Reklama

úterý 11. května 2021

Vy přece nemůžete dělat to, co my

Jelena Leksina

11.5.2021    Vzgljad, překlad Zvědavec
Rozhodnutí Moskvy zavést protisankce proti občanům EU vyvolalo v Evropském parlamentu velkou odezvu. Jeho šéf David Sassoli, kterému je zakázán vstup do Ruské federace, vyjádřil naději, že tato omezení budou zrušena. Odborníci vysvětlují tolik bolestnou reakci Sassoliho tím, že uvalení sankcí na vedoucího jedné z klíčových institucí EU je precedentem v diplomacii, který využijí i další země.

(Na snímku předsedkyně Komise EU Němka Ursula von der Leyenová a komisař pro zahraniční vztahy a bezpečnostní politiku EU Francouz Josef Borell)

V pondělí Evropská unie vyjádřila protest stálému představiteli Ruska Vladimíru Čižovovi v souvislosti s uvalením sankcí ze strany Moskvy na řadu občanů EU a omezeními vůči nepřátelským zemím na ruském území. To vešlo ve známost prohlášením úřadu zahraniční politiky EU.

Mluvíme zejména o omezeních Ruska, týkajících se vstupu do země osmi občanů EU, včetně šéfa Evropského parlamentu (EP) Davida Sassoliho a švédského chemika Osy Scotta, který uvedl, že bloger Alexej Navalnyj byl otráven Novičokem. Evropský parlament označil ruské protisankce za „útok na evropskou demokracii“, který „nedonutí EP mlčet“. V reakci na to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová uvedla : „1. Ani nás. 2. Vyhrožovali jsme snad my? “

Pokud jde o výhrůžky, jejich vyjadřování se stalo Evropskému parlamentu běžnou praxí. Není to tak dávno, co EP požadoval odpojení Ruska od společnosti SWIFT, a také odmítnutí ruské ropy a plynu „v případě pokračování agrese na Ukrajině“. Jak však řekl šéf evropské diplomacie Josep Borrell, Evropská unie nemůže odpojit Rusko od platebního systému SWIFT, protože je to soukromá organizace, a také není schopna zastavit výstavbu plynovodu Nord Stream 2, protože jde rovněž o soukromé společnosti, které jsou za tento projekt zodpovědné.

Na konci dubna vyzval Evropský parlament Evropskou unii, aby vypracovala novou strategii vztahů s Ruskem, která zajistí větší podporu občanské společnosti a omezí spolupráci s Moskvou. A v září přijal EP usnesení o osudu blogera Alexeje Navalného, které zahrnovalo rekordní počet fantastických požadavků na Rusko, včetně požadavku přepsat ústavu. Mnohým se tehdy zdálo, že se Evropský parlament zbláznil .

Pokud jde o současné vyostření, nejvíce viditelná na zavedení protisankcí je reakce šéfa EP, Davida Sassoliho. "Doufám, že toto opatření bude rychle zrušeno a budu moci cestovat do Moskvy diskutovat o tématech lidských práv a politických svobod," řekl předseda europoslanců v pondělí v rozhovoru pro noviny La Stampa.

Ale Sassoliho touha zapojit se do práce v oblasti lidských práv by mohla být mnohem lépe využita. Vůdce europoslanců by například měl být vážně znepokojen situací novináře Juliana Assange v britských mučírnách, nebo reagovat na „utahování šroubů“ lidem v USA, myslícím jinak než propaguje vláda. Jak však zaznamenali odborníci, nic podobného se v Sassoliho díle nevyskytuje.

"Proto je sám Sassoli vinen, že proti němu byly zavedeny protisankce," uvedl politický analytik Marat Baširov. - „Vede orgán EU, který produkuje otevřeně nekonstruktivní dialog s Ruskem. Kromě toho se ve zdech tohoto parlamentu pravidelně odehrávají představení, která jsou pro nás nepřátelská. Někdy má člověk dojem, že tento orgán byl vytvořen pouze za účelem organizování různých protiruských shromáždění a demonstrací.“

Podle experta, zavedením osobní sankce proti Sassolimu, Rusko vyloučilo Evropský parlament z procesu vyjednávání jako předmět mezinárodní politiky a interakce, protože za prvé mluvit s většinou členů EP není o čem a za druhé není proč.

"Rusku stačí vést dialog s byrokraty z Bruselu a s těmi vládami evropských zemí, které jsou na to připraveny." A poslanci se nyní mohou urazit a rozhořčit, přijímat usnesení a šaškovat s delegáty pobaltských států, Polska a hosty z Ukrajiny. Nám už je to jedno,“ je přesvědčen Baširov.

