Reklama

sobota 15. května 2021

Západ si našel náhradu za Navalného

Ljuba Stěpušová

16. 5. 2021 pravda
Západ našel náhradu za Alexeje Navalného - je jí Michail Chodorkovský, jak se říká, starý přítel je lepší než dva noví. Chodorkovský vystoupil s odhalením "proruské sítě" v Evropě. "Podnikatel v exilu", "kritik Kremlu" Michail Chodorkovský předložil poslancům Evropského parlamentu (EP) prostřednictvím video spojení z Londýna svou zprávu o "proruské síti" v Evropě. Jak píše EUobserver, Chodorkovský v pondělí, 10. května, vystoupil před komisí pro zahraniční vměšování. Zdůraznil, že jeho týmem zjištění evropští politici jsou součástí "proruské sítě", která zahrnuje Česko, Kypr, Francii, Řecko, Litvu, Lotyšsko, Německo, Polsko.

Spisy shromáždila jeho nevládní organizace The Dossier Center, sídlící ve Velké Británii, dokument byl předložen v podobě uzavřeného přístupu na 60 stránkách pro členy výboru EP prostřednictvím zabezpečené internetové stránky.

Podle slov Chodorkovského Moskva působí prostřednictvím analytického centra "Dialog civilizací" bývalé hlavy Ruských železnic Vladimíra Jakunina, sídlící v Německu, které se používá pro zjištění "potenciálních spojenců Kremlu mezi evropskými elitami".

Chodorkovský poznamenal, že jedním ze zdrojů Jakunina je "někdo, kdo má blízko k Merkelové".

Rusko rovněž používalo "uprchlého rakouského finančníka" Jana Maršálka k verbování vysoce postavených důstojníků rakouské rozvědky. Bylo oznámeno, že podnikatel rovněž pořádal večírky, aby získal informace od dalších politických vůdců a vedoucích silových struktur.

"Některé informace, které vám poskytuji, nemohou být doloženy našimi zdroji u soudu, protože se obáváme o jejich život a život jejich rodin v Rusku", vysvětlil Chodorkovský.

V Česku Chodorkovský "odhalil" poslance za komunistickou stranu Zdeňka Ondráčka, který navštívil Doněckou lidovou republiku, kde jej přivítali s poctami a českou hymnou. Později politik prohlásil, že to byla soukromá cesta.

Ve Francii "byli do sítě Putina" zařazeni poslanec Evropského parlamentu Thierry Mariani, který několikrát navštívil ruský Krym (bude si moci o sobě přečíst tajnou zprávu Chodorkovského), a bývalý poslanec Evropského parlamentu Emerik Shoprad.

Podle slov Chodorkovského "PR firma spojená s Kremlem" nařídila bývalému polskému poslanci Mateuszi Piskorskému, aby "našel loajální evropské politiky", které zval na Kremlem sponzorované akce.

V Litvě Rusko údajně vybralo za svého agenta vlivu bývalého ministra zahraničních věcí a velvyslance EU v Rusku Vygaudase Ušackase. A v Lotyšsku, jak ujistil Chodorkovský, Kreml "mohl rozšiřovat" vliv prostřednictvím příbuzných oligarchů, "takových jako Jurij Kovalčuk nebo Nikolaj Tokarev", kteří "mají v zemi nemovitost a podíl ve společnostech".

"Tokarev a Kovalčuk byli hlavními účastníky financování paláce Putina, který byl předmětem videa opozičníka Alexeje Navalného", řekl prezidentem RF omilostněný zločinec.

Chodorkovský ukázal úroveň Evropského parlamentu

"Nebudu komentovat kdejaký blábol nějakého Rusa", popřel obvinění český komunista Ondráček, informuje ČTK. Jménem Marianiho v Evropském parlamentu vystoupil jeho kolega Jean-Lin Lacapelle. "Chodorkovský byl obviněn ze "série vražd" a "praní peněz", a Evropský parlament jej neměl zvát, aby vystoupil", řekl Lacapelle.

Obvinění mohou Chodorkovského pohnat před soud

"Spis" Chodorkovského by mohl "na koleně" napsat každý člověk, který se aspoň trochu vyzná v politice, protože jmenovaní evropští politici veřejně říkají, že je třeba, aby jejich země spolupracovaly s Ruskem. Jsou to adekvátní lidé, hájící zájmy svých zemí a národů a neplnící výhradně úkoly NATO a EU.

Na opačném pólu se v podobě většiny Evropského parlamentu nachází dekadentní Západ, zatížený dluhy a válkami, který hledá vnitřního nepřítele, aby semkl masy rusofobií.

