Reklama

pátek 7. května 2021

Vrbětický projev bezbožné víry a tajné služby (2)

František Roček

7. 5. 2021 Prvnizpravy.cz

Vrbětická kauza ukazuje, jak jsme (jako občané) bezmocní, protože dobrat se pravdy ve stínu zpravodajských služeb je asi nemožné. Vrbětická aféra byla očekávaná, ale v jiném střihu. Jan Keller, sociolog a bývalý europoslanec, věštil začátkem září 2020, že další velkou zakázkou pro Ruskou federaci by se teoreticky mohla stát výstavba nového bloku jaderné elektrárny v Dukovanech. Jan Keller už vyhlížel, kdy bude kvůli tomu novičok znovu použit a proti komu by asi mohl útok směřovat. Je to přece logické. Rusové chtějí o zakázku přijít, tak někoho pocákají novičokem, psal Keller s úsměvem.

(na snímku publicista František Roček)
K tomu je třeba dodat: Ale tajné služby západního střihu tentokrát Rusko překvapily. Nevytáhly na Rusko novičok, ale výbuch dvojího skladiště v moravských lesích.

Podobně byl zmatený také jeden český generál. Do pobočky městské knihovny v Turnově přijel v září 2020 generál v záloze, bývalý šéf rozvědky Andor Šándor, a mj. dumal nad poslední novičokovou záhadou: „Jestli dostal Navalnyj novičok, tak nevím jaký. Začínám mít obavu, že jak se dříve pro každou výbušninu používal termín semtex, dnes je to novičok. Kdyby ho dostal, tak je nahranej.  Hotovo. Neměl šanci dojít z hotelu na letiště. Nepřežil by to. Novičok to být nemohl,“ reagoval generál Šándor na údajnou otravou ruského opozičníka Navalného.

Uvedl jsem dva příklady nedůvěry v to, co mezi lidi vypouštějí politici a tajné služby. Pozoruhodná je hysterie, že si někdo dovolí pochybovat , zda skutečně mohou za výbuch ve Vrběticích Rusové, protože nebyly zatím předloženy jasné důkazy. Vyžaduje se projev bezbožné politické protiruské víry.

Informační exploze ničeho


V kauze Vrbětice mezi zdroje víry, že za výbuchy jsou Rusáci, patří tuzemák BIS, ale i Bellingcat. Přičemž i anglická verze wikipedie o fenoménu Bellingcat píše jako více méně filiálce západních tajných služeb pod sukní CIA: „Podle Foreign Policy byla práce Bellingcatu pro zpravodajskou komunitu Spojených států cenná, protože transparentní vyšetřovací proces Bellingcatu ztěžoval Rusku popírání různých činů, které Bellingcat odhalil. U zpravodajských služeb USA vždy existovalo dilema mezi vymezením ruské odpovědnosti za nesprávné jednání, aniž by byly ohroženy zdroje a metody; Díky transparentnímu procesu společnosti Bellingcat není nutné, aby americké zpravodajské služby určovaly (jak došly) k ruskému provinění… diplomat ve výslužbě, který pracoval jako náměstek ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti za bývalého prezidenta George W. Bushe, uvedl, že „Výhodou Bellingcatu, je, že nemusíte mít (uvádět) zdroje...“ (https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_Policy)

Přeloženo do češtiny:
„Transparentní vyšetřovací proces Bellingcatu“ znamená, že tajné služby mohly poskytnout „spolupracovníkům“ informace a vodítka pro nalezení dalších detailních informací určitým směrem, aniž by „to“ oficiálně vyšetřovaly západní tajné služby, resp. CIA. Zjištění kolem ruských agentů byla jako by z civilního prostředí a podpořila „podezření“ tajných služeb. V tisku to vypadá jako důvěryhodná podpora hodných investigativců.

Jde jistě jenom o náhodu, že v investigativním Bellingcatu se zaměřují na regiony a státy, které jsou v hledáčku západních tajných služeb…

Ale! Veškeré informace z tajných služeb i z mediálního prostředí lze považovat za hodnověrné jenom tehdy, pokud mohou jako důkazy projít soudním vyšetřováním jako ověřené pravdivé důkazy.
Tajné služby jako objektivní bažina

Jakákoliv prohlášení politiků a vládních mluvčí jsou nepodstatná, pokud nejsou podepřena jasnými důkazy.

Proto informace, které podává současná státní bezpečnost BIS v případě Vrbětic, jsou nejasné, tedy zatím nepodstatné.

Kromě toho i na obecné úrovni není potřeba mít k BIS důvěru, protože obecně - tajná služba (jakákoliv) není plně  důvěryhodný zdroj.

Tajná služba představuje nástroj bez důvěry již z principu. Tajné služby mají stejný cíl jako výrobci bot – aby je jejich výrobky (informační výstupy) udržely v kurzu dlouhodobě.

Proto jsou tajné služby především zodpovědné obecné politické situaci (dlouhodobě výhodnému trendu) – v našem případě, aby jednaly ve prospěch těch, kteří chtějí, aby ČR bylo co nejvíce svázáno s ČR a s NATO, resp. s USA a s NATO.

Teprve na druhém místě jsou zájmy české vlády, protože oficiální vláda nepředstavuje vážného partnera. Vláda se mění ve čtyřletém cyklu, vzniká na chaotických momentálních koalicích po chaotickém rozhodování občanů s velkým prvkem nahodilosti, čemuž se říká demokratické volby.

Tato posloupnost vlivu je u nás naznačena skrze to, že šéf BIS plukovník Koudelka obdržel od CIA vysoké americké vyznamenání. Lze to vykládat jako ocenění super loajálního spojence, s nímž jsou tajné služby USA spokojeny.

Proto Babiš a jeho vláda představují jenom osoby, se kterými tajná služba BIS kalkuluje, a posouvá svá  rozhodování podle přání „hlubokého státu“, tedy osob, které ovlivňují státní aparát bez ohledu na směšný rituál voleb.

Tudíž nelze přehlédnout, že vrbětická kauza se objevila v situaci, kdy firma ze severoamerického kontinentu by mohla získat kšeft na dostavbu dukovanské jaderné elektrárny za zhruba 200 miliard českých korun. Ale musí někdo nějak vyšachovat ruského konkurenta.

