Reklama

neděle 9. května 2021

Už zase tluče bubeníček (projev spisovatelky Lenky Procházkové na dnešní demonstraci proti fašizmu)


Lenka Procházková 
9. 5. 2021  projev na dnešní demonstraci proti fašizmu na Václavském náměstí v Praze


Válka není vůl. Válka je peklo!

I když ubývá lidí, kteří ji zažili, jejich svědectví zůstávají. Nejen v archívech nebo učebnicích, které lze zmizíkovat, ale především trvale zachyceny v umění. Zatímco každá propaganda nás formuje pro aktuální záměr a řadí nás do uniformního „útvaru“, umění oslovuje každého jednotlivě prostřednictvím emocí a tím spoluvytváří vztah člověka k životu a světu. 

Písně slýchané v dětství, knihy přečtené v mládí nám žádný režim nemůže vyvlastnit. Pomník maršála na náměstí lze odstranit na příkaz „orgánů,“ tank evokující mužnou statečnost lze přetřít na duhovou růžovou, ale například filmy Němá barikáda nebo Májové hvězdy, i kdyby na ně televize zapomněla, zůstanou uloženy v citové paměti diváků natrvalo; jako součást jejich vědomí a svědomí. Vděk za záchranu dokáže cítit i zvíře, ale jen člověk má schopnost předávat prožitek vděčnosti dál, napříč časem, jako závazný kód.

Ani srpnový vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa nemohl ten kód zničit, neboť byl posvěcen krví sto čtyřiceti tisíců padlých rudoarmějců. Nicméně invaze z roku 1968 působila na většinu z nás (včetně mě tehdy sedmnáctiletou), jako šokující vojenský zákrok v situaci, která, z našeho úhlu pohledu, mohla být řešena po dobrém. Na přemýšlení o tom, proč se československá třetí cesta nedala prošlapat napříč dvousměrné dálnice v tehdejším bipolárním světě, jsme pak dostali dlouhých dvacet let. A právě těch dvacet let, nazývaných u nás normalizací, poskytlo západním korporacím čas připravit se na budoucí dražbu tzv. východního bloku. Záměry žraloků jsme předvídat asi nemohli. Listopad 89 jsme proto vnímali jako novou šanci, cinkal klíči ke svobodě, k odpuštění všem a k velkorysým plánům pro každého. Ve svém nadšení jsme opomněli, že velké plány předpokládají nejprve všeobecnou debatu a pak spolupráci napříč společností, aby každý mohl uplatnit své individuální vlohy ve prospěch celku. Tehdy nám připadalo snadnější přeskočit tuto fázi, přijmout nabízené manuály, přizvat zástupy poradců a umožnit výuku vlastních dětí podle cizích osnov.

A tak nám po třiceti letech „budování“ z té demokracie dnes zůstala jen etiketa na vyprázdněné láhvi. Zemský ráj na pohledech a odhodlané tváře na billboardech. Vyvolává to skeptický dojem, že dějiny našeho národa jsou zacyklené.

Země ležící osudově na průsečíku vlivů jakoby neměla právo na vlastní hlas. Když o to opakovaně usilovala, byly její myšlenkové vzruchy, které předčily svou dobu, trestány jako kacířské, elita byla vybíjena či nucena k emigraci anebo kolaboraci a „lid obecný“ byl povinen přizpůsobovat se novým pořádkům. A přesto se pokaždé v té krajině, která tvarem připomíná lidskou dlaň, našli a seskupili lidé, kteří to nevzdali a odmítli klečet na kolenou před cizí vrchností. Proč naší důmyslné BISce, která dozírá i na učebnice, vadí právě kapitoly o národním obrození? Protože je to svědectví o tom, že zázraky se dějí a že je způsobují lidé. Nově pojímaný starý výbuch ve Vrběticích možná smete i Čelakovského a jeho Ohlasy písní ruských. Jakoby nestačilo, že „důvodné podezření“ i při absenci důkazů už rozmetalo fungující diplomatické a ekonomické vztahy mezi ČR a RF, zřejmě je z vyššího příkazu nařízeno zašlapat do bahna i kulturní vazby vytvářené po staletí.

