Reklama

pondělí 21. června 2021

Belgie je v šoku po útoku migrantského gangu na čtrnáctiletou bílou dívku, kterou muslimští imigranti znásilnili, vše si natáčeli a zločin umístili na internetu. Čtyři dny poté zoufalá dívka spáchala sebevraždu

Václav Danda
21.6.2021  EUportál

Václav Danda se zamýšlí nad posledním zrůdným zločinem migračních hord a snahou pirátského vůdce distancovat se od svého promigračního fanatismu před volbami


Belgie je v šoku po útoku migrantského gangu na čtrnáctiletou bílou dívku, kterou muslimští imigranti znásilnili, ještě si vše natáčeli a zločin umístili na internetu. Čtyři dny poté zoufalá dívka spáchala sebevraždu. K hromadnému znásilnění mělo podle belgických médií dojít v polovině května na hřbitově ve městě Gent na severu země. Pětice pachatelů, z nichž tři jsou (údajně) nezletilí, byla dopadena.

Mladí muslimští grázlové použili stejné metody, které dlouhodobě používají v celé západní Evropě. Jeden z nich se s dívkou seznámil a vylákal ji na rande na osamělé místo. Potom přišel se čtveřicí dalších a došlo ke hrůznému činu. Stejné metody používají migrantské gangy ve Francii, Německu Švédsku a Velké Británii, kde znásilňování mladistvých bělošek dosáhlo obludných rozměrů.


Invaze

Nejde o náhodné zločiny, ale o součást taktiky muslimské invaze do Evropy. Znásilnění především bělošských nezletilých dívek je součástí celého tažení proti původnímu evropskému obyvatelstvu, které podle neomarxistů ovládajících Evropskou unii má být postupně nahrazeno a asimilováno imigranty z Afriky a Asie (Kalergiho plán na umělé vytvoření tzv. euronegroidní rasy). Po otevření bran do Evropy multikulturními politiky před deseti lety, počet znásilnění prudce narostl.

Proměna, kterou prošla západní Evropa za uplynulých deset let, s sebou kromě jiných vymožeností přináší i dramatické zhoršení bezpečnostní situace a s tím související imigrantskou kriminalitu, jejíž součástí je právě i vysoký počet znásilněných bělošských dívek. S tím souvisí rovněž stále se zvyšující role organizovaného zločinu, který za posledních deset let zesílil natolik, že zcela ovládl západoevropská velkoměsta a začíná postupně pronikat i na venkov, kde dosud bylo relativně bezpečno.

Znásilňovací strategie je jednou z typických praktik, kterou se imigrantské gangy kromě distribuce drog, vymáhání výpalného, organizace prostituce a pašování dalších migrantů do Evropy, zabývají. Smyslem je ponížit původní evropské obyvatelstvo a připravit tak půdu k jeho podvolení. Pokud nejsou evropští muži schopni ochránit své ženy a dcery, fakticky se tak toto území stává územím dobytým. To vidíme na příkladu no-go zón, které v celé západní Evropě rostou jako houby po dešti a dnes již se počítají na tisíce.

V těchto zónách platí pouze šaríja a zákony vládnoucího muslimského gangu. Celá oblast je fakticky řízena místními Imámy a policie ani jiné složky se raději do těchto oblastí neodvažují vstoupit. Právě o tom, jak vážná je situace, kdy část země nemá stát pod kontrolou, psali v nedávném dopisu rozhořčení francouzští penzionovaní generálové, ke kterým se později připojili i tisíce příslušníků bezpečnostních složek v aktivní službě.

Právě oni vědí nejlépe, že migrantské invazní hordy brzy ovládnou velkou většinu západoevropského území. Otázka dalšího bytí a nebytí původního obyvatelstva evropských zemí se stává stále naléhavější. Politici, kteří jsou řízeni a placeni globalisty dělají i pod vlivem uměle vyvolané covidové clony vše proto, aby tento sebevražedný trend urychlili.


