Reklama

neděle 27. června 2021

Julian Assange se bude ženit!

Ivan David

27. 6. 2021

„Julian Assange a jeho partnerka Stella Morisová plánují svatbu ve vězení. Moris to řekla pro agenturu dpa v exkluzivním rozhovoru před 50. narozeninami zakladatele WikiLeaks 3. července. Rozený Australan je ve vězení s nejvyšší ostrahou HMP Belmarsh v Londýně více než dva roky. Vztah s Morisovou začal v době, kdy se Assange skrýval před britskou policií na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Pár má dva malé chlapce ve věku čtyři a dva a půl roku“, píše se na webu rakouské veřejnoprávní televize ORF.

„Připravujeme se na svatbu ve vězení,“ řekla Morisová. Datum zatím není k dispozici, ale proces již začal. „Propracováváme se byrokracií, aby to mohlo být co nejdříve.“ Není to však prý snadná záležitost.
Vězeňský kaplan uvedl, že to bude první svatba za nejméně dvanáct let ve vězení. Stále není jasné, zda se budou moci zúčastnit hosté. "Pravděpodobně budeme mít další svatební hostinu s rodinou a přáteli, až bude Julian volný," pokračovala Morisová.

Přestože londýnský soud v lednu odmítl americkou žádost o vydání s odvoláním na Assangeovo křehké duševní zdraví, zůstává nadále ve vazbě. Washington se odvolal. Stále není jasné, zda bude americké žádosti vyhověno.

Naděje prý spočívá v Bidenovi …. Spíše by se dalo tvrdit, že naděje umírá poslední.
Americké soudnictví totiž obviňuje Assange z krádeže a zveřejňování tajných materiálů z amerických vojenských operací v Iráku a Afghánistánu společně s informátorkou Chelsea Manningovou. Ohrozil tím prý životy amerických informátorů, píše se v obvinění mimo jiné. Většina lidí ho však považuje za investigativního novináře, který vynesl na světlo válečné zločiny.

Assange se po celá léta vyhýbal zatčení útěkem na ekvádorské velvyslanectví v Londýně - původně kvůli obvinění ze znásilnění ze Švédska, které bylo později zrušeno. Ve Spojených státech, pokud bude uznán vinným, mu hrozí trest až 175 let. Morisová nyní doufá, že nová americká vláda pod vedením Joe Bidena zruší obvinění proti jejímu partnerovi.

O tom lze s úspěchem pochybovat. Dovoluji si tvrdit, že žádný americký prezident si nedovolí Assange omilostnit a žádný britský soudce si nedovolí propustit ho na svobodu. Jeho osud se tímto zdá zpečetěn. Dodejme jen pro úplnost, že aktuálně nejvíce skloňovaný politický vězeň na světe, Raman Pratasevič, hrdina EU s poněkud temnou „nazi“ minulostí, se nachází v domácím vězení, což je ale pořád zločin proti lidskosti, alespoň podle mainstreamu. Julian je zavřen ve věznici s nejvyšší ostrahou a jeho svatba se pravděpodobně odehraje v naprosté izolaci.

28 komentářů :

 1. Lepší zpráva by byla že ho ti co si říkají demokraté omilostní a propustí z vězení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. No jo, jsi sice blbej, ale náš... :-)

   Vymazat
  3. Unknovne 17/13 alternativa se pry chysta navrhnout naseho cara PUTINA

   na Nobelovu cenu miru.
   Nikdo,zadny vojevudce nikdy nedkazal nezabrat cele velke polostrovy beze ztraty jedineho samopalnika.
   Volici piratu ocekavaji,ze se k takove zadosti pridas.
   To by ti zvetsilo sanci,ze budes zvolen, nebot volici stale vice ohlupeni GR TV z tebe pry chteji udelat "precedu" jako piratskeho kapitana drevena hnata a bila prazdna lebka na cernem zlem pozadi.

   Takove pry zlodeje,zle lidi budou obcanum potrebni a kdosi vas uz i pomlouva, pry jako z kozi pyce ruksak.

   Je to pravda nebo ne a neschovavej se zase!?

