Reklama

středa 23. června 2021

Autor dopisu generálů: Občanská válka? Francouzský národ je na konci sil. Kdo za to může? 500 no-go zón, už i na venkově

Jean-Pierre Fabre-Bernadac
23.6.2021 blog autora

JEAN-PIERRE FABRE-BERNADAC odpovídá na otázky ohledně vývoje situace ve Francii, naděje na únik ze současné multikulturní pasti a specifické role postkomunistických zemí v současné Evropě

Rozhovor novináře polského týdeníku DoRzeczy Oliviera Baulta s Jeanem-Pierrem Fabre-Bernadacem, autorem francouzského "listu generálů", ve kterém se generálové a vojáci ve výslužbě obrátili na vládu s výzvou, aby chránila občany před imigranty a islamizací - a varovali před rizikem občanské války.

Pane kapitáne, list zveřejněný 14. dubna, který vznikl z Vaší iniciativy, varoval úřady před islamizací země, poukázal na hrozbu, která se vznáší nad domorodými Francouzi a na vytlačování tradičních hodnot vyznávaných francouzskou společností. Podepsali ho tisíce vysloužilých vojáků, včetně šedesáti generálů, ale i někteří v aktivní službě, což vyvolalo efekt sněhové koule. Byly zveřejněny další otevřené dopisy, včetně nového otevřeného dopisu důstojníků v činné službě jako projev podpory pro první list. Francouzská vláda, i její levicová opozice (na rozdíl od opozice pravicové) hovoří o záměru uskutečnit puč, který prý vyplývá z obsahu těchto otevřených listů, varujících před rizikem občanské války. Zachvátil duch rebelie francouzskou armádu? Byl by ve Francii možný vojenský puč?

Reakce na náš list je komická. Tito lidé si ho ani pořádně nepřečetli. V dopise, který jsem napsal, říkám pravý opak. Píšu o tom, že dnešní situace ve Francii je dramatická neřkuli tragická. V momentě, kdy politici nechtějí uznat, že je to tak, zkrátka směřujeme k zásahu armády, ke kterému se budou muset uchýlit. Proto ve svém listě používám výraz "mise". Pojem "mise" znamená, že rozhodnutí nepřijme armáda, ale vláda.

Co Vás a signatáře dopisu vedlo k jeho zveřejnění právě teď a proč jste ho nezveřejnili již dříve? Je snad odpovědnost prezidenta Macrona za rozpad Francie větší než jeho předchůdců?

Macronova zodpovědnost není větší. Je následníkem těch, kteří tuto odpovědnost nesou, a sám se stal spoluzodpovědným za vzniklou situaci. Problém je v tom, že tito lidé neříkají pravdu. Realita je nezajímá. Pro ně je nejdůležitější maskování a zametání problémů pod koberec. "Politická korektnost" je v naší zemi všudypřítomná a přehlušuje pravdu. My jsme chtěli říci pravdu. Chtěli jsme vysvětlit, jak se z předměstí na 450 nebo 500 místech ve Francii, nejen ve velkých městech, ale i v městečkách, staly zóny, v nichž už nevládne právo. A říkáme to i kvůli lidem, kteří tam žijí. Nejde o obviňování muslimů, ale o odsouzení islamistů. Muslimové, kteří žijí v těchto zónách, čelí ještě větším problémům než my. Dnes potřebujeme rozhodnost a schopnost klást požadavky, které vlády neměly čtyřicet let.

Ve svém dopise varujete před rizikem občanské války ve Francii. Nejste první, nedávno jsme slyšeli podobné varování z úst generála de Villierse, bývalého náčelníka generálního štábu armády - a před ním Gerarda Collomba, ministra vnitra, nebo také písemné vyjádření policejního generála Bertranda Soubeleta, který uvedl, že policisty velmi znepokojuje existence nelegálních zásob zbraní ve francouzských etnických čtvrtích. Sám jste vysloužilý policejní důstojník. Myslíte si, že ve Francii skutečně existuje riziko občanské války?