Trojský kůň

Pokud se tento vývoj nepodaří v nejbližší době zvrátit, dostane se do fáze, že již nebude cesty zpět. Země V4 byly dosud tohoto trendu díky zdrženlivé migrační politice svých vlád ušetřeny. V době vrcholící první velké invaze před sedmi lety, kdy Němci, Francouzi, Italové, Španělé a další západoevropské vlády spolu s bruselským centrem EU a sorosovskými neziskovkami organizovaly otevření hranic, středoevropské státy před tímto vývojem varovaly.

Když Viktor Orbán v roce 2014 uzavřel hranice a jako první zavelel k obraně Evropy, rozpoutala se proti němu stejně jako proti Polákům, tehdejší slovenské vládě a prezidentu Zemanovi nenávistná kampaň vedená Bruselem a jeho pátými kolonami. V západoevropském prostoru jsou to především Zelení, k nám je dovezli pod (jinde v Evropě dávno provařenou) značkou Piráti. A zabralo to.

Logicky se tak do čela proimigračního hnutí u nás postavil předseda Pirátů Ivan Bartoš. Pod prapory Antify a transparentů „Uprchlíci vítejte“ jsme ho mohli vidět na akcích podporujících imigraci. Jeho fotografie z těchto akcí (k nimž se dnes předvolebně nechce znát) se objevovaly na webech všech multikulturalistů a celá neomarxistická proimigrační avantgarda k němu vzhlížela.

Dnes by nejraději zapřel nos mezi očima, Když premiér Babiš konstatuje holý fakt, že chce ve spolupráci s bruselským STANem v naší zemi vybudovat multikulturní „PirátoStan“, vykřikuje, že se bude soudit. Piráti přitom po celou dobu své zdejší existence vysílají jednoznačné „merkelovské“ signály k otevření našich hranic (jak by také ne, když jsou placení z Německa). V podpoře migrace se jim snad kromě dalších stran bruselské pětky vyrovnají jen TOP 09 a lidovci (rovněž závislí na německém protektorovi).
Upřímnost?

Doma se sice snaží lhát a maskovat, ale stačí se podívat, jak tato banda hlasuje ve svém zeleném klubu v Evropském parlamentu. Je to právě tento klub, jehož součástí jsou i naši Piráti, nazvaný Zelení/Evropská svobodná aliance, který přijímá jedno usnesení za druhým k ještě většímu otevření bran Evropy invazním hordám. Snaha distancovat se před říjnovými parlamentními volbami od multikulturní promigrační politiky, kterou tady celou dobu Piráti s fanatickým zápalem prosazují, působí jako špatný vtip.

Je to nepříjemné podívat se občanům do očí a otevřeně říci: Po celou dobu podporujeme promigrační neziskovky (luxusně je dotuje zvláště pražský magistrát ovládnutý Piráty a TOP 09), a programově tak připravujeme v naší zemi dětem podobné zážitky a tragické konce, které naposledy názorně ukázala tragédie čtrnáctileté dívky hromadně znásilněné muslimskými imigranty v belgickém Gentu.

Coming soon, brzy také u nás. Jen co se tito „roztomilí mládežníci“ (bolševická mládež made in Brusel pod vedením zkušeného muslima) dostanou ke kormidlu. To bude v Berlíně radost!

Až do (hořkého) rána.


39 komentářů :

 1. ... teď když máme co jsme chtěli !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nechápu, proč to všichni berou jako hotovou věc. Zajíci se přece vždycky počítali až po honu!

   Vymazat
  2. jura, kolem mě většina bude volit Piráty, menší část STAN, TOP09 nebo KDU-ČSL, ten zbytek nepůjde k volbám.

   Vymazat
  3. Co jste si uvařili, to si také sežerte. My o ten váš blivajs nestojíme !!

   Vymazat
 2. Belgie je v šoku? A proč, vždyť věděli, koho si tam natahali! A už stojí před soudem všichni ti grázlové, co je navážejí do Evropy, ti, co jim zajišťují peníze, ubytování, stravu atd.?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsou v šoku. Podle reakcí někteří vyjadřují rozhořčení, těch je poměrně malo, většinu to nezajímá a berou to jako normál, a dost velká část té dívce nadává do špinavých kurev. Hodně z nich lituje, že nenahrála taky svojí sebevraždu, že by se na to rádi podívali.

