Reklama

sobota 1. května 2021

Saský premiér: Německo nese historickou odpovědnost za Rusko

-rp-
1. 5. 2021 EAdayly a PrvníZprávy

Saský premiér Michael Kretschmer hodnotil svou oficiální návštěvu Ruska s tím, že cesta pouze posílila jeho přesvědčení o potřebě prohloubit bilaterální spolupráci.


(Na snímku Michael Kretschmer, saský premiér)


„Musíte mluvit navzájem, ne o sobě," řekl Kretschmer v rozhovoru pro německé noviny Die Welt a dodal, že cesta na něj udělala velký dojem.

Předseda výboru pro zahraniční věci Bundesratu také připomněl historickou odpovědnost, kterou občané Německa nesou vůči Rusku. Kromě odpovědi na otázku týkající se nedávného prohlášení německého ministra zahraničí Heiko Maase , který nazval Kretschmerovu cestu „návštěvou z vlastní iniciativy“, saský předseda vlády označil takový výklad za nepravdivý a zdůraznil potřebu změny německého ministerstva zahraničí paradigma vnímání ruské vlády.

„Jsme spojeni s Ruskem v otázkách hospodářské spolupráce. Bez účasti Ruska nebudeme schopni bojovat proti změně klimatu. Musíme této zemi poskytnout příležitosti k budování dvoustranné spolupráce. Pokud má Německo v úmyslu usilovat o dodržování práv a svobod od Ruska, musíme zůstat v dialogu. Obecně nevidím alternativu k dialogu na všech úrovních,“ řekl Kretschmer.

Když hovořil o tom, co na něj udělalo největší dojem, německý politik upozornil na snahy o inventarizaci emisí skleníkových plynů a další opatření zahájená ruskou vládou po přistoupení země k Pařížské klimatické dohodě.

Kretschmer zároveň zdůraznil, že otázky boje proti změně klimatu by neměly mít negativní dopady na ekonomiku, což naznačuje program Strany zelených a její požadavky na omezení projektu plynovodu Nord Stream 2.

V komentáři k negativním důsledkům možného moratoria na projekt politik také zdůraznil otázku politických a reputačních rizik pro Německo.

„Z hlediska zahraniční politiky by bylo zmrazení projektu v rozporu s německou spolehlivostí nezodpovědným krokem. Každý, kdo brání tomuto rozsáhlému projektu, musí pochopit všechny negativní důsledky. Opuštění Nord Stream přispěje k dalšímu prohloubení spolupráce mezi Ruskem a Čínou. Z takového rozhodnutí nebude Moskva spolehlivější. A rozhodně ne demokratičtější, “ řekl Kretschmer.

V projevu na zahájení rusko-německé konference o surovinách 28.dubna, vyjádřil německý politik naději na co nejrychlejší uvedení plynovodu do provozu.

„Německo potřebuje nepřerušené dodávky plynu z Ruska. 40% všech potřeb Evropské unie pokrývá Rusko. V tomto ohledu bychom chtěli Nord Stream 2 uvést do provozu co nejdříve,“ uvedl saský premiér.


32 komentářů :

 1. Já myslel že v tom Německu už není nikdo normální. Ale sláva je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident Putin jednal s francouzskými podnikateli o možnosti spolupráce a investování v Rusku... člověk když tady vidí ty protiruské jednoduché a primitivní prskavce zastoupené tu např. ynteligentem Indem...škoda slov. VIP 🥴

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Kachno, kdybys tohle řekl o Bangladéši nebo Súdánu, budeš mít na krku žalobu o podněcování k rasové a národnostní nenávisti. Ty jsi už několikrát vyzval k zabíjení ruských šmejdů, označuješ celý národ za primitivní verbež, které je nutno se zbavit, a to v naprosto každém příspěvku, ať je diskuse o čemkoliv, a myslíš si, že ti to vzhledem k současné politické situaci projde. Vůbec si neuvědomuješ, že i když jsi ubohá stará nicka, že právě takové si ti nahoře rádi vybírají jako zástupnou oběť, aby dokázali, jak jsou spravedliví, i když mají sami máslo na hlavě. A věř, že se lehce zjistí, že jsi i jedním z unknownů. Ono to je zjistitelné i ze samotných diskusí.

   Vymazat
  5. Že já Rus primitivní, prolhaná, dnes fašistickoruska soldateska, si bez problemu načmáram na papír a postavím se s tímto na náměstí, budu mít takovou podporu, o jaké se tobě nezdá.
   Co dělá Putin za dobu svého vládnutí, nestihli žádní bejvali darebàci mimo Stalina.
   Chápu tvoje rozhořčení milovníka ruska, sundej si růžové brýle a podívej se na dnešní Rusko objektivně.

   Vymazat
  6. Pane unknovne. Kdy jste byl naposledy v Rusku že ho stále tak příkře hodnotite? Za Putina udělalo kapitalistické Rusko ohromný krok kupředu a to opravdu neokecáte. Porovnávat např. dnešní Paříž a Petrohrad je nebe a dudy. Přitom obě města byla výstavními skříněmi svých zemi.Dnes se nedá porovnávat a to jak v čistotě tak bezpečnosti atd...VIP 🥴

   Vymazat
  7. Bezejmenný 12:30, na tom náměstí budete v davu. Dokážete se "odhalit" zde aspoň pravým jménem?

