Reklama

pátek 21. května 2021

Senátoři chtějí zarazit sportovcům Olympijské hry

Jiří Paroubek

21.5.2021 VašeVěc

Senátní zahraniční výbor zasahuje neuvěřitelně neurvalým způsobem do zahraniční politiky státu. A není to poprvé. Přitom podle české Ústavy je formulace zahraniční politiky republiky především věcí vlády a tedy zj. předsedy vlády, jako hlavy výkonné moci statu a do jisté míry také prezidenta republiky, jenž zastupuje stát navenek. Ministr zahraničních věcí je výkonnou složkou vlády v této oblasti a řídí diplomacii. O Senátu a tím méně o senátním zahraničním výboru Ústava nic neříká.

Nicméně v Senátu jsou naprosto převažujícími „zástupci lidu“, zákonodárci s pravicovou orientací. Tak reakční zákonodárné těleso, jako je český Senát v jiných zemích Evropské unie těžko naléznete.

Páni senátoři mají ještě jednu opravdu „vynikající“ vlastnost. Pokud za starého režimu platilo, že v Moskvě u sovětských soudruhů pršelo, pak naši čeští soudruzi otevírali deštníky. Stejný druh patolízalství a adorace, jakou projevovali čeští komunisté před rokem 1989 vůči Sovětům, projevují dnes čeští pravičáci ve vztahu ke Spojeným státům. Trochu jim sklaplo tím, jak odešel jejich hlavní guru, prezident Trump, do (prozatímního) politického důchodu. Ale už se trochu oklepali, a když před pár desítkami hodin šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiova vyzvala k bojkotu ZOH v Pekingu v příštím roce, senátor Fischer hned snaživě přispěchal se svou podporou.

Známý sinožrout, senátor Láska, se vyjádřil, že prý přidělení Olympiády Číně podruhé (letní olympiáda proběhla v roce 2008 v Pekingu bezvadně), bylo „hrubou nepochopitelnou chybou“.

Vzpomínám si, jak v roce 1980, uprostřed vrcholící poslední fáze studené války, Spojené státy a řada jejich spojenců, zbojkotovaly OH v Moskvě. Nikomu to neprospělo, bylo to politické gesto a uškodilo to americkým sportovcům a také sportovcům zemí, které USA v této jejich spektakulární akci podpořily.

Sověti samozřejmě nemohli zůstat pozadu, a proto se v duchu studené války oni a většina jejich satelitů, rozhodli bojkotovat OH v USA v Atlantě v roce 1984. Nádherné OH se tedy obešly bez účasti vznikajících sovětských, ale třeba také našich sportovců. Teď jde o to, nezopakovat chyby, kterých se dopustily politické garnitury v USA a v Sovětském svazu v letech 1980 a 1984. Řada tehdejších vrcholových sportovců byla připravena o možnost získat na OH cenné olympijské medaile anebo se jich alespoň zúčastnit.. Dodnes na to se smutkem a s pocitem křivdy tito sportovci vzpomínají.

Naštěstí, předseda Mezinárodního olympijského výboru, Thomas Bach, nejednou v poslední době sdělil, že se staví proti politizaci olympijských her a že je připraven pokračovat ve spolupráci s Čínou v pořádání ZOH v Pekingu v roce 2022 podle plánu. Nedávno také Česka republika podala přihlášku na ZOH v Pekingu.

Samozřejmě, pány Fischera a spol. v jejich svatém komunistožroutském nadšení příliš nezajímá to, že politizace sportu, o kterou se pokoušejí, porušuje ducha Olympijské charty a zejména škodí zájmům sportovců. Řekněme si otevřeně, že pokud by čeští sportovci nejeli na olympijské hry, tak by to velmi tvrdě zasáhlo celou generaci našich vrcholových sportovců. Ale i těch sportovců, kteří se vrcholovému sportu chtějí v budoucnu věnovat. Tedy, zasáhlo by to český sport jako celek. A co by následovalo? Ztráta motivace. A ztráta motivace je i ve sportu něco, co je velmi závažným negativním faktorem.