Propaganda našich nových poručníků už svolává do „útvaru“ všechny ochotné pochodovat ve stejnošatech, s hesly, že Ruska je třeba se bát. Kdo se nebojí, je zrádce. Démon předsudečné nenávisti proti vytipovanému „škůdci světa“ už zachvátil média, vykřikuje z chodníků a jedovatou slinou ošplíchl i českého prezidenta. Nejvyššího ústavního činitele, který v projevu klidným hlasem oznámil, že vyšetřování kauzy Vrbětice dosud neskončilo, a tudíž nelze předjímat jeho narychlo vyvrbené závěry. Místo zklidnění hysterie však rozdráždil démona nenávisti.

Ten démon se šíří podobně jak virus v počítači, ale je zhoubnější, protože zachvacuje mozky lidí, maže z nich staré programy a nahrazuje paměť novou verzí. Dokáže zrychlit i čas, nebo jej zastavit do bezčasí.

Zatímco masakr v Oděse, kde nacistická horda upálila desítky lidí, nebyl ani po sedmi letech vyšetřen, útočníci na let MH 17 byli určeni pár minut poté, co trosky letadla dopadly na zem. Kauza nešťastných Skripalových je oživována na pokračování jako obětina určená pro více použití. Všechny ty kramářské písně, co démon nenávisti šíří, mají stejný refrén. Tluče bubeníček, tluče na buben…

Nejprve je třeba zavalit nás strachem, jak haldou uhlí vysypanou z korby náklaďáku, a pak je nabídnuto jediné spásné a definitivní řešení; ve jménu demokracie, lidských práv a zachování světového míru odhlasovat i naším jménem válku Rusku. Té zemi, která kdysi jak bájný Prométheus rozžehla v zatemněné Evropě znovu světlo naděje. Dnes je zásadní podíl Rudé armády na zastavení genocidního nacistického tažení zpochybňován a paměť zachráněných národů je upravována. Zřejmě proto, aby ten příklad lidské obětavosti zmizel ze světa.

Něco podobného se možná už kdysi dávno, před tisíci lety, stalo. A třeba i opakovaně, pokud i dějiny lidstva jsou zacyklené. Možná je probíhající degenerace Starého i Nového světa projektovaná - jako počítačová hra. Ale i kdyby tomu tak bylo, musíme se pokusit do toho nelidského „programu“ který globálně zachvacuje planetu jako černý mor, hodit vidle. A místo figurek, které nemají vlastní vůli, neboť je někdo vodí na obojku, přizvat do souboje o budoucnost české státnosti skutečné lidi; vlastence disponující pamětí, svědomím, pokorou, rozvahou a odvahou. Muže na slovo vzaté a ženy – vědoucí, že o duši národa se nevyjednává v kostnici... s kostlivci. A že jen seznání a hájení Pravdy je cestou ven - z toho zacykleného pekelného programu. Ta cesta je ovšem lemovaná nesčíslnými hroby lidí, co na ní padli. Někteří svůj hrob ani nemají. A přesto nám stojí za zády jako zeď. Není to zeď nářků. Je to obranná zeď vytvořená nesmrtelnou odvahou těch, co zápas s peklem nevzdali. Napříč časem vršili kámen po kameni, aby nám zbudovali a předali tu hradbu. Dnes jsme na řadě my, abychom se o ni opřeli, bránili ji a ubránili. Nejenom kvůli čestnému závazku k nesmrtelným mrtvým, ale i proto, aby život dosud nezrozených neztratil už dopředu svůj smysl.

Děkuji, přátelé, že jste se zúčastnili dnešního setkání. Věřím, že „dezinformace“, které zde zazněly, budete šířit dál, každý ve svém kruhu. Čas se zrychluje, i my musíme zrychlit, aby se ty kruhy probuzených a odhodlaných lidí, co nejdřív propojily. Nedbejme na pokřik „páté kolony“, jí se také zkracuje čas. Milion chvilek brzy vyprší, nemá za sebou tu pevnou zeď budovanou po celá staletí.
41 komentářů :