Více než občanská válka. V přesném slova smyslu nám hrozí válka mezi dvěma kulturami, válka mezi dvěma odlišnými populacemi. Mezi Francií a "Francií předměstí", kde se aktivní menšina cítí jako ryba ve vodě, kde je většina je zastrašována. Na předměstích máme do činění s realitou, na kterou by měl francouzský stát reagovat, ale nereaguje. Ano, hrozbou je riziko vypuknutí otevřeného ozbrojeného konfliktu mezi dvěma komunitami.

Abychom postřehli tento pocit nejistoty, který začíná ve Francii převládat, třeba utlumit ideologii, která vedla k této fatální situaci. Všechny ty struktury "rasismu", které demoralizují Francii. Obavy se netýkají pouze agresivních činů, vražd a znásilnění, ale i každodenní majetkové trestné činnosti. Zničené auto, krádež elektrického skútru, poškozená schránka... Jsou to lidé žijící v bytovkách, kteří musí mlčet když na chodbách a na parkovištích, pod nosem a před očima všech působí gangy obchodníků s drogami, které terorizují místní. To je ten problém. To je ta gangréna, která ničí tkáň společnosti a postihuje její stále větší část. Lidé to už nemohou vydržet. Toto je skutečná časovaná bomba, která může kdykoli vybuchnout. Stát by si to měl uvědomit - a sami jste viděli, jaká byla reakce na náš list. Nakonec jsme byli obviněni my, ne zločinci a výtržníci.

V dopise zveřejněném na podporu Vašeho dopisu, který podepsaly i statisíce civilních osob, důstojníci v aktivní službě, přirovnávají situaci ve Francii k situaci, kterou znají z Afghánistánu, Mali, střední Afriky a dalších zemí. Nezdá se Vám toto přirovnání Francie k zemím, které jsou označovány za "selhávající", přece jen trochu přehnané? Z pohledu zemí bývalého východního bloku - máme se obávat, že se z některých spojenců z NATO na Západě stanou selhávající státy?

Opakuji ještě jednou: Je to výstražný signál. Je zřejmé, že zatím ještě nejsme v této situaci, ale směřujeme k ní. Když se podíváme na nárůst hrozeb za posledních dvacet let, ukazuje se, že je konstantní, ba dokonce se v poslední době zrychluje. Naši kolegové v činné službě se snaží být předvídaví, tak jako my v našem zveřejněném listu, který jsem napsal - aby vláda vzala v úvahu tyto okolnosti. Odhodlá se k tomu nakonec?

Francii je třeba zachránit dnes. Je třeba zachránit francouzský národ, který má toho už dost a je na konci svých sil. To, co teď potřebujeme, je společné rozhodnutí postavit se nepříteli a porazit ho. Tento nepřítel má dvě formy: formu ideologie "dekonstruktivismu" či "rasismu" a agresivní formu, která se projevuje islamismem i aktivitou gangů z předměstí, které se vzájemně často prolínají. Odkud mají islamisté zbraně, když ne od gangů obchodujících s drogami? Všichni dobře vědí, že na našich předměstích je dnes v oběhu obrovské množství nelegálních zbraní.

Které jsou podle Vás hlavní příčiny zhoršení situace: imigrace, muslimský radikalismus, slabost státu? Jsou francouzské problémy typické pro každou multikulturní společnost?

Jsou to všechny příčiny, které jste zmínil. Pokud si toto v určitém okamžiku neuvědomíme, nemáme budoucnost. Tento úpadek mohou zastavit tři věci: První věcí je znovuobjevit své hodnoty. Pro mě je tou hodnotou především moje země. Budovala se postupně a díky tomuto procesu se stala jednou z nejvýznamnějších na světě, a potom jí dlouho byla. Máme kulturu, jazyk, bohatou historii. Francouzi by si to měli uvědomit a musí se probudit. Francouzi musí stát vzpřímeně, ne ležet. Statisíce lidí nám říkají: "Nenechte se odradit, politikům už nevěříme, ale armádě stále důvěřujeme, protože armáda je čistá, je vzorová." A tak přicházíme k druhému prvku, který spočívá v tom, že kromě nalezení svých hodnot potřebujeme mít před sebou vzor. Bez dobrého příkladu nemohou lidé nikomu důvěřovat. A dnes ten vzor chybí. Poslední věc je odvaha. Toto je zásadní otázka, protože v části politických struktur už odvahu nenajdeme. Francii je třeba ji vrátit.

