Reklama

čtvrtek 27. května 2021

Ukrajina a Západ se de facto účastní druhé světové na straně nacistů - MZV RF

Vladimír Gladkov

27. 5. 2021  politnavigator
Akce Ukrajiny a zemí Západu ohledně přepisování historie, diskreditace sovětských vojáků osvoboditelů a heroizace nacistů mohou být de facto přirovnány k jejich účasti ve druhé světové válce na straně Hitlera.
Během briefingu to prohlásila oficiální zástupkyně MZV RF Marie Zacharová, oznamuje korespondent PolitNavigatora.

"Zaznamenali jsme rozsudek, vynesený 29. dubna Galičským okresním soudem Lvova vůči studentovi, který poléval 5. února červenou barvou památník Banderovi … Za tento čin dostal mladík čtyři roky vězení (trest byl změněn na dvouletou zkušební lhůtu). Hodnotíme toto rozhodnutí jako další příklad selektivního soudnictví, tvrdého vypořádávání se s nesouhlasícími s politikou kyjevského režimu k očištění a heroizaci nacistů a jejich přisluhovačů.

Ve své podstatě se drakonický rozsudek lvovského soudu zjevně odlišuje od toho, jak se na Ukrajině reaguje na akty vandalismu, které staly pravidelnými, vůči hrobům sovětských vojáků osvoboditelů, kteří zahynuli při osvobozování Ukrajiny od fašistických uchvatitelů.

Uvedu několik příkladů: důsledné kroky na zničení Památníku bojové slávy ve Lvovu, zneuctění památníků Vatutina v Kyjevě a Poltavě, bust Žukova a mnohé další. Množství podobných incidentů, počínaje rokem 2014, vyrostlo několikanásobně. Přitom ani v jednom případě viníci nebyli nalezeni (patrně je ani nehledali), a tím spíše nebyli zaslouženě potrestáni", řekla.

Marie Zacharová zdůraznila, že země Západu provádějí tutéž politiku na diskreditaci sovětských vojáků osvoboditelů, což je pokusem přepsat historii a lze ji srovnat s pokračováním druhé světové války.

"Není možné očekávat ze strany západních ochránců kyjevského režimu patřičné hodnocení. Vždyť jinak budou muset reagovat na prováděné podobné hromadné účtování s historickým dědictvím v zemích Evropské unie. V Česku byl hlavní cílem místních vandalů dlouhou dobu památník osvoboditeli Prahy maršála Sovětského svazu Koněva, který zachránil za cenu života tisíců sovětských vojáků české hlavní město před zničením.

V Bulharsku zločinci se záviděníhodnou vytrvalostí poskvrňuji památníky sovětským vojákům. V Polsku získala válka s památníky opravdu lavinovitý charakter.

Všechno to přivádí na myšlenku, že Západ nejen podporuje boj s minulostí, ale také prostřednictvím přepisování historie druhé světové války se jí prakticky účastní", dodala Zacharová.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

41 komentářů :

 1. PODPORA ZÁPADU BANDEROKSINDLU A JINÝM FAŠISTŮM JE VŠEOBECNĚ ZNÁMÁ.....ANI UDAVAČ HAVEL NEZAOSTÁVAL!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zubozena OS ktera je zlymi elitami,ktere na ni pouzivaji ohlupovani mas

   6 prioritami rizeni zblblych mas na DRUHE PRIORITE jejich podleho rizeni tj zkreslovani a demolovani historie, mlci.
   Nevi,ze cilem tohoto ohlupovani je si vykoledovat valku a historie zlych nadlidi mozna novych SS smrtihlavu tzv samozvanych ELIT si bude muset narod,ignorujici dejiny je zopakovat k cemuz je hnana dokonce tato OS Obcanska spolecnost dokonce i zvolenymi "zastupci",kteri ve skutecnosti zadnymi zastupci nejsou,ale jen obycejni zlodeji pvykradajici jeji aktiva a penize vadnymi zakony zlocincu a zlodeju.

