Reklama

neděle 2. května 2021

Sebevědomá, hrdá a blbá země

Lu Lina

2.5.2021 NonServiam

Tak pravda a láska konečně slavně zvítězila, Rusko nás oficiálně připsalo na seznam nepřátel hned za Ukrajince a Poláky. Kruh vzájemných vztahů se nám tak krásně uzavřel.Oficiální verze k uvěření zní, že Rus dostal od sebevědomého a hrdého Čecha pořádně a zaslouženě po vejcích, spojenci nás jednoznačně podpořili a že jsme proto slavně zvítězili. Ta neoficiální říká, že jsme se po dlouhých a velice důkladných přípravách úspěšně a teatrálně střelili do vlastní nohy a spojenci se na nás jako vždycky vysrali. A vzhledem k okolnostem jsme se pouze stali horkými favority na zisk prestižního evropského titulu Idiot roku v kategorii států.

Každý ať si sám vybere, co z toho mu připadá věrohodnější. Já si kladu otázku, čeho jsme dosažením bodu mrazu ve vztazích s Ruskem dosáhli? Navíc z důvodů, které jsou, vyjádřím-li se zcela výjimečně trochu diplomaticky, velice diskutabilní?

A sám si hned odpovídám, že ničeho. Určitý, miniaturní a rovněž značně diskutabilní smysl by to mělo pouze v případě, že bychom tou sebedestrukcí získali nějakou kompenzaci. Že by existovala třeba dohoda typu: Vy za nás kopnete Rusa s rozběhem do koulí a my vám případné ztráty bohatě vynahradíme. A budeme vás mít moc rádi. A slevíme 3 % z ceny vrtulníků. Nebo tak něco.

A pak je tu ještě verze, která tvrdí, že to celé nebylo na zakázku pro cizinu, ale šlo o takříkajíc domácí záležitost. O Koudelkovo křeslo, o Babišovo křeslo a tak různě. I to je klidně možné. Čili takzvaná zpravodajská hra. Pro ty jednodušší spoluobčany, jako je třeba poslanec Bartošek či předsedkyně Pekarová, co svá prohlášení zhusta opírají o často deklarovanou neochvějnou víru ve zpravodajské služby, připomínám několik prostých faktů.

Do seznamu porůznu napáchaných svinstev významně přispívají, kromě diktatur, zločinců a teroristů, také tajné služby a to především ty „demokratické.“ A za druhé bych rád připomněl, že nemusíme ani chodit příliš daleko. Příkladně slovenská tajná služba prováděla v devadesátých letech poměrně zajímavé věci – vraždy, únosy a tak – a za důvěryhodnou by ji tehdy označil kromě Mečiara opravdu málokdo.

A pojďme ještě blíž. Před několika lety vyšlo najevo, že česká vojenská tajná služba prováděla celkem slušné svinstvo jako soukromý šolich pro premiérovu milenku. Zahraniční rozvědka nám zase zazářila v Libanonu. Důvěryhodnosti té domácí pak velice prospívá její zajímavé informační propojení s určitými médii, které rozhodně neslouží k zasahování do politiky. Taky šou s ricinem a školními osnovami jistě velice přispěly k opodstatněné důvěře v tyto instituce. Tolik k nekritické víře v tajné služby, jejich informace, jejich počínání a konkrétně ve svatozář plukovníka a amerického agenta Koudelky.

Ale zpátky k meritu věci: „a komu tím prospějete ?“ Rusko jakékoliv naše trucpodniky v pohodě přežije. Jsme, marná sláva, mušinec na mapě. Obráceně to bude rozhodně zajímavější.

Až zbytky českých podnikatelů vyklidí v Rusku pole, jejich místa bleskově zaujmou firmy našich spojenců. Těch, co nás teď plácají po zádech, jak jsme s Rusákama zatočili. My jsme po Skripalovi úslužně a proti vlastním zájmům vyhošťovali jako diví, zatímco Západ si nás po Vrběticích vzal stranou a potřásl nám rukou. A naši politici se rozplývají nad tím jak jsme my v EU jeden za všechny a všichni za jednoho.

