Reklama

úterý 15. června 2021

Exkurze na hnojiště: Čí mínění odráží Forum24? Donutíme vás k ohleduplnosti. Putinovi jsme to nandali. Bruselské divadélko. Heil Greta! Biden je opravdu senilní. Možná přijde i zmocněnec

Lu Lina

15. 6. 2021 NonServiam a ProtiProud

Joe Biden: „EU je neskutečně silná a životem pulzující organizace.“ Tak, a je to oficiálně a definitivně venku – opravdu je senilní.

 

Ten náš je zase dezorientovaný


Všechna média správného názoru, která jinak na prezidentovi nenechají suchou nitku, nadšeně referovala o tom, jak Zeman přijal Tichanovskou, a jak jí vyjádřil podporu. No já nevím. Prezident je přeci podle těchže médií trvale dezorientovaný, neví kdo je, kde je a mluví prý z cesty. Takže jeho oslavovaný chvalozpěv asi nemá valnou vypovídající hodnotu. Taky mi chvíli nebyla úplně jasná logika faktu, že ruský agent velebí někoho, kdo chce svrhnout ruského spojence. Dokud se ke mně ze zdrojů blízkých Hradu nedoneslo, že senilní monarcha si prostě jen spletl Tichanovskou s Valentinou Těreškovovou.


Mise splněna


Politicky uvědomělý slovenský národ odmítá neschválenou vakcínu Sputnik, jásají už nějaký čas slovenská i česká média. Budou ji asi muset vyhodit. No, aby ne. Však proto taky novináři společně s politiky a úředníky udělali úplně všechno. Zato o ty schválené se Slováci jistě perou. Gratulujem, misia splnená!


 Forum24 I.


Následují dva kousky z hnojiště jménem Forum24. Obvykle tento nejvydatnější zdroj skládající se výhradně z hovínek ignoruju, protože si vážím svého času, ale dneska mám dobrou náladu, a tak udělám výjimku. Analyzuji dva příspěvky, které pěkně demonstrují, jak to tam kluci, holky a všechna další pohlaví dělají. V tom prvním se autor psychicky hroutí z toho, že komunistka Konečná jeví zájem o politické vězně ve Španělsku. A jedním dechem dodává:“…pokud tam nějací političtí vězni jsou…“ Tohle je esence onoho digitálního dezinformačního plátku. Existence katalánských politiků, zavřených za svou politickou činnost ve španělské báni, je nepopiratelný fakt, ergo političtí vězni ve Španělsku jsou. Navíc jde o fakt obecně známý, tudíž je autor článku buď opravdu mimořádný jetel, nebo jen naplňuje ducha redakce a nadšeně dezinformuje. Ovšem velmi lajdácky. Můj osobní názor je ten, že jde o lajdácky nadšeně dezinformujícího jetela.
***Forum24 II.

Druhou perlou z náhrdelníku je článek pana Jandourka. Toho mám asi nejradši, je takový roztomile militantní a jeho myšlenkové pochody evokují svou vycizelovaností a bohatou strukturou vzpomínku na Milouše Jakeše. Tentokrát ho opět čímsi popudila ruská loutka a „služebníček“ Zeman, čím není podstatné. Daleko zajímavější je perex jeho článku, kde se hned v úvodu píše: „Agentura TASS, kde nevyjde ani věta, která by nebyla odrazem mínění oficiálních kruhů v Kremlu….“ Není mi úplně jasné, jak může vysokoškolsky vzdělaného člověka popouzet prostý fakt, že ruská státní tisková agentura odráží v každé větě mínění Kremlu. Myslím, že je to v pořádku a celkem dost to přispívá k transparentnosti. Zato čí mínění v každé větě odráží Forum24, je záhada.


****Bůh tomu chce!

Europoslanci hrozí Evropské komisi, že na ni podají žalobu. Je podle nich málo ostrá. Určitě. Asi jako kdyby vrátnej peskoval generálního ředitele, že to dělá blbě. Divadýlko. Jakože ne diktatura trialogu, ale demogracie, pyčo. Nicméně hned se mi vybavilo jedno rčení, které jsme na vojně jako mazáci často používali, když mezi prvoročáky kvůli něčemu zavládla názorová nejednota: „Jen se jebte, ptáci, půjdeme dřív domů!“
****Plha se hlásí

