Reklama

úterý 8. června 2021

Blouznění pupku světa – českého Senátu

Jiří Paroubek

8.6.2021 VašeVěc

Vrchní senátor Vystrčil se před nedávnem vcelku nechvalně proslavil jako vizitátor Tchaj-wanu, který navštívil jako jeden z prvních vysokých ústavních činitelů ze zemí Západu od roku 1971. Všemi západoevropskými zeměmi od počátku 70. let, kdy USA uznaly za reprezentanta Číny Čínskou lidovou republiku, je Tchaj-wan považován de facto za součást Číny. Tchaj-wan byl vyhozen z OSN. A také ze všech mezinárodních organizací a na místo právoplatného zástupce Číny nastoupila reprezentace ČLR.


Nelze se zbavit dojmu, že cesta předsedy Senátu Vystrčila, vyhovovala spíše americkým, nežli českým národním zájmům. Jsou to Spojené státy, které vedou, teď ve zmrazené podobě, obchodní válku s ČLR a vyhlašují ji za největšího globálního světového soupeře.

Pravda je ovšem taková, že čínská ekonomika projevuje dlouhodobě mimořádně vysokou dynamiku a americká podstatně nižší. Američanům se hodilo najít někoho ochotného, kdo by politickou izolaci Tchaj-wanu prorazil. A to měl být předseda českého Senátu. Nechápu, jaký zájem na tom naše republika má, protože tím omezuje své možnosti pro širší uplatnění dohody o strategické spolupráci, kterou před pár lety uzavřela ČR s Čínou.

Dám příklad jedné takové možnosti. Republice půjde o to, dostat sem v krátkém čase po pandemii co nejvíce zahraničních turistů tak, aby v nejkratší možné době celé odvětví hotelnictví a cestovního ruchu začalo opět prosperovat. O ruské turisty v masovějším měřítku jsme přišli zřejmě na dlouhá léta...

V roce 2019 zamířilo do ČR 600 tisíc čínských turistů. Tedy zhruba desetina z celkového počtu turistů, kteří se z Číny vypravili směrem do Evropy. Byl to náš velký úspěch. A bylo to díky tomu, že v roce 2019 fungovaly tři letecké linky mezi Prahou a čínskými velkoměsty Pekingem, Šanghají a Čen-tu.

A pokud necháme řádit v této oblasti ideology typu Hřiba či Vystrčila, Číňané převedou své letecké linky do destinací s přátelštějšími vládními garniturami, které se jich dožadují (Vídeň, Budapešť).

Včera už zase Vystrčil řádil. Vyhlásil vůdkyni běloruské opozice Cichanovskou za zvolenou prezidentku této země. Není žádných pochyb o tom, že v Bělorusku vládne diktatura anebo možná spíše tvrdý autoritativní režim, jehož legitimita je nízká. Ale pokud zpochybňujeme volby Lukašenka prezidentem Běloruska, jakou legitimitu by mělo „určení“ Cichanovské prezidentkou? Žádnou. Jsou to ze strany Vystrčila ostudné výkřiky propagandistického charakteru, které jsou trapnými zásahy do zahraniční politiky českého státu.

Je to podobné, jako před časem s Venezuelou. Nechali jsme se vmanévrovat některými našimi spojenci, kterým jsme chtěli udělat radost, do situace, že jsme vyhlásili prezidentem Venezuely hlavního představitele jejího zákonodárného sboru Guiadóa. Ale u moci je fakticky stále dosavadní prezident Maduro, který sice určitě není vzorem demokracie, ani zářivé inteligence, ale svou moc pevně drží.

Sankce, které Západ uvalil na tuto nešťastnou zemi, se promítají do osobního života každého občana Venezuely. A papaláši u moci si vcelku bezstarostně žijí dál...


Odporný útok na prezidenta


Senátor Fischer se v zájmu své opakované prezidentské kandidatury pouští do stále ostřejších, ba přímo sprostých útoků vůči současné hlavě státu. Vytváří benchmark politické kultury, jak se mohou chovat lidé, kteří budou v opozici vůči jeho politickému směru, pokud on sám bude jednou zvolen prezidentem republiky (což se, jak doufám, nestane). Každá akce budí protiakci. Mluvit o současném prezidentovi jako o někom, kdo to nemá v hlavě v pořádku, je nechutné. Neříkám, že s prezidentem vždy souhlasím, ale co vím jistě, téměř nikdy nesouhlasím s politickými postoji senátora Fischera. Aby senátní výbor, který ostatně není složený z lékařů – psychiatrů posuzoval, zda je prezident Zeman schopen vykonávat svou funkci anebo že je dezorientovaný, je fujtajbl.