 1. Tak to vidíte já jsem si prozíravě všechny dnes zakázané filmy sehnal. Na TV JOJ dávají 4 dílny film bitva o Moskvu nebo Osvobození Prahy což tady nehrozí. Jedna generace po těch hrůzách mohla žít v míru a už by zase pustili lidstvu žilou západní fašisté. Čim dřív lidé procitnou a kopnou fašouny někam tím líp. A když k tomu dojde tak Rusko rychle zvítězí fakta jsou jasné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano mám vše tady si to můžete sosnout jde to i zadarmo ale bude to trvat:

   https://ulozto.cz/hledej?q=p%C3%A1d%20Berl%C3%ADna

   Vymazat
  2. Marne hledam z pameti lepsi film s nazvem Akce B,o Burlakovi a banderovcich prchajicich na svou zachranu do Nemecka..Kde ma Badera pomnik.
   Zaroven premyslim,jakej to stred ruznych nepravosti se casto vyskytuje a soustreduje prave v miste zvanym Mnichov. A skoro nic jinyho..

   Vymazat
  3. Pane Cabliku při uvedení filmů Ucho, Skřivánci nelze opomenout a připomenout že to
   byly filmy trezorové. Kolik filmů té doby je dnes trezorovýchv a ideologicky závadných? Maně vzpomínám třeba i na občana Bricha a herecké koncerty Krejči Štěpánka Kohouta a spol. Asi to bude nepoměr...VIP 🥴

   Vymazat
 2. Žiji daleko od Prahy, na opačném konci republiky. Akce jsem se tudíž nezúčastnil a je mi to moc líto. Mohutně tleskám a děkuji paní Procházkové alespoň toto cestou. Věřím, že není vše ztraceno, protože existují lidé jako je ona...

  OdpovědětVymazat
 3. Paní Lenko, hodně lidí z disentu se ptá, "kde jsme udělali chybu"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Povolný disent byla směsice lidí které spojoval odpor ke komunistům. Oni nedomýšleli a nebyli sjednocení v tom co bude pak. Jen takoví gauneři jako Havel, Kocáb a spol. věděli o co jim skutečně šlo a pro co si půjdou. Nikdy jsem k nim neměl důvěru. Snad jsou tací kteří se ze svých hříchu vykoupili. To, co se tu děje dnes kolem nás je především jejich zásluha! A jen pár se jich pokouší napravit své chyby. VIP ✌️

   Vymazat
  2. VIP, nebyl to odpor ke komunistům a jejich idei. Většina si přála jen možnost větší svobody poznat "pozlátka" západu. Lepší politikou KSČ by bylo jim to umožnit. Takto jen nabíjeli zbraně západní propagandě. Že toho využili gauneři naši i západ je nabíledni, tak už to v převratech bývá a návrat "kyvadla" vrací až rozčarování.

   Vymazat
 4. „Zabijáci přepisují dějiny.“ Putin na Rudém náměstí. V ČR nebylo

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zabijaci-prepisuji-dejiny-Putin-na-Rudem-namesti-V-CR-nebylo-663431

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Povolny,hlavni vinnik je pan president ODS,ktery nam implantoval

  kapitalismus bez privlastku vychazejici z americkeho gangsterismu.
  I kdyby se nasli intelektualove,kteri by to tehdy dolazali identifikovat ,propaganda podobna dnesnimu ohlupovani GR TV,ktery pred nosem koncesesionaru vykrada jejich penize(tak to totiz vzdy principialne vymysleji zlocinci za zady obcanu volicu,kteri si musi svoje zotrocovani zaplatit sami)dav cinkajici svymi klici by je uslapal.
  To pokracuje dale tim,ze ovcane,kteri se vydali pro vlnu do kapitalismu jsou oholeni jako duverive a laxni ovecky.
  Jen se podivejte kolem sebe,nekteri obcane se nicim nedaji presvedcit na pr uz existujicim NPV,oni proste narazem do betonu zla utrpi karambol ,nebot jim jejich intelektualove neumi vysvetlit na jaky,ze to system je treba nynejsi rezim ztransformovat a diskuze o tom ucpava zaba na prameni GR TV a ne ze ne ANO!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krtečku, ptám se paní Lenky ale Váš názor není nezajímavý. Máte pravdu, hlavním viníkem byla ODS, která nastavila směr. Dokonce i idealista V. Havel se divil. V. Havel chtěl nepolitickou politiku "neziskovek", Klaus politickou ODS. Vše se propojilo a dílo se podařilo. A tak tu žijeme a hnijeme v relativním nadbytku jako vykrmovaná prasata slejšky, určená na porážku.