Senátor Čunek se čílí, že mu bylo zabráněno zeptat se na cosi, co bohužel neupřesnil, Vystrčilovy běloruské Johanky z Arku. Protože je chlap a ptát se prý mohly jen ženy. Jak to bylo doopravdy netuším, ale zato vím přesně, na co bych se docela rád zeptal oné paní já. Z čeho v zahraničí žijete a kdo financuje vaše politické aktivity? A to ne proto, že bych byl ruský agent a chtěl kydat hnůj, ale proto, že mě to fakt zajímá. To, co předvádí Tichanovská, totiž nepochybně stojí majlant. A já bych, čistě kvůli celkovému obrazu, rád věděl, komu stojí zato ho investovat.
*****Záhada

Pan Stoltenberg se nechal slyšet, že „NATO má nejhorší vztahy s Ruskem od studené války.“ Ano, to je pravda. A NATO pro to udělalo všechno, co bylo v jeho silách. Však jen samotný pan Stoltenberg se na dosažení tohoto stavu velice nadřel.
****Černobílé perličky ze zámoří

Tohle je zajímavé. V americkém Kongresu existuje klub, který nepřijímá bílé, protože jsou bílí, a ani černé, pokud nemají správné politické názory. Ale abych se tohle dozvěděl, musela ke mně informace doputovat dlouhou a trnitou cestou mimo média hlavního proudu. Nemám s tím žádný problém, ve svobodné zemi má každý mít právo stanovit si podmínky členství ve svém klubu, jaké jen chce. Ovšem zkouším si zároveň představit, co by asi vypuklo, kdyby v americkém Kongresu vznikl klub, který by nepřijímal černé.
****Metr a půl ohleduplnosti

Pan poslanec Dolínek se v souvislosti s dopravou domnívá, že ohleduplnost lze vynutit zákonem. Já sice nejsem v tomto punktu příliš směroplatný, neboť pana poslance Dolínka považuji za nepřekonatelného hlupáčka, ale přesto se vyslovím: nelze. Ohleduplnost máte buďto vrozenou, nebo ji získáte učením v procesu sociálního zrání. Třeba tak, že ji do vás natlučou rodiče řemenem.

Tahle země rozhodně nepotřebuje víc zákonů. Počet blbců se tím totiž nikdy nezmenší, ten je konstantní. Potřebuje pouze míň Dolínků. Mimochodem, kolik cyklistů zemře ročně proto, že je vozidlo míjelo ve vzdálenosti metr třicet, jsem se nikde nedočetl. Zato se ale dočítám, že více než polovina cyklistů nenosí přilbu a tři čtvrtiny mrtvých cyklistů má na svědomí fakt, že ji neměli. A vyřešit to má dudlání motoristů. Bravo. Ještěže máme ten stát, tohle řešení by nás jinak fakt asi nenapadlo.
****Jak jsme to nandali Putinovi

Novinář Leschtina se v souvislosti s odjezdem posledních vyhoštěných Rusů raduje, jak jsme to Putinovi nandali. Ano, to je jedna verze. A pak je tu ještě ta, která praví, že jsme to Putinovi nenandali, a pouze jsme si v záchvatu sebevražedné servilnosti nadělali do bot. Která z nich je pravdivější, se zřejmě brzo ukáže. Ještě stojí za zmínku, že pan Leschtina byl novinářem i před rokem 1989 a pracoval v redakci Mladé Fronty, novinách Ústředního výboru Socialistického svazu mládeže.
****Vybírejte jen důvěryhodné zdroje

Jak obecně přistupovat k informacím médií napovídají dva články zveřejněné nedávno krátce po sobě. 8. června Seznam: „Češi po lockdownu nenakupují…“ a 9. června Novinky: „Češi se vrhli na nákupy bot a oděvů.“ Mediální svět v kostce.
***Heil Greta!

„Do rybníků se po letech konečně vrátila voda. Nasycenost půdy je dobrá,“ zní titulek článku iDNESu o spoustě vody v kraji jihomoravském. Aha. To bude určitě tím velkým suchem v důsledku globálního oteplování, které je důsledkem vypouštění emisí oxidu uhličitého. S přírodou a jejími cykly to určitě nesouvisí. Heil Greta!
****Mesiáš přijde napřesrok

Bude zřízen post vládního zmocněnce pro romské záležitosti. Sice je to podáváno jako příchod mesiáše, který konečně promění vodu ve víno a pěti rybami nasytí do roku 2030 všech 262 tisíc Romů, ale já jsem po padesáti letech zkušeností ze společného soužití spíše skeptický. Takže bohužel nevidím mesiáše, ale jen další hejno darmojedů, co budou koordinovat, analyzovat a integrovat a jednou za rok nám řeknou, že za asociální romský životní styl a všechny jejich problémy můžeme výhradně my.


