Reklama

pátek 18. června 2021

Bidenova vrbětická tečka? Ne. Vykřičník!

Radim Valenčík

18.6.2021 VašeVěc

Ten, kdo čekal zmínku či náznak Bidenova stanoviska ke kauze VRBĚTICE, alespoň v rámci tiskovky či alespoň dotaz na toto téma, byl zklamán. Hodně zklamán. Došlo k něčemu přesně opačnému. Dohodě o návratu diplomatů, tj. řešení konfliktu mezi USA a RF, do kterého jsme poslušně a hloupě vletěli.


Své zklamání dal nejvíce najevo Klvaňa, který v diskusi na téma setkání Biden-Putin na ČT24 kolem 20. hodiny uvedl, že "ke schůzce vůbec nemělo dojít". Zařadil se tak na stejnou úroveň, jako třeba Peroutka, který po roce 1948 ve "Svobodné Evropě" doporučoval shodit atomovou bombu na Prahu jako trest za to, že jsme chtěli vyzkoušet, zda se nám podaří socialistický experiment. K tomu doporučuji přečíst příslušné pasáže v Hrabalově knize "Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet", celé ke stažení zde (s. 45):

https://ceskaknihovna.files.wordpress.com/2013/02/bohumil-hrabal-inzerat-na-dum-ve-kterem-uz-nechci-bydlet.pdf

Biden projevil poměrně zodpovědný přístup. Ukázal, že i v jádru současné globální moci jsou lidé, kteří chtějí nalézt východisko ze současné krize, resp. dost kritické situace. Česko si absurdní a nebezpečnou kauzou VRBĚTICE, resp. "Vrbětickým fiaskem" udělalo dosud největší ostudu ve svých novodobých dějinách a své občany připravilo o hodně peněz i majetku. K tomu podrobně a se všemi podklady zde: "Aktuální reflexe doby: Ke kauze VRBĚTICE" viz: https://radimvalencik.pise.cz/9439-aktualni-reflexe-doby-ke-kauze-vrbetice.html

Plnou zodpovědnost nese slabý a vydíratelný Babiš, ještě více pak nepříčetná tzv. "demoopozice", která se změnila v pátou kolonu agresivní části jádra současné globální moci. Mimo jiné se ukázalo, že kontaminovaní a naivní Piráti nedokážou ani částečně sehrát roli státotvorné strany.

Kauza VRBĚTICE neskončila. Tedy, nesmíme připustit, aby "vyšuměla" jako loňská, také účelově načasovaná, kauza RICIN. Není důstojné tradic a dějin naší země, abychom se stali nástrojem válečné eskalace. Vrbětické zametání stop je nutně důsledně došetřit. Uvidíme, které politické strany si to dají do svého volebního programu. A vyšetřit, to znamená brát v úvahu všechny verze, jinak je to jen zametání stop závažných trestných činů.


35 komentářů :

 1. Hodně blbá a zpackaná práce Bulharské ziskové neziskovky, placené upadající nemocné mocností. Podívejte se na první snímky hasičů, hořící sklad má všechny dveře otevřené a u prvních , dokonce je vidět část stojícího člověka. N místě výbuchu byl ještě tři dny takový žár, že tam nemohl nikdo vstoupit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrbětická šaškárna ukázala postavení naší prot ektorátní vlády ve světě! Ovšem předložit veřejně soudným lidem tak obskurní příběh jak Čuk a Gek vyhodili "soukromé" sklady munice a v druhém případě za pomoci českých policistů je pouze ukázkou jací idioti dnes tvoří "vládu" ČR !! Zároveň je to vizitka "vyspělosti" voličů včetně těch co volí buržoazní pravici !!

   Vymazat
  2. Pane autor, prestante uz ty vase Yntel inkvizice ,neustaleho napadani a utoku ze my jsme do neceho poslusne a hloupe vleteli.. Mluvte a piste za sebe.
   Do ceho vy jste vletel a nehazejte vasi vzdelanou demagogickou fasistickou spinu na nas..
   Kdyz se musite babrat ve srackach nechte jine na pokoji aspon..Vase hluboka nenavist zrejme vuci narodu nezna mezi..

