Reklama

pondělí 17. května 2021

Univerzální metoda aplikována v kauze Vrbětice

17. 5. 2021
Univerzální návod nepříliš tvůrčím způsobem aplikovaný v kauze Vrbětice. Děkuji za upozornění Jana Schneidera a stránku Vlkbloguje.
https://www.youtube.com/watch?v=675SexarSis&t=1s


51 komentářů :

 1. Ondráček: Z Vrbětic se stává dobrá fraška, za ztracené samopaly asi taky může Čuk a Gek z GRU

  https://cz.sputniknews.com/20210516/ondracek-z-vrbetic-se-stava-dobra-fraska-za-ztracene-samopaly-asi-taky-muze-cuk-a-gek-z-gru-14507033.html

  Zeman označil Babiše za svého možného nástupce na prezidentský post

  https://cz.sputniknews.com/20210517/zeman-oznacil-babise-za-sveho-mozneho-nastupce-na-prezidentsky-post-14511338.html

  NATO nacvičuje útoky na Rusko a Bělorusko, prohlásili v Minsku

  https://cz.sputniknews.com/20210517/nato-nacvicuje-utoky-na-rusko-a-belorusko-prohlasili-v-minsku-14510266.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 11:44 Dyslektiku, nezapomeň na oběd, ať ti mechcípne hlady ta poslední buňka, co ti živoří v budce.

   Vymazat
  3. Uz toho prosim nechte, neni to ani sranda,
   Fsicki preci uz vime davno, ze Putin je sicak, vrah nevinatek (rikava Bidet) a jeste neco, ale to uz jsem zapomel....ohledne tec sampalu z Vrbetic, to se jeste jednou vyvrbi.

   Ale vazne, jestli Zeman chce fakt Babise, mam z toho strach, protoze se to v cem jsme bude opakovat, pokud se Nemci nedohodnou s Ruskakama, cili az bude dodelan NS 2, Preci za dnesniho stavu je Babis extreme vydiratelnej hlavne z "lepsi casti EU"

   Takze nekdo z medii keca nebo to Milosovi "hrabe" nebo a coz je pravdepodobnejsi, Milousek strasi Piraty

   Vymazat
  4. Basos Nám konzervativním lidem nic jiného nezbude než ho volit. Furt je pro nás menší zlo než liberální šílenci.

   Vymazat
  5. 10;59
   Cedník a to je dobře nebo špatně,pokud USA nacvičují útok na ty dva chcipaky, Rusko a to druhé rusko??

   Vymazat
  6. Zeman ma mozna pocit, ze by Babis, jako pragmaticky byznysmen, pokracoval v ekonomicke diplomacii "vsech azimutu". No ja nevim, zatim nam vytahl z kapes desitky miliard za fotku z Trumpem. Kazdopadne z dalsich pravomoci zbyva uz jen jmenovano toho nebo onoho a kladeni vencu. Ze by se Babis sprajcl pri jmenovani ministru nebo profesoru jako Zeman je asi utopie. Ani si nemyslim, ze by mel koule jmenovat urednickou vladu pri nejake vladni krizi. Takze moc nechapu, co kdo od Babise vlastne ocekava. A ani vlastne nevim proc by to Babis mel chtit.

   Vymazat
  7. 13:16 Pokud se mě ptáš na takovou otázku tak si rozumu mdlého.

   Vymazat
  8. u vrbetic nasli pasy Pata a Mata tak jako u WTC pas ztratil muhammad Atta😂😂😂

   Vymazat
  9. 17.15 Porošenko se chlubil pasy zadržených vojáků pravidelné ruské armády jako důkaz o jejich přítomnosti na území Ukrajiny...VIP 🥴

   Vymazat
  10. Jestli Zeman otevřeně podpoří Babiše ve volbách na hrad, tak to má Babiš prohrané. Říká se tomu "polibek smrti". Zatím vždy když někoho podporoval, tak ten dotyčný měl smůlu.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:44 Ne, tím jsi přeci byl ty.

   Vymazat
  2. 11:46 Dyslektiku, To máš taky od starý??? Zkus se občas vykoupat.