Když v roce 2015, za velké imigrační krize, země Visegrádské čtyřky odmítly migrantské kvóty prosazované Evropskou unií, argumentovali potřebou bránit svou civilizaci a křesťanskou kulturu před přílivem muslimů, ale i povinností zajistit bezpečnost - a také obavami z nárůstu teroristické hrozby. Myslíte si, že vzhledem k zhoršující se situaci ve Francii měly pravdu?


Myslím, že tyto země měly absolutní pravdu. Plně je podporuji. Podporuji jejich kroky a říkám: Nevzdávejte se. Nevzdávejte se, protože vy nám ukazujete cestu. Ukazujete nám cestu, protože jste během komunistické éry zažili, jaké je jho nepřítele. Nezažili jsme tyto těžké chvíle. A protože jsme je nezažili, nepochopili jsme, že jednoho dne i my můžeme čelit obtížím. Já osobně blahopřeji zemím, které měly odvahu říci jasné: "Ne!"

Polsko trochu znáte. Co si myslíte o situaci v Polsku ve srovnání se současnou situací ve Francii?

Neznám současnou situaci, ale rád bych vyjádřil svou lásku Polsku a Polákům. Poláky jsem poznal v těžkých časech. Byl jsem v Gdaňsku během prvních nepokojů v roce 1970 a rád bych Vám řekl o něčem, co poznamenalo celý můj život. Po událostech z prosince 1970, kdy již byly desítky mrtvých, jsem šel na půlnoční mši a samozřejmě v kostele bylo tolik lidí, že někteří stáli venku. Byl jsem mezi nimi, pamatuji si, že sněžilo, a v jistém okamžiku, kdy bylo třeba pokleknout, lidé klekli a začali zpívat.

Já, který jsem věděl, jak bezstarostně si v té době žila Francie, jsem pochopil, co je to horlivost a víra, pochopil jsem, co je láska k vlasti. Byl to způsob komunikace s tehdejšími komunistickými orgány: "Budeme se stavět na odpor, zůstaneme tady." Bylo to skvělé a chtěl bych při této příležitosti ještě jednou poděkovat Polákům za všechno, co udělali, za všechno, co nás naučili, a říct jim: "Pokračujte v boji, protože jste národ, který se nevzdává snadno." Často sleduji, co se dnes děje v Polsku, podporuji národní síly, polské vlastenecké síly a jsem dojat, když vidím Pochod nezávislosti, který se koná 11. listopadu, jako důkaz toho, že Polsko stále hrdě stojí, a že nepomine. Polsko bude věčné, protože je symbolem.

Polsko se domnívá, že Rusko představuje hrozbu, a proto se upíná k NATO a transatlantickému spojenectví jako garantům své bezpečnosti. Dokážete si představit situaci, že by Francie, která by se ocitla v občanské válce živené zvenčí nějakou entitou ztělesňující Islámský stát, požádala o pomoc své spojence z NATO?

Pokud se situace ve Francii zhorší, zhorší se i v celé západní Evropě. To nebude problém pouze Francie. Pokud se zítra situace změní na jakýsi válečný stav nebo velký konflikt, totéž se stane v Itálii, Německu, Španělsku či Skandinávii. Je jasné, že budeme svědky efektu sněhové koule. Kromě toho budeme mít v pozadí politiku některých arabských zemí a Turecka. Může to být jako požár, a proto bude rozhodující postoj a odhodlanost zemí střední Evropy.

Možná právě ony nám v té chvíli přijdou na pomoc, nevím. Je mi však jasné, že nejen Francie bude v této situaci. Pokud se zítra Francie ocitne v situaci, která hrozí vypuknutím konfliktu, zasáhne to celou západní Evropu.

Překlad Protiproud.cz

47 komentářů :

 1. Jaké křesťanství, když máte za papeže islámského agenta a ještě se mu klaníte? Tupci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:57... Je to hňup, doma se mu rozjíždí parádní náboženská válka a on mele o křesťanství.
   Velebníčci si s imámama a rabínama oči nevydloubou, zájem je společný, nahánět do svého ovčince co nejvíc tupých ovcí.
   A ovcí je dost , nepřítel je bezvěrec, z toho nic nekápne.