Sport, a to jakýkoliv, vrcholový či rekreační, olympijský či zcela amatérský, vždy v minulosti sbližoval lidi. A vytvářel příležitosti pro odstraňování animozit vznikajících v minulosti mezi jednotlivými státy či národy. Vytvářet umělé politické překážky jen v zájmu krátkodobých politických cílů, jak to teď dělají čeští senatoři, je něco, co je podle mého názoru hodné odsouzení. Já jsem vždy byl na straně sportovců a budu i v budoucnu.


20 komentářů :

 1. Chtějí zarazit olympijské hry? Ano vždyť olympijská myšlenka je přeci o míru a přátelství mezi národy! V době antiky v konání Her přestaly sváry a boje. Dokonce Hitler uspořádal OH a mimochodem co se organizace týče byly tyto hry mnoho desetiletí nepřekonány. A Čína už jedny grandiozní hry uspořádala. Kdybychom měli poukazovat na to co se v zemích uspořádavajících OH nepravého děje tak nebudou zřejmě nikde a pro mnohé bude klid. OH je vyvrolením sportovní kariery mnoha sporovců světa. Přes komerčnost současných her jsou mnozí světoví sportovci ,,ochotni" i finančně tratit. Někteří z chudých zemí si dokonce účast platí sami. Ano, ve sporu v současné době lítají velké peníze a to se týká i olympijského hnutí. S tím se asi už nic neudělá. Ale myšlenka OH, kterou prosazoval Kubertén, by neměla zhynout, kvůli takovému lidskému paskvilu, který sedí v našem prohnilém Senátu. P.S. Historií a myšlenkou olympijského hnutí se celý život zabýval již zesnulý můj přítel prof. Jiří Kessl, bývalý člen OV, kterého dílo doporučiji k přečtení, tedy těm kdo se o tuto problematiku zajímají...

  OdpovědětVymazat
 2. Serenát se zase vyznamenal pování běloruské báby Tichanovské,ten nápad se zákazem OH je určitě jen trešnickou na dortu senilních a vlezoprdelistických havlopussynek!

  OdpovědětVymazat
 3. Senát nám byl čert a Lidovci dlužen. Když slyším jak si ujetý senátor Fischer zve politiky na výslech kvůli Vrběticím, ale nezajímá se o to kdo zavinil ten celkový bordel v ochraně muničních skladů je mi zle. Jako životní optimista však doufám,že bude senát se svými národními škůdci a povaleči zrušen pro zbytečnost a nezájem velké většiny občanů chodit k volbám do toho zbytečného ústavního údu. Jaká je to demokracie když ústava neobsahuje klauzuli, že v případě neúčasti občanů ve volbách (řekněme méně jak 50%) - jsou volby neplatné ? Co je to pitomou demokracii když podporuje tak neslušný systém ? To ať si rovnou určují kdo bude senátorem mizerní Lidovci a Topiči se svými mizernými 5%. Jde o selhání demokracie postavené na vůli lidu .

  OdpovědětVymazat
 4. Ti slouhové, prostě dostali úkol. Zombování mladých je jen účelem. To aby se náhodou nezamysleli, z jakého důvodu si zavíráme tradiční a hlavně perspektivní trhy. Kouzlem nechtěného můžou v Boleslavi děkovat Bohu, že továrna na auta patří Němcům. Kdyby totiž Rus, nebo Číňan jen naznačili že se Škodovkou končí ... vykopal by Herbert Diess toho našeho senátorského ratlíka i s ostatními zaprodanými pablby, ze Senátu až na chodník.
  No a teď, po Rusku bude na řadě Čína. Toho zpropadenýho komunistickýho Číňana nenapadlo nic lepšího, než že se bude tam chodit do důchodu už od padesáti let. A co víc ještě každému penzistovi ten komunistický zloduch bude jednou za rok platit dovolenou v zahraničí ! To je nějakých 300 - 400 milionů (!) potenciálních turistů. A teď se chtějí ještě ke všemu ukazovat světu tou bídou. A sportovci by o tom radostně mohli doma vyprávět. No a protože president Zeman vlastizrádně vyjednal několik přímých linek z Číny do Prahy a protože většinu hotelů, hotýlků a bytů na pronájem, pořád ještě patří Čecháčkům, je tomu třeba udělat přítrž. Bude přeci jenom lepší když budou letadla s turisty dosedat ve Vídni, Mnichově, Berlíně ...A proto si platíme Senát, neziskovky a rozvědku. Ti nás, společně se zblblou Pirátskou omladinou, od případného zbohatnutí, spolehlivě ochrání.

