Reklama

úterý 1. června 2021

„Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?“ (Mt 7,3)

Ivan David
1. 6. 2021

Poslankyně Die Linke Sevim Dagdelen ( na obr.) mluví v Bundestagu o hluboce rozvrácených vztazích mezi Německem a Ruskem. Mluví otevřeně o věcech, která jsou u nás už tabu.
 

„Rusko – německé vztahy dosáhly téměř bodu mrazu, což je fatální“, říká na úvod svého vystoupení. Tento bod mrazu je podle ní politováníhodný zejména vzhledem k historii minulého století a dvěma světovým válkám, které Německo rozpoutalo. Proto by německá spolková vláda měla využít nadcházející 80leté výročí plánu Barbarossa, tedy přepadení Sovětského svazu nacistickým Německem, aby se pokusila vrátit německo-ruské vztahy na odpovídající úroveň.

„V časných ranních hodinách 22. června 1941 nastartovalo nacistické Německo plán Barbarossa, tedy přepadení Sovětského svazu, v rozporu s mezinárodním právem. V tzv. Blitzkriegu mělo Německo dobýt a obsadit sovětské území až po Ural. Tažení bylo od samého začátku doprovázeno barbarskými zločiny vůči civilnímu obyvatelstvu. Jedním z největších válečných zločinů Wehrmachtu byla blokáda města Leningradu od 8. září 1941 až do 27. ledna 1944. Podle odhadů zemřelo během blokády hladem přibližně 1 milion obyvatel Leningradu“, říká Dagdelen doslova a pokračuje:

„Z rasového hlediska mělo tažení proti Sovětskému svazu zredukovat počet tamních obyvatel o 30 až 50%. Přepadením Sovětského svazu také pokračovalo vyhlazování evropských Židů. Celkově měla německá okupace Sovětského svazu za následek smrt 27 milionů sovětských občanů různých národností. Třetina území okupovaných německou armádou nebyla zprvu po osvobození Rudou armádou obyvatelná. Zničeno bylo 1 710 měst, 70 000 vesnic, 32 000 továren, 2 766 kostelů a klášterů, 4 000 knihoven a 427 muzeí. Skláním se před oběťmi a jejich pozůstalými,“ řekla Dagdelen doslova.

Po tomto zdrcujícím výčtu válečných zločinů nacistického Německa vyzvala Dagdelen německou vládu a parlament, aby neblahého výročí přepadení Sovětského svazu využili k restartu vzájemných vztahů, stejně jako to udělali v případě Francie, se kterou po většinu historie rovněž válčili. Doslova vyzvala k usmíření, ba dokonce ke smlouvě o přátelství s Ruskem: „Německá vláda a německý parlament mají velkou zodpovědnost. A byla by chyba se této zodpovědnosti vyhýbat a zdůvodňovat to politickými rozpory. Stejně jako spolková vláda neargumentovala politickými diferencemi v roce 1963 v případě Francie a prezidenta Charlese de Gaulla, neměla by jimi argumentovat ani dnes v případě Ruska. V Německu se šíří nepřátelství a nenávist k Rusku a jeho obyvatelům. To musí být překonáno v zájmu zachování míru.“

Dále Sevim Dagdelen připomněla smlouvu o přátelství, dobrých vztazích a vzájemné spolupráci, kterou Německo a Sovětský svaz podepsali v roce 1990. Rusko je nástupnickým státem Sovětského svazu a tudíž by měla podobná smlouva být podepsána i s ním. Cílem musí být přátelství s Ruskem. Die Linke požaduje, aby 80. výročí zahájení plánu Barbarossa bylo podnětem pro začátek jednání o nové smlouvě mezi Ruskem a Německem. Doufá, že ostatní frakce a spolková vláda se k této iniciativě připojí. Tolik Sevim Dagdelen.

Tato poslankyně Bundestagu je původem Kurdka. Dobře tedy ví, co znamená genocidní válka. Protože stejné metody jako nacistické Německo v minulém století používaly a používají v tomto století Islámský stát a džihádistické milice s významnou podporou Turecka. Tedy metody „redukce obyvatelstva“, ničení měst, vesnic a kulturních památek na územích, která chtěli obsadit a v případě Turecka také obsadili. A také ví, že zatímco Rusko je nepřítel a „nedodržuje lidská práva“, Turecku coby partnerovi v NATO německá vláda nevytýká takřka nic. Zřejmě mezi německou a tureckou politikou není tolik diferencí jako mezi německou a ruskou.