Veřejně se o této chuti zbavit se Rusů vyjádřila např. jaderná dračice: „…Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová preferuje, aby k vypsání tendru na dostavbu Dukovan došlo ještě během tohoto volebního období, uvedla v Otázkách Václava Moravce (OVM). Důvodem pro ni je, že v tuto chvíli panuje shoda na tom, že v tendru by měli být tři uchazeči a neměly by se ho zúčastnit firmy z Ruska ani Číny. Po volbách by se to ale mohlo změnit…“ (2. 5. 2021 v České televizi)

Protiruský atomově – dukovanský scénář byl očekáván (Keller) a přišel přesně v nejvhodnější čas. Tak vzácná shoda náhod představuje významný důvod pro ty, kteří nevěří BIS a novinářům, že vrbětické sklady obrátily v prach ruští agenti.

Vraťme se zpět na obecnou rovinu

Autorovi tohoto spisku je naprosto lhostejné jak k výbuchu došlo. Ale souhlasí, že není důvod přijmout automaticky víru v něco, co tvrdí státní bezpečnost BIS již vzhledem k tomu, že v obecné rovině nejsou tajné služby zdrojem důvěry.

Tajná služba v jakémkoliv státě provozuje několik protichůdných aktivit:
 1. má obranný charakter, odhaluje skryté hrozby vůči státu,
 2. snaží se pomocí svých informací odstraňovat z vládního aparátu a veřejného života vliv osob, které nesouhlasí s dlouhodobým vládním trendem (např. loajalita vůči NATO/USA/EU nebo vůči Ruské federaci nebo Čínské lidové republice nebo významným korporacím) pomocí účelových až dezinformačních akcí,
 3. pokud nejde o mikrotajnou službu jako je BIS, provádí teroristické operace – likvidace osob, poskytuje momentálním „přátelům“ výzbroj, výcvik a případně i vedení polovojenských/quasi-policejních jednotek.

Pěkně popisuje práci tajných služeb článek dvou amerických novinářů o jednání amerického prezidenta se svými papaláši 17. září 2001 v Bílém domě nazvaný „Prezident nařizuje likvidaci teroristů“ (Lidové noviny, 15.2.2002, Dan Balz, Bob Woodward).

Píše se v něm: „CIA dostala pravomoci tajně bojovat proti Al Kajdě a dalším teroristickým organizacím po celém světě tak, aby nikdo nemohl prokázat, že operace provádějí Spojené státy. Zpravodajská služba dále dostala novou zbraň: bezpilotní letoun Predator, který Američané poprvé vyzbrojili raketami Hellfire. Díky Predatoru mohla CIA provádět rozsáhlý vzdušný průzkum a v případě potřeby ihned útočit.“

Tehdy šéfové USA po útoku na Pentagon a „dvojčata“ obchodního centra v New Yorku chtěly jako pomstu zahájit válku proti Talibanu v Afghánistánu. Z tohoto hlediska lze tento rozkaz pochopit. Jenže, na této bázi uvažování zůstala administrativa USA dodnes, což je více než jenom nebezpečné.

Proto k výše uvedenému třetímu bodu činnosti tajné služby (terorismus, resp. špinavá agenda) se vztahuje i vražda íránského generála Kásema Solejmáního v Bagdádu americkým dronem v lednu 2020. Útok byl v rozporu s mezinárodním právem i vnitrostátním právem Iráku. Jednalo se o porušení irácké suverenity a útok na osobu, která byla v Iráku oficiálně na návštěvě. Co kdyby ruský dron picnul nějakou osobu v Estonsku, na Ukrajině nebo v Polsku? Také by to bylo v pořádku?

Čili: Z podstaty své činnosti jakákoliv zpravodajská/tajná služba má charakter mafie čili politické až problémové  organizace.

Tajná služba proto není v praxi zodpovědná v první instanci své vládě, ale těžko popsatelné tendenci „hlubokého státu“ spojující dominantní zájmy politicko – ekonomických skupin a nadnárodních politických vazeb zaručujících prosperitu tajným službám a lidem zainteresovaným na místním „hlubokém státě“. Mohli z toho tudíž profitovat ve větší míře i „chápající“ politici.

Proto informace tajných služeb budou vždy účelové a jejich hodnotu může prověřit jenom veřejné soudní projednání. Což popírá hlavní devízu tajných služeb - skryté konání.

Od naivity k honu na čarodějnice

Tajné služby lze proto považovat za účelovou bažinu, aniž to znamenalo pomluvu této instituce. Jde pouze o připomenutí za jakých podmínek fungují.

Bezvýhradně s tajnými službami mohou souhlasit jejich spolupracovníci, politici a úředníci, kterým slouží, nebo osoby duševně excentrické bezvýhradně věřící tomu, co tajná služba produkuje.

Viz český příklad prošpionážního duševního excentrismu: „...Osoby, které navzdory jednoznačně nepřátelským aktivitám Ruska stále hájí Kreml, se logicky ocitají v hledáčku organizace, jež má za úkol zajišťovat kontrarozvědnou činnost a bezpečnost státu. Kromě Zemana, jeho ministryně Benešové či bývalého zpravodajského generála Šándora se postupně pustí i do menších ryb - a v odůvodněných případech musí podle § 5 a 11 Zákona č. 153/1994 Sb. prověřovat jejich kontakty či majetkové poměry. Není zbytí. Ve válce, kterou vede Rusko proti Západu, je bohužel nutné pozorně sledovat hybridní hrozby na všech úrovních..“ (Britské listy 3. 5. 2021, Karel Dolejší: Čas odkopávání, čili Koudelkovy ředkvičky)

Dolejšího uvažování je jenom novodobou mutací psychopatického honu na čarodějnice. Vítejte v Nové Realitě.