Tento nečitelný Západ automaticky omlouvá každého zloděje, který neuhradil daně, což je nejhorším zločinem na Západě, protože je "kritikem Putina".

Co se týče samotného Chodorkovského, tak pokud jeho informace nebude moci být doložena u soudu, tak obvinění se mohou stát žalobci a pohnat ho před soud za pomluvu.

Chodorkovský je zločinec, kterému Vladimír Putin udělil milost po jeho prosbě, že "se potřebuje dostat k nemocné matce". Matka zemřela, aniž by uviděla synka, jelikož "synek" hned utekl z Ruska zachraňovat peníze. Ale Alexej Navalný (další zloděj), také poskytující Západu rady, kterým oligarchům v Rusku je třeba uložit sankce, je v zapomnění, někoho Západ musí pohánět, tak si vzpomněli na Chodorkovského.

Zdalipak se Chodorkovský vrátí do Ruska?


Chodorkovský v rozhovoru s The Daily Beast v roce 2016 prohlásil, že plánuje návrat do země. "Vrátím se tam hned, jakmile se začne hroutit režim", slíbil.

"A nyní dělám mnohé, všechno, co mohu, aby, až tento režim začne padat, kolaps proběhl jinak, aby se neopakovaly zkázonosné chyby, učiněné na začátku 90. let", řekl.

V prosinci roku 2015 byl Chodorkovský v nepřítomnosti v Rusku obžalován v případu vraždy primátora Něftějuganska Vladimíra Pětuchova.

Byl zatčen v roce 2003 a odsouzen pro neplacení daní a rozkrádání ropy a strávil ve vězení víc než deset let. V prosinci roku 2013 Vladimír Putin udělil Chodorkovskému milost. Hned po propuštění z kolonie exšéf JUKOSu opustil Rusko. Zanedlouho nato prohlásil, že je připraven se vrátit v případě získání záruky o tom, že v budoucnu bude moci odjíždět do zahraničí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Docela klasická situace v poslední době , kdy je možné někoho z něčeho obvinit, ale uvedené informace doložit je potom problém, takže je možné žvanit cokoliv!! U Ondráčka nic neodhalil, protože ten tam opravdu byl, je o tom natočeno i video,běžně přístupné,které jsem viděl, ale , že by tam vystupoval jako oficiální představitel ČR je nesmysl!! Každý , kdo měl v té době přístup k internetu, tak snadno zjistil, že jde o poslance PS ČR, bez možnosti zastupovat ČR do zahraničí!! Pokud jsou ostatní informace Chodorkovského stejně kvalitní, tak velmi jednoduše zařazuji Chodorkovského za ukecaného žvanila a divím se, že je mu dán prostor v parlamentu EU, což také něco vypovídá o této instituci!!

  "Některé informace, které vám poskytuji, nemohou být doloženy našimi zdroji u soudu, protože se obáváme o jejich život a život jejich rodin v Rusku", vysvětlil Chodorkovský.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Ondracka,skoda,ze vam pan preceda KSCM zakazal

   se objevit na zdejsim webu, jeste porad svobody a prime demokracii ihned.
   Pry se KSCM ve volbach obejde bez volicu a proto je nesmite ani informovat co na KSCM vlastne maji volit,kdyz stale neotviraj bezbarierovou diskusi pod clanky na jejich webu a tady je to bitevni pole valecniku ta lepsi budoucnost otevreno dnem i noci!?.

   Mate tu spousty priznivcu,ale nikdo od vas tu neprijde s tim vasim nynejsim programem.

   CO JE S VAMI,VYBILI VAS NEMOCI C19?

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Berezovsky Chodorovsky a dalsi borci ze stejneho plemene ktere neda nikdy pokoj . Nyni rozvraceji Ameriku stejnym zpusobem a nekteri analitici nedokazou vubec pochopit idiotismus techto vecnych revolucionaru kteri si vzdy zatim urizli vetev na ktere sedeli a zrali velke prebendy Idiota "ze Sibire" mozna potka stejny osud jako slouhy Mosadu M5 a CIA Berezovskeho ktery byl tez v jednani s Putinem o navrat do Ruska .Kdo neni uplne pitomy a posedly potlacovanim jakekoliv zminky o zidech a jejich tlaceni koule jako to chrobaci do uplne nenazranosti tak vi o cem ze se hovori. .Casto Me pripadaji jako narkomani, uderna pest americke kultury kde vsichni co zemreli v pomerne mladem veku na -predavkovani praskem proti bolesti-.Pravda je ta ,ze zemreli na uzrani se doupem vseho druhu a totez delaji ti nenazrani co tlaci tu kouli . No vlastnit 18 jachet jen proto ze bylo 18 BONDU JE ASI RADNA DEBILITA a asi onen zmineny majitel na ne nevydelal tocenim klikama ale peknou zlodejnou ,jako ostatne vsichni ti gurove co zvani jak plati dane za ty co na ty dane nemaji .Ze by zase Novicok ,ci kudlicka ?