   Vymazat
  3. Slusnej clovek by vyjmenoval pachatele.
   Nenavist nadrazenych yntel rozkazuje nenavidet arogantne a sirit na vsechny Cechy.

   Vymazat
 2. Já už bych to nechala chrnět. Z mého pohledu došlo k záslužnému činu, nějaký obskurní darebák nemá co v české kotlince skladovat svůj smrtící tovar.
  Kdyby to nebouchlo ve Vrběticích, za by těch mrtvol bylo daleko víc než dvě.
  Kontrolní otázka : Čím asi bojují hrdlořezové z IS a různých frančíz Al Kajdy? 🤔

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Záslužný čin exploze munice a smrt lidí? To snad ne.

   Vymazat
  2. Ono to v těch Vrběticích nebouchlo (dvakrát!!!) proto, aby byly zachráněny nějaké životy, ale proto. aby nešlo nic vyšetřit. Obchody se zbraněmi proběhly, dokonce Bochemie vydala informaci pro veřejnost, že chloristan amonný je naprosto bezpečná , nevýbušná látka (už to na svých stránkách nemají).

   Vymazat
  3. Heleno, absolutně s Vámi nesouhlasím. V roce 2004, těsně před vstupem ČR do EU, si vojenští potentáti rozebrali za účelem zisku tuny a tuny vojenského materiálu. Přece to byla chyba vlády, že tuto munici, po převedení do "civilních" rukou, ponechali ve skladu 30 km2, který hlídali 2 civilisté. A nakonec se tento obrovský průšvih shodí na Rusko.

   Vymazat
  4. 22:03... No vždyť jo!
   Je to chyby vlády, že k něčemu takovému došlo. V tom s vámi souhlasím. Hoši z IS a podobní si velmi pochvalují tovar z ČR.
   Kolovrat se asi jeden granát přeprodá, než se dostane do “ správných” rukou. Jsou to obchodníci se smrtí.
   Těch Vrbětických je mi líto, ale starosta asi věděl, proč ten sklad povolil.

   Vymazat
  5. Re (21:59):
   V tom tvrzení o tom, že chloristan amonný je nevýbušnou látkou, ale ta Bochemie nelhala. Pokud se drží odděleně od všeho, co může zahořet, a je držen v řádných skladovacích podmínkách, je bezpečný.
   Jinak je to silné oxidovadlo. Ostatně i proto byl součástí pevného raketového paliva balist. navštívenek SS20 alias RSD-10) na bázi kaučuku, hořčíku a toho chloristanu. ...
   Správně píšete, že druhý z výbuchů (pokud již ne oba) byl docela pravděpodobně jen krytím před provalením neprůhledných obchodů se smrticím materiálem, který byl zároveň i porušením zásad mezinár. práva, což ovšem zdejší BIS/CIA neviděla, nevidí a neuvidí, a to i kdyby jim důkazy přinesli na stříbrném tácku. Její pozorovatelé byli totiž jistě přetíženi sledováním dvou Rusů, co po světě rozvážejí ricin a novičok. Otázkou, na kterou dokáže odpovědět i dítě, je to, PROČ toto vše neviděli a nevidí ani dnes? A proč to nechce vidět žádný z útvarů státního zastupitelství či Policie ČR? Já vím!, ta jedna verze ...

   Vymazat
  6. Helanov Souhlas munice skončila v Sýrii též jsem viděl video od Syrské armády kteří takové dobité sklady ukazovali. A bylo popsáno z které země munice a zbraně jsou.

   Vymazat
  7. Chrnět NE, ale jinak souhlas, ale našim darebákům se to hodilo proti Rusům.

   Vymazat
  8. Idealista, ale uřízli si ostudu sami. Rus se tomu jenom směje, symbolicky nám jednu ubalil, ale myslím, že jsme mu vcelku u prd@le.
   Uškodili jsme sami sobě, aní páníček ve Fašingtónu z nás není nadšený.