   Vymazat
 3. 9mm argumentů ještě než vylezou na břeh....a byl by klid!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Sisi, vzala jste mi to z úst. Tolik vzdělaných, zkušených lidí a výsledkem je šok. Myslím že Švejk řekl něco v tom duchu: Tak je vzdělanej, až je z toho blbej. Intelektuálové, pusťte se do mě, ať se máte na čem zviditelnit.

  OdpovědětVymazat
 5. S jistotou lze tvrdit, že se na této imigrační politice podílela a podílí EU a mnozí vedoucí politici jednotlivých zemích EU. Tato politika se nezrodila v roce 2015. To jsou obecná tvrzení, která jsou pravdivá, ale nevypovídají nic o příčinách migrace a zvyšujícího se vlivu islámu v Evropě. Samozřejmě s p.Dandou souhlasím v hodnocení našich Hřibů a Pirátů
  Pan Danda se zamýšlí a snaží ukázat na ty politické směry, strany a ty politiky, kteří za touto politikou stojí. Nejdříve tvrdí, že za mohou "neomarxisté" v EU, cit:" ...které podle neomarxistů ovládajících Evropskou unii má být postupně nahrazeno a asimilováno imigranty z Afriky a Asie." A v závěru článku, že je to dílem viz cit:." Politici, kteří jsou řízeni a placeni globalisty dělají i pod vlivem uměle vyvolané covidové clony vše proto, aby tento sebevražedný trend urychlili.“
  Opět, jak je dnes módní, když nevíš, tak za to mohou neomarxisté v EU. Dle mě je to zcela zavádějící již tím, že tzv. neomarxismus nemá s marxismem nic společného. A dále tím, že sice ony „síly“ které multi kuturalismus podporují, existují, ale jsou zcela v područí neo liberalismusmu, který EU ovládá prostřednictvím nadnárodního kapitálu, jehož koncentrace pokračuje nejen v rovině finanční, ale i politické.
  Jak tedy souvisí tento „nový“ marxismus s koncentrovaným kapitálem ? Koncentrace kapitálu (zvětšuje se celosvětově rozdíl mezi bohatstvím a chudobou) pokračuje. Někomu se to líbit nebude, tak poprvé důrazně na to upozornil před první světovou válkou V.I.Lenin, který tento stav nazýval imperialismem. Dnes se tomu říká globalismus, podstatu však přesně Lenin popsal již tehdy, rozdíl je v ještě větší „globalizaci“ a koncentraci kapitálu .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Georgi, v pojmosloví budete mít pravdu. Marxismus chtěl světovou vládu zdola, neomarxisté shora, proto bude lépe pro ně užívat termíny imperialismus, byť pro úspěch potřebují globální úspěch zavedení systému.

   Vymazat
 6. Nevím proč se jim říká politici. Jsou tam jen pro tučné angažmá, která ze správou jakehoholi území nemají nic do činění. Jediní piráti se hrdě hlásí k olupování pracujících lidí a natahování zběře opět za tučný peníz.

  OdpovědětVymazat
 7. Přesně tak to jsou fakta o tom co se děje a pokud to dopadne špatně tak můžou pyjáti napáchat nedozírné škody.

