Reklama

pondělí 28. června 2021

Drzost Západu sankcionovat Bělorusko - jeden z nejnovějších případů

Peter Koenig

28.6.2021 TheSaker, překlad Zvědavec

Ukázkový příklad je Bělorusko. Prezident Lukašenko nařídil 23. května 2021, aby letadlo společnosti Ryanair letící z Atén do Vilniusu, hlavního města Litvy, na jehož palubě byl jeho odpůrce, neonacisty ovlivněný aktivista Protasevič se svou přítelkyní, bylo odkloněno do Minsku. Učinil tak poté, co obdržel od švýcarského poskytovatele elektronické pošty Proton Mail zprávu o bombové hrozbě na palubě letadla. Společnost Proton později uvedla, že zpráva byla odeslána až poté, co bylo letadlo odkloněno. Komu věřit? - Pokud má Proton Mail pravdu, proč tedy vůbec zprávu posílal? - Neutrální Švýcarsko je opět přistiženo přímo při činu - a s ostudou.


Opoziční aktivista Roman Protasevič a jeho přítelkyně Sofia Sapegová byli bezprostředně po přistání v Minsku zatčeni a nyní jsou ve vězení, kde čekají na rozsudek a/nebo vydání na Ukrajinu, kde je Protasevič obviněn z účasti v bojích proti Donbasu v řadách kyjevského neonacistického praporu.

Jak informovala RT, úřady samozvané Luhanské lidové republiky (LLR) obvinily Romana Protaseviče z toho, že byl součástí neonacistického praporu Azov. LLR je neuznaný stát na území Ukrajiny, existuje od roku 2014, kdy na Donbasu vypukla Západem vyvolaná „občanská válka“ a separatisté jednostranně vyhlásili nezávislost na Kyjevu. Prapor Azov je ultrapravicová vojenská jednotka, která je nyní začleněna do Národní gardy Ukrajiny.

RT uvádí, že Azov bojoval v době eskalace války v Donbasu, a že se poprvé zúčastnil bojů v bitvě o Mariupol. Skupina je silně spjata s neonacistickou ideologií, jejich logo zobrazuje Vlčí hák (Wolfsangel), symbol mnoha divizí nacistické německé armády za druhé světové války. Stát se členem praporu Azov je v Donbasu, stejně jako v Bělorusku, nelegální.

Jak uvedl prokurátor LLR, existují důkazy, že Protasevič bojoval ve válce na Donbasu na straně Kyjeva. Viz toto a toto.

Vzhledem k napjatým poměrům, nazvěme je západní agrese, by mohl po drtivém volebním vítězství prezidenta Lukašenka existovat dobrý důvod, aby Lukašenko nechal zatknout svého úhlavního nepřítele Protaseviče, který by mohl kvůli své nepředvídatelnosti - a zejména kvůli tomu, že s největší pravděpodobností plní příkazy Západu, především USA a jejich „kompradorů“ z EU - představovat hrozbu pro život Lukašenka.

Zatčení Protaseviče byl oficiální důvod, proč převážně USA a hned po nich vazalští Evropané zahájili sérii „sankcí“ proti Lukašenkově vládě a Bělorusku. Sankce zahrnují zákaz cestování pro významné osoby, zmrazení běloruských státních aktiv a soukromých aktiv v USA a EU a na Západě obecně. Čtenářům, kteří to neví, je třeba říci, že tohle je možné jen z toho důvodu, že západní ekonomika, založená na dolaru, je zcela pod kontrolou bank USA/Wall Street. Jakákoli peněžní transakce v západní měně automaticky probíhá přes americkou banku - většinou prostřednictvím systému SWIFT - takže může být kdykoli na příkaz Washingtonu přerušena a zkonfiskována.

Jde o to, že Západ - opět zejména USA - se chce zbavit Lukašenka, blízkého spojence Kremlu. Chtějí nahradit Lukašenka osobou, nakloněnou Západu, aby se mohli s NATO dostat do Běloruska a být tak o krok blíže k Moskvě.

To je ten klíčový důvod. Západ se nezajímá o lidská práva, ale přitom to uvádějí jako důvod pro uvalení sankcí. Západ se nikdy nestaral - a za současné sestavy se nikdy starat nebude - o lidská práva. Západ je ve skutečnosti největším a nejbrutálnějším provinilcem na světě, pokud jde o porušování občanských i lidských práv. A to nebereme v úvahu Západem vyvolané celosvětové covidové drama, decimující světovou populaci i světovou ekonomiku.

Představte si opačnou situaci, jak se hrůzu nahánějící nepřítel Bidenovy administrativy z Východu na palubě letadla blíží k USA, ale má namířeno do sousední země, řekněme do Nikaraguy, Mexika nebo, nedej bože, na Kubu - a hrozí, že uškodí prezidentu Bidenovi nebo lidem z jeho blízkého okolí. Nechaly by to USA jen tak plavat? To si rozhodně nemyslím. Kdyby měl Washington možnost přivést nepřítele z Východu na americkou půdu a zatknout ho, udělali by to.

