Reklama

čtvrtek 6. května 2021

Štefec: Jak se říká: Už jenom z pouhé zvědavosti nechme tu frašku dohrát!

Jaroslav Štefec
6. 5. 2021 Facebook

Jak se říká, laik žasne, odborník se diví a běžný občan je z toho na větvi. Už – už to vypadalo, že učinit po vrbětické kauze českou politickou scénu pro zahraniční politiky, diplomaty, pozorovatele a odborníky ještě směšnější už opravdu, ale opravdu nejde. Jenže člověk míní, pán Bůh mění ...

(Na snímku Ing. plk. Jaroslav Štefec, CSc.)

Extempore okolo "plánované – neplánované cesty – necesty" vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka do Moskvy, které předvedla sbírka nadšených eurosvazáků, totálních amatérů a mimoňů, nazývající sama sebe "poslanci", nastavilo laťku pomyslné nechutnosti a hlouposti těchto "představitelů lidu" a jejich leaderů tak vysoko, že na její překonání nedosáhne snad už ani proslulý Pepek Vyskoč, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Formálně víme, o co v té komediální šarádě šlo. Ministr Hamáček údajně mířil do Moskvy, nejspíš přímo k Vladimíru Putinovi, aby tam vyhandlovat vrbětická tajemství za milion dávek Sputniku V. "Píšou to v novinách", tak to nejspíš musí být pravda pravdoucí. Nebo ne? On by nás totiž ten milion dávek až zas tak moc nevytrhl. Takže o co ve skutečnosti šlo, ví nejspíš jen čert a (možná) pan ministr.

Variant je několik. Včetně té, že příprava cesty do Moskvy byla krycím manévrem k odlákání pozornosti od kroků našich „čučkařů“, chystajících se k ráznému odhalení zločinů Pata a Mata ruského GRU, komické dvojice Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga. Ani bych se nedivil, kdyby je nějaká naše skvěle vycvičená speciální jednotka pro zásahy v zahraničí, maskovaná coby doprovod vicepremiéra, hodlala unést přímo z centrály GRU na Chodinském poli v Moskvě. No, něco se asi zvrtlo. Tak je aspoň oficiálně hledá česká policie. V České republice. Nejspíš pod dojmem hesla, že je jedno, kde se ztratil klíč, ale nejlépe se hledá pod lampou. Co kdyby, že?

Bez ohledu na to, co se skutečně stalo, má Jan Hamáček obrovskou kliku, že se do této šlamastiky dostal čtvrtého dne měsíce května osvíceného roku 2021 v české kotlince. Naše poslanecká sněmovna totiž není ani stínem toho, co se nazývá Sněmovnou lordů britského parlamentu a Andrej Babiš není ani stínem premiéra Winstona Churchilla. Proč až tak? Je tady totiž jistá historická paralela, která by pro pana ministra vnitra za jiných okolností mohla být oním proslulým mementem mori. Nebo aspoň tématem k zamyšlení.

Jiří Paroubek: Neuvěřitelná kontinuita lží v podání J. Kroupy

Téměř na den přesně před 80 lety, 10. 5. 1941, se (také letecky) vypravil "načerno" do Británie třetí nejmocnější muž Třetí říše, Rudolf Hess. Údajně dojednat mír mezi Británií a Německem. Jenže místo toho, aby byl oslavován coby mírotvorce, skončil ze záhadných důvodů (nestihl ještě ani být skutečným válečným zločincem) na přímý příkaz W,Ch, a s požehnáním House of Lords coby těžce střežený válečný zajatec a později jako odsouzenec na doživotí v naprosté izolaci špandavské věznice jako její jediný vězeň. Tam také údajně ve svých 93 letech spáchal sebevraždu. Obklopenou stejnými záhadami, jako byly záhady, které ho do této věznice dostaly.

Nemyslím si, že by Janu Hamáčkovi hrozilo něco podobného. Do basy určitě nepůjde, členství v The Aspen Institute je v prostředí komické burlesky, zvané „česká politická scéna“, více než dostatečnou zárukou beztrestnosti za téměř všech okolností. Jeho problémem je, že se stal exponovanou figurkou v hrách figur tak mocných, že pro ně neznamená prakticky nic nejen on, ale ani celá Česká republika. Pokud by jeho zmizení ze scény nikoliv jen politické bylo jimi pociťováno jako přínos, bylo by otázkou jediného lusknutí prstů. Samozřejmě umístěných na příslušné ruce.
27 komentářů :

 1. A koho ty tvoje kecy zde zajímají? Soustřeď se na podstatné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To co mně nezajímá nečtu a nemusím se předvádět jako Ty

   Vymazat
  2. Provokatér smazán. Nemá cenu si ho všímat.

