Reklama

pátek 11. června 2021

Dopis francouzských generálů: Jak reaguje veřejnost a politici? Nespokojenost a rozhořčení. Chudák migrant neměl nad vražděním kontrolu. Příval ještě poroste. Co bude s Francií?

Soeren Kern

11. 6. 2021  Gatestopne Institut a ProtiProud
(Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská)

SOEREN KERN popisuje situaci v zemi galského kohouta, která propadá do chaosu kvůli milionům migrantů a zbabělé a zničující politice dosavadních lídrů země.

(Originální grafika k článku převzata z ProtiProudu)

Dopis francouzských generálů – zveřejněný v den 60. výročí neúspěšného puče proti vládě Charlese de Gaulla – vyvolal rozzlobenou reakci francouzské vlády.

Premiér Jean Castex řekl, že dopis vojenských osobností byl "v rozporu se všemi našimi republikánskými principy a s vojenskou ctí a službou."

Ministryně obrany Florence Parly slíbila, že potrestá všechny signatáře dopisu, kteří jsou v aktivní službě. Ve svém tweetu napsala: "Příslušníci armády se vzhledem k politice řídí dvěma železnými zásadami: neutralitou a loajalitou."

S obsahem dopisu vyjádřila souhlas bývalá francouzská ministryně spravedlnosti a současná starostka 7. pařížského obvodu Rachida Dati, zdůraznila však, že armáda by se neměla angažovat v politice. Rachida Dati, která se narodila v přistěhovalecké muslimské rodině, v rozhovoru pro rádio France Info řekla:

"To, co je v tomto dopise popsáno, je realita. Když je naše země sužovaná městskou partyzánskou válkou, když se v zemi pravidelně objevují významné teroristické hrozby, když se v zemi vyskytuje stále více do očí bijících a zjevných společenských nerovností a když se část našich spoluobčanů snaží z naší společnosti odtrhnout, tak nemůžeme tvrdit, že je v naší zemi všechno v pohodě."

"Policie se stala terčem teroristů a domnívám se, že naše policie není dostatečně podporována, a to ani ze strany státních orgánů – zejména soudců. Obávám se, že naše policie jednoho brzkého dne přestane fungovat, a pokud k tomu dojde, tak to bude katastrofa."


Tento dopis podpořila také prezidentská kandidátka Marine Le Penová, ale také zdůraznila, že ke změnám musí dojít demokratickým politickým procesem, nikoliv vojenským zásahem. Ve svém článku publikovaném 23. dubna 2021 v týdeníku Valeurs Actuelles napsala:

"Jako francouzská občanka a jako politička se připojuji k vaší analýze a sdílím vaše obavy. Stejně jako vy se i já domnívám, že povinností všech francouzských vlastenců – ať už pocházejí odkudkoliv – je postavit se za obnovu, lépe řečeno za záchranu naší země...."

"Nedávná prohlášení prezidenta Republiky k jeho projektu 'dekonstrukce historie Francie' nám skutečně ukazují, že tento škodlivý vývoj není důsledkem momentálního rozmaru, ale je důsledkem politického směru poháněného zásadně zkaženou ideologií.

"Obavy, které tak odvážně vyjadřujete, nemohou zůstat ve fázi rozhořčení, ať už je vaše rozhořčení jakkoliv hluboké. V demokracii to vyžaduje hledání politického řešení, které musí být jiné než dosud, ale které musí být potvrzeno francouzskými voliči."

"Předmětem mého politického přístupu a mé prezidentské kandidatury je ustavení vlády národní jednoty [un gouvernement d'Union nationale].

"Již se k nám připojilo mnoho vysokých úředníků a osobností občanské společnosti. Zvu vás, abyste se k nám připojili a zúčastnili se nadcházející bitvy [prezidentské kampaně], která je samozřejmě politickou a pokojnou bitvou, ale která je především bojem o Francii."

Podle nového průzkumu se zdá, že sentiment vyjádřený v tomto otevřeném dopise má širokou podporu veřejnosti. Průzkum agentury Harris Interactive provedený 29. dubna 2021 pro televizi LCI zjistil, že signatáře otevřeného dopisu podporuje 58 % dotázaných. Téměř každý druhý dotázaný (49 %) uvedl, že armáda by měla zasáhnout, aby zaručila pořádek, a to i v tom případě, že by to vláda nenařídila.

