Reklama

pondělí 10. května 2021

Rakovina jménem hyperkorektnost

Vlastimil Vondruška 
11. 5. 2021   blog autora
Existují nemoci, na které není navzdory moderní vědě spolehlivý lék, pomalu ničí lidský organismus, až nastane smrt. Neumíme je zastavit a nezbývá, než se podvolit. Do nedávné doby jsem si myslel, že v životě společnosti něco takového neexistuje. Lékem je v našem lidském soužití rozum, svobodné rozhodování a vůle, odpovědnost, naše přirozená touha žít a přežít.
(Na snímku autor - Vlastimil Vondruška, historik a nejprodávanější český literát)
Že prostě sami změníme to, co nám v životě vadí nebo co považujeme za špatné. Máme na to mechanismy. Leč nejspíš jsem se mýlil.

Takzvaná hyperkorektnost a práva menšin jsou totiž stejně zákeřnou nemocí, jako je rakovina či AIDS. Tyhle viry nekontrolovatelně bují, postupně pronikají do každičké buňky společnosti, rozleptají ji a nakonec zahubí. Rakovina prostě už taková je. Jakmile jednou nějaký organismus napadne, nestačí jí, že má v něm své místo a může klidně se zbytkem koexistovat. Ne, musí růst a růst, všechno pohltit a nakonec svého hostitele zničit.

Během svého života jsem musel neustále zvažovat pohled na svět a korigovat své názory. A mnohé postupně měnit, protože jsem zažil socialismus, nástup kapitalismu i dnešní dobu, kterou ani neumím pojmenovat. Stále se však neumím vyrovnat s okolností, že je dnes tak obrovský rozdíl mezi přirozeností a nepřirozeností. A že nepřirozenost se proklamuje za přirozenost. Že se tisícileté zkušenosti a tradice našich předků deklarují za špatné a vytvářejí se nové, které jsou podle mého přesvědčení a znalostí hloupé, škodlivé a někdy úmyslně zlé.

A ptám se, je chyba ve mně? Proč odmítám pokleknout před bytostí třetího či čtvrtého pohlaví, proč odmítám pokleknout před nějakým cizím člověkem jen proto, že má jinou barvu pleti než já a ještě se mu mám omluvit za to, že jsem se narodil bílý? Ne, něco je špatně. Rakovina je už ve stádiu, kdy se nejspíše nedá zastavit. A to je frustrující.

Každý člověk si může za své chyby sám. Je lákavé najít si okouzlující milenku a rozbít kvůli ní stereotyp své fungující a ve skutečnosti dobré a roky prověřené rodiny. Ten, kdo tohle udělá, může být chvíli spokojenější, protože našel podle svého mínění něco nového, vzrušujícího, neznámého. Že tím ublížil lidem, které měl dříve (snad) rád a kteří mu věřili, to ho nejspíše netrápí. Zažívá opojení, které ovšem nemůže trvat dlouho. Okouzlující milenky jsou jako droga. Po chvilce opojení přichází kocovina. Ten, kdo zahodil své dosavadní hodnoty a zradil si musí uvědomit, že ho klidně zradí i ten, s nímž on sám svou minulost pošlapal.

Za to, co se dneska děje, si totiž můžeme my sami. Jen si vzpomeňte, jak to vypadalo před dvaceti lety, když pár lidí, zoufalých z toho, co se děje kolem jejich pečlivě udržovaných domků, postavili v ústecké Matiční ulici zeď, aby chránili svůj majetek a klid. Všichni se na ně sesypali, že jsou rasisti, protože nějakým nedopatřením ti, co v té ulici dělali nepořádek, kradli a káleli jim před domy, byli z jiného kadlubu. Několikametrovou zeď řešili dokonce politici. A nejen naši, i zahraniční. A jak si užívala velká média! Ani stínem je nenapadlo zastat se těch několika lidí, kteří se jen bránili. Všichni tihle „korektní“ politici, novináři a aktivisti ve skutečnosti ovšem zradili své vlastní kořeny, boj jejich (našich) předků za svobodu.
(Tady musím pana Vondrušku trochu poopravit. Nešlo o zeď ale o plot složený z betonových prefabrikátů, který zeď nepřipomínal. Nešlo v žádné případě o segregační zařízení. Přesto páni Havel, Uhl a další udělali okolo normálního plotu humbuk. Redakce Nové republiky - V.D.)