   Vymazat
  2. Vsimli jste si,ze pry KDU csl chtela vyradit z provozu naseho andilka

   v rade TV ,ktery jak to vypada prisel na jejich smlouvu se SATANEM GR TV a nyni to vypada,ze snad i zalozi hnuti VULE LIDU JE VULE BOZI,
   kde hlavni atrakci budou KSH tj Krestansko Socialni HODNOTY.
   Neni divu,ze se NPV lidu meho volicskeho potencialu premenuje na BODY NARODNIHO ZAJMU, co tam stoji je tak atraktivni,ze 40% tech,kteri nejdou k volbam,protoze se neciti nikym 31 let zastoupeni by po tom chmatlo nebot by mohlo byt i zastoupeno pak v novych politickych subjektech,ktere by spolkly škodnou jako je KDU -csl,padajici uplne impotentni CSSD a mohl by se pod ni objevit i ANO,BUDE MI LIP,ktery pry zadny program nesmi mit, nebo ho nesmi ci neumi sestavit,pry by ho pak musel zkusit splnovat a to by mu jeho ASPENBABUSERES pry nedovolil,on je totiz tez pod satanisty,ci co,ze se mu ted uz nic nedari,nebo jak to s tou jeho padajici hvezdou vlasne je!?!

   Vymazat
  3. I my máme zde fašouna sloužícího za MZ Zvorálka v oblasti energetiky Vav... , který schvaloval upalování rusů a házení jich do příkopů. A ten ministr kultury dnes bude něco vykládat, že nemá rusy rád. Je to ubožák, který za totáče přednášel ML v Ostravě.

   Vymazat
  4. Jakov Kedmi, bývalý šéf izraelské vojenské speciální služby NATIV: „Všichni se domnívají, že Rudá armáda spolu se spojenci osvobodila evropské státy od nacizmu a fašizmu. Je to omyl. Rudá armáda se spojenci osvobodila evropské státy od německé okupace. Nacizmus a fašizmus v Evropě zůstal.“

   Vymazat
  5. Kedmi casto dela objevy samozrejmosti..Ma asi hodne pratel na popularizaci. Fasismus se prestehoval do USA a odtud pak zpet do snad celeho sveta postupne..
   Kde vladne oligarchie tam jsou stedre podminky pro takovy vyvoj,ktery jinam neni snad mozny....

   Vymazat
 2. Však to jsou nacisti co si říkají demokraté mají stejné cíle jako hitler.

  OdpovědětVymazat
 3. Feriho kauza? Ruská stopa! Bojovnice s dezinformacemi má jasno

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Feriho-kauza-Ruska-stopa-Bojovnice-s-dezinformacemi-ma-jasno-665337

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přístup vlády ČR k dlouhodobému dění na Ukrajině po roce 1989 je poplatný zadnicolezectví ve prospěch války proti Rusku vedenému inteligentním Putinem.
   Přece není nutné podporovat kamarády Hitlera co za druhé války prosluli jako řezníci a náckové a mají na triku statisíce mrtvých židů,poláků,rusú,čechů i ukrajinců.Ti byli často ubiti Benderovci jako zvířata.Čeští ministři zahraničí přeci mohli držet klapačku a nemuseli Ukrajinu za ten všeobecný bordel a podporu války, násilí nácků a fašistů proti Rusku - chválit. Je mi z toho zle.

   Vymazat
  2. tomas Kdyby jen ubiti já sem viděl co ta fašounská svoloč dělala s civilisty nic pro slabé povahy.

   Vymazat
  3. 11,47
   Viz upalování lidí v Oděse.

   Vymazat
  4. 11:50 To též ale za 2 sv co dělali banderovci s civilisty.

   Vymazat
  5. 12,31
   A dneska se tady věčně zlitý netáhla z Banderostánu""""úspěšně"""množí:-/////

   Vymazat
  6. 14,35
   Ty seš na tom s Q54 stejně,jako Dolfa a Evka Braunová.-)

   Vymazat
 4. Pozornost si rozhodně zaslouží i kauza zmetka Feriho a jeho
  prasečího chování k dívkám a ženám. není náhodou že se tací
  pacholci zjeví ve stranách ohánějících se ctí a morálkou v televizi při každé příležitosti. Zajímavé je ,že knýše Tatrman svého mladšího soudruha chválí dál a jeho počínaní nepokládá za nic nenormálního. TOP je strana pro ctitele
  velkokapitálu a jeho privilegií. Sápat se na ženy a dívky
  je podle šmejdů z TOP normální. To ale přece žádný
  nezakomplexovaný muž dělat nemusí. Ví jak se má k ženám chovat. Podivuhodný byl popis dívek napadených Ferim ústně
  který svědčí o zvyku zneužívat své postavení politika k prasárnám,urážkám a vydíráním. Fuj mu hajzlíkovi i jeho
  učiteli Tatrmanovi,který je zřejmě stejným hovádkem.
  a