Past na bezmocné

Kromě výše uvedených osob tajným službám mohou věřit i miliony prostých občanů. Drtivá většina lidí se nezajímá od rána do večera o politicko – ekonomické souvislosti. Žijí svůj život, v jehož rámci řídí autobus, pracují jako svářeči nebo se snaží něco prodat na trhu nebo pracují na výzkumech v laboratoři. Nemají čas zabývat se politologickými souvislostmi. Oni mohou někomu jenom věřit. O to se jedná také v kauze Vrbětic.

Senátor Doubrava, kterého nelze podezírat, že straní Babišově vládě, zdůrazňuje, že opozice brutálně využila koronavirových problémů k populistickému boji proti babišovické vládě.

Tomu odpovídají i poslední průzkumy: V roce 2020 opozice našla ideální působiště v masivní kritice, že vláda v rámci boje proti pandemii od druhé poloviny roku dělala všechno špatně, nekoncepčně. Tento dezinformační opoziční útok pokračuje druhou fází, kdy pandemie již není dostatečně nosným tématem - nastoupila kauza Vrbětice.

Proto masivní protivládní infomační masírování voličů přináší již ovoce: 4. 5. 2021 se objevila zpráva, že Češi věří vládě nejméně ze všech obyvatel států EU. Podle unijního průzkumu Eurobarometr (zveřejněno 3.5.) klesla důvěra za rok ze 40 na 19 procent. Naopak důvěra Čechů v EU meziročně stoupla z 39 procent na 48 procent.

Protivládní opoziční kampaň více méně pod vedením České televize dosáhla toho, že opatření, která česká vláda v boji proti šíření covidu-19 vyhlásila, považují obyvatelé ČR za oprávněná (68 procent), ale s tím jak opatření aplikuje česká vláda, je spokojeno jen 24 % účastníků průzkumu.

Co si lidé myslí, co chtějí, není neměnné, ale stále se proměňuje podle toho, jak působí masivní propaganda. Kdyby nedošlo k pandemii, opozice by neměla proti vládě žádné páky než všední politické kecy. Ale ani babišovská vláda by neměla čím zaujmout.

Nebýt pandemie, byly by v lepší situaci též firmy vyrábějící kondomy. Teprve až teď prodeje kondomů ve světě rostou a tím i zisky prodejců. Podle výrobců zájem o jejich zboží rostl a klesal podle toho, jak státy zpřísňovaly či rozvolňovaly protipandemická opatření.

Až půjdou kondomy na dračku i v ČR, opozice již nebude nikoho zajímat. Proto opozičníci doufají, že do té doby vyhrají parlamentní volby. Bohužel, kvalita opoziční vlády nebude lepší než současná babišovská. Propaganda je úžasná věc – donutí občany, aby zvolili ty největší voly.“

Kupecký pragmatismus tajných služeb


Vrbětická kauza představuje jenom všední zpravodajskou hru, jednu z drobných akcí 2. studené války. Patří do kategorie dobře srozumitelných příběhů pro veřejnost. Stačí jim jenom věřit. K tomu jsou zapotřebí – novináři.

V drtivé většině případů špinavou mediální práci pro tajné služby dělají novináři. Někdo dostane k dispozici podklady a pár tipů kam dál čmuchat a máme investigativní úspěch. K tomu se sluší přidat ještě přátelský investigativní servis třeba od spolupracovníků tajných služeb Bellingcat. Potom informace jenom zvoní. Viz Česká televize: „Například šéf ruské sekce investigativního portálu Bellingcat Christo Grozev již v polovině minulého roku veřejně mluvil o tom, že parta kremelských zabijáků spjatých s otravou Sergeje Skripala byla u spousty nejrůznějších útoků po Evropě. V nedávném rozhovoru pro Českou televizi zase prohlásil, že už před časem jeho tým předal jména agentů české policii. Kauze se tak zjevně už drahnou dobu nevěnovaly jen tajné služby, ale i robustní celoevropská investigace.“

Kromě toho známe řadu případů, kdy pracovníci ze sféry „přísně tajné“ chce vynést informace, aby upozornil na prasečiny v úřadu. Tak se např. dostaly na veřejnost dokumenty z kauzy Pentagon papers, o válce ve Vietnamu.

Ale většinou do médií směřovaly účelové informace k poškození druhé strany v rámci studené války.

Člověk nemusí být zastánce Ruské federace, aby vnímal náhlý výbuch vrbětické kauzy jako snahu o likvidaci ruské konkurence v dostavbě Dukovan, samotné podezření příliš zapadající do protiruské propagandy. Jde o intuitivní postoje.

Doslova mě zamrazilo, když jsem četl kecy mluvčího ministerstva zahraničí Neda Price ( o tom, jak si ministr zahraničí USA Antonius J. Blinken popovídal českým premiérem Andrejem Babišem: „Ministr Blinken zdůraznil solidaritu USA s Českou republikou v její odvážné reakci na podvratné a smrtící akce Ruska na české půdě. Ministr Blinken a předseda vlády Babiš se shodli na potřebě trvalé jednoty a odhodlání v reakci na destabilizující akce Ruska. Rozhodnutí české vlády vyloučit Rosatom z jaderného tendru Dukovany a dramaticky snížit přítomnost ruských zpravodajských služeb v Praze zvýšily bezpečnost České republiky a Aliance NATO.“

Tahle slova jsem znal. Jenom s malými obměnami jsem se s nimi setkával v 70. a 80 letech - byly to kecy socialistických pohlavárů. Především formulace „…se shodli na potřebě trvalé jednoty a odhodlání v reakci na…“ mi připomenula nenáviděný socialistický diplomaticko - politický žargon.

Státní aparát vyměnil Moskvu ze Washington. Opět jsme na obojku? Signálů, že je něco špatně, nejen kolem Vrbětic, je více než dost.