Mimochodem, Bulharsko právě kvůli podezření ze zapojení ruských agentů do tří výbuchů muničáků vyhostilo 1, slovy jednoho ruského diplomata…

V ten samý okamžik, co německá kancléřka drbala Babiše solidárně za uchem zato, jak se statečně postavil Putinovi, seděl německý vyjednavač v Moskvě a dojednával miliardový vakcínový byznys. A další miliardový rusko-německý byznys s plynovodem Německo právě dokončuje. „Hybridní ruská válka“ proti EU je sice jedna věc, ale realita druhá. Jenom my, jak dokonalí tukani, si kvůli podrbání za uchem od spojenců, co nás vždycky měli, mají a budou mít na párku, zlikvidujeme politické i obchodní vztahy s významným a tradičním partnerem.

Budu se smát asi až do příští kovidové vlny. Závěrem připojuji náhled možné alternativy česko-ruských vztahů. Jak by to mohlo být, kdyby nám po roce 1989 nevládli idioti.

Jak to taky mohlo být


Sovětský svaz, rozlohou největší stát světa a nevyčerpatelná zásobárna nerostných surovin, byl tradičním československým partnerem. Můžeme debatovat o slově „partner“ ve vztahu k velmoci, ale faktem je, že vztah existoval a byl silný. Rusové do nás suroviny, stalinismus, gulag, chozraščot, kolchozy, gorodky a nakonec perestrojku a my do nich celou dobu zpátky tatrovky a milion dalších výrobků. A sem tam nějaký ten zvací dopis.

Díky tomu jsme po roce 1989, odsun vojsk neodsun vojsk, měli ve vztahu k Západu naše spojení s Ruskem jako jeden z mála našich trumfů. Jinak jsme pro ně byli holé, východoevropské řitě, co právě slezli ze stromů, které je třeba kolonizovat.

Měli jsme v Moskvě bezkonkurenční kontakty, měli jsme velice dobré vztahy, měli jsme dlouhou tradici a měli jsme tam dobré jméno. A nic nám nebránilo z toho těžit. Rusko už pro Západ najednou nebylo „říší zla,“ ale kámošem. Obrovskou zemí, kde se dají dělat gigantické kšefty.

A v téhle východní bonanze, kde díky železné oponě neměl Západ žádné opěrné body, jsme my byli jako doma. Takže ty gigantické kšefty jsme tam byli připraveni dělat nejdřív. Kromě toho, celá řada prezidentů týhle země Masarykem počínaje furt říkala něco o mostu mezi západem a východem. Což má logiku, když se uprostřed mezi západem a východem fakt nacházíte.

Opravdu chytří politici by nás, čistě pro špatnou zkušenost, drželi stranou překonaných ideologických západních projektů jako je třeba NATO. Hrozila nám snad válka? Je snad Rakousko bez členství v NATO v nějaké nevýhodě? Naopak, nemuselo se ztrapňovat v Afghánistánu například. Vstúpit se dá ostatně vždycky, ale vystúpit bývá obtížné. Byl by to takový neřešitelný problém mít dobré vztahy s Východem i Západem a nelézt pro jednou nikomu z nich do zadku?

A protože všechno bývá nakonec o penězích, třeba armáda by nás stála odhaduji tak maximálně třetinu toho, co platíme „spojencům.“ Mám na mysli přezbrojení starých sovětských zbraní na nové ruské. Letadla, vrtulníky, bévépéčka, tanky, děla. Když je to dost dobré například pro indickou armádu, bylo by to dobré i pro nás.

Co z toho všeho tedy nakonec vzešlo? Hovno, správně. Jen jsme se samotíží postupně z vlastní vůle zanořovali stále hlouběji do západního zadku. Kde s nástupem rázného nacionalisty Putina místo povolného spiťara Jelcina pozvolna narůstala iracionální rusofobie ze vzteku, že žádná kolonizace Ruska nebude. A my jsme se z potřeby zalichotit novým pánům stávali pomalu ale jistě papežštějšími než papež. Rusko se proto z partnera změnilo v nepřítele. Aniž by k tomu existovala zjevná příčina.

