Reklama

neděle 6. června 2021

Co dnes nejvíc chybí vlasteneckým hnutím?

Petr Hampl
6. 6. 2021 první zprávy. cz

Pochopení toho, co se vlastně děje. To se dá ukázat na rozdílu mezi Viktorem Orbánem a Donaldem Trumpem. Orbán byl zvolen a okamžitě zaútočil na globalistické mocenské struktury na území Maďarska. I za cenu tvrdých konfliktů a za cenu obrovského rizika. Věděl, že není jiné cesty. Že když se nepodaří moc protistrany rozbít, vše se obrátí proti němu. Že ani v malém Maďarsku vystaveném všem mezinárodním vlivům nemá jinou možnost. Že velké peníze, média, mezinárodní finanční skupiny, nadnárodní neziskovky prostě musí zkrotit za každou cenu.
Pár investorů z Maďarska odešlo, ale většina zůstala a podřídila se novým pravidlům. Mnozí usilovali o pád jeho vlády, ale neuspěli.
 

Donald Trump si často stěžoval na nespravedlnost a neférovost (oprávněně). Kritizoval mravní selhání jednotlivých novinářů a neustále prosazovaný dvojí metr. Nedošlo mu ale, že jádro problému je v existenci globálního volného trhu a ve volném pohybu kapitálu. Dokonce těm nejbohatším snížil daně. Nejspíš si vůbec neuvědomoval, že tím jen přikrmuje nestvůru. Horoval proti mýtickému „socialismu“, místo, aby rozbil nebo znárodnil velké technologické firmy.
Tyto dva postoje dobře ilustrují stanoviska patriotických hnutí v různých zemích, která většinou mají blíže k Trumpovi. Strach ze sociálního inženýrství (nebo dokonce ze zásahů do společnosti obecně) jim brání prosadit mocenskou změnu.


Samozřejmě, nikdo jiný nemá takové možnosti, jako měl Orbán v Maďarsku, ale ten rozdíl se neodehrává až po volbách. Pamatujete ještě, že v roce 2016 dostal Donald Trump i část hlasů extrémního křídla Demokratické strany? I tihle lidé mají zájem na systémové změně.

Jednotlivé spory jsou vlastně k ničemu, dokud nejsou vlastenci připraveni zaútočit na jádro systému. Dokud za sebou vláčí liberální přístup k ekonomice jako odsouzenec železnou kouli, nemohou být úspěšní. A stejně neproduktivní je rozvíjení představ o údajné tajné celosvětové řídící skupině, protože z těch představ nevyplývá žádný konkrétní krok, který by měl být proveden. 

K čemu je zastavit jednu vlnu migrace, když za další rok budou plně otevřeny hranice? K čemu je zakazovat chemické kastrace dětí, když všichni víme, že je jen otázkou času, kdy začnou být prováděny? K čemu je odmítnout zrušení elektráren, když na ten zákaz dojde o něco později? K čemu podpora hospod, když jim McDonald za čas prosadí takovou změnu podmínek, že stejně skončí. Vedení každého sporu je vlastně zbytečné, pokud nedojde k celkové změně směřování společnosti. A ke změně nevedou pokusy o návraty do minulosti.
 

Jenže konzervativní a patriotická hnutí bojují právě takové zbytečné boje. V mnoha případech se bijí opravdu statečně. Ale zároveň hájí svobodu pro banky, nadnárodní korporace a zahraniční investory. Pak nemohou pochopit, proč pořád jen prohrávají. A prohrávat budou, dokud to nepochopí.

9 komentářů :

 1. Skvěle to rozebral pan Hampl četl jsem celý článek měli by se konzervativní síly v ČR spojit. Jenže tady různé hnutí bojují proti Babišovi včetně SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Narod svejku je znam jako mistr sveta ve skoku na spek.Hampl pise skryte,ANO velke ANO.

