Reklama

sobota 5. června 2021

Eurosoudruzi perlí: Budeme platit prdné? Ani psychiatr s poslanci mnoho nezmůže. Krávy, ovce, prasata a plynovod. Na výběr hlad nebo přechod k veganství. Co když po fazolovce překročíme emisní limity?

Ivan Lehotský

4. 6. 2021  ProtiProud

IVAN LEHOTSKÝ komentuje další skvělý nápad moudrých hlav z orgánů Evropské unie a jen se obává, co nám v tomto duchu budou chtít přichystat příště(Grafika ProtiProud)

Některá témata, která se řeší v Bruselu, jsou z pohledu nás středoevropanů, jemně řečeno, zvláštní. O jedné z takových typických bruselovín referoval včera na svém facebooku i český europoslanec Ivan David (SPD).

Výbor Evropského parlamentu pro zemědělství a rozvoj venkova se zabýval návrhem liberální frakce Renew (třetí největší z frakcí EP, z českých stran do ní patří hnutí ANO) o strategii EU na snížení emisí metanu. V tomto geniálním návrhu se nachází skvostná myšlenka: aby se úředně měřila produkce metanu jednotlivým zemědělským podnikům, a na základě toho by farmy dostávaly certifikáty jejich tzv. "klimatické efektivity".


Toto není žert


Kdo ví, jakým způsobem převážně uniká do ovzduší při zemědělské výrobě metan, jistě si domyslí, jak by asi takové měření produkce metanu vypadalo: s největší pravděpodobností by se musela měřit produkce metanu nejen ve všech stájích, ale také na pastvě každé hospodářské jednotky (lidově zvané kráva, ovce či prase) zvlášť, pravděpodobně přímo u výstupního otvoru, který má také svůj lidový název. Bylo by zapotřebí nejen obrovské množství zařízení pro měření metanu připevněných na každé pasoucí se zvíře, ale také mnoho expertů tato měření provádějících, můžeme je nazvat prdmistři.

Tohle opravdu není nějaký nepovedený vtip. Progresivní poslanců to s kontrolou úniku metanu myslí vážně. Poslanec David byl původním povoláním psychiatr - což je pro práci v Evropském parlamentu bez debaty ta nejlepší kvalifikace - ale tento nápad těžko rozdýchával i on. Asi i díky své předchozí praxi se jako člen výboru EP pro zemědělství a rozvoj venkova k návrhu postavil rozvážně a pragmaticky.

Navrhl uvedený nesmysl z návrhu strategie EU na snížení emisí metanu vyškrtnout - ale nejen to. Jelikož tušil, že tato jeho připomínka bude jeho potenciálními pacienty zamítnuta, podal těch připomínek řadu (aby se případně mohlo ujmout aspoň něco) - a v nich se snažil různým způsobem výše uvedenou pitomost alespoň nějak korigovat. V jedné z připomínek navrhuje, ať to aspoň nemusí platit zemědělci, ale ať je to hrazeno z miliard, které mají být utraceny na zelené projekty. V dalším protinávrhu David navrhl podmínit finanční půjčky a dotace Ukrajině zrekonstruováním ukrajinské části plynovodu vedoucího z Ruska do EU, protože výsledkem dlouholetého zanedbávání jeho údržby z něj každoročně uniká plyn v objemu mnohem větším, než dokáží vyprodukovat všechna hospodářská zvířata v EU.


Jenže je tu problém


To však není všechno. Měření emisí by podle návrhu europoslanců mělo být pouze prvním krokem: v další fázi by se měl v EU omezovat počet hospodářských jednotek zvaných ovce, krávy či prasata, aby byly emise metanu menší.

A tady je jeden háček. Když budeme omezovat chov krav a dalších hospodářských zvířat, budou ze stále většího procenta lidí vegetariáni a vegani. Ti však musejí nahrazovat ve stravě maso jinými potravinami, například luštěninami, o kterých je známo, že jsou také příčinami produkce emisí metanu.