Případné vzájemné rejdy zpravodajců za takovou příčinu nepovažuju. Jde o běžnou věc, kterou vzájemně provozují i spřátelené a „demokratické“ státy, se kterou se musí počítat. Od toho tu jsou ministerstva zahraničí, aby takové faldy v zájmu státu především žehlila a ne kvůli nim hned vypovídala válku.

Mimochodem, válka. Jelikož jsme, jak neustále opakují v televizi, s Ruskem minimálně od roku 2013 ve „válce“ tak vlastně nechápu, proč ten rozruch. Ve válce se přece běžně vysílají diverzanti na území nepřítele, aby mu tam škodili.

Tenhle můj názor na „ruskou agresi“ pak plyne takřka výhradně z toho, že všechny dosavadní kauzy mající dokládat „nijak nevyprovokovanou“ a útočnou ruskou válku proti Západu považuji na základě známých faktů za….velice nedostatečně podložené a účelové. Těm bajkám prostě nejde věřit, jsou příliš blbé. Je třeba do nich vkládat víc fantazie, invence, uvěřitelnosti a hlavně logiky.

Putin nakonec klidně fakt může být „zabiják“ a ruské tajné služby opravdu hejno úplných mantinelů. Jsem připraven to strávit a nezhroutit se z toho. Ale musíte to nějak přesvědčivě dokázat. Zatím jste s tím svým Bellingcatem a jejich naprosto neschopnými ruskými agenty za každým rohem spíš k smíchu.

A všechno to vyvrcholilo právě teď a přesně ve stylu „když vy břízolit, tak my to poženem vo štok.“ Američan vyhostí v podstatě pod vlivem vlastní propagandy deset Rusů, Bulhar a Slovák jednoho, Němec žádnýho a my ze zhruba stejných důvodů osmnáct. Bravo. Přesně takhle sebevědomá a hrdá země dělá uvážlivou diplomacii a hájí své národní zájmy.

Proto gratuluju k výsledku. Nadstandartní vztahy s Ruskem byly naším jediným trumfem, který jsme díky nutkavému vlezdoprdelismu „elit“ právě definitivně spláchli do hajzlu.

Opravdu sebevědomá, hrdá a hlavně o něco méně blbá země by něco takového nikdy nepřipustila.


P.S. Vidím, že na Václaváku se právě zase demonstruje proti ruskému vlivu a proti proruskému prezidentovi. Správně! Na kandelábr s ním! Prezidentem posvěcené a v EU rekordní vyhoštění 18 Rusáků pod ne tak úplně neprůstřelnou záminkou je přímo křiklavě proruské. A mít na to všechno ne tak úplně stejný názor jako demonstranti či senátoři je opravdu jasná velezrada.

(Vyšlo 30.4.2021)

53 komentářů :

 1. Vytesat do kamene a umístit na vstup do parlamentu a senátu ČR a každého poslance či senátora dovést uličkou hanby k tomuto textu aby si to musel přečíst do jaké "zadele" nás to zavedli!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno 10:07, Vy jste Čech? Zkuste to dokázat, třeba rodovým jménem, zatím jste jen indická kachna.

   Vymazat
  2. Víš ty šašku, hrdost je hodně slabou náhražkou inteligence, notabene když už mám bejt hrdej, tak musí bejt na co !!!
   Chápu, že ty bys byl hrdej i na to, že se v plný restaruaci vys.reš na stůl a považoval bys to za odvahu, jenže ty okolo by to jaksi viděli jinak.
   V lepším případě tě politují.
   Ale ne, fakt nejde o odvahu, a už vůbec není být na co hrdej.
   A přesně to se v tomto případě stalo.
   Šašci jako ty jsou prostě hrdi na to, že jsme okolním zemím pro smích ...
   Proč by nás "nepodpořili", když na tom vydělají?

