Reklama

pondělí 3. května 2021

Vysoký představitel EU pro zahraniční politiku Josep Borrell proti Rusku

Ivan David
2. 5. 2021    video: 
https://youtu.be/c-tlzo4Qbzg
Závěrečné vystoupení vysokého představitele EU pro zahraniční politiku Josepa Borrella při projednávání rezoluce proti Rusku. "Mezi řádky lze vyčíst" postavení EU, snahy Evropské komise, nejvlivnějších států EU a vliv USA.


16 komentářů :

 1. Unku2

  Podle jmena JOSEP je to bud Holandan, Belgican ci nejakej pablb z okolnich hovnozemicek, takze mimo "lingua Natura" umi taky enklicky.

  treba to bude ten VYSOKY PRECTAVIEL co oslovila ta nase kravka vcera...jinak nic, je to nezajimave, takze jsem na to jen kouk'

  preci fsicki vime ze Rusaci sou kurvy

  OdpovědětVymazat
 2. Nakonec bude vše jinak a co budou revanšisté dělat na Gitmo a A51??? Plakat, jo plakat...

  OdpovědětVymazat
 3. Sice tohle sem tak nejak nepatri (ale bude to mit dusledky) ovsem je to zajimava zmena tematu

  "MAP 876 TRUMP - A JE TO TADY! Ve státě Arizona probíhá ruční přepočítávání volebních hlasů a jejich skenování UV světlem! Trump očekává - Velké překvapení!
  Arizona USA - Senát nařídil ruční přepočítávání volebních hlasů a jejich skenování UV světlem! Demokraté zuří! Trump očekává velké překvapení! 2,1 milionu volebních lístků se má skenovat dokonce na tloušťku volebního lístku!  Jak zveřejnil 1. května španělský El País - Trump oznámil, že v důsledku přepočítávání hlasů očekává Velké překvapení!!

  Dokonce i Washington Post 29. dubna napsal, že Trump si věří , že Arizona bude první kostkou domina, které popadá v celých USA. A podle hysterické reakce nejvyšších volebních úředníků to vypadá, že by Trump mohl mít pravdu.

  Pokud přepočítávání dopadne pro Trumpa, zůstane Biden prezidentem, ale všichni budou vědět, že je Lži-Prezident! Pokud dopadne pro Bidena - bude mít Trump, co vysvětlovat.

  Další podrobnosti v našem pořadu MAP 876

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je zajímavé, že Doj to dali sledovat federálům pomocí špionážních letadélek P12, ktrá byla použita i pro sledování v oblastech Blízkého východu.
   No není to zvláštní? Letadlo Pilatus PC-12 švýcarské výroby používají jako platformu ISR (Zpravodajství, sledování a průzkum) různé složky komunity speciálních operací a také „kluci v kravatách“ z OGA („Other Government Agencies – Ostatní vládní agentury“).
   Vypadá to, že federálové s ním létají nad stadionem, kde občané dobrovolně sčítají hlasy, aby se ujistili, že federální volby s bezprecedentními nesrovnalostmi nebyly ve skutečnosti ukradeny. A přesto zde federálové létají s ISR platformou, která „sbírá“ mobilní telefony a poznávací značky stovek těchto civilistů. Zajímalo by mě, co ti ve federální vládě vědí o případném výsledku tohoto auditu, který je tak znepokojuje?
   Je snad aktem vzpoury, když občané kontrolují hlasovací lístky a volební vybavení při provádění auditu, který vytvořil senát státu Arizona? Zajímalo by mě, jak se arizonský senát staví k tomu, že se sami federálové předvádějí a provádějí dohled nad občany, kteří se dobrovolně přihlásili k práci na jejCDMedia byla z několika ověřených zdrojů informována, že nad místem volebního auditu v Arizoně krouží sledovací letadla americké vlády.
   Letoun PC-12 má možnost nahrávat video v plném pohybu a může „vysávat“ přenosy z mobilních telefonů a sledovat spojení s druhým koncem hovoru, aby zjistil zpravodajské informace o druhé zúčastněné straně.
   Tato letadla byla hojně využívána na Blízkém východě proti teroristům.
   Neexistují žádné informace o tom, která americká vládní agentura používá letadla ke špehování amerických občanů pracujících pro integritu voleb.ich auditu.

   Vymazat
 4. Slizskej zavilej skret ve sluzbach plutokratu.
  Ihned krici musime se na Rusko pripravit.
  To znamena vice zbrojeni,vice konfliktu,vice valek a mrtvych,vice penez na urady a vlady a vice represivnich zakonu na vas protoze nepritel Rusko dela co ? Existuje..
  A vy si treba chcipnete hlady.Kdyz na vas nezbude.
  Duvod. Nejakym podrizenym zemickam vykopli nejaky paraziticky diplomaty.
  Boj s Ruskem nade vse.