84 komentářů :

 1. Děkuji za Vaše rozhodnutí. Ta diskuse už neměla úroveň.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jane Procházko 1. června 2021 22:53, úroveň diskuze nemůže být jiná, než úroveň diskutujících. Jste spokojen, když tady najdete, povětšině, stále stejných deset či dvacet nicků, pod kterými si účastníci vzájemně, víc nebo méně notují a navíc, někteří povzbuzují moderátora, aby mazal jak si zamane? Třeba podle nicku, bez přílišného zkoumání obsahu? Bez možnosti kontroly? Tíha demokracie je i v tom, že nutí snášet i nepříjemné. Například hloupé jedince, protože i oni mají své místo na světě. Ostatně, jak se dozvíte, proč jsou takoví, kde vezmete jistotu, že jim není pomoci? Nebo hůř, že nejste jedním z nich? JiH

   Vymazat
  2. JiH, mně se nelíbí, když se mažou opačné názory, ale je pravda, že přez tu vulgaritu se sem člověku nechce.

   Vymazat
  3. Všimněte si, že vulgarity se ale mažou jen jedné straně barikády. Sprosťárny druhé strany bez kontextu zůstanou a pro náhodného kolemjdoucího je tato diskuze plná naprostých nesmyslů.

   Vymazat
  4. Martine, na hrubý pytel hrubá záplata. Stále nabádám nereagovat na pitomce. Ale když blbec zaútočí a lidé se brání, tak to dopadá tak jak dopadá. Nový systém nám dovolí zabránit přístupu idiotům.

   Vymazat
  5. Pane Chytrej,Unk.7.51 ,jste tak chytrej az jste...
   Vase ctena inteligence si jiste doplni a spravne.
   Ovsem to vyzaduje myslet,coz asi jak vidim neni silna vase prednost..
   Rad by jeste podotk, ze bez nas beznadejne hloupych a blbych a nekontrolovatelnych nicku ,hloupych jedincu zatezujicich a jeste pretezujicich vznesene kouzlo demokracie a jine vysoko slechetnosti ,kdyby tech nebylo,jak potom rozlisit hystericky ,vsech tech Absolutne nas odsuzujicich Ultraprechytralych, kteri se koupaji radi v lazni jim prijemne ,hojive nadrazene jesitnosti a kteri si tak hojne a stedre dopravaji na ucet jinych, radi vysoko ve stratosferach vyssi a totalni prevahy vasich vedeni, nad nami podradnymi skudci...
   Neschopnych niceho jineho..
   Nejak vam nezbyl cas na konkretnosti, kteri jsou na prijmu a na upozorneni co vam asi tak vadi...
   Vsichni jsme nejak lidi.
   Na misto diku a vdeku za to co prave my vam poskytujeme a co by jste byl bez nas a vecneho nadavani na nas,nechavam take na vas. Vas P.
   Taky idiot. Na rozdil od vaseho nazoru, roztrideni neni lehka zalezitost. Zalezi na triditelych..Protoze..
   Ze vas a vase vznesenosti vedou rovnou /a vzdy vedly/,cestou k dehumanizaci sveta, tim vas nebudu zatezovat,to je jen zbytecna ,notujici zalezitost a blbost tech zarucene pod urovni, blbejch..Zkusenost veli,ze..Vsechno novy je dnes taky blby.

   Vymazat
  6. Pane Dvořáku 2. června 2021 22:20, jsem nemile překvapen informací, že spolek Nová republika vyznává „filosofii“ shrnutou do „na hrubý pytel hrubá záplata“. JiH

   Vymazat
  7. Paw/e 4. června 2021 3:23, kdybyste to ze 7:51 pozorně dočetl až do konce, takovou pitomost nenapíšete. Leda bych Vás přecenil. JiH

   Vymazat
  8. Jeste k tomu,ta pitomost /mensi provokace,male,ale prehnane upozorneni,na veci jine/,staci na precteni a odpoved..
   Diky P.