  OdpovědětVymazat
 4. Ten Chodorkovskij, kterého coby nebezpečného Rusáka odmítla Dzurindova vláda, když se měl privatizovat slovenský plynárenský podnik? Oujes, tehdy to ještě nebyl bojovník za svobodu a demokracii, ale obyčejný zbohatlík, kriminálník a ruský oligarcha.

  Líbí se mi, jak svižně přeskočil na stýl americké argumentace, zřejmě nový prvek v justici:
  "Některé informace, které vám poskytuji, nemohou být doloženy našimi zdroji u soudu, protože se obáváme o jejich život a život jejich rodin v Rusku", vysvětlil Chodorkovský.

  Poprvé jsem si toho všimnul u MH17. Jelikož to zabralo, důkazní řízení zkryté pod hlavičkou "Top Secret", které nemůže vidět ani soud ani strana žalovaná nežto veřejnost, které ale přitom zásadním způsobem rozhoduje o vině nebo nevině, se nám začíná rozmáhat jako mor. Holt nastávají světlé zítřky, které používají metod včerejšků a předvčerejšků. Zvykejme si.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou to stejné principy, jako "předsudečná" nenávist, která nás fakticky vrací do období stalinismu v novém hávu. Pravda je, že zatím se za to nestřílí.

   Vymazat
 5. Je to zrádce národa a kohokoli ve prospěch peněz. Tací jsou i u nás, prostě 5.kolona proti vlastnímu národů.

  OdpovědětVymazat
 6. Komunisté mají otevřený diskusní plátek Halo Noviny, kde se každý může podílet svým příspěvkem nad uvedeným článkem nejen od komunistů.

  OdpovědětVymazat
 7. Doporučená četba: "Timtschenko, Victor : Chodorkovskij : legendy, mýty a jiné pravdy" (A stojí to, sakra, za to!!)

  OdpovědětVymazat
 8. Chodorovskýj, ty si koleduješ. Pat a Mat už tě mají v hledáčku! Aby si náhodou neměl upatlanou kliku od novičoku...

  OdpovědětVymazat
 9. Chodorkovský? Tak to už "Západu" opravdu docházejí lidé. Tento obrzloděj je v Rusku profláknutější než Navalnyj nebo Pussynky. Když se jednalo o udělení milosti, tak slíbil, že vrátí ukradené peníze (nezaplacené daně cca 4 mld. USD) a že se nebude plést do politiky. Peníze navrátil, tak mu zfendovali jeho beztak ukradené podniky. Bylo okolo toho trochu řevu, protože se ukázalo, že dluží kde komu i na Západě a ti přijdou o své peníze. Ale dostali kulové. Nevím kdo ho tahá z politického hrobu, ale musí to být cvok. Sleduji i ruské weby, ale neslyšel jsem o nikom z politických kruhů, kdo by se chtěl s tímto šmejdem zahodit. To už mohli vytáhnout Garri Kasparova. To je alespoň světový šachista. Ale v Rusku politický outsider. Nějak se jim nedaří najít toho správného vlastizrádce. Jo unknowne, alias indický běžče, dej tam zpátečku nebo dopadneš jako nějaký Rosoloni. Toho už nechtějí ani v Bohnicích a nechávají ho dožít u rodiny nebo v charitativním ústavu jako beznadějný případ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedávno mi vyrazil dech jeden z amerických činitelů, když prohlásil, že se s Ruskem začnou bavit až tehdy, když bude v Kremlu Navalný. Tak už nestačí "Putin out", ale určují, kdo konkrétně ho nahradí. Neuvěřitelné jednání. Viděli jsme to na Ukrajině, kde vrcholoví politici Ukrajinské republiky chodili na pravidelné brífingy s Bidenem. Ten byl v podstatě vládce země a udílel jim zadání, která musí splnit. Hodně trapné. A ponižující pro národy žijící na Ukrajině. USA si stále myslí, že s Ruskem můžou cloumat stejně jako s Ukrajinou. Sice za Jelcina to dělali, ale dnes mají utrum.

   O podobném chování Američanů jsem už slyšel mnohokrát - přijde třeťotřídní úředníček a zpupně vydává rozkazy. Pamatuju si na reakce některých politiků a obyčejných obyvatel Izraele, když Trump vyhlásil, že presouvá ambasádu do Jeruzaléma. Dost lidí bylo rozhořčených, že jim Američané už určují, kde mají mít hlavní město.