46 komentářů :

 1. Unku,

  ty vole, sice jsem to nevidel ani ten clanek tohodle pana necet' ale verim ti ze v Rusku nekde na derevne lidi zijou tak jak to tam popisuje ten film.... ale fakt jsem ho nevidel, a vic proc, protoze ten film - a urcite je pravdivy, muzes natocit i Tady, nekde na severu, a ver mi ty volousku zabednena, dokonce i v Americe

  Klisnw kydej hnuj na kohokoliv ale dej pozor ajt ti to nezustane na botach

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basosi,aktivisty ĆSV zacala uplne fascinovat myslenka zkusit ty PIRATY

   Musi tam byt nejaky ministr propagandy myslim FERJENCIK.
   No co by to udelalo ,kdyby jsme jim pomohli tim,ze jim z niceho nic,tak kdyz se tu vnucuji a chteji se dorvat k moci nabidli PROGRAM VOLICU NPV a zacali je premlouvat jak je to pro ne vyhodne.No na priklad

   -MY TU Chceme plne mzdy a nikoli jen tretinu!
   VYHODA okamzite se zvysi vyber dani(to oni chteji)

   -Rikaji,ze nejsou neomarxiste,ze je to lez

   Tak dobre vezmeme to jakoze maji pravdu, nejsou neomarxiti,ovsem nerikaji nic o tom jaky vlastne chteji system,Mozna chteji zmenu stejne jak SPD,ale nevedi na co,proste jsou jen ohlupeni GR TV,ktery tez nevi nic.

   CO JIM TAK NAVRHNUT ZPOCATKU ten SOCIALNI STAT od sousedu,kteri plati 10 eur na hodinu ze zakona a z toho proklate silne zbohatli.
   To by pan Babis pukl zavisti,ze nema stejnou myslenku,on to preci musi vedet,kdyz ma ty tovarny u sousedu a tam plati plne mzddy!
   Toho je ideolgicky dalsi OBRVACKA KUPA a mohli bychom to provadet zkusmo tady,kdyz nase dobre rady nikdo z nynejsich politickych gigantu nechce a chteji jen jedno ukrast nam obcanum hlasy a dat nam za ne kblihu nebo propisovacku.
   Kdovi,zda by to ti CHATSCERI a unknoti pochpili a dosl jim to do lebky,no co za pokus by to stalo.

   kdo je pro a proti,kdyz tu nosnou myslenku mel prvni BASOS!?

   Vymazat
  2. Basosi,je tu klid nikdo se k diskusi nehlasi,to je dobre znameni

   lidi masove souhlasi nebot mlceni je ve skutecnosti s tou myslenkou souhlasi a Piratiska taky mlci.
   No a tak mi sdelila ANNA ideolog KSH a husita,ze plne s diskusi a la pirat souhlasi.
   Je totiz i hrisnice(tzv swindura)a rikala,ze ma rada nezkusene zajicky,ona totiz je trochu podobna KERRY ze serialu SEX VE MESTE,vazi 59 kg(vetsi prsa) a klidne napise pro volice(vlastne i sebe)tolik bodu NPV je preci ideolog a diktuje mi komenty,ze se z toho prohneme.
   Je toho nazoru,ze

   BUH JE S NAMI,

   tak se drazi pirati nebojte,kdyz prijdete s hezkymi myslenkami usetrite praci panu adminovi,nemuze vas potom ani mazat,budete totiz pritom VELMI DULEZITI!

   NO NI?

   Vymazat
 2. Pane publicisto Ročku,ČSV spolecnost volicu hleda publicisty

  kteri by cilene svymi clanky podporovali prave vznikajici Spolecnost volicu ČSV(8 395 142 dusicek) a jeji program.

  I vy jste jejim clenem a tedy,pokud by jste se zde na webu objevil s clanky tam zamerenymi, vlastne i ve vas prospech,uvidite hned i reakci na to co chcete publiku sdelit.

  Toto je totiz prvni web skutecne prime demokracie ihned pomahajici OK SPD s cilem,aby ziskala co nejvetsi pocet volicu.
  Klidne vam tu napiseme i jednotlive clanky vznikajiciho PROGRAMU VOLICU /NPV/,ktere jsou i vasem zajmu,coz by jste mohl i rozpoznavat.
  Vzhledem k tomu,ze stavajici nasi "zastupci" nemaji zajem obcansky program zastupovat a radeji se chystaji hlasy obcanske spolecnosti znovu brutalne ukrast aniz by respektovali,ze slovo lidu je slovo bozi,mohly by vase autorske clanky v tomto smeru byt obcanum opravdovym prinosem vice nez je smradlavy kour nad Vrbeticemi,ktery uz 7 let je nam opravdu,ale opravdu tak na howno!

  Co vy na to autore,chcete pokrok nebo jen popisy situace,kterych tu je jako smeti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tak zacit psat o potrebe noveho politickeho subjekttu

   KSH tj krestansko socialnich hodnot antineomarxismu,ktera by nahradila padajici,prakticky jen skodici polit subjekty KDU-CSL.CSSD,ODS a dalsi,ktere souhlasi s vyvrazdovanim svych volicu nemoci C19 nedaji nam zabijec viru SPUTNIK V a mozna dostaneme mRNA,ktera vydrzi jen 6 mesicu a pak musite mozna na ventilatot pro nemoc poslanou na obyvatele zemekoule gatesovci,protze tuto nenazrani majitele velkych penez nechteji dat na social,ten totiz povazuji za svuj a nevahaji ho krast!

   Vymazat
  2. Pripominam,ze navrh NARODNIHO PROGRAMU VOLICUNPV jiz zde koluje

   je to program svobody a prime demokracie IHNED a nove polit.subjekty,ktere pochopi jeho zlaty obsah,zesili jim svoje bezzube programy 31 let prazdne mohou byt kandidaty do parlamentu brzke NOVE REPUBLIKY a bude pokrok a ne 32 let trvajici postupny krach republiky ohlupenych celych OS MASOVE panem GR TV,ktery to vse ridi a tak jsme jen bezmocni domorodci a republika je jen jeho kolonie ohlupenych volicu,kdy on jim odmita zverejnit jejich program i kdyz mu plati z jejich koncesionarskych poplatku pry az pul milionu mesicne!

   Vymazat
  3. Kdy se nam tu ozvou zubozovani zemedelci,kterym chybi AGRARNI STRANA

   a jsou zastupovani pouze panem doktorem a jeho herouckym bojem za jejich zdrave potraviny a ne sracky zabalene v kelimku,ktery stoji vice nez jeho obsah.
   zemedelci studujte NARODNI PROGRAM NPV a my volici se pak muzeme zeptat

   KDE JE NAS BIFTEK VY ZLI nami zvoleni POLITICI!