   Vymazat
 3. Unknowne, myslíš si, že když se nazveš "neznámým" a napíšeš to anglicky, že vypadáš jako inteligent. Z tvých příspěvku lze odvodit, že jsi havlozmrdský kretén. Ale nepřestávaj, každá diskuze musí mít nějaké hovado, které pobaví ostatní. Tak přitlač.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:08 Dyslektik, neví co to je inteligent, doteď po mě loudí, ať mu vysvětlím co to jsou ty identifikační údaje. Hahaha.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. V roce 2030 zajímalo jednoho nadšence vědět, kdo že tobyl ten Václav Havel? Ale nikdo o někom takovém nevěděl. Až potom našel v jedné obsáhlé encyklopedii tento text: Václav Havel - nevýznamný politik z dob éry Karla Gotta. Jednou při průjezdu vesnicí se Havlovi zachtělo na záchod. Řidič zastavil a volá na babičku: Babičko, mohl by si pan prezident u vás dojít na záchod ? - Nemohl ! - Ale babičko, pan prezident je také člověk, dovolte mu to ! - "To zrovna," říká babička. " Dozví se to Fero Fenič, udělají mi z kadibudky pamětní síň Václava Havla a já budu chodit srát do kopřiv !"

   Vymazat
  4. 13:30 Dyslektiku, k čemu je ti svoboda na uzavřeném oddělení, kde za oloupaný banán opisuješ nablbá hesla z nástěnky.

   Vymazat
 4. ty sice splňuješ všechna tebou výše stanovená kriteria. Ale my kdejakého haj..zla nebereme.

  OdpovědětVymazat
 5. „Trump nesměl vyhrát, aby vznikaly kauzy typu Vrbětice.“ Zpravodajec Pelz: Lež o Rusku vyvrácena, vyrobí se nová. Je to úmysl
  17.05.2021 6:17 | Rozhovor

  Skripal, Navalnyj, Vrbětice apod. Jakmile jeden příběh nepodložený důkazy doznívá, přijde jiný, podivuje se bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a exvelvyslanec Petr Pelz. A nepovažuje to jen za „šlendrián“. Že by kauza Vrbětice za Donalda Trumpa nepřišla? „Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo,“ uvedl Pelz pro ParlamentníListy.cz. Podivil se, že šéf BIS Koudelka chválí premiéra Babiše. „Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?“ ptá se v té souvislosti.


  Určitě vás jako bývalého šéfa Vojenského zpravodajství zaujalo, co se v Česku v minulých dnech strhlo kolem více než šest let starého výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích. Jak to na Vás působilo?


  Normálně se k událostem domácí politiky nevyjadřuji, protože se zabývám zahraničně-bezpečnostní tématikou, a ta mne zaměstnává nad míru. Zde činím výjimku, neboť se domnívám, že „Případ Vrbětice“ tak, jak je dnes předkládán veřejnosti, je událostí původu zahraničního. Naprosto totiž zapadá do série fantastických tvrzení amerických politických představitelů a médií hlavního proudu. Posuďte sami: Saddámovi vojáci vytahovali v Kuvajtu nedonošené kojence z inkubátorů (1991), Srbové prováděli v Kosovu genocidu (1999), Saddám měl zbraně hromadného ničení a podporoval Al-Káidu (2003), Kaddáfí rozdával vojákům prezervativy, aby mohli bezpečně znásilňovat (2011). Od událostí v Kyjevě v zimě 2014 je pak cílem výhradně Rusko - Rusové vojensky obsadili Krym a následně sestřelili malajské dopravní letadlo, řezník Asad plynuje v Sýrii vlastní lidi (nepřímo Ruská federace), agenti ruské GRU tráví v Bulharsku Emilijana Gebreva (2015 „obchodník z Vrbětic“; žije) novičokem, v Salisbury Skripalovi novičokem (žijí), Trump je ruský agent, Rusové roku 2016 hackli server Demokratického národního kongresu (DNK), Rusové v Afghánistánu platí odměny Tálibánu za zabité Američany, Navalnyj byl otráven novičokem (žije) a tak dále. Jedná se o tvrzení neprokázaná (například let MH17), americkými bezpečnostními orgány následně vyvrácená (například Trump jako Putinův agent) až po drze pitomá (odměny Tálibáncům).

  OdpovědětVymazat
 6. To je opravdu pořádný výčet amerických verzí událostí, které měly a mají k pravdě poněkud dál, než by bylo záhodno. Máte nějaké vysvětlení pro to, proč se takové informace, jejichž pravdivost se zpravidla neprokáže, objevují docela plynule jedna za druhou a jakoby na sebe navazují?

