Reklama

neděle 2. května 2021

Vzpomínky na padesátá: Čučkaři zatýkají kněze. Dvojí metr jako hrom. Proč "agent" vadí až teď za Bidena? Probuďte se, profesionální aktivisté. Hra s propagandou. Máme či nemáme poslouchat tento stát?

Oto Jurnečka

2. 5. 2021 blog autora
OTO JURNEČKA komentuje ofenzívu našich tajných služeb proti názorovým oponentům současného režimu a jejich absurdního obviňování z terorismu

(Na snímku kněz Přemysl Ivan Hadrava v koláži ProtiProudu, v pozadí pravoslavný chrám rozstřílený zfašizovanou ukrajinskou soldateskou)
Média informovala o zatčení členů „extremistické“ a „teroristické“ skupiny Českoslovenští vojáci v záloze za mír, založené podplukovníkem Markem Obrtelem, nyní tvořené šedesátiletou „Náčelnicí generálního štábu“, bývalým profesionálním vojákem, nyní dělníkem na skládce a v neposlední řadě pravoslavným knězem Přemyslem Ivanem Hadravou.

Informace médií byla okořeněna výroky kněze na Facebooku, jimiž si, dle článku na iDnes, utahuje z českých tajných služeb: „Přiznávám se, jsem agent Kremlu,“ a „Své vlasti bych přál stejně dobrého prezidenta jako má Ruská federace“.

Budeme sedět všichni?

Obvinění ovšem nestojí na těchto facebookových příspěvcích. Zaplať pán Bůh za to, tak daleko nejsme, poněvadž to bych musel sedět také. Kněz je obviněn z terorismu, který spočívá ve vyslání člověka na Donbas za účelem výcviku a v poslání peněz vojákovi, který stoupl na minu.

Vím, že nám v těchto dnech říkají, že máme našim bezpečnostním autoritám bezvýhradně věřit a nepochybovat, přesto si dovolím několik otázek.

Farář – agent byl prý v hledáčku tajných služeb již od roku 2015. Proč? Posílal finance svým spolubratřím již tehdy? Pokud ano, proč nebyl zatčen již tehdy? Protože v Bílém domě seděl Trump, a nebyla poptávka? Pokud tehdy nic žalovatelného neprováděl, nebyl sledován jen proto, že je pravoslavný kněz, a tedy kněz církve spjaté zejména s Ruskem, a tedy podezřelé?

Řeknu to na rovinu

Já čučkařům prostě nevěřím. Nevěřím, že je tady spiklenecké centrum, jehož členové se cvičí na Ukrajině, aby mohli doma později vykonat teroristické útoky na české cíle a provést převrat. Realita je mnohem prozaičtější. Hadrava je pravoslavný a je pro-rusky orientovaný. To je, podle mého názoru, jeho svaté právo, stejně jako je svaté právo kohokoli být pro-americký, pro-německý, pro-palestinský, nebo pro-izraelský. Hadrava také v občanském konfliktu Ukrajiny straní východní části. I na to má právo. Díky své pravoslavné víře a působení v této církvi má zajisté také kontakty na lidi vyznávající tuto víru, podobně, jako má katolický kněz své kontakty v Římě nebo Vatikánu. Pokud tedy poskytl finance zraněnému vojákovi, jak stojí v obvinění, je jen logické, že si vybral vojáka z jemu blízkého tábora.

Položme si otázku. Pokud bych poskytl finance zraněnému vojákovi bojující na straně Kyjevského režimu, byl bych také obviněn? Existuje někde v českém právním řádu nějaký seznam všech světových konfliktů, ve kterém je definováno, která strana je ta spravedlivá a která nikoliv? Existuje takový jasný a právně závazný dokument, z něhož pro občana vyplývá zákaz podpořit jakéhokoli člena té strany, jež je v dokumentu označena jako nelegitimní a tedy teroristická, a současně svolení podpořit stranu druhou? A pokud takové noty existují, mají formu závazného zákona, nebo jsou jen doporučením, kterým se stát pokouší pomoci občanovi se „zorientovat“?