Začal by Východ, a tím myslím celou východní alianci ŠOS (Šanghajská organizace pro spolupráci) - zhruba ekvivalent západní aliance - uplatňovat sankce vůči USA, především vůči americkému prezidentovi a jeho blízké podpůrné skupině; sankcionovat EU, zavádět zákaz cestování pro politické představitele a vysoké úředníky administrativy USA/EU - plus nesčetné ekonomické sankce, tj. přerušení východního dodavatelského řetězce pro západní spotřební zboží, ale především pro východní (většinou čínské) farmaceutika, na nichž je Západ silně závislý?

Uvalily vůbec někdy východní země sankce na Západ? Nikdy, pokud vím z odborné literatury, která byla vydaná a vytištěná na Západě. To není součástí východních kulturních a etických norem trestat jiné země - dokonce ani jejich samozvané nepřátele na Západě - za jejich autonomní a suverénní nezávislé chování. Státům, jako je Čína, Rusko, Sýrie, Írán, Venezuela, Kuba, Severní Korea - abychom jmenovali alespoň některé - se to nemusí líbit, ale „sankcionovat“ autonomní suverénní stát, například přerušením dodávek energie, pro Východ neplatí.

Je s podivem, že se Východ stále více vydává svou vlastní cestou, nabízející začlenění těm, kteří chtějí mírový sociální a ekonomický rozvoj, ale již ne cestou závislosti a poslušnosti vůči Washingtonu a západním loutkám. Omlouvám se, že nazývám Evropany „loutkami“ washingtonského impéria. Jsou sice „rodiče“, tj. mateřské impérium dnešního amerického impéria, ale to, že jdou ve zločinných šlépějích svých potomků, není důvodem k oslavě cti nebo inspirujícího respektu.

Zpět k Bělorusku. Lukašenko udělal, co musel, aby ochránil integritu své země a vlády - a díval se dopředu s nadhledem - aby ochránil svého spojence Rusko před dalším přiblížením NATO k Moskvě. A stejně tak učinil i prezident Putin, když nechal zatknout svého úhlavního nepřítele a zrádce Alexeje Navalného. Navalnyj tvrdil nesmyslné věci, že ho nechalo Rusko otrávit - přičemž ho samotné ruské úřady nechaly odjet na Západ, do Berlína, aby se tam léčil z „otravy“. Okamžitě následovala obrovská západní protiruská propaganda.

Uvalilo Rusko sankce na Německo, EU nebo USA za tyto odporné lži?

Zdá se, že západní lži a manipulace s pravdou neznají mezí - ať už jde o jakékoli téma, jakoukoli záležitost. Alespoň doposud tomu tak bylo. To se však možná změní, neboť se probouzí stále více lidí, kteří začínají vidět mnohem jasněji skrze ztenčující se falešnou clonu.151 komentářů :

 1. Já jen chci upozornit všechny, co chtějí posílat peníze na Moravu kvůli tornádu, at´ si uvědomí, že tato Babišova vláda poslala 10 milionů Kč na rozdmýchání Majdanu v Bělorusku, tedy na vyvolání podobné války, jako se to podařilo USA na Ukrajině. Když má tato vláda peníze na to, aby financovala tyto věci v zahraničí, tak musí mít peníze i na pomoc vlastním českým občanům v nouzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 8,56
   Opilý se z toho vyspí,hlupák NE!!!

   Vymazat
  3. Nasralah, presne tak. Platí to vo všetkom : na zbrane a farebné revolúcie má Západ, vrátane ČR,SR,...peniaze. Ale na zdravotníctvo, školstvo, dôchodky, postaviť nájomné byty...nikdy nie sú peniaze.

   Vymazat
  4. Ceskej mopslik usluzne steka, EU podvratak usluznopvyhrozene vrci, Anglickej zrzavej bulldog, povinne chrochta, a Americkej nedozranej newyorkskej "Heinz 57" se nemuze utrhnout z BLM retezu.......


   takze o nic nejde, jen Ruslek Borzoi, si vesele hraje s cinskym Mandaringskym chlupacem

   Vymazat
 2. Řekl bych ohraná písnička-al jsou připisovány další sloky.U nás jsou stále slyšet hlasy,jak je prezident Zeman mstivý-a to hlavně od jeho odpůrců příznivců USA.Za vzor mstivosti považuji právě USA,a další naše spojence z EU a NATO.Stále se mstí Rusku i Bělorusku za to,že dělají svoji politiku,neposlouchají naše "nadřazené" západní spojence.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane autore není zač se omlouvat celá EU je kolonie USA a jejich sankce jsou na nic jen gesta víc dělat nemůžou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 9,20
   Žádný učený z nebe nespadla,ale hovada jako seš ty shazuje pán Bůh po vagónech!