  Všimněme si: Vždy, když se schyluje k tomu, že by se obvinění veřejně ukázala jako lež, tato je bez dalšího opuštěna a vyrobena nová. Nikdo nic nezpochybňuje, nevysvětluje, neomlouvá se. To, že se jedná o nepřerušovaný řetězec tendenčních tvrzení, je nepřímým důkazem, že nejde o šlendrián, ale o jasný úmysl. Většinou se ukáže, že věc odhalila „nezávislá skupina internetových vyšetřovatelů“ Bellingcat, která, zdá se, toho ví víc, než všechny zpravodajské služby světa dohromady.

  Pan prezident Václav Klaus ve svém prohlášení k případu Vrbětice z 19. dubna 2021 mimo jiné píše: „Věřím, že kdyby v amerických prezidentských volbách znovu vyhrál Trump a byl dnes prezidentem, opožděná kauza Vrbětice by nenastala“. Nuže, já myslím, že je to ještě horší. Donald Trump nesměl vyhrát, aby vzniku kauz, jako jsou Vrbětice, nic nebránilo.

  Když premiér Andrej Babiš spolu s ministrem vnitra Janem Hamáčkem opakovaně prohlásili, že existuje jen jediná vyšetřovací verze výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích, k čemuž se přidává sněmovní Výbor pro obranu, není už důvod zabývat se jakoukoli jinou, jak o tom hovořil prezident Miloš Zeman? Vy sám máte nějaké nejasnosti či pochybnosti?


  Začnu odzadu. Každý, kdo nečetl zprávu Policie ČR či bezpečnostních a zpravodajských služeb (dále Služeb), musí nutně mít pochybnosti. Slyšel jsem pana prezidenta Zemana a slyšel jsem různé poslance, kteří všichni byli údajně seznámeni se shrnujícími zprávami popisujícími tuto kauzu. Někteří tvrdí, že důkaz o pachatelích obsahují, někteří tvrdí, že ne. Připouštím, že někdo je od přírody více pochybující, někdo méně, ale v tomto případě musí prostě jedna skupina lhát. Důkazy buď jsou, nebo ne. Nejasnosti mám i z toho, že nikoho nezajímá, co se mělo s municí a zbraněmi stát. Sdílím pobouření nad smrtí dvou českých občanů, ale nerozumím bohorovností nad tím, koho měl vrbětický arzenál zabíjet primárně.

  OdpovědětVymazat

 7. Ředitel BIS Koudelka se následně vyjádřil o Andreji Babišovi, že takhle se má chovat správný premiér. Co vás v souvislosti s pochvalou podřízeného nadřízenému napadá?

  Považuji to za jednak velmi bizarní, jednak za velmi podezřelé. Kdo koho vlastně řídí? V této souvislosti nemohu nevyjádřit určitý druh nervozity spojené s osobou pana Koudelky. Co si mám myslet jako občan země, jehož ředitel kontrarozvědky obdrží vyznamenání od ředitele rozvědky jiného státu?


  Třeba, že slouží víc jí než vlastní zemi? Ne, o tom nebudeme spekulovat. Pojďme dál. Předsedkyně Výboru pro obranu Jana Černochová, poté, co se seznámila s utajovanými informacemi, konstatovala, že důkazy jsou jednoznačné a že Vrbětice byl politický státní terorismus. Co si myslíte o jejím výroku?

  Jak již jsem řekl, někteří jiní se zase domnívají, že důkazy neexistují. Můj výklad všeho je, že jde o matení pojmů. Důkaz ve smyslu právním patrně neexistuje, to by nějak prosáklo. Služby nezacházejí s důkazy, ale s více či méně kvalifikovanými odhady. Paní poslankyně ovšem svoje tvrzení velmi oslabuje tím, když říká, že šlo o terorismus. Terorismus je definován zcela jinak, a tak nevím, zda paní poslankyně nezachází s termíny volně i v případě tvrzení o jasných důkazech.

  Dá se pochopit, jak to ve skladu ve Vrběticích v podání firmy Imex a Vojenského technického ústavu, který byl majitelem a správcem areálu, fungovalo, když v každé normální zemi je obchod a skladování munice pod přísnou regulací a kontrolou státu?

  Nevím přesně, jak to fungovalo, takže se radši nebudu k této otázce vyjadřovat.