   Vymazat
  3. pro zajimavost z dneska

   red,kal před 2 hodinami
   Peugeot Rally Cup vstupuje na Rallye Šumava Klatovy do nové éry
   Šumavská premiéra Dominika Stříteského

   Okolnosti kolem plánované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy budí další rozpaky. Zatímco setkání sněmovních komisí se šéfy tajných služeb průlomové informace pro veřejnost nepřinesly, pachuť z celého rozměru aféry narůstá. Poslankyně a místopředsedkyně komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství Jana Černochová (ODS) Blesk Zprávám napsala, že Hamáčkovu cestu - necestu nechce vůbec komentovat, jakkoli předtím představitelé koalice SPOLU původně rázně vystupovali vůči vicepremiérovi, Černochová prý odmítá nahrávat Rusům na další smeč. Spekulovat nechtěl ani šéf sněmovního výboru pro kontrolu BIS Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), kam dorazil šéf BIS Michal Koudelka.

   Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a Jana Černochová (ODS)© Archiv Blesku Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) a Jana Černochová (ODS)
   „To, co se tady teď děje, je prostě úplné šílené. Nechci dávat další prostor pro spekulace a různé interpretace toho, co si myslím, nebo vím,“ napsala Blesk Zprávám Jana Černochová, jindy hovorná místopředsedkyně komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství. Dodala, že je potřeba vrátit debatu zpět na začátek toho, co se stalo a co jsou fakta.

   „Agenti GRU spáchali na našem území akt státního terorismu, usmrtili dva naše občany a způsobili miliardové škody,“ napsala Černochová. Víc se k událostem odmítla vyjadřovat.

   „Myslím, že Rusové jsou rádi, že se nemluví o nich, a u spojenců to vyvolá minimálně zdvižené obočí,“ reagoval šéf komise pro kontrolu BIS Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).

   >
   Hamáček přiznal ztrátu přítele i objednané letadlo do Moskvy. A řekl, co řešil s Netolickým
   Ředitel Vojenského zpravodajství (VZ) Jan Beroun ve čtvrtek potvrdil, že se na schůzce zmiňované Seznam Zprávami debatovalo o cestě do Moskvy. Nepotvrdil však, že by byla řeč i o možné dohodě s Ruskem. Předseda komise Vít Rakušan (STAN) nemá pochybnosti o tom, že Hamáček cestu do Ruska plánoval, objednávku letadla Blesku potvrdil i sám Hamáček. V kontextu toho, že od 7. dubna měl informace o zapojení agentů ruské GRU do výbuchu ve Vrběticích, je to podle Rakušana samo o sobě vážnou skutečností. Komise proto v usnesení žádá vicepremiéra, aby veřejnosti a orgánům Sněmovny pravdivě vysvětlil motivy k plánování cesty.

   Snímek 1 z 3: Návrat Čechů vyhoštěných z Moskvy (19.4.2021)
   Další snímek
   Na celou obrazovku
   1/3 SNÍMKŮ © Reuters
   NÁVRAT ČECHŮ VYHOŠTĚNÝCH Z MOSKVY (19.4.2021)

   Pozastavit
   Current Time 0:30
   /
   Duration 4:51
   Zrušit ztlumení
   0
   HQ
   SubtitlesNa celou obrazovku
   Benešová si brousí zuby na Zemana i za Vrbětice? Expert zmínil spory a souhru s Hradem
   Kliknutím zvětšíte
   Ředitel BIS Michal Koudelka, který se schůzky na vnitru neúčastnil, podle Bělobrádka poslancům potvrdil časovou osu případu. „Stejně tak nám pan ředitel řekl, že vicepremiér Hamáček postupoval velice aktivně a razantně ohledně vyhoštění ruských agentů,“

   Vymazat
 2. S tím dohráváním vrbětické frašky se mi vybavuje cimrmanovské hodnocení obecenstva: Jedni by rádi domů, ale je jim líto tolika peněz za tak krátký čas zábavy. Druzí by také rádi domů, ale setrvávají ze zvědavosti, zda druhá část večera bude stejně slabá jako první. No a kromě toho, zamykáme hlavní dveře. ... Bohužel nejsme na divadle a v reálu se za blbost platí.