Podobný názor má i generální ředitel Ruské rady pro mezinárodní záležitosti (RIAC) Andrej Kortunov. Poznamenal, že sankční politika Moskvy nemůže být zcela zrcadlová a symetrická, protože Rusko je národním státem a EU je integrační unií řady evropských států s nadnárodními orgány řízení, které mají v otázce sankcí přinejmenším kvantitativní výhodu.

Protisankce proti Sassolimu však mohly být skutečně zavedeny proto, protože Rusko přistoupilo k obratu ve vztazích s Evropou. "Dříve se Rusko pokoušelo navázat meziparlamentní vztahy s EP, ale tato iniciativa nebyla úspěšná." Podle mého názoru lze kontakty s jednotlivými členy Evropského parlamentu zcela vynechat. Ruské vedení zjevně rozhodlo, že ze všech bruselských partnerů je Evropský parlament nejméně cenný, přinejmenším v blízké budoucnosti, “vysvětlil expert.

"Rusko vytvořilo jedinečný precedens ve světové diplomacii, zavedením protisankcí proti zástupcům a vůdcům nejen mezinárodní organizace, ale i nadnárodní struktury. Evropané koneckonců očekávali sankce v oblasti dvoustranných vztahů na úrovni států, nikoli Unie. Moskva však zareagovala zásadně odlišně,“ říká Stanislav Tkačenko, profesor katedry evropských studií na Fakultě mezinárodních vztahů Státní univerzity v Petrohradě, expert klubu Valdaj.

"Nyní se pro Brusel vytvořila velmi nebezpečná situace, protože příklad Ruska budou zkoumat jiné státy, což jistě výrazně podkope základy evropské diplomacie," dodává expert. "Co se týká bouřlivé reakce Evropského parlamentu, ta je částečně způsobena evropskou povýšeností a neprofesionalitou." Věřili, že mají železobetonové argumenty pro zavedení sankcí. Očekávali, že Moskva skloní hlavu a bude činit pokání. Ale to je absolutní naivita. Za prvé, tak se velké mocnosti nechovají. Za druhé, takový postup by byl pro většinu obyvatel Ruska naprosto nepřijatelný,“ vysvětlil politolog.

Kromě toho, tímto gestem Rusko ukázalo svou neochotu spolupracovat s Evropským parlamentem. "Evropané si až na vzácné výjimky zvolili velmi nezodpovědné politiky." Rusku nepřísluší s těmito lidmi jednat. Ať si to mezi sebou přeberou. Věnovat pozornost Evropskému parlamentu je prostě ztráta času, “shrnul Tkačenko.

Санкции Москвы подрывают ресурс европейской дипломатии vyšel 5.5.2021 na vzgljad.ru. Překlad čtenář - děkuji.

74 komentářů :

 1. Je to správné co dělá Rusko jsou velmoc a nic si nenechají líbit. Co vládne v EU slouží globalistům a podle toho to vypadá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Objevily se tu komenty,ze ja, male zvire krtecek jsem tu SAM a proto zanedbatelny!

   Pry jsem jakysi buditel ci genius nebo co nebo jak! MERDE!
   Pripominam,ze EU namisto,aby dala OS,tj obcanske spolecnosti, svobodu a primou demokracii IHNED a vsechny nase politicke subjekt otevrely podle članku nr.2 NPV navrhu volicu na svych webech,ktere jsou placeny nami obcany volici BEZBARIEOVE rizene diskuzni rubriky,dokonce pod jejich clanky,aby meli volici predstavu co vlastne polit.subjekty chteji na obcanech,kterym ve skutecnosti jen ohlupovanim GR TV jinymi ohlupovadly zajistily jen ukradeni jejich hlasu a pozor

   ZAJISTUJI DAL SVOU UKRADENOU MOCI DOKONCE I CENZURU

   Kterou jsme spolu s komunisty,kteri i dnes odmitaji s lidem( MOC LIDU JE PRY MOC BOZI)se mezi nami objevit a spolupracovat na tvorbe nasi budoucnosti VYCINKALI, pry proto,aby jsme jim do jejich naprosto neschopne "verchusky",ktera nema ani nosny program nekecali!

   Nyni se dokonce pote,kdyz majitele moci odmitaj bobrikem mlcenlivosti odsouhlasit pozadavek rozdeleni vykradanych koncesionarskych poplatku FIFTY FIFTY tj 50% pro vytvoreni naseho obcanskeho informacniho pole pravdy te pry nasi poslapane a pochodem neomarxisticke ideologie rozvalovane OS SAME obcanske spolecnosti,ktera uz ani nemocemi nedycha, vnutit,aby spolupracovala na devastaci RUSKA,ktere pomalu,ale jiste s vnitrne rozbijenou EU zastavuje dialog a da u nas bouchat ty sracky pry čukovi a gekovi,kteri si delaji z nasich tajnych x agentu doslova čurinu!!