   Vymazat
  9. Pane Václave Dvořáku, 18. června 2021 22:45 jsem se nelichotivě vyjádřil k přispěvatelce Helanov. Vy jste to smáznul. Některá stejně nelichotivá vyjádření k mým příspěvkům, zcela správně, nemažete. Necháváte mi prostor, abych se s tím vypořádal. Proč to nedopřejete i Helanov? Je snad nesvéprávná? Tak to dávám znovu:
   „J.J. 18. června 2021 21:57 mám těžko překonatelný dojem, že Helanov si občas, snad z povahy, nevidí do, tak tedy úst. Taky mi dluží odpověď na otázku, jak tak jistě ví, že oni dva zaměstnanci, kteří zahynuli při vrbětickém výbuchu, byli nevinní. Jak tvrdí. JiH“

   Vymazat
 3. https://aeronet.cz/news/volici-spd-zase-naleteli-predseda-bezpecnostniho-vyboru-radek-koten-spd-a-clen-predsednictva-spd-radovan-vich-hlasovali-na-tajnem-jednani-bezpecnostniho-vyboru-ps-pro-usneseni-proti-ruske-federaci/

  Nevím sice kdo to vyslovil ale:
  1.V boji s hlupáky nelze dosáhnout většího vítězství.
  2.Slepý ví,že je slepý,chluchý ví,že je chluchý ale blbec,ten ani netuší….
  3.Bože,do čehos to vložil duši.

  OdpovědětVymazat
 4. Vše o Vrběticích je ve 12-dílném seriálu "Otázky kolem Vrbětic" zde:
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/05/12/otazky-kolem-vrbetic-xi/

  OdpovědětVymazat
 5. Velmi zajímavá a hodně vysvětlující výpověď lidí z místa, kde je řečeno mnoho poznatků,které oficiální variantu popírá na prokazatelných dokladech!!

  Vrbětice 2014, po sérii explozí
  https://www.youtube.com/watch?v=NQ8vuqzGw4E&t=1729s

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrbetice byl od zacatku podvod, a je zajimave ze kdyz jsem to v Breznu prohlasil, tak mi dost lidi nadavalo, ale prestanu se "bit v hrud" a .......venuji se dalsi me predpovedi, kterou jsem zde napslal minuly mesic, mozna drive, ze druhy Otec vlasti, neboli otec Privatizace Venca Klausu, vstava z mrtvych a a zrejme se chce s pomoci mistnich mladych naivnich pitomcu dostat zpet do politiky....


   Ne ze by mne to v mem veku "za par" hospodarsky postihlo, ci vadilo, takze pro mne "nic moc" ale vy starsi spolu s vasimi taty, si predstavte tu neskutecnou drzost, daleko hnusnejsi nez povestne Chucpe, ktera byla dodneska nejvetsi drzosti, takze i Netenjahu je proti nasemu Vendovi bridil.

   Takze budu jen se zajmem sledovat, jak to Venda ze Zamecku a jeho hlasnou troubou zvladne, a za koho ci kdo za nej bude kopat.....zatim to vypada, ze Prima, a jen jsem zvedavej, jak Jarda z Barrandova se k tomu postavi......

   Ovsem pro vas je to patova, no spise matova situace,, v rade jsou zdiskreditovanej, a pokakanej Babis, krivej Bartos, a ted jeste Klaus...

   takze si vyberte z nevybiratelneho, snad jen jestli se z nas stane skutecne Der Neue Protaktoraat, a pokud ano, tak se modlete za zdravi Bidena, a jeste za spojenectvi Ruska a Nemecka, protoze jedine v tom pripade ma cesko nejakou nadeji, ze ho "Kurva Putin" zachrani.

   Vymazat
  2. Poslechl jsem si to video dvakrát. Mám silné podezření, že oba manželé s nadšením v době převratu zvonili klíči, aby se pomstili komunistům. Dostali, co chtěli. Ať si to užijí.