  OdpovědětVymazat
 3. Na ruských webech zmiňují vystoupení A. Babiše ve Sněmovně, kde vyzývá k uklidnění vztahů s Ruskem. varuje před dopady skutečnosti, že nás Rusko zařadilo mezi nepřátelské státy. "Je vám to málo?". To zařazení není jen zápis do kolonky jakési tabulky. Znamená to, že firmy z těchto států nesmí na území Ruska podnikat, nesmí dostat žádnou státní zakázku, je omezen nebo přímo zakázán dovoz zboží a služeb atd. jen v přímých obchodech by to pro nás znamenalo okamžitou ztrátu okolo 100 miliard korun ročně. V době, kdy je očekávaná po covidová krize. Ty naše miliardy se jistě budou některému z našich "spojenců" hodit. Jo že je unknow idiot ví každý. A kdyby to sned někomu uniklo, stačí se podívat na kterýkoliv jeho výblitek a bude mu vše jasné. On má velice chudou slovní zásobu, složenou výhradně ze sprosťáren. Sputnikem se očkovali a očkují už stamilióny lidí po celém světě, a tak těch pár našich bloudů Rusko nevytrhne. A ROSATOM staví a udržuje JE také po celém světě. Takže jedny Dukovany ho taky nepoloží. Jen co budeme dělat my? My nevíme ani to, co budeme dělat za tři týdny s našimi budovami v Moskvě. A spojenci mlčí. kdo by se taky do té frašky hrnul a ztrapňoval se. Teď bude na prvním místě ekonomika. Vše ostatní půjde stranou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to jsem zvědav jak to vyřeší není na čase rusofobním fašistům zavřít huby.

   Vymazat
 4. Nasralahu, ty chceš po tomto jednobuněčném primitivovi aby se soustředil: Vždyť ani neví, co slovo "podstata" znamená!

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel, nejedná se o "frašku", ale spíše o "tragikomedii", která může český národ přijít, dříve či později, hodně draho. Zřejmě si to mnozí z nás dnes ještě plně neuvědomují....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tri straznici, stali placici, /uz zase/ pred
   straznici. V+W.
   Hamackovi by v Kremroli neveril ani vratnej.
   Ani treba Koudelkovi.
   Tomu verim. Jsou nebezpecny,medialne toxicky.
   Este de vo pozvanku. Kde ta je.
   V Kremlu uz davy zajemcu navstevniku odkopavaji.
   Je jich moc a vetsinou Ludry. Rozmnozeny Pepove.
   Proto ten vratnej a nutnost Bumagy.
   Protoze vetsina z nich jsou holy prdele a vedou tak logicky az ze zadu. Az kam?
   Nechci tohle rozpatlavat.
   Zminenej Hess dostal distanc uz dvakrat, na asi zase 50 let utajeni. Neni sam.
   Chcete snad zbourat kvuli fasistovi tu svobodne-verejnou demokracii,ktera zarucuje??
   Co je vam potom,co. Starejte se vo sebe,jo?
   Je Hamacek, Klamacek? Jen on sam.
   Nebo hromosvod,co pritahuje vsecky pohromy na sebe..
   I ty uplne bleskovy.
   Kdo naseptaval do Vrby-ticke, ze kral Lavra ma osli usi a je vubec,osel.
   Dulezity je pro vas, vyhnout se konspiracim.
   Vrchnost si to nepreje a ma jich plny zuby.
   Tech vlastnich.
   Jsou snad politikove a statnici dneska nejaky desperates, desperados,prchajici pred polici,/pred straznici stojici/,Bony & Clyde, zoufalci prchajici pred zakonem.
   Tim vlastnim ?

   Vymazat
 6. 1)
  Vsadim se, ze Hamacek, (at ted rika co chce) chtel jet do Ruska pro Sputnik, a snazit se sjednat schuzku Putin - Biden v Cesku, ale kdyz ho nekdo prask tak tak nejak zpanikaril, ci ho nekdo mozna zblbnul, a Hamacek zacal kecat nesmysly o Vrbeticich.