Průzkum také zjistil:
86 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že v některých městech a čtvrtích nejsou vymáhány zákony francouzské Republiky;
84 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že ve Francii násilí roste každým dnem;
74 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že ve Francii existuje forma antirasismu, která prohlubuje nenávist mezi komunitami;
73 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že francouzská společnost se rozpadá;
62 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že vláda tím, že požádala policii a četnictvo o zásah proti protestům hnutí Žlutých vest (Gilet Jaune), podkopala důvěru občanů ve vymahatelnost práva;
45 % dotázaných souhlasilo s tvrzením, že Francie je na pokraji občanské války.

Další vlna džihádistických útoků


Otevřený dopis a reakce Marine Le Pen přišly uprostřed série nejméně devíti po sobě jdoucích džihádistických útoků ve Francii spáchaných lidmi, kteří nebyli v hledáčku francouzských zpravodajských služeb, a kteří proto nebyli podezřelí z radikalizace a nebyli na seznamu sledovaných džihádistů. Tyto útoky naznačují, že francouzské úřady ztratily kontrolu nad sledováním islámských radikálů v zemi.

Při posledním útoku spáchaném 23. dubna 2021 36letý tuniský džihádista – který přišel do Francie nelegálně v roce 2009 a v prosinci 2020 mu bylo uděleno povolení k trvalému pobytu – ubodal k smrti 49letou úřednici policejní stanice v poklidném městečku Rambouillet nedaleko Paříže. Svědci slyšeli, jak během útoku křičí "Alláhu Akbar". Policie útočníka zastřelila. Žena po sobě zanechala dvě dcery ve věku 13 a 18 let.

K nejvýznamnějšímu nedávnému útoku došlo 16. října 2020, při němž 18letý čečenský migrant setnul na pařížském předměstí Éragny hlavu 47letému učiteli dějepisu a zeměpisu Samuelovi Patymu. Samuel Paty byl zavražděn poté, co si 13letá muslimská záškolačka, která mermomocí nechtěla, aby se její otec dozvěděl, že byla ze školy dočasně vyloučena, vymyslela příběh, že Samuel Paty nařídil muslimským studentům opustit třídu, aby mohl ukázat ostatním "fotografii nahého Proroka". Z účasti na vraždě učitele bylo obžalováno celkem deset džihádistů, včetně jednoho imáma, jednoho rodiče a dvou studentů z Patyho školy. Samuel Paty po sobě zanechal pětiletého syna.

Mezitím 14. dubna 2021 rozhodl francouzský Kasační soud (Cour de Cassation), že Kobili Traoré, 32letý migrant z Mali, který 4. dubna 2017 zavraždil 65letou Židovku paní Lucii Attal-Halimi (Sarah Halimi), vyhodil její tělo z balkonu, a vykřikoval při tom "Alláhu Akbar", nemůže být za tuto vraždu souzen. Kobili Traoré byl v důsledku konzumace marihuany údajně postižen "záchvatem halucinace", a "proto neměl kontrolu nad svými činy".


Oprávněná nenávist


Rozhodnutí soudu vyvolalo masové protesty v Paříži a dalších francouzských městech. Francouzský prezident Emmanuel Macron vyzval ke změně ve francouzském právu, aby se předešlo podobným rozsudkům. V rozhovoru pro noviny Le Figaro řekl: "Rozhodnutí brát narkotika a pak díky tomu 'zešílet' podle mého názoru nemůže zbavit pachatele trestní odpovědnosti."

Macron v reakci na otevřený dopis francouzských generálů také slíbil, že tvrdě zasáhne proti podezřelým džihádistům.

28. dubna 2021 uvedl předseda vlády Jean Castex, že vláda plánuje předložit parlamentu návrh zákona, který by vládě trvale umožňoval nařídit telekomunikačním společnostem sledovat nejen telefonní hovory, ale také webové stránky, které jejich uživatelé navštěvují v reálném čase. Vládní algoritmy by potom varovaly agenty zpravodajských služeb, například když uživatel internetu navštíví konkrétní sekvenci webových stránek.

Průzkumy mezitím ukazují, že Marine Le Penová vyhraje první kolo prezidentských voleb naplánovaných na 9. dubna 2022 a že Macron by Marine Le Penová v druhém kole voleb 15. dubna 2022 porazil jen těsně. Z toho vyplývá, že tito dva favorité budou mít v prezidentských volbách vyrovnanou pozici, a znamená to také, že jakékoliv džihádistické útoky provedené do prezidentských voleb naženou voliče do náruče paní Le Pen.