   Vymazat
 2. Tak by to mělo být je jasné že to mluví poslankyně levicové strany ti jediní řeknou pravdu. Měli by se skopčáci vykašlat na fašisty z USA a NWO. Pak by byla Evropa silná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiste a kdo ji treba pobidl k projevu k te pravde..
   Muze to byt jen dalsi schod ke jeste svetlejsi a pravdivejsi kariere..
   Veci jsou treba jinak, nez z dalky vypadaji..
   Bez Stalina by asi vyhrali a to vyroci tez muze vyzyvat k opakovani, ktere ma zapad tak v oblibe.Ale.
   Mozna chytrejsi by bylo urcite napadnout stat bez momentalniho vedeni a vlady,s narodem jako ovce bez pastyre,bez moznosti aby se kolem nej by shromazdili k obrane..
   Napriklad Asad mel povinnost odejit, pryc od Syrie, Assad must go away,ale nesel a jaky jsou ted ty vysledky..Je tam furt a este oblibenej..
   Lukasenko odmita dary ,nejmene tri kralu a ze vsech stran ,kdo to kdy videl nechamtivyho diktatora ,/ma spatny reflexy,odlisuje se,je tak vetsi padouch nez je zvykem ,nebere horem dolem,ani horem, ani padem a pak se nemuze delit,zkratka je nejhorsi /,nechtel riziko pro svuj narod,kdyz nechtel bankere a nebo manaska s miliony dolaru,jako jedinou schopnost vest narod. To nechtel..Je staromodni.
   A tak jako extra zloduch dale jeste zlo-duhuje..

   Vymazat
  2. Pafko,
   stvoril jsi dva prispevky, tenhle prvni jeste ujde da se tomu ponekud rozumet, az na to ze Jsi "ujel" u Stalina. Nerozciluj se, ale Stalin byl skutecne dobry pro Rusko az do 38 roku, kdy zacal likvidovat dustojniky v Rude armade... asi tomu nebudes rozumet, vysvetlovat ti to do detailu nebudu, jen si uvedom, ze likvidovani dustojnici mozna Stalina ci komouse nemuseli, ale nenavideli Nemce stejne jako zbytek Rusu, takze by v 41 bojovali proti Nemcum stejne jako ti co Stalina "milovali". Kdyby paranoidni Stalin vedel, (a on to nechtel vedet) ze se ho Nemci chystaji po vyhrane valce v Evrope napadnout, asi by ty dustojniky nevrazdil, a valka by byla ponekud kratsi - samozrejme by ji Nemci prosrali drive, kdyby Ruda armada mela plny stav kompetentnich dustojniku

   tohle je vse k prvnimu clanku.....

   Tvuj druhy clanek mi pripomina abstraktni malbu, ktere rozumi jen autor, a par chovancu z Bohnic

   mej se a uz nezer ty houbicky

   Vymazat
  3. Paní poslankyně má samozřejmě pravdu,jenže je trochu naivní.Německo je totiž okupovaná země-v podstatě lokaj a kolonie USA a bez nich to nepůjde!