   Vymazat
  4. NO VIDITE TO?NAHORE JE AGRARNICKY CLANEK DISKUSE PROC CESKOU POTRAVU

   damy a panove,tady se musime dostat na nase kravske bifteky za kazdu cenu nez nam je bohaci sezerou pred nosem,tech je pry podle videa dost a kdyz zemedelci nebudu mit svoje silne politiky s programem NPV, viz video nahore,ktere se objevilo s panem doktorem jako na zavolanou,tak nam uz i tak zubozenym obcanum to maso bude ukradeno a pokud nebude PROGRAM OBCANU VOLICU NPV silny

   tak se zdejsi borci mohou pripravit na ohlodavani uz obranych bilych kosti a budou si varit polivku se starych backor a pote co banksteri uskutecni na cem se domluvili 29.3.2019 a budete za sebou tahnut sanky s babickou pripadne dedeckem,ktere politici daji zavrazdit nemoci C19 a jeste tomu budete tleskat jak Rusaci pri obkliceni LENINGRADU panem Hitlerem ve valce!

   Vymazat
 3. Je to cely maskarada na privitani a dosazeni novyho Protektora.
  Uz tady dlouho zadnej nebyl..

  OdpovědětVymazat
 4. Novicok neni Kazacok. Ten se prej chysta az 15.6.
  Co nejbliz datu minulyho napadeni. Zatim maji spadeno na cviceni,ktery delaji uz asi 60let nepretrzite.
  A jeste prej cviceni neznaji nazpamet.
  Ceska vlada take vyuzila problemy s covidem a vakcinou, s elektrarnou a s vrr-brr ,na boj proti sobe.
  Tak jsou opozice dokonce dve a silnejsi.

  OdpovědětVymazat
 5. Ten film sponzorovala ZDF a ČT. Je to doklad o váze kterou
  přikládají Ruské rodiny rodiče a děti tradicím z doby smrtelné války proti Hitlerovým Němcům. Jsou tam záběry jak vypadá vesnice, pomníky,a jak se stále kolem nacházejí kosti po mrtvích vojácích. Záběry dětí v uniformách i Nesmrtelné pluky - což jsou masové pochody rodin které nesou obrazy svých členů co zemřeli ve válce. V závěru se Rus který prováděl redaktory vesnicí a akcemi opil, obvinil redaktory z toho, že jsou špioni - ale prý natáčejí pravdu. Byl to pokus trochu nakadit na tradice Ruských lidí co si připomínají válku,její hrůzy a oběti. Střihy na Putina a Mladou gardu co se připravuje k obraně Ruska před "západem" měly zřejmě otrávit vzduch a ukázat Rusy jako pitomce co přehánějí a spějí od desíti k pěti.
  Tvůrci si dali práci jak otrávit vztah k "Pabědě",Putinovi
  a mládeži co si připomíná válku a připravuje se na obranu vlasti dnes.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Film Městečko E je ubohý dokument ubohých "městských debilů" o venkovanech, kteří nežijí v debilní bublině velkoměsta, jako dnešní pokroková debilní mládež a "intelektuálové" západu ..
   Podobná "intelektuální" povýšenecká díla vytvářel např. v 60. letech min. století u nás debil M.Forman (např. Hoří má panenko a další), dnes má další debilní pokračovatele ..
   To je to dnešní umění a dokumentaristika debilů ..., zesměšňování prostých lidí, kteří ještě žijí podle životní moudrostí předků ..

   Vymazat
  2. Maxime, hloupě a zbytečně nadáváte Formanovi a dalším. Nepochopil jste film "Hoří má panenko" (nejde o žádné povyšování se nad ostatní), nechápete další. To vás vůbec neopravňuje jako anonym kopat do lidí, kteří obohatili svět o nové pohledy a vždy stáli proti násilí.

   Vymazat
  3. Pane Dvořáku, píšu o hloupých povýšeneckých dílech "intelektuálů", scénaristi a režiséři takového "umění" jenom provokují a i někoho urážejí, sami si ale myslí že jde o uměleckou nadsázku a "humor" ..

   U Formana nejde jenom o Hoří má panenko, co třeba Konkurz, to je jenom zesměšňování mladých dívek, nic uměleckého ..
   V USA M.Forman už neměl možnost uplatnit svoji uměleckou invenci, musel točit scénaře co dodali jiní, jinak by to byly hovadiny, jako hry jeho kámoše V.Havla ..

   Mám klasický pohled na uměleckou tvorbu, a plno dřívějších i dnešních inovativních přístupů považuji za diletantství hlupců ..
   To je ta kulturní revoluce, která zuří od 60.let už přes 50. let a přinesla svoje výsledky ..
   Havel, Forman, Magorovi Plastici atd ..

   Vymazat
  4. Pane Maxime,
   každý má právo na svůj názor, například já pokládám naše režiséry a jejich filmy z 60týcb let za skvělé. Nepochopil jsem zda někoho a
   jak urážely. Naopak mne uráží současné silně nenáročné až hloupé TV seriály nejen naší produkce. Ale když se jíným divákům líbí, ať je dávají, můžu zvolit jiný program.

   Vymazat
  5. Maxime, nezlobte se, ale vaše hodnocení je zcestné a velmi vzdálené obsahu, který se snažíte kritizovat. Havla za umělce moc nepovažuji, zvlášť když znám pozadí vzniku jeho některých děl. Ale Formanovi křivdíte.

   Konkurz je dokument a záznamy nehraných úryvků ze života !obyčejných" lidí mohou být někým shledávány jako "zeměšňování". To by podle vás potom nemohly vznikat žádné nehrané filmy, jen ty propagandistické.

   Vymazat
  6. Podle mě má kultůra člověka ovlivňovat k morálnějšímu chování. Jakákoliv rádoby realita života přiblblých lidí, je jen dehonestace umění.