14 komentářů :

 1. Pan Leschtina, jako všichni podobní, se musí obzvlášť snažit, aby se mohly tím svinstvem co produkují celý život, uživit. Teď to jsou vyznavači křesťanství, horší to bude až poznají, že je pro ně lepší vyznávat Alaha.

  OdpovědětVymazat
 2. Mistr Jan Hus napsal už v roce 1409: "Cikáni jsou plémě nečisté, mravů hanebných, práce se štítící, druh druha okrádající a Boha neuznávající !" V geniální zkratce tak shrnul celý cikánský problém, jehož podstata se za uplynulých 600 let nijak nezměnila. To jen pan Kocáb, Uhl a podobní "vědci" se nás snaží přesvědčit, že Cikáni až do roku 1948 hlavně malovali džbánky, vyšívali košilky, hráli na housličky a zkazilo je až 40 let bolševické totality!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta tzv totalita je jediné co na ně platí museli pracovat jako každý člověk. Jinak v tom článku jsou výplody blbosti jistých jedinců.

   Vymazat
  2. 22:14, kupodivu komunisté je "rozsadili" do prostoru, donutili je pracovat a relativně socializovat. Nová doba spekulantů s byty je vrátila do ghet, nezaměstnanosti. Už jen chybí jim vrátit, restituovat "kryté vozy". Neviním Cikány, jen systém. Také staronově existují "bílí" cikáni, "Bezďáci".

   Vymazat
  3. 22,14
   Jan Hus byl moudrý muž a pojmenovat tu nepřizpůsobivou pakáž pravdivě....mělo by se s nimi znovu zacházet jako ve středověku a byl by klid!

   Vymazat
  4. Mirku, Indočeši jsou asi jediná entita, která na ten hadrák tvrdě doplatila. Za bolšána byli už pomalu všichni OK, teďka to s nimi jde s kopce. Už i staří cikáni se hrozí´´ jak jejich smradi fetují a ničej si život. Kde jsou ty časy, kdy sem tam některý čuchal Čikuli. Na víc neměl. Dneska mají prachy, tak si mohou dopřávají lepší tovar.

   Vymazat
 3. K vakcíně Sputnik V na Slovensku. Musím uznat, že je v tom inovace, nový přístup. Objedná se Sputnik, pak se protahuje jeho schválení, pak (můj názor) se zamezí možnost se registrovat na očkování touto vakcínou, nebo se nedodá do očkovacího centra a požadovaný výsledek je dosažen, neni zájem. Co je 100tisíc vyhozených vakcín proti milionům vakcín Johnson zamořených v Baltimoru ve výrobě, které se musí zlikvidovat. A to byla část těchto vakcín z Baltimorské fabriky použita. Hlavně ze "není zájem". Politika! Nevěřím, i v česku statisíce lidí čekají na Sputnik beznadějně. Demokracii si vakcínou ukrást nenecháme. Nabízí se to rčení o ...vepřích boubelatých

  OdpovědětVymazat
 4. Oteplování světa odhaleno. Čím víc teploušů v politice, tím teplejší atmosféra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kór když je pozve Moravcová do OVM! Tam je teprve teploučko!

   Vymazat
  2. ..ano,..a po zpovědi se odebéŕou hosté rovnou do chladírenských boxů..

   Vymazat
 5. Pan prezident má blikance, což je omluvitelné u Řepky, fotbalisté dávají hlavičky, mnohdy to nezůstane bez následků. Že by byl pan prezident sportovec se mi ale nezdá. Ledaže by ho paňmáma tloukla do hlavy, když to přežene s Becherovkou. To by potom byl omluvitelný úlet ze zdravotních důvodů.

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych to Forum 24 nepodceňovala. Jandourek je sice bizarní osoba, militantní bohoslovec, ale Fotum 24 má našlápnuto, nezdolný Šafr patrně chce vrátit úder Reflexu.
  Už zlanařil zhrzeného J. X. Doležala a v září možná příjem i kouzelník...ééé... Dan Hrubý. ( Pochlubila se slečna Hovorková. )
  A co na to Zelený Raoul ? 🤔

  OdpovědětVymazat
 7. Ohledně “ začleňování” Indočechů jsem víc než skeptická.
  Podle mne nejlíp začleňování bolševik, pracovali VŠICHNI, pravda, někteří v base. Ale pracovali, parazitismus byl vymýcený.
  Dneska už vyrůstá třetí generace, která nikdy neviděla, jak si taťka s mamkou natahují budíka. Za svůj největší problém považují, ze jim toho ty gadžovky na sosyjálce vždycky půlku ukradnú.
  Vládní zmocněnec pro romské záležitosti bude hlídat, aby ty gadžovky tolik nekradly, Víc bych od něj nečekala.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.