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,12
   Indotrouba,který by to rád dotáhnul na hlásnou troubu...?!

   Vymazat
  2. Indotroubo tvé porady s Jandou jsou známé - oba trpíte nemocí - ztráta logiky.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,08
   Není ti dáno,F73....!

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 5. Indiáne, tvá starost o občany v Bělorusku a Rusku je skutečně dojemná. Jenže spíš by si se měl starat o lidi co utíkají z Afriky. Euroatlantická civilizace tam zavádí demokracii už stovky let a tak nevím co se jim na tom nelíbí, že utíkají.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 9,55
   Pochlub se ....co skutečně víš?

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 10,11
   Tbe se tak boooojim,trotle retardovanej!.-)

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 10,42
   Kde jí urážím ty analfabete vzešlej se spojení kamene s cihlou?!!!!Český jakyk ti je ty arschloch NAPROSTO CIZÍ A JE TO POCHOPITELNÉ,TY KOLABORANSKÁ UN...NSCH!

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Kachno, M. Horáková se v průběhu procesu dovídala dost o svých spolu stranících, jak zrazovali ČSR, sama byla překvapená komu nalítla. Musíte se dovzdělat, i ta závěrečná řeč nebyla vynucená. Politická chyba a využita, byla ji popravit s ostatními.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Jak chtějí USA vládnout světu, když nejsou schopni poradit si po jejich "vražednou demokracií" v Afganistanu, v zemi, pro kterou nejprve vycvičili a vyzbrojili Talibán, který je nyní nechce poslouchat a tak taková supervelmoc musí z této země prchat s větší ostudou, než předtím SSSR, který tam chtěl zachránit komunistický režim, kteří Afgánci také nechtěli. A tak si USáci mysleli, že je tam budou vítat poslouchat. Oni umí všude všechno rozvrátit (viz Irák, Lýbie, Vietnam, Sýrie, Ukrajina, Bělorusko.....) a zanechat za sebou hromady demokraticky zamordovaných. Pryč s USA a jejich čoklíky zejména z pobaltí a Polska. Chceme s Ruskem a Čínou nedělitelný a opravdový mír a likvidaci všech zbraní, které zabíjí lidi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10,29
   KDO MÁ V HLAVĚ PRŮVAN,TOMU NEZPLESNIVÝ MYŠLENKY!

   Vymazat
  3. 10,33
   Oprava:
   NEZPLESNIVÍ

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,03
   IDIOTE,TADY NENÍ ŠAFROVO,ZMIZ JINAM!!!!Verstehen,dumkopf?!

   Vymazat
  2. Pane Inde na rozdil od vás jsem přispěl a o ty peníze se nebojím. Vaše starost je až dojemná ale zbytečná. Díky! VIP 😀

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 11,06
   Leda virtuálně tvoje SS familie na něco někdy v týhle zemi jejím obyvatelům přispěla...!

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Když se ten indický zmrd nedostane na komentování tak je to jenom dobře.Díky stokrát!!!!!! Vladimír

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,13
   Když máš místo IQ leda ÍÁ tak mlč,budeš v roli ynteligenta!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,22
   Seš zase vylitej jak váza po vzoru udavače Havla????Blekotat ty zhovadilý mOUDra jsi k Šafrovi,tydýte!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 14. Tolik kritizované volby v Bělorusku jsou politicky až trapně jednoduché, prostě v Bělorusku volili lidé raději starého partajního kance, než ten ekonomický "ráj", který vidí vedle na Ukrajině, kde je dnes role penzisty, boj o holé přežití!!! Proto mohl Lukašenko dostat cca 80% hlasů! Na tom nevidím nic divného! A ČR překračuje normy mezinárodného práva, když se vměšuje do vnitřních věcí v Bělorusku!!

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,37
   F73 s A52 JE SMRTÍCÍ KOKTEJL!!!!

   Vymazat
  2. Podle výsledku voleb mají Lukašenka v Bělorusku rádi a zjevně většině nevadí.Netrapte se nad Bělorusy oni se až tak špatně nemají...VIP 😀

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 11,15
   Ty už máš i dopolední poluce,nejen ty noční viď???!.-)

   Vymazat
  5. Kachno, z těch 80% Bělorusů jistě nemají všichni rádi Lukašenka ale také nechtějí jít cestou Ukrajiny, takže věřím, že jejich volby byly opravdu svobodné. Nějak podobně budeme i my na podzim zvažovat pro a proti. Jako jsme také uvažovali při volbě prezidenta. Máte něco proti tomu?