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 3. Od Němce je to další hlas rozumu.U nás se takový nenajde?Snad nejsou ve vládě,v parlamentu samí srabi,že podléhají zrádcům zájmů českého státu v senátu!Protiruské strany,které se museli spojit aby vůbec měli naději překročit 5%,tady určují politiku státu? Mám na mysli Lidovce,TrOP 09,Starosty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknowne 9:39
   Tvé příspěvky jsou plné jak pravopisných, tak gramatických a především VĚCNÝCH chyb, tak se jim plně věnuj a nezbyde ti čas na hloupé poučování druhých.
   Především si uvědom, že nikdo do tebe nebude píchat ŽÁDNOU ŠMAKULÁDU, se kterou bys nesouhlasil. Tvoje zdraví je tvoje věc a totéž dopřej druhým. CO JE TI KURŇA DO TOHO, KDO SE ČÍM DÁ OČKOVAT? NIC, NIC NIC. Už si to proboha uvědom a přestaň s tím otravovat. Vždyť ty všude jen zabíráš místo. Nic jiného tvé příspěvky nepřinášejí. Zkus zase nějakou novou "myšlenku". Vždyť už to musí být pekelná nuda i pro tebe.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. 9:23... Řepka má blikance, mají je i Němci, blikance zdravého rozumu, tak hlavně aby jim to vydrželo.
   Oncle Sam na ně zadupe, a uvidíme.
   Je úplně fuk, jestli náčelník Velká Huba, anebo Biden, America first a co je doma, to se počítá.
   Mimochodem, ten frakovaný plyn je pěkně neekologický, přečerpávací stanice drahé, snad jenom Poláci se na jejich uhlovodíky třesou.

   Vymazat
  5. Unknowne 1. května 2021 12:46, je snadné zjistit co je, jak a za jakou cenu probíhá frakování, zkapalňování plynu, zpětné zplyňování, jak je plyn hnán potrubím, jak a v jakém stavu je přepravován po moři. Při této snadno získatelné znalosti jen blbec nepochopí náklady té nebo oné produkce. Takže Indický běžče a spol., pokuste se. JiH

   Vymazat
  6. 12:46 ... Z mnoha důvodů.
   Frakování ničí přírodu daleko víc, než čerpání pomocí vrtů.
   Přeprava zkapalněného plynu ničí atmosféru, potrubí ničemu neškodí.

   Vymazat
 4. Bohužel u skopčáků mají vyhrát fanatičtí zelení a po makrele to má převzít další proti Ruská filcka. Takže rozum nezvítězí a bude cesta do bídy.

  OdpovědětVymazat
 5. SPII. dá Německu do rukou hlavní kohout od nejperspektivnější energie na příští desetiletí. A to pro celou Evropu. To posílí jeho pozici jako regionální mocnosti. Proto bude dokončen. Německo končí s jádrem a do pěti let chce skončit i s uhlím. takže zbývá plyn. Samotná roura je důležitá, ale nikoliv rozhodující. protože už sem vede SPI., Ingolstadt, původní plynovod z Urengoje a Turecký proud už je v Srbsku a má být protažen do Bulharska, Rumunska a Maďarska. Navíc lze kdykoliv koupit plyn z Kataru nebo i od Američanů. takže diverzifikací ne dost a dost. Ale ten ruský je nejlevnější a dodávky nejspolehlivější. A Němci to vědí. Jo a unknow je pitomec, ale i to je každému zřejmé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takze ted, kdyz byl Rosatom vyrazen z tendru na jakekoliv stavby v CR, je nejperspektivnejsi plyn?-)

   Vymazat
  2. Kdyz prodaval Rus plyn do CR na zaklade bilateralni smlouvy, tak byl x drazsi nez kdyz ho ted CR kupuje pres rotterdamskou burzu.
   Podobne to bylo s Pobaltim. Jeste nedavno Rus byl monopolnim dodavatelem plynu do Pobalti. Pak ale v Klaipede postavili terminal na precerpavani zkapalneneho plynu a Rus musel rapidne zlevnit:

   https://archiv.ihned.cz/c1-66394380-evropa-a-lng-hned-jak-litevci-pristavili-lod-se-zkapalnenym-plynem-nabidli-rusove-o-petinu-nizsi-ceny-i-tak-diky-lodi-mohou-mit-plyn-levnejsi-nez-od

   Vymazat
  3. 13:17
   Proč potom tady píší takoví pomatenci jako "" daný"" .Co je nutí lhát, proč neustále nepravdivě informují o Rusku
   Takových lživých přispevku je zde většina, "" nic než rusko""

   Vymazat
  4. Unknowne 12:43, 13:17, 13:35, plyn na burze nabízí a prodává kdo? Jste vy to opravdu neuvěřitelně neznalý, nic nechápající pitomec. Není na škodu, že se reprezentujete. Nevidět to, nevěřil bych. JiH

   Vymazat
 6. Hin sa hukaže, jestli Germáni budou mít gule dokončit Nord Stream 2.
  Ti v Bílém domě melou o družbě, ale jejich zájmy jsou výrazně jiné, než ty evropské.
  S Rusy sdílíme jeden kontinent a naše zájmy jsou podobné, jen si to nechceme přiznat.