   Tak nepostupuji profesionalni diplomate za nas, ale tak rikajic pry lidove HUCULOVE z davno neexistujiciho cccr!

   Vymazat
  2. 12:31
   Napoleon by měl z vás radost.

   Vymazat
  3. ADONISI, MALOVANY KLUKU NAPIS CO TY SAM VLASTNE CHCES

   uz tu kdosi napsal,ze jsem pan STALIN,tak Napoleon pises,no dobra to taky neni spatne.
   A co dal mas priteli?
   Pis KONKRETNE ja jsem pripraven a co ty?

   Vymazat
  4. Adonisi,obcane by chteli,aby vse slo hezk samspadem a bez kotrmelcu jako kdysi,kdy za ne vse vyridila STRANA

   Nyni je KSCM,kdysi oblibena zavedena jejich verchuskou denno denne vice k propasti zapmneni.
   Uz ani nebojuji s nami obcany spolecne proti zlym kapitalistum,kteri se vsechny i tebe adonisi chystaji ty individualisty zbavene moci vykrast na plech a udelat jim pomysleni na dluh,ktery zaplati za ne pry pirati a masy tomu VERI!.

   No a ti piratsti huculove lzou,ze je to pro ne malickost.
   Proto vznika NPV a to vubec nikdo z mocipanu ji nechce,protoze oni byli prvni,kteri pochopili co znamena bod 1.NPV rasantni zmena na SOLIDARNI STAT.
   To nam pry maji umoznit nami zvolene polit.subjekty.
   Adone,kdyby to chteli, objevili by se tady a vysvetlili proc nas obcany chteji obirat dal o PENIZE a tobe se to v hlave plete,ze je to spravne?

   KDO NAM OBCANUM POMUZE,

   nemaji nahodou ti zastupci zadnou,ale opravdu zadnou snahu ani nejmensi snahu si osvojit PROGRAM OBCANU proc je tedy dale platime a volime to zkus Adonisi zdiskutovat,nebo se neceho bojis a ceho?

   Vymazat
  5. Vedení Ruské federace patří jen chválit a popřát další direkty eunijním darebákům ! Ti hajzlíci si dlouho mysleli, že si mohou dovolovat bez omezení ! A DOST !! To je jako ohlušující výstřel z Aurory a nebo salva raketometů Kaťuša.

   Vymazat
  6. KAZDY DEN DEPTANA uz ROZVALENA OS MA PODLE CLANKU POMOCI

   v boji proti nasim bratrum slovanskym?
   Vzdyt ji chteji oblozit cenzurou a tak rozvalit uplne tu nasi oblibenou EU na sracku.
   Ne nadarmo se zdemolovana OS uz transformuje sama na cilevedomou ČSV(8 395 132 zubozovanych dusicek),ktera dokonce ma i vlatni primo pekelny navrh PROGRAMu VOLICU NPV ze ktereho maji strach i piratiska a proto si ho nechteji instalovat do sveho lziveho programu SRACKOMETA NEVZDELANCE DREDA C19!

   Vymazat
  7. Co se pan Sassolini nebo Borell díví, vždyť EU je pouze organizace,která se povyšuje na stát (ale státem není) a která jejich ústy povýšeně kárá samostatný nezávislý stát. Speciálně, pocházejí-li tyto tzv sankce od jejich útvaru ,který se jmenuje Evropský parlament, který může pouze schvalovat směrnice od zcela nevolené Evropské komise (tváří se jako nezávislá vláda kterou není), Řekl bych, že je to drzost a správně se RF s nimi nemá co komunikovat. Proto je správné, zůstanou-li doma.

   Vymazat
  8. Neznam ty dva pany, ale mam dojem, ze fonderlajnova se nudi, zrejme dalsi deti mit nemuze, a tak se vrhla do politiky, ovsem ty deti ji sly lip

   Vymazat
  9. Pane Krtečku dlužím vám odpověď.
   Poctivě se budu snažit vše vysvětlit. Napoleon měl gardu,která použila stejné slovo jako vy. To snad stačí. Dále,násilí a se mi příčí, protože vždy následovala po akci reakce a vše zaplatiili nevinní. Jsem zastánce státu se sociálním respektem a pro dodržování zákonů. Nechci jednoho vůdce a jednu stranu, to se už otestovalo a nefunguje to. Cestu vidím jen ve volbách a inteligenci voličů. Jen oni jsou schopni vyčistit Sněmovnu od šibalů a tuneláříčků. Jinak to nebude fungovat a pak se si můžeme sami nad sebou bědovat stále dokola. Ještě k vaší snáze se stranou Voličů. Je mi líto, ale program mi nestačí, počkám si na činy.
   Toť vše, snad o pochopíte v čem se lišíme. Uvedl jsem svůj názor a beru naší diskuzi vážně.