   Vymazat
 2. Tož nevím... Francouzové byli úspěšní válečníci před sto lety.
  A pak? Od porážky k porážce:
  Katastrofa WWII, ostudná porážka v Indočíně, výprask v severní Africe, ztráta kolonií a vlivu v Africe střední. Kdy od roku 1918 vlastně opravdu, bez cizí pomoci, zvítězili?
  Nechci soudit, ale vypadá to tak, že opravdu dobrých zbraní mají dost. Trpí nedostatkem opravdových mužů.
  Dostanou zase nařezáno-tentokráte na holou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,06
   Jestli se OKAMŽITĚ nevzpamatují a nezačnou používat 9mm agrumentů,tak dopadnou jak jejich legie u Dien Bien Phu!

   Vymazat
  2. Pane Čech nedostatek mužů je důležitý, mnohem horší je však zrada. Z historie. I když se to dnes zpochybňuje, SSSR byl vojensky neporazitelný. Nu a pak se zjistilo, že stačilo pár "správných" lidi na správných místech a bylo vymalováno! Zrada elit ve spojení s vládci sdělovacích prostředků a nepomůže nám ani svěcená voda. Nebo alespoň tak to zvenku vypadá. Ten pokus francouzských vojáků svědčí o naději, naději že se raz ta pružina odporu proti zámyslům mocných jednou vymrští a zlo bude zničeno. Vojáci myslí jednoduše a přímo, jsou vlastenci, alespoň ti francouzští. Nejednají křivě a falešně jako politici (čest výjimkám)

   Vymazat
  3. Vlastíku, zvítézili v Lybii, když rozvrátili tu fungující maghrebskou zemi. Kaddáfí skončil ve zmrzinovém mrazáku, teď bude Evropa ráda, když se k moci dostane jeho potomek.
   Otevřít bránu z Afriky do Evropy možná nebyl nejlepší nápad,
   Pěkně si Frantíci nadělali do bot a odnáší to s nimi celá EU.

   Vymazat
  4. naposled dostali ti tvi uspesni valecnici po hube od Bismarcka kolem roku 1867 ci tak nejak

   Vymazat
  5. 13:01... Válečníci si troufli jenom na slabší, v koloniích měli opravdu úspěch. Hůř se chovali snad už jen Belgičané, jejich Leopold překonal všechny hranice zvěrstev. Bohatství těchto zemí má temný původ, dneska nesou důsledky svých tehdejších činů.

   Vymazat
 3. Pán má pravdu tam je dohnala politická korektnost jestli to vyhraje Marine Le Pen snad s tím něco udělá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,45
   Vy věříte,že jí ten spolek demokreatur vyhrát nechá?

   Vymazat
  2. 9:52 Pokud nebudeme mít naději že se to obrátí k lepšímu tak to můžeme zabalit.

   Vymazat
  3. 11,14
   To máte pravdu,ovšem fixlování voleb prezidenta u amiokupantů prokázalo,že i NEmožné se může stát SKUTEČNOSTÍ!

   Vymazat
  4. 9:45. P.. A co s tím asi tak může udělat?
   Cokoli udělá, zvedne ještě další vlnu odporu, už to tam zašlo moc daleko. Zradikalizují se ještě ti, kteří jsou doposud nábožensky vlažní a že by to vylepšilo současný stav, tak to asi né.

   Vymazat
  5. 13,32
   Občanská válka bude nejen ve Francii tak,jako tak.Není důvod ty svoloči z palmy ustupovat!

   Vymazat
  6. 13:45... To zní, jako kdybyste si to přál. Zkuste si promluvit s někým, kdo zažil občanskou válku na vlastní kůži. Takovou, kde bojují jednotliví členové jedné rodiny i mezi sebou. Třeba otec s dcerou, která má potomky s muslimem. Ve Francii jsou smíšené sňatky časté a každý zná svého hodného a šikovného zubaře/ muslima, prostě slušného souseda.

   Vymazat
  7. 22,13
   A Vy věříte tomu,že to stou verbeží z palmy půjde po dobrém???Naivní osobo!Slušný muslim NEEXISTUJE.....leda v pohádce!

