Reklama

neděle 27. června 2021

Je volání „džihád, džihád“ znakem duševní poruchy?

Ivan David

27. 6. 2021

Co se vlastně stalo ve čtvrtek v bavorském Würzburgu, městě se 130 000 obyvateli, na náměstí Fridricha Barbarossy? Pro Frankfurter Allgemeine to shrnul reportér Timo Frasch:
„V pátek v 17:00 vstoupil 24letý muž tmavé pleti do obchodního domu Woolworth. Nechal si od prodavačky ukázat výlohu s nabídkou kuchyňských nožů, vzal si nůž s dlouhou čepelí - a pak ženu náhle bodl. Zemřela o něco později na místě na následky vážných zranění. Policie přijala první tísňové volání 17.04 hod. Přestože první zásahové vozidlo bylo na místě o dvě minuty později - počet policistů během večera vzrostl na 300 - muž zabil v obchodním domě další dvě ženy. Poté pokračoval ve svém krvavém řádění přímo na Barbarossově náměstí, kde také zaútočil na lidi nožem, stejně jako v pobočce spořitelny naproti přes ulici,“ shrnuje lapidárně Timo Frasch a pokračuje v líčení neuvěřitelné scény, která otřásla poklidným bavorským městem:

„Vyšetřovatelé v sobotu potvrdili, že oběťmi jsou většinou ženy - pocházejí z města, z okolí Würzburgu a ze severního Bádenska-Württemberska. Byly to ženy s datem narození mezi lety 1939 až 2005. Jedinou neobvyklou obětí je jedenáctiletý chlapec, který přežil, ale jeho matka byla zavražděna. Do jaké míry velmi patrná dominance žen mezi oběťmi naznačuje motiv nebo jestli byla náhodná, nechtěli vyšetřovatelé v sobotu říci. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, který v pátek večer přišel na místo činu získat představu o situaci, nazval v sobotu Würzburg „nádherným městem, které všichni tak milujeme“.

Měl to tedy být tento hrozný pátek, kdy Somálec, narozený v Mogadišu a který, jak v pátek oznámil ministr Herrmann, přišel do Německa ze své domovské země v roce 2015, toto krásné město těžce zranil. Další podrobnosti bylo pak možné se dozvědět v sobotu odpoledne na tiskové konferenci v tělocvičně pořádkové policie. Než muž nakonec skončil ve Würzburgu v útulku pro bezdomovce, kde byl naposledy registrován, musel mít za sebou docela odyseu. 6. května 2015 přišel do oblasti pod správou chemnitzské pobočky Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky. Později za něj byl kvůli přestěhování odpovědný okresní úřad regionu Krušných hor, poté ze stejného důvodu městská správa Düsseldorfu.

Timo Frasch zakončuje svůj článek úvahou: „Po každém z těchto incidentů si musíme znovu položit otázku, co s tím dělat, jak tomu zabránit a jak se vypořádat s hrůzou a smutkem. Zatím neexistují žádné opravdu uspokojivé odpovědi. Možná nebude možné řešení bez toho, abychom nabourali vymoženosti, které jsou stejně důležité jako ochrana a bezpečnost. Co však není už nadále možné, je omezený způsob myšlení, který bohužel stále doprovází veřejnou debatu v Německu. Stačí jen poukázat na to, jaké kulturní pozadí mají pachatelé, abyste byli sami označeni za rasistického extremistu. Pokud jde o případ ve Würzburgu, je třeba si položit následující otázku: Jak je možné, že člověk může spáchat takový čin, i když je o něm známo, že se chová násilně a zmateně?“ 

Tolik článek ve Frankfurter Allgemeine. Otázek však napadne člověka víc. Policie byla na místě, nakonec zneškodnila útočníka ranou do nohy a zatkla. Kdo však skutečně bránil Somálci ve vražedném řádění, byli kolemjdoucí, kteří ho blokovali vším možným včetně batohů. Asi se policisté báli kleknout mu na hlavu… hořká ironie. Tento 25letý Somálec přišel do Německa v roce 2015. Tehdy měli přijít Syřané, jak oznámila kancléřka Merkelová. Ještě nevíme, kterou cestou přesně přišel, ale dost pravděpodobně přes Turecko, které před několika dny obdrželo od EU další 3,5 miliardy eur na „péči o uprchlíky“. Kolik takových „překvapivých útoků“ v balení „Made in Turkey“, na které si přispějeme z našich daní, nás ještě čeká? A poslední otázka – kde jsou fotografie obětí útoku, zraněné dítě? V případě, kdy jsou ohroženi uprchlíci, je internet fotografiemi, často naaranžovanými, přímo zahlcen. Média prostě nekonají svou práci objektivně. Pro koho pracují? Pro občany EU zcela jistě ne. Také ihned po tomto krvavém incidentu spekulovala o možné nepříčetnosti z důvodu duševní poruchy pachatele, jako mnohokrát předtím.