   Vymazat
  10. PS To hlavní jsem nenapsal, protože to pokládám za samozřejmé

   = Uhájit Čechy Čechům a předat je naším dětem. =

   Vymazat
  11. ADONISI,od zacatku vim,ze jste dobry a snazivy borec

   to vsak v dnesni dobe je jen jeden predpoklad.
   Dalsi je,ze volici musi vedet koho a co voli.
   To je pozadavek hned 2.bodu NPV v duchu svobody a prime demokracie IHNED!
   Pisete,ze nevite ani co je to pravicovy SOCIALNI STAT,ktery zakazal vlozit do Ustavy hned v prvnim jejim clanku pan ODS president.
   Nemci se ho v TV ptali co da statu Čechu.
   On odpovedel,ze je zastancem volneho trhu(AMERU),ktery to zreguluje.
   Ten človrda nevidel,ze za jeho zady se mu tam Nemci smeji.

   UZ TEHDY VEDELO asi 5 lidi v republice co bude az vykrade ty svejky na plech,vzdyt jsme vsecko v bilonech vlastnili,ze ANO?
   Komunisti sice meli jeste moc,ale sveho nejlepsiho agitatora Lenina vycpali a ukazuji ho za poplatek v museu,zrusili sve propagacni oddd.a sefa (no za moc nestal)vykopli na dlazbu,kde nyni adoruje pana Zapotockeho.

   ACH JO,JAK VAM TO NEBOHY ADONISI VYSVETLIT,KDYZ sE NA TO STUDUJE

   nejmene 5 let a vy ani nevite kde je vas OPRAVDOVY NEPRITEL ZLODEJSKE PIRATISKO frcjenčisko!

   Vymazat
  12. Pane Krtečku.
   Možná jsem i trochu "bohý". Školství se nepodařilo mě sterilizovat ve skle s lákem z "izmů". Rodiče mě naučili vàžit si smysluplné práce. Dělníci udělali práci a smysl dodal chytrý podnikatel. Jedno bez druhého nefunguje. Např. Baťa, který nebyl takový, jak jej vymaloval totáč, spojil obojí. V jeho domcích dodnes rádi bydlí potomci jeho dělníků. Umožnil podnikové spoření i studium. Můj praprastrýc u něj vystudoval a stal se zástupcem pro zahraničí, to vše bez protekce. Kéž by dnes byli takoví šéfové firem. Když je u vesla hlupák, nebo zloděj, potom je každá práce marná. Váš agitàtor Lenin, taky došel k poznání, že jen politická příslušnost není rozhodující, proto vzniknul v Rusku NEP (ale o tom vy víte víc než já). Jsem jen technik, ne filozof.

   Vymazat
 2. Je mi blivno z toho, co si o sobě většina europolitiků myslí.Vždyť jsou to zakomplexovaný,sebestřední chudáci kteří by chtěli mentorovat zbytek světa.

  OdpovědětVymazat
 3. fašoEU je nástupnický paskvil Protektorátu B.und M. a jen udavačům a vlastizrádcům je tahle žumpa prospěšná!.-/

  OdpovědětVymazat
 4. A to budou dnešní "demokraté" typu Adamová, Fiala, Němcová, Bartoš vyřvávat jací to byli komunisti diktátoři, teda byli ale jejich diktátorství se dalo lehce obejít na rozdíl ode dneška, kdy každý vlastník mobilu je šmírován, o připravované akci o očkovaných a neočkovaných, o tvrdé cenzuře dnes i v našich médiích nemluvě, diktatura EU - hnus který se rozjíždí ve velkém by měl "rozsvítit" v hlavách všech voličů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tihle naši "rádobydemokraté" jsou jako štěnice ! Nechtěný parazit !!

   Vymazat
  2. Kazdej musi mit dneska jasno, ze jakmile se zacne mluvit o bezpecnosti cehokoliv ,jedna se predevsim o nepricetny hystericky zachvaty za ucelem zniceni vseho proti Rusku,jeste taky mir je jim nebezpecnej, a hlava nehlava ,hlavy uradu jako ty pod, kazdej co se mota kolem bezpecnostnich uradu ,armad a organizaci je terorista..
   Nejvyssiho nebezpeci sveta.
   Akorat praxi to nechava a jiny..
   Prave na tohle je nejvetsi spoleh. Pochybnosti zadny.
   Vobycejnej lid tohle , neni to nic novyho, vzdycky odskace setsakramentsky a jeste hur..