  Je běžné, že podobné případy jako výbuch ve skladu ve Vrběticích, se objasní až po více než šesti letech? A je pro vás uvěřitelná historka, že si někdo po letech všiml na kamerových záznamech dvou agentů, kteří jsou spojováni s kauzou Skripal z března 2018?

  Možné to jistě je, ale pokud jsem správně pochopil informace médií, zde se jedná o to, že šest let české státní orgány na nic podstatného nepřišly, až pojednou zahraniční entity (Služby nebo snad dokonce Bellingcat) odhalily ruské rejdy u nás. Dokonce to bylo metodou pokusů a omylů. Dne 10. října 2018 (opět říjen) přinesl Český rozhlas Radiožurnál pozoruhodnou informaci. Alexander Miškin a Anatolij Čepiga, které Británie viní z otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije, byli v říjnu 2014 pod falešnou identitou v Česku. V téže době přijel do České republiky i sám Skripal, aby se tu setkal s českými zpravodajskými důstojníky, jimž pomáhal i s odhalováním údajných ruských špionů. Českému rozhlasu Radiožurnálu to měl tehdy sdělit „zdroj ze zpravodajských služeb“. „Vypadá to, že Rusové měli komando a Skripala sledovali dlouho před pokusem o vraždu,“ řekl Radiožurnálu tento zdroj. Podle Bellingcatu je Miškin „lékař ve službách ruské vojenské rozvědky GRU“. Tak sledoval doktor Miškin Skripala, nebo vyhodil do povětří muničák ve Vrběticích? Nebo ty Vrbětice vzal en passant? Fantasmagoriím se meze nekladou. Co když Skripal školil české kolegy ve Vrběticích diverzním operacím? To byl vtip. Jenže, o co je šílenější než to, co je nám předkládáno?

  OdpovědětVymazat
 8. Čím by se dalo vysvětlit, že ruská strana má mezi svými agenty takové amatéry, že ti po zpackané akci ve Vrběticích byli nasazeni na další významnou akci v anglickém městě Salisbury proti dvojitému agentu Segeji Skripalovi, při níž také selhali?

  Nevím, jestli výbuch ve Vrběticích byla podařená akce, zpackaná akce nebo nehoda, ale myslím, že spojovat tyto putovní rozvědčíky s Vrběticemi je zpackaná západní propaganda. Což neznamená, že to nemohli být jiní Rusové. Když v tomto koutě Evropy prohlásíte, že zde působí množství ruských zpravodajských důstojníků, nikdy se nemůžete mýlit.

  Když BIS po dobu šesti let ve svých výročních zprávách, včetně jejich neveřejných částí, nikdy nezmiňovala kauzu Vrbětice, mohla to být taktika, nebo takhle to nefunguje? Prezident Zeman navíc upozornil, že ve zprávě BIS se píše, že neexistují důkazy ani svědectví, že by tito agenti byli ve vrbětickém areálu.

  Z médií jsem se dozvěděl, že informaci o spojení dua Miškin-Čepiga s Vrběticemi obdržely BIS a Policie ČR na přelomu října a listopadu loňského roku. Jako občan České republiky mohu pouze doufat, že naše státní orgány mají nějaký solidní důvod brát takovýto druh poznatku na zřetel. Například, že mají i něco jiného než „e-mail bez metadat“.  Napadlo Vás byť jen na chvilku, že by mohl být pravdivý článek Janka Kroupy ze Seznamu, že ministr vnitra Jan Hamáček plánoval jet do Moskvy, aby tam směnil utajení kauzy Vrbětice za vakcíny Sputnik V? Dalo by se vůbec něco takového utajit?

  Trochu teorie na začátek odpovědi. V ideálním světě mají Služby včas a objektivně informovat politickou reprezentaci, tak, jak praví zákon. Příjemci informace mohou na tuto informaci reagovat, nebo, dokonce častěji, vůbec nereagovat. I to je reakce. Tvrzení opozice a médií, že vláda chtěla kauzu „zamést pod koberec“ sice může být pravdivé, ale pouze v tom kontextu, že vlády všech zemí takto zametají pod koberec 99,9 procenta veškerých zpravodajských informací. Ještě v sobotu 17. dubna odpoledne měla Česká republika takovouto prognózu: „Možnost relativně výhodného příslibu kvalitní vakcíny, potenciál pro obchod Česká republika – Ruská federace, možný summit Biden – Putin v Česku a tak dále“.

