Reklama

pondělí 3. května 2021

Zločin bez trestu

Lenka Procházková

3. 5. 2021  FB Lenka Procházková
V mezinárodním právu patří zločiny proti lidskosti mezi nejzávažnější a jsou nepromlčitelné. U medializovaného chemického útoku proti civilistům v Sýrii, který se zřejmě vůbec nestal, byl viník určen okamžitě, dohodou a bez přispění soudu, staré výbuchy ve Vrběticích byly nově připsány ruským agentům, a kdo ihned neuvěří „důvodnému podezření,“ je podezřelý, zatímco vymahatelnost trestního stíhání osob, které se jako přímí pachatelé nebo účastníci podílely na oděském masakru, je i po sedmi letech nulová.
Proč tento dvojí metr? Prostě proto, že představitelé ukrajinské státní moci nemají zájem na vyšetření zločinů proti lidskosti páchaných v jejich vlastní zemi. A proč je představitelé západních států, kteří mluví o lidských právech v každém projevu, neženou k odpovědnosti? Proč nevymáhají vyšetření a potrestání masakru? I na tyto řečnické otázky je odpověď snadná. Ani představitelé Západu totiž nemají zájem o spravedlivě vyšetření oděských vražd, jelikož šetření by rozkrylo síť souvisejících událostí. V té síti by nakonec uvízli i oni sami.

Rada bezpečnosti OSN opakovaně obdržela žádost RF, aby se oděským masakrem a dalšími zločiny proti lidskosti na Ukrajině zabývala a zahájila mezinárodní vyšetřování. Návrh Ruska byl vždy vetován USA a Velkou Británií.

Zločiny proti lidskosti jsou však nepromlčitelné. I když mnohé stopy byly v Oděse zahlazeny, stále existují důkazy v podobě autentických videozáznamů z místa zločinu. I kdyby svědkové oněměli, videa z druhého května 2014 zachycující obléhání Domu odborů, i hrůzné snímky dokumentující mučení a vraždění uvnitř budovy jsou dostatečně výmluvné. Střelné rány na hlavách obětí a další zachycené strašlivé detaily svědčí o tom, že masakr byl plánovaný a organizovaný.

Co bylo jeho účelem? Nacistické tlupy, především z Pravého sektoru, se sjely do Oděsy proto, aby terorem zastrašily svobodomyslné město a unifikovaly jeho obyvatele k jedinému povolenému názoru. Stejně jako snajpři z Majdanu i zabijáci v Oděse měli pro své zločiny záruku beztrestnosti. Zřejmě za svou službu pučistické juntě dostali i nějaký žold, ale hlavním motivem, proč se dali naverbovat, byla přitažlivost akce. Prostě je ta „práce“ bavila a tak ji prostě udělali, tito „gerojové“.

Ukrajinský poslanec z nacionalistické Radikální strany Igor Mosijčuk charakterizoval teror v Oděse těmito slovy. „Přijde čas, kdy druhý květen bude státním svátkem, protože v tomto dni získali Ukrajinci první skutečné vítězství v současné národně osvobozovací válce. Podle Igora Mosijčuka bude tento den zapsaný zlatým písmem v novodobé ukrajinské historii.

Bývalý diplomat Václav Bartuška komentoval brutální vraždění v Oděse takto: „Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid...“

Jsem si jista, že pravda o masakru v Oděse nezůstane pohřbena jako ti mrtví, pevně věřím, že povstane z popela jako Fénix. Bez této víry v lidskou spravedlnost, kterou musíme bránit i proti skeptikům, co už to vzdali, by totiž i naše životy ztratily smysl. Z tohoto hlediska se mučedníci z Oděsy stávají trvalými strážci vyššího principu mravního.

72 komentářů :

 1. Já bych byl rád, kdyby se vyšetřilo, kdo ti upáleni byli a odkud přijeli. Protože v Oděse nikdo nikomu nechybí. Takže bůhví, co to bylo za soldatesku. Mimochodem, Oděsa mluví rusky, ale jinak není o nic víc ruská než ukrajinská. Oděsa je přístavní město a má svoji mentalitu i kulturu. Kdo ji zná, ví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Videa ukazují, že mrtvoly také zohavili. Mohou se pozůstalí vůbec k příbuzným přihlásit? Na ruských zprávách byl záběr na podobizny zavražděných se spoustou květin na zemi. Kde by jejich fotografie sehnali, když se podle Martina neví, odkud přijeli?