   Vymazat
 5. Politiku EU můžeme sledovat na jednání "naší vlády" , kdy chce být údernější než EU.Rusko se rozhodlo správně zametat s EU a doporučuji Rusům poslat Navalného na 3měsíce do kosmu ,ať se adaptuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no preci mame "Grand Armee" asi 12 000 vojaku a 18 000 generalu

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. 10,29
  Prdelní Lhota jest tvým domovem....máš tam mámotátu pornoJandoPutnu ty F73!.-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:42 10:43
   Copak se nám tu vylíhlo ? Jakýsi propagátor prasečích exkrementů, snad z pohraničních hor. Jakési kukače, i když pánové Putna a Janda by si zasloužili cenzuru, tak nám nedávají důvod klesnout pod hranicí slušnosti. Proto jsem též nesouhlasil s projevy k Charlie a dnes nesouhlasím se soudem k některým inscenacím brněnského divadla. Nejsem věřící muslim, ani katolík a jsem normální hetero a vychován postaru.

   Vymazat
  2. Dodatek.
   Nemám rád i vulgarismy ani na konto komunistů. Má politická cesta skončila v Pionýrské organizací.

   Vymazat
  3. 12,27
   Až Ti zaplaví město muSLIMÁCI,jako se to stalo díky Tuberovi v Teplicích,budeš zpívat jina....verstehen?

   Vymazat
  4. 12:33
   Rozumím,
   možná se vám uleví, ale co dál? Já teď přemýlím koho budu volit, zatím vím koho ne. Očekávàm předvolební láskyplné řečičky, jak nás všichni myslí. Už je to tu, pan Polčák ze Stanu běduje nad mrtvími a kvalitou života občanů z Vrbětic, kdyby neuběhhlo 7 let, tak bych snad uvěřil.

   Vymazat
  5. 12,55
   Já mám léta jasno,havlostoku nevolím,komunisté to dost posrali,Blbiš leze do zadku fašoEU,Al-Hamajda je stejná nota jako Sralbodka a zaORÁLEK.....takže hádejte koho.....

   Vymazat
  6. adaku a ostatni versotepci

   volte si koho chcete, je to jedno jak to dopadne, ale chcete li neco sledovat, tak se divejte na vztahy Nemecka k Rusku, co udela armada ve Francii, kolik desetitisicu barevnych inzinyru zatim pristava v Lampeduse, a jak se dari Cinanum (dobre) a co dal udela Putin s oligarchy, a mozna, mozna (ale to nevim urcite) kdy a jestli se zmeni ruska trikolora na jednu barvu..

   jinak osobne budu volit Piraty, at se to tady dokonale posere, a vam vsem co jste cinkali a palili svicky v 89 a blekotali o svobode konecne dojde kde ja pravda

   Vymazat
  7. Basos se pod kladivy ohlupovadel GR TV se asi zblaznil,tak dej rec jak

   te tvoji huculsti piratiska vystavi moucham a pujdes na vyrobu cervu do vurtu v ramci jejich zelneho uderu.
   Basosi co to tu pises v nadeji,ze te budou nasledovat jen vylozeni blbci.
   Tak dedku aspon napis co ceka ostatni pote co ze "SRANDY" zvoli svou zlodejskou pakaz s dredy C19 za krale.
   Menim nazor na tebe,na stara kolena ti Bacos preskocilo,priznej se ze mas z tvych kapitalistu gangsteristu nezastavitelnu sracku!

   Vymazat
  8. Ave, vždyť jste byli pos.raní blahem z toho seschlýho dědka Tubery, měli jste protestovat, že tam arabáče nechcete. Tak sklapněte.

   Vymazat
  9. Krte,

   sem tam je mne te lito, zvlast kdyz te normalni lide pomlouvaji o mozkove prazdnote. Nevim je li to pravda, ale, ty si asi neuvedomujes, ze jsme skutecne na dne, tedy zumpy/

   takze je skutecne jedno kdo nam bude poroucet v pristich volbach, a proto doporucuji Piraty. To ze je to sebranka prizivniku, a eterickych cernoknezniku, (po pravde lehkozivku typu Bartose, a koncipisty Michalka kteremu i advokacie byla zrejme tvrda rachota.. a to jsem jen u techto dvou "lidru, a myslitelu za nas pitome stado"

   Podivej, kdyz se podivas na Bloomberga, tak tam uvidis ruzne grafy, a vetsina z nich jde nahoru a dolu, a to zubate, rika se tomu "trendy" neee trenky.