A tak to jde pořád. Většina mlčí, dílem ze strachu, dílem z lhostejnosti a taky proto, že časem hloupne a začíná věřit tomu, co se jí podsouvá. Kráčí vstříc svému sebezničení. Krok za krokem se rakovina rozlézá a dneska nám už skoro připadá normální, že většina se musí klanět menšinám. Že menšiny rozhodují o tom, jak mají žít ostatní lidé. Ba co víc, menšiny mají mít před většinami přednost.
V USA dnes už existují státy, v nichž se zaměstnávají přednostně jiní obyvatelé než ti bílí. A pokud dojde ke sporu, má automaticky pravdu ten, kdo není bílý. Pokud někdo ukradne nebo zničí majetek bílého a sám není bílý a prohlásí, že to udělal na protest proti rasismu a diskriminaci, nejde o zločin. Dokonce ani o přestupek. Podobné manýry se pomalu dostávají i do Evropy. Nemoc se šíří.

Maně se mi vybavuje scéna z filmu Skřivánci na niti. V ní vykládá advokát, který byl pro své postoje odložen jako dělník na šrotoviště, teorii dvojí facky. Volně parafrázováno říká, že pokud dá dělníkovi facku, zavřou jeho, protože to byl projev třídní nenávisti. Pokud dá ovšem dělník facku jemu, zavřou zase advokáta, protože k ní toho dělníka svým třídním původem vyprovokoval. To, co se ideologicky dělo za komunismu, se v jiném a drsnějším hávu děje i za kapitalismu. Jen s tím rozdílem, že třídní hledisko nahradilo rasové. Bílý muž může za všechno, a ať udělá, co udělá, je třeba ho trestat. Princip třídního boj byl vždycky postavený na lži, ať již šlo o pronásledování buržoustů nebo bílých mužů.
Nikdo nezkoumá, co se doopravdy stalo. Presumpce neviny už dávno neexistuje. V tomhle soudnictví rozhoduje ideologie, nikoli zákon. Slovo toho, kdo není bílý, má v údajně rasově motivovaných sporech větší váhu než toho, kdo bílý je. A rasově motivované je vše, co se někdy i proti zdravému rozumu za rasově motivované označí. Dovolím si ocitovat ještě jednu myšlenku, vlastně slogan, tentokrát z Orwellovy Farmy zvířat: „Čtyři nohy dobrý, dvě špatný!“ Tak zdůvodňovala vládnoucí prasata, proč jsou lidé nepřátelé dobytka na farmě.

Jistě si teď třeba někdo korektnější než jsem já řekne, že to je další z mých literárních příspěvků, v nichž šťastnou a růžovou dobu barvím na černo. Vězte tedy, že Evropská unie hodlá změnit právo na svobodu projevu. O něm již nebudou rozhodovat jednotlivé členské země, ale pouze Brusel bude posuzovat „nenávistné výroky“ na úkor menšin, rasy, pohlaví či sexuální orientace. Tam moudří úředníci rozhodnou, co je korektní a co ne, a pak podají návrh, co se má zakázat či kdo potrestat. O tom, co se smí v rámci svobodného projevu říkat, bude bez výjimky rozhodovat Brusel. Pánbůh s námi a zlé pryč! Zažil jsem, když tahle práva měla Moskva. Dějiny se bohužel opakují, jen ideologická střediska se přesouvají podle aktuální politické moci sem a tam.

Podobné nářky nejsou samoúčelné. Nemám ve zvyku fňukat s rukama složenýma v klíně. Kritické úvahy mají smysl, ovšem jen tehdy, pokud si člověk uvědomí podstatu problému a pokusí se proti tomu něco dělat. Už dávno jsem byl vyléčen z naivní představy, že věci veřejné napraví ve své moudrosti nějaký politik. Víra, že půjdu k volbám, tam dám hlas těm správným a je hotovo, je hloupá stejně jako spoléhání se na přízeň boží nebo na to, že při pádu ze skály přestanou fungovat gravitační zákony. Možná je to boj s větrnými mlýny, ale člověk by se neměl bát říkat, co považuje za správné. Pokud nechce před někým pokleknout, neměl by to za žádných okolností dělat.

Jedinec samozřejmě nezmůže nic. Demokracie je založena na tom, že by měla rozhodovat většina. Tohle se zjevně už dávno neděje. Přesto bych princip demokracie nezatracoval, pokud se nám ho podaří znovu naplnit. Buďme demokraty, nespílejme těm, kteří si myslí něco jiného, ale současně si nenechme od jiných spílat my.

