Reklama

středa 16. června 2021

Bruselská bestie cení zuby: Úřad evropského veřejného žalobce by záviděli i sovětští poradci v padesátých letech

Radek Pokorný
16. 6. 2021 protiproud.cz

Bruselská bestie ukázala zuby. EU už není jen popletená organizace, kde si armády byrokratů vymýšlejí nesmysly, aby nějak obhájily svoji zbytečnou existenci, zatímco občané v jednotlivých zemích si klepou na čelo, co zase ti šílenci vymysleli. Od začátku letošního června začal v Lucemburku fungovat tzv. Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO), který má rozsáhlé pravomoci. V podstatě to znamená, že končí svrchovanost jednotlivých států v oblasti práva.

(Originální grafika ProtiProudu)

Bruselský prokurátor sídlící v Lucemburku může zasahovat do jakékoliv kauzy jak se mu zachce a jež přímo či nepřímo spojí s Evropskou unií. Ať už jde o tzv. evropské fondy nebo tzv. evropské hodnoty. Veřejnost se o to v podstatě nezajímá, ale přitom je to zlomový okamžik. Z vysmívané organizace bláznů se tím stává organizace katů, která likviduje národní suverenitu i občanské svobody pomocí svých pátých kolon, které globalisté, kteří za projektem EU stojí, dosazují do vedení jednotlivých zemí.

Už jen bič 

Dosud se museli spoléhat na armádu kolaborantů, kteří museli svádět souboj s vlastním národem, aby prosadili vliv impéria, které vládlo skrze páté kolony. To, že se v českém parlamentu odsouhlasovali jako na běžícím pásu nařízení EU, která byla implementována do českého zákonodárství, bylo právě kvůli armádě politických kolaborantů, dnes sdružených v Bruselské pětce, v ANO a v ČSSD. Tyto loutky Evropské unie a na ní navázaných korporací tvořících spolu s politiky, médii, neziskovkami a velkým byznysem novou vládnoucí třídu dostávají do rukou další zbraň proti vlastnímu národu. 

Čeho jsou schopni můžeme vidět v poslední době při aplikaci sociálních urychlovačů společenských změn - typicky covidismus a na něj navázaná drastická omezení občanských práv a svobod.

Ustavením EPPO se však situace radikálně mění. Již nebude třeba spoléhat pouze na vrtkavé hlasy voličů, s jejichž pomocí by instalovali své zástupce do rozhodujících politických pozic. Už nebude třeba používat metodu cukru a biče a přes své mediální projekty vést kampaně proti jednotlivým vzbouřeným politikům. Dnes už bude stačit pouze bič. Od chvíle kdy se moci ujímá evropský prokurátor, je možné kohokoli bez ohledu na vnitřní zákony jednotlivých zemí poslat za mříže. O takové moci se sovětským poradcům v padesátých letech u nás ani nesnilo. 

Tajný stát 

Dnes Bruselská hydra přebírá definitivně moc. Bude úkolovat jednotlivé vyšetřovatele v evropských státech a rozhodovat, kdo z kritiků EU, který se Bruselu znelíbí, skončí za mřížemi. A to bez ohledu na to, zda se podle domácích zákonů dopustil nějakého trestného činu.

Jednou to přijít muselo. Cesta k totální diktatuře trvala 20 let - to je doba, odkdy evropského prokurátora začalo bruselské politbyro potichu prosazovat, až se mu to dnes podařilo. 

Jeho uvedení do praxe znamená přepsání politické evropské mapy, aniž je třeba měnit tzv. zakládací smlouvy EU. Dává to neuvěřitelnou moc domácí páté koloně konfidentů, z nichž se zvláště Piráti stali v udavačské disciplíně opravdovými přeborníky. Ve špiclování pro Brusel překonali i do té doby jasné šampiony jakými jsou lidovci či TOP 09. 

Jen na rozjezd počítá bruselská parta, že se bude jednat v českém případě o zhruba 60 trestních kauz, ze kterých by se později měly stát stovky, které tyto struktury nějak spojují s EU. Jako první už oznámili šetření kauzy českého premiéra Andreje Babiše. To se dalo očekávat, útoky se budou soustřeďovat především na významnější politické a ekonomické subjekty, které je třeba donutit k poslušnosti.