V tomto nebo v příštím týdnu páni senátoři projednají tento výtvor senátního zahraničního a bezpečnostního výboru, napadající Zemana, na plénu Senátu. Je dobře, že předvedou celé republice, jaká atmosféra nenávisti, netolerance a okřikování vůči jiným názorům by v zemi zavládla, pokud by tito lidé po volbách do sněmovny měli možnost se ujmout vlády a ovládnout republiku. Bylo by to holé neštěstí.39 komentářů :

 1. Pan Paroubek mně mluví z duše. Senát se doslova překonává, aby veřejnosti definitivně prokázal svou naprostou škodlivost a zbytečnost. Bohužel, každá generace se o neužitečnosti této instituce musí asi přesvědčit sama. Po druhé světové válce nebyl v ČSR senát obnoven, protože se jeho existence za první republiky ukázala jako odkladiště neschopných (vysloužilých) politiků, po listopadu 1989 byla myšlenka obnovení senátu oprášena se stejným cílem...Možná už nazrává čas tohle drahé odkladiště definitivně zavřít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokud neprosadíme, že nejvyšší formou demokracie je závazné referendum, celostátně vyhlášené, při jakémkoliv počtu hlasujících(mlčící souhlasí), budou neprůstřelní. A je jedno, zda bude formulováno co chce většina nebo naopak nechce!

   Vymazat
  2. PS. "předskokanem" by měl být jeden volební obvod ČR jako vůle celku, ve výběrů "kaprů". Tihle si svůj rybník sami nevypustí.

   Vymazat
 2. jo, ale fakticky ani on neví, jak je to ve skutečnosti v Bělorusku ani jak je tomu ve Venezuele a o inteligenci MAdura ví taky houby...ne každý, kdo se nelíbí Západu je zloduch a když si vzpomeneme na pochybné prezidentské volby v USA, podivné kroky, kterými se vyznačov alo třeba Rakousko.... ať hodí kamenem kdo je bez viny

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo si v tomto státě myslí že je senát něco platný?To dokazují procenta(cca18) kterými je zvolen senátor.Naprosto souhlasím s panem Paroubkem.Senát se projevuje díky Fišerovi,Vystrčilovi a dalším troskám plujícím senátem,jako druhé mocenské centrum ve státě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fischerovi prosím, ostatní Fišerové, kteří se v (a po) národním obrození přihlásili k českému národu jsou úctyhodnější, než ti, co nechtěli zavrhnout své germánské předky.

   Vymazat
 4. Adame,nejenom vysloužilých a neschopných, ale i totálně odtržených od života a proto všechno toxických pro život a prosperitu ČR. Dnes, kdy je každému jasné, že se pod přikrytím SARS Cov 2, rozuměj COVID 19 promrhali těžké miliardy a potřebujeme každou korunu, paka ze Senátu nasí rají všechny, s kým bychom mohli obchodovat. Rusy, Číňany i další a přátelí se s Tchajwanem a jinými marginálními obchodními "partnery", včetně usa. Prostě lépe již bylo a od sametového převratu v režii KGB a CIA to jde stále jistěji do záděle. Chudáci naše děti a vnuci, to i ten socialismus byl o několik levelů lepší. A to jsme žertovali, že si nic jiného nezaslouží

  OdpovědětVymazat
 5. Zas další recyklát, politický tůrista, který by se znovu rád přisál na erární cecek.
  Ani kdyby posbíral všechny Kočky, doplnil je grupou Marťanů, tak to na nějaké tučné korýtko nevypadá. Na jednu ožranou kapustičku je už těch slimáčků nějak moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebylo by vhodnější se vyjadřovat k obsahu a nikoliv k osobě? Spekulovat o motivaci člověka je navíc vždycky trochu "vošajstklich"...