   Vymazat
  2. Pokud se pane Povolny ptate pani Lenky,tak jsem zvedav zda se ozve

   zkuste se zeptat pana Klause co to proved,ten ted hleda zoufale kontakty,ale volice n nenavidi tak mu zatelefnujte na jeho institut,anebo zkuste kontaktovat zbytky TRIKOLORY,ktera pry se svobdnymi a stranou podnikatelu pry planuje dosazeni 5,1% .

   Vymazat
  3. Krtečku, nečekám odpověď paní Lenky, dala ji v projevu. Čekali jsme třetí cestu, po Vašem sociální státy, nikoliv bezbřehý liberalismus zneužívaný jednostranně! A vytváření umělých nepřátel již vůbec ne!

   Vymazat
  4. Pabe Povolny,kvalifikovat muj nazor jako zajimavy stacit nebude

   degradujete tu diskusi tady na uroven cirkusu,kde snad dokonce i sam budete jen posuzovat zda jste zajimavym ci nezajimavym clownem a to je tak cele...

   Vymazat
  5. Tak pane Povolny jste cekal TRETI CESTU pasivne a lhostejne

   v okamziku,kdy zacal Klaus mluvit o tom,ze to trh zajisti a on prinasi kapitalismus bez privlastku musel byt VSEM obcanum jasne,ze to s nimi pujde s kopce!
   A zda se,ze to stale temer vsichni nechapou dal.
   Je totiz jasne,ze jejich rabovani bude v klidu dale pokracovat dal a vy to tu pasivne charakterizujete,ze se mate dobre a tloustnete na dluh.
   To se vam libi?
   Jak to chcete vlastne zastavit a zacit napravovat,to me zajima,co vy na to mate recept?

   Vymazat
  6. Krtečku, volil jsem OF pro tu změnu na třetí cestu. Po uchopení moci ODS jsem volil soc.dem jako protiváhu až do jejich zrady Zemana. EU jsem volil pro volnost pohybu osob. Odmítám její spojení s NATO. Nikdy jsem nebyl "Hujer". Kde jsem udělal chybu?

   Vymazat
  7. 8,36
   Věřil jste,že bude líp že nám nelžou....

   Vymazat
  8. Samozrejme,ze jste tady jeden z nejlepsich diskutujicich

   Vase zakladni chyba je,ze verite prazdnym programum stran,jejichz cilem neni skladat ucet svym volicum,ale vylupovat je a to i kdyz uz maji stale vice prazdnejsi kapsy no tak je ZADLUZIT.
   To dava podvodny pocit,ze se mame dobre a umoznuje nastup doknce otevrenych zlocincu chystajicich se uloupit VESKERY MAJETEK,ktery jeste jejich volici maji.
   Volici vsak tomu verit necheji,stejne jako za doby fasismu,tam sli prvni zide,pak mrtvoly WEHRMACHTU.
   Vzhledem k tomu,ze nasleduje 31 let stejne volby nemohou NIKDY volici cekat jiny vysledek nez pdalsipodrazy.PROTO

   BUDOU MUSET SAMI VOLICI NAPSAT Co CHTEJI A ZACIT TO CHTIT MIT V PRGRAMECH STRAN.

   I kdyz uz NPV to je t c maji zadat existuje nejsou obycejni obcane schopni rozpoznat vyznam NPV budou a to dale chybne duverovat ,ze se to vyvrbi!

   To JE TA CHYBA...NIKDY SE TO NEVYVRBI!

   Vymazat
  9. Ave já, Krtečku, máte jako jen volič jinou možnost než víru? Sem s ní!

   Vymazat
  10. 9,45
   Od roku 1989 NEvíru,že ten zrzavej zloděj a věčně vylitej imbecil něco změní.....to byla a je moje víra.

   Vymazat
  11. Ave já, také jsem V.H. nevěřil a veřejně to proklamoval. Paradoxně jej zvolili komunisté!

   Vymazat
  12. 10,28
   Ano,máte pravdu,udavač byl zvolen hlasy komunistů v prvním kole.....ale proč byl ten ksindl zvolen "demokraty" v dalším mi jasno není....Vám snad ano?

   Vymazat
  13. Ave já, proto musel být odstraněn rozhodující hlas Republikánů. Sládka.