I když politikům nevěřím a mnohými pohrdám, bez nich to bohužel nejde. Ale nástroje proti nim máme! Politika je totiž v první řadě obchod. Politik si musí nějak „koupit“ naše hlasy. Nesmí mít pocit, že je dostane automaticky, musí naslouchat našim názorům a přáním a podle nich formulovat politický program. A samozřejmě pak podle našich potřeb jednat. Je to totiž jen náš (dobře placený) služebník, ne feudální pán! Nenechme si diktovat, co si máme nebo smíme myslet.

Pokud všichni, kteří ctí odkaz našich bílých předků, začnou hlasitě vystupovat a hájit naši českou minulost, naši kulturu a životní styl, naše hodnoty, pak si prostě musí politici naše hlasy získat a změnit své chování. Volby nejsou bianko šek. Takže ano, politik by měl nést následky za to, pokud nesplní, co nám slíbil. Tvrdě a bez milosti! Není podstatné, o kom nám falanga demagogů a ideologů tvrdí, že je správný politik a máme ho volit a tamten je nesprávný a je třeba ho zatratit. Nálepky se dávaly vždycky. Zapomeňme na nálepky, používejme jen a výhradně svůj rozum. A také srdce!

29 komentářů :

 1. Na začátku je zkomolené příjmení. Pán je literát, hezky se čte, demokracie je hezká, parafrázováním Masaryka, ale ještě to chce demokraty. Politická "korektnost" irituje každého s rozumem, bohužel pokud jsou "pilíře" demokracie prohnilé (u nás třeba příkladně justice), mediokracie určuje politické dění, místo "kontroly", tak stavba by měla být svržena , a postavena znovu na zdravých základech. Bohužel, žádný rozumný hegemon tu není, k moci se derou Piráti, s idiotskými nápady, a v této zemi jsou desetitíce podobných idiotů co je budou volit. Případně zelení, viz Bursík v Praze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Vondruška to píše dobře, ale je lidumil. V tom dobrém slova smyslu a bez ironie. Skvělé přirovnání stavu společnosti k rakovinnému bujení je trefné. Ale já nechci čekat na to, až mne tato zhouba pohltí !! Až nakazí všechny moje orgány. Chce to radikální řez. Ano řez, skalpelem. Odstranit nádor, případně i napadený orgán (pokud to jde), a zahájit léčbu. Prostě vyřízkou nádor, nenechat jej metastázovat ! Že to bude bolet, to je jisté. Že se nezachrání všechny buňky, to je též jisté, ale organismus přežije a vyzdraví se !!! Jistě, chce to silnou paži, která bude svírat katanu !!! Je na čase začít operovat ! Ještě není pozdě.

   Vymazat
 2. Zasažený organismus zákeřnou ideologií nemusí být ničen narůstáním zhoubného procesu , ale selháním ostatních důležitých orgánů ve společnosti jako je např. justice apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně jako zhnisaný apendix. Odříznout a prohnat kremačkou.

   Vymazat
 3. Možná by se měly pro jistotu zrušit i volby a namísto nich dát průzkumy veřejné mínky nějaké bruselské organizace. Pak by bylo po nepříjemných problémech v případě, že výsledky nejsou správné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, jak to funguje u nás???? Stačí vygooglit sousloví: "prefabrikovaný průzkum" !!!!!! Nutné přečíst, jak ti zmetci u nás oblbují lidi !!

   Vymazat
 4. Tohle vám na ČT rozhodně neřeknou! Exkluzivní výpověď dvou Čechů, kteří pod vlajkou Cizinecké legie dělají pořádek v no-go zónách ve Francii…

  Před několika dny se nám podařilo kontaktovat dva Čechy, kteří se coby příslušníci Cizinecké legie podílí na udržování pořádku v tzv. no-go zónách na území Francie. Tyto oblasti se nachází vedle Francie také ve Velké Británii, Švédsku, Belgii či Německu a jsou charakteristické vysokým podílem muslimského obyvatelstva, vysokou kriminalitou, vysokou nezaměstnaností a rovněž vysokou neúctou k dodržování zákonů dané země. Zkušenosti Viléma i Čeňka z působení v no-go zónách jsou šokující a stěží uvěřitelné. Bohužel, taková je realita