  OdpovědětVymazat
 8. Ve věem s panem Dandou souhlasím, až na to, že se jedná o nějaký "neomarxismus" !
  Ať si o levici (tak jak byla chápána v minulosti) myslí kdo co chce, tak levice a marxismus bojovaly za zájmy a práva VĚTŠINY (pracujících či občanů) !!!!! To je ústřední znak LEVICE ! Copak současné politické strany, politické loutky všech barev, establišment, media apod. bojují za zájmy většiny ? Nikoli. Protože strany jsou jen mafiánské korporace, bojují jen za své posty a peníze ! Dnes už žádná "levice" a "pravice" neexistují. Zločinnou politiku multi-kulturalismu, genederismu, juvenilní justice, sexuálních zvrácenností, řízené islamizace a jiných agend globalismu v současné době realizují podle pokynů zákulisních elit liberálové !!! A liberalismus a fašismus je spojené nádoby ! Tedy současný stav mají na svědomí liberální politici bez ohledu nato, ze které strany jsou a které se samy nazývají levicí či pravicí. Žádné socialistické či marxistické strany (i když to mají v názvu) neexistují. A tato banda liberastů nikoli z marxismu, ale z fašistického trockismu převzala některé metody realizace politiky. Podstata a cíle marxismu jsou v naprostém rozporu s cíly liberálních parazitů. Pouze některé metody nikoli však marxismu (a už vůbec ne skutečného bolševismu) ale trockismu si všichni liberasti a slouhové globalismu osvojili.

  Všichni politici, mediální prestituti, neziskovky a ostatní paraziti jsou zkorumpováni svými posty a astronomickými platy na nich, vědomě i nevědomě dělají cokoli v zájmu hrstky zákulisních globalizátorů. Všichni to jsou liberasti a pseudohumanisti ! A liberalismus (a tedy i liberální demokracie) a fašismus jsou spojené nádoby. v EU vládne multi-kulti korektní diktatura, kterou zavádějí evropské politické loutky bezstrukturně řízené globalisty ze zákulisí.
  A tato diktatura nese všechny znaky fašismu. Globalisté však tentokráte fašismus "obohatili" o překroucený fanatický islamismus ! Takže dost nesmyslů o levici a marxismu. Jedná se o krystalicky čistý fašismus !!!!!!!

  Za vším skutečně stojí superbohatí zákulisní globalizátoři, ale s marxisty to nemá nic společného, třebaže marxismus je rovněž z dílny globalizátorů. Cílem této zločinné elitářské politiky je rozvrat a likvidace národů i států v Evropě, aby byla vytvořena tupá masa nevzdělaných lidí, jež se bude vzájemně likvidovat a ti co přežijí budou otroky zákulisních elit. Dost chytří na to, aby mohli jako bioroboti či zombíci s elektronickými hračkami pracovat a obsluhovat "elity" a přitom dost tupí, aby poslouchali.

  O neomarxismu začali mluvit pravičáci, kteří nechtějí přiznat, že za stávající situaci může právě pravicový liberální kapitalismus postupně se převracející ve fašismus. Žádná svobodná soutěž ideálů, myšlenek stejně jako volný trh ve skutečnosti v liberálním kapitalismu neexistuje ! Ze své podstaty je kapitalismus lidojedský systém, kde vždy silnější požírá slabšího. Naivní představy u nás např. Klause, že může existovat nějaký "malý, hodný, český kapitalismus se spravedlivým volným trhem" je nesmysl. Žádný volný trh neexistuje. Téměř vše pohltily nadnárodní zločinecké korporace. Také "volná soutěž" stran je podvod. Strany jsou rovněž zločinné mafie a demokracii tímto způsobem nelze vybudovat. Pouze přímá demokracie a sociální spravedlnost mohou vést k demokracii !

  OdpovědětVymazat
 9. Ani u nás neexistuje už žádná pravice a levice ! Strany se po sametovém podvodu zdiskreditovaly. Strany jsou pouze zájmové korporace parazitů, kterým jde pouze o koryta. Babiš proto pořád tvrdil: "My nejsme strana. My chceme "makať" a dělat pořádek". A proto založil ne stranu, ale sektu ANO. To je však ještě větší banda oportunistů a parazitů než Modré straky se všemi ostatními ptáky dohromady. Všechny strany jsou paraziti a škůdci. Kradly a kradou jako o závod. Ale jsou to jen amatéři a příštipkáři. Bureš je "profesionál" a je proto ještě mnohem efektivnější parazit ! Protože on si to rozkrádání v tomto bezprávním státě uměl "legalizovat". O to není menší ksindl a parazit. Babiš není řešení problémů, protože sám je součástí systému. Babiš sám je PROBLÉM a problémy vytváří.A nyní už mu nestačí privatizace nějaké další firmy. Nyní si postupně privatizuje stát. A to je čistý korporátní fašismus ! Cesta s Babišem je cesta na Ukrajinu !