   Vymazat
  3. To byla reakce na Indického běžce (smazáno před publikováním).

   Vymazat
  4. "...Proto gratuluju k výsledku. Nadstandartní vztahy s Ruskem byly naším jediným trumfem, který jsme díky nutkavému vlezdoprdelismu „elit“ právě definitivně spláchli do hajzlu. Opravdu sebevědomá, hrdá a hlavně o něco méně blbá země by něco takového nikdy nepřipustila..." Většina lidi neumí skládat puzle, nechápou dosahy svého jednání. Tzv. "nedohlédnou konce" - Např. je tady projekt Mezimoří - obnova Rakousko - Uherska - Rusko to může a nemusí dovolit, o tom nerozhodují malí hráči, ale Rakousko nakonec může zastupovat v Rusku celé Mezimoří - Pobalt. státy, Polsko, Slovensko a Česko. Maďarsko je už v názvu. Takže pokud Rusko s námi zruší diplomatické styky, jen nám ostatní ukáží místo - bude to hrdé a sebevědomé místo v koutku.

   Vymazat
  5. Občas se stydím za to, že jsem příslušníkem českého národa. Potom se musím utěšovat, že jsem spíše příslušníkem národa moravského a k češství se raději nehlásit. Ostatně Andrej Babiš je taky Slovák jako poleno a dnes je hrdým Čechem, který zde bojuje proti Rusku. Však to jednou Čehúni zaplatí :-)

   Vymazat
  6. Velké exempláře idiotů a vlastizrádců nám do Senát a Sněmovny vyslala do Prahy Morava. Děkujeme pěkně

   Vymazat
  7. Necetl jsem ten clanek, zarazilo mne uz v zacatku slovo "SEBEVEDOMA - HRDA-

   tyto dva vyrazy jsou ze slovniku supaku, normalni clovek nema byt na co hrdy, a zvlaste ne na to za co nemuze-- to ze ho udelal Cesky tata s Ceskou mamou neznamena ze na to musi byt hrdy, kdyby ho udelali dva Urundani,, tak by mel byt zase hrdy ze je Urundan

   proste slovo hrdost nema misto ve slovniku slusnych lidi, s timto slovem se vzdy ohaneji zbabelci skovani za neci zadek

   Dalsi slovo ktere je znakem idiotu je Sebevedomost, a pro to mam pro vas vsechny priklad sebevedomosti, a to je pan Klaus, ktery sebevedome (cili virou ve vlastni jedinecnost vas vsechny dokonale okradl, a udelal z vasi/nasi zeme odpad Evropy

   Dalo by se o tom psat traktaty, ale odudelat to nejde, jen snad vam pripominat, ze Skromnost ticha chytrost a vlastenectvi a laska k vlasti a to vam chybi, a pak snad, mozna, nekterym z vas chybi laska ke kmenu, takze misto aspoon tolerance slovanu, se tlacite na stranu dejme tomu Keltu, ci lepe germanu, pitomci

   Vymazat
  8. Hele Basosi, mám tomu rozumět tak, že čteš nebo nečteš články podle nadpisu? Lu Lina napsal, pod tím nadpisem, skvěle výstižný a vtipný článek.
   Zato pan Dvořák zas maže a nezanechává stopu, diskuzi tím znepřehledňuje. Ztrácím naději, že spolu s redakcí pochopí, že celou tu moderaci lze dělat vtipněji, než ji dělají jiní. JiH

   Vymazat
  9. Sebevědomě a hrdě napsáno, jak jsme s rozběhem a přes překážky vběhli zápaďákům do řiťky ! Veškrna a jeho pohrobci jásají stejně jako velkokapitál s bankami na straně západní: díky za uvolněné místo, Čecháčci, polibek na čelíčko a táhněte ! To proběhlo před cca 30ti roky a nyní zase a možná ještě bolestněji. Stát se něčím veřejně deklarovaným NEPŘÍTELEM, to je fakt vybudovaná vize následujících 30ti roků !! Ten text je třeba napsat velkými písmeny na roli papíru, omotat jím "bejsbólovou" pálku a spráskat všechny reformisty na jednu hromadu. A žezat je tak dlouho, než se podaří vymanit se z područí CIA-čučkařů a jejich pomocníků !