   Vymazat
  8. Kolik jich znáte, Ave-já?

   Všechno generalizování k ničemu jest!!!

   Vymazat
  9. 7,56
   Dost,ale ŽÁDNÝ SLUŠNÝ SE NEVYSKYTUJE!

   Vymazat
 4. Proti Anglii nikdy nevyhráli,proti Německu také ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Brucior, to by chtělo upřesnit. Např Napoleona porazilo Rusko a Angličané ho následně dorazili s dalšími aktéry u Waterloo. To již nebyl "ten" Napoleon. Problém je v tom, že si pak Angličané celé vítězství přisvojili

   Vymazat
  2. trave

   no a? We never fail, for we are Brittish.

   mimo toho dostali po hube pri Americkem povstani proti Anglii od admrila Lafayette , ktery zablokoval svou flotilou New Yorksky pristav, takze Anglicka flotila nemohla privezt posily

   Vymazat
  3. Již několikrát jsem narazil na informaci o pomoci ruského cara americkým povstalcům v boji proti angličanům. A to jak finanční, tak i vojenské. Tato "drobnost" se úporně zamlčuje. Je to samý Lafaiet ale rus neexistuje. Zkuste někdo zapátrat. Že by Angličan od té doby Rusa nemusel?

   Vymazat
 5. Už nikdo, kdo by udělal pořádek, volby nevyhraje! Nás zničí vsugerovaná humanita. Dnes se chlapům třesou kolena, když vidí zařezávání kuřete!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:52
   Ano, máme tu nepořádek a moc se lže i o humanismu, ale dal bych si věliký pozor na "někoho, kdo udělá pořádek", jako fürer v Německu.

   Vymazat
  2. 11,46
   Adonisi
   Fürer naopak muSLIMÁKY PODPOROVAL a to jak v Evropě,tak Africe.Jeruzalémský muftí byl toho zářným příkladem!

   Vymazat
  3. Pane Avé,
   i v tom se liším od Dolfiho, Když už budu mít na to, tak si představuji tu podporu poslat k nim domů.

   Vymazat
  4. 13,13
   ZÁKAZ PŘIJÍMÁNÍ muSLIMÁKŮ S OKAŽITOU PLATNOSTÍ,NO-GO JAKOLIV ZLIKVIDOVAT A TEN ODPAD ODTAMTUD NAHÁZET DO MOŘE....!!!!A pokud se to nekomu nelíbí,má smůlu!!!Stačil by první krok,jenže ten nikdo z těch západních trosek neudělá!

   Vymazat
  5. "Dnes se chlapům třesou kolena, když vidí zařezávání kuřete!"

   CHLAPŮM ????

   Vymazat
 6. USA začaly instalovat systém protiraketové obrany v Polsku

  https://cz.sputniknews.com/20210622/usa-zacaly-instalovat-system-protiraketove-obrany-v-polsku-14920429.html

  Šojgu promluvil o připravenosti RF na přijetí opatření transparentnosti ohledně raket v Evropě

  https://cz.sputniknews.com/20210623/sojgu-promluvil-o-pripravenosti-rf-na-prijeti-opatreni-transparentnosti-ohledne-raket-v-evrope-14927267.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,12
   No jooo Pš....ci,ty se tou nenávistí k Rusku zadusí a amiokupant je V PŘÍPADĚ NUTNOSTI NECHÁ DEMOKRATICKY ZDECHNOUT!

   Vymazat
 7. Na geopolitické mapě světa má Francie stejné mocensko-politické postavení, jako Texas v USA. Podobně je na tom Španělsko, Německo… Všechny státy jsou ovládány nadnárodními finančními a korporátními uskupeními, které volí mocenskou politiku tak, aby generovala zisky. Světovou ekonomiku po mnoho desetiletí ovládá globální parazitismus, který umožnil elitám vytvořit výsadní, nadnárodní, mocenské postavení. Páni generálové jsou bez šance. Nejenom oni.