  Tedy žádní zbohatlící vč. agenta Bureše nebudou hájit a řešit zájmy běžných občanů a stejně tak žádné politické strany. Obě skupiny jsou pouze paraziti parazitující na práci a životech občanů a slouží ve hře na demokracii. Individuální politici z řad zbohatlíků = individuální paraziti a politické strany = korporátní mafiánští paraziti nejsou řešením a cestou k demokracii.
  Pouze přímá demokracie budovaná ze zdola, kdy si občané přímo vyberou zástupce dlouhodobě školené a připravené na výkon řídících funkcí podle současných teorií řízení procesů společenských tedy sociálních supersystémů. Operovat se přece necháme jen u vyškoleného lékaře-odborníka na medicínu a nikoli u učitele nebo zemědělce, natož trhovce či pingla. Proto je nesmyslné si myslet, že učitel, lékař či herec nebo i montér, zedník budou jen z titulu stranické nominace dobře řídit složité sociální a společenské procesy sociálního supersystému, kterým společnost ve skutečnosti je. Výběr politiků přes systém "volné" soutěže stran - tzv. zastupitelská demokracie - se v nové době masově začala prosazovat po Francouzské revoluci 1789. Je to globalisty vymyšlený podvod. Ve většině zemí světa po většinu času od té doby tedy "volíme - jak voli" ! A žádné volby nikdy nic k lepšímu pro většinu nezlepšily. U nás po sametovém podvodu rovněž 30 let volíme ! Vystřídalo se v parlamentu a ve vládě mraky stran (=mafií a zločineckých korporací). A vše je stále horší a horší ! Jak je to možné ? Protože žádné volby nemění podstatu a tou je SYSTÉM : otrokářský tlupo-elitářský ! Mění se jen loutky=paraziti, kteří za udržování SYSTÉMU u moci dostávají podíl na moci a prachy. Protože tzv. zastupitelská demokracie je podvod od samého počátku. Ve skutečnosti vše, většinou bezstrukturně, aniž bychom to viděli, řídí SYSTÉM ! A ten je stále stejný. Stále otrokářský ikdyž změnil formu okovů. Už nemáme na rukou železné náramky. Ale okovy peněz a dluhů z nás udělaly ještě větší otroky.
  Pouze se vytváří dojem, že "demokraticky vládne lid". V realitě však zastupitelská demokracie se "svobodnými" volbami je nástroj korupce ze své podstaty. Je to výtah k moci a penězům, kdy bezvýznamné nuly, které o řízení nemají ani nejmenší ponětí, jsou systémem "zvoleni" na vysoké funkce s abnormálními příjmy a dalšími brebendami. Vesměs individua těžce psychopatická a parazitní, která by se v normálním životě ani neuplatnila. A politické funkce v nich vytvářejí pocit, že oni vládnou, řídí a rozhodují. Ve skutečnosti jsou oni sami také otroky systému (sice za velké peníze) a žádnou reálnou moc nemají a většinou to ani nechápou. Moc mají osnovatele tohoto systému v zákulisí a své hráče, figury i loutky řídí a manipulují s nimi stejně, jako tyto loutky manipulují s námi občany. Hierarchický tlupo-elitářský systém funguje právě na principu "elit" a tlupy a vytváření mylného dojmu, že i Nýmand z tlupy se může stát "elitou".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Anti..
   pravděpodobně máte chuť oponou trhnout. Jste dokonale navigován, cíl je Babiš. Rád bych trochu poopravil koleje po kterých jedete, protože nevedou do rozumného nádraží, ale na tzv odstavnou kolej. Ano Babiš je profik ano shromáždil hodně kapitálu, ale nezakšeftoval ho do ciziny a daně platí u nás. Právě proto, že nepatří zahraničním korporacím je jim trnem v oku. Ty neútočí přímo, ale přes zdejší 5.kolonu a přes Brusel. To vše pod nejkrásnějšími hesly. Když se jim dílo podaří, Babiš jim firmy prodá a užije si bezstarostný vejminek ve vile v Ženevě (stejně jako Bakala). Co nám tu zbyde? Asi Olma s jogurty se změní na Danone a jogurty budou horší a dražší, Jiné firmy se zlikvidují (konkurenti) tím se zvedne nezaměstnanost. Zisky z firem půjdou majitelům v cizině, daně do jejich zemi. Zrovna toto řešení nám nepomůže.
   Nejsem vlevo ani vpravo jsem jen pragmatik.

