti Jugoslávii.
  Autor Jürgen Elsässer v knize podrobně analyzuje soustavu lží, kterými členské země paktu NATO dodnes zdůvodňují bombardování Jugoslávie v roce 1999. Kniha jasně ukazuje rozhodující roli Německa při rozpoutání této agresivní války. Chtěl jsem, aby si i český čtenář mohl tento – podle mého soudu vynikající – Elsässerův text přečíst. Proto jsem knihu přeložil z němčiny, opatřil předmluvou a vydal. Myslím, že když sluníčkáři, kteří obsadili distribuci Kosmas a brněnské nakladatelství Extra Publishing, viděli zkratku „NATO“ ve spojení se slovem „lži“ a „agrese“, propadli panice a cenzorsky zasáhli. NATO je pro ně něco jako prorok Mohamed pro muslimy. Přitom se ale jedná o mezinárodní teroristickou organizaci, jak je v knize zcela přesvědčivě doloženo a vysvětleno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knihu vřele doporučuji k přečtení. Vyšla v edici "Vrahouni z NATO" a Pavlovi děkujeme za kvalitní překlad.

   Vymazat
 5. Prezident Zeman mohl to mohl vzít z jedné vody, a spláchnout obě ostudy, na kterých se z titulu své funkce (nějak) podílel.
  Tu první omluvu zvládl až po dlouhých desetiletích, tu druhou mohl napravit ihned.
  Krom omluvy Srsku a Srbům se totiž rovnou mohl omluvit i Rusku a Rusům za všechny špinavosti, kterých se jim dostalo za poslední roky od ČR. A ne jen za Vrbětickou obludnost zfabrikovanou BIS alias CIA/MI6, ale i všechny podlé provokace, které si neodpustila havlérka a hejna zdejších proamerických či prounijních lokajů.
  Času na to mu jak jeho věk, tak i zbytek funkčního období v jeho čelné funkci značně krátí ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen lumpové mohou souhlasit s terorizováním jiných lidí gangstery z USA pro jejich světovládné zájmy.

   Vymazat
  2. František Opluštil To nebylo na vás ale na tu indickou chcíplou nudli co vám nadávala.

   Vymazat
  3. Re (12:16):
   .. a tak to vidíte!, redakce bláboly té kreatury povětšinou smaže (a ani se jim nedivím), takže není důvod na ni zvlášť reagovat.
   Ten pisatel, co se tak rád kryje pod různými (duchaplnými) přezdívkami, sem beztak píše jen proto, aby svými vulgaritami "obohacoval" ty, s nimiž nesouhlasí. Nediskutuje, to nedokáže, jen uráží, což ostatně umí každý debil ...

   Vymazat
 6. František Opluštil
  Nebuďte prosím maximalista. nikdo jsme tu omluvu nečekal! Takové věci nejsou v kraji zvykem. Vidíte, co se strhlo, když prezident Zeman řekl, že se u Vrbětic vyšetřují dvě verze a okamžitě bylo požadováno jeho odsouzení za velezradu. Kdyby se k tomu ještě Rusům omluvil, tak by ho zřejmě už rovnou popravili před chrámem Sv. Víta. Jen si netroufám odhadnout způsob popravy. Je tam dost prostoru na hranici, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poprava by byla dalsi duvod pozvat katy.
   A hodne jich.
   Nekricel bych o nasich vinach tak silne a usedave, jsme na tom tak jedna: jedna, ve skore.
   Kdyz se narodi mladsi bracha, nemuze si vybrat ani rodice ani starsiho brachu. A skoro nic.
   To ma nasledky. Starsi je velkej ,silnej a dela veci.
   Zachrani a potom za vlasy brasku vtahne do svych pasti, potom zase bratricka skopne tankama, za chvili gorbacevem vykopne jinam, bez vysvetleni ,zase jinam, sam je v problemech a proto se bratricek,ktery se dlouho spolehal na starsiho brachu take octne ve spatne a mocnejsi v pritomnosti spolecnosti, aniz by o to stal..Nic z toho nechtel..Kdyz.
   Ten starsi mladsiho jednodusse prodal.
   Starsi bratr se potom najednou rozlobi,/aby zakryl sve bidne skutky?/, kdyz misto toho, by mel vedet, uvedomit si a predevsim jednat jako zase starsi bratr a nezneuzivat situace, aby se neprimerene vytahoval, na mladsiho brachu, kdyz si sam pomohl vetsi silou,velkymi prostredky,bohatstvim a s velkou davkou stesti z nouze, ale nas v tom nechal..
   A je na case ,pomaha jinym a mel by zapocit s napravou toho vseho..Ted je ten cas.
   Aby falesne nepredstiral,ze mladsi bracha je nepritel. S tim at jde rovnou nekam..A.
   Bez pitomejch,nesmyslnejch a hysterickejch soudu..
   Kdyz samozrejme jiny veci ,podstatny a dulezitejsi jsou nabiledni.

   Vymazat
  2. 23/00
   Nemohl. Je totiž státník myslící nejméně za dva rohy a velice dobře si uvědomoval, co by následovalo.

   Vymazat
  3. 7:36 Za dva rohy? Vul?-)

   Vymazat
  4. Klíďo píďo i za tři. Je to jednoduchý. První roh - když jsem to psal, byl to názor o který jsem se chtěl podělit. Druhý roh - zároveň jsem tím chtěl nesrat pirátské howny. Třetí roh - jistota, že nějaký blb naskočí a potěší mě. Stalo se.