   Vymazat
  10. Dvořák, 13:51. To jsou prašiví odpadlíci. A my jsme rádi, že jsme se jich zbavili !! Jen si je tam nechejte !

   Vymazat
 2. Lze s tím až na malé detaily souhlasit, ale ty nejsou podstatné. Ale něco přece vidím trochu jinak.
  Cit,: "Opravdu sebevědomá, hrdá a hlavně o něco méně blbá země by něco takového nikdy nepřipustila."
  Samozřejmě, že zemí myslí autor článku i "stát", ale já zemi spíše vnímám, jako naše historické území (země milovaná), příroda, lidé, řeč naše nejednoduché dějiny a nakonec i "českou státnost".
  Pro mě je současný "stát", v souladu s tím, jak píše autor, blbý a já klidně řeknu, samozřejmě s určitou nadsázkou, je to moje země, ale není to můj stát (ale daně platím).
  Určitě se najdou tací s námitkou ve stylu, tak se odstěhuj do Ruska, já bych na stará kolena raději na Kubu, je tam pořád teplo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Jo, na Kubě je dobře :-)

   Vymazat
  2. Nebudu pět ódu na radost. Každá společnost si prošla, či prochází dobou temna. Myslím si, že právě máme tu "kliku".Je naivní hledat viníky jiné a jinde. Blbost je globální vlastnost a spojovat ji s rasou, národností či státem se nevyplácí. Tak vznikají války. Zato pojem hrdost je odvozena od osobních hodnot které vyznáváme, které potřebujeme ke svému životu. Někdo je hrdý na své děti, jiný na spolehlivé přátelé, škála odstínů je bohatá od hrdosti na sportovní výkon, po hrdost na sebe (co vše jsem dokázal), svou rodinu i svou zem. Já si myslím, že aspoň zlomek hrdosti má každý z nás. Když nevede k povyšování nad jinými je pozitivní. Nejsme bez chyby a bez viny, na současném stavu státu se podílíme svou volbou politickych elit. Nejsme už naivní a čím dřív to pochopíme, tím líp pro nás.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Pane Dvořáku, ne každý Unknown je ke smazání, dávám to znovu s tím, že zapomněl jsem se podepsat JiH
   Toto 2. května 2021 13:45, jo, na Kubu, jenže ty generace co si už nic nepamatují dají na to, jak se budou mít dobře, jen co vyženou ty rovnostářské komunisty. Budou si dělat co chtějí, podnikat, cestovat a tak. Že si je mocní zotročí, o jisté pohodlíčko připraví, to jim nedojde stejně, jak to nedošlo nám.

   Vymazat
 3. Nejhorší na tom je, že grázlové ze Senátu a Sněmovny škodní rozhodně nebudou. Oni si na své vždycky přijdou. Zaplatí to jako vždy obyčejní lidé.

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě máme co dohánět. Toto například je první čistě gay helikoptéra americkéjo námořnictva.

  https://pbs.twimg.com/media/E0Tj4q0XsAMqcT8?format=jpg

  OdpovědětVymazat
 5. Moudrý český lid po mučednické smrti Martina Šmída požehnal předání klíčů od domu ochlastům, lapkům a zneuznaným géniům, s tím, že tito se o teplo rodinného krbu a blaho národa postarají nejlépe. Od té doby si pro velký a stále větší úspěch vytrvale volí tytéž charakterové profily, čekajíc, kdy už se vše nevyhnutelně v dobré obrátí. Každou chvilku už to musí přijít, stačí jistě jen odladit pár drobností.
  Mezitím dědictví po předešlých generacích převzali do laskavé péče ti nejpovolanější, z domácích se stali nájemníci, pravda se stala vyvrhelem a obyvatelstvo bylo pod vedením místních lokajů poctěno rolí živých štítů v mocenských půtkách zahraničního panstva. Nakonec nám možná postaví i pomník, když naše oběť bude dostatečně působivá.