   Smazat
  2. Tady je odkaz
   https://en.news-front.info/2021/05/02/odessa-commemorates-victims-of-the-trade-union-house-massacre/

   Smazat
  3. Martin opět po své ženě opakuje banderovskou propagandistickou lež. Všichni upálení byli Oděsané.

   Smazat
  4. Martine, možná bys měl více myslet, máš-li čím, než psát. Tvůj nedávný láskyplný výlev o Pfizeru, jak se na něj těšíš, o něčem vypovídá ...

   Smazat
  5. Nebylo by na místě nejdříve vyšetřit Martina a to nejlépe psychiatrem ? Rusové žijící na území nazývané Ukrajina budou vždy Rusové i kdyby se banderovci a Martin zbláznil !
   V devátém století se první státní útvar Slovanú nazýval Kyjevská Rus a nikoliv Kyjevská Ukradina ! Navíc jeho primitivní argumentace o tom, že upálení lidé nikomu "nechybí" připomíná
   známou nacistickou lež o "Přepadení radiové stanice v Gliwicích .

   Smazat
  6. Máte recht Martine. I když je spoluobčané jak je vidět znali, ono se nevyšetřovalo ani to ! Snad jen, že ta soldateska, o které píšete, po rozdání koláčků odjela v klidu domů. A mimochodem, či je Oděsa víc maková, nebo taková, by mohlo rozhodnout zase nějaké referendum. Strašná zbraň fašistů. Co Martine ?

   Smazat
  7. Martin, ano, vy jste podrobně informován, komu kdo v milionové Odese chybí. Určitě nikomu nechybí ani ta starší paní, která spadla z římsy a na zemi jí dav utloukl. Kdoví odkud přišla a co měla v plánu? Ani ti stánkaři z Kulikova pole nikomu nechybí, to byli určitě nějací zákeřní diverzanti z té tajné jednotky, co vraždí po celé Evropě. Stejně tak pokusy o nějakou vzpomínkovou akci organizuje ruská diverze a je dobré, že to policie okamžitě mastí tvrdými tresty. Dnes se už nikdo neopováží. Dnes na výročí 8.5. budou pochodovat po ulicích Odesy prapory SS Galiččina a tak to je spravné.

   Nebojte, jsou nejen vzpomínky, ale i filmy a fotky. Jsou mnohokrát zálohované. Takže my víme, jak fungovala tzv. "ruská" provokační skupinka ve městě, kde se kryla za zády polície. My víme, jak následně policie a hasiči na rozkaz shora zafungovali u antimajdanské skupinky na Kulikově poli a taky víme, že to byli místní. Rovněž víme, že se už v té době vyskytovalo vražedné komando uvnitř budovy odborů. A také víme, že oběti měli i střelná a bodná zranění.

   Můžete dál vyprávět ty svoje pohádky. Ta vaše akce byla tak sprasená, že i úplný laik po shlédnutí těch stovek záznamů a tisíců fotografií objeví nesoulad s oficiálním tvrzením.

   Tomuto lidé jako vy říkají
   májový šašlik z Odesy. A hrozně se tomu smějí. Zcela určitě se jedná o ruskou diverzantku ze speciální jednotky, která se ve vysokém stupni těhotenství sama uškrtila drátem a podpálila. Mám i video, kde bojuje o život a křičí tak, že to je slyšet z otevřeného okna po celém náměstí. Mám i video jejího vraha v okně té mistnosti. Mám to sem dát? Chcete se nad tím odbavit? Protože ten v okně se evidentně bavil.

   Smazat
  8. A vidíte paní Procházková. Pan Václav Vondruška stéle pracuje v oblasti energetiky jako vysoký funkcionář s plnou podporou pana bývalého min. zahraničí Zaorálka a současné vlády. Nemyslíte, že právě tento člověk by měl být souzen???????