   Vymazat
 16. Indický běžci, utíkej se léčit.
  Jak jsem uvedl, česká vláda zaplatila 10 milionů Kč na to, aby pár parchantů placených z ČR a USA mohlo rozbíjet domovy druhým v Bělorusku, a když pak zničí vítr domovy lidem v ČR, tak volá tato podělaná vláda po národní solidaritě. Ten Babiš je naprosto bezcharakterní člověk a stále více se dostává do spárů CIA a činí to, za co se budou příští generace za nás stydět, že jsme u toho byli a nic jsme proti tomu nedělali. Tak, jak se český národ vyhnul hanbě za to, že neposlal svoji armádu bojovat po boku Hitlera na východní frontu, tak tedˇ se necháme ostudně vtáhnout Slovákem Babišem do protiruské aliance po boku pohrobků německých fašistů. FUJ. Nejhorší je na tom to, jak vyšlo na povrch s tím Prasakievičem, že se v ČR školí za naše daně šmejdi typu Prasakieviče, aby napadali lidi v Bělorusku a na Donbase. Ten parchant Prasakievič zde pracoval v radiu Liberty, a já kolem tohoto rádia často jezdil tramvají, má štětí, že jsem nevěděl, co je to za šmejda. Ale jsou tam ted´ další nebezpeční šmejdi, kteří za naše prachy dělají špinavou práci

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. Pane Nasralahu to máte tolik času na vážné se zabývání Indem? VIP 😀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 11,19
   Tebe ty magore JAKO ČLOVĚKA NIKDO ZE ZDEJŠÍCH NORMÁLNÍCH PŘISPIVATELŮ NEBERE!

   Vymazat
 19. Protasevič i jeho přítelkyně byli propuštěni do domácího vězení! Tvrzení západních politikářů a jejich nájemných pisálků o údajném mučení Protaseviče tak znovu dostává na zádel.

  OdpovědětVymazat
 20. Klucí nevycházím z údivu, jak jeden hlupák rozhodí celou diskusi. Běžec bude mít dnes prémie a vy, tím že s ním vůbec diskutujete se mu začínáte intelektuálně přibližovat. U mne zatím běžec vítězí. Kašlete již na něj!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11,46
   Admin sliboval,že do tří neděl tyhle Indoběhny a spol.zablokuje.....skutek utek!

   Vymazat
  2. Travexi, máte pravdu, nekomentovat ty blbečky je jediné možné řešení, jinak je to jen voda na jejich mlýn. Admin, za naše diskuze nemůže, dík, že provádí průběžnou hygienu. Dialogem s blbci, vyhrají vzájemné nadávky a znehodnotí celou mít. Proto moc prosím zdejší diskutující neodpovídejte na jejich provokace

   Vymazat
  3. Jsem stejného názoru. Neodpovídat a nebavit se-naprosto vůbec a naprosto všichni, protože dohady s těmito primitivy se snižujete na stejnou úroveň a o to jim hlavně jde.Přesně jak říkal Werich. Když se hádáte s blbce déle jak minutu, potom se už hádají blbci dva.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Všiml jsem si, že podobní týpci běhají i po dalších alternativních webech. Se stejnou úrovní. Nebo spíš neúrovní. Ale to asi mají v popisu práce. Jim nejde o hodnotnou diskusi, ale naopak o to, ji rozbíjet primitivizmem, osočováním a hlavně to vše dodávat ve velkém množství. Je to tedy zřejmě jejich zaměstnání, a pravděpodobně svědomitě dodržují výrobní plán svého chlebodárce.

   Vymazat
  6. adonisi 28. června 2021 12:48, jste nepřesný. Nemůžete vědět, jestli všechny ty nesmysly, které Indický běžec produkuje, nejsou jeho přesvědčením. Důsledně vzato, podsouváte. Že Vás celá ta jeho aktivita provokuje, to nijak neomlouvá. JiH

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 21. Indiáne z Liberce. Moc se tady neohřeješ. No tak si to ještě užij. Ale můžeš si za to sám. Tady nejsi ve vaší putyce. Co se týče paní Horákové, přečti si její hodnocení třeba od pana Buquoye nebo Krystlíka. Ani jeden rozhodně nefandil ani komunistům ani Rusku. Jsi prostě primitiv. tak upaluj ke svým. Máš-li vůbec kam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Abychom měli jasno:

   Psychopat 15:00 se v mládí počurával a zřejmě se počurává dodnes. Problémy má z domova. Pochází z rodiny nacistických udavačů, posílali lidi do plynu, aby si mohli nahrabat. S porážkou nacistů se tato hovada nikdy nesmířily, proto taková nenávist ke všemu českému, ruskému či vlasteneckému. Esesácký synáček Unknown má zaostalou inteligenci a dělá to jediné, co v životě umí - smrdí na webech a plive. Nechme ho zdechnout v jeho nenávisti.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. NR, nemáte již dost podnětů na podání Policii ČR?