   Vymazat
  14. PS. nebylo to v druhém kole ale v druhé volbě.

   Vymazat
  15. 11,37
   Tak to bylo myšleno.

   Vymazat
  16. Ave já, možná jsem měl to upřesnit. Aby V.H. dostal nadpoloviční většinu, byl v den voleb policií zadržen poslanec M. Sládek na 24 hodin. Takto byl tedy zvolen.

   Vymazat
 6. Uplne bizardni je,ze se tu objevil človiček,ktery upzornuje

  ze pry tu zavidime sousedum,kteri valku prohrali a preci plavou v penezich!
  Je rvnez marne upozornit obcany,ze jsou jim kradeny dve tretiny mezd,pry se jim nechce bojovat za napravu

  ONI JSOU SPOKOJENI,PRY SE NIKDY LEPE NEMELI!!

  No pockej zajici az dojde na to co jsis nahrabal nejen za kapitalismu,ale i za socialismu,nebo treba budes muset po absolvovani prvni priority k rizeni sveta dojit pres vsechny dalsi k SESTE PRIORITE a bude s tebou opravdu,ale opravdu konec!

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělý článek ! Takové názory, budiž naší zbraní. Zaútočme !

  OdpovědětVymazat
 8. Hokarci,zautocit je mozne jen nasimi dely a puskami pravdy

  Nam prezentovani "zastupci"maji jen jeden cil zatnout znovu jako tomu uz je 31 let zuby do koryt a vykradat uz tak prazdne nase kapsy a ukrast nam koblihami a prupiskami znovu nase hlasy!

  A TO NEMINI NIKDY ZASTAVIT!

  Pokud si nebudeme vynucovat,aby si do svych bobkovych listu jejich uz 31 let prazdnych programu,nebudou chtit zaradit navrh PROGRAMU VLICU NPV nesmime je a to ve vlastnim zajmu vubec volit.
  Byla by to jen dalsi sebevrazda tak jak tomu je dnes, na splatky.
  Priznejte vsichni obsah NPV a smysl jeho postulatu co vlastne obsahuji.
  Pokud se vysvetlovani vyhnou nasi "intelektualove"nezbyva nez,abychm zavedli o tom diskusi na SVOBODE a PRIME DEMOKRACII IHNED,nikdy totiz od nechutnych lupicu a dalsich zlych lidi k naprave nemuze dojit!

  OdpovědětVymazat
 9. Jojo vycinkali jsme si vykradenou republiku

  OdpovědětVymazat
 10. Problem proziti a zkusenosti z valky, zlocinu ,tyrani a universalniho utrpeni spociva v tom, ze jsou ty veci neprenosne a ani miliony slov nemohou nic spravit.
  Natoz napravit.
  Navic zaroven isoluji.
  A je jich obojiho presprilis a moc
  Nedaji se v pravde znovu prozit ani sdilet s dalsimi generacemi..
  Ani v rodinach postizenych a vsech kolem.
  Co pretrvava je biti a vzdalujici se zapomneni..
  Upadaji tak pod nanosem dalsich udalosti ,potlaceny jinymi zkusenostmi do mlhy minulosti.
  Tez ta obrovske nadseni kdyz pominou..
  Umeni pomaha jen trochu a individualne ,varovani, ze minulost se vrati k opakovani /a ze je to posetile ignorovat prave tu tragickou minulost,je tedy zbytecne/,kdyz je zhusta takove usili vetsinou marne..
  Jak si treba zopakovat vse, defenestraci, situaci a co vsechno k ni vedlo a nasledky? A jak asi.
  A tak presne absolutne,pripomenout vse.
  Tak se vyhnout a neopakovat nevyhnutelnemu.
  Nekdy zbyva pouze zoufala snaha se takovym prikladum a zkusenostem pozdeji zdaleka vyhnout.
  Bezprostredni existencni starosti i o budoucnost, pak pohrbivaji vse,co jeste zbylo..
  Dale mnozstvi slov/i kdyz nezbytnych a jsou casto jedinym prostredkem k pripomenuti/ ,dale zmnozovanych,se meni a prilinaji do stale opakovanych a tak vzitych frazi ,klise a vyznam se vzdaluje, rozmnelnuje prave to, co jeste zbyva, prave dal,od sve podstaty.
  I jine nazvy,jine uhly pohledu na odliseni a omezeni snahy opakovat, redi koncentraci vyznamu, dulezitosti a odhaneji pozornost.
  Uz predtim slyseneho a tolikrat..I kdyz maji v umyslu sdelit obecnou zodpovednost nas vsech a uslechtile usili burcovat a varovat.