   Vymazat
 7. Kousek svědomí v sobě pan prezident objevil a v tomto případě musím souhlasit a chválit. Co si ale myslet o Zemanově nekompromisní podpoře bombardování Gazy Izraelem? Tam také umírají stovky lidí, tisíce civilistů bylo zraněno a o morálních škodách se nedá pochybovat. Nebylo by lepší před podporou bombardování raději popřemýšlet o příčinách? Já je totiž nevidím v odpalování raket (relativně málo škodlivých) na Izrael, protože to už byl důsledek něčeho jiného. Jak známo, vládu drží náš "přítel" Netanjahu, který má doma tak silné problémy, až to jednu chvíli vypadalo, že dovládne. Stačí však několik menších agresivních kroků (třeba vyhnání Palestinců z jejich bytů v Jeruzalémě, aby uvolnili místo Židům...) a už se zase může bojovat a zase jsou stovky mrtvých na obou stranách. A náš pan prezident to pak jednou smázne omluvičkou. Nechci hnát věci do extrému, ale představte si, že by se takto snadno omluvil masový vrah a vše by mu bylo odpuštěno. Takže bych uvítal u VŠECH našich politiků VŽDY snahu o mírové řešení a odsouzení jakýchkoliv válek proti civilnímu obyvatelstvu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle šílena laska k izraelskym vrahum je opravdu u MZ nesnesitelna.Zavani to rasizmem a xenofobií.Kazdy stret je podobny jako nyni.20 ku 250.Jak to muze nekdo schvalovat proboha !!!Bagoun

   Vymazat
 8. Právě jsem zjistil, že je Sputnik blokovaný.
  Jen tak dál, svazáci!
  Ale pak se v říjnu nedivte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud máte Avast - musíte vypnout antivirový štít, pak se na web dostanete. AvaST BLOKUJE Sputnik jako "spam".

   Vymazat
  2. No jasně, Avast na obou PC. Přičemž je zajímavé, že na tomto Avast machruje že mě ochránil před hrozbou, kdežto na to druhém ho jedenoduše nenačte. V každém případě přituhuje, neb do včerejší půlnoci jsem se na Sputnik dostal bez problémů.
   Jo díky, zkusím to.

   Vymazat
  3. 8/10
   Paráda. Díky za radu "jak na to".

   Vymazat
 9. Pokud máte antivir AVAST, ten blokuje přístup na web Sputniku.
  Musíte si vypnout antivirový štít a dostanetese na web. Jinak to AvaST bere jako spam. Vypadáto na řízenou cenzuru, brzo tam zařadí i NR. Tak si dávejte pozor.

  OdpovědětVymazat
 10. Musím vyjádřit naprostý souhlas s autorem tohoto článku. Ony jsou názory občanů manipulovány a pokud je lze ohodnotit kladným či záporným znaménkem, tak jsou ta hodnocení upravována cenzory!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 11. Za špatná rozhodnutí by vždy měla přijít omluva. A ta nyní přišla. Ale lepší variantou bude, nedělat špatná rozhodnutí.
  Až půjdeme letos k volbám, volme tak, abychom se jednou nemuseli omlouvat našim dětem. Možná se již dávno nedíváme na pohádky, ale asi bychom měli. Vzpomeňme, řinčení zbraněmi, lží a velkohubými slovy, nikdy žádný princ princeznu nezískal.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Sráči, Putin jasně řekl kdo je spojencem Ruska a čemu můžou věřit. Bezmocného máte ve Fašintownu a řídí ho kreatůra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unknowne 18:26, myslíte že to je základ rozumného konání? Většinu nemorálního jednání mají na svědomí lidé co ovládají bezchybně pravopis a většinou mají minimálně jeden titul. Já už trénuji skok do rakve.

   Vymazat
 14. Francouzský prezident Macron prohlásil, že je NATO postiženo "mozkovou smrtí" a ještě bych přidal výrok pplk. MUDr. Obrtela , který vrátil veřejně všechny vyznamenání z misí a prohlásil NATO za zločineckou organizaci a také svoje tvrzení doložil vlastními zkušenostmi z misí, kterých se za mnoho let účastnil!! Chci zde říci, že hlavní problém NATO je také, že dlouhodobě nedodržuje ani svoje vlastní předpisy, nařízení a zákony, což je také kardinální problém EU!!
  Prezident Zeman už na tom není s fyzickým zdravím nejlépe, ale ještě "vysekne" 15 minut projevu "z patra" ,který má hlavu a patu, za to ten "dáreček" V USA často neví, kde je a čí je!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vratil pan pplk.Obrtel take ty osklive dolary a eura, kterymi byl placen? Aha, nic vratit nemuze, kdyz vsechno prosustroval a zbankrotoval.

   Vymazat
  2. Obrtel nemusí nic vracet, protože všechny peníze si vydělal poctivě jako vedoucí lékař a chirurg na misích ty prolhaný , psychotický debile, kdy třeba v bývalé Jugoslávii léčil i zraněné civilisty a proto získal všechny ty informace a také z Afganistánu, které ho vedly k jeho rozhodnutí!!

   Vymazat
  3. Jistej macaron zapomnel prohlasit ,ze prave on je tou bezmozkovou zombie mrtvici NATO. A spol.
   Uz delsi dobu..

   Vymazat
 15. Kosovo je Srbsko.Srbové bračo zauvek.Dnes už víme že NATO bombarduje kdikoliv a kdekoliv.Rozvrat Ukrajiny podpořil západ.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.