   Smazat
  9. 8,32
   Bartuška měl a bude mít podporu """"naší""""havloscény.A o zaORÁLkovi není třeba nic a nikomu vykládat ,JE,BYL A BUDE KURVA PLACENÁ Z FONDU TOHO SENILNÍHO LŽIda původem z Maďarska.-////

   Smazat
  10. J.J. děkuji za všechny pozůstalé v Oděse. Pokud by Martin žil se svojí Jůlií na okrajině, byl by z něj banderovec.

   Smazat
  11. Martine 4. května 2021 0:02, vy jste z těch, kterým stačí, že kdo není odněkud, může být zmasakrován. Odteď vím, co jste zač. JiH

   Smazat
 2. Rusko jako vojenská mocnost bylo odstaveno z demokratického práva , proto si Ukrajina může dovolit nacismus a vraždy vlastního obyvatelstva.Rusko by mohlo během měsįce vojenský vyřešit problém Ukrajina , ale pak by vyvstal znovu stejný problém jak Československo 1968 !

  OdpovědětSmazat
 3. Díky paní Procházkové za připomínku strašlivého masakru, o kterém naše zaprodaná média mlčí! Hanba všem ukrajinským i cizím stvůrám, které se na něm podílely!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především se jako vždy hluboce klaním p. Procházkové. Je to moudrá žena! A k zastáncům evropského státu s nejkratší historií doporučují shlédnutí filmu Volyň.

   Smazat
  2. Paní Procházková děkuji , mluvíte z mojí duše. Takových lidí jako jste vy si musíme Vážit.Kdysi jsem měl kamaráda létal na peruti v Anglii Jan Novák Holba a ten mi říkal nevěř Havlovi a měl pravdu.

   Smazat
  3. Připojuji se k poděkování paní Lence Procházkové za tento příspěvek. A naše media?? Zdá se, že tento zločin většinu z nich nezajímá.

   Smazat
 4. Myslím, že za tímto činem stojí Petrov a Boširov. Ukrajina byla zákeřně napadena smrtícími jednotkami GRU.

  OdpovědětSmazat
 5. Neco o kretenizmu dnesniho rezimu... nesouvisi to s tematem ale presto to musim napsat. Syn emigroval v roce 1988 dodnes ho havloidni uredni sprava ve meste uhani za nezaplacenou popelnici... protoze se neodhlasil z pobytu. Kdyz jsem na urade argumentoval ze se sice neodhlasil jim, ale STB jiz tehdy to vysetrovala nebot emigroval v dobe kdy mu prisel povolavaci rozkaz. Byl jsem jiz tenkrat povolavan k vyslechum, protoze zil se mnou v domacnosti. Dnesni havloidni rezim mu presto az do dnesnich dnu dela carky za neplacenou popelnici a posila volebni listky.... syn na Tasmanii jiz ma rodinu . Pred x lety volal na prislusny urad , ale urednice mi rekla ze urcite se zdrzuje na uzemi CR nebot hovor byl velice dobre slyset....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 7,59
   F100 po vzoru udavače od rána????.-)
   Jak jinak!

   Smazat
  4. Slava, to s tím dobře slyšitelným hovorem je skutečně pravda? Pobavilo.

   Smazat
  5. 8,41
   Opět nám píšeš z chodníku záchytné stanice,kde jsi byl od večera do rána po 10 zmrlinových pohárech ala udavač Havel jsi byl opečováván:-))))
   Piš to jinam,pornoJanda i Šafr májí jiný stránky ty F100.