   Vymazat
  4. Soucast reagovani nemusi byt,napr. Kdyby..Mozna.
   Nevysvetleni/zavani pohrdanim, nestojis ani za to, neco ti vysvetlovat !!!/. Zmatek..A by bojovali..
   Nelze kloudne odpovedet,vysvetlit,na spekulace nejasne a nevysvetlene..
   Kolektivizace v SSSR byla soucast ocekavane valky.
   Nekdy od 1929..Nepritel vsude.
   Nez si upevnil moc /Stalin/,SSSR vedena jinymi,/Lenin, Trockij a spol./ uzce spolupracovala prave s nemeckymi generaly a taky s jednotkami v SSSR..
   Stalin to rychle skoncil.
   Ze byl Stalin dobrej jen do 38.
   A kdo zorganizoval konec japonce, ze jim presla chut.
   Asi duch svatej..
   Mozna stara generace,jejich plany a zpusob vedeni valky /Finska valka,polske tazeni predtim/,ktera by vedla stare valky taky nevyhovovala..
   A kdo soustredil a sjednotil a organizoval vedeni valky. Neuveritelne a nepredstavitelne usili ,malokdo chape co znamena zorganizovat obranu v tak obrovskem konfliktu .
   Obrana byla prave na zodpovednosti S. i s nevyhnutelnymi chybami /spolu s dalsimi, ktere ale vybral/,neuveritelne jeste vyhral.
   Jsou i jiny nazory treba rusu. O Stalinovi.
   Jeste po 38.
   Vetsinou je nezajem o priciny.Ty nejsou atraktivni a musi se neco zpetne zjistit..Neco znalosti se predpoklada i v pripade protestu..
   Neco o sjezdu v 34,o zavrazdeni Kirova atd..
   Chapu, ze nechapete. Neni to k pochopeni, pro nektery..
   Napadeni Nemeckem a ustup nebyl zalezitosti nejakych dustojniku..Ani nemohl byt..
   To se nazyva Hlavni plan vedeni valky a tomu je vse podrizeno. Napr.
   /Schlieffen plan,Manstein, Runstedt utocna strategie,pancerovych jednotek/.
   Ze vedl S.obranu neni nahodou,od 38,nebyl nikdo jiny..
   Cast druha je skutecne pravda, souhlas ,misty abstraktni,roztristena jako kousky mozaiky, aby si ctenar ty castecky slozil aby jemu davaly nejaky jeho vlastni dojem..Coz asi neni pro kazdeho,treba ctenare ktery nemusi cist aktivne..
   Mel jsem namysli ty kousky vyskakovali na mne a mene pozornosti venoval na srozumitelnost textu, ktery vyzaduje vice prace a konecnem souctu jednotlivosti do uplneho obrazku s nejakym smyslem.
   Ale samotne jednotlive kousky te mozaiky mohou vest k zamysleni..Neni text cast z ucebnice.
   Necitim se povolan poucovat.. Jen neco vyjadrit..
   A polozit do souvislosti. Jestli se to zdarilo nebo ne,nechavam na laskavych ctenarich a diky za odpovedi..Nevidim problem,jak tu mozaiku trochu a strucne rozplest.

   Vymazat
 3. Německo zůstane navždy stejné.Válečné choutky si pěstuje wehrmacht v NATu.Dokonce jsou na velících pozicích. Proč se naše pravice cítí silná , poněvadž kolaboruje znovu s nácky.

  OdpovědětVymazat
 4. "Chodi pesek okolo nedivej se na neho"..
  Tak si deti hraly kdysi..
  A staci jen zbezna prohlidka titulku a je videt jak smrt ma zne..A jeste bude mit kdyz tady jsou ty plany a dosavadni uspechy plneni tech planu..
  Tady mas petku, alou splnit petiletku..
  Co zase nikdo nevidi a a ja taky nechci videt ani slyset..
  Vzrust a vyvoj mafie pomohl presidentovi predcasne do rakve uz tenkrat..Deti jejich studuji a vydelavaji daleko vice bez fyzickych zlocinu a vseho co zivot gangsteru delaly nepohodlnym..Generace jiz vystudovaly..
  Pachatel se nenasel, spiknuti bylo pricinou i na obet a hlidaci Oswalda, kteri vedli ovci na porazku /take tedy soucast spiknuti/,se ihned ,bleskurychle reagovali a odskocili, kdyz vylez ten s pistoli,jako by uz vedeli..
  Kdyz..Predtim uverejnili cas a misto jeho transportu.
  Videl jsem nekdy fotografie gansteru velmi popularnich a jeste snad daleko vice propagovanych v mediich..
  A videl jsem fotografie tech kolem..
  Pres sto let..Nepricetne ,Cele-britovani..
  Nikdo z nich se nesnazil ,treba strhnout ovci za ruku /obe jeho ruce svirali pevne aby vezen neutekl/ a nekteri dokonce bezeli bezstarostne k autu otevirat dvere ,davno nez se ovce k autu priblizila.
  Pak se dostavila nehynouci laska k manzelce zesnuleho az za hrob a rakovina..Pesek nezmizel ,sel si po svych a jinam a stale putuje kolem..Titulky informuji..
  Ten se ani nemusi kouknout. Ukaze se treba,aby vedel.
  Zahadou je mi stale to jednani ve svajcu, kdyz neni lautr nic co by se mluvilo a muselo byt duvodem setkani za kazdou cenu, treba stav pocasi ,nebo oligarchicka lidska prava /prava zase taky tech pesku/,zajistuji,zarucuji ,jiz davno predem dohodu,zatim dulezite nedotknutelnou, nedohodnutelnou a milion veci dalsich co mluvi velmi proti a signalizuji zbytecnosti a nic jineho.
  Ale pesek nikdy nespi,to je pro nej zbytecnost..
  A deti si hraji a protoze vedi jak to na svete chodi...
  Mame tady jednoho,kterymu takticky na jednani dodat holcicku by rychle zmeknul jako masilko a takovyho neuhlidas/jako nedavna navsteva vojenske zaklady,zase se neudrzel/,..Stale je tezsi zatez, kdyz casto svetove ostudna, casto nevi co se deje a co mluvi..atd.atd.
  Je jako kotva ktera misto udrzeni stability lodi v bouri,misto toho stahuje vice a bezpecne,lod po vodu..
  Pochyb a moznost jeho zlepseni zadne asi neni..
  Na druhe strane je tu velmi schopny nepritel a nepolapitelny zabijak na kteryho si kotva pravila, ze si udela cas na zneskodneni.
  A chce se mermomoci setkavat. Velmi urgentne ,kdyz neni ani trochu nadeje neco zlepsit..
  Nuze ctenari jak milujes setkani se zabijaky napr. dr. Hannibalem, kdy rus je daleko, daleko s jeho moci a schopnostmi povazovan a nic jineho a jeste milionkrat horsi a nebezpecnejsi. Historicke setkani.
  Jeden ma rad holcicky a ten druhej je dr. Hannibal,zabijak.
  Uplne normalni setkani se nam presentuje..
  Jako by tady trosinku neco nehralo a fidlani na skripky vyluzuje stale hlasitejsi skripavosti.
  Jeste bizarnejsi je plan usporadat spolecnou velkou veceri a totalne bezmasovou jako velmi dulezitou a netajenou soucast jednani..Proc je tak mrkev,celer a petrzel hlavni soucast rozhovoru a rozhodnuti o osudu sveta..
  Kde budou pobihat velke davy i personalu sem a tam a zase tam a sem..Normalka..
  A proc musi byt hlavni osoby, hlavni porad a nejsou snad jako kazy nahraditelne temi lepsimi, co to mysli se svetem jeste vice a lepe..
  A chodi taky pesek okolo, nedivej se na neho..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každé setkání šéfů velmocí snižuje rizika, hlavním bodem jednání má být obnovení komunikace, což je jistě zásadní. V neveřejných bodech bude jistě co projednávat, od Sýrie a Ukrajiny až po dnešní Turecko, nemluvě o Číně a spol.