  OdpovědětVymazat
 5. 18/02 unknote sam vidis,ze nejvyssi predstavite lidu CR pan doc David

  zdemoloval nacisto pana Boreliho a ten,ted musi ve svem projevu vychvalovat naseho cara PUTINA(boze cara chran),ktery zachranuje Evropu pred mrazem a da kazdemu z nas skvelou porci plynoveho paliva a to za prozatim jeste lidove ceny,ktere taktikou CHUCPE zli nami zvoleni zastupci cteji torpedovat,aby sve volice nasmolili!

  Zaroven v projevu rika,ze je uplne bezmocny protoze zahranicni politika je v kompetenci jednotlivch statu hlave jejich mest.
  Zvysme proto usili,aby svoboda a prima demokracie pana OK SPD dosahla prinejmensim vetsi polovinu v Parlamentu,aby jsme mohli odsunout vsechny nanucovaky,kteri uzitim ohlupovani GR TV ,kradou nase volebni hlasy nici OS zpusobuji gradaci nenavisti ke skvelemu vykonu Ruska hlavne o oblasti lidskych prav,kde brani divesantum typu navaleny v destruktivni cinnosti proti cele EU a hlave svemu ruskemu narodu,ktery nenavidi!
  Jen uvazte nasim bratrum Rusum,kteri nas zbavili fasistu pricemz jejich marsal prijel zachranit nase hlavni mesto Praha,kterou nyny chteji obsadit jakesi kohorty "mensiny"bojujici s pavimi pery zasrcenymi do zadku, za dobre zaplacena koryta,aby mohli poroucet vetsine a tak znicili na sracku nasi demokracii kterou jsme si tezce vycinkali bojem za pravdu rizene nasimi presidenty vpred!

  Neni vubec od veci kdyby se pan predseda SPD stal ministrem zakranici,aby se veci pohly progresivne dopredu a nezvolenim CSSD by se teto brzde demokracie CSSD vytrhl trn z paty,kde ho jako ministra vnitra pichaji do zadku jeho pry mensiny a vsichni dalsi čerti a on je pak
  cely v neklidu a leze svym volicum nepochybne jen do nerva!

  OdpovědětVymazat
 6. To není ani tak vysoký představitel, spíše starý a uražený(nevím zde ještě není malý) za to jak jej vyprovodil Sergej Lavrov z Ruska. Myslím si, že bude nutné důkladná reorganizace EU a europarlamentu. To co si dovolují čeští tzv. europoslanci mimo svou vlast v té Bruseli, to nemůžeme tolerovat. Já bych doporučoval, aby europoslanci všech státu měli sídla ve vlastních státech(jako součást státních parlamentů) a jednání by probíhali přes internet, tj. korespondenčně. To znamená, že by si snad dávali pozor na to co řeknou a hned se zpovídali za své jednání PS, nebo prezidentovi. A také by měli stejné platy, jako domácí poslanci, čímž by se ušetřilo mnoho peněz na potřebnější věci, i na cestovném a stravném a dalších privilegiích.
  Oni se tam stejně jen flákají a někteří škodí ČR. Vždyť je ostudou, když čeští europoslanci hlasovali mimo Kateřiny Konečné a Blažka za zákon, který umožňuje farmaceutickým firmám byznys na pandemii.

  OdpovědětVymazat
 7. Vysoký představitel Evropského utrpení...... Bože, kam jsme to šlápli !
  Hlavně si nenechme od těchto nýmandů namluvit, že Rusko je náš nepřítel. A ruský vliv? I ten tu má své místo. Netřeba se za to stydět. Jak říkám, proruské, je mnohdy i pročeské. Kdežto proamerické, bude vždy jen proamerické.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo peksa nebo tenhle hlupák je to naprosto jedno. Jsou to všechno poskoci amerických miliardářů co chtěj zničit svět.