Bývalý ministr hospodářství Arnaud Montebourg v nedávném rozhovoru pro britský deník Financial Times uvedl, že Le Pen může porazit Macrona kvůli jeho "povýšenému" charakteru a "oligarchické" politice, které mu odcizují voliče a jen zvyšují popularitu paní Le Pen. "Voliči Macrona nenávidí, protože je arogantní," řekl Montebourg. "Takže on není tou 'hradbou', za kterou se prohlašoval. A bude to právě on, kdo předá paní Le Pen do rukou moc."

Nedávná analýza Nadace Jeana-Jaurese – think tanku napojeného na Socialistickou stranu – předpovídá, že pokud v druhém kole prezidentských voleb zůstane dostatek voličů doma, tak by paní Le Pen mohla Macrona porazit:

"Když se zeptáme francouzských občanů, co cítí, když vidí nebo slyší Emmanuela Macrona, tak všechny čtyři nejčastěji zmiňované emoce jsou hluboce negativní. Francouzi vůči Macronovi pociťují 'hněv' (28 %), 'zoufalství' (21 %), 'odpor' (21 %) a 'hanbu' (21 %)... A nesmíme také zapomenout na skutečnost, že velká část voličů ho prostě nenávidí...."

"Republikánští sympatizanti vyjadřují více negativních emocí vůči Emmanuelu Macronovi než vůči Marine Le Pen. Toto odmítnutí Emmanuela Macrona, pozorované u velké části populace, odcházejícího prezidenta v druhém kole voleb rozhodně znevýhodní."

Průzkum agentury Ifop zveřejněný novinami Journal du Dimanche 24. dubna 2021 zjistil, že pro 86 % dotázaných bude v nadcházejících prezidentských volbách hlavním tématem bezpečnost – terorismus a kriminalita. Podle agentury Ifop posílilo téma bezpečnosti od května 2020 o 26 %.


Francouzská předměstí


Podle nedávného průzkumu společnosti Pew Research se muslimská populace Francie v současné době odhaduje na zhruba šest milionů, což je kolem devíti procent z celkové populace. Přesný počet muslimů ve Francii však nikdo ve skutečnosti nezná, a společnost Pew informuje, že "Francie od roku 1872 nezahrnuje náboženství v celostátním sčítání lidu."

Je známo, že ve Francii nejsou zahrnuty do oficiálních statistik miliony muslimů. Francouzský analytik Yves Mamou vysvětluje:

"Toto číslo – šest milionů – vůbec nezohledňuje muslimskou populaci, která se v 60. a na začátku 70. let minulého století přistěhovala do Francie ze severní Afriky. Je jich rozhodně pár milionů, ale nikdo přesně neví, kolik. Tito lidé se velmi rychle stali Francouzi, a demografové je, ani jejich vnoučata a pravnoučata, již nepovažují za přistěhovalce. Tito muslimové jsou integrováni do oficiálních statistik jako francouzští občané narození z francouzských rodičů. Jsou to muslimové, ale statistici je jako muslimy nezaznamenávají."

V každém případě Pew odhaduje, že v případě "nulové imigrace" se muslimská populace Francie do roku 2050 zvýší na 12,7 %; v případě "střední imigrace" muslimská populace Francie vzroste na zhruba 13 milionů lidí a bude tvořit 17 % francouzské populace. A v případě "scénáře vysoké imigrace" budou muslimové do roku 2050 tvořit pětinu celkové populace Francie.

Mnoho muslimů žije ve Francii v chudých a kriminalitou zamořených předměstích – takzvaných banlieues – která jsou živnou půdou pro islámský fundamentalismus a jsou kvůli nebezpečným podmínkám pro policii a další zástupce státní správy často označovány jako "no-go zóny".

Prezident Macron podstatně seškrtal své plány na zlepšení životních podmínek na těchto předměstích – plány na tzv. rehabilitaci banlieues – a místo toho vyzval místní starosty a občanské skupiny, aby hledaly řešení na místní úrovni. Macronovo selhání zlepšit kvalitu života na předměstích bylo odsouzeno lídry z celého politického spektra.

Marine Le Pen poznamenala, že Macron selhal v řešení problémů s imigrací a islamismem:

"Neřekl ani slovo o imigraci, neřekl ani slovo o islámském fundamentalismu. Víme velice dobře, že tyto problémy jsou částečně zdrojem potíží na našich předměstích. Zavírat oči před skutečným stavem věcí znamená odsoudit se k neúspěchu."

Odhaduje se, že šest milionů lidí – přibližně jedna desetina francouzské populace – žije v 1 500 čtvrtích klasifikovaných vládou jako citlivé městské čtvrtě (zones urbaines sensibles, ZUS).