   Vymazat
  2. Paw, ty jsi grafoman a ještě k tomu píšeš nestrukturované věty bez diakritiky. Nedá se to číst

   Vymazat
  3. Panu Paw, rozumím velmi dobře. Už před čtyřiceti lety jsem uměl číst i mezi řádky, to nevyslovené.A Pawův text bez diakritiky a s odmlkamy je přímo průzračný pro toho, kdo je schopen spojovat nitky údajů. Také mám velké obavy, aby toho šestnáctého se neojevil onen Oswald druhý. A ještě dřív ta kwazi ukrovská rockett. Kdo ví, rozumí. Nastal by dlouho očekávaný oněmi mafiánskými hyenami závěrečný Armagedon.

   Vymazat
 5. Co je mozne videt panovi, neni ovsem mozne videt, volovi..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pawe, o tom setkání ve Švýcarsku Putin -Biden také určitě Ruská tajná služba a diplomacie uvažuje jako o pasti na Putina ..
   Možná uvažují, že západ je normální a že ho od bláznbovství odrazuje odveta, která by následovala, ale blázny na západě nelze považovat ani za trochu normální ..
   J.V.Stalin, F.Castro, a další "pokrokáři" také dost riskovali a měli vždy štěstí, jenže doba se změnila a blázni a šílenci vládnou Západu ..

   Vymazat
  2. takze vul ktery si mysli ze je pan, tvrdi o panovi ze je vul?

   Vymazat
  3. Co je mozne videt panovi..to je o mne a o moji a nejen moji nemoznosti, asi videt a pochopit prave zamery a duvody ,vedouci k nezbytnosti toho setkani..
   Ja struktury nemam rad od doby, kdy hlavni strukturista H., horecne temer vse, destrukturoval..Nekdy je tu hra, pomoci nejakych obezlicek, vtahnout pomyslne ctenare dovnitr.
   A vybdit je..Za ucelem uvedomeni,co maji a nemaji radi a proc, a ten celej proces,taky kloudne vyjadrit. Drama a Grama.
   Jsou az za tim.
   Se to psani nejak "zvrhlo",ze neco pise a ja u toho relaxuju a potom dost nuda..Zaskocilo mne to.
   To je uplne neco noveho..
   Kdyz ,kazdej to potvrdi ze, problem tvoreni je zaroven tvorba problemu /asi nekonecnych/, stvoreni,/vlastne zpotvoreni/ sveta a lidi napr..