Pokud vystoupím z té právní roviny, jak závazná je vlastně orientace státu pro občana? Vždyť, pokud by zákona-dbalý občan, který prožil většinu svého života během 20 století, opravdu důsledně zaujímal jen taková stanoviska, jaká zaujímá jeho stát, potom by se nikdy nestal legionářem, nikdy by nevycestoval do Španělska a nezapojil se do tamní občanské války, nikdy by nelétal v britské RAF, ani by se nepřipojil ke Svobodově armádě. Po druhé světové válce by nejprve podporoval stát Izrael a vzápětí Palestince. Během svého života by podporoval jak Jižní, tak Severní Vietnam. Byl by přítelem Srbska, aby později schvaloval jeho bombardování. Atd., atd. Takový zákona-dbalý občan by musel být korouhvička, stejně jako je korouhvičkou jeho stát, který mění přátele za nepřátele podle pokynů a poptávky toho, kdo mu zrovna dělá protektora.

Ale OK, nežiji ve vzduchoprázdnu

Rozumím tomu, že máme zákon, který zakazuje účast v ozbrojených složkách jiných zemí. Bojoval kněz Hadrava v takových složkách? Nebojoval. Zákon také zakazuje vývoz zbraní do určitých zemí. Dodával kněz Hadrava zbraně na Ukrajinu? Nedodával. Rozumím i tomu, že pokud na území státu působí nějaká organizace, která je tím státem považovaná za teroristickou, jako je tomu například u Kurdské strany pracujících v Turecku, potom zapojení do takové struktury stát trestá. Působí nějaká taková organizace na území našeho státu a zapojil se do ní Přemysl Ivan Hadrava? Nepůsobí a nezapojil. Pokud někdo namítne, že Českoslovenští vojáci v záloze za mír jsou takovou organizací, tak se mýlí. Byť jim tendenční média přisuzují různé nálepky, z hlediska zákona nejde o nic nelegálního. Platí tedy zlaté pravidlo: „Co není zakázáno, je povoleno.“

Pokud je porušením českého práva samotná finanční podpora nějaké strany konfliktu probíhajícího v zahraničí, potom by musela být souzena například organizace Člověk v tísni. Ta se v době probíhajícího Majdanu na Ukrajině sama pochlubila, že finančně podpořila cesty do Kyjeva českým politikům, jako byl tehdy například Karel Schwarzenberg. A i když politicky náš stát zaujal stanovisko podpory převratu, z hlediska mezinárodního práva šlo o sesazení legálně zvoleného prezidenta, jehož zvolení nikdy nebylo západními pozorovateli zpochybněno. Finanční podpora Majdanu tedy de facto znamenala podporu pučistům a měla k terorismu rozhodně blíž než finanční pomoc zraněnému vojákovi z titulu vnitroskupinového altruismu, který je běžný u praktikujících lidí všech vyznání. (žid pomáhá židovi, muslim muslimovi, katolík katolíkovi atd.)

Zajdu v této úvaze ještě dál

Budu chvíli předstírat, že věřím tezi našich čučkařů o tom, jak Čuk a Gek spáchali na našem území akt státního terorismu. Jaký, že by GRU měla motiv? I podle samotné BIS by motivem měla být snaha zamezit dodávkám zbraní na Ukrajinu (de facto Pravému sektoru) a do Sýrie proti asadovským povstalcům (de facto Islámskému státu). Pokud je tomu tak, provedla GRU naprosto totožnou operaci, jaké provádějí například Izraelci na území Iránu, když ničí ty cíle, které mohou vést k vývoji iránské jaderné bomby. Jsou-li preventivní útoky přípustné u jednoho, proč ne u druhého?

A opět musím zdůraznit, že tyto zbraně z těchto našich skladů měli sloužit bojovníkům proti legálně zvolenému a Západem uznanému ukrajinskému prezidentovi a proti legálně zvolenému a západem dekády uznávanému syrskému prezidentovi. Tyto dodávky tedy byly podporou terorismu. Proti lidem zapojeným do těchto obchodů by měla BIS zasáhnout a je stíhat. To by to ovšem musela být svébytná a svéprávná tajná služba suverénního státu, což není. Je to jen prodloužená ruka jí nadřazené agentury, která plní zadání.