  2)
  Vrbetice nezpusobil zadny agent z Ruska, byla to nehoda, nedbalost, ci lezerni pristup tech dvou pyrotechniku pri praci, kdyby totiz to byla cizi sabotaz, tak oba pyrotechnici by byli zavrazdeni.
  3)
  pozar ve Vrbeticich, zrejme se nekdo snazi potlacit fakt, ze ten vybuch byl nasledkem pozaru asi 3o minut to horelo, nez to zacalo bouchat.
  4)
  No vlastne dal uz nic, snad mozna, ze nejakej hajzlik bud z medii, ci nejake zajmove skupiny se snazil vyuzit protiruske nalady ci hysterie pramenici z USA, kde Amici maji panicky strach o spolupraci MOSKVA - BERLIN, a ke ktere se schyluje.
  5)
  Jsem si jisty, ze (no kolem toho budou jeste v nasem parlamente kecy) ze do dvou mesicu nebudeme o Vrbeticich "nic vedet" proste to tak nejak vysumi.
  6) je mozne, ze po 14 kvetnu pokud se projevi ze v Arizone se neco zmenilo, se svetove veci zmeni, ac tak ci onak

  2)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Basosi,
   možná by se mohlo připojit za
   7. Test průměrné inteligence národa.

   Vymazat
  2. ado,

   omlouvam se pravdu dis, ale tu narod ukazal v 89, a pak 92

   Vymazat
  3. Z tajných služeb to leze "jak z chlupaté deky". Není divu, když jde o hrátky. Jisté je, že BIS je v područí CIA. Zbylé dvě se snaží ale jsou proti přesile ale nechtějí být "reorganizovány".

   I kdyby se potvrdila účast Rusů, šlo o hrátky, kam půjdou zbraně ze skladů. Pravděpodobně nepůjde tedy o "nevinné oběti" ale o boj obchodníků se smrtí, tak proč ta lítost nad nimi?

   Kdo s čím zachází, tím i schází. Trapní jsou politici, co se angažují a obhajují "naše" zločince.

   Prezident i jiní mají pravdu, že existují i jiné verze, které se nelíbí v geopolitice!

   Že se to nevyšetří je jasné ale "jediná pravda musí zvítězit" pro blbé!

   Vymazat
 7. Ano!, o to vlastně šlo.
  Akorát si při tom mohli odpustit dělat z lidí voly a z vlády partu hurvínků. O parlamentu raději nehovořit.

  OdpovědětVymazat
 8. Jediný politik,který přesně popsal pravou příčinu vrbětické šaškárny byl předseda KSČM V.Filip ve svém projevu v posl.sněmovně-zpackaná a zlodějská privatizace a následné vyřizování účtů tzv.podnikatelů,kterým to systém zvaný "lumpenkapitalismus"v tomto absurdistánu umožnil.A to,že tohoto bordelu po sedmi letech účelově využily USA za pomoci našich servilních politiků v roli "užitečných idiotů" ke svým protiruským mocenským hrátkám je jenom důsledek!

  OdpovědětVymazat
 9. Šaškárna k pláči stráta dobrého jména kdysi ČSSR. Co dodat.Anglie je stále imperiálnį demokracií schopná podporovat nacistické USA.Hess byl dobrodružný filuta ,Hamáček se stal hýkajícím OSLEM.

  OdpovědětVymazat
 10. Vrbetice uz jsou jako Mnichov slavnej svetovej pojem.
  Jako Mnichov se muzou prestehovat jinam.
  Odkud treba prisly.
  Kde bajdna dela svy manzelce,manzelku.
  Nejdrive jsem veril na samovznecovani stary munice a min.
  Se to zdalo normalne samozrejmy. Ale inkvizitori na miste umlcovali vecnym mlcenim kazdyho kdo byl okolo.
  To rozpoutalo nepricetnou zvedavost.
  Potom vyslo najevo,ze kazdej agent tam chodil a student otviral bedny s munici a minama na prodej.
  Prej tam navic byly rakety a raketovy palivo skladovany dohromady a kdo vi co jeste. Pohadky a hratky.
  To je raketovej a minovej duvod se prisne nezeptat,ani toho obchodnika se smrti G. a Imex G. a vsechny zucastnene..
  Nejakej novinar co se tam prilit byl vyslychanej 9 hodin.
  To pouzit na kazdyho vcetne vlady, by objasnilo vsecko.Ale.
  Takhle vlada radsi vystrcila holou prdel na Rusko a neni divu,ze si tamni holomci,do ni s chuti kopli.
  Jsou to taky jenom lidi..
  Co ale probuh cekali Rubishove jinyho?.. Plac a bedovani..
  Nechtel bych bejt pyrotechnikem ani hasicem.
  Unikli jisty smrti. Z rukou obchodnika.
  A obavaji se vladni, senatni a uredni pyrotechnici a hasici podobneho osudu..? Chteli rusove,aby lide na Ukrajine nemeli masovy Vrbetice ?
  Kdyz nevim, vole tak se zeptam.
  To se uz vyucuje v prvni obecny, nebo ve skolce ?
  Ale potom se nevinej dotaz muze stat minovym polem.
  To se neuci. Co je ti do toho?
  Omelety z Omerty, pecene ,Cosa Nostrou do zlatova smazene...Co se nehodi,to se zCosi.
  Sklad mimo vybusnin obsahuje stale intriky, tajny umluvy, tanec korupcniho obeziva,neznamy osoby,co neradi denni svit, neco beznych konspiraci a vylozeny teroristicky akce na obet, v nasem pripade sklad.
  Ubohej sklad, nemel a nema nikdo rad ,ani ja ne..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé že na Ukrajině bylo takových "Vrbětic" několik i výbuchy byly mnohem efektnější a přesto ani Ukry nenapadlo obvinit Rusy. Co tam dělají jejich loutkovodici za těžké peníze tzv. demokratického západu, há?