   Vymazat
  7. Václav Dvořák 7. května 2021 16:50, jsem asi nekulturní. Film "Hoří má panenko" mi spíš než něco říkající, přišel tak nějak trapný. JiH

   Vymazat
  8. Film "Hori ma panenko " byl sveho casu klasika a vlastne odvaha to natocit .Jakesove hlidali kazde slovo a usmev ,nebud trapny

   Vymazat
  9. Jen bych dodal ze hodne zvani Maxim, vzdyt Forman v USA vydelal spoustu penez a natocil super film "Prelet pres kukaci hnizdo" kde hrali spickovi herci Natocil take Amadeus a dalsi filmy na ktere nedosahli ani zdaleka mistni sasci .A to s problemem reci a znamosti coz je zaklad vseho v dzungli USA
   A za dalsi kdyz uz nekdo zvani o Americe musel by tu zit dlouhou dobu,,on jak znamo ani Voskovec vubec neuspel a Werich sem ani nepachl a doma byl jednicka . Nemel jsem ho nikdy rad (Formana) neb byl oportunista utekl od deti a zeny a hlavne ale jak se rika vysledky mluvi a kecalove kecaji

   Vymazat
  10. Ja si prave ted myslim, ze trojka Forman a Papousek a Passer byli z casti u nas karikaturisti,behavioristi.
   Ale jenom z casti.
   Hugo Haas, Forman se chytli,ze umeli a byli take zidi,kteri s mafii v Usa vladli filmu, divadlu, herci Chaplin, Fairbanks a jako agenti a Biof a dalsi za Mafii. I Broadway v NY,meli.
   W+V byli znamy levicaci a v dobe valky se to asi min tolerovalo ,nebo vubec ne..
   Forman si stezoval ,ze si vydelal neco az s Amadeus. A dostaval velmi kvalitni specialne pro nej vybrany scenare.
   Zrejme v H. zacala bejt zase nejaka tvurci mezera ,vakuum,,zaplnovana Rambo ,hruznej Schwarznegger..Douglas ml. a tim zfilmovanym radiem Woody Allena a taky vliv tech liberalu/feminstek zacal silit.
   Role pro Voskovce a jeho styl v H. proste nebyly a jeste velka konkurence, roli v 12 rozhnevanych muzu dostal od evrop. rezisera.
   Otta Heller,kameraman se chyt u britu.

   Vymazat
  11. jozine z bazin 8. května 2021 2:27, odvaha cosi natočit ani klasika nemá co společného s tím, zda vyvolá nebo nevyvolá pocit trapnosti. Na onom filmu nebylo vůbec nic, co by mělo soudruhům vadit. Ostatně, "hasičské" dobrovolnictví i tradice jsou historické a s poměry za komunistů nemají pranic společného. Takže co? Umělecké dílo? Vyspělá rutina na pokřivený námět. Poklonkujete jednotlivosti. JiH

   Vymazat
  12. Myslim ze zamer a zobrazeni bylo rovnou na komunisty, ,podivejte se kumstyr ,kterej by se neshazoval,
   s hasici mistniho vyznamu,ti jen byli metafora a plejtval tak talent. Navic nikdo z nas se nevytahoval,jako ty komunisti co vsechno dovedou a uskutecni v budoucnosti, kdyz uz pritomnost se nedarila..Kdy se jejich nekonecne oslavy /jako ten bal/ nevedly, kdy jejich neschopnosti kombinovane a chamtivou nizkou kleptomanii,nikam poradne nesmerovaly a snaha neco zorganizovat a predevsim vest,/vedouci uloha strany/ s rozkazanym pseudopokrokem jejich evidentntiho zpatecnictvi vysla a dost pravdive do toho pozaru s neschopnosti husaku, beze snahy dokonce paralyzy, aspon trochu hasit..
   Jen obycejni lide se snazili neco zachranit..
   To zapalene a horici staveni je rovnou proroctvi..
   Co mame dnes a nikdo opet nic nehasi..

   Vymazat
  13. Paw 9. května 2021 16:49, jste na povrchu věci. To co komunisti slibovali, to taky, z počátku hlava nehlava, realizovali. Pokud Vám to dost rychle neneslo očekávané ovoce, nedivte se. Na realizaci síly a prostředky nestačily. Protože a prostě, předpokládané, téměř andělské vlastnosti lidí, osvobozených od vykořisťování, nenabyly vrchu.
   Ta touha mít se blaze jak bylo zobrazováno, že žije se "na západě" nás stála téměř celý národní majetek, zadlužení státu, hospodářství i obyvatel. V bilionech Kč. I byvší znalosti a dovednosti. A onen blahobyt nikde. Leda, že ho vidíte v plných regálech, kde převažuje póvl, který nás nutí utrácet za zbytečnosti, za leccos co má sloužit, ale je k něčemu jen tak dlouho, abysme byli nuceni v podstatě totéž kupovat znovu a znovu. Třeba jen proto, abysme společensky obstáli nebo, měli šanci se uživit.
   Kdo na to skáče, moudrosti nepobral. Až mu dojdou síly, možná pochopí. Rozpozná rozdíl mezi životní úrovní a úrovní života. Možná mu dojde, co měli na mysli skuteční komunisti. Ne jejich zištní, či hloupí, ale snaživí souputníci. JiH