   Vymazat
 22. Každé sankce, ať uvalené na Rusko nebo Bělorusko se hlavně obrátí proti exportérům do těchto zemí. Stručně řečeno, současné sankce nepostihují až tak uvedené země jako spíše podnikatele zemí co zakazují export. Oni ještě navíc většinou nějaký zákaz dovážení produktů přidají, Rusko od nás nechce mléko, mléčné výrobky, jablka(mají z Polska) a naše maso! Sám musím vyvážet do Ruska přes německého partnera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Například firma Vítkovice Cylinders si otevřela před dvěma roky v Bělorusku firmu (v Orši) na výrobu tlakových láhví pro snadný export do Ruska, ted´jim Babiš zničil ten business, tak takto tento stát pomáhá exportérům, je třeba provést další pražskou defenestraci.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Unknowne 28. června 2021 14:46, z jakého prosím principu a NIKDY? Rasového? I vy šibale. JiH

   Vymazat
  4. JiHu nejen. Patologická nenávist je neléčitelná.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 23. A víme to určitě, že Lukašenko dostal 80 procent? Nevíme. Třeba zfalšoval volby. Třeba v Česku je o tom přesvědčeno nejenom těch pět stran se stejným programem, které mají podle nejnovějšího průzkumu společnosti Kantar ústavní většinu, ale i jejich hlavní odpůrci Babiš a Hamáček. Podle všech těchto našich politiků vyhrála ta proamerická politička a Lukašenko volby zfalšoval. A i kdyby vyhrál Lukašenko, bylo by to proto, že většina běloruských sdělovacích prostředků ho chválí. Což není demokratické. U nás však většina sdělovacích prostředků chválí pět pravicových opozičních stran a pomlouvá vládní strany a část opozičních stran (SPD, KSČM). Včetně veřejnoprávních institucí? Je to férové a demokratické?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. celá ta banda je napojena na US Embaxsy v Praze, a tak všichni skáčí,jak v USA pískají. Lukašenko měl 70%, to si pis, proto ho tam mají lidé rádi, že nenechal rozkrást zemi západním firmám.

   Vymazat
  3. Proč by nás, či kohokoliv jiného než Bělorusy mělo zajímat, kolik dostal jejich prezident hlasů? Už to, ž -e ještě nebyly oznámeny výsledky voleb a paní kuchta Tichanovská se prohlásila vítězkou, i když kandidátů bylo pět ukazuje na to, že tady něco nehraje. Není jisté, že Lukašenko volby necinknul, ale je jisté, že je cinkla Tichanovská. Tedy ti, co pasou. Ona sama není schopná dát dohromady jedinou smysluplnou větu. Pouhý sled frází a hesel o demokracii, lidských právech, evropských hodnotách apod. Byl připraven Minský majdan. Útočníci vyzbrojení kladivy, davy mladých, transparenty,.... Nevím kolik trvá ušití takové vlajky. Ale ti v Minsku přiběhli s vlajkou přes půl náměstí a hned s několika. Jenže Lukašenko není zloděj Janukovyč. Tomu nebylo co zmrazit, co vyčíst, co zabavit. OMON dostal pravomoc okamžitě střílet a bylo to i veřejně vyhlášeno - a ejhle! Nestřílelo se! Hrdinové zalezli a ani nedutali. Stávkující ve státních podnicích stávkovat mohli. Ale za svoje! Ne za státní sociální dávky. A zpátky místo nebylo. Učitel neučí? No tak nebudou učit ani příště. Umělci neuměnují? Tak jim zavřeme divadla a koncertní sály a mohou stávkovat do alelujá! Studenti nestudují? No tak hurá do rachoty! Na polích a ve fabrikách je práce habaděj. A kluci si mohou hned odbýt vojnu. A hned se ukázalo, kdo že je pro tu demokracii. Nyní ta kuchta objíždí EU a žebrá o peníze. Ale už je okolo ní ticho. Nesplnili úkol - penízky nebudou. Kapitalisti nejsou lidumilové. Ti neutrácejí. Ti investují. A ne tam, kde není šance na zisk.

   Vymazat
  4. 18:20
   Přesně tak. Tito samozvanci, o kterých nikdo neslyšel a přitom mají od začátku podivně velkou podporu západu, zatímco ostatní kandidáti naprosto nulovou, jsou evidentní podvodníci a prodejné politické prostitutky a prostituti. Pokud nejsou ještě něco horšího, jako různí mafiáni, oligarchové a jejich poskoci ap. Kdyby někomu ze západu šlo o demokracii, tak by museli hledat důkazy manipulace a podporovat všechny (proti)kandidáty, aby se volby mohly případně opakovat.

   A že se někdo arogantně vyhlásí vítězem, je jen známka nabubřelého ega, lháře, podvodníka nebo otroka, který je donucen plnit zadání. Jasný vzkaz, že tento člověk nemá na to, aby vedl zemi, a nikdy by neměl být volen.