   Vymazat
 10. Proto ústřední problém společnosti je tlupo-elitářský systém, který momentálně vládne pod vývěskou liberálního kapitalismu a demokracie. Ve skutečnosti se jedná o stále jeden a tentýž otrokářský tlupo-elitářský systém umožňující zákulisním elitám a jejim loutkám, z nichž do určité míry systém dělá "elity", ovládat a zotročovat drtivou většinu obyvatel.
  Ale pro majitele SYSTÉMU je nás už moc. Jadernou válku SYSTÉM spustit nemůže - to by i jeho vlastníci zdechnuli. A tak vymysleli nástroje pomalé postupné genocidy. A genocidních nástrojů používají plno. Drogy, chlast, sexuální zvrácenosti, jedovaté potraviny a "léky", nemoci, multi-kulti atd. Ale protože to jde pomalu, tak je to třeba urychlit. Aby se lidé zabíjeli sami. A tak se vymyslí "světový terorismus" a následná migrace. A náboženské a rasové války urychlí genocidu přemnožené populace. Kdo to nevidí, je slepý nebo blbý. Mnohdy oboje. Souhlasu netřeba !

  Volby proto nic nevyřeší. Je nutno zlikvidovat současný zločinný systém se všemi jeho viditelnými i neviditelnými "elitami" a začít budovat nový systém s přímou demokracií budovanou od spodu, společnost lidskou, sociálně spravedlivou a mravní, společnost bez parazitujících elit. To je budoucnost lidstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Antikapitál, moc Vám děkuji, napsal jste vše co si myslím a cítím. Problémem je, že paraziti měly čas vybudovat právní a státní aparát, sloužící k jejich zájmům a tak skutečně bude těžké JAK A KDE ZAČÍT.

   Vymazat
  2. Pánové,
   pravděpodobně se do mne pustíte, ale opravdu bych rád věděl než budu bourat barák, co místo něj postavím. Dodatečně čučet do prázdné jámy nechci. Vzpomněl jsem si na rok 1989, taky to chtělo změnu, všichni byli pro a jak to dopadlo, šikulové byli připraveni a situaci zneužili.

   Vymazat
  3. adonisi, v tomhle případě nejde o barák, jen znovu o nové, jiné dráty.

   Vymazat
  4. Pane Miroslave,
   nechci diskutovat,když pořádně nevím o čem. Jen tak lehce symbolicky, mám "předsudečnou obavu", že dráty mohou být napojeny na pole solárbaronů. Třeba jednoznačný cíl obecné regerendum beru. Jinak líbezné předvolební sliby ne.

   Vymazat
 11. Orbán: „Armády migrantů buší na dveře Evropy“

  http://svobodnenoviny.eu/orban-armady-migrantu-busi-na-dvere-evropy/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,19
   9mm argumentů a bude tomu řádění těch palmových exotů konec!

   Vymazat
 12. Co si myslele bílá blbka, když šla randit s mohamedánem na hřbitov. Takový blbý bělošky, co se lepí na negry a mohamedány si nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětVymazat
 13. Neříkala herečka Žilková, že naše ženy imigranti sexualně obohatí? Pusťmme je na tyto neukojené baby včetně její nadržené dcery Agáty, co má sex apelu jako travní sekačka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to Žilková a nazývala je samci. Oči se jí přitom divně leskly... :)

   Vymazat
 14. Socialismus také pozval, lépe řečeno vzdělával mnoho obyvatel z celého světa i na Kar.uni. ale poté nazdar a bėž civilizovat svou zem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:00... Kdo by tady také chtěl zůstat, ti “ rozvojoví” studenti měli víc oběživa než profesoři. Byli to synové místních náčelníků a pražské veselé dívky se praly o jejich přízeň, neb platili v dolarech.