  Původně jsme chtěliz výpovědí obou Čechů, jejichž jména byla z důvodů zachování anonamyty pozměněna, vyvořit text. Ovšem Vilém i Čeněk ukázali, že členové Cizinecké legie mohou kromě fyzické sily a bojových dovedností oplývat také talentem pozorovacím a „psacím“. Níže si proto můžete přečíst nejprve Vilémův text v původním znění a doplnili jsme jej ještě o postřehy Čeňka, se kterým jsme komunikovali napřímo. S nadsázkou si ještě dovolíme připsat, že pokud pánové „dělají pořádek“ stejně jako píšou, může se Francie snad ještě zachránit.

  Nuže, dost bylo teoretizování a vysvětlování a předáváme již slovo hlavním aktérům. Nejprve Vilémovi:

  „….Jako příslušník Cizinecké legie se momentálně společně s francouzskou armádou účastním už několik měsíců pravidelných patrol a hlídek ve všech městech Francie, kde je to zapotřebí (program Vigipirate). Kvůli současnému dění se tzv. „ochrana měst“ rozšířila defakto po celé zemi a tento stav se drží už několik let. Nechvalně proslulé teroristické útoky v Paříži a Nice situaci ještě vyeskalovaly; naše patroly jsou větší, více ozbrojené a pravidelnější.

  V mnoha větších městech (hlavně Paříž a Marseille) jsou čtvrti, kde se prakticky nedá procházet beze strachu a některé jsou pro původní obyvatele zcela nepřístupné – tolik zde hrozí v lepším případě okradení, v horším fyzické násilí, či hůř. Zpátky doma v ČR jsem byl ke zprávám hovořícím o „no-go zónách“ často spíše skeptický a pochyboval o nich. Dnes, kdy v těchto místech každý den operuji, už nepochybuji a vidím situaci ještě černěji, než často zdroje uvádí.

  Než začnu s popisem, uvědomte si jednu věc – v těchto čtvrtích či celých městských částech jsou ozbrojené patroly policie, armády či legie součást každodenního života a přesto se v nich páchá astronomické množství zločinu. Policejní hlídky jsou průběžně napadány kameny, zápalnými lahvemi, pyrotechnikou a vzácně se po nich i střílí. Stejně tak hlídky řadové francouzské armády. Cizinecká legie má u útočníků naštěstí většinou trochu jinou pověst a tak se nám zatím spíše tyto potíže vyhýbají.


  I tak však pravidelně řešíme lehčí potyčky, občasné útoky nožem či jinou zbraní a další výtržnosti. Velmi časté jsou také nekončící provokace, kdy si převážně arabští útočníci, vědomí si své praktické nedotknutelnosti před zákonem, dovolí na uniformovaného a ozbrojeného příslušníka opravdu hodně. Když už se nějakého podaří chytit, je kvůli tlaku ze strany vládních zájmových skupin, neziskovek a lidskoprávních organizací většinou potrestán jen symbolicky.

  Vybrané čtvrti často navíc už ani nepřipomínají Francii. Mluvíme tady o ulicích, kde jsou trhy jako vystřižené ze subsaharské Afriky, kde se porcuje čerstvé a ne-tak-úplně-čerstvé maso na slunci, vaří a připravuje se v totálně nevhodných hygienických podmínkách a kde lidé chodí ve směsi krve, bahna a odpadků. Jsou zde ulice, které jsou pokryté odpadem, mokrými matracemi, ohořelými stromky, spálenými plastovými kontejnery a ohořelými troskami aut (často ještě z roky starých nepokojů). Graffiti v arabštině jsou fakticky všudypřítomné, často v podobě šahády či stylizované černé vlajky Islámského státu. Není neobvyklé, že v takové čtvrti jsme jediní (!) Evropané mezi stovkami lidí.

  Při hlídkách velmi často řešíme standardně:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1) Údajné nástražné zařízení (například prázdné batohy a tašky jsou často výtržníky využívány k „nalákání“ policie a následný útok na ni. Legionářů se ale útočníci bojí a tak povětšinou spíše sledují z dálky s šátky přes obličej.)