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Knýše si ještě si pamatuje od tatínka, že dříve mělo panstvo právo první noci. Zda to však skutečně neprovozovalo panstvo i dále není jisté. Jak by dopadl před sedmdesáti lety soud děvečka versus pan kníže si asi netřeba představovat (asi by k němu ani nedošlo). když i dnes je místy cítit výsměch "naivním husičkám" a Ferri je rovný chlapák, který odstoupil a choval se jen nevhodně.

   Vymazat
  2. Nejlepší na tom je že vedení fakulty kam tento típek chodil se přiznalo že o těchto večírcích vědělo. Vlastně ho mu poskytovali krytí. Jenom čekám kdy ten ferina prohlásí že je to vůči němu rasismus.

   Vymazat
  3. Vsadím se, že ho musí děsně srát že nežije v USA. Tam by byl za hrdinu a holky co si pustili papulky na vandry by měli problém, tady ho má on. A velkej.
   Bublina holt praskla. A nic jiného, než bublina; obal kolem ničeho; nebyl - jaká politická stopa po něm zůstala? Nic.

   Vymazat
 5. Konec ? Druhé světové války zapříčinil jen klid zbraní ,ale semínko nacismu mohlo růst.50léta byla první napadení a ve společnosti dál vzkvétalo .Vzpomínám v 70tých letech na náladu ve společnosti a rok 1989 otevřel možnost nacizmu silně zakořenit ! Dnes máme na všech kanálech filmy z doby německé nadvlády v mantlu SS. Mladí jsou fascinováni Hitlerovým socialismem , díky TV a současným filmům.Kam to povede ,ukáže blízká budoucnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spartaku,clenum komunisticke strany bylo pry vedenim zakazano

   bojovat tady za mir a proti zlym samozvanym tzv ELITAM,drive nadlidi SS,kteri znovu chteji cenzuru a otevreni obrovskeho koncentraku v podobe nasi republiky,kde si dokonce odhajlovali v prdlamentu policejni stat vnitraku CSSD klamacka a otisky prstu misto vytetovanych cisel,ktere onehdy byli v koncentraku u tamni obsady.

   HISTORIE SE MA OPAKOVAT ZVOLENIM HNATU A PRAZDNYCH LEBEK

   ktere budou volit zejmena starsi spoluobcane,aby byli za to svymi vnuky okradeni o kvartyr a umreli ve stoce.
   Je to pravda,ze proto byl clenum KSCM zakazano se ucastnit zdvihajiciho se vetru ODPORU,aby neprerostl ve vichrici zmeny.

   Vymazat
  2. 14,15
   Zase ti hlupáku jazyk předběhl myšlenku?

   Vymazat
  3. 14/15 unknowne ja uz jsem herec ve filmech pro deti davno

   nepotrebuji angažma ,jestli mas deti pust jim KTRECEK a TELEVIZE je to ktesleny film pro deti.
   V posledni dobe se zabyvam reklamou,
   Hledam politicke subjekty,ktere by zastupovaly NARODNI ZAJMY a vsechny volice.
   Prozatim jsou ty narodni zajmy 4 v NPV,ale je to sila.
   Skoda,ze pani pirati neumeji otevrit diskuzni rubriky na svem webu,ktery jim platim jako obcan a jejich sympatizant a zas muze vsechno schlamstnout ta svoboda a prima demokracie ihned pripadne pan samuraj SPD!To by ho udivilo,nebot pry zadne volice nechce.
   Ale to bude asi pomluva ,co?
   No ni?.