  Dnes je to takto: „Máme odhalení bez důkazu, oboustranné vyhoštění bezmála dvou desítek diplomatů, ochromení českého zastupitelského úřadu v Ruské federaci, konec Českého domu v Moskvě a posměšky světa. Co v mezičase tvrdí Babiš, Hamáček nebo Černochová je zcela bez významu.

  Jak byste tedy shrnul to podstatné, co se v posledních týdnech v kauze Vrbětice odehrálo?

  Horlivý tisk nás ujišťuje, že vláda měla informace o Vrběticích k dispozici několik týdnů či dokonce měsíců. Přesto, dle tohoto tisku, měla i nadále určitý zahraničně-politický záměr směrem k Ruské federaci. Ponechme stranou pro účely tohoto rozhovoru, zdali správný či nikoliv. Kdo, jak a proč přiměl v sobotu večer 17. dubna vládu České republiky změnit úmysly tak radikálně, že způsobila možná největší krizi v nějaké zahraniční relaci v dějinách Československa i České republiky s výjimkou událostí souvisejících s okupací Československa nacistickým Německem? Před parlamentními volbami musí občané České republiky znát na ono „Kdo, jak a proč“ odpovědi. A také kdo a jak se na tom na české straně podílel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je zdroj:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Trump-nesmel-vyhrat-aby-vznikaly-kauzy-typu-Vrbetice-Zpravodajec-Pelz-Lez-o-Rusku-vyvracena-vyrobi-se-nova-Je-to-umysl-664206/diskuse

   Vymazat
  2. "Když v tomto koutě Evropy prohlásíte, že zde působí množství ruských zpravodajských důstojníků, nikdy se nemůžete mýlit."
   Dovolím si rozšířit: když prohlásíte, že v tomto koutě Evropy působí NEOMEZENE větší počet zpravodajců CIA, nemůžete se mýlit.
   Když prohlásíte, že v tomto koutě Evropy působí NEOMEZENE větší počet zpravodajců Mossadu, nemůžete se mýlit.
   Když prohlásíte, že v tomto koutě Evropy působí NEOMEZENE větší počet zpravodajců BND, nemůžete se mýlit.
   ---
   Co na tom, vždyť jsou to agenti spřátelených neznámých mocností, vysvětlí vám Koudelka. A skutečnost, že se kolem toho toho bezradně potácí čučkaři z BIS, neúprosně připomíná situaci z fousatého filmu Konec agenta V4C.

   Vymazat
 9. 12:19 Tak to tu máme Indického běžce a Běžce na vidle, neboli mentálně ochablého, či ochablou, Unknowna.

  OdpovědětVymazat
 10. Rozhovor s generálem Pelzem , bývalým velvyslancem v Afganistánu je hodně výživný a myslím, že by si měl Seznam začít dávat do "kasičky" na pokutu a to nejsem nijak jízlivý, ale báchorka o tom ,že Hamáček chtěl "vyměnit" Vrbětice za milion Sputniků a samit RF-USA je zcela na vodě a u soudu jistě dojde k řádnému ocenění, kdy můžete dostat hlavní cenu jako sedmilháři!!! https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Trump-nesmel-vyhrat-aby-vznikaly-kauzy-typu-Vrbetice-Zpravodajec-Pelz-Lez-o-Rusku-vyvracena-vyrobi-se-nova-Je-to-umysl-664206/diskuse

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:20 Dyslektiku, ty dneska sršíš vtipem, už jenom ta čínská kůltůrní revoluce, to byla prda.

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:25 Dyslektiku, používej v těch svých telegramech za každým slovem "stop". Bude to vypadat kůltůrněji.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:40 Dyslektiku, ty už si z toho všeho tak zblblý, že se pokládáš za każdého? A ju, vlastně, jednou jsi Unknown, pak Indický běžec, pak zas támhleten. Pořád se na tebe někdo lepí, jenom sestra s injekcí se ještě netrefila.

   Vymazat
  2. 15:00 Tohle si nech na duhovy pruvod.

   Vymazat
  3. 15:32 Dyslektiku, to je přeci VAŠE oslava,tak laď formu svěrače a nevnucuj se, se svými touhami.