   Vymazat
  4. Pane Maxim, posedlost Putinem hovori jasne, mysli, vedi, jsou presvedceni ,ze kdyz nebude, bude pro ne lip..?

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,03
   F73+A52+F808+F200+F600+Q564.....

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 8,19
   KDYŽ O TOBĚ ŘEKNU,ŽE SEŠ IDIOT NEBUDE TO URÁŽKA,ALE PROSTÁ DIAGNÓZA!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 8,33
   Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,50
   Narodil ses jako hlupák,ovšem úspěšně jsi rozvinul své vrozené schopnosti....

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,11
   SI TACUISES,PHILOSOPHUS MANSISSES....

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 9,35
   Veď osla do Říma,vrátí se osel.....

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. 10,04
   Hradby Jericha se zhroutily,když zazněly trouby....proto pozor,ozývá-li se trouba!

   Vymazat
 10. Vzájemné rovnocenné vztahy bez intrik by měly být samozřejmostí vyspělých politiků, souseda nemusím ale snažím se neškodit a aby ani on neškodil a vždy se domluvit na nějakých pravidlech, jak jednoduché, pro naše politické fanatiky Bartošek-KDU, Štětináč-topka, Kolář,Němcová, Langšádlová, Fischer a další však nemyslitelné. Dokud budou tito vyhlašovatelé války Rusku v politice, klid ve společnosti nebude

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,03
   To havlolejnolahvárenská žumpa podporovaná fašoEU a amiokupanty nemůže potřebovat....už od hadráku jsme opět Protektorát B.und M..-/

   Vymazat
 11. Veškerá nenávist k Rusku, je do hlav evropanů vnucována Američany! Ta čiší i z jejich filmů! Tupé, tlusté buzny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta nenávist pochází ze závisti nerostného bohatství Ruska, rabovat a žít na úkor jiných států zavedli západní státy, jinak hospodařit neumí, otroci, kolonie atd., dnes už jim zbývá než ještě vyrabovat Rusko

   Vymazat
  2. 9,31
   Stačí se podívat zpátky,jak dlouho po svém zbytečném vzniku amiokupant v rámci Operace Trvalá okupace neválčil na cizí půdě.....lépe řečeno,kolik let dovedl """žít v míru"""

   Vymazat
  3. 9:24... A ty filmy v Hollywoodu točí KDO?Jsou to yntelektuálové, obyčejní Američané to určitě nejsou. Já jen pro pořádek.

   Vymazat
 12. Divím se, že Němci berou vinu za rozpoutání světové války (první svv a pokus o její dokončení, tzv. druhou svv) na sebe. Je to asi tím, že ta dáma je původem Kurdka a některé fajnovosti světové politiky nechápe. Je zajímavé, že se mlčí o skutečných vinících, stojících za jejím rozpoutáním. Byla to VB, která se po staletí snaží zlikvidovat své dva nepřátele, Německo a Rusko. A jak lépe, než je poštvat proti sobě. Vina Němců je v tom, že se nechali vmanipulovat do obou válek. Ty války pak z jejich řad vyzvedli to nejhorší, psychopaty a kriminálníky, kteří se dostali k moci,především v době tzv. 2svv. Sice to nijak neomlouvá zločiny nacistů, ale také se tím kamufluje a skrývá skutečný viník. Že se VB nepovedla koncovka 2 svv, tj. Operace Nemyslitelné je zásluhou jenom SSSR. A je třeba si pořád připomínat, že tito , skútrů se dá říct váleční štváči, ve své aktivitě nepolevují, jenom již nemají tolik vlyvu a také jsou profláklí. Doufejme, že se jim nic podobného již nepovede

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je sice pravda, že druhá světová válka byla jistou snad už od konce té první světové, ale nemůžeme říct, že se to nestalo.A

   Vymazat
  2. Dobrý den,
   je nějaká kniha, která by se zabývala problematikou světových válek z toho úhlu pohledu, který tu píšete?