   Vymazat
  4. Dokud budou existovat nadnarodni monopolni banky , konglomeraty tak bude fasismus..Nejen podle jmena..
   A spoustu propagandy a odmen, pro ty dole ,aby se snazili..
   A zatim Rusko a Cina poskytuji jeste i dost prilezitosti se za hlucne nepratelstvi a nenavist mit dobre..Kdyz taky jeden nic neumi,ani nemuze vzhledem ke svym "schopnostem", nabytym protekci vsude. ..
   Rusove si to v nasem pripade trochu zjednodusuji.
   Akce jednotlivcu hazeji rovnou na cely narod.
   Pritom vi dobre, kdo je ovlada.
   Ani zeme zapadu, Zacharove,nejsou nic takovyho a pominout ty miliony ,kteri jsou obetmi,zrovna jako ty pomniky neni nic moc..
   Tedy vyjmenovat ty hlavni a hlavne jejich cinnost by jiste pomohlo.
   Hlasky proti Usa to jo,ale potom bezet do Svajsu na mile setkani s tim hlavnim..
   Kde tim potvrdi bajdena,jako legalne zvoleneho presidenta..Asi hlavni duvod setkani,z kteryho se tak stava kasparovsky predstaveni..
   A rolnicky pokrytectvim zacinkaji...
   Kdyz Putin je zvolenej bez podvodu..
   Tedy dva legalne zvoleni rovnocenni predstavitele statu..
   A tak se rusove dostavaji nekam, kde by nemeli byt.
   Kde rychle mohou ztratit tezce nabyty respekt a prestiz. Moralni prevaha v boj za pravdu a proti vsem zlocinum ,se pak snadno a rychle ztraci.
   Hysterie velmi hlucna a povahou komunisticky jednotna a organizovana vladami ,parlamenty a medii atd.se stupnuje. Nerozborna Hraz se to nazyvalo kdysi..
   Inu, EU tady neni navzdy, to vi kazdej internacionalni globalista a tak Zachran se kdo muzes ,nebot koryt asi dost ubyde..A v milionech..
   Hlavni je prave z toho duvodu ,povykovat ze vsech nejvic, jestli za fasisty, komunisty, cokoliv na tom nesejde..Vzdycky se tak povykovalo..
   A ulisne tuleni je soucast, k tem hlavnim ,aby jednoho neprehledli..

   Vymazat
  5. Za okupace se prý Čechům i Slovákům žilo dobře. Byla práce, byly filmy, kutura atd. Jen pár vlastenců trpělo na východě i západě, s židy jsme se vypořádali také. Po válce jsme jasně měli patřit k poraženým státům. Díky těm vlastencům se to nestalo. To podhoubí nácků tady celou dobu doutnalo až dnes ukazuje naší plnou nahotu!!!

   Vymazat
  6. Aby ne.Slovaci si znarodnovali zidovske a jine majetky,potom se preslo na Cechy.

   Vymazat
  7. 2,23
   Gott mit Uns!
   Co to meleš?!

   Vymazat
 6. Belorusove maji stesti,ze jejich vyzvedacum neveli nasi spioni

  to by ten Hamas vzkaz dostali piloti az za 7 let,neni liž pravda?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,04
   A možná i později,to podle notiček zadavatele a pružnosti jejich čučkařů.-)

   Vymazat
 7. Nestihám.
  Nevím jestli to zaznělo,ale na Ukrajině byla a asi je,dosti velká komunita Německy mluvících občanů.Nevím kde se vzala na Ukrajině a mám to doložené,že už 15 století a dále se tam objevují.Pak došlo k jejích vysídlování,mnoho jich přišlo na Slovensko někdo v 16 století,něco na Oravu,něco kolem Kremnice,Horná Štubna.Oni vlastně vítali na Ukrajině Němce jako bratři,něco jako u nás sudeťáci.

  OdpovědětVymazat
 8. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou rakovinou světa, zvláště v této době , kdy podvodně zvolený prezident USA zjevně trpí stařeckou demencí, kdy často neví kde je a čí je a tenhle "Alzheimerem a Parkinsonem" postižený kašpárek ovládá raketojaderné kódy !!