Když se podíváme do literatury dějin působení rozvědek, jak vypadá skutečné lapení skutečného špiona? Sledování, infiltrace a nakonec „chycení za ruku“. Při předávce inkriminujících materiálů, při vniknutí do objektu, při výplatě odměny spolupracovníkovi a podobně. Mají čučkaři za sebou cokoli z toho? Nemají! Zatím vždy přišli jen s vágním obviněním bez důkazů. Neumějí lapit žádného skutečného špiona, musí tedy svoji existenci obhájit špiclováním facebookových příspěvků, vyráběním „teroristů“ z ničeho a senzačním odhalováním, že pracovníci ambasád jsou špioni. No děkuji pěkně, to se mohli zeptat mě, a řekl bych jim, že pracovníci všech ambasád pracují pro agentury svých zemí.

Co dodat? Jsem zvědav, jestli budou naši profesionální ochránci lidských práv sledovat Hadravův případ a případný proces stejně ostražitě jako sledují vše okolo Navalného. Přece jenom; kněz v base, to už tady dlouho nebylo a vyvolává to jisté konotace. I když je „jen“ pravoslavný.

Nakonec, i atentátníci na Heydricha nalezli své finální útočiště v kryptě pravoslavného chrámu. Takže ta propagandistická sázka nemusí vyjít úplně přesně tak, jak by si její rozehrávači přáli.

24 komentářů :

 1. Podporovat se smějí jen fašistické prapory ukrajinské armády.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivan Hadrava poslal peníze českému občanu, manželovi paní Lyskové, který na Donbasu přišel o nohu. Podle české filiálky CIA (viz čučkaři z BIS) je boj proti ukrajinským banderovcům zločin. Jsem zvědav, co na to české soudy.

   Vymazat
  2. 6,34
   """"České"""" co????

   Vymazat
 2. S tím obviňováním s terorismem bych byl opatrný. Už se proslýchá a jsou důkazy, které potvrzují podezření, že se v kulouárech OSN mluví o zakázaných nášlapných minách uskladněných ve Vrběticích a kdosi tam chce(údajně) žádat, aby Česko bylo zařateno na seznam teroristických zemí. Hlavně černí zástupci v OSN se k našim zástupcům obracejí zády a ukazují vztyčené prostředníčky. A tady klid po pěšině. Pro některé je podezření jasný důkaz a naopak! A sdělovací prostředky u nás kolektivně mlčí. Pak člověk neví na čem je. P.S. Vrbětice budou známé po celém světě a mohly by si vydělat škváru na cestovním ruchu. Třeba i na prodeji maket nášlapných min.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že by ti černí zástupci v OSN věděli něco co my ne? Třeba komu ten všechen materiál byl určen? Pravda, černý agent by byl dost nápadný...

   Vymazat
  2. https://www.lidovky.cz/domov/rekonstrukce-zemanovi-lide-pomahali-zbrojari-z-vrbetic-vyvazet-zbrane.A141210_180608_ln_domov_rak

   Pane Kutnohorsky,ten clanek je z r.2014 a pojednava o ilegalnim obchodu Sobotkovy vlady se zbranemi do Konga. A v Kongu se cerny agent snadno ztrati.

   Vymazat
  3. Nášlapné miny? Ale houby, to je jen ruský hoax jako vždy. Když se prehlíží pochod SS Galiččina Kyjevem, který se označuje jako demokratický a svobodný stát bojující proti ruskému nacismu, silně pochybuju, že by se na takovou drobnost a evidentní pomluvu bral zřetel. Nikdo se například nepozastavuje nad tím, že Ukrajina podminovává stejnými minami celou hranici s oběma republikami a s Ruskem. To spíš Rusko bude zažalováno. Ze státního terorismu, vedení války, prodeje zakázané munice a šíření lží.

   Vymazat
  4. Určitě neujde pozornosti opozici a BISce, že pan prezident během svého třebíčskèho, politického mezidobí nacvičoval ve svém nafukovacím člunu vylodění na Krym.

   Vymazat
  5. 19.57 Jo a nyní taky vlastní obrněný invalidní vozík s možností namontování kulometů...VIP 😀

   Vymazat
 3. Prosím redakci NR, aby nás o vývoji tohoto případu průběžně informovala. Možná by stálo za úvahu, aby mu věnovali pozornost i ti poslanci, kterým není lhostejná spravedlnost, svoboda a demokracie...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ado,

   tak dobre NR te bude informovat, a co s tim potom budes delat?