   Vymazat
  14. Kdyz hori "panenky".
   Pamatuju na diskuse, film se libil a nekteri meli stiznost na ponizeni a zesmeneni obyc lidi.
   Zilo se rychle a na hlubsi vyzkum nebyl cas..
   Film byl dost kruta kritika rezimu, kdyz taky narod kvasil a komunisti povolenim komunalni kritiky sami i sebekritikou a pripoustenim chyb /potize rustu a my zase rust potizi jenom/,my nedockavy slibovanyho pokroku,kterej casto znacne nesocialisticky vravoral a opozdoval se za velkohubymi a neproziravymi sliby..
   Metafora s hasici byla perfektni.
   Organizace zalozena na pomoci lidem se rozhodne usporadat bal/taky raj socialismu/, aby lide se meli dobre, nazrali se a napili,uzili zabavy a byli vselijak spokojeny..
   Dobry umysly.
   Ale do vedeni se nacpali horlivi hlupaci a dalsi,co meli na nekale umysly usapnout vyhody,a s tim zamerem se nacpali do vyboru. A isolovali se do nadlidi. Pomoci taky jindy i marxleninismu.
   S tim ze staci idea a vsecko pujde jako po masle..
   Oslava spojena s tim bylo vyznamenat zaslouzile cleny.
   Vybor pak dokonce sabotoval i nechtene prubeh balu a vse skoncilo nevyhnutelne fiaskem..
   Nabizela se i metafora s funebrakama,zvyklejma vsecko pohrbit,ale ta asi byla hodne polopatisticka..
   Forman byl zid a lecos proslo. Byli dalsi ve vlade taky. Havel byl chranenej,protoze nektery organizace se vsakli do komunistu a s povinnosti,ze prvni syn /i druhej v nasem pripade/ byli chraneny a nedotknutelny jako vzacny druhy..
   Navsteva treba horlivyho Mitteranda /z ty samy sorty,asi zednar,vsecko jen potvrdila a s vyrazem mezinarodniho hochstapera a podvodnika na ksichtu/.
   Tady je treba pripomenout to falesny znarodnovani, kdyz vsecko zaplatili komunisti kapitalistickym Rotschildum v mnoha milionech dolaru /a vsem dalsim/, odtrzenych od huby lidem, ktery zaroven hnali do materialniho raje..Tezko takhle budovaneho..
   Tedy film pojednava o planu vseobecnyho spaseni, pres organizaci zrejme se povazujici za vsemocnou se vznesenymi myslenkami a s usilim ty zavest do praxe.
   Bohuzel nebyli lidi na ten ukol/nikdy nejsou a nikde/ a kdyz byli tak se popravovali a vsecko slo sejdrem bez vykoupeni aspon slibovaneho a prodavaneho Vatikanem..
   Tedy vecny spor teorii a praxi v neperfektnim nasem svete, a predvidatelnymi nasledky ,kdyz se to tvrdohlave opakuje a konci nasilnym zahanenim do raje a ztroskota vse na trapnym meceni tvrdohlavych ovci a na druhe strane gangu fanatickych idiotu a chamtivcu,/casto oboji v jedne osobe/, kdy ovce napady vrchnosti zadne nechteji a maji sve zkusenosti. Zacnou se neochotne zpatecnicky vzpirat i te nejuslechtilejsi myslence,podeziraji a vse zakonite ztroskotava a ovce krici, my uz sme to vedely vod samyho zacatku..Mame zkusenosti.
   Jak pravil slavnej a zkusenej genius,komunista, Brecht.
   Kdyz nejsou ty spravny lidi,co nam nekazi nase budovani,aby se obetovali a poslusne realizovali co my chceme ,zvolime se lid jinej!!!
   A to je zaklad dnesniho globalismus..
   Ta vecna tragikomicka hra se opakuje..Se vsim vsudy.

   Vymazat
 6. Mohl bych z vlastní zkušenosti podat zprávu, jak žijí Američané v provinčních městečkách a v krabicích na okrajích měst. Asi se to moc lišit nebude. Nebo tam v tom městečku taky žijí v krabicích? No neviděl jsem ten ruský film a Američané o svých ubožákách zřejmě nic takového nenatočí. A že jich tam jsou miliony, ale vím, že alespoň dostávají od státu stravenky.

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud jsi neviděl dokument,tak mlč. O chudobě to není, i když taky katartrofa,ale o ruské mentalitě. Stále dokola se vrací k válce, stále hledají na západě nepřátele, děti už od školek oblékají do vojenského, mladá děvčata kolem 15 roků, totálně vymyte mozky a další ruské šílenosti, chce to vidět.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vezměte v úvahu,že tam za války bylo povražděno 30 milionů lidí a zničeny obrovské hodnoty. Hitler se netajil tím,že šlo o podřadnou rasu. Aby to pochopili i "kulturní" Němci vydávali Geblsovi kluci všelijaké brožury kdy byli "umělecky" zachyceny obličeje národů SSSR. Byl to jeden debil vedle druhého a tak to i Němci pochopili.( Když pak v průběhu války vylezli Němci po bombardování z krytů a viděli tu spoušť - také ledacos pochopili. Měli možná potom též obličeje debilů). Válka lidem příšerně uškodila a zapomíná se na to.
   Dnes se zdá ,že někteří "umělci" navazují na tyto tradice.To se trochu promítlo i do toho filmu o městě "E".
   Rusové co tam vystupovali brali pietu k obětem války vážně - ale tvůrci nakonec natočili jednoho opilce a pár dětí co nacvičovali scénky na vystoupení k příležitosti Dne vítězství. Proto ten film který jinak nebyl přehnaný a agresívní - pokládám za pokus trochu se na Rusy a jejich vítězství - vykadit za peníze ČT a ZDF. Snahu ponížit Rusy,Rusko a jejich
   způsob života je dnes vidět dost často. Proč se tak
   běkdo chová ? Ví co ti lidé vytrpěli ? A ví že nás
   zachránili před vyhubením Hitlerovci ?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Unknowne 7. května 2021 16:42, až se USA převalí válečná fronta sem a tam, nevynechá žádnou z rodin, aby neměla za kým truchlit, tamější společenskou atmosféru to taky poznamená. Krom toho Rusové cítí, že šlo o národní existenci a že nejsou natolik silní, aby o ní nemohlo jít zas.
   Vy zřejmě nejste schopen pochopit důsledky naprosto rozdílné historické zkušenosti ruského národa a obyvatel USA. Já tuto skutečnost beru dokonce tak, že jsme si s Rusy historii bližší, než se Severoameričany a dokonce, že máme bližší i národní zájmy. Což vidím jako objektivně dané. Navíc, tak to i cítím.
   Koudelka sem, Koudelka tam! JiH.

   Vymazat
 8. Unkrovne od kolika let myslíš, že v USA berou děti do vojenských škol? I tam oblékají malé předškolačky do vojenských uniforem. A chodit v uniformách všeho druhu na Západě je běžné, hlavně na středních školách. A co zkomírající skauti ( tu znáš,co je malý skaut? Dítě oblečené jako debil, a velký skaut? Debil oblečený jako dítě...!) I Američané jsou vlastenci, ti nejchudší z nejchudších věší na své papírové příbytky americké vlajky...

