Reklama

sobota 29. května 2021

Ruští“ Bondové“ opět na scéně! …a tentokrát v Srbsku!

Ljubov Stěpušova

29.5.2021  Outsidermedia

Srbsko se přestalo vnucovat EU a zintenzivnilo spolupráci s Ruskem – včetně vojenské oblasti.

(Snímek z posledních srbsko-ruských vojenských cvičení)
Podle informace na webu ministerstva obrany Ruské federace zahájí na podzim v Srbsku protiteroristické cvičení jednotek speciálních operací Srbska a Ruska. Během cvičení se plánuje nácvik přistání kontingentu s využitím padáků systému „Arbalet“ (kuše), přesunu k objektu nezákonné ozbrojené formace, jeho blokace a likvidace. Z ruské strany se cvičení zúčastní ke 200 vojáků a 11 kusů techniky speciálních jednotek Západního vojenského okruhu.

Jak známo, loňského společného vojenského cvičení s Běloruskem a Ruskem se Srbsko nezúčastnilo kvůli „nátlaku zvenčí“.

Tehdejší srbský ministr obrany Vulin, nyní ve funkci ministra vnitra, však jednal v polovině května v Moskvě se šéfy téměř všech „silových“ institucí RF – jmenovitě s tajemníkem Rady bezpečnosti RF, pověřeným ministrem vnitra, ministrem pro mimořádné situace a velitelem Ruské národní gardy. Právě z těchto jednání vyplynula dohoda o přípravě podzimního společného cvičení. Dohodnut byl i další rozvoj společného humanitárního centra v jihosrbské Niši.

Ve čtvrtek 20. května oznámil ministr pro inovace a technologie Popovič v srbské televizi, že Srbsko za 14 dnů v bělehradském Ústavu virologie a vakcín jako první v Evropě zahájí výrobu vakcíny „Sputnik-V“.

To vše se, samozřejmě neobejde bez nátlaku na Srbsko. Na světlo boží byli opět vytaženi ruští agenti Petrov a Boširov, které šéf opoziční liberálně-demokratické strany Jovanovič obvinil z pokusu o trávení své dcery v roce 2019, kdy „traviči“ údajně nasypali v McDonalds jeho dceři do džusu neznámý prášek a přinutili ji nápoj vypít. Jovanovič dále prohlásil, že jeho dcera nebyla jediným dítětem, jež se Rusové pokusili v Srbsku zneužít k potrestání rodičů… Jovanovič se dále pochlubil tím, že sám odhalil plán Moskvy na rozvrácení Bosny a Hercegoviny i plány na změnu vlád v Černé Hoře a Severní Makedonii.

Mohu-li se dopustit soukromého názoru, tak výše uvedený srbský opozičník je zralý na „Chocholouška…“…

Jinou otázkou je, zda Srbsko – na rozdíl od loňska – odolá nátlaků západních „přátel“.

Zdroj: Pravda. ru
st.hroch 20210523

44 komentářů :

 1. No jo všude ve světě lžou až se hory zelenají včetně ČR tak jejich opozičník vypráví pohádky také.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sputnik píše tak jak to je a bez komentáře a naši apod. všechno komentují a nutí nějaký názor a o tom to je... A to že naše vláda, Koudelka a třeba Velká Británie lže jak když tiskne o tom není třeba pochybovat.. USA jakby smet a hlavně používáme dvojí metr... To co můžou USA, EU a my, tak nesmí dělat někdo jiný. Hlavně se moc staráme o cizí a né o sebe...

   Vymazat
  2. Proti Rusku dnes vystupují země, které táhly s Hitlerem na Východ. Česko tu dosud chybělo. Názor

   https://cz.sputniknews.com/20210528/proti-rusku-dnes-vystupuji-zeme-ktere-tahly-s-hitlerem-na-vychod-cesko-tu-dosud-chybelo-nazor-14652622.html

   Vymazat
  3. Hele indická chcíplá nudle vy lžete i s tou vaší ideologii žádných 60 pohlaví neexistuje. Multikulturismus nefunguje černoši nejsou lepší lidé. Zelený úděl je blbost a do Ruska vandrujou jen kolonie USA z EU. Měl by si nenávidět skopčáky a Američany nebo s tím „strašným" Ruskem čile obchodují.

   Vymazat
  4. Hantek Na Sputniku dostávají prostor i otevření nacisté jako novotný a další.

   Vymazat
  5. Osobne se skutecne divim jak Srobove kokazou byt pitomi, pred nedavnem je NATO jako tehdejsi Jugoslavii tozebrali na povolnejsi staty, a pri tom Srbsko malem znicili a aby toho nebylo malo tak je mazane okradli o matku vsech Srbu - Kosovo.