   Vymazat
  2. Helanov 8. června 2021 20:28 o kom prosím mluvíte? S nadhledem kádrováka? JiH

   Vymazat
  3. 20:55... Asi jo, ale já toho sexy mozka nemám ráda. Motivaci považuji za jasnou. Není podivné, že se všichni začnou horlivě projevovat před volbami? 🤔

   Vymazat
 6. Zároveň bych se chtěl touto cestou omluvit panu Paroubkovi,že jsem si kdysi myslel, že by měl vedení ČSSD předat jiným, progresivnějším. Ta sebranka, co přišla po něm celou ČSSD pohřbila, již dávno si nepamatuje proč strana vznikla a její poslání znesvětila. Je i jejich "zásluhou", ze v senátu jsou ve vedení taková individua typu vystrčila a fišera a že se jako celek senát chová jako škodná zvěř

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Paroubek , velký demokrat dostal tvrdou školu od demokracie , která z něho udělala hráče na náhradní lavičce bez možnosti postupu.

  OdpovědětVymazat
 8. a přesto bych ho volil na post prezidenta daleko převyšuje ten hnůj co se bude o tento post ucházet

  OdpovědětVymazat
 9. Platy řadových poslanců a senátorů /škůdců větěšiny/ přitom rostou raketově. Ještě v roce 2014 měli měsíční plat 55 tisíc, dnes už je to takřka 90 tisíc korun ! To je skoro dvojnásobek za posledních šest let. Částka je jen plat, s různými náhradami a funkcemi se blíží až 200 tisícům měsíčně. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) na pokyn premiéra už začala jednat a vzala to pěkně od podlahy. Platy poslanců, senátorů a ministrů by podle ní měly dosahovat maximálně pětinásobku minimální mzdy. Platy ústavních činitelů chci svázat s minimální mzdou. Je to nejlepší měřítko, které zobrazuje hospodářskou kondici,” uvedla Maláčová ve sněmovně. Musíme ukázat společnosti, že začneme šetřit.” Minimální mzda je v České republice 14 600 korun. Vynásobeno pěti je to 73 000 korun. Základní měsíční plat řadového poslance a senátora přitom činí 90 800 korun, ale vzhledem k různým členstvím ve výborech, náklady na dopravu, reprezentaci, či ubytování si poslanci přijdou měsíčně až na 200 tisíc korun.
  Poslanci si navíc nakumulovali funkce, takže berou hned několik platů.
  Odstrašujícím příkladem je Jan Čižinský (Praha sobě), který je zastupitel hlavního města Prahy, starosta městské části Praha 7 a ještě poslanec PS . Všude pobírá plat, takže si měsíčně přijde nejméně na půl milionu korun českých !!!! Začněte šetřit u sebe !

  S velmi zajímavým návrhem přišel poslanec Václav Klaus ml. (Trikolóra):

  Odebrání platů poslancům a senátorům po celé druhé pololetí letošního roku. Zůstat by jim mohly pouze náhrady, které měsíčně činí až 62 700 korun a slouží na dopravu, stravu a reprezentaci.
  Nadále by jim zůstaly také prostředky na poslanecké kanceláře, asistenty, analýzy.
  Výsledná částka se tak blíží pětinásobku minimální mzdy, tedy 73 tisícům korun.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ke svým platům přišli poslanci nemorální cestou. V slušných zemích poslanci zvyšují poslanecký plat až těm, kteří přijdou do parlamentu či senátu až po volbách. Sám sobě zvýšit plat z našich daní je vlastně zpronevěra, krádež.

   Vymazat
  2. Nechápu proč potřebujeme Senát, funkci pojistky zvládne Ústavní soud. Mohu mít i k němu své výhrady, ale je profesně vybaven a měl by zvlàdnout své kompetence se vší odpovědností. To od Senátu ani nelze očekávat. Navíc v současné době, kdy musíme šetřit,nejde o malé výdaje.

   Vymazat
  3. O poslancich ci vetsine z nich...je to hnuj, ale bohuzel nezbytny, ne sice pro rust naroda, ale tak se to dela, ze?