  OdpovědětVymazat
 6. Svatá pravda. Souhlas s LU LINOU JH

  OdpovědětVymazat
 7. Co ten autor clanku mimo horlive spatlavani a dukazu blbosti,ktera je tak zmnozena a unavujici kazdeho,ze ani nestoji uz za zminku, dale chaoticky utoci na chaos, stiznosti litaji vzduchem jako rachejtle na 9.kvetna a potom co. Az se spinou zalyka.
  Predstira usilovne ,ze jsme narod aspon velikosti a vyznamu Ciny a mame sebevedomi a hrdosti takove velikosti,coz je lez jako vez,. Aby mohl a mel zaminku aby jecel a jecel.
  Zrejme hleda a potrebuje zaminky na takova hystericka vybliti,to je holt mentalita. Kopnout si do nekoho,skopnout jeste niz..
  Bez zodpovednosti, masturbovat sve potreby,bez ohledu na tezke chvile ,kterymi narod prochazi a cely svet,ale to nestoji za zminku...To umi kazda kurva.
  Vini nas horlive za veci, celkem bezne se vyskytujici v celem svete ,ukajici se kde muze..Musi srovnavat nesrovantelne aby spinil. Sam citi ovsem dokazuje a musi svoji vyjimecnost a je z ni vydrenej. Puch je citit vsude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pafko,
   dobre prskas, ale places na spatnym hrobe, ted jsme opravdu hovnonarod, bohuzel-- podivej se muzes mi rici kdy jsme od roku 1938 chovali jako velkej sebevedomej narod? pisi schvalne od 30ku 1938, kdy nas nasi spojenci a "vzorove" podrazili

   "hrdej" narod ac slovo hrdej nemam rad, jsme snad byli kdyz Zizka a Orebite mydlili zbytek Evropy "spanilymi jizdami" a hrdost skoncila v Lipanech, pak trosku sebevedomy byl Jiri Podebrad,.....pak nic, nic, nic, az do Narodniho Obrozeni, ktere se snazila Prazska Elita zkurvit, a skutecne slavna etapa byla nase Legie v Rusku, a v 45 roce Benesovy dekrety.....

   Hochu mas to spatne, ver mi ted a hlavne po roku 1992 se z nas stal narod pod urovoni, Polaku, Madaru, a skoro dosahujeme uroven Bulharu a Rumunu, ty pablbe

   Vymazat
  2. Paw 2. května 2021 9:59, vaše blouznění jsem se snažil chápat jak to šlo. Marně. Teď jsem pochopil proč. Psal jste nesmysly. Teď jste to zprůhlednil. Vždyť reagujete zcela mimo to, co je napsáno! JiH

   Vymazat
  3. Prave s takovejma jako jsi ty jsme se do tech sracek dostali a jeste dostaneme..Presne takovejma.
   Ktery arogantne zvani o vsem a netusi nic a nejsou schopni neco kdy pochopit, jste jen dalsi demagogove co se masturbuji idiotskou demagogii.
   Aby mohli nenavistne soudit jine.
   Jenom proto,ze jsi se poamerictil,jsi ze sebe vydrenej tak zase pises my, kdyz rozhodovali jini.
   Nacpava se vsude ,protoze te vsude odkopnou.
   Strach a jesitna zbabelost ti nedovoli psat za sebe a krejes se za my. Neodvazil by jsi splechnout v hospode. Drive by ses posral..
   Jako spousta dalsich..Stejnych .Podobnych.
   Spatlavate akorat vase vsecky sracky a bohuzel nejen svoje sado masochisticky sracky ,aby jste se dokola tupe ukajeli..Na svem narode. Fuj !
   Autor mluvi za nas jestli jste si tupe nevsimli.
   Zvanite porad dokola, nemate spetku zodpovednosti, ani sebebucty,seberespektu a blejete slepe a blejete spinu a sirite puch..Nic jineho take neumite a nemate. Nezbuzujete nic jineho,nez opovrzeni..