   Vymazat
  3. honzo

   asi stovka v Cestine a z ruznych dob a ruznymi vitezi

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,07
   Vacua vasa plurimum sonant....

   Vymazat
  2. No a co naděláme s poloprázdnými, nebo z druhé strany poloplnými?

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,06
   Inteligence NENÍ CHOROBA NAKAŽLIVÁ!

   Vymazat
  2. Pravda, ale může nás překvapit jen orazítkovaná.

   Vymazat
 15. Rusko, alespoň v tom hlavním, co je mu u nás vyčítáno, nedělá nic jiného, než co před ním někde jinde neudělaly USA, nebo západ jako celek.
  Pokud chce. aby Rusové "vrátili" Krym a nechali napospas Donbas, musel by západ nejdříve vrátit Kosovo Srbsku, oživit a vrátit do svých postů Gaddáfího a Husajna. A odčinit spoustu jiných lumpáren, které nejenom v posledních desetiletích po světě napáchal.

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,01
   Dřív si blbec minimálně jednou za rok uvědomil,že blbec....dneska,ani nápad!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 13,37
   Idioty máme,chybí Dostojevští!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 17,59
   Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!

   Vymazat
  6. TGM říkal podobně: Tak tady už máme tu demokracii. Teď by to chtělo ještě nějaké ty demokraty...

   Vymazat
  7. Pane Pivonka, zamyslete se, cely svuj zivot az do zhruba 1917, byl TGM universitni profesor ana universite,coz znamena ,ze se plne venoval a byl placen dobre ,aby vychovaval..
   Dokonce vyucoval a vychoval z katedry za tu dobu ,nekolik generaci novych mladych lidi pro nasi budoucnost ,dale jeste psal velke svazky elaboratu tisicu poucnych stranek, hojne prednasek, osvety atd..
   Jeste dlouha leta z funkce presidenta, tak pusobil..
   Premyslejte, kolik on ,prave on, za ty dlouha leta jako expert na demokracii v jeho dlouhe praxi vychoval,tech demokratu.
   A jeste si hloupe a verejne na nedostatek nebo vubec na absenci nejakeho demokrata stezoval..A.
   Na koho si to vlastne tak stezoval??

   Jako dlouholety reditel tovarny na boty ,budete verejne pronaset ,tak tady mame uz tu tovarnu ,kdyz jste ve sve tovarne nevyrobil, ani jeden par??
   Budete si stezovat napr.:/Vsichni chodi bosi/.
   Tak by to ted chtelo jeste nejake ty boty..
   Nebo radeji /moudre/,pomlcite...

   Vymazat
 17. 13:31
  Připomíná mi to TGM: Tak demokracii máme, ještě nám chybí demokraté.

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15,36
   Co si myslím třeba já? Že by se mělo všem měřit stejným metrem. V Iráku, ale třeba i v Srbsku mají zamořené lokality ochuzeným uranem od americké munice. Když už meleš o ekologických škodách. O tisících mrtvých a zmrzačených raději nepíšu.
   Nikdo neleze Rusům do prdele. Alespoň ne tak, jako ty lezeš do té americké brusele. Buď jsi tak blbej, nebo navedenej. Můžeš si vybrat.

   Vymazat
  2. 16:34, bezejmenný si nemůže vybrat, je tak naprogramovaný.

   Vymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Schizofrenie? Jednou jako běžec, podruhé jako neznámý? vystupuješ tady pod dvěma nicky a obě stojí za hovno.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 21. Pánové IB + UN buďte tak laskaví a vzájné něžnosti si vyměňujte někde v srparé. Číst vaše sdělení nejde, jste zacyklovaní.

  OdpovědětVymazat
 22. A já neříkám tak, ani tak; ale na moje slova dojde... Alliance nenechá na pokoji ani jednoho štváče, a to si všichni dobře zapište za svoje špinavé slechy!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Už to tady padlo, Německo není suverénní stát a zřejmě ani takovou ambici nemá. Proto nemůže s Ruskem vést racionální rozhovory a řešit nakupené pseudoproblémy. Ostatně bylo to i Německo, kdo přistoupil na studenou válku USA proti Rusku a aktivně ji přiživuje (např. Navalnyj). Navíc moc jednosměrných médií neumožňuje delší život podobně "nesystémových" vyjádření jako je tento od Die Linke.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.