   Senatori, to je jina otazka, u nas je to ulitba ci trafika pro "zaslouzile" kteri by vetsinou po ukonceni svych stranickych funkci chcipli hlady, a protoze to vetsina tech sasku v senatu vi ze jsou prakticky i teoreticky k hovnu, a ani k tomu ne, tak nekteri z nich postrkovani zbytkem sveho svedomi, se tvari ci predstiraji, jakouz takouz "kontrolni cinnost" nad parlamentem a snad i presidentem/.

   ve vetsine je to houf vycpelych a vyhorelych stranickych "hackeru" ci machru, kteri at ze zlomyslnosti ci z nudy, a jak jsem drive psal i z castecneho pocitu viny, se proste serou do veci, kterym.......ale proste je to hnuj nakydany bezucelne

   Vymazat
  4. Basi,
   možná si nerozumíme,měl jsem na mysli Senát, jako takový. Naši senátoři to je samostatná kapitola.Myslím si,že k řízení státu máme ústavuj jako manuál, Dodržování ústavy je výsadou právního státu. Nesmí se v praxi svévolně ohýbat a na to máme kontrolní aparát. V životě mohou nastat situace, které ústava neřeší, potom musí zafungovat všelidové referendum. Není-li nová situace jen vyjímečná, pak nic nebrání tomu, aby řešení,jako výsledek referenda,bylo zakomponováno do ústavy.Troufám si tvrdit, že toto řešení je demokratické, levnějši a svižnější, než trvání na archaizmu zvaném Senát. Doba se zrychluje a na rozšafné diskuze a rétorická cvičení už není čas. Tak co na to odpovíš Basi ?

   Vymazat
  5. Basi škoda,
   že možná nemáš přenos z našeho Senátu, o moc přicházíš. V úvodu přivítal Taiwanec ženu, která zastupuje všechny běloruské ženy a matky bojující za demokracii. U paní Světlany musím příznat, źe její projev byl inteligentnější než je obvyklé v tomto prostředí. I když byl na můj vkus hodně útočný a opět nás vyzýval. Ze všech jejích výzev mi byla sympatická jen ta o rozšíření stipendií jejich studentů u nás. Ostatní by bylo, podle mne, jen vměšováním do vnitřních záležitostí cizího státu.

   Vymazat
  6. Adiku,

   diky za "pesk" omlouvam se, a tak doufam, ze ti bude stacit kdyz to nazvu Chlivem plnym hovad?

   Vymazat
  7. Ohledne mladeho Klause,


   Zrejme se jeho maminka podnesla, mladej Klaus je oproti """"oficialnimu tatovi""" zcela slusny clovek, a je skoda ze to zaklapnul, ale mam dojem ze to zaklapnul schvalne, kdyz se na ne ci nej snazil "prilepit" prave jeho fotr

   Vymazat
  8. Adonisi, tak to jste trefil, Ústavní soud s Rychetským na čele v pohodě zastoupí i ten senát. Proč platit dvě ropuchy na prameni. 😁

   Vymazat
  9. Paní Helenko,
   rozumím vám. Na svou obhajobu musím doplnit, že šlo jen o organizační návrh a ne o řešení, kdo tam sedí na židli. Ale máte pravdu, co dokáže i dokonalý hardware, když se použije špatný soft. Navíc s perspektivou absolventů z Plzně.

   Vymazat
 10. No a dnes uz tu beloruskou "prezidentku" prijal i Zeman. Ja sice chapu, ze by z domnele podpory Lukasenka (kdyby ji odmitl) nic nemel, ale i tak to vnimam jako ohnuti patere. Charta OSN o vmesovani do politickych zalezitosti jinych statu mluvi celkem jasne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel pan prezident, kterého jsem volil je jako česká hudba. Na začátku velký humbuk, řev a pak přechod do klidné, někdy nudné melodie. I on má někdy silácké řeči a pak moudře ustoupí a již je hodný. Často se ovšem překoná viz Novičok (velice pozitivní, že hodil vidle do soukolí západních lží) a také Vrbětice (viz Novičok). S Tichanovskou mu ale zřejmě někdo dal "nabídku", která se neodmítá. PS ještě jeho dcera studuje? A kde? Možná se pletu, ale nevěřím že to dělal s přesvědčením. Baťka je filuta, který chce hrát na obe strany a nepoučil se z osudu Saddáma a Moamara K. Spoléhat na pomoc z východu může jednou zklamat. To až ho tam také začnou mít plné zuby. A nejenom západ by se rád přiživil na Běloruské ekonomice. Ruští oligarchove se také nemůžou dočkat. Většina ekonomiky je ve státním vlastnictví a to by se to privatizovalo panečku, to by byl vejvar! A zase o krok blíže NATO k Rusku. Tam je, vojenskou mluvou, směr dalšího útoku, sibiřské nerosty, ropa a plyn