   A pres to ti pripitomeli Srbaci chteli donedavna do EU. Nekopu osobne za Rusy, ci za Americany, ale .... no u Cechu to vlastje bylo skoro stejne, a podle meho jsme dopadli hur

   Vymazat
  6. Už jich je 61, Cabliku. Minulý týden jsem totiž zjistil že jsem bipolární obušek a zatoužil jsem po Koudelkovi, jako životním partnerovi. A taky prcačkář Ferina ve mě vzbuzuje silné emoce.

   Vymazat
 2. Škoda že ten konflikt jako obvykle vylolaly USA ve spolupráci s EU...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi nevyvolaly, na Balkáně se to vždycky mlelo. Vyhrál ten, kdo měl momentálně delší klacek a zase byl na nějakou dobu klid.
   Tohle vměšování konflikt jen prodloužilo, bylo víc mrtvol a příští konflikt bude ještě krvavější.

   Vymazat
 3. V Jugoslávii řezali hlavy všichni! Tam svědomí nemá čisté nikdo! Nejméně USA a spol co to celé rozeštval. Nemluvím už ani o uloupeném Kosovu... Kde jeden den byli představitelé Kosova mezinárodní zločinci a za hodinu ses nima líbala Madlen. Jeden známý co tam byl jako český voják mi vykládal, že největší ksindl co tam byl, tak byli američtí vojáci... No jako všude a obvykle. Proto chtějí USA aby jejich vojáci nemohli být souzeni podle neamerických soudů. Jinak největší zvěrstava USA jsou známá z Vietnamu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavy řežou pouze muslimové!!!
   Srbové ani Chorvati to nedělají. Doloženo je to jen u bosenských muslimů a kosovských Albánců.
   Kdo říká, že jsou tam všichni viní, tak opakuje propagandistické lži NATO.

   Vymazat
  2. Tak to byste se pane Dvořáku divil. V Gruzii, Náhorním Karabachu, ale i jinde si po rozpadu SSSR párali břicha vzájemně všichni. Křesťané rozhodně nijak nezaostávali. Na Balkáne to po rozpadu Jugošky asi nebylo jiné.

   Vymazat
  3. Unknown: A největší fanatik dvorak, Srbové nejsou vini Srebrenici, tenhle fakt chceš Dvořáku taky popřít?? Postříleli 7 000 nevinných lidí, ženy, děti, tomuto ty rudé zvíře fandiš??

   9000 mrtvých. Ani tohle číslo si nedokážeš zapamatovat, tak jak chceš potom argumentovat? Mimochodem, tohle okrouhlé dobře zapamatovatelné číslo se objevilo úplně na samotném počátku, stejně tak hysterické výkřiky o "genocidě". Zajímavé. Takže po celou tu dobu se tam už nic nestalo. Žádný Srb, žádný muslim, nikdo. To je přímo zázračné. A to ještě nechtějme slyšet šéfa policie ve Srebrenici, který, dle jeho mínky, označil za hlavního viníka celé té události Izetbegoviče. A šéf policie by o tom měl vědět hodně.

   Takže si otři sliny a raději si dej k obědu dvojitou porci.

   Vymazat
  4. Srebrenica je typickým vojenský hřbitov. Hledal jsem hrob nějaké ženy celé dopoledne, ale žádnou jsem nenašel.

   Podle Mecholiće, muslimského šéfa policie, který v Srebrenici dodnes žije, si 7000 muslimských obětí objednal u Izetbegoviće americký prezident Clinton.
   Srbové protiprávně popravili cca 2000 válečných zločinců. Dnes vyhrává ve volbách ve Srebrenici srbská strana. Muslimové se svým džihádem v Bosně neprošli. Díky tomu, že se Srbové zorganizovali a založili svoji regulérní armádu. Dodnes jsou za to viněni. Podle gaunerů z NATO se asi měli nechat raději vyvraždit.

   Vymazat
  5. 14:22
   Hovínko, nacista, onuce, islamofil - ty se tak moc snažíš být všechno najednou a přitom je to pořád jen tvoje zoufalé bublání zpoza mísy. :-)

   Vymazat
  6. Hovínko 14:22 smazáno a spláchnuto.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Až na to, že těch "8000" zpochybnila i sama Delponteová, jestli nevíš, kdo to je, tak si to zjisti.
   Zatím se tu dneska úderka vaše snaží, doufám, že vám Kartouz platí ty přesčasy.
   Jenže to chce taky více číst i jinou, než alternativní historii ...