   2) Výtržnosti ve stylu konfliktu dvou „rodin“ (zdejší rodiny mají třeba třicet a více členů a rodiné neshody se často řeší noži, mačetami či sekerami)

   3) Asistenci jiným složkám (převážně policii) při zatýkání apod., kdy fungujeme jako „odstrašující prvek“. Policie samotná zde často nemá šanci normálně fungovat, čtvrti mají vlastní pravidla a zákony, často kopírující šáriu.

   4) Přímou pomoc jiným složkám v nesnázích – viz poslední útok zápalnými lahvemi na dvě policejní auta v metropolitní části Paříže, který zažehl současné už přes týden trvající protesty. Další kapitolou jsou různé žhářské útoky, kdy asistujeme zase hasičům. Mnozí hasiči vyjadřují naprostou frustraci nad tím, že nemohou vykonávat svou práci bez ochrany ozbrojených legionářů či vojáků standardní armády. Zprávy o ručním granátu (!) vhozeném do hlídkového vozu jsou také častější, než zdrávo. Při cestě na patrolu je normální, že si před námi kolemjdoucí arabští mladíci automaticky nasazují a stahují kapuce přes obličej. Média samozřejmě všechny tyto události neukazují a neinformují u nich. Věřit, že nejde o účelné přehlížení, se mi nechce. Stejně tak francouzská média ukazují extrémní zaujatost, kdy z principu ŽÁDNOU z těchto událostí nikdy nespojují s islámským fundamentalismem. Pachatelé jsou vždy „francouzi“ či „mladíci“ a občas i „děti“ (to, když jim je sedmnáct let). Francouzi samotní často o těchto tématech nechtějí ani slyšet, natožpak mluvit.

   Mezi francouzskými vojáky, policisty ale i mezi našimi kolegy a vedením se hovoří o tom, že situace je dlouhodobě neudržitelná a že do pár let se přesuneme do pouliční války a bude to válka, kterou neuvidite v televizi, ale rovnou v našich městech. Změna může přijít jedině v případě, že lidé zvolí v prezidentských volbách toho, kdo vyvede Francii ze spárů teto šílené politiky pomalu zpátky na nohy. V opačném případě lze říct jen jedno: Bůh nám pomáhej!…“


   ….a Čeněk přidává pár slov k tomu, jak no-go zóny vnímají politici a úřady:

   „….Ta tématika je často trochu odlišná od toho, jak ji prezentují média z obou stran. Potíž není v tom, že by „no-go“ zóny neexistovaly, potíž je v tom, že často lidé neví, kde začínají a kde končí. Stejně tak to neví často příslušníci složek, takže se stává, že když přijdou do služby noví policisté/četníci či nedejbože se jim obmění vedoucí sbor, tak do těchto míst prostě zabloudí s tím „proč tam doteď nikdo nehlídkoval„.

   Navíc každá z těch no-go zón není nijak vyhrazená, přirozeně ty kriminální skupiny nejsou kdovíjak organizované – tzn. jednou relativně v klidu projedete prostě hodně ošklivou čtvrtí na úrovni skoro-chánova a pak týden slyšíte, že tam někoho přepadli, zbili, zapálili hlídkový vůzapod. Na to často francouzské neziskovky a vládá hřeší

   Policejní složky si stěžují že ve čtvrti „XY“ se nedá pracovat, ba dokonce tam ani pobývat. Vláda tam vyšle komisi, neziskovky složené ze „členů komunity“ (třeba Arabů) a ten den je přirozeně všude sice bordel, nějaká ta lehčí výtržnost ale nic vážného. Pak se vydá zpráva, že je vše v pořádku a že jediné, co je třeba, je zlepšit výchovu mladých, aby nedělali nepořádek na veřejném prostranství :-).

   Neumíte si představit tu frustraci, kterou francouzské složky cítí. A což o to policisté, či vojáci a nebo narovinu legionáři (zcela upřímně, mnohé tyhle konflikty baví) ale hasiči, záchranáři – ti jsou bez šance….“


   Vymazat
  2. Už zase? Osmá kopie...

   Vymazat
  3. 8,20
   Opakování je Matkou moudrosti.....zvlášť,když je pravdivá.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jozef 8:02 PŘESNĚ. Pokud nebudou zákony na povinnou volební účast, proveditelný zákon o referendu a zákon o zveřejňování majetkových poměru politiků, tak mě starého negramotného blbce, nikdo nepřesvědčí o nějaké demokracii. Teď dokonce prošel zákon o nahlížení do katastru nemovitostí aby jsme se nemohly dozvědět kdo co vlastní. Jak chcete budovat demokracii na takových zákonech.