   Vymazat
 11. Kde sou ty studenti, kde sou ti pani, na hrbitove zakopani ?

  OdpovědětVymazat
 12. pafko

  samovzniceni, no mozna, ale musel by ten prach horet na vzduchu, aby horel, takze spekacky? preci to horelo kolem pul hodiny nez to bouchlo

  OdpovědětVymazat
 13. Rusové by byli jistě z takového obchodu pav. Ještě by mu k vakcinám přidali pár flašek vodky, protože by nevěřili jestli je Hamáček vůbec střízlivý...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
 14. Při tak propírané kauze, jako je výbuch ve Vrběticích nejsou ztotožněni tři lidé ,kteří z místa unikli těsně před výbuchem a nikdo nemá zájem se s nimi potkat , aby řekli, co se v místě těsně před výbuchem dělo!! Oni snad byli vyslechnuti VOZ , ale všechno je zázračně tajné, takže se zveřejňuje jenom to, co se hodí!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žijí vůbec ti 3 lidé? Možná je mrzí, že se z nich nestaly mediální hvězdy...

   Vymazat
 15. Británie: Křesťanský pastor zatčen za to, že řekl, že manželství je mezi mužem a ženou

  http://svobodnenoviny.eu/britanie-krestansky-pastor-zatcen-za-to-ze-rekl-ze-manzelstvi-je-mezi-muzem-a-zenou/

  Brusel tvrdí, že by se státy EU měly znovu otevřít zahraničnímu cestování – ale jen pro očkované

  http://svobodnenoviny.eu/brusel-tvrdi-ze-by-se-staty-eu-mely-znovu-otevrit-zahranicnimu-cestovani-ale-jen-pro-ockovane/

  Průzkum: Téměř polovina francouzské veřejnosti podporuje vojenský zásah k obnovení pořádku

  http://svobodnenoviny.eu/pruzkum-temer-polovina-francouzske-verejnosti-podporuje-vojensky-zasah-k-obnoveni-poradku/

  OdpovědětVymazat
 16. Zase se nám jako už několikrát schyluje k "protestní" volbě a kolikrát jsme již byl podvedeni a znova si naběhneme!!! Platí ten nápis z podzemních garáží v Brně,kde bylo napsáno: "Kdyby mohly volby něco změnit, tak by je už dávno zakázali!!" Je to smutný příběh a připomínám také známý výrok W. Churchilla,o průměrném voliči, který byl velice nelichotivý a v podstatě řekl, že jsou volby v rukách "blbců" , kteří se vždy nechají nějak zmanipulovat a to se jmenuje "demokracie"!!! Jenom se zase na stole objeví ta kardinální otázka, jak to udělat jinak? Tak půjdeme k volbám a nevím jaká bude po těch předvolebních tanečcích účast ve volbách, protože mnoho lidí si uvědomí, koho volí a zase budou nadávat, že já tam chodil a že jsem jim do té urny raději nehodil nějaký kus lejna!!! Takových "báječných" stran a jejich uskupení a jeden lže více, než ten druhý a prolhaná ČT nám "hnojí" mozek každý večer a to si povinně platíme!! Máme, co jsme chtěli a už 30 let a ještě nějaký čas to vydrží!! Možná , že přijde nějaká změna v technologiích a uskupení společnosti jako takové, ale nevím, zda k lepšímu, to si nedovedu prognózovat a snad je nad námi "něco" vyššího a možná se stane nějaký zázrak!! Už by byl potřeba jako sůl!!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.