Reklama

úterý 11. května 2021

Zprávy ze cvokhauzu vycházejí knižně

Petr Žantovský

12. 5. 2021
Ten, kdo sleduje webovou stránku www.petrzantovsky.cz, dobře ví, že tam každý týden najde nový fejeton z cyklu Zprávy ze cvokhauzu. Jedná se o hořce ironické glosy k absurditám kolem nás: přeexponované politické korektnosti, rasismu převrácenému ve svůj pravý opak, přepisování dějin, genderismu a homosexualitu atd. Je to přehlídka často až neuvěřitelných hloupostí, které se stávají ve světě okolo normou, ba vyžadovanou povinností. A právě tomu se Žantovský ve svých fejetonech vzpírá a brání tím, že všem těm nesmyslům nastavuje ono pomyslné zrcadlo.

A právě tyto texty doplněné o fejetony, které autor psal do Literárních novin a na web literárky.cz, a také o dvě předmluvy dvou mimořádných spisovatelů, Vlastimila Vondrušky a Benjamina Kurase, vydává právě nakladatelství Bondy. Knihu lze získat na http://www.knihcentrum.cz/zpravy-ze-cvokhauzu, a konečně též v aktuálně otevřených knihkupectvích.

19 komentářů :

 1. Možná kniha bude pro někoho zábavná ale já čtu 4 weby a mám politiky dost. Teď čtu Švejka a podoba knihy a reality je hustá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane ZANDO,ryl jsem na vasem webu,ale nanasel jsem otevrenou diskusi

   musim se kvuli tomu dat zabudovat do moje zemljanky okna?
   Co by byla bomba,tak kdyby jste rozebral prvni 4 body NPV tj PROGRAMU VOLICU,potykam se tu s neporozumeni politickych subjektu,ktere se nejen,ze delaji hloupe,ze nicemu nerozumi, ale pry jsou z toho PAFF!

   Tak co placnem si pane ŽANDO?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 1032
   Joooo,tvůj přehled na rozhraní imbecility a syfilidy v pozním stadiu:-)

   Vymazat
  4. Podivejte se vsichni na toho nevzdelance IB CHATSCHERA

   NPV je holenku navrh NARODNIHO PROGRAMU VOLICU prvni 4 body, hezky česky hled je pomluvit a rozebrat a na prolhane bobkove listy piratisek konskych huculisek ho bobek.

   Dej pozor v nasi odpoledni skole, uz tak jsi uplne oblbeny GR TV a prvni prioritou kapitalistu,slouzicich k rizeni sveta do sracek zla zlocineckych piratisek.
   Vyhnal jsi dnes svoji zenu na pastvu?
   A co jak se ti rajtuje na tvych mrtvych oslech tvych politiku zla, piratisek konskych huculisek?

   Vymazat
  5. Nech toho Krtku, jsi směšný.

   Vymazat
  6. PANe ja nerozumet reci tveho kmene.Jak nechat a co?

   Jsi snad piratisko huculisko,tak prober NPV postulaty a napis jak jim rozumis,konkretne a ne,ze ne ANO!?

   Vymazat
 2. „Opozice nemá žádné zábrany.“ Ovčáček poukazuje na chování českých politiků a médií

  „Opozice už nemá žádné zábrany: 1) Udělala si spojence z koronaviru v boji s vládou, které házela klacky pod nohy. 2) Podkopala svobodu v republice rozpoutáním kampaně ve stylu 50. let kvůli kauze Vrbětice. 3) Zneuctila pietu za 30 000 obětí koronaviru,“ uvedl na svých sociálních sítích mluvčí Miloše Zemana. V hashtagu dodal „volby říjen“.

  https://cz.sputniknews.com/20210511/opozice-nema-zadne-zabrany-ovcacek-poukazuje-na-chovani-ceskych-politiku-a-medii-14452140.html

  „S rozhodnutím soudu se neztotožňujeme.“ Kardinál Duka se vyjádřil ke skandálnímu představení

  Zmínil také, že je nezbytné chránit většinovou společnost, a ne pouze menšiny. Většinovou českou společnost prý pobuřuje hrubé zacházení s národní vlajkou a dalšími státními symboly.

  https://cz.sputniknews.com/20210511/s-rozhodnutim-soudu-se-neztotoznujeme-kardinal-duka-se-vyjadril-ke-skandalnimu-predstaveni-14451761.html

  OdpovědětVymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,23
   F100 už tahle po ránu....celej Wenzl flaška.-)

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 8,04
   Mejdanová směska s F100 už z rána se opět prostituuje na zdejších stránkách?!.-)))Chudinko retardovaná,osamělaá,ubohá....

   Vymazat
  4. 7/23 hucul Unknown odhalil tajemstvi webu svobody a prime demokracie IHNED

   probouzi se s novym dnem i nova sila,sila obcanu volicu.
   Straslivy David nabiji do praku poradny kamen a obcane si uz stavi projekt SOLIDARNIHO STATU Nove republiky a nikdo jim nepomuze krome nich SAMYCH,uz jsi se hucule pirate pridal a dal do sveho programu vuli lidu,ktera je vule bozi a jeji postulaty najdes v pekelnem spisu pod zn NPV!? .

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 11/08 unknown opeéevuje precisnost planu volicu postulatu nevidaneho uspechu NPV programu volicu,ktere doslova narvalo dupy piratu,aby si tam mohli zastrcit vice pavich per.
   To bude dobre pro jejich "zelny uder"dany jejich volicum pak uz se fakt nikdy nevpamatuji a uznaji jejich prevahu 70 pohlavi a uz nebudou mit ani tatinka a maminku,ale č.1 a čislo 2!

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,08
   Dýmka míru u pornoJandoPutny završena rádoby vtipem z havlolejnolahvárny v podobě reklamy na F100 hned z rána....-)

   Vymazat
  2. 10/08 unknown dostava od doktora informacni revoluce hned i diagnosy

   s kulkou pusky pravdy do zadku!
   Pane doktore AVEJI jejte tomu nevychovanemu sprostakovi kapky tak jak vam pusa narostla,to maji huculove velmi radi!

   Vymazat
  3. 11,10
   Krtecek
   Musím Vás zklamat,ale lék na blbost nebyl vynalezen....a že by ty dva(indoběhna s unkownem) spotřebovali denně nejmíň vagon.-)

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.