   Vymazat
 8. Podle Borella je Rusko zemí s krachující ekonomikou, která podporuje ultrakonzervativní síly a dezinformace. Je třeba ho zadržovat a zatlačovat. Rusko chce využívat pouze tam, kde to bude prospěšné pro EU a současně doufá, že Rusko nebude mít komu prodávat své suroviny. Nepřímo to vypadá, že celý zelený program EU je namířen právě proti Ruské federaci. Zajímavá je také snaha omezit prostor Ruska v urovnávání situace na Ukrajině i jinde. Nedivím se Putinovi, že s ním zametl, protože ze všech stran jeho vystoupení je vidět snaha Rusko zničit, i když to zatím vypadá pouze jako zničení finanční. O Česku nepatrná zmínka, takže ani na Borella výzvy českých politiků k nějaké odplatě vůči Rusku příliš nezapůsobily. Nehodlá s Ruskem jednat jako s partnerem, ale jako s podřízenou zemí. Takto ale s Ruskem nepůjde rokovat, je to jen další impulz k co největšímu odpoutání Ruska od Evropy. Borell rovněž předvedl totální pokrytectví EU, když opakovaně narážel na proces s Navalným, přičemž bere za prokázané, že byl otráven novičokem. Jako by v EU nebylo dost vlastních politických vězňů. Nedivím se, že jsou Rusové velmi opatrní a posilují svou obranu. S takovými lidmi jako Borell nás v budoucnu nečeká nic dobrého. Přitom kooperace s Ruskem by mohla Evropě přinést výrazné posílení její role ve světě. Důležitější však má být zatlačování Ruska než spolupráce. Smutné vyhlídky.

  OdpovědětVymazat
 9. Borrel si tak odporuje navzajem az ma stehovaci nemoc.
  Zadni cast uz je prestehovana na misto toho ksichtu s tema usklebnejma grimasama,uskocnyho plaza..
  Dela ze sebe verejnej Bordell.
  Proc se patlat s Ruskem,ktery je u konce. Proc utracet triliony na zbytecnosti. Koho hroutici Rusko zajima.
  Na druhy strane protoze zkaza spatnyho Ruska je za rohem, nemusi logicky nikdo nic delat. Jenom zvatlat.
  NATO je vylozena zbytecnost.
  Kdyby nebylo Ruska ,beda, museli by zacit Vysoky Predstavitele neco poradnyho delat. NEPREDSTAVITELNY.
  Tak by se usvedcili z toho co jsou..
  Takhle si povidaji, za velky penize, ze Navalnyho smradlava noha zase boli a musi bejt na Rusko to nejhorsi..
  Smradlava noha pak urcuje,zarucuje existenci NATO..
  Tohle vopravdu smrdi../asi vic,nez ta noha/.

  OdpovědětVymazat
 10. Zná někdo stránky, kde jsou přepisy projevů představitelů v Europarlamentu? Alespoň konkrétně tohoto (třeba v originále)? Rád bych si to přečetl. Děkuji.
  P.S. Ten překlad místy připomínal starého Bendu, ačkoliv je možné, že originální projev Borrela byl ještě horší.
  (Určitě nejsem tak hbitý simultánní překladatel jako ti z videa a v časové tísni bych vyluzoval éééé éééé :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://multimedia.europarl.europa.eu/en/eu-russia_18701_pk

   Vymazat
 11. Tolika licoměrnosti, a nejen od tohoto Borrela, snad ani nejde komentovat! Slušně ...

  OdpovědětVymazat
 12. Pan Borrel to řekl celkem diplomaticky, ale přesně. To "Rusko" je nutné zadržovat a zatlačovat, aby nemohlo prosadit svůj vliv a zájmy zejména ve východních státech EU a vůbec na východě Evropy. A důvod prosím, je jaký? No porušují lidská práva, chtéli by prodávat energetické suroviny protože jsou ekonomicky slabí, ale mají vojenskou sílu a (bohužel) se čím dál víc opírají o Čínu. A k tomu, aby zatlačování (kam až?) Ruska mělo úspěch, je nutné, aby sním nejednal jednotlivé státy ((krom snad Německa, Francie, USA ...) samostaatně (i když je to jejich věc), zřejmě v zájmu lidských práv a boje proti klimatickým změnám, že? Já bych soudil na nezřízenou touhu po přírodních zdrojích Ruské federace. Když už je východní Evropa zpacifikována, Ukrajina rozebrána (podobně Řecko) a Bělorusko není nic moc. Takže ne, pak se nedivím, jak jsme dopadli, když Hamáček, málem, jel do Moskvy. Však mu to Babiš, už poučený, však mu to nedoporučoval. A tak tu máme Vrbětice a kolem spoustu přiblblé mlhy i s Hamáčkem, který svůj pokus o svou slávu mikroOrbána záchranu ČSSD chtě nechtě okecává. Podcenil Petříčka s Koudelkou i našeho zámořského partnera. Jen jsem se utvrdil v tom, na které straně stojím. Borrel s EU a USA to nejsou. JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.