   Vymazat
  3. Basosi 18. června 2021 21:36, Václava Klause, exprezidenta ČR je možné vidět i jinak. Předesílám, že jeho prezidentského předchůdce jsem si, svého času, pro vlastizradu vyhodnotil k trestu smrti provazem. Václava Klause pak nastejno, ale zastřelením. To v plné úctě, nic osobního. Jenže mi došlo, že kdo nebyl zaslepený, musel nejpozději v listopadu 1989 vědět, že udržet dosavadní míru státního vlastnictví je vyloučeno. Příběh Srbů, Černohorců, Bosny a Hercegoviny, to celé přisvětlil.
   Byla tu představa postupné privatizace podle Waltra Komárka a pak tu byli „jeho kluci“, Klaus a Dlouhý. První se uchytil řádně. Prosadil léčbu šokem, kupónovkou rozdal půl váhavcům, druhou hodil do pranice podepřené bankovním socialismem. Čs. občané mohli urvat málem všechno. Kdyby to efektivně zvládli, dnes by tu byl dominantním český kapitál. Nějak se nepovedlo. A těm, kterým ano, je někdy až na smrt horko. Snad krom přicestovalého Bakaly.
   Ví se, že s VH v souladu nebyl. Restituce, zejména církevní nepodporoval, do NATO se nehrnul, EU se pokusil co do Lisabonské smlouvy odporovat. Zastával a zastává politiku všech azimutů. Se Zemanem, následovníkem na postu prezidenta republiky se dovedli dohodnout a nepodrazit. Nevím, že by lhal nebo se podbízel. Formuloval tak, aby bylo rozuměno, jak si přál. Co vím, vyznáním se hlásí k Církvi československé husitské. Což je dnes málem drzost.
   Při v současnosti hrozící nabídce bych volil Klause staršího a s potěšením sledoval křeče všech těch, kterým by se jeho vítězství příčilo. Protože to je to skutečné, nejhorší, prodejné a prodané bahno. JiH

   Vymazat
  4. Klaus delal jen to co porucili z Usa. Jezdil tam casto a rad..
   Prestehoval ,odevzdal a vydrel z kazdyho vse co melo cenu na zapad..Nejaky drobky rozdal u nas.
   Tedka zadnej vdek,ani zadna zbytecna funkce s miliony platu a tak pobiha a kvici..
   A upozornuje na sebe a na tu krivdu tech nevdecniku..
   Takova snaha a usili a ted ?
   A kolik korporaci milionaru na zapade poridil a obohatil?
   Taky Rusku to porucili ale Putin se potom vysmek..
   Tak se vymrstila na Rusko hrozna zloba..
   Konec atomovkam, bude smlouva, coz je snad jedina rozumova zalezitost..
   Dobyde se Rusko a zbytecne, protoze by kazdej otrok tam poslanej chcip na radioaktivni zareni a prach atd..
   Zakryvani Vrbeticemi ,co se snazi nam namluvit ,bylo pouze odvest pozornost od bulharske vlady a obchodniku se zbranemi, ktere jsou uplne v rukach mafie..Kazdej kdo o tom pise a mluvi dobre pomaha..
   Spolupracuje.
   Zatlouka se a kdyz se to provali,zatlouka se dal..

   Vymazat
  5. Ze cely obrovsky sklad s udajne zbranemi za mnoho milionu hlidali dva obstarozni hlidaci mluvi jasne..
   O tom co tam bylo ,melo byt a zase nebylo..
   Zaplati to a bez ptani pojistovna..Pak ta zvedne poplatky kazdemu,za nezbytne pojisteni domova,auta atd..

   Vymazat
 6. Vrbětice by neměly usnout a na pozici prezidenta, ze všech co se tam derou a při dnešním rozložení sil má jen Klaus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že ne - usnout!
   Ostatně je v článku velký rozpor. Tu provokaci proti Rusku má na svědomí právě Bidenova administrativa. Za Trumpa by k něčemu takovému nedošlo. Že nakonec Američané museli stáhnout ocas je druhá věc. A že tuto republiku spravují zbabělci jako je Babiš, Hamáček a spol. je věc třetí. Navíc nedohlédnou na politické mapě světa za nejbližší kopeček.
   Takže žádné usínání!!!