   Smazat
  6. tak mel zaplatit, ja taky musel

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. To určitě, oni na západě budou vyšetřovat své zločiny na východě a kdekoliv jinde na světě. To by musel jít sedět takový Tony Blair, pár amerických prezidentů a dalších kovaných zástupců "demokratických" vlád. O válečných zločinech ani nemluvě, stačí si zjistit, jak byli potrestáni američtí vojáci z My Lai.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajatci trpěli především u výslechů. Bití bylo pravidlem. Často byli mučeni elektrickým proudem (za použití polních telefonů) na pohlavních orgánech. Tímto způsobem bylo mučeno i mnoho žen, nespočet jich bylo znásilněno, bez rozdílu-starých, těhotných, mladých děvčat, mnohé z nich byly mladší 15 let. V některých provinciích zemřela pětina znásilněných potom, co je vojáci hromadně zneužili. Obětem byly pod nehty zapichovány bambusové třísky. Byly též umučeny na smrt. Byly vyhazovány z letících vrtulníků…
   Hitlerova SS zničila Lidice-ve Vietnamu byly vyhlazeny celé dědiny. Jakýsi mi československými Lidicemi se stala vesnice My Lai. Americký poručík William L. Calley vyvraždil podle rozkazu se svojí soldateskou obyvatele úplně mírumilovné vesnice: 347 civilistů, z toho mnoho dětí a dívek, které američtí hrdinové nejprve znásilnili…

   K. Deschner: Utajované dějiny USA, Eko konzult, 2016 str. 265 a 266.

   Smazat
  2. Pozor! Dnes se už i tom nepíše. Zato se můžeme dozvídat o zvěrstvech Vietkongu a partyzánských oddílech vůči civilizované americké armádě a svobodnému demokratickému obyvatelstvu Jižního Vietnamu. Například o té sadistické vojačce, která vojakům uřezávala oční víčka a kastrovala je. Takových článků jsou v médiích spousty. Vždyť stejně víme, že za bordel ve Vietnamu můžou Rusáci (to je už oficiální) a USA jen pomáhaly zoufalému obyvatelstvu bránit svobodu a demokracii. To je oficiální od začátku války.

   Smazat
  3. 8,20
   A teď tu o tom,jak amiokupant osvobodil DÁVNO ČECHY OSVOBOZENOU PLZEŇ.-)

   Smazat
  4. 8:20, nereagujte na mě, prosím.

   Smazat
  5. 8,32
   Plzeń ty F73 byla dávno osvobozená,když tam ten retardovanej Patton přijel a s velkou slávou CHTĚL OSVOBODIT MĚSTO,KTERÉ BYLO DÁVNO OSVOBOZENO!Joooo,holt historie je Terra Icognita:-)

   Smazat
  6. Podobně amíci osvobodili Buchenwald - že ho v podstatě osvobodili sami vězňové se už nedočtete ani na Wiki.

   Smazat
 9. 7,38
  Ať ti amiokupantambassy napíše nový slogan.....ovšem na to ti strážci demokratůry mozkový závit ještě nevyfasovali!.-)

  OdpovědětSmazat
 10. 7:50 Nerozumim jazyku tveho kmene.

  OdpovědětSmazat
 11. V Bělorusku se v oblasti lidských práv blýská na lepší. Lukašenko omilostnil od trestu smrti dva mladé bestiální vrahy učitelky. Je to velký posun a ukázka lidskosti. Amnesty Inter. ho jistě pochválí. V opačném případě by to od lidskoprávních organizací pěkně schytal. Nebo je to výsledek demokratického tlaku na prezidenta? To já jen něco k těm lidským právům a lidskosti...VIP 🥴

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,45
   Pornosenilnímu(a tobě věkem i chováním kamaraden) Bidetovi bude stačit rok,max.dva,aby emeriku poslal TOTÁLNĚ DO PRDELE....UŽ TEĎ JE Z NÍ KING PLONG!.-D

   Smazat
  2. Inde když nechápete nereaguje! Netykat!!! Vy ne!...🖕 VIP

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 10,50
   Pochlub se tím,CO VŮBEC CHÁPEŠ TY CHODÍCÍ kniHOVNO udavače Havla!

   Smazat
  5. 10.50 Kačere ty seš fakt vocas. On opravdu VIP chválí Lukašenka a jeho ,,demokracii"? Neumíš číst mezi řádky? No neumíš! A tím nevíš o čem vlastně VIP píše!