  OdpovědětVymazat
 7. Pane unkrovne vaše přání jsou otcem myšlenky. Těžko vám to vysvětlit...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 8. Ona by ta situace v Nemecko-Ruskych vztazich byla citelnejsi, kdyby Americane podepsali mirovou smlouvu s Nemeckem a Japonskem, takhle oba staty jsou stale pod okopacni spravou,

  o nemcich nemam velike iluze, jsou sice technicky zdatni, ale politicky naprosto pitomi, to ze meli Goetheho a Heineho, neznamena ze take nefandili ujetemu desatnikovi z Rakouska

  OdpovědětVymazat
 9. Pane Dvořák , je potřeba uklidit, opět se zde producíruje ten prolhaný a nezdvořilý Uknown a mám dotaz , kdy už konečně dostane elektronický náhubek a ban natrvalo , protože jeho obtěžování ostatních běžných a slušných diskutérů je za hranici únosnosti!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pelesko, je pravda, ze pujdes k holici nechat si pristrihnout prehazovacku?

   Vymazat
  2. Pane Hodný člověk, znovu se vás zeptám, na ty "úklidy", kterých se dožadujete, jste si připlatil? O blbcích a míře blbosti vědět nechcete nic? Pohodička? Pohodlí? JiH

   Vymazat
 10. Jestliže policie či tajná služba, jak stojí na jiném zdroji, o Čepigovy a Miškinovi věděla od samého počátku, jak tvrdil Hamáček v pořadu ČT „Otázky Václava Moravce“ vysílaném 18. dubna 2021 a je známa trasa jejich pohybu po ČR, nejdříve Praha, pak konkrétní hotel v Ostravě a prý pohyb po Zlínském kraji, jak to, že není doložen jejich pohyb a pobyt PŘÍMO ve Vrběticích? Jak to, že se dosud nikdo nepřihlásil, kdo by si tam na ně vzpomněl? Jak kvalitně probíalo jejich sledování?

  -jakou důkazní hodnotu má toto prohlášení Policie zatím nemá přímý důkaz, že do areálu oba muži fyzicky skutečně vstoupili, ale považuje tuto hypotézou za vysoce reálnou….???

  Vždyť s průkazem vstupu do areál celá kauza stojí a padá???

  Jestliže toto Česká republika NEPROKÁŽE jde o zcela bezpodstatné prohlášení!!!

  To už jsme tak daleko, že k prohlášení viny stačí policejní HYPOTÉZA byť prý vysoce pravděpodobná????

  Převezmeme tento novotářský právní postup /no on novotářský zas až tak není, stačí vzpomenout na nebožtíka prokurátora Urválka, ten to viděl stejně/ jako axiom, podle něhož se nyní v ČR začne rozhodovat o vině a nevině každého českého občana, který se nějak dostane do střetu se zákonem na základě pravděpodobné hypotézézy? Nebo se to smí jen tehdy,když je objektem našeho zájmu Rusko? Tušíme vůbec s čím si zahráváme?

  OdpovědětVymazat
 11. Sputnik bude v Rakousku a Německo připravuje výrobu. Jak jsem tak "studoval" , dospěl jsem k názoru,že všechny vakcíny, které se teď používají jsou dočasné, mají také jenom "podmíněné" schválení a hlavně omezenou časovou účinnost, budou chránit cca do jednoho roku! Rusové už mají ve vývoji 4 druhy vakcín a teprve ta čtvrtá , která se má jmenovat MIR bude mít potřebné parametry, bude chránit proti mutacím kovidu a také má chránit více jak deset let! Takže přijdou k použití na světě typově vakcíny jako je MIR a ty už budou trvalé a platné! Zatím stále nemáme vyhráno!! Jenom bych ještě informoval všechny "odpůrce" ruských vakcín, že stát , který více jak 50 let vyvíjel a vyráběl bakteriologické zbraně se umí v oboru patřičně otáčet a něco o problematice ví!! Proto si také myslím a mám to od přátel potvrzené, že Rusko nepotřebovalo Sputnik nijak pronikavě vyvíjet, jenom sáhli do vojenského magacínu a vakcína byla na světě!! "Oprášili" a pustili do světa a stejně to bude i s ostatními vakcínami! Říká se v odborných kruzích, že Rusové před lety úspěšně vyvinuli vakcínu na Ebolu,kterou použili v Africe a u vakcíny na kovid použili podobný nosič, pouze Ebolu vyměnili za kovid a proto je Sputnik tak účinný a nemá vedlejší účinky, protože jde o dlouhé roky používanou a prozkoušenou látku.

  OdpovědětVymazat
 12. Blbče!! Když by Skripal mohl vyprávět, tak ten jed tak zabijácký není, a výrobek to tedy nebyl dokonalý ty troglodyte. Každá věta popírá tu předchozí.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.