   Vymazat
  10. V.Dvořák, Mecholić má tu informaci o potřebě precedensu přímo od Izetbegoviče, který jmenoval Clintona. Ale jak sám řekl, neslyšel to přímo od Clintona, do tak vysokých sfér se nedostal. Narozdíl od Thačiho.

   Vymazat
 4. Jak s erádi paktujeme s takovými lidmi jako je USA co okupuje a hlavně krade v Sýrii... To nám nevadí být přítelem a napomáhačem takového zločince? To nemluvím už ani o dodávkách zbraní pro ISIL... Že by to bylo těch z Vrbětic? Taková to je divná náhoda že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:05 bezejmenný, střílíte se do vlastní nohy. Proč by měl Hantek hledat důkaz, že USA nepodporují ISIL? Není to Vaše úloha nás přesvědčit?

   Vymazat
  2. 10:47... Nám nevadí nic, ani dodávat samohybné houfnice Dana do tak třaskavé oblasti, jako je Zákavkazí. Konkrétně Ázerbájdžánu.

   Vymazat
  3. A tanky a raketomety do Gruzie. Saakašvili s nimi poté napadl civilní obyvatelstvo Osetie. Máme ve světě zkrátka "dobrou" vizitku.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Ta to teda máme. Prachy nesmrděj. Na druhou stranu nejsme sami. 😥

   Vymazat
 5. Média: Vojáci NATO během cvičení omylem zaútočili na bulharskou výrobnu a vystrašili zaměstnance

  https://cz.sputniknews.com/20210528/media-vojaci-nato-behem-cviceni-omylem-zautocili-na-bulharskou-vyrobnu-a-vystrasili-zamestnance-14653504.html

  Šéfka Trikolóry: Podporou Green Dealu dovršuje ODS svoji přeměnu ve stranu krajního středu

  https://cz.sputniknews.com/20210528/sefka-trikolory-podporou-green-dealu-dovrsuje-ods-svoji-premenu-ve-stranu-krajniho-stredu-14643914.html

  OdpovědětVymazat
 6. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek je už pouze atrapa na prezidenta!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 16:09... Hlavně ten, kterému v Rusku hrozí basa za nějaký hospodářský delikt. 😂

   Vymazat
 7. Doporučuji "Utajované dějiny USA" od Karlheinz Deschnera a pochopíš i součastnost....

  OdpovědětVymazat
 8. Mně se líbí, jak parta imbecilů jásá na tím, že v Praze bude méně ruských diplomatů. Zajímalo by mně, co od toho konkrétně očekávají? Co se změní v jejich konkrétním životě? Bude levněji? Dostanou jejich byty? Zvýší se jim platy? Zatím na to pouze doplácíme, a Rusové ještě ani nezačali uplatňovat svoje opatření. Blbečci neustále melou, že nějaká 2 % vzájemného obchodu jsou nic. Jednak jde o 100 miliard. Dále nevíme, kolik polotovarů, které vyrábíme v "našich" továrnách je součástí dodávek do Ruska přes naše pány. I ty jsou totiž ve hře. A pokud je Rusové odmítnou, páníčci nás vymění raz dva! Ale to zdaleka není všechno. Jsou další oblasti, které se týkají perspektiv na dalších 50 i 100 let: Zatím nás Rusové vyřadili z jednání o využití Arktiky. Už nebudeme sedět u stolu, ale čekat v předsálí, kdo nám co dá. Jestli nám někdo něco dá. Co eventuálně zbyde. A tsm se jedná o obrovských obchodech. nejen těžby surovin. Ale i dopravy atd. Je jasné, že nezbyde a nikdo nám nic nedá. A naši "spojenci" už vůbec ne. A takovýchto jednání jsou desítky. Různá ekonomická fóra, vědecké konference... Takže naši "spojenci" zasednou ve vyjednávacích týmech a my do modráků a ke strojům! My budeme hrdě makat a oni budou počítat mizerné (ale sakra velké) grošíky. Zatím jsme jim darovali těch 100 miliard. Budou se při překonávání kovidové krize hodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi z toho šoufl.
   Kdysi, když v Kremlu prdli, tak jsme se p@srali, dneska činíme totéž, jenom se prdí ve Fašingtónu. 🤮

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Děkuji správci webu, že smáznul ty fekálie co podávají havloidní trollové Indický idiot a jen unknown.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. KOSOVO je Srbsko!
  Krym je Rusko!

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 14. Jen jsem to dopsal, pan Dvořák zareagoval. Díky moc.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.