   Vymazat
 24. „Nemáte právo.“ Orbán vrátil úder EU. Vytáhl fakta

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nemate-pravo-Orban-vratil-uder-EU-Vytahl-fakta-668938

  Piráti? Pozor. Zbořil temně o „vítězi voleb“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Pirati-Pozor-Zboril-temne-o-vitezi-voleb-668914

  Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

  Kdo chce určovat, co je dezinformace a nenávistný projev? „Jen totalitně myslící člověk. Samozřejmě předpokládá, že by on měl onu pravomoc určovat selekci údajných dezinformací nebo nenávistných projevů. Požadavek na zákaz zveřejňování dezinformací a nenávistných projevů je tedy požadavkem vytvořit totalitní režim. Všimněme si, kdo to hlásá! Že by to snad byli hlupáci, kteří nedovedou domyslet konkrétní situaci, která by nastala takovou cenzurou, se nedá předpokládat. Vědí, co chtějí. Chtějí cenzuru a totalitu. Doufám, že takové rozeznáme a nebudeme je volit,“ vysvětluje publicista Vlastimil Podracký.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dezinformator-je-ten-jehoz-nazor-se-lisi-od-pohledu-CT-rika-publicista-Podracky-Bojovnici-s-nenavisti-chteji-totalitu-668442

  To je dobře, že nemáme euro... Markéta Šichtařová ukazuje, čemu jsme tím unikli

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/To-je-dobre-ze-nemame-euro-Marketa-Sichtarova-ukazuje-cemu-jsme-tim-unikli-668812

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo chce určovat, co je dezinformace a nenávistný projev? „Jen totalitně myslící člověk.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Vrchní velitel myanmarských ozbrojených sil: Západní země se snaží „zničit stát“

   https://cz.sputniknews.com/20210628/vrchni-velitel-myanmarskych-ozbrojenych-sil-zapadni-zeme-se-snazi-znicit-stat-14978546.html

   Vymazat
  4. Nemáš toho taky dost:

   Neznámý muž zaútočil v Německu nožem na chodce

   https://cz.sputniknews.com/20210628/neznamy-muz-zautocil-v-nemecku-nozem-na-chodce-14981415.html

   Vymazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:10 bezejmenný, místní chytří také ví, že nebyla lichva, nezaměstnanost, menší kriminalita, menší korupce, tunelování, žádné bankroty. Byla větší ochrana hranic, tedy suverenita. Kdo měl zahraniční měnu mohl cestovat, studovat v zahraničí. Byly i nesmyslné zákazy, vždyť je tvořili "ukomunisté" napojeni na západ, možná i Vaši rodiče. Co vadilo Vám? Není omezování jako omezování.

   Vymazat
  2. 16:24 bezejmenný, Vy byste dělal práci kterou neumíte? Nebo za minimální mzdu? Lidé si až tak nepůjčují na nesmysly ale také na vyrovnání rozpočtu, proto je tu lichva, nebankovní sektor, také v něm jedete? Co se týče "zajíců", byla i zde možnost se legálně vystěhovat, sám jsem ji začal ale nedokončil. Stát, který hradí i vysoké školy nemá požadovat návrat investic z našich daní? Vy jste patrně žádné marky doma nebo venku neměl. Zjistěte si, kolik našich současných politiků získalo prestižní vzdělání na západních universitách před 89., budete překvapen.
   Vy jste si nevšiml, že "ukomunisté" po válce vyřadili ty kované a pak už se jen střídaly vedoucí skupiny mezi sebou? 50.,60.,70., 80., v každé etapě komunisté ztráceli základnu a získali "věrchušku" ukomunistů. Jména si najděte sám, mně je odporný "Podiven a předseda ÚS. Kvalita z ideí se vytratila a pár zoufalců(vyjímky) to nezachránilo. Dnes jsou v důchodu bez moci.

   Patrně pro samé trollení nemáte čas číst a chápat.

   Nebyl jsem komunista, nestýská se mi, hodnotím pro a proti, podle toho volím. Rozhodně nebudu volit demobloky, jako nástupce ukomunistů!

   Vymazat
 27. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je špatného na tom, když si národ volí vůdce? Špatná práce CIA?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Nevím proč byl tenhle můj komentář smazán. Je snad nesmyslný? Dávám ho znovu:
   „Unknowne 28. června 2021 15:23, jestli vám 27leté "panování" Lukašenka připadá normální nebo ne, není dostatečným důvodem k tomu, abych uznal právo kteréhokoli jiného státu zasahovat do vnitřních záležitostí Běloruska. Je to také v rozporu s Chartou OSN. Ostatně, jak víte, jestli je proti Lukašenka režimu většina občanů Běloruska? Jistě ovšem víte, jak se administrativa USA ohrazuje proti zasahování Ruské federace do jejich voleb. Jak se s tím srovnáte? Že tam jsou volby demokratické? Kolikpak si to myslí Severoameričanů? Takhle viděno, jste demagog. JiH“

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 9,16
   I génius má své meze,ale tvoje debilita je BEZmezná!