   Vymazat
 15. Nerozumím páně Dandy "uměle vyvolané covidové cloně". Ta „clona“ dopadla bez významných výjimek na celý svět. Pokud je potlačována s nějakým úspěchem, je to obdobným postupem. Dovozovat, že byla vyvolána za jedním jistým účelem úmyslně, když je celosvětová, nemá dost logické zdůvodnění. Pravděpodobnější je, že k jejímu vzniku civilizační vývoj nahromadil podmínky. Že cokoli lze zneužít jakkoli je mimo diskuzi. Bylo dřív vejce, nebo slepice? JiH

  OdpovědětVymazat
 16. K adonis 21. června 2021 13:34
  Říkáte, že jste pragmatik, nic proti tomu. Myslím, že jste nevědomě uhodil hřebíček na hlavičku. Velkým „pragmatikem“ je i Pan Babiš. Říkám, že je hlavně „účetním“, který počítá co se mu vyplatí. To říkám s tím, že si uvědomuji, mohlo být ještě hůř (v tom jsem také pragmatik), kdyby se k „moci“ dostala „naše“ pravice. Ale pokud vycházím z toho, že nejste vpravo ani vlevo, tak jste zřejmě politicky ve středu. Tam já řadím naše lidovce a vlastně i p.Babiše, který se chová pragmaticky, jak v podnikání tak v politice. Dokázal a předvedl to při volbách, které sice vyhrál, ale nejdříve nabídl účast ve vládě pravici - nepravici. Rovněž takto vidím i naši levici - nelevici.
  Myslím, že dnes je opravdu skoro jedno v tomto „systému“ „komu“ co patří. Patří kapitalistům a ti jsou sakra „pravicoví“ a je jím jedno s kým se spojí, co prodají, jde jen o to, kde bude větší zisk. Bohužel „levice“, která zde není, protože přijala zcela hru „kapitálu“, co jí z toho kápne. Nebojím se o to zda se „kapitalisté“ nedohodnou, ti se na základě “svých“ zájmů dohodnou vždy. Naší tak zv.“pravici“ nejde o p.Babiše a jeho „Čapí hnízda“, dotace apod., ale o moc, která jim přinese „drobky“ z onoho „globálního“, dnes již i virtuálního koláče zisku. Vůbec již nejde o nějakou Olmu, Zetor, Tatru atd. Snad nevěříte, že se dnes něco ve světě změní, když „svět“ ovládá jen několik bank a několik rodin. Musí ve „světě“ přijít ještě větší průšvih než v kterém jsme dosud. Myslím, že normálním lidem to dosud nedochází. Vůbec nemám na mysli válku, protože prvním přikázáním pro skutečnou levici je být vždy proti válce a zbrojení. Myslím, že naděje pro naši zemi nebyl rok 1989, tam jsme prohráli možnou naději budovat lepší společnost a svět, ale bohužel jsme se vraceli zpět do minulosti a ta nová přítomnost mnohé lidi zklamala. Jako jiskřičky naděje přicházejí informace z Japonska (o kterých se z ČT nedovíte), kde začínají uvažovat o změně společnosti, která by se neměla řídit ziskem, ale neuvěřitelně, „štěstím člověka“. Pokud Vám to něco připomíná, tak „komunismus“ to není.