  OdpovědětVymazat
 11. Pan Povolny se pta kdy je vse znamo,a staci neco el. stavy a sokem z toho zapnout mozek k cinnosti.
  Neco podnetu k zamysleni.
  - zhoubna cinnost nejen toxickych ale rovnou odporne zradnych husaku ,odradila od nejen treti cesty ,ale od jenom stopy po husakismu.
  -davno predtim strategie zapadu ,kdyz je nemuzeme porazit valkou ,rozvratime je zevnitr a miliony na to vynalozene.
  -placeni nekvalitni parasiti,agenti ,tolerovani upadkem a ztratou smeru uvnitr statu, nemeli na zvrat/pouze na zvraceni/, ale s instrukcemi a zapadni dost ucinnou propagandou ,okupace tez pomohla, cekali na prilezitost.
  -system slapal vodu unavil se vlastni paralysujici hlouposti zkombinovany se snahou si vyrobit co nejvice nesouhlasu, ktery vnikal do vakua moci.
  -zapachajici hniloba a puch, korupce,bankrot husakismu zapricinily a vyprovokovaly zivelne,uprimne, bezprostredni protesty naroda byly ihned zneuzity pomoci spinavych a znamych triku,lzi a podvodu a s pomoci cynickych odrodilych sluhu..
  -snaha naroda vzdy uprimne usilujicicho o pokrok a hlavne napravy a zlepseni, nejen materialni ale spolecenske ,nesmi byt nizkym obvinovanim spinena a bez konce tez husakisty/havlisty ,v zajmu tech kteri sebe a nas zrudne ,cynicky vedome zaprodali a prichystanym zakernym zlocinem proti narodu ,jeho usili zneuzili a zneuzivaji dodnes.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Pawe,pisete,ze ani miliony slv nemhou nic spravit.To je ta chimera ohlupvani davu

  neni tomu tak.Pan Klaus rekl jasne ze privlik kapitalismus bez privlastku.
  Vypada to tak,ze se nenasel zadny intelektual,ktery by se ho zeptal c t znamena BEZ a akych privlastku.
  Tak se dalo cele Cesko dslva OŠULIT a v te lzi e dodnes.

  Jediny polit.subekt pochopil,ze neco nehraje OK SPD ovsem co ma byt obsahem transfrmace tj RASANTNI ZMENA SYSTEMU tak to nepise,mozna stale nechape,ze je to napsan hned v prvnim bode NPV.
  Ovsem vlastni obsah thoto bodu ani pan Povolny nedokaze pochopit.
  Do doby nez to zacnou vysvetlovat odbornici a nasi intelektualove spolecne s politiky to bude jen jakysi druh sily vetru.
  Beztoho se budu lide obracet na umelce,ale ti odpoved nikdy dat nemohou,nevedi o co se jedna!


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podivejte se vsichni jak se vnitraci,kteri mi lezou do klabosnice

   snazi zkomolit co nejvice toho co napisi.Pocitaji s tim,ze dav ohlupeny uz 31 let bude nadale chtit sve vylupovani a NIKDO NIKDY nebude hledat cestu VEN, ani strejda KLAUS,ten se dokonce pokousel a pokousi dale komandovat volice do modulu OHLUPOVANI!

   Vymazat
 13. To je hodně dobrý.
  Jen tak okraj - včera tady okolo u nás to vypadalo jako české květnové povstání kdysi. Kalil jsem v další hospodě hned vedle. Sice jen lahvové, ale vychlazené.
  Podělaní budou mít 5 měsíců sevřené svoje zaropuchované bochany v přítmí WC pralesa a budou se modlit ke coroně svaté, aby už conečně přišel covid milosrdný a vypustil svojí milióntou mutaci na zkažené hospody a necudné bordely fšeho druhu.
  Svíraje křečovitě atomovou bombu ve svém náručí, učinil covid milovník konečné rozhodnutí - uvolnil řitní swalSStvo.