  OdpovědětVymazat
 8. Pan generál by se měl podívat do zrcadla.
  Byli to francouzští generálové, kteří zařídili přestěhování kusu Afriky do svojí vlasti.
  Po prohrané krvavé Francouzsko/ alžírské válce poskytli útočiště “ hodným” Alžířanům, kteří se svými hodným kolonizátory věrně spolupracovali. I jejich rodinám.
  Bylo to čestné, těm chudákům by se ve svobodném Alžíru určitě nevedlo dobře. Možná byli i vděční, minimálně v první generaci.
  Blbé je, že jejich synové a dcery se za svoje fotry hluboce stydí a snaží se jejich zradu napravit.
  Odmítají všechno francouzské a horlivě se vracejí ke kořenům, máma v minisukni, dcera prostovlasá, vnučka v hidžábu a pravnučka možná v burce.
  Takže dnešní generálové to mají opravdu blbé, z buřtguláše už se asi brambory a špekáčky nevytvořej, leda hromada rozsekaných špekáčkú a kostek brambor, to všechno v nevábné hmotě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, za všechny bědy sladké Francie může přece Rusko. Tohle nrbitey?

   Vymazat
 9. Situace ve Francii, ale nejen tam, je výsledek letitého života, na úkor budoucích generací. Jaký žil a stále ještě žije, rozumu zbavený Západ.
  Druhý stupeň vlastizrady, neustálé směřování někam.
  Jak se říká, než tam dojdem, tak třikrát pojdem! Naše místo s radostí zaujmou jiní a již pro nás nebude cesty zpět. Ale ono nám to pak možná dojde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:45.
   .. Tak ňák. Zatím se karpédiémuje, po nás potopa. Sice budou naši potomci chodit chc@t na naše hroby, ale my už tu nebudem a bude to na nich. 🤮

   Vymazat
 10. Pěkný dotaz na pomoc NATO. NATO ochrání evropské státy od dvou největších hrozeb - Ruska a IS. Nevím, jak s IS, jestli to za hrozbu považujeme, ale v Polsku už USA začaly s montáží protiraketové obrany. Ruka v ruce s raketovými systémy. Česko prý chce totéž, plus radar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to radar???

   kdysi jsme vyrabeli pasivni radary Tamara, pomoci ktereho Srbove sestrelili to neviditelne ero Amikum, byla to tenkrat strasna ostuda tak se o tom moc nemluvi

   Vymazat
 11. Proč ten pán neřekl pravdu? Ročně Francie vyzdime že svých kolonii současných i minulých kolem 400 miliard Euro. Svoboda něco stojí.

  OdpovědětVymazat
 12. Většina lidí chce americký život a nevnímá že to je možné jen za předpokladu parazitování na někom a to nejde do nekonečna. Vládnoucí mafiáni pochopily, že nastal čas na redukci nepotřebných lidí a tak využívá všech dostupných prostředků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dedo,

   jsou zeme ktere maji lepsi zivotni standard, nez Amici, kteri o tom vetsinou sni, --ver mi

   Vymazat
  2. Basosi, to je o tom, kdo to posuzuje. Jinak ten co bydlí pod mostem, jinak drogově závislý, jinak LGTB, atd, atd. Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a hlupák nebo zvrhlík, nemá nikdy dost.