27 komentářů :

 1. Co se divíte, podle sluníčkářů vraždí jenom bílý heterosexuální muž. Pokud je to černoch či mohamedán, vždy se jedná o naprostou výjimku způsobenou duševní chorobou. Jak jinak?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ptají se všichni, co s takovým zmetkem ? Všichni násilníci se intuitivně bojí rány. Vraťme se, prosím, do doby, kdy platilo zub za zub. Navléci jej do prasečí kůže a poslat za Alláhem !! To, že by měli být co nejpřísněji potrestáni ti, kteří tu sebranku sem vpustili, o tom není pochyb !

   Vymazat
  2. I tento případ je odpovědí pro aktivisty lidskoprávních organizací a jejich výkřiky, že u nás se bojíme něčeho, co neexistuje, protože zde migranti nejsou. Je to další z řady varování, jak to vypadá tam, kde se tito lidé stanou nepřehlédnutelnou součástí společnosti. Proto za sebe říkám, že nesouhlasím s tím, aby byla uvolněna omezení pro masivní přísun migrantů z jakékoliv země. Pokud už k nám má někdo přijít, je nezbytné vědět, kdo to je, odkud, jaká je jeho minulost i zdravotní stav. Němci, Francouzi, Britové, Švédové i další si budou muset vybrat mezi bezpečím a nejistotou. Jsem rád, že většina našich občanů žije raději v prostředí, které nám kulturně neobohacují masy migrantů. Snad se to nezmění.

   Vymazat
  3. Já to vidím zcela jasně. Na pozvání ze Somálska přijel doktor medicíny, bezpochyby dobrý chirurg. A protože nemohl sehnat ordinaci, začal operovat v obchoďáku. Každý doktor vám potvrdí, že né všechny operace se povedou. Proto bych pana doktora pustil na svobodu a současně poprosil pí. Jourovou, zdali by evidentně nadanému somálskému chirurgovi nezajistila pracoviště přímo v sídle Evropské komise.

   Vymazat
  4. Pani Le Penova pres aktivitu smerujii k informovani verejnosti

   oka ka ramu,kde jasne stoji v sure 4 89,ze slimaci musi zabijet neverici,to jsme my vsichni tzv nevererici obycejni obcane krestanske kultury,kdykoli se obrati k nim zady a kdekoli je potkaji.
   Bohuzel volby ve Francii prohrala.tamni obcane se necitili jejich polit.formacemi zastoupeni a proto k volbam neprisli.

   vysledek:nabor AFRIKACORRPSU tam bude rasantne pokracovat.

   No kapitan drevena hnata pod praporem prazdne bile lebky na cernem pozadi jejich vlajky a jeho pry Starostove si uz pry brousi noze,tak do toho volici ceska,muzete jim predvadet a ukazovat ty noze jako ta prodavacka a hned u toho muzete utrpet uraz.

   Neomarxismus nami zvolenych politickych subjektu a jejich pochod institucemi ponese ovoce vsem ukaze komu zvoni hrana.

   Nebo si myslite,ze ne?

   Vymazat
 2. Musim napsat,maji co chteli a chteji!

  OdpovědětVymazat
 3. Po případu ,,Pink Floyd" bude policie zdrženlivá. Předávkovaný narkoman se nachází v deliriantním stavu, nekomunikuje, a stačí počkat, je zde velká pravděpodobnost, že v důsledku své dosavadní dávky zemře (zástava srdce, krvácení do mozku).Naproti tomu, dokud se jej policista dotkne dřív, než je zřejmá např. zástava dechu, riskuje likvidační postih...
  Popsaný útok je jiný. Od napadených vyžaduje chování, které si neměli kde nacvičit.
  Právě tady by byly záběry bezpečnostních kamer poučné . Je známo, že útoky nožem mezi chodícími lidmi (nádražní hala, obchodní dům) probíhají potichu a neúměrně ,,úspěšně". I každé zapískání na prsty by bylo lepší, než ticho.