   Poslance a vladu jsi si navolil ty a tvi spoluvolici, a ted mate co jste chteli.

   ohledne Vrbetic, vis, ono je to fakt jedno kdo tam skrtnul sirkou, protoze cele ty Vrbetice jsou Klausovym pohrobkem privatizace, ktera ty svinstva se zbranema spustila...

   Dejme tomu ze i ten Rusak tam moh' v tech Vrbeticich odhodit vajgla, nebo taky houbar, nebo ten kdo tam kdradl samopaly a pak je prodavali na cerno.

   dulezite je co s tim dnesni media ci ten kdo za nimi stoji udelal, jedna z verzi je ze Vrbetice jsou distrakce (promin neznam ceske slovo) od atentatu na Lukasenka, na ktery prisli Rusaci...

   takze Vrbetice jsou passeeee, a to co se potom stalo mezi nami a Rusaky uz nejde odstat, a tak bych se o to uz ani nestaral, dulezite bude to, co delaji, 'VELCI KLUCI|" a my malej mopslik zase budeme stekat jak si preji

   Vymazat
 4. No jo něco s neochvějnými důkazy nemohou doložit tak budou popotahovat lidi který mají rádi Rusko.

  OdpovědětVymazat
 5. 50siate sa nám znovu vrátili,zatíkanie opozície a zvlášť na Slovensku.Abi sme nemohli na prvého Mája víjsť do ulíc protesrovať ptoti covid útlaku a diktatúre tak nám chunta predlžila stané právo o ďalších 20 dní,už len Urválek a šibenice nám chíbajú a sme tam kde sme boli o 70 rokov dozadu.Prajem peknú Nedeľu.Peter.

  OdpovědětVymazat
 6. Že prý je už mají. Mají prý tel.hovory z okolí Vrbětic, kde volali na tel. číslo do Prahy jednomu z agentů GRU, možná Averjanovi, a jeden hovor do Ruska. Vše je podrobně zdokumentováno. BIS také ví, že dovezli časovací zařízení a jiné pyrotechnické potřeby, protože nechat vybuchnout minu, k tomu není třeba další munice. Také dovezli bílý fosfor, kterým podpálili munici skladu č.16. Jen se neví přesně, kterou bednu zapálili jako první. Také se počítá s tím, že ty dva nešťastníky zastřelili poté, co byli načapáni. Možná už mají forenzní analýzu... (tedy pokud to dva nebyli kremováni) Pokud ano, určitě si policie násilné smrti všimla už v roce 2014 a BIS vše důkladně forenzně prošetřila.

  Takže aby byli jasno: agenti ze super tajné jednotky, která se v Izmailově v Moskvě maskuje jako výcvikové středisko pro vojenské rozvědčíky a Rusko jejich absolventy vysílá do horkých válečných zón, se včetně svého ředitele mimo svou kompetenci rozhodnou, že vykonají práci, pro níž je jinak určena skutečná suprtajná jednotka, ať už SVR nebo GRU (spíš SVR), o níž nic nevíme, jelikož je skutečně suprtajná. No a protože Čuk a Gek se ve své běžné profesi věnují spíš posilování než studiu praktik tajných služeb, přesně tak i dopadá každá jejich mise, na kterou byli svým ředitelem vysláni.

  Ačkoliv obdivuji jejich záškodnické portfolio: od vybušnin přez bojové jedy až po vyvolání státního převratu, kontakty s residenty GRU, přesto vše na co sáhli, zpackali tak giganticky, že kromě absence výsledku, vážně poškodili vlastní stát. A navzdory tomu jsou vyznamenáni. Což znamená, že byli vysláni přímo Kremlem, který se strašně obává České republiky a raději použije amatéry než svoje skutečné profíky.

  Agenti, kteří se fotí na FB z Prahy těsně po setkání se Skripalem, kterého se možná snažili zabít už tehdy (opět neúspěšně), bezprostředně poté odjeli do Ostravy, kde se přihlásili pod jmény Petrov a Boširov, a kde si jedno odpoledne šli zastřílet do hotelové střelnice pod jmény Popa a Tabarov!, a pak nejen že nenechali telefony někde v tašce v úschovně na nádraží, ale odjeli s nimi do Vrbětic, zřejmě půjčeným autem na některé z těch jediných dvou pasů co používali sedm let, nechali na MT zapnuté sledování polohy a dokonce i z těch skladů telefonovali!