V říjnu 2011 vyšla přelomová 2.200stránková zpráva "Předměstí republiky" ("Banlieue de la République"), která informovala, že mnoho francouzských předměstí se stává "samostatnými islámskými společnostmi" odříznutými od francouzského státu, v nichž islámské právo rychle vytlačuje francouzský občanský zákoník. Zpráva uvedla, že muslimští imigranti stále více odmítají francouzské hodnoty a místo toho se podřizují radikálnímu islámu.

Autoři této zprávy z roku 2011 varovali, že Francie je na pokraji společenské katastrofy, protože integrace muslimů do francouzské společnosti naprosto selhala.


22 komentářů :

 1. Doufám že to Marine Le Pen vyhraje a dá zemi do pořádku zákony musí platit pro všechny. Je třeba se zbavit rasistických liberálních šílenců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,34
   A to věřítě,že Sörö8s a spol.dovolí?

   Vymazat
  2. Vseobecne

   tak dlouho o tom vsem budou ve Francii kecat, a resit kdo ma co udelat, a kdo za co muze, a zatim se Francie stane bud islamskou republikou ci chalifatem, a ani uz nebude potreba imigrace, protoze zivotni uroven, a technikce schopnosti budou upadat, a z Francie se stane rucni vyroba kobercu, a novych Afrofancouzu, diky schopnosti otcu, a mullahu,

   takze z Versailles bude nova Alhambra, ovsem jestli se jeste najdou nejaci krestansti ifidelove kteri ji postavi.

   I kdyz Le Pen vyhraje, co bude delat s temi 10% jak pristehovalcu tak i naturalizovanych "Franccouzu" z Alziru, Maroka, a ted i z dalsich zemi....pokud vim tak vetsine z nich se nechce do skol vyssiho uceni, maji radsi obchodovani s cimkoliv, takze koberce a bida

   Vymazat
  3. Basos Co asi bude je vracet zpět do Afriky ono to stojí velké peníze na podruhé na to mít nebudou.

   Vymazat
 2. Kdo by vyhrál tu “ občanskou válku” je celkem jasné.
  Byli to generálové, kteří natahali do Francie hodné Alžířany, kteří jim byli oporou ve strašné Francouzsko/ Alžírské válce.
  Bylo to poctivé a první generace těch kolaborantů byla pravděpodobně vděčná a přizpůsobivá.
  Blbé je, že jejich potomci se za svoje rodiče hluboce stydí. A právé z nich se rekrutují tzv. islámisté, mají potřebu smáznout zradu svých otců.
  Jsou to rodilí Francouzi, pevně vrostlí do francouzské společnosti, neumím si představit, co jako s tím chtějí generálové dělat.
  Normální Frantík má rád život a bojí se smrti, tihle to mají kapku jinak. Umřít za Alláha je pro ně čest a vyznamenání.

  OdpovědětVymazat
 3. Francii už nic nezachrání a nejenom jí. Přečtěte si na Parlamentních listech: Patříme na západ? Blázni! Západ páchá sebevraždu. Mám dojem, že u nás se to může stát také. Tohle mají na svědomí chytráci, co jdou vždy bezohledně za výhodami.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 13,01
   Proč nevítáš a neklaníš se BLM ve Fuckingtownu ty sračko bezpohlavní....bezpáteřní?!

   Vymazat
  3. dedku

   Francie je pravdepodbne v hajzlicku, ale myslim ze zbytek Evropy aspon te vychodni i s Nemeckem to ustoji, zalezi totiz jestli Biden ustoji tu Islamsko-cernou revoluci, ale podle vseho ano, protoze US Latinos to BLM nepodporuji. Biden mozna kokta a prd si pamatuje, a v diskusi je nic moc, ale urcite blbej neni, takze spoleham na to ze se s Putinem tak nejak shodne, nebo zmeni kurs, zvlaste kdyz doma BLM to prehani.

   A pokud se Putin a Biden trosku shodnou, tak ubyde tlak na Nemce, a ti zrejme maji chut se zkamaradit, ci znormalizovat vztah s Rusakama, a tim padem se vyresi ci bude resit uprchlicka krize v EU, ale nebude to hned

   Vymazat
 4. Le Pen je snova. Asi se jen francouzum zda..
  Jit na teroristy s demokracii jak navrhuje,je prave, co se odehrava ve Francii a jinde. /Jako priklad mame Jugoslavii,Irak, Syrii,Lybii ,Svedsko a britove ,tez jdou pod..
  Demokrati demokratuji zatimco teroriste strileji,vrazdi v celem svete a predevsim miliony islamistu se nedemokraticky rozhodli pro nasili a zlocin a ze tim prave a s pomoci demokracie !!!,znici cely stat,narod Francie a rozvrati cele EU. A zrejme neni nic lehciho..
  Resit problem demokraticky nevypada jako reseni..
  Ale jako pitoma,tupa blbost..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:42... Co má říkat. Asi sama dobře ví, že Francie se bude afrikanizovat. Že vláda bude ovládat jenom některé enklávy.
   Nechce se s tím smířit, ale většina Frantíkú už to asi bere jako danost.
   Měli bychom se poučit a přestat se vrtat do cizokrajných zemí, v Mali nemáme co dělat. Teroristy ať si tam vyrábějí Frantíci sami.