   Vymazat
 2. J. Assange a E. Snowden sú najväčší hrdinova počas vlády internetu. Teda za posledných 30 rokov. Nemajú konkurenciu. Zároveň ich práca a osud potvrdzujú ciele západnej politiky. Sú to oni, ktorí otvorili oči mnohým zaslepencom, podali nevyvrateľné dôkazy. Aj preto sú " upaľovaní " ako Giordano Bruno, prenasledovaní ako Koperník, či Galileo Galilei.
  Sú dôkazom, že sudcovia, politici, úradníci, učitelia, lekári, novinári... upísali svoju dušu Mefistofelovi. Skončia ako Faust ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Assange je černým svědomím všech lidskoprávních aktivistů. Je tomu tak proto, že si dovolil říct pravdu. A zatímco u nás jsou média plná bezvýznamných přisluhovačů typu Navalného, Bělorusky Tichavské nebo nacisty Prataseviče, o skutečném bojovníkovi za pravdu se mlčí.

   Vymazat
  2. 9,46
   Ten amiodpad svědomí NEMÁ A NIKDY NEMĚL,ovšem """demokraticky""" věznit a vraždit ve velkém na cizím území to dovede!

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane unknown. Kdyby se USA slušně chovaly tak nemusel nic vynášet a nebo by jim to vynesené vůbec nevadilo(netykat)...VIP 😀

   Vymazat
  2. 13:14 bezejmenný, tu cenu jistě dostane, možná po smrti, jak už to na světě bývá. Zato na Vás si nikdo nevzpomene.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Jeden ZMRD tady je a bojí se podepsat - klasický hrdina od klávesnice, osobně nedokázal nic a tak trolí... :-)

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Bezejmenní, protože i v trollí farmě je důležité vědět, kdo co napsal pro zodpovědnost před zákonem, až bude aplikován.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:42 bezejmenný, v každém případě bude žít v povědomí lidí i ti Vámi jmenovaní déle, než Vaše maličkost.

   Vymazat
  2. Unknow vy nenadávejte Stalinovi vždyť tento Gruzínec údajně popravil tolik Rusu

   Vymazat
  3. ...a netykat! Nebo už na vás nebudu reagovat a nechám vás napospas cáblikovi! VIP 😀

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Unknovn vy a vaše rodina? Nenechte se vysmát. Kdo by s takovým sprostým nenávistným a nevychovaným člověkem vydržel... Neříkejte že by jste tady byl takový nechutný kdyby na vás působila nějaká žena. Zlý duševně a tělesně postižený člověk bez rodiny a přátel. To jste vy! A ti kamarádi co se s nimi tady chlubįte? Možná ústavní! No a těch Konrádů máte už přinejmenším deset..VIP 🥴

   Vymazat
  6. 14:25 bezejmenný, nejde o popularitu ale lidské hodnoty. Možná ty játra Vám rozervou potomci, až je budete ze shora sledovat, jak se rvou o Váš majetek, ne o hodnoty jiné. Víte, že darem se těm na jihu nevykoupíte?

   Vymazat
 5. Juno, přesně tak. Někdo tady napsal sonet Williama Shaekspeara a jedna část se přesně na tuto situaci hodí: Jak dme se pýchou pouhý parazit, jak pokřiví se každá dobrá věc, jak trapně září pozlátko všech poct. Dále: Jak prostá pravda je všem jenom pro smích, jak zlo se chechtá dobru do očí. Já dodávám: Chči kurvě do očí a ona bude tvrdit že prší.

  OdpovědětVymazat
 6. Dneska velká zpráva z Islandu: Klíčový svědek pro americkou stranu proti Assangeovi přiznal, že lhal.

  https://stundin.is/grein/13627/key-witness-in-assange-case-admits-to-lies-in-indictment/

  OdpovědětVymazat
 7. Jediná věc, co by mně zajímala je, zda ten Announ to píše z přesvědčení, anebo aby pobavil publikum. Pokud to píše z přesvědčení, tak ho litujme, ale pokud pro pobavení, pak je to
  hlavička. Ať je to tak či onak, hlavně že je sranda.

  OdpovědětVymazat
 8. Poměry v blokování alternativy začínají nabývat na intenzitě. Ode dneška nelze v běžném prohlížeči navštívit stránky Aeronetu.
  Doporučuji použít prohlížeč Tor Browser. Za jeho užití je možné i nadále sledovat komentáře a fejetony na tomto portálu.

  OdpovědětVymazat
 9. A co se asi stalo s Rusem ¨Nikulinem, kterého Babišův ministr Pelikán neprodleně odevzdal americkým katanům?

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.