Koneckonců údajným střetem zájmů českého premiéra se zabývá už delší dobu i Evropská komise. Nástroji Evropského žalobce se ovšem nepodvolily všechny státy. Polsko, Maďarsko, Irsko, Švédsko a Dánsko se na práci úřadu podílet nebudou. V ostatních zemích bude mít bruselský prokurátor svá tykadla a armádu spolupracovníků, která mu pomůže spolu s šiky udavačů utáhnout obruče bruselské diktatury. Proč jsme se také nebránili? Otázka je vlastně odpovědí. Ještě chce někdo mluvit o tom, že EU je "mezinárodní organizace" a ne "tajný stát"?

Nikdo si nemůže být jist

Bruselští "žalobci" budou dohlížet na vyšetřování a stíhání a spolu s evropskou nejvyšší prokurátorkou budou tvořit tzv. kolegium EPPO. Žalobci jsou jmenováni na funkční období šesti let. Každý stát, který je součástí bruselského vězení národů, navrhl do funkce evropského žalobce svého kandidáta. Konečný výběr ale měla na starosti Velká bruselská justiční rada. 

V čele bruselského inkvizičního kolegia stojí Rumunka Laura Codruta Kövesiová. Ta bude dohlížet na pověřené žalobce, kteří budou působit jako její místodržící v národních státech. Ti, přesně jako sovětští poradci v 50 letech, budou u nás dohlížet na vyšetřování. Na rozdíl od nich, ale mají k dispozici úřad, který je nadřízeným orgánem české státní správy. To Sověti k dispozici neměli a museli se spoléhat pouze na českou justici a policii.

Národní stát tímto v jistém ohledu přestal existovat, neboť o tom kdo bude vyšetřován a za jaký trestný čin rozhoduje mimo českých orgánů jim nadřízená bruselská prokuratura. Tento moment je zásadní změnou v pravomocech Evropské unie. Fakticky jsme tak vstoupili do nové fáze bruselského protektorátu.

To otevírá řadu otázek, z nichž ta nejdůležitější se stává před říjnovými parlamentními volbami nanejvýš aktuální. Odchod z EU již není teoretickou záležitostí, ale po nastolení bruselského prokurátorského teroru otázkou další národní existence. Žádný český občan si již od této chvíle nemůže být jist, že ho chrání český stát a české zákony, které když dodržuje, by neměl skončit ve vězení.

Otázkou proto už není, zda z EU odejdeme, ale kdy se tak stane.

 


 

21 komentářů :

 1. Kdo jmenovitě a jak na "Úřad evropského veřejného žalobce" za ČR přistoupil, pokud to byl Parlament, kdo a jak hlasoval? Jak toto řešení odmítlo Polsko, Maďarsko, Švédsko a Dánsko? Bylo by žádoucí široce publikovat. JiH

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidávám se k této prosbě, nějak jsem tuhle kulišárnu úplně přehlédl.

   Vymazat
  2. Souhlas !!!
   A zavřít a nahnat je někam makat, až jim bude praskat kůže na zádech!

   Vymazat
  3. Souhlas najit a napravit a Hej, Zabdete si..
   Uplne provokujou a koledujou si o vyhazov..
   A nic jneho..
   Na Slovensku se probrali rovnou do 2.5 milionu euro,co musi zaplatit Rusku..

   Vymazat
  4. Ke zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce (ÚEVŽ) nebylo třeba schvalovat žádný právní předpis. Byl zřízen na základě Lisabonské smlouvy formou tzv. posílené spolupráce. K tomu postačilo jednomyslné schválení Radou ministrů spravedlnosti EU, což se stalo 12.10.2017 za účasti zástupců 20 států EU, včetně ČR. Později se dobrovolně připojily další dva státy. Takže celkem se připojilo 22 států. Dánsko a Irsko se neúčastní s ohledem na své již dříve vyjednané opt-outy z evropských smluv. Maďarsko, Polsko a Švédsko se zatím také nepřipojily. Takže ÚEVŽ nám nikdo nevnutil, dokonce jsme mohli jeho zřízení zabránit, stačilo hlasovat na zasedání Rady proti jeho zřízení, protože pro toto hlasování byla předepsána jednomyslnost přítomných členů Rady. ČR zastupoval ministr spravedlnosti Sobotkovy vlády, Robert Pelikán. Už tehdy se totiž usilovně pracovalo na odstranění Babiše z politiky.