   Vymazat
 11. Paroubek to napsal o Pepku Vystrčovi a senátu výstižně. On tomu ale chybí začátek a Lidoveckýhnus který senát vykadil.
  Jen připomínám dobu před rozdělením Československa. Tehdy hrozilo politikům že přijdou o místa ve sněmovně. A to byl důvod Lidoveckých pijavic proč navrhli zřídit senát a v tom zmatku s rozdělením jim to mírná většina prdloušů schválila. Senát v poslední době slouží zejména cizím mocnostem v boji proti Rusku i Bělorusku. České zájmy tento
  sněm mizerů neřeší vůbec. Útoky Pepků Vystrčů ze senátu
  jsou dlouhodobě vedeny proti prezidentovi,vládě a premierovi. Přitom oni mají neporovnatelně větší důvěru voličů než povaleči v Senátu. Zeman je kritický k řadě
  politiků kteří bojovali za levici a socializmus. Nedávno
  odsoudil veřejně i Gevaru,Fidela,Chaveze a Madura. Zdůvodnil to tím,že vedli revoluci a chovali se jako diktátoři.(Nejsem si jist zda Zeman studoval dějiny a ví
  dostatečně podrobně jaké diktatury na Kubě , Venezuele a např. v Chile vládly. Není se co divit,že je občané vyhnali.) Zeman je v této věci zřejmě na straně kapitálu, USA a Izraele. A to je samosebou tvrdá pravice. Dívím se
  té Pražské kavárenské frontě Stohoven, že na Zemana útočí. Je to evidentně v tom hlavním - jejich člověk. Osobně ho respektuji proto, že je jinak vzdělaný,moudrý a hájí zájmy
  ČR. V tom nemá konkurenci.

  OdpovědětVymazat
 12. Comandante Chavez, ktery zahynul nahle ve statecnem boji za svuj narod, ted bojuje v radach venezuelskeho lidu a v uspesne obrane ,sveho vdecneho naroda..
  Je co zavidet,zavidet ,narodu, ze ma sve hrdiny,velke hrdiny..A ocenuje je a je jim verny..
  Jak "samozrejme", president naroda prijme "presidentku" jineho naroda..Zvolenou 10% svych volicu..Nyni v Polsku a za penize zapadu chysta zdalky dalsi ty nejhorsi teroristicke akce proti svym spoluobcanum..
  Kam az se Z.ohnul do ceho nebudu licit..
  Tema prijeti, navalte prachy, nebo na vas postvu EU a lidska prava, ktera jsou rizeno NATO.
  A uvidite a neprejte si ten "tanec".Jakej vam udelam.
  A co se odehrava, kdyz narod ma eunuchy namisto chlapu normalnich lidi....
  Pane B. kdyz soudite vsechny soudite nikoho a spatne. Jste pak agent ,horlivy propagandista ve sluzbach za zniceni statu a naroda,za kazdou cenu. Jako ten zmineny Vyskocil.
  Mate stejne cile..Jak autor spravne ukazal,posluha Vyskocil udelal velky krok za zniceni naroda..
  Demokracie je dnes a byla ucinna zbran, za porobeni a zanik narodu.
  A nepochybuji, ze i predtim. Nemecka jako ceska../1933 u nas 1938/. Nastroj jinych,tedy pouze nepratelskych "demokracii" fasismu. Nic se nezmenilo a tak zlepseni, nebo pokrok musime ovsem hledat jinde ..
  Za zbesilou svetovou propagandou vlady "demokracie" ,ktera skryva uz davno plne zfasizovany system plne zkazonosneho imperalismu jako vzdy predtim..
  Nechapu,ze tohle neni videt.
  Dodnes neseme nasledky ,kdyz nasi pocetni parasiti pseudovladci,kteri ukoristili narodu jeho osvobozeni u nas, od germanu,aby je nas v poctu pres 3 miliony + plus jeste 3 miliony slovaku a jeste rusinu Zase nepochopitelne /hlavne germany/uvalili a nasadili zpet od 1918.
  Co si politici slibovali od takoveho podvodneho maglajzu??
  Za jakym ucelem to vse organizovali??
  A jeste velmi nepochopitelne oslavovani v cele s TGM,vdecnym narodem/.
  Prijali ochotne zakernou dohodu, aby nas spojili pevne se sudetskymi germany,take v jejich zajmu /prave germanu/,nechali tito diktatori ceske demokracie strilet do delniku a spatne nakladat se svym narodem az do 48, kdy museli byt, jako skudci smeteni i s nasledky,ktere prave oni masarykovci nam uchystali ,ktere neni mozne jim take nepricist..
  A kdyz po porobe celych 300 let, k neuvereni, kdy nas germani zase zatahli do zlocinne
  I. sv. valky a s desitkami tisic nasich mrtvych obeti, kdy lide jedli kuru ze stromu ,demokrati nasi zkazy, nas zavedli odtud pres krize a tolerance zfanatizovani zavilych a nepricetnych nepratel naroda CR.
  Kdy tzv. demokracie ponizeneho lokajskeho vyjednavani/s teroristickymi fanatiky jako rovny s rovnym,nic se nemeni/ s nimi bez konce ,rovnou do Heydrichiady atd..
  A jak je videt stale neni pro nas konec tech demokracii a nasledku z 1918..
  A kolik obeti tehle zrudne propagandy jeste existuje..
  Sami politici horecne propaguji tenhle druh tragickeho podvodu a dalsich v dusledku, svymi nadrazenymi vyhodami a beztrestnosti po spachani obrovskych skod na narodu..
  Usvedcuji se denne jako skudci a parasiti.
  Zvlaste kdyz to opakujete dokola.
  Paraziti horecne nasavaji aby se zachranili o trochu dyl a tak prezili zkazu, kterou sami jinym a sobe uskutecnuji..
  S tim ze se v drahych vilach, nebo v zahranici schovaji pred nasledky..
  Covid to vse zase velmi viditelne ukazal a dokazal..
  Demokracie je nekonecna zkaza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pafko