  OdpovědětVymazat
 17. Pane Georgu,
  možná asi nejsme opozici, oba fandíme naší zemi a realitu si nepřejeme. Rozdíl vidím v tom, že já pokládám zdejší divadlo mezi levicí a pravici za zbytečnou ztrátu času, energie, peněz a blbnutí davu. Můj pohled je jednodušší, jsme rozdělení na vrchnost a podzámčí. Vrchnost bohatne a podzámčí chudne. Já se cítím v podzámčí,podle vás jsem v centru (budiž), ale do party s KDU a Babišem opravdu nepatřím. Když jo, už tak Werichovo "nebe trochu doleva". Podle rozhádanosti v národu, bude těžké stanovit společný cíl, navíc náboj naštvanosti nedává naději mírumilovné cestě. Právě vidíme v přímém přenosu jak naštvanému davu je předhozen zlosyn, za účelem zklidnění. Při tom všem je přecr jasné, že naše vrchnost stojí jen přede dveřmi mocnějších. Proto fandím vlastenectví a suverenitě, aby bylo jasné, kdo tu vládne a kdo je tedy odpovědný. Asi jsem to ti trochu přehnal, sám nemám rád dlouhé písánky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím co myslíte tou "mírumilovnou "cestou, jediné v čem já nemíním ustupovat a být aspoň trochu pragmatický, jsou otázky války, míru a otázky národní. Ale zřejmě jste měl na mysli tu "naši" vesnici, která je nyní velmi rozdělená, ale to je jenom důsledek toho, co se u nás i ve světě děje. Myslím, že se mýlíte , že se jedná jen o otázku „vrchnosti a podzámčí“, příčiny jsou systémové a celosvětové.
   Myslím, že o to o co by nám jako národu mělo v současné době jít, je spojovat všechny "vlastenecké" síly, kterým jde opravdu o "národní" zájmy. Že takoví lidé u nás jsou, uvádím Dr.Davida, p.Hampla- sociolog, Dr.Skála komunista, Dr.Hájek- bývalý spolupracovník V.Klauze, Prof.Keller- sociolog, ekonomka Švihlíková, spisovatelka Procházková a mnoho dalších, p.Okamuru. Tito lidé jsou jak pravicově i levicově zaměření zaměření. Bohužel v našem "veřejnoprávním" prostoru mají malou šanci promlouvat k občanům. Hovoříte o vlastenectví a suverenitě. Bohužel v dnešní podobě EU máme velmi malou šanci i na minimální obranu "českých" zájmů a o suverenitě raději nemluvím. Jedinou cestu je vystoupení z EU a vojenského paktu NATO. Lidé se bohužel politiků neptají na to, proč se převážně jejich pravicové strany brání obecnému referendu. Vím že odchod z EU i NATA není jednoduchý a bude to asi delší cesta, ale bude pro naši suverenitu a záchranu národa nezbytný. Nikdo nám nezaručí, že jako malý národ tady v dalších stoletích budeme existovat, pokud „sami“ za to nebudeme bojovat a vezmeme tuto výzvu zcela vážně.

   Vymazat
 18. Pane Georgu,
  ano situace je velmi zamotaná, celý svět je ve velkém chaosu a náboj napětí roste.Přesto nevidím řešení,stylu -chcete válku? -totální válku? Ani nechci střílet z Aurory. Všechno co se nakupilo za 30 let nezměníme za rok. Musíme postupovat krok za krokem. Já bych jako 1.úkol vrátit vládu zpět do našich rukou, proto fandím vlastenectví, potom aby nám vláda neuhla potřebujeme všelidové referendum s kontrolou. Lidi na to máme, taky ty co jste vyjmenoval, i já mám k nim důvěru. Navíc ještě přidám ekonomku Švihlíkovou. V záloze jsou i takové party (promiňte neznám jména), jako ti ajťáci, co dokázali za neděli vyřešit systém mýtného. Zbavit se mafiánků a dát prostor odborníkům, tak by v tom byl čert, aby se z vycucsné kolonie nepostavil suverenní stát.

  OdpovědětVymazat
 19. P.S. Má-li chuť někdo opravdu podporovat vlastenectví, je mi lhostejné, jestli se hlásil k pravici či levici.

  OdpovědětVymazat
 20. Pokud se bude na podobné aktivity uprchlíků reagovat tím že jsme v šoku, tak se prošokujeme k tomu, že už nezbude nikdo, kdo by v šoku mohl být.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.