   Vymazat
 28. Postsovětské hlavně asijské republiky si demokraticky volí své vůdce, kteří se netají svými diktátorskými sklony. I tak většina občanů v těchto zemích lituje odtržení od Ruska...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale Rusové (občané) je zpátky nechtějí. Abcházie napřed nechtěla k Rusku a pak si to rozmyslela a požádala o připojení (jako Jižní Osetie). Ty ohlasy v diskusích na ruských webech měly dost daleko k proletářskému internacionalismu. většina v duchu "máme svých zlodějů a flákačů dost. Nepotřebujeme další". Rusko se rozpadem SSSR zbavilo právě balastu těchto regionů, které skoro nic do kasy nepřidávalo, ale hodně spotřebovalo. Kromě Kazachstánu a dalších "naftových" republik třou bídu s nouzí. Z "centra" už nic nechodí a nikdo se nehrne je živit. A to se týká i Ukrajiny. Tam se v diskusích právě zabývají tím, jak se samostatně uživit. Od Ruska se odtrhli a Západ přestal posílat dotace. Naopak - chce zpět své investice i se ziskem. Rusko opustilo ideologii "bratrských národů" a přešlo na komerční vztahy - každý za svoje.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,14
   Škoda,že hloupost není bolestivá...!

   Vymazat
 29. danny:
  Ta Ukrajina ti tam hodně moc kulhá.
  Tam je úplně o něčem jiném.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lubezi, je to jako u nás, kdo se zeptá občanů? Kdo zajistí předcházející objektivitu informací k rozhodování? Je to všude stejné, s aktivitou vně a zvenčí. Many, many, many ale jen nahoře, dole jsou zájmy jiné. Propojit tyto zájmy je téměř nemožné. Mír a relativní spravedlnost s egoismem.

   Vymazat
  2. Pane Inde to zase dnes byla zbytečná dřina! VIP 🥴

   Vymazat
  3. Pane Povolný, souhlasím. Já jen chtěl upozornit dannyho na postavení Ukrajiny, před majdanem a dnes. Ukrajina je využívána jako nástupiště a zásobárna hrdlořezů pro napadení Ruska. No a to se mělo odehrát i v Bělorusku. Gruzie i Osetie to samé.
   Taktika západu ožebračit a potom ti dáme kostku cukru a budeš skákat jak my budeme pískat.

   Vymazat
  4. V čem pane Lubezi. Rád se dám poučit. Koukám se na různé ukrajinské weby. Budiž jim ke cti řečeno, že to má jiné grády, než naše TV. Jsou zastoupeny všechny proudy. Když říkám všechny, tak opravdu všechny. Od proruských, až po echt banderovce. takže je to sem tam rachot. Občas melou všichni najednou a je jim těžko rozumět, ale moderátoři to zvládají. S českými TV, a jedno jakou si vyberete se to vůbec nedá srovnat. Klidně si to pusťte na YT. Všichni do jednoho nyní probírají výsledky setkání Putin Biden a důsledky pro Ukrajinu. Biden i EU rádi neradi stojí za Minskými dohodami, ale vedení Ukrajiny je odmítá plnit. Západ uzavřel penězovody. Ukrajinci spoléhali na to, že je Západ podrží při vojenském řešení problému. Ale ukázalo se, že ani náhodou. Dokonce i Nulandová jim řekla, že hlavním úkolem je boj proti korupci a oligarchům. A Ukrajinci vědí, že čas běží a že běží proti nim. A čím déle pat potrvá, tím těžší bude "integrace" Donbasu do Ukrajiny. Někteří už to dokonce odpískali a chtějí se od Donbasu oddělit. Pokud rozumíte trochu rusky nebo polsky, porozumíte i ukrajinštině.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Danny, možná je na Ukrajině bouřlivá diskuze ale o čem?
   Západ je nepodrží pro možnost ww3, možná obětuje, co dál? Rozervou ji? Komu? Dělení "Polska" mírově? Možná, v lepším případě.

   Vymazat
  7. danny, ale to je vlastně to co říkám já.
   Máme stejný jazyk ale jiný slovník.
   Jinak dobrý.

   Vymazat
  8. Já byl jenom v Rusku služebně delší dobu, než u nás na vojenské základní službě.
   Takže se domluvím a rozumím docela (čučut) dobře.