   a podle tech trendu si muzes udelat prognozu jak jsme se jako obchodni organizace od 89 roku dostavali zubate dolu, a ted jsme dejme tomu jen 3 zuby ode dna, a proto prave budu volit Piraty, aby jsme se k tomu dnu (predstav si to jako dno zumpy, ci senkrovny) priblizili co nejdrive, coz pod vladou Piratu a spol cekam, a potom az vypadnou v prespristich volbach, za 4 roky nebo kdy, verim ze pod tlakem udalosti se najde nekdo jiny, dejme tomu nove ANO ovsem bez bohateho Babise, ale s clovekem mozna typu Orbana, ktery mozna bude i skutecny Cech - tedy Vlastenec jako takovy, a pak se mozna cely narod, zvedne, nebo to zustane v hajzlu, a vy vsichni (ja uz tady nebudu, ale budu se na vas koukat ze zhora) budete mluvit cokoladovou versi Bomonga, Pashtun , vi Buh cim jeste

   Vymazat
  10. Basosi tak jak pises,ze se pomstis uz tak podupane OS se neukojis nikdy

   nic jsi nenapsal,co ceka tvoje potomstvo,ktere mozna tak jak pises snad ani nemas.Je uplne tvoji veci jak dale budes tahnout svym "ZELNYM UDELEM"na prvni priorite-tj nevzdelanych piratskych huculu i ostatni obcany ke dnu ,neboj oni tvuj hrob pak počuraji,pokud nejaky budes mit.
   Rozumel jsi zlomyslny vrtosivy dedecku chripecku?

   Vymazat
  11. Basosi nebudu te premlouvat k obsluze pusek a del pravdy

   ztrouchnivis pod zelenym uderem svych huculskych piratisek.
   Udelal by jsi lepe,kdyby jsi rozebral hned prvni postulat NPV tj instalace skweleho SOLIDARNIHO STATU do prvniho clanku nasi dodupane Ustavy,tam je treba ustavni vetsinu,ale ty diversante mas z toho nezastavitelnou sracku,protoze se vzdelanim jsi na dné.
   Odraz se ode dna vrtosivy dedecku pojez viabru a zacni honit ve vasi vesnici radsi svoje piratske babicky!
   Skoda,ze mas v lebce jak tvrdis ,spolu s piraty jen vitr no co ti chybi jsou jen temi kojoty ohlodane hnaty!

   Vymazat
  12. 17,55
   On to rozhodl bez vědomí obyvatel a zkus dneska protestovat proti muSLIMÁKŮM.....BUDEŠ RASISTA A PŮJDEŠ O SOUDU V LEPŠÍM PŘÍPADĚ S PODMÍNKOU,tak drž pec,když víš....kulový NIC!

   Vymazat
 8. Evropská unie je uměle poskládané obludárium, nelze ji vůbec brát vážně. Stejně se dříve či později rozpadne, zhroutí a rozsype. Vyloženě mne štve, že jsme kvůli ní úplně přišli o státní a národní suverenitu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,36
   Podobný zhovadilosti tvrdil jako Dolfa,tak římané....kde je jim konec víme všichni!.-D

   Vymazat
  2. Evropskou unii a její orgány musíme brát vážně, protože do ní sypeme peníze z našich daní a protože nám hrubým způsobem zasahuje do života různými nesmyslnými či škodlivými doporučeními, příkazy a zákazy.

   Vymazat
 9. „Uchopení moci! Plán. Biden, ČT, opozice.“ Černocký, kandidát do Rady ČT, našel spiknutí

  V podzimních volbách půjde o strašně moc. Snad si to všichni voliči uvědomí a přijdou k volbám v hojném počtu. O účasti voličů Pirátů nemám nejmenší pochybnosti...“

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Uchopeni-moci-Plan-Biden-CT-opozice-Cernocky-kandidat-do-Rady-CT-nasel-spiknuti-663584

  Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Bruselske-spicky-nechteji-sebevedome-a-samostatne-obcany-Zakaz-zbrani-je-soucast-planu-Bojovnik-za-pravo-na-obranu-to-rika-natvrdo-663421

  „Islámské hordy.“ A už natvrdo: Macronovi se bouří aktivní vojáci. Rozsáhlá akce

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Islamske-hordy-A-uz-natvrdo-Macronovi-se-bouri-aktivni-vojaci-Rozsahla-akce-663495

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,35
   A co děláš ty,dýmka míru s pornoJandoPutnou proběhla,ikdyž Prague Pride je ještě daleko:-)

   Vymazat
 10. Pohodit, jako Rusko pohodilo názory nejvyššího představitele EP pro zahraniční styky ? Nebo ještě jinak se bránit ? Uměli by to !