   Vymazat
  2. Pawe, Francie může být rozbuškou, Němci si to pro historii nemohou dovolit, rádi se přidají ale vše bude záviset na situaci v USA.

   Vymazat
  3. Jako v Usa , zacne se policie odstranovat a zbudou jen ozbrojene skupiny a cokoliv mozne. Uz ted to v mnoha zemich police nezvlada.

   Vymazat
  4. Proc zvolili si bajdena ,myslim ,ze aby mluvil nesmysly z cesty, ktere se pozdeji maji vyplnit aby nejdrive naladil kazdeho..Vzdyt je stary a nemocny ,tak se lecos musi prominout a Harris snad jeste horsi. Nikdy se nejela podivat na jizni hranice a ted si telefonuje o tom problemu s finy, japonci s dalsimi a z Quatemaly ji velmi strucne rekli,ze nevi co mluvi.
   Nejdrive je bajden vsechny pozval a ted kdyz prichazeji tak se to snazi marne nejak aspon zmirnit..
   Nejdrive bajden vyhlasil ,ze nebezpeci nejvyssi je teror v Usa mistnich a kdo v snad milionech ted proudi ,nikoho nezajima.
   Covid obeti uz k milionu , nezajem..Zadny nebezpeci.
   Pentagon prohlasil ,ze nejvetsi nepritel je Rusko a Cina. A Nyni bajden rekl ,ze je nejvetsi nebezpeci to oteplovani pocasi../Mimo jina prohlaseni/.
   Rusko a Cina maji uz nejaky cas na krku velka vojenska cviceni Usa a NATO a ja nevim kdo vsechno ,kolem jejich hranic,tak Rusko a Cina take maji cviceni /jako treba cviceni v 1914/a Putin si odjede na vylet daleko ze zeme..
   Na jednani a s kym..

   Vymazat
 5. Zatimco z narodu EU delaji cvicene opice, uprchlici maji uplnou svobodu cestovat vsude bez omezeni, za kveten 2021 180 tisic pribehlo do EU. Jdou kam chteji a neni problem odejit z Francie do Britanie a zase zpet a jinam a zase jinam , odejet si domu odkud prchal ,na dovolenou atd..
  To neni vse ,slucovani rodin jsou dalsi statisice a miliony,zase do EU..Vsude jsou vitani,zatimco obcan ma problem s nakupem pro rodinu..
  Podobne jako ted z Mexika proudi statisice do Usa.Prave.
  Demokracie se stala smrtelna past pro sve obcany..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:55... My jich tady máme ofiko jenom 12.
   Ačkoli prakticky v každém voze MHD vidím aspoň jednoho, nejmíň.
   Jsou to Evropané s africkými anebo arabskými kořeny, novoněmci, novobritové.
   A máme smůlu, jsme v EU.
   Myslím, že bude velký tlak srovnat sociální dávky. Zatím tu patrně žijí za evropské dávky, čili je to tu pro ně hotovej ráj.

   Vymazat
 6. Možná by bylo nejlepší co nejrychleji vypadnout z EU...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,40
   Škoda,že byl pan profesor Klaus DONUCEN TAK fašoEU pak podepsat!

   Vymazat
 7. Tak zase v pondělí,havlopussynky!Mám chalupu za čárou a jedu si tam užít klid od těch vašich havlomOUDer!

  OdpovědětVymazat
 8. Vládní algoritmy by potom varovaly agenty zpravodajských služeb, například když uživatel internetu navštíví konkrétní sekvenci webových stránek.

  ČR by nechala sledovat návštěvníky třeba NR a PL. Pokud to už nedělá...

  OdpovědětVymazat
 9. Prohlášení Donalda J. Trumpa, 45. prezidenta Spojených států amerických.
  https://www.donaldjtrump.com/….21

  OdpovědětVymazat
 10. Pan Lhoťan - bývalý muslim napsal, že nemá význam doufat v zásah vojska ve Francii, protože muslimové jsou u vojska a policie zastoupeni v 50%.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.