   Vymazat
  9. Pane Povolný. Důležitá je právě ta diskuse. A to otevřená diskuse. Všem, i těm největším "internacionalistům" na obě světové strany začíná docházet, že jim nikdo nepomůže. Že si musí svoje problémy vyřešit sami. Že je nikdo do NATO nevezme a do EU už vůbec ne. Pravda, každý si to představuje po svém. Banderovci chtějí vojenské řešení s tím, že až do bojů zasáhne Rusko, Západ se přidá, chtě nechtě na jejich stranu. Ruskojazyčné obyvatelstvo vyhnat. Tedy ty co jejich "osvobozování" přežijí a území zabrat a . A ti z druhé strany zase odstranit postavené bariéry, obnovit dialog, opět obnovit dodávky energií a vody, začít vyplácet důchody a tak dostat obyvatelstvo na svoji stranu. O tom je nyní řeč. Společné mají to, že mají Zelenského za neschopného hňupa. Tak uvidíme, co vymyslí.

   Vymazat
  10. Škoda je jen ztraceného času od doby x k poznání reality.

   Vymazat
  11. PS. Uf, tolik pozdě, líhnou se mi křepelky, dobrou noc.

   Vymazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty Sputnik, dneska ti dal Dvořák do těla co? Píšeš jak cyp, máš z toho ho.no a jenom dokazuješ pravdivost diagnózy Dr. Davida, že jsi DEBIL. A to tě ještě k tomu stará zbouchá. Ach jo, přemřelo.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 31. Mám informace jen z médií. V úvodu píše autor, že LUKAŠENKO nařídil. Ne, Lukašenko nic nenařídil. Vše řídili k tomu odpovědné státní orgány.

  OdpovědětVymazat
 32. Díky, pánové, za podnětnou diskuzi.
  Takže jen dík a toť vše; jen bych nosil dříví do lesa.

  P.S. Vymazanej howne, tebe se ten dík netýká, ani tebe, vymazanej blátotrape.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Milane, Inda se dík týká protěže tyto podnětné diskuse někdy vyprovokuje a pak se toho díky němu na protireakcich člověk hodně dozví. Vždyť jak moc díky němu narostl počet diskusních příspěvků! Je to jinak docela užitečný idiot! VIP 🥴

   Vymazat
  2. 6,49
   Omyl,je to NEužitečný idot a ne jen tady,ale všeobecně!

   Vymazat
  3. 8,46
   Lisdké tělo obsahuje 80 procent vody.U někoho se však celé toto množství koncentruje v hlavě!!

   Vymazat
  4. 8.46 Pane unknown netykat! VIP 🥴

   Vymazat
 33. Západ se nestydí za svou drzost a za své lži, protože otevřeně válčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7,22
   On se Západ někdy za nějaké vraždění,loupeže a okupaci cizích států styděl....?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 8.51 Čáry máry...VIP 🥴

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 9,18
   A co nám je do tvojí radosti,volotrku?

   Vymazat
 34. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,35
   KDO MÁ PRŮVAN V HLAVĚ,TOMU NEZPLESNIVÍ MYŠLENKY!!!

   Vymazat
 35. Zde je můj článek, jak tato vláda připravila bez mrknutí oka českého daňového poplatníka o 15 miliard korun. Tři a půl roku buším do této vlády, aby žalovala rakouskou firmu za to, že způsobila českému státu škodu 15 miliard korun, neuspěl jsem, tato vláda nás opravdu staví do role vazala západních zemí, na východ tady Babiš hrozí malou pěstičkou a vůči Západu se hrbí jako otrok a ani si nedovolí říci o peníze, o které nás připravila rakouská firma podvodem. FUJ, je mi z toho na zvracení. Je za tím korupce, sahající hodně vysoko, já vím, kdo si namazal kapsy https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Kelnar-Jak-hospodari-Babisova-tzv-protikorupcni-vlada-s-penezi-danovych-poplatniku-668169

  OdpovědětVymazat
 36. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 37. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,17
   CHCEŠ VSTOUPIT DO DĚJIN????OČISTI SI BOTY A VYČISTI SI HUBU!

   Vymazat
 38. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,56
   Vyměň si šatičky,smrdíš až sem Hoovere!

   Vymazat
  2. 9.56 Pro mne jsou zase velkou světovou ostudou spíše Vrbětice, sázka na Pata a Mata. Kdy budete zase unknown? Netykat! Čáry máry...VIP

   Vymazat
 39. Musíme s indických běžcem hezky, on má nějakou psychickou újmu na zdraví, které ho vede k nenávisti vůči lidem. Běžče, řekni svým kamarádům, kteří ti chtějí pomoci, co máš za problém na duší? Nějaká neopětovaná láska? A nebo naopak opětovaná láska, ale ta topornost už není taková, jaká bývala? Nestyď se a svěř se přátelům, co tě trápí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,20
   Nedivte se,že je špatně naladěn,rodpadla se mu rodina,oba chlapi mu odešli....

   Vymazat
 40. Takto jako pan Ind se vyjadřují jen duševně a tělesně postižení a to jsem ještě nevěděl že je navíc nějaký ten gender. Na jednoho je to opravdu moc...VIP 🥴

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.