A tak jsme se dostali opět na začátek: pokud mají měřit emise kravám, kdoví - možná jednoho dne z Bruselu přijde i směrnice, že v rámci zeleného šílenství budou úředně měřit emise i všem občanům EU.

Možná se kvůli tomu zřídí jakési stanice emisní kontroly pro občany, kam budeme například jednou ročně chodit pro osvědčení. A milovníci fazolové či čočkové polévky se možná budou muset vždy pár dní před kontrolou raději uskromnit, aby neplatili zvýšenou emisní daň, takzvané prdné.

To aby případně nebyli jako "klimaticky málo efektivní" pro nadměrné metanové emise vyřazeni z uhlíkového cyklu.

Vivat Brusel!

19 komentářů :

 1. Už je na čase celou tu zelenou kliku a ne jen ji pochytat nastrkat do dobytčáků a poslat na psychyatrickou kliniku a držet je tam až do konce života.

  OdpovědětVymazat
 2. CO NAM PISE 1984 PAN ORWEL A NESMITE VEDET ZA ZADNOU CENU

  Jak zlodeji nasich hlasu nam uz ohlupene OS dovoli dat kapky te nasi zle moci,coz je zajimave,ze to jsou jen 4 zpusoby

  1.Moc je premozena zvenci

  2.Ta moc vladne tak spatne,ze se masy pozvednou k odporu.

  3.Moc dovoli,aby vznikla nespokojena a vztekla STREDNI SKUPINA ci cilevedomi volici.

  4.Moc sama ztrati svou lzi a terroem svou moc vladnout a natahne backory.

  Takze tu mate jidelnicek pana Orwela,jak asi dopadnou volby, budeme volit zase stejne jako 31 let a ocekavat jine vysledky, nebo zvolime svobodu a primou demokracii nejlepe typu Nova republika ihned?

  Tak jak to bude s nami mila zubozena OS,ktere znovu zabrani hajit sve NARODNI ZAJMY,ty si totiz nasi zastupitele nechteji dat za ramecek,nebo snad je to jinak?

  OdpovědětVymazat
 3. To, ze unika metan na Ukrajine vubec neni podstatne. Zda unika uhlik pri orani poli na soju a obilniny, to taky nikoho nezajima. Jde tu o manipulaci a o moc.

  OdpovědětVymazat
 4. Doufám že je lidé co nejdřív pošlou ke všem čertům i s jejich zeleným fanatismem. Veganskou stravu ať si jedí samy a pokud začnou předražovat maso a jiné produkty tak jim to lidé spočítají.

  OdpovědětVymazat
 5. Migranta do každé rodiny? Piráti chtějí po Babišovi omluvu, hrozí soudem. Premiér se neomluví, pro PL ještě přitvrdil

  Opakuji, my v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický Pirátostán.

  My nechceme sdílet naše auta!
  My nechceme sdílet naše byty!
  My nechceme sdílet naši zemi!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranta-do-kazde-rodiny-Pirati-chteji-po-Babisovi-omluvu-hrozi-soudem-Premier-se-neomluvi-pro-PL-jeste-pritvrdil-666415

  Radní Lipovská udeřila: Tady máte skandály ředitele ČT Dvořáka!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Radni-Lipovska-uderila-Tady-mate-skandaly-reditele-CT-Dvoraka-666418

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČT účtovala poplatky na jméno a adresu mého 5O let mrtvého otce!! Prostřednictvím SIPO!

   Vymazat
 6. „Tím jen přikrmuje nestvůru.“ Hampl ukázal na příkladu Trumpovy chyby marnost vlasteneckých hnutí

  https://cz.sputniknews.com/20210605/tim-jen-prikrmuje-nestvuru-hampl-ukazal-na-prikladu-trumpovy-chyby-marnost-vlasteneckych-hnuti-14737216.html

  Radní RRTV Petrov: Někteří novináři mají pocit nadřazenosti

  https://cz.sputniknews.com/20210605/radni-rrtv-petrov-nekteri-novinari-maji-pocit-nadrazenosti-14743380.html