   Vymazat
 7. USA mohou kdykoliv změnit názor na cokoliv. V takovém případě mohou vyniknout kroky senátního Pepka Vystrče, který v záchvatu zadnicolezectví k velmoci - předběhne i její politiku. Měl by raději mlčet a nikam už nechodit a ani do ČT nelézt. Je to samá ostuda a hnus stejně jako celý senát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomáši,

   řekl bych totéž, jen bych alias u předsedy vynechal, to není můj styl. Naopak bych přidal oslovení předseda zbytečného senátu, zvolený rekordním minimem voličů. Což jest pravda a možná tvrdší, než skoro přátelské oslovení Pepka Vystrče.

   Vymazat
  2. Pane kolego, jsem toho názoru, že kritika šíleností poškozujících stát,vládu a zahraniční politiku ČR -
   na což se vykadil zcela samolibě a asi i z důvodů mizerné výchovy v rodině Pepek Vystrč - vůdce zbytečného senátu, vyžaduje sundat rukavičky. Takový pytlík zasluhuje naložit, protože to za nás zkorumpovaná ČT a mediální fronta Stohoven z Prahy neudělá. Titul "Pepek Vystrč" - odpovídá zcela vážnosti situace. Nemám důvod ho nazvat jinak.

   Vymazat
 8. Klaus ukázal, že samolibost k vedení státu - je málo. A jeho drzá amnestie pro zloděje z ODS a jejich koalicí je ještě horší doklad reality jeho mizerné vlády. Jedině úcta k historii Českého státu a jeho zakladatelům ho omlouvá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:13... To nebyla amnestie pro zloděje, ale osvobození roky nespravedlivě stíhaných.
   Měla to být rána pěstí pomalé a neschopné justici, ale národ to nepochopil. Nebyl to úplně šťastný nápad.

   Vymazat
  2. Zřejmě nevíte kolik zlodějů-sponzorů ODS,ODA,Lidovců
   atd. amnestie zachránila. Takovou prasečinu si dovolí jen ignorant motivovaný zpravidla zajímavou odměnou. Nešlo o chybu ale o úmysl. ODS je od té doby naprosto nedůvěryhodná i když dělá jakoby nic. Tato prasečina
   se nedá Vendovi prominout. Není přece blbec že.
   Velmi dobře situaci kolem amnestie zná pan Šlachta.
   Ví moc dobře kolik stíhaných zlodějů bylo najednou
   osvobozeno a práce policie byla k ničemu.

   Vymazat
 9. Je to prosté, slouhové jen umetají cestičku před pány.
  Po této záslužné práci jsou odsunuti aby nepřekáželi.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono těch pánů z Prognostického ústavu bylo a je vícero. Ústav podobného typu byl i za dob SSSR v Moskvě. Název si už nevybavím, zmiňoval to v nějakém nedávném pořadu Pjakin. Úkolem bylo nasměrovat společnost k novým pořádkům. Asi byl Prognostický ústav vytvořen k podobnému účelu v našem národním měřítku.
   Ale pádu komunismu snad litovat nemusíme, co? Aspoň osobně to tak mám. Přišlo jakési probuzení z té socialistické letargie a zahnívání. Amen...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 11. Moudrý hospodář špatné ruší a dobré vylepšuje. To co se událo po 89 byl rozval a jen najivkové mohly uvěřit kecům flamendra VH. Největší fraška je to, že na tom novém zahnívání mají největší podíl bývalý kapitalističtí komunisté /komouši/, jejich potomci a přátelé. Jenže co zmůžem, když si vybudovaly pro své potřeby soudní a státní aparát. Pro jistou se ještě tak namnožily, že je ani nepřehlasujem. Negramotní lidé, jako já, už to tak sere, že nechodí ani k volbám. Jo jsou náramě spokojený a někteří dokonce pod mostem. Nevěříte? ČT tam jednou dělala reportáž a moderátorka se jich ptala jak se mají. Místo aby jí poslaly do zádele, jí řekly dobře.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.