  OdpovědětVymazat
 9. Za "svobodu" a pád režimu jedné strany musíme poděkovat především Gorbačovovi, protože to je ten člověk , který se domluvil s Reganem o sjednocení Německa a pádu železné opony a odpoutání vojenských bloků od sebe!!Politické změny v satelitech Moskvy byly důsledkem těchto změn!! Bez Gorbačova tady mohli být "komunisté" u moci ještě několik let a to bychom si ještě "užili" těch kanců a také mohlo dojít ke globální válce, bohužel té poslední pro civilizaci!!
  Letiště v Praze by mělo být pojmenováno po Gorbačovovi, protože to je ten člověk, který nám přinesl svobodu, bez něj by se tady ještě dlouho nic nepohnulo a to lze snadno doložit!! Jenomže Gorbačov je komunista a Rus a takové jméno by asi neprošlo, takže se bude nadále jmenovat po Havlovi, který nám svobodu nepřinesl, spíše se projevil jako kontraverzní osoba v roli prezidenta , jeho disidentské zásluhy nehodnotím!Havlovi mohu jenom přiznat jistou roli při "sametovosti" v listopadu 1989, protože "lynčovány" by zase mohli být nevinní a ty bolševické "tasemnice" by zůstaly nepotrestány / což jsou dodnes a to lze Havlovi vyčíst!!/,jak se při revolucích zhusta děje!! Zrovna tak "komik" Kocáb, před nim by se jistě Ruská armáda tady pokakala a utekla nazpět do SSSR!! To může říci pouze hlupák!! Bez Gorbačova a povelu z Moskvy by se tady nepohnul v Milovicích ani lístek na stromě!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodný člověk 18:08
   Tak opravdu nevím. Je to sranda, nebo to myslíte vážně?

   Vymazat
  2. Nevím proč tohle z 27. května 2021 21:10 pan Dvoýák smazal. Dávám to znovu.
   Hodny clověče 27. května 2021 18:08, Gorbačov nepochybně přispěl ke zhroucení komunistického režimu a rozpadu SSSR. Že nám to přineslo svobodu, je ovšem nesmysl. Namísto "vlády jedné strany", která byla rovnostářská, máme tu nevybíravou samovládu peněz. Svět se nestal bezpečnějším. Naopak. Ke všemu, jsme jako stát zchudli, upadli do ještě hlubší podřízenosti a bezvýznamnosti. A vy, vy tady píšete cosi o svobodě. Nedohlédnete dál, než za svoje pocitečky. Žijete v bublině z propagandy. JiH

   Vymazat
 10. Naše společnost, o které se říká, že je rozdělená, tak není rozdělená na ty, kteří mají rádi Washington, a na ty, kteří mají rádi Moskvu. Ale je rozdělena na ty, kteří jsou slušní, korektní, normální, přemýšliví, schopní argumentovat, a na sprosťáky. O těch není dobré dlouho filosofovat, protože o ně se může člověk leda ušpinit!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodny clovece 27. května 2021 18:10, tak jste si rozdělil společnost Vy. Těch dělicích čar je mnohem víc. Vaše teze, že o sprosťácích není dobré dlouho filosofovat, když o ně se může člověk leda ušpinit, mi připomněla poznatek vědy, že přehnaná hygiena škodí, protože důsledkem je oslabení imunity.
   Takže z ušpinění až takové obavy nemám a byl jsem pobaven, když v diskuzi přispěvatel vytýkal druhému, že chodí na „kavárenské" weby a ten takový svůj „hřích“, vehementně popíral. Já bez rozpaků přiznávám, že sleduji zpravodajství ČT 24, a nahlédnu třeba i do Britských listů a podobných.
   Ne kvůli tomu, že mistr SUN (Sun-c') soudil, že nepřítel má být držen na dohled. Proto, že vědět, je předpokladem rozumné orientace. Jistoty přesvědčení. JiH

   Vymazat
 11. Pane Dvořák, opět se tady "poblil" Unknown , je potřeba uklidit , děkuji.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 13. 9,59
  Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!

  OdpovědětVymazat
 14. Unknown 28. května 2021 9:59, bylo vám odpovězeno! Jsou dvě možnosti. Buď jste blbec neschopný sledovat reakce na své příspěvky, nebo špiníte promyšleně, spoléhajíc na nepříliš soustavné účastníky diskuze. Obě možnosti ukazují na vaše kvality. Blbec podrazák. JiH

  OdpovědětVymazat
 15. Z důvodu nedostatku popravčích čet za války na Ukrajině bylo osloveno na pět set obyčejných Ukrajinců zda by nevypomohli při likvidaci svých spoluobčanů. Odmítlo jich sedm! VIP 🥴

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.