   Smazat
 12. 8,42
  Píšeš sám o sobě.-)))))
  JAK PŘÍPADNĚ HAVLOIDNÍ.-D

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,06
   Vnoučata a u něj?????Nělejte z 4.5. apríl.-)

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9,25
   Zase ti diktovali pornoJandoPutnovic chlapci do dýmky míru ty senile z Reichenbergu????!!!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 15. Vážím si paní Lenky, o to víc mi vadí některé zdejší reakce, které se hodí mezi ultas-fanoušky fotbalových tribun, nebo štamgasty čtvrtých cenových skupin. Provokace a vulgarita přece nejsou názorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 11,53
   Už proběhla dýmka míru u pornoJandoPutny a očkování vnoučat?????Jetli ne,tak si ty havlomOUDra nech jinam!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,02
   Je lepší mlčet a být považován za hlupáka,než promluvit a odstranit VŠECHNY POCHYBNOSTI!
   Abraham Lincoln

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10,53
   Amiarschloch se otevřel????Horší,než svého času Cloaca Maxima.-D

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,53
   F600+F808,dálší netřeba,místní Češi už ví oč jde.

   Smazat
  2. unkrovne Ale vy kutnohorského opisujete co píše o vás. Něco svého na něj nemáte? Ubohé! Netykat! VIP 🥴

   Smazat
 18. To video jsem viděl lidi co vyskakovali z oken tak je dobíjeli na zemi. Zvěrstva islámského státu též od moderních poprav po středověké.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. 11,51
   A to je vše,co dovedeš ty havlo3,14čo vyblejt?????To by si jeden myslel,že kniHOVNA udavače Havla je zásobena líp.-)

   Smazat
  3. Je pravda, že Vrbětice mají jen jednu variantu příčin výbuchu. Je to zpráva z uzavřeného vyšetřování, a to nevhodná manipulace. To je zatím jediná oficiální verze.

   Smazat
  4. 12:08
   KUTNO jak píšeš o sobě jako o hlupákovi a já na tebe nestačím, tohle nemá logiku. Žádné hrubky ti nevyčítám, dělám je taky. Každý je omylny, zkus trochu objektivity k Rusku, tvůj pohled je hodně zkreslený. Jinak nic ve zlém.

   Smazat
  5. Unkrovne 15.10: nevím čí pohled je zkreslenější. Rusko dobře znám zrovna tak jako USA kde jsem na ranči ve státě Texas m.j.kupoval i koně. V Rusku mám hodně přátel. Rusové mají rádi Čechy a my si to akorát díky našim politikům kazíme. Proč? Jsme Slované. Lidé tam jsou spokojení srdeční a absolutně nenároční. Nemusí mít všechny takové výdobytky, jakých např. já mám plnou kuchyň. A jídla při tom dělají skvělá. Takový boršč...Milují svou vlast. A takových zrádců, jako je Navalnyj je tam minimum. Na venkově si stavějí roubenky, neb tam mají hodně dřeva ale udusaná hlína na zemi už není. Jezdil jsem v Moskvě do Busines centra, kde mají sídla světové banky a firmy. Je to nádhera. Menší Manhatan. Nedělej ubožáky z hrdých Rusů. Nikdy jsem tu neřek jak Rusy miluju, pamataju taky rok 68, ale rozhodně je jako ty nepovažuju za své nepřátele! Rozhodně tam nikdo nežije v zemljankách nebo jako v USA papírových krabicích v lepších případech ve stanech na pokrajích měst a ještě k tomu v blízkosti supermarketů. I tito ubožáci jsou taky hrdí Američané to musím přiznat. Na svých papírových příbytcích jim mnohdy vlaje americká vlajka. Tak, že jsem nyní naprosto objektivní vycházeje ze svých poznatků. A teď se předveď zase ty ať můžeme porovnávat každý tu naši objektivitu. Nebudu to mazat až tě smažou, třeba to bude zajímat i ostatní.

   Smazat
 20. Nechal bych to opravdu na jednotkách SHAEF; oni si jistě na vojenském soudním tribunálu se všemi těmito idioty poradí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK: Q plán na záchranu světa - CZ titulky. https://rumble.com/…tml 28.4.2021

   Smazat
 21. Paní Procházková, díky za tento článek, ale víte co je smutné, že západ se dostal v dnešní době do pokryteckého stádia, když oni vraždí a jejich poskoci tak k tomu mlčí a lžou, viz. Ukrajina, Sýrie a další státy !! Demagogické intriky jako otrava Skripala a jeho dcery, totéž Navalný !!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.