   Vymazat
  5. Tak se mě zdá že u nás to schválí Bruselská pětka tyhle informace čte málo lidí a většina o tom ani neví.

   Vymazat
  6. Díky, 13:52. Toho Pelikána by bylo třeba pořádně proplesknout, to byl taky pěkný výlupek...

   Vymazat
 2. Od socialismu pres kapitalismus k feudalismu..... ne neni to pohadka

  OdpovědětVymazat
 3. Mam takovej dojem, ze za tyhle nove "zakony" muzou ty Evropska hovnostatecky, jako Belgie, Holandsko, Norsko, Dansko a jine ministaty, ktere se tim ze jsou taky EU snazi dostat k veslu/

  Stesti je, ze Andula tak nejak dostava rozum - tedy pozde, ale proste vidi, co se deje ve Francii Holandksu a jinde kde maji moc lepsolide.... K nam to asi i kdyby vyhrali Pirati neprijde, diky krisi, ktera je uz ve dverich, takze kavarna, socialni devianti jako humanisti, budoou nezamestnatelni, protoze uz ted plno z nich jezdi v oranzovych autickach a sbira psi lejna, nebo dela cerneho serifa k obchodakach, a to jsou ty lepsi fleky... potom co Hribek vyhodi spoustu prizivniku z radnice, to zacne i ve vladnich institucich, takze lide hlavne v Praze prestanou Piratit, a pujdou do fronty na pracak, a tam se Bartos s Michalkem a dalsimi hajzliky neodvazi.... Doufam, ale ze i pres to Pirati vyhraji, a sezerou si ten celej pruser co nas ceka......

  no a potom se u nas muzeme bavit o nove EU, ktera se smrskne na Groesdeutche Reich jako byl v 2941, a jeste Besetzte Fremde Gebiete, ale tentokrat vyleceni skopcaci nechaji Rusaky na pokoji, ale meli by obsadit Spanelsko a Italii, a pak at se treba poserou horsi nez ted a blizke budoucnosti to uz nebude, protoze kdyz jste zahrabani ne na dne ale ve studni...tak toho moc neudelate, kdyz nemate zebrik

  OdpovědětVymazat
 4. Lidé si neuvědomují, že Čapí hnízdo je jen vrcholek ledovce. Žalovat se bude predsudecna nenávist, Antigender, ale časem i topení neschvalenym médiem a pod. Budu sprostý - z toho se jednou posereme. Ditrich

  OdpovědětVymazat
 5. Jeste bude mnohem hur nez bude lip, ale vsechno jsou to hrebicky do rakve EU a jeden bude posledni. Kdyz ne tenhle urad EuroUrvalka, tak neco dalsiho.

  OdpovědětVymazat
 6. Mimo lávku.
  Prezident USA prohlásil že bojuje za lidská práva ve světě,hlavně mu šlo o Navalného . Ale lidské práva v Katalánsku, Kosovu ,Palestině a hlavně omezování práv menšin na Ukrajině ho nezajímá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaka lidska prava v Palestine? To jako ze Hamas vrazdi svoje politicke oponenty jako byli predstavitele Fatahu v Gaze?

   Vymazat
 7. Lidi, je to v prdeli.
  Kde jaký hajzlík bude na koni.
  Momentálně je to předání moci.
  Už nechci žít v této struktůře
  Protektorát EU czech republik.

  OdpovědětVymazat
 8. Tyto volby ještě odchod z EU nepřinesou, to je jasné. Pokud se změní politické síly v roce 2025, nějakou dobu bude trvat příprava referenda, v případě pozitivního výsledku potom vyjednávání a konečně odchod. Osobně odhaduji rok 2029, ale to jen tehdy, pokud 2025 volby přepíšou politickou mapu. Jinak plus další 4 roky. Já spíš věřím, že postupně země navolí do EP pravici a levicové blouznění ustane.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. martine,