  OdpovědětVymazat
 7. Na vedomi

  pred chvili jsem si trikrat psouknul, prijde to nekdo zmerit?

  ohledne migrantu, byly doby kdy bych prijmul peknou - do 25 let a dobre "zajetou" migrantku po vasektomii falickych zlaz, ovsem diky prostatektomii, uz tento pozadavek je - uz vlastne neni ani v risi snu. ohledne aut - me auto moc zere a je to 4.5 prochlastanej benzinak, zemi a byt budu ochoten sdilet, asi tak po asi dejme tomu 10+- letech, v me nove residencni ctvrti Na Olsanech

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basos Jestli vy si už držíte urničku a je vám to šumák tak nám to jedno není v čem budeme žít.

   Vymazat
  2. Pšouky minulé změřit nejdou,vezmou to průměrem

   Vymazat
 8. tak co je tu snad jen vera,kablik a basos a ostatni radsi mlci,aby pozdeji zjistili

  ze jsou ta 40% vetsina,ktera bude panu OK SPD chybet v dosazeni vetsiny ve Snemovne?
  Chysta se nekdo na pomoc inicializvat dalsi novou stranu s programem NARODNICH ZAJMU kryptoznacky NPV,nebo se nikdo z vas neumi vzpamatovat a zacit aspon brblat?
  Jedine tady na NR se muzete procvicit a ucit prezit v prostredi spolecnsti vykonu,jinak budete brzy prdet a platit z toho dane.
  Hned pri narozeni se totiz musite bnucene styswt,ze svou existenci a narozenim, zamorujete planetu a musite si z fleku hodit masli to vam preji vasi blbe zvoleni "zastupitele"nebo je to jinak a jak valecnici alternativy?
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krtecek SPD se radši sama střílí do nohy a s transatlantickými soudruhy vyvolává nedůvěru vládě. Babiš je jediný s kým by mohli do vlády ti druzí pokud budou moci tak je zničí. Fakt mě to už leze krkem nejde si hrát jen na vlastním písečku.

   Vymazat
  2. Ano,je jasne,ze vedeni KSCM potopilo termin mimoradneho sjezdu

   zakazalo,aby se tady nekdo od nich objevil.Pan Skala sice odpovida na otazky,ale bohuzel je trochu pozadu a tady nevysvetli proc je proti NARODNIM ZAJMUM ve značce NPV,tam spojeni s delniky a rolniky a pracujici a nepracujici inteligenci jaksi tady nepestuje.No a pan Babis to je cislo.
   Pan Babis ten zadny program pry vubec nema.
   Je to asi proto,ze by ho pak musel aspon trochu plnit,coz mu jeho pozadi muze kdykoli zatrhnout.
   Vsak vsichni vidite jak s nim jako shefem mava joura a on nic a dalsi veci,kde se rozsypal a taky tady u nas ma absenci.

   Vymazat
  3. Co se tyce SPD,tak nevime proc nechce dalsi volice.Bez zesileni SPD progamu

   to bude slabe kafe ,muze dosahnou nejake nedostatecne %,ale pres vyzvy,aby se objevila tady jejich verchuska a vysvetlil to tady primo radsi si hraje na bobrika mlceni.
   Nikdo nema rad kritiku,ale vidite to vsichni,jak to bez ni uz 31 let dopadlo!
   Mozna by pomohla vyzva,ze obcane volici hledaji dalsi polit.subjekty,ktere by prevzaly volicsky doposud nevidany program NARODNICH ZAJMU,aby raketove ve volbach zvitezily,ale pozatim si vsichni "novi"mysli,ze jsou nad volici a ti jsou pro ne snad vzduch, jako tomu bylo uz 31 let.
   No bude to zajimave,ale ne potesujici.
   Zkusme dale budovat NPV na pr. bod 5 a 6 jsou na spadnuti...