  OdpovědětVymazat
 9. Odpovědi
  1. Pane kutnohorský stát vydává 8 milionům nejchudších Američanů stravenky. Tak proč by neměli vyjádřit svůj vděk alespoň vyvěšením vlaječky? VIP

   Vymazat
  2. vipe pritlac, na welfare zije pres 40 milionu

   Vymazat
  3. Pritlac, ty lidi si platili duchody a pojistovaci pensijni korporace jim je vsecky vykradly,taky v 2008.

   Vymazat
 10. Děkuji pane Roček. Přiznám se, že jsem takto BIS nevnímal. Je to v podstatě nástroj na domácí manipulaci s lidmi. Potom teda ta medajle pro g. č. Koudelku je jasné vyjádření pro koho pracuje a pak se nedivím Zemanovi, že s tím má problém. Aby vnitřní rozvědka pracovala v prospěch kterého koliv jiného státu je skandální. Nejsem příznivcem toho POKROKU kam jsme se dostaly, natož toho co se děje ve vyspělých státech euroatlantické civilizace. Je to v podstatě schizofrenie. Stále tlak na vyšší spotřebu za cenu likvidace přírody a potom nějaká ochrana klimatu a přírody. Moudrému člověku stačí k životu málo a zvrhlík nemá nikdy dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chudák není ten co má málo, ale ten co nemá nikdy dost.

   Vymazat
 11. A je to pravda, existuje jediná verze Vrbětic a to, že tento skandál zinscenovali USA prostřednictvím CIA a konfidentů z pražských bažin. Nikdo jiný a tomu věřte. USA už více jak 200 let terorizují, masakrují a okrádají celý svět. Zastavme USA!!! Nemusím zdůrazňovat, ale věrohodné je jedině RUSKO a Čína.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8691-pokusily-se-usa-zavrazdit-pouze-lukasenka.htm

   Vymazat
 12. Z runetů:

  "Rusko je ve skutečnosti natolik otevřená společnost, že naši tajní agenti jsou světovými celebritami."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle by nás mohlo aspoň trošku potěšit: "Petrov a Boširov se totiž ve skutečnosti měli zmocnit receptu na Kofolu."

   "Kdo zabil Kennedyho?"
   "Hmm...dost řečnická otázka, ne?"

   Jedou Petrov a Boširov do Salisbury.
   "Hele, a znáš to tam dobře?"
   "Vůbec, ja tut novičok."

   "Slyšel jste o Mrtvém moři?"
   "Coo...zase ti dva?"

   "Putin má dvě červená tlačítka. Jedno v jaderném kufříku. A to druhé, mnohem nebezpečnější ... "

   A nakonec historizující parafráze:
   "Rusko má jen dva spojence. Petrova a Boširova."

   Vymazat
 13. Jacques Attali byl poradcem François Mitterranda, tedy bývalého prezidenta Francie, a v roce 1981 napsal:

  „V budoucnu půjde o to najít způsob, jak zredukovat populaci. Začneme těmi starými. Jakmile člověk dosáhne věku 60 – 65 let, žije déle než produkuje a to stojí společnost moc. Poté budeme pokračovat těmi slabými a nepotřebnými, kteří společnosti nic nepřinášejí, protože jich neustále přibývá a pak především těmi hloupými.

  .

  Eutanázie se zaměřuje na tyto skupiny, eutanázie se každopádně musí stát nezbytným instrumentem našich budoucích společností. Samozřejmě nebudeme schopni zabíjet lidi a organizovat tábory. Zbavíme se jich tak, že je necháme, aby si mysleli, že je to pro jejich nejvyšší dobro. Příliš velká, a z velké části nepotřebná populace je něco, co je hospodářsky příliš drahé. Také společensky je pro lidský stroj lepší, když bude náhle zastaven, než kdyby stále více a více degeneroval.
  Nebudeme schopni zvládat miliony testů inteligence milionů lidí, jen si to představte. Něco způsobíme, pandemii, která bude cílená na určité lidi, opravdovou hospodářskou krizi, nebo ne, nějaký virus, který bude napadat staré nebo starší, to nehraje roli. Slabí nebo vystrašení podlehnou. Hloupí tomu uvěří a budou prosit, aby byli ošetřeni. Postaráme se o to, abychom měli naplánovanou péči. Péči, která bude řešením. Takže výběr idiotů se vyřeší sám, sami půjdou na porážku.“

  Zřetelněji to ani nejde říci. A to jsou ti lidé, kterých se chtějí zbavit, senioři. A podívejme, to se teď přesně kryje s prioritním očkováním, nejdříve staří, pak postižení, ti teď dostanou Johnson & Johnson, má se to nabízet i bezdomovcům, atd. Takže, abych tak řekl, …

  Měli bychom se také ještě jednou utvrdit, že tento fragment je v knize, která se v roce 2006 objevila ve Francii, krátkým příběhem budoucnosti. Jacuques Attali je vědec v oblasti hospodářství a prezident zakladatelů evropské banky pro obnovu a rozvoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a neni to dobrej napad, mne uz odmitli dat narkozu, protoze bych to neprezil, tak co tedy se mnou neeee"?

   Ono je to fakt jedno kdyz je ti pres 80 protoze telo odmita poslouchat ducha (aspon u nas co nemame Alcajmra) a tak kdybysme o tom nevedeli a nebolelo to, tak dobre......

   Takze jsme vyresili starochy, ale co s vami mladymi, pod Sariou nebo se ucit Pashtun v lepsim pripade Turecky a sdilet sve manzelky s nejakym Imamem?

   Vymazat
  2. Basos, nechte toho, čtete my myšlenky. JiH

   Vymazat
 14. Ta podoba s minulou komunistickou propagandou je opravdu až zarážející. Nastává už zřejmě definitivně doba vlády deep state.

  OdpovědětVymazat
 15. kersi 8. května 2021 9:58, víc než zarážející. Navíc hloupější. JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.