  Co na to říct? Možná to je signál, abychom přestali považovat nejen ruské tajné služby za nám rovné, ale vztáhli to i na celý stát, včetně armády. Němcová neustále vříská něco o válce. No tak je už na čase, aby se Češi konečně pochlapili a na tu válku s Ruskem vyrazili. Stačí pár dní a máme to v kapse. My máme moderní techniku, další dokoupíme, Ukrajina je do války celá žhavá, možná se připojí i Poláci, Pobaltí to je též vojenský gigant a Rusko posrané strachy a zcela paralyzované se za dva dny zhroutí jako domeček z karet.

  OdpovědětVymazat
 7. Víte, já si z čučkařů, chci říct příslušníků BIS, hrozně rád dělám srandu. Ten jejich náčelník, štábní feldkurát Michal Koudelka, na mne prostě působí jako srandovní Spejbl. Strašně rád si z něho utahuju.

  OdpovědětVymazat
 8. Mozna by mel Sobotka vysvetlit, kam vsude putovali, z jeho souhlasem, zbrane z Vrbetic. Pokud i do Palestiny, tak bych se ptal Mosadu. Maji s teroristickymi utoky v zahranici znacnou praxi.

  OdpovědětVymazat
 9. Vzhledem k tomu, ze se nase vtahy s Nemeckou risi zlepsuji
  a vztahy s Ruskem zhorsuji, doporucuji v ramci prepisovani historie, ktere uz bezi, prehodnotit i "cauzu Heydrich". Pro ty mladsi, kteri uz tuhle starou historku neznaji. Narodem ceskym milovany nemecky protektor Heydrich, byl zbabele zavrazden dvema poloanglickymi teroristy. Tyto zbabelce pak ukryval proradny pravoslavny knez. Podpora terorismu je pravoslavnym knezim zda se primo vrozena. Dal bych to tomu Hadravovi sezrat i za ty teroristy co zavrazdili Heydricha.

  OdpovědětVymazat
 10. Primární problém této společnosti(český "lumpenkapitalismus") v tomto výborném článku autor sám několikrát zmiňuje-nežijeme v právním státě!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. OK: https://pravyprostor.cz/stat-selhava-na-cele-care-uz-neslouzi-obcanum/

   Vymazat
 11. Unknown BĚŽ SE LÉČIT. Tvá nenávist k všemu Ruskému je nekonečná. Co ti Rusové provedli. Uveď důvod.

  OdpovědětVymazat
 12. Pokud existuje důvodné podezření na to, že nějaký právní subjekt ČR (či dokonce některý z orgánů samotného státu) porušil právo ve spojitosti s nakládáním s nášlapnými minami, je s podivem, že to nechává bez odpovídající reakce jak bezpečnostní služby, tak i policejní službu a nadto i státní zastupitelství!! Proč se tou záležitostí nezabývají?? Měli na to sedm roků!! Nebo zabývají a hluboce to po stejných sedm toků utajují??
  Pokud však nikoliv, pak má tento stát "dobře" nakročeno k typu bezprávního státu, ve kterém je o tom, zda-li je daný trestný čin či jednání prošetřen a postoupen k soudnímu projednání, rozhodováno z pohledu vládnoucí ideologie a domnělých spojeneckých závazků či snad na pokyn vůdčí mocnosti(?).
  Místo toho všeho se zde pro veřejnost fabrikují dětinské příběhy o sabotážích ze strany Ruska, pro něž jsou tzv. věcné "důkazy" hluboce utajovány, takže se s nimi sice mohou seznamovat cizí diplomaté (spřátelených států), ne však prezident této republiky, natožpak veřejnost.

  OdpovědětVymazat
 13. No začínají opatrně,tolik vězení u nás nemáme, asi hledají kam nás umistit.

  OdpovědětVymazat
 14. Hamáček to do konce služby nezjistí a následovník nevím jek to zařídí.

  OdpovědětVymazat
 15. https://www.youtube.com/watch?v=miDqcgiVh8A

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.