   Vymazat
 14. Nad tím videem se dá i pousmát, jakkoliv hořce.
  To však ona akce zn.: "Dva výbuchy u Vrbětic" již až tak ke smíchu není.
  Totiž to, že zdejší stát a jeho bezpečnostní složky bez potrestání viníků dlouhodobě připouští, (a) aby byly "privátu" pronajímány sklady výzbroje a munice (dílem i té zakázané mezinár. úmluvou), (b) aby nečinně přihlížel k nelegálnímu vývozu této výzbroje a munice do zakázaných regionů, (c) aby tyto sklady dokonce ponechal nezabezpečené proti "vniknutí nepovolaných osob" ... nemůže ponechat člověka, aniž by nebyl vážně zneklidněn. Kde tedy je odpovědnost státu a jeho složek?
  A to, že zdejší šlendrián může být i zneužit k bezprecedentní provokaci proti Rusku je už pobuřující.
  To za přihlížení těch z politiků, kteří se snaží zachovat odstup, a jásání těch druhých (podporovaných mediálními presstituty), kteří se nad rozbíjením dvoustranných vztahů k Rusku přímo radují, jakoby nad Ruskem vítězili ve svých válkách. Vedených leda v kelímku na vyplachování huby.

  OdpovědětVymazat
 15. Je pozoruhodné, že ani po jednom z údajných ohňojstrůjců PČR nepátrá, žádný Evropský zatýkací rozkaz, mezinárodní zatýkací rozkaz, nic, ticho po pěšině. Jinými slovy to by tak ještě chybělo, abychom je někde chytli a dostalo se to před soud.

  OdpovědětVymazat
 16. je tu prilis mnoho unknownu clovek nevi ktery je ten "spravny" jestli jedna a tataz osoba jen meni
  podpis jako JiP, VIP, RIP, DIS, HIS, CIS a PISS😂

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:47 Ten pravý má podivuhodné znalosti Čj i názory.

   Vymazat
  2. 17.27 Ten správný unknown nad nás vyjmenované neobyčejně vyniká a nelze ho tady s nikým zaměnit. Je tu se svými názory osamocen a občas se sám podpoří jako Indický běžec...VIP 😀

   Vymazat
  3. nejen ten "pravy" unknown ma podivuhodne nazory🤮🤮🤮

   Vymazat
 17. 17:51 Dyslektiku, nepřekáží ti při tom psaní vodovodní řad, nebo plynová roura? V tom výkopu pro tebe, jako ukrajinského externistu, moc místa jistě nezbývá.

  OdpovědětVymazat
 18. kde je reportaz o zido arabskych bojich?

  OdpovědětVymazat
 19. to jsem zvedav kdo se prvni odvazi kritizovat lzrael za boje v palestine?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Izrael bojuje v Palestine? Jak jsi na to prisel?

   Vymazat
  2. Stát Izrael se rozkládá na území, které se od biblických dob zove Palestina. Asi tak na to přišel.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Re (22:58):
   Palestinský region byl dlouho před příchodem semitských judaických kmenů mj. obýván i árijskými Pelišejci (či Filištýny), podle nichž to území pojmenovali. Příslušníci židovských kmenů nenáviděli ty Filištýny za hrob (jak jinak?) ...
   Usilovali totiž o postupné a násilné zábory cizího (filištýnského) území. A to poté, co se po vyhnání snažili z Egypta usídlit ve "své zemi zaslíbené". (Do toho Egypta se jako nomádi dostali "na zádech" dobyvačných Hyksósů, kteří okupovali Dolní a Střední(?) Egypt po 3 staletí než byli odtud vyhnáni).
   Po vyhnání z Egypta a usazení v Judě tu oblast Židé obývali po dobu ca. 15 století, aby po prohraných galilejských válkách svůj stát a státnost ztratili. Do oblasti se pak jako nájezdníci dostali Féničané a Arabové (dnešní Palestinci), kteří ji časově souvisle obývali od ca. 5. století dosud, tj. také po dobu přibližně stejnou, jak to bylo v případě židovské populace, která odtud ovšem úplně nezmizela, jen byla silně početně oslabena. ...
   V době opětovného založení židovského státu Izrael v r. 48 jich byla na mandát. území Palestiny ca. 1/3 či 1/4 celkového počtu obyvatel a spolu s arabskými Palestinci tam žila v poměrně bezkonfliktním soužití. ...
   To se změnilo nedlouho předtím, v souvislosti se vznikem světového sionismu a vyhlášení jeho cílů, ale to je již jiná (a hodně smutná) povídka ...

   Vymazat
 20. Opět mne překvapila akceschopnost OSN, vyhlásilo embargo Barmě. Jeruzalém je mimo, ten se řešit nebude.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.