  OdpovědětVymazat
 11. Rusko pouze reaguje na provokace. Oni jako protiakci např. přestali brát od nás mléčné výrobky. Jelikož velkomlékárny přestali brát mléko od svých dodavatelů, ZD které je tam, co mám chalupu, ročně tímto přichází o deset milionů korun. A kolik takových firem je, co jsou škodné? Jo Rusko náš nepřítel, jak jsme ho chtěli mít(naší politici)takové ho máme. Možná, že je chudší než naše zem ale určitě se z nás nepos.re a bez nás se obejde. Trestáme se sami za svůj postoj k Rusku. Ještě mi nikdo neřekl čím Rusové ohrožují naší zem, čím nám vyhrožují a jaké požadavky na nás mají. A tisíce ruských špionů u nás? Proboha co by tady špionovali, když nám tu nic nepatří a armáda je o něco větší než má Andorra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 14,25
   Ani čas opsat neumíš,havloteploflaško.-)

   Vymazat
  3. 13.48 Unkrovn, vole, tak jak je to stěmi 60ti vypovězenými diplomaty z EU co si tady avizoval???

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 12. 12,27
  Tebe vzali Blbičokem a hle,výsledkem je F73.-)

  OdpovědětVymazat
 13. 12/27 jakysi hucul,unknown nam nabizi SPUTNIK V,pry na Slovensku

  kde ho jeho vlada zavrela do chlivku,nebot byla po nem velka poptavka a pak ji slovaciska za to vypiskali.

  Napis hucule pirate,kdy a kde bude SPUTNIK V u slovacisek k dispozici my tam vypravime autobusy a vybulime tomu chlivku vrata!

  OdpovědětVymazat
 14. Pěkně to těm mlaskajícím prasátkům Ruský medvěd natřel.

  OdpovědětVymazat
 15. Krtečku, až bude ten autobus na Sputnik, prosím rezervovat místo. Jinak bych doporučil ať Slováci vypraví zdravotní autobus s diplomatickou imunitou do Čech a očkují zde. To by jím ale musel V.V.Putin, sluníčko jasné, poslat další milion dávek v diplomatické poště, Aby uspokojil všechny zájemce. A Krtečku, trochu srozumitelnější texty, kdo to má dešifrovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano pane Travexi jsem hrozne male zvire a kdyz porostu vylepsim se

   dekuji,za pekny koment,Nemecku prisel befel rchle vyrabet mRNA,aby byli tamni vsichni opichani a neblo treba SPUTNIK V .
   To co vsak nevi stale je,ze ty pichanice se mohou zvrhnout.
   Seehofer min.vnitra dostal mRNA pichanec a za mesic NEMOCNEL!
   No vsichni se tam utesuji,ze ma slaby prubeh,to ale znamena,ze po ockovani je a byl siritel,mel C19,no kdovi,kolik z jejich vlady nakazenim pozabijel.

   Vymazat
 16. 14,47
  F73+A52+F600+F800....dále tu tvojí rodinnou tragédii vyjmenovávat nebudu!.-D
  P.S.A co vnoučata,zdraví Heil,Herr Dirlrwanger?

  OdpovědětVymazat
 17. Unkrovne 14.47 no to se Rusko ze sprostého a debilního Novotného úplně celé posralo. Tvoje stejná parketa a inteligence, svůj k svému. Novotný jen ukázal jaký taky lidský odpad tu máme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Nektery veci se daji i vysvetlit. Kdyz,co Jourova ma spolecny s Jandou atd.sou ty casty vylevy tvrdych utoku na Rusko, hrajou tady roli bezny zalezitosti potlacovanyho podvedomi, zvanych prenosna kompenzace, tedy ceho je obliba a nedostava se dostatecne.
   Provokace tech skrytych prani za ucelem zpetneho "tvrdeho" utoku zpet se pak hlasite mnozi..
   Je to jedno od koho,ale je zde touha tez na sebe upozornit a dostat prednost, pred jinejma..

   Vymazat
 18. Inde,

  sice je to trosku mimo tema, ale

  kdyz tak jezdim po ulicich Prahy (tedy autem) tak sem tam se mi priplete pred haubnu nejakej mopedista ci cyklista s krosnou na zadech (dame jidlo a dalsi), a tesi mne to.

  oni jsou to kultivovani mladi muzi, slapajich na kolech jak blbi, a tomu asi budes tezko verit, tito otroci ze zradlem na zadech jsou vetsinou absolventi humanouniversit, takze
  "HEIL BARTOS" HAJL ZElENI. a dalsi. Diky nim nam roste vzdelana generace kuliu

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 22. Mezinárodní vztahy nejsou hokej, tady Rusku fandím !

  OdpovědětVymazat
 23. "Evropané si až na vzácné výjimky zvolili velmi nezodpovědné politiky. Rusku nepřísluší s těmito lidmi jednat. Ať si to mezi sebou přeberou. Věnovat pozornost Evropskému parlamentu je prostě ztráta času."

  Vše okolo je jen balast, toto je jádro článku. Kéž by se občané EU probrali a začali myslet hlavou dřív, než se tomu hnízdu europarlamentních pošuků podaří Evropu úplně zničit.