  OdpovědětVymazat
 5. Kdy už konečně někdo s tím udělá pořádek nelze aby určitá skupina lidí si dělala co chce. Kde jaký fašistický starosta a senátor kecá do zahraniční politiky.

  OdpovědětVymazat
 6. Proto máme demokracii ,aby každý hejhula mohl ovládat např.zahraniční záležitosti.Ten neskutečný bordel zde neumí umravnit ani Babiš,Zeman nebo PS.Senát nepovažuji za schopný ,ale zločinecký.

  OdpovědětVymazat
 7. A co asi mají ti senožrouti dělat.Jsou užiteční asi jako pro mrtvolu kabát,tak se montují do všeho.Co senátor,to zemský škůdce.

  OdpovědětVymazat
 8. No a když člověk vidí toho nablýskaného plešouna, nejnesympatičtějšího tzv. senátora, který by chtěl obrátit svět na ruby a zakázat Olympijské hry v Číně je vrchol drzosti. Táto nula nejen v ČR, se mermomocí snaží před prezidentskými volbami už nyní tak zviditelnit, že není pochyb, že zase ostrouhá. On si myslí, že tak jako v bažinaté Praze myslí stejně i v celé ČR. Ty nejsi dobrý tvor, jsi jen odporné numero!

  OdpovědětVymazat
 9. Olympijské hry, jak bylo dříve napsáno, jsou svátky přátelství a míru. Co by tam dělali naši sportovci?

  OdpovědětVymazat
 10. Děti jsou samý špek, tak hlavně zarazit olympiádou, aby tam nenašly nějaké vzory.
  To se sportovci, kteří dřou jako barevní, aby ulovili nějakou medaili asi náramně potěšej .
  Když bolšáni zrušili účast v Los Angeles, tak byli naši borci také blahem bez sebe.
  Ách jo.

  OdpovědětVymazat
 11. Když poslouchám senátora Fišera, mám chuť vraždit.

  OdpovědětVymazat
 12. Zase dalsi duvod a "fakt".
  Taktika pouzita na vyse uvedena fakta ,ze nejdrive pridelenim Her a potom jejich zakazem ,se nam vsem dokazuje, jak jsou ty cinani nenapravitelne spatny.
  Potom nezbyva,nez je potrestat..

  OdpovědětVymazat
 13. Tím jak nikdo nebojkotuje sledování MS v hokeji jinde než mělo nepoliticky být, všichni potvrzují, že i další kroky budou lidem schválený.

  OdpovědětVymazat
 14. Ale ta Čajkovského pasáž není k zahození a byla lepší než celá hymna. Čajkovského zná celý svět a propagace Ruska lepší, než jejich hymna. Mrzí mne prohra s Ruskem ale proč bych jim za to měl nadávat a urážet je? M.j. zápas v závěru prokoučovali naší trenéři, zřejmě proruští šmejdi. Pryč s nima!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:01 svycarskou hymnu od Vilema Tella taky zna cely svet

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 15. Pražský politici lezli do prdele Hitlerovi potom Stalinovi a dnes Bidenovi.
  Jedině SPD má svůj názor.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.