   nerozciluj se,

   "nic netrva vecne, ani laska k jedne slecne"

   Vymazat
 13. Pane Paroubku,

  1. myslíte že vaše inteligence je vyšší než Maturova?
  2. Byli jste někdy v Bělorusku ? že mluvíte o režimu a diktatuře?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6,04
   Demokracie je posledním pokusem tyranie.....takže proto amiokupant všude svoji"""demokracii"""prosazuje!

   Vymazat
  2. Pane ,chcete snad zavadet vymenu nazoru pouze a vyhradne pro Turisty?

   Vymazat
 14. Moc pěkný a hlavně pravdivý článek naprosto zbytečný senát v naši zemi. A pokud by se tihle lidé dostali k moci bylo by to velice špatné.

  OdpovědětVymazat
 15. Bavorsko nema Senat. Take Dansko, Švedsko, N.Zeland...
  Všechno krvežiznivy komunisticky posluhovači Putina)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jovane ani Izrael, který nemá ani ústavní soud.

   Vymazat
  2. Mirku, Izrael nemá ani Ústavu, všechno říděj rabíni vzdělání ve Svatých knihách. Ústava je bezbožný relikt. 😂

   Vymazat
  3. Helanov, svým způsobem mají něco jako v USA a jsou velmi obezřetni vkládat dodatky. Zajímavý je fakt, že téměř celá výměra, cca 95% země patří státu a je jen pronajímána na 50 let s opcí.

   Vymazat
 16. Myslím si, že ani slovenský politik Biľak nebyl takovou loutkou vůči SSSR, jakou je nynější pepek Vyskoč vůči USA a CIA. To snad ani možné, že z pozice velice mizerného mandátu senátora, kterého volilo asi 5000 voličů z jeho okolitých vesnic a přesto si dovolí postavit se proti mocnosti jakou je Čína či Rusko, nebo podporuje sprosté útoky proti prezidentu Zemanovi, kterého demokraticky zvolilo několika násobně více občanů než Vystrčila. A tomu souboru důchodců, kterému se říká senát, říkají pojistka demokracie. A opak je pravdou, snaží se diktovat ČR, před kým se máme plazit a koho nenávidět. Co to je za drzost u toho skrčka, který také není reprezentativní figurou zastávající takovou funkci, jakou zastává. Co to je za sebranka v tom senátu, že si do čela zvolí tak ostudný a nesympatický obličej.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.