   Kdyz prisel president ODS s vetou VSE ZREGUJLUJE TRH,cinkot a tleskot ohlupene OS nemel konce.
   Bylo hej!
   To co jsme vlastnili v nekonecnych bilionech si nyni uz zubozena OS dala ukrast ,nebot se dostala do kapitalismu bez privlastku puvodem z gangsterismu a dodnes se utesuje,ze je dobre,ze to nevi!!.
   Bilionove ztraty nemaji konce,rabovani bude pokracovat i kdyz se narodu bude zdat,ze uz je vse rozkradeno a neni co rabovat.
   To je dalsi kardinalni omyl.
   Marne je volani,aby si za podpory obcanu volicu dali do svych programu politicke subjekty NARODNI ZAJMY ve forme uz existujiciho NPV jinak je jejich "pusobeni" dale jen destruktivni.

   TO ZARAZENI NARODNICH ZAJMU SE SE NESMI STAT!

   Prvni naznak sice dala SPD svobody a prime demokracie dokonce zda zde na NR IHNED,ale z duvodu nepochopeni NPV textu dokonce i intelektualy,kteri jsou nepsanymi zakony odpovedni za vyvoj ve state se OS chysta byt pripravena o vsechny penize a aktiva.

   Jsou nami zvoleni politikove opravdu tak prohnani a hladce se jim to podari,dokonce v tom budou hrat roli polovzdelani s nudli u nosu ve forme PRDPIRATOPODRAZREZIMU zkratka 3PR STAT DALE?

   No potes panbuh mili skokani na spek,bude ANO,MI LIP!

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O aktuálním dění a o tom co se bude dít v nejbližších dnech. Aneb jak "pracuje" covidMAFIE napříč všemi parlamentními stranami...........
   https://www.youtube.com/…gDQ

   Vymazat
  2. Unknowne 6. června 2021 18:09, jste schopen sečíst hodnotu ztraceného národního majetku, státní dluh, zadluženost hospodářství a obyvatel, přidat k tomu znehodnocení úspor inflací a bankovními poplatky, aby bylo jasné, za jakou cenu se má jistá část české společnosti, po třiceti letech usilování, tak dobře? Díky panu Havlovi a politice pravice? Hádám, že na tak prostý početní výkon nemáte. Ostatně, co to podle vás je, „mít se dobře“? JiH

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 3. 16/44 unknot je pry krava a žere u Mc donalda, priznej se darebo

  nez te liznou,ze tomu tak je!

  OdpovědětVymazat
 4. Platy řadových poslanců a senátorů přitom rostou raketově. Ještě v roce 2014 měli měsíční plat 55 tisíc, dnes už je to takřka 90 tisíc korun ! To je skoro dvojnásobek za posledních šest let. Částka je jen plat, s různými náhradami a funkcemi se blíží až 200 tisícům měsíčně. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) na pokyn premiéra už začala jednat a vzala to pěkně od podlahy. Platy poslanců, senátorů a ministrů by podle ní měly dosahovat maximálně pětinásobku minimální mzdy. Platy ústavních činitelů chci svázat s minimální mzdou. Je to nejlepší měřítko, které zobrazuje hospodářskou kondici,” uvedla Maláčová ve sněmovně. Musíme ukázat společnosti, že začneme šetřit.” Minimální mzda je v České republice 14 600 korun. Vynásobeno pěti je to 73 000 korun. Základní měsíční plat řadového poslance a senátora přitom činí 90 800 korun, ale vzhledem k různým členstvím ve výborech, náklady na dopravu, reprezentaci, či ubytování si poslanci přijdou měsíčně až na 200 tisíc korun.
  Poslanci si navíc nakumulovali funkce, takže berou hned několik platů.
  Odstrašujícím příkladem je Jan Čižinský (Praha sobě), který je zastupitel hlavního města Prahy, starosta městské části Praha 7 a ještě poslanec PS . Všude pobírá plat, takže si měsíčně přijde nejméně na půl milionu korun českých !!!! Začněte šetřit u sebe !
  S velmi zajímavým návrhem přišel poslanec Václav Klaus ml. (Trikolóra):
  Odebrání platů poslancům a senátorům po celé druhé pololetí letošního roku. Zůstat by jim mohly pouze náhrady, které měsíčně činí až 62 700 korun a slouží na dopravu, stravu a reprezentaci.

  Nadále by jim zůstaly také prostředky na poslanecké kanceláře, asistenty, analýzy.
  Výsledná částka se tak blíží pětinásobku minimální mzdy, tedy 73 tisícům korun. A TO VŠE NA NESPLATITELNÝ DLUH!

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.