   Vymazat
  4. Docent Valenčík: Globální moc! Sahá to až mezi zpravodajské služby. Babišovi a Hamáčkovi bylo řečeno zřejmě víc než Vrbětice, proto „uvěřili“

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Docent-Valencik-Globalni-moc-Saha-to-az-mezi-zpravodajske-sluzby-Babisovi-a-Hamackovi-bylo-receno-zrejme-vic-nez-Vrbetice-proto-uverili-666315

   Vymazat
  5. Uvidíme, co vlastně SPD po volbách dosáhne.
   Vycházejme ale ze stavu, který publikují současné mainstreamové sdělovací prostředky a zjistíme, že naše vyhlídky jsou chmurné:
   - po volbách vzniknou 3 hlavní uskupení s přibližně stejným potenciálem: ANO x ODS a přilepení x Piráti a přilepení, vše okolo 20%. Ostatní budou citelně slabší.
   - podle proklamací a stávajícího chování s ANO nepůjdou ostatní 2 uskupení do koalice.
   - ostatní 2 koalice nemají potenciál sestavit většinovou vládu.
   - koalice ODS + Piráti je sporná, Fiala s Bartošem se nemusí. V každém případě by společná vláda byla sice většinová, ale krajně nestabilní, což jsme dávno poznali v případě odesáckých koalic s TOPáky, lidovci, veverkami, zelenými a jinou moci a koryt chtivou čeládkou. Takováto vláda by byla ne-vládou už od samého počátku, kdy by se rozdělovali fleky a kompetence. Hrůza pomyslet - politická moc rozdělená mezi minimálně 5 stran.
   - menšinová vláda ODS a jejích přívěsků za podpory Pirátstva je též nemyslitelná: v politice je vždy něco za něco a Bartoš by se těžko spokojil s nějakou podřadnou parlamentní funkcí. Nehledě na to, že by mu to neprošlo u lidovců a TOP, pokud by už u ODS ano.
   - opačná vláda bukanýrů se staníky podporovaná ODS a spol. je ten samý problém, ne-li horší.
   - v potaz neberu úroveň jednotlivých kandidátů na ministerské posty. Ty v podstatě nikdo nezná a jejich úroveň bude tudíž povětšinou nedostatečná a hrozí časté výměny - jak za Topolánka, tak za Nečase.
   ---
   To jsou vyhlídky - v případě ODS a satelitů pod vedením Fialy s charizmatem moučného červa čekáme přiklonění k Bruselu a větší naslouchání přáním ambasády, nějaké to odškodňování aristokracii a hlavně sudeťákům.
   V případě Bartoše se zjevem dealera z Hlavního nádraží to bude jen o málo veselejší. Sice se asi nebude tolik odškodňovat, zato nám přibudou afričtí strávníci, Brusel převezme daleko více státních kompetencí a drogy koupíte i v sámošce.

   To jsou vyhlídky, pánové. A především nevylučuji možnost o další snahu zřídit na našem území "bratrskou" vojenskou základnu USA - NATO. Vždyť ten Putin nám neustále hrozí, že...

   Vymazat
  6. Mi drazi volici,nezapomente polit.subjekty vznikaji a zanikaji

   Volici,kteri jsou pod knutou GR TV dupani a ohlupovani v uz uplne lhostejne obcanske spolrcnosti OS se budou muset transformovat do cilevedome ČSV at chteji ci nechteji a zformulovat sve NARODNI ZAJMY,ktere se uz klubaji jako kuratko z NPV programu volicu.
   Pokud si nové a stare strany mysli,ze volice a jejich program nepotrebuji pak na co bychom je vlastne meli volit a platit z naseho rozpoctu,kdyz to 31 let jsou jenom netahla,ktere to vedou ke krachu a pak nas nebude nikdo chtit jako Ukrajinu,nebot budeme jen skorupa do popelnice s ni a hotovo!

   Vymazat
 9. Též jsem nepochopil TO, proč při hlasování o nedůvěře neopustila SPD sněmovnu. Není určitě dobrým vzkazem pro část možných voličů postavit se na stranu Demobloku. Nesouhlas s ANO šel naznačit jinak.

  OdpovědětVymazat
 10. kedy sa zacne merat prdenie metanu u fyzickych osob

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.