   Vymazat
 8. Věříte zprávě BIS? Nikdo tu zprávu neviděl a nečetl, ale všichni jí musí věřit. Připomíná to rozhovor z doby tak před čtyřiceti lety: "Soudruhu, odsuzuješ Chartu 77?" "Ale já jsem jí nečetl." "To nevadí, straně věřte, soudruzi!" Tehdy to byla blbost ze zoufalství, dneska je to něco nepopsatelného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak, nepopsatelného, dneska je to zoufalství z blbosti.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. 10:40
   "Je to kráva nemocná, tesklivá. Moskali od ní telátko odebrali."

   Vymazat
  4. JH, to samé bylo s "několika větami". Podepsat jsem odmítl.

   Vymazat
 9. Občan ČR je neustále cepován k naprosté nedůvěře až otrlosti vůči stále slabšímu a neschopnějšímu státu. Přiznám se, že i přesto mě první týden vrbětické frašky silně vtáhl do děje, páč něco tak debilního a zdravý rozum urážejícího nepamatuji. Ale svět se točí dál a z této "kauzy" zbyl jen smrad, napáchané škody v neprospěch této země a ku prospěchu zdejších slouhů cizí moci a vydíratelných politiků. Kauza byla náležitě mediálně vytěžena a nyní už jsou zajímavé jiné zhovadilosti - např. institut manželství pro úchyly, covid pasy, trestnost ideozločinů, atd. Marasmus dostupuje úrovně, kdy jen pevní ve víře mohou ještě doufat ve volby jako nástroj obratu.

  OdpovědětVymazat
 10. Odpouštím slabým, že pořád chtějí někam směřovat a někomu patřit, ale neodpouštím fakt, že tím, ve své duševní jednoduchosti, šlapou po zádech vlastního národa. A jednou, ani nám, nebude odpuštěno, že jsme jim to dovolili !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni jsou silní ve své vyčůranosti, a bezohlední ! Po dobrém to s nimi nepůjde. Volit tedy sice půjdu - a budu to mít jednoduché přitom, jak se mi zúžil okruh volitelných, ale o to více je třeba promýšlet "variantu B", kdy pokrokářskou šikanu půjde zlomit už jen aktivním odporem. Odlehčím to - optimista se učí anglicky, pesimista studuje korán a realista se učí střílet.

   Vymazat
  2. Petrski 2. května 2021 10:53, výstižné. Hlásím se k realismu jako prvnímu, nepominutelnému v pořadí. JiH

   Vymazat
  3. Tohle je bohuzel v kazdym narode..Jim podobny behaji ted po ulicich. Neni rozdil, ale nejsou s to neco poznat.

   Vymazat
 11. Ono je naprosto jasné odkud vítr fouká a je to jasné i politikům Ruska. Neutralita by byla pro náš stát nejlepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, tou cestou jsme se měli vydat. Navíc mít smlouvy o přátelství a spolupráci se všemi kolem.

   Vymazat
  2. No jo, ale to by převrat nesměli dělat ti, co jej dělali.
   Přiznejme si po letech, že zdola ten převrat nebyl.

   Vymazat
  3. Jo a ještě tuhle, to musím dát, to se pamětníkům bude líbit:

   WIKI: Zifčák uvedl, že u StB měl na starosti studentské hnutí a podílel se na založení „Nezávislého studentského hnutí“, které demonstraci na Albertově svolalo ..Dále prohlašoval, že měl s kolegy úkol...sehrát mrtvého studenta.
   Vyšetřovací komise Federálního shromáždění pro objasnění událostí 17. listopadu 1989 Zifčákova tvrzení označila je za „opakovanou snahu přisuzovat své osobě a reálným událostem podstatně jiný význam, než jaký ve skutečnosti měly“.