   Vymazat
  2. Naprosto přesně vystiženo. Senátora může teoreticky zvolit i 1 %. Když sdružení vlastníků bytu má rozhodnout o výměně blbého zámku v domovních dveřích, tak musí být více než 50% účast. Senát: největší škůdce: vlezlý bruseloprdelismus a tím postupná islamizace a afrikanizace země.

   Vymazat
  3. 10,16
   Serenát je od svého vzniku ZBYTEČNÁ INSTITUCE!

   Vymazat
  4. 10:26
   Přidám i nákladná, navíc dnes, kdy i politici by měli zrychlovat, se Senátem jen ztrácíme čas.

   Vymazat
  5. On ten náš Senát je vlastně také taková no-go zóna. Je pravda, že matrace se po zemi neválejí a zřejmě ani nedopalky a zbytky jídle ne, ale jinak si dělají co je jim libo. Bez ohledu na lidi. Prostě chybí ODVOLATELNOST POLITIKŮ !!! Ze všech úrovní ! A přímou volbu dle regionu trvalého bydliště po dobu alespoň 10-ti roků !!

   Vymazat
 6. Že se něco děje, je vidět z Francie , kde nejenom vojáci v penzi se bouří, ale dnes již v činné službě a píšou prezidentovi, že pokud nebude i nadále nic dělat, tak vezmou situaci do vlastních rukou a mají velikou podporu ze strany obyvatel!!
  Také v Německu je podobné hnutí na politické bázi a tam se také velká část občanů bouří, hlavně proti stranám, které by nadále podporovaly masívní migraci!! Jsem zvědav , co uslyšíme "chytrého" z Bruselu?

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Tahle cesta vede do pekel slimáci si žádné mindráky z pravdy a lásky nedělají. Už teď vyřvávají u skopčáků že ta země bude jejich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,49
   S muSLIMÁKEM se má jednat tak,jako to dělal Vlad III u Targoviště......tomu mooooc dobře ten jejich Mnohom@d rozumí!

   Vymazat
 9. Malá korekce - nejedná se o viry, ale o memy (tj. psychické viry) : viz kniha 'Bůh jako psychický virus'.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Články tohoto ražení jsou balzámem na mou duši. Moc Vám děkuji pane Vondruško.
  Vždy, když čtu článek, který prostě jen reflektuje skutečnost bez přetvářky, lží a manipulace, v duchu soudnosti a zdravého rozumu, tak si uvědomím, jak by se nám žilo pod vedením takto rozumných a empatických lidí.
  Namísto toho máme ve vládě sociopaty bez zábran, kteří nedbají názorů většiny, demokracii si pletou s demagogií a falešnou korektností zakrývají svou totální duchovní tupost a omezenost. Za to, co nás dnes reprezentuje, se hrozně stydím a jen doufám, že tomu morálnímu odpadu soudní lidé vystaví na podzim účet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vláda ??? To je málo !! 281 poslanců a senátorů ! To jsou ti, kteří se tváří, že jim na lidu záleží. Jen se tak tváří !!

   Vymazat
 12. Politico: USA podezřívají GRU z útoku na americké rozvědčíky

  https://cz.sputniknews.com/20210511/politico-usa-podezrivaji-gru-z-utoku-na-americke-rozvedciky-14441518.html

  WSJ: USA mohou přesunout vojska z Afghánistánu do Uzbekistánu a Tádžikistánu

  https://cz.sputniknews.com/20210510/wsj-usa-mohou-presunout-vojska-z-afghanistanu-do-uzbekistanu-a-tadzikistanu-14431196.html

  V USA byl vyhlášen stav nouze po kyberútoku na palivovou společnost

  https://cz.sputniknews.com/20210510/v-usa-byl-vyhlasen-stav-nouze-po-kyberutoku-na-palivovou-spolecnost-14430768.html

  „Kde vidíte v ČR tištění peněz?“ Ekonomka Švihlíková reagovala na hospodářské předpovědi

  https://cz.sputniknews.com/20210510/kde-vidite-v-cr-tisteni-penez-ekonomka-svihlikova-reagovala-na-hospodarske-predpovedi-14437847.html

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Cablíku dík.
  Uvítám bych i od ostatních uveřejnit zdroje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane adonis je třeba vědět co se děje čím víc lidí si to přečte tím líp.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.