  OdpovědětVymazat
 24. Koukám, že indiánský běžec tudy opravdu pouze proběhl.))) Není se čemu divit. Situace je vcelku prostá. Zatím. Rusko je stát a jako takový chrání a prosazuje svoje zájmy. Členové EU jsou také státy, které mají a budou chránit svoje zájmy. I na úkor ostatních států. EU jako subjekt není stát. Ale to neznamená, že neprosazuje svoje zájmy. Jsou to zájmy mocné vrstvy velmi bohatých a dobře živených úředníků. A to bez ohledu na zájmy jiných subjektů. Ukazuje se to pokaždé, když jde o důležité věci. Migrace. Především Německo se snažilo a snaží přenést svoji odpovědnost na jiné státy. bez ohledu na to, že politika právě jeho vlády a kancléřky osobně spustila lavinu, která je schopná zničit sami podstatu EU i Evropy jako kulturního fenoménu. Švédsko už přestává být svojí kulturou evropskou zemí, Francie stojí na prahu občanské války s nedozírnými následky. Ta lázeň by byla opravdu velmi, ale velmi krvavá!. A není to nemožné. Francouzské armádě se přezdívá "Velká němá". To znamená, že se neplete do politiky. Ale to už není pravda. Když už i vojáci hrozí, je situace opravdu na samém prahu války. Svojí politiku vede Maďarsko, Polsko, které se orientuje nikoliv na EU neb NATO, ale výhradně na USA. Ta samá situace se opakovala v počátcích a hlavně na vrcholu pandemie covid. Silné státy prostě zabavily prostředky určené pro ty slabší a dokonce i ty zaplacené. Hlavně Německo a Francie. Veškeré vakcíny si vyhradily v první řadě pro sebe a slabším až co zbyde. Ta situace trvá dodnes. A nezapomenou se postarat ani o zisky svých firem, když blokují nákup konkurenční vakcíny z Ruska. I za cenu zbytečných úmrtí tisíců lidí! EU je pouhý nástroj silných k ovládání slabších. K tomu byla přijata Lisabonský smlouva a i tu silné státy dodržují pouze když se jim to hodí. V členských státech si vydržují páté kolony, které prosazují nerozbornou jednotu EU. V politických kruzích v médiích, neziskových organizacích.. A vůči konkurenci, především Rusku a Číně nastrkují jako užitečné idioty ty slabší. Jak je vidět právě nyní v akci "Vrbětice". Rusko se tedy přestane bavit s centrálou EU a bude jednat s každou zemí jednotlivě a domlouvat se na vyváženosti zájmů každé země jednotlivé a ne nátlakových skupin. Bude jednat s každým a ne se se všemi. Silné státy přijdou o nástroj nátlaku a ovládání jiných. Navíc bude hrozit, že se stádo rozeběhne za tučnější pastvou. proto ten řev o snaze Ruska podrýt evropskou jednotu. Ale je jasné, že se blíží krize a každý bude hledat cestu, jak co z ní vybruslit co nejrychleji a s co nejmenšími ztrátami. Rusko právě z Nizozemskem ukončilo smlouvu proti dvojímu zdanění. Další daňový ráj přišel o peníze ruských vykuků. Především oligarchů. Loni to byl Kypr. A další to čeká. Rusové budou muset platit daně doma. A se zbytkem si mohou dělat co chtějí. Nikod se z nás nepostaví. Právě naopak! Velmi se těší na ruské turisty, ruské investice a možnost investovat v Rusku. I na náš (polský, bulharský, rumunský, pobaltský,..) účet, pochopitelně. Řečeno slovy pana Vystrčila: my budeme hrdí a oni budou počítat grošíky.

  OdpovědětVymazat
 25. Lidé bděte! Na titulním snímku nejsou žádné politické ani morální autority. Jsou to nuly, s mozkem muly ! ...Bože, kam jsme to šlápli.

  OdpovědětVymazat
 26. Maji ten beh tedko ztizenej a s prekazkama ,zvanyma Dvorak a ty sou casto nemozny preskocit, jinej by davno zahork a sel jinam ,aspon v soutezi tvrdohlavosti ale s oslama by zvitezili..
  Taky plejtvaji casem, kterej ubiha,promarnenej zbytecne zivot taky ubiha ,za coz taky muze ta zminena prekazka ,bezec nebo bezka nemuzou pobihat a v zivote se jim tak nedostava uspokojeni pres nezdolatelny prekazky, nespokojenosti a marnosti vitezi nad nima a vyhravaji nad nenavisti, kterou tak museji prehanet, az se zase ty prekazky zmnozujou jeste vod jinejch..Schopnosti,tedy neschopnosti vlastne nedovolujou se uplatnit uspesne jinde.
  To musi bejt smutny zjisteni...
  Neni tak cesty ze zacarovanyho kruhu..

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.