   Před pár lety jsem v jakémsi mejnstrýmovém periodiku narazil na článek k 17 . listopadu hodnotící výpovědi jmenovaného Zifčáka v duchu:
   "Ale Zifčáku, byl to náročný den, ty jsi byl prostě unaven, tak jsi si na té Národní lehl na chodník a usnul jsi, no. Nepřisuzuj své osobě větší význam."

   Vymazat
 12. Precizně shrnuto, kdysi jsme byli kremlovatější než v Kremlu, dneska jsme stejně usilovně zavrtáni v cizí p*deli.
  Je na nás spoleh, ve Fašingtónu musejí vrnět blahem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paní Helenko,
   nejsme všichni stejní. Za neposlušné dvojkaře z mravů prohlašuji, že jsme neposlouchali nejen učitelku, ale i "Husáky". Odpor k povinné orgánizovanosti se s věkem nevytrácí.

   Vymazat
 13. S pohledem autora na okolnosti té nechutné kauzy souhlasím, snad jen k jeho závěru opírajícím se o odhad ... Jak by to mohlo být, kdyby nám po roce 1989 nevládli idioti? .. bych doplnil, že ty idioty si lid obecný sám a opakovaně dokázal (svobodně) zvolit, byť i po předchozí propagandistické mediální masáži.
  Pak je ovšem zbytečné plakat nad rozlitou polévkou.
  Protože do té doby, dokud budou lidé manipulovatelní v míře, v jaké jsou, se nic v této zemi nezmění! Spíš zhorší.
  A zdejší vládní "idioti" dělají vše pro to, aby to tak i zůstalo.
  Na věcné časy a nikdy jinak! ...

  OdpovědětVymazat
 14. Pane autore pěkně jste to popsal, jsme hrdá zem s holou zadnicí a to se na západě cení.

  OdpovědětVymazat
 15. 13/32
  Nedivím se, že nevšiml.
  Ale nejsi v tom sám, howne, blbců jako ty je neurekom.

  OdpovědětVymazat
 16. Václav Klaus 2x ke kauze Vrbětice
  UTF-8''%56%C3%A1%63%6C%61%76%20%4B%6C%61%75%73%20%2D%20%C4%8C%65%73%6B%6F%20%C5%A1%74%C4%9B%6B%C3%A1%20%6A%61%6B%6F%20
  UTF-8''%56%C3%A1%63%6C%61%76%20%4B%6C%61%75%73%20%2D%20%54%72%61%70%6E%C3%A1%20%6E%65%6E%C3%A1%76%69%73%74%20%6B%20%52%75%73%6B%75%2E%64%6F%63

  OdpovědětVymazat
 17. Když slyším v ČT Pepka Vyskoče co velí senátu mluvit o "důstojné politice" a podívám se na něho jak vypadá, soudím že si dělá srandu. Těch 12% voličů co chodí volit povaleče do senátu se mi zdá jako neuvěřitelný úspěch Pepka Vyskoče - když zvážím to jak vypadá a co lidem říká.

  OdpovědětVymazat
 18. Vždy se tady lidé chovaly podle toho, koho musely poslouchat. CCCP ať byl jaký byl, nebyl parazit, chtěl rovnost a to parazitům nevyhovovalo. Proto v 89 pracujícím slibovaly hory, doly a ukázaly zadek holý. Co také čekat od parazitů?

  OdpovědětVymazat
 19. Krásný a vtipný článek! Kdyby to nebylo celé k pláči. Jen chci autora upozornit, že většina občanů se o politiku moc nezajímá a sežere všechno, co jim kdo předkládá. Tak je to ale všude na světě. Co si ale počít s přesilou peněz, které někdo cpe právě do oficiálních informačních zdrojů. A volby? I kdybychom si zvolili lepší lidi, než tam jsou nyní, kde je záruka, že ten obrovský tlak ustojí, s pátou kolonou v zádech? Nevidím pražádnou naději. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.