   Vymazat
 13. Asi jsou ty vecne pozadu rusove zvyhodneny tim, ze se hniloba degenerace u nich zpozduje..
  Vypatlanej autor zboznuje polaky,jak se nechali vrazdit za protesty zaplacene Cia.
  Ted se ty protesty zmenili do bajecne pritomnosti vseovladajici fanaticke nenavisti bez hranic a budovani te udesne obrovske diry bezedne prazdnoty spolecenske a lidske. Vlastne pozdeji nelidske.
  Kterou ta nenavist ma mezitim vyplnit vznikajici prazdno.
  Jako nahrazka v neschopnosti vyvoje k aspon necemu.
  Konec vyvoje a preslapovani nejsou zadarmo. Kdy.
  Setrvavani na zastavce kam nikdy nic neprijede ,aby narod pokracoval a ktere podtrhuje snaha zakryvat.
  A kam ze Vatikan ,nenavist vas ma dopravit?
  O to se staraji rozmnozovani paraziticky eunuchove slouzici a totalne zavisly zajmum odjinud, iracionalne negativne a dogmaticky zaplnuji prostor urceny pro spolecensky vyvoj zdravych sil naroda..
  Dogmaticky = nesmi byt zmena.
  Kazdej na tohle dojede.
  "kdo chvili stal,jiz stoji opodal.., tak Neruda nemel pravdu, protoze kazde zastaveni je rovnou tragedie tech zastavujicich i tech zastavenych..
  Jako kdyz si zaplnite domov starym hnijicimi odpadky, az nemuzete zit. Prostor k tvorivemu usili se tak zaplni pouhou degeneraci do niceho, protoze odpadky rychle shniji a zakonite se zmeni do vakua.
  Dobrej priklad Ukrove a lavina 20 milionu uz z domova plneho odpadku velmi rychle uteklo..
  Stani opodal, vytvari prazdnotu ,bezednou diru a ta zase pracuje silnou magnetickou pritazlivosti vakua.
  Nelaka pohled do propasti casto ke skoku,prave do ni?
  Zase jde o vsudypritomnou fanatickou sebevrazednost v dusledku zbesilych iracionalnich nenavisti ktere nevedou nikam ,nez k degeneraci vedouci do zaniku..
  Kam az zavedla ta nenavist a spolehlive ,saska Hitlera?
  To jsou ty kosmicke,casto i tragikomicke zakony implozi ,vedenych sasky jako Zelensky a spol.,tedy usili do konecneho vse znicujicicho vybuchu dovnitr, v dusledku opakovane vytvareneho, nekonecne silne pritazliveho,vakua..
  Dobrej priklad je tady dlouholety vyvoj a tez i valkou urychleneho vytvoreni vakua v centru moci, v carskem Rusku a velke mnozstvi ruznych sil destrukce derouci se dovnitr a do prave dobudovaneho prazdna, rovnez jim silne vtahovanych..

  OdpovědětVymazat
 14. A cinnosti vudcu jinych mocnych narodu a jejich opakovane prikazy a usili ,vytvaret vakuum uvnitr narodu v podobne situaci,s pomoci tech nadsene poslusnych a proto dosazenych do cela, treba v Ukrajine vyhnanim zvoleneho vudce,v Lybii,bestialnim zavrazdenim ,/v Syrii se nezdarilo/,podobnost neni jiste nahodna..
  Popravy a bleskove treba Saddama, Gadafiho /stejne jako predtim cara/,nebyly a nejsou nic jineho nez realizace umyslu a planu, zavest narody bez vudce do vakua a nasledujici imploze chaosu a trvale destrukce..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz demokracie neni stoji vse a pada s vudcem. Rusove maji a Cina take a jinak vsude schazi..
   To vyvolava nepratelstvi a tak Kongres v 2017,odhlasoval Rusko jako nepritele. A protoze prezbrojenost sveta se zvysuje neni mozne videt budoucnost jinak, nez jako blizici se dalsi valku.
   Diskutovana nenavist se zatim zvysuje a nebezpeci valky se tim priblizuje..A Biden je vsecko jine nez vudce naroda.
   A kdyz se nestane tedy nepredvidany zazrak..
   U nas vyvolal tajwanec, hrozbu z Ciny ,ze oplati, dale Vrbetice zase nas urcily jako nepritele Ruska a za tim jsou jeste averse z Usa za ten nedavno odmitnutej radar..A prijeti Madly v neposledni rade..
   V posledni instanci to vyjde zajedno, jestli vas maji nebo nemaji radi,na tom pri uctovani nezalezi, jak bylo videt v pripade Jugoslavie..

   Vymazat
 15. Pane Paw je pro mě poučné a zároveň zážitkem číst Vaše komentáře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ztrata koncentrace, unava a asi vek, vysledek, neschopnost prenest mysleni do ctiveho textu.. v
   Vsecko to casto nejak zadrhava, nema to spad a duraz.
   Ctenar pocitam,se musi doslova pracne prokousavat ,aby se dostal nekam aspon k zakladnimu smyslu. ..

   Vymazat
 16. Paní Helanov:
  Bylo dosaženo skutečných cílů válčení Francie v Libyi? Pokud přesně TOHLE bylo ve skutečnosti cílem války, tak se Francie může počítat mezi vítěze války nad spořádaným režimem v Libyi... Mě to tak nepřipadá. Vám ano?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.