  OdpovědětVymazat
 4. Příklady táhnou.Bezbřehá demokracie přináší i takovéto hrůzy.Co s tím? Vyhoštění nepřipadá v úvahu ,tak zbývá větší péče o nevyrovnané a to tím,co v kapitalismu platí - peněžní péče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I vyhoštění v úvahu PŘICHÁZÍ!!! EU by se měla dohodnout se zeměmi třeba na severu Afriky, že tam bude posílat všechny ty, kteří nejsou vítaní. Druhým krokem je samozřejmá ochrana hranic včetně trestání těch, kdo "zachraňují" migranty tak, že je odchytávají u břehů Afriky a potom je vyvážejí do Evropy. Nelegální migrace se musí zastavit.

   Vymazat
  2. 10,11
   Ti kdo podporují migraci by měli být POSTAVENI PŘED SOUD A ODSOUZENI ZA VLASTIZRADU....!

   Vymazat
  3. 22/14
   Co s tím? Víme to všichni, řekl bych, co s tím.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlevne je nutne volit Piraty, TOPaky, Zelene, a zrejme i ODSaky, jen by mne zajimalo co rekne Hamza

   Vymazat
 6. Tady je ten rozdil mezi zkrachovalcem domacim a importovanym z Afriky. Domaci muze nenavidet system a konkretni lidi, ale neuspesny African muze zacit nenavidet celou kulturu a vsechny jeji predstavitele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jejich mama Merkel je tak srdecne vita..
   A nema jich nikdy dost,ani pro nas..
   Dokazuji jen sirici se sebevrazednost celeho usili, zmenit Evropu a svet do pousti,ve kterych ziji a ktere si vytvorili a nic jineho, kde by bez nas zahynuli uz davno..A fanatismus nenavisti. Retez smrti.
   A mama Merkel je srdecne vita a nema jich nikdy dost,ani pro nas..
   Hlidana /jako vsichni ji podobni/,obklopena armadou stovek po zuby vyzbrojenych ,perfektne vycvicenych agentu v bunkru a cestujici pouze v obrnenych pancerovych vozidlech. Proc asi?
   A co nadsene pripravila jinym,vsem narodum Evropy?
   Co zmenila ? Jak se dela Apokalypsa.
   Orgie niceni a smrti. Uz neni pochyb.
   Laska a german,jak tohle jde dohromady..Kdyz cely svet neustale resi nasledky te "lasky' v cele historii a kdy na nasledky te lasky samotne mimo zniceni sveta ,zniceni Nemecka a germanu hned nekolikrat,nebralo konce..A nebere..
   A co muzou cekat po jejich barbarskem zniceni civilizace sveta..
   Tady muzeme videt krvavou valecnou cinnost /a nic jineho a jejich okupaci a vyhlazovani na Kypru uz pred 60 lety/,treba Turecka, jeste clena NATO ,povzbuzovane nacpavanim miliard euro..
   Vzdycky germani vitali, oslneni primitivnim a fanatickym nasilim /docasne jim zakazanym/,tech specialne pozvanych ,treba turku a jinych podobnych a stejnych,pres deset milionu v Nemecku ..
   Opet i oni sami plati krvavou dan.
   Ktere prijde a zase rychleji/zniceni/, nez se ocekava..
   Kdyz vyvoj po staleti a trpelive vybudovani vse uskutecnit trva opravdu a s velkym usilim po dlouha stoleti..
   Kteri se nemuzou nabazit ,dychti po vsem jako silenci ,od zradla,ktere hltaji, po vyrobky, auta, TV,obleceni ,modu,mobily,pocitace,volneho cestovani,lekarske pece, a predevsim bomby, nakl. auta ,macety a zbrane na vrazdeni atd. je toho moc,zaroven to nemohou snest a touzi,ze vse nici..Nenavisti kombinovana s chamtivosti bez konce..
   A neustale se aktivizuji za ucelem znicit vse, uplne vse, za cim tak zoufale pribihaji..
   Aby sami jeste nezahynuli svoji vlastni nicivosti.
   Samozrejme ,zaslepeni k tomu ucelu fanatismem ,netusi cenu toho, cemu tak krvave slouzi..
   Covid nevadi v jejich pripade, ani zakaz cestovani,vychazeni z domova,persekucni zakony a opatreni,ockovani a nekonecny teror ze vsech stran i na nase deti,na kazdem kroku, nasilim byrokratu ,ale pouze a vyhradne /demokraticky/,jen pro nas....