  OdpovědětVymazat
 14. Orinkp,no te ty tvoje legracky prejdou,az tebou zvoleni pirati zarvou

  "NAVAL PRACHY SRACI A NEKECEJ!"nebo jeste lepe

  "davaj dan z tvoji v socialismu postavene vily dnes v cene 5 milioinu bleskem nebo ti poslem vadnym zakonem exekuci" exekutora a ten to proda za babku a budes v prdeli!

  O,O,O,mily orinoco a ostatni,co vy na to,kak jsi pochopil to NPV je to pro tebe porad ta skvela spanelska vesnice?

  OdpovědětVymazat
 15. Pane zdejší domácí,
  nastěhovali se vám sem prapodivní nájemníci. Trochu rušení domovního klidu mi nevadí, ale už to přesahuje slušnou míru. Mám podezření, že to ani nejsou Češi.
  Prosím, je-li to možné, pokuste se zavézt pořádek.

  OdpovědětVymazat
 16. "Prapodivni najemnici..".
  Kdo tluce a kdyz, tak je poradnej Golem a na Tam Tamy.
  Nebo to nestoji za povsimnuti?
  Aneb bije na poplach o ztmivani a zborceni iteligentismu, nebo tech,co neco takovyho predstiraji..?
  Kde je nejaka stezka, aspon jediny paprsek cisteho svetla.
  Zricena jiz konstrukce obydli, ktere jeste nebylo vybudovano.
  Studanka vyschla bez jedine kapky vody,vlahy.A nejen to.
  Projev je neuveritelna zmatenost vyrazu, pojmu, roztristena do chaosu jednotlivych, nesourodych,/babylonskych/, nesrovnatelnych, nesrozumitelnosti v dusledku..
  Netusenych dimenzi a rozsahu.
  Snazi se mluvit za nas,informovat nas a vnucovat nam, co jsme zazili a jak jsme to zazili,co jsme si mysleli a co ne,a co jsme delali, kdyz jsme neco delali, ze jsme byli nadseny/jako svazaci a nebo jak?/,a co clovek ma a nikdo jinej ,a co zraloci,demoni a Celakovsky ,mor ,vidle,obojky, kostnice a dezinformace, slovni a vyrazovy "salta mortale" vymrstujiciho se znenadani do vseho a vsude..
  Verbalni monstr "Dort", hodny Pejska a Kocicky.
  A rovnez nestravitelny. K zalknuti.
  Autorka sama nema nic individualniho ,ze sveho zivota.
  Jako ozvena tisice nezivych pojmu,prilezitostne pohozenych prave na jednu hromadu..
  Ani zkusenosti,ani prozitky,dojmy vlastni,citove ,ani praxi ziti, vubec nic sveho. Zbavena vseho.
  Je tez dezinformaci pod silnym vlivem deformace jazyka a sberna vselijakych okolnich surovosti, ktere siri bez porozumeni pro skladbu vet a jejich vyznamu. Dopadu.
  Kde zije? Nemam poneti.
  Jinej projev taky tady vedle, to zase vzal od podlahy zamotal vsechno, asi od 10.stoleti nebo 12.tyho.
  Na tema fasismus $^^&**??.
  To vypada, ze fasismus zbavuje rozumu, paralyzuje a uspesne..Vse,tak vzdaleny nasemu obycejnymu a lidskymu..
  Neni mozny se necemu vubec dobrat..
  S takovejma,pocitam, se nic a nikdo, nicemu neubrani..
  "Prapodivni najemnici...".
  A jejich "inzeraty na dum,ve kterem uz nechci,bydlet"./Hrabal/.

  OdpovědětVymazat
 17. Pozn. Nejakej Ruzicka si na ty fasisty opravdu privstal a doslap . Nikdo neunik, ani vyvrazdovaci Premyslovec, uz tenkrat s tim fasismem zacal a tak ma jako fasista taky vyroci..
  Diky pane Adonis,za metaforu napovedy,k pouziti....

  OdpovědětVymazat
 18. Pane Pawe,
  možná hledáme stejnou stezku, ale když se bude jen hlučet a ne číst a poslouchat a používat špetku selského rozumu, tak stezku nenajdeme.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.