   Vymazat
 10. Takíto bývalí komsomoľci, ktorí okradli spoluobčanov o ťažké miliardy, by mali do smrti hniť v base. A nie robiť psie hromádky, kade chodia.

  OdpovědětVymazat
 11. Jeden lepší jak druhý. A všichni nedůvěryhodní! Ano dochází jim kádry, které by byli schopni podkopat stabilní ruský stát bájkami nechvalně proslulých podvodníků. Putin nemá ve světě schopnějšího protivníka, nejen v USA, ale i v jejich podřízených zónách. S Čínou je Rusko neporazitelné, ba naopak Rusko a Putin získávají stále větší popularitu ve světě!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tou vojenskou spoluprací s Čínou bych byl opatrný, myslím, že oni jsou schopni podrazit své spojence zrovna tak jako třeba USA, Francie nebo Británie. Osobně jim nevěřím.

   Vymazat
  2. Cina prave pristala na Marsu-ani zminka nikde .Kdo nesleduje vyvoj v Cine alespon na Utube tak ani neuveri co Vina za 30-40 let dokazala .Cvanha Biden a i jini cvanhove pred nim zbrblali o nutne rkonstrukci vseho na co se podivas ,ale opet nic Tu Cinu si dejte namisto TV do computeru a podivejte se ,stoji za to videt jak jedou Navic to nejsou otyli idioti lini jejich IQ je cca o 20 % vyssi nezli nas arijcu ,jsou neunavne pracoviti a ukazneni Pripominaji mi trochu po Japoncich Nemce za Hitlera a nedej buh aby je nekdo nasmeroval k nejakemu konfliktu.A je jich moc

   Vymazat
 12. Tak to nebude mít dlouhého trvání další zlodějíček chce sloužit určitě ho uvítají s otevřenou náručí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rossolini 16. května 2021 17:13, vy se jako hlupák dokonale odhalujete tvrzením "... že se (za komunistů) rozdávalo z naloupených bilionů ..." což je z pohledu reálně možného fungování ekonomiky naprostý nesmysl. Hodnoty v penězích tou dobou neznamenaly nic, všechna provozní zařízení nebyla nijak rozdána, ale ve své činnosti pokračovala s tím, že jejich produkty nadále docházely běžného užití. Rozdíl mezi nákladovou a prodejní cenou si nepřivlastňovali soukromníci, ale stal se, vedle pozůstalých daní, zdrojem státního rozpočtu. Ten ovšem nekryl nic jiného, než společenskou potřebu. Rossolini, pokuste se tohle vyvrátit. Snad tím, že z leckterých rozlehlých vil boháčů se staly mateřské školy, internáty pro učně řemeslných oborů, zdravotnická, sociální zařízení a podobně? To bylo to "rozdávání"? Podle vašeho vkusu jistě, že? JiH

   Vymazat
 13. Trochu z cesty ale kdyz se zluc rozleje v tele tak to vypada tak jak pises.Lidi si predstavovali zmenu rezimu v 1989 jinak a byli v podstate vedome podvedeni sibali.Usa to prave proziva tu shnilost lzi korupci dvoji metr a upadek kam se podivas. To jiz neni vykladni skrin Zapadu ale umirajici kobyla .Strili se dnes na freewayich a ostatne vsude 108 mrtvych denne .Statistiky jsou desive 65 000 bezdomovcu se vali v Los Angeles vsude 140 000 na zapadnim pobrezi A blbum se jen slibuje a oni trpelive cekaji na dalsiho presidenta ,a zase hovno jako obvykle jen kecy a rozpad Ted jeste uzivaji barevne jakozto nastroj revoluce . Vis bingo jen kecas.Komunisti byli idioti ze dopustili Jakese a ostatni skalni smejdy vladnout na vsech pozicich tim znicili vse pro co lid byl.Jinak alespon dokazali neco za 40 let po valce znicene Evrope vybudovat co dokazala dnesni svoloc u moci ? Jen vse naprosto legalne rozkradli znicili zivoty starych lidi -vyhnali je z bytu a udelali z mladeze narkomany.Ale ty mlejny melou ...

  OdpovědětVymazat
 14. Copak to nikdo nevydi ze chodorovsky je agent ruska,snazi se rozlozit europske oligarchi a politiky.
  Timto prohlášením zacne v EU honba samých na sebe a komu to asi tak pomůže.
  Ja ho vydim jako nastrčeného agenta ruska,ma kontakty na politiky v EU informace musi mít výborné.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.