   my bysme z EU nemuseli, pokud bu EU odesla, (zmizela) z Evropy, a ani ten Protektoraat Boehmen und Mahren, by potom nemel byt, ale myslim ze ho potrebujeme,..... je to tezke vysvetlit, ale to ze jsme se rozdelili se Slovaky byl maler, ale vetsi maler je ci se stal kdyz starej Klaus zlikvidoval cesky cili naarodni prumysl, a je to jen diky tem "zasranym Skopcakum" (osobne je nemam rad) kteri a nemyslim ze to udelali z lasky, ( Skopcaci vi ze jsme vyborni, tak jako oni) ale z pragmatizmu, a prevzali nektere nase podniky jako celky, pouze zmenili nekdy jmena a nechali je fungovat. Zatimco nasi "tutovi spojenci - Amici, Kanadane, a aj i Anglicane, rozkradli a znicili co se dalo.

   Takze Bohuzel protektorat je jedine postEU reseni, jinak se staneme i odpadnim kosem pro Polaky, a mozna i Madary. A pokud se nasi budouci vlade podari se Skopcaky usmlouvat aby nas nechali mluvit Cesky, tak budeme mit vyhrano.

   Nikoho jineho kdo nas z toho marastu co ceho jsme ci jste vlezli sami na moudre rady Klause, nevyhrabe, cili Nemci jsou pro nas nejlepsi alternativou, je mozna jeste jedna varianta - Rusaci, ale to by si museli udelat koridor pres Ukry a Polaky (Madari nepripadaji v tomto pripade v uvahu), a to znamena, Nemecko-Ruska aliance, te se ovsem Amici boji jak cert krize

   Vymazat
 9. Ano, jsme v převýchovném táboře Evropského utrpení.
  Prý ,,PRÁCE PRO EU OSVOBOZUJE". Ano ,,osvobodí" nás od naší historie, kultury, tradic, náboženství a vlastního myšlení.
  Tradiční se stane trestné a perverzní se stane normou. A světlo na konci tunelu? Nečekejme, neb v něm nejsme. Jsme v díře !

  OdpovědětVymazat
 10. Hele, a nestahujeme kaťata před brodem?
  Nemusí ta zhovadilost v každém státě napřed projít nějakým schvalovacím procesem? Nějak se mi nechce věřit, že by mě taková zhovadilost, pokud by se u nás projednávala, unikla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ke zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce (ÚEVŽ) nebylo třeba schvalovat žádný právní předpis, Milane ze Zahrady Čech. Byl zřízen na základě Lisabonské smlouvy formou tzv. posílené spolupráce. K tomu postačilo jednomyslné schválení Radou ministrů spravedlnosti EU, což se stalo 12.10.2017 za účasti zástupců 20 států EU, včetně ČR. ČR zastupoval ministr spravedlnosti Sobotkovy vlády, Robert Pelikán. Už tehdy se totiž usilovně pracovalo na odstranění Babiše z politiky.

   Vymazat
  2. Václave 17. června 2021 10:58, dík za přehlednou informaci, když mi věc unikla. Potvrzuje se mi, že místní bitky o místo na slunci vedou ke všemožným výprodejům čehokoli včetně existenčních národních zájmů. To v horizontu volebních období. V diskutovaném případě je evidentním podrazákem B. Sobotka se svým týmem.
   Lze diskutovat leda o tom kdo z těch, co se vystřídali na čele státu, škodil víc a kdo méně, kdo víc poškodil národní zájmy, kdo méně a zda existoval či existuje někdo, kdo dost průkazně národní zájmy obhajoval. Ke svému překvapení docházím k názoru, že je hájil Klaus, méně Zeman a nevím co vytknout Paroubkovi. Babiš je menším škůdcem než Fialova ODS, TOP, STAN a vrcholově Lidovci, podobně nebezpeční jsou Piráti.
   O zdegenerované Socdem škoda zmínky. Komunisté neměli moc co ukázat, důvod k podrazům valný nemají. Podobně SPD, když na národním státu a přímě podpoře voličů staví svou existenci. Otázkou ovšem je, co by SPD s jakž takž přijatelnými spojenci chtěla a mohla, z vládních pozic, v reálu dosáhnout. JiH

   Vymazat
 11. Ona shora zobrazená dáma je, pro mou osobu, docela děsivý typ. JiH

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.