   Vymazat
 7. Nejen Němci mají co chtěli,chtěl to celý západ,s vyjímkou bývalých socialistických zemí.V Evropě klesá počet obyvatel,lidé kvůli práci a kariéře mají stále méně dětí,a ještě dovolíme imigrantům,aby je vyhlazovali.Kdo toto řídí,ten by zasloužil poptrestání-až vyhlazení.

  OdpovědětVymazat
 8. Ropa nás zničí! Arab má biliony peněz za naše prdele v autech. On ví, že ropa dojde a ty mrakodrapy u nich zdechnou, písek se nedá žrát a velbloudí hovna nic moc! Proto si kupují zmrdy v Evropě a moc se jim daří! Halo blbci! Za 20 let budete všichni mrtví, anebo v mešitách!

  OdpovědětVymazat
 9. Nejhorší na tom je, že lidi mlčí a když dojde k lámání chleba, tak znova si zvolí politiky, kteří celou tu migraci podporují. A to nejen v Německu, ale po celé Evropě.

  OdpovědětVymazat
 10. Tohle nebávají náhodné činy, ikdyž někdo sakra chce, aby to tak vypadalo. Někdo ho najal a už dopředu ten Somálec věděl, že ho nijak tvrdě nepostihnou a že to uhrajou na duševní chorobu a tak. A přesně s tím také média přišla. Takže já tvrdím, že ty ženy nezabil ten Somálec, ale všichni, kteří se už dlouhodobě podílejí na vytváření tohoto dvojího metru a především bych šel po tom, kdo ho zaplatil. I kdybych měl toho šmejda mučit...

  OdpovědětVymazat
 11. Afrika a její muSLIMÁCI DO EVROPY NEPATŘÍ!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. A ty skopčácký hlupáci to nechtějí označit za teroristický útok. Byl to náboženský zločin z nenávisti a zavražděni nevinní lidé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,28
   muSLIMÁCI i to jejich náboženství MĚLO BÝT DÁVNO POSTAVENO MIMO ZÁKON!!!!!

   Vymazat
  2. Neznámý muž zaútočil v Německu nožem na chodce

   https://cz.sputniknews.com/20210628/neznamy-muz-zautocil-v-nemecku-nozem-na-chodce-14981415.html

   Vymazat
 13. No a najednou jsme bez Unknownů a jiných Indických hovnů. Tohle téma se jím nehodí do euroatlantických hovnot. Jak se mohl duševně chorý člověk dostat ze Somálska do Německa? Tohle všechno je dávno určené, popsané, financované a organizované.

  OdpovědětVymazat
 14. 92letý Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů přítomnosti zemřel.

  Profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. Byl Kissingerovým přítelem, Obama byl jeho žákem, respektoval ho i Ronald Reagan, o němž řekl: "Neměl vysoké vzdělání, ale úžasný politický talent a výjimečný praktický rozum". V nedávném hovoru s il Giornale o islámu.
  A Evropa?
  Už neexistuje. Nikdy jsem neviděl stupidnější instituci než je Evropská unie. Favorizuje masovou imigraci, devastuje evropské ekonomie a celou Evropu to dovede do nezaměstnanosti a chudoby.

  Evropa podle vašich představ?
  Konfederační, složená jen z původních sedmi zemí. Aktuální EU složená z 28 zemí a 28 jazyků je nesmyslem, nic neví o islámu a je totálně neschopná obrany, je směšná a nezodpovědná.
  Jak to s islámem v Evropě skončí?
  Máme lidské bomby, islámské mučedníky – svědčí to o tom, že se blíží vyvrcholení
  Satanský obřad na G7 (2021)? 12.6. https://www.youtube.com/watch?v=TFUCiavFtf0 Na satanistické party se ukázal i otec Borise (Johnsona)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mozna pan profesor vychvalovanej do nebes se nemusel obtezovat s kritikou EU, kdyz to a jeste vice,vi uz davno uplne kazdej..
   A stoupaji pocty tech, kteri na zhoubnou rakovinu EU zemreli a dalsi jsou na rade..
   Je mi uprimne lito,ze musel tak dlouho studovat a prednaset a poucovat, aby se potom na stary kolena dozvedel a zjistil uplny samozrejmosti..
   Posuzovani a vychvalovani ostatnich prave od jisteho Reagana, neni mozne ani vzit vazne ani prijmout..

   Vymazat
 15. Inu, ten Somálec, který tam žije v útulku pro bezdomovce skončil poprvé na psychiatrii, když se s někým popral a soupeře pobodal, podruhé když obtěžoval (?) na ulici nějakého muže, nu a teď skončí zřejmě na psychiatrii po třetí. Němec by už dávno seděl v base.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.