Reklama

pátek 11. června 2021

Kdy bude i do amerického Senátu jmenován kůň?

Paul Craig Roberts

12. 6. 2021  paulcraigroberts
Civilizovaná společnost je založena na pravdě a na faktech, nikoli na klamu a podvodu. Nu a jelikož pravda a fakta jsou cenzurovány a klam a podvod jsou to jediné, co dnes máme, nelze vyvodit jiný závěr než ten, že civilizovanou společností nejsme.
Člověk dnes skutečně znaky civilizované společnosti v USA nenalezne. Namísto debat máme vyřvávané urážky, hrozby a vyhazovy ze zaměstnání. O osudech obránců pravdy, jakým je např. policista Chauvin (obviněný z vraždy George Floyda – pozn. LM), se rozhoduje v médiích a nikoli v poctivých soudních řízeních. Vědci a lékařské autority za peněžní odměnu lžou a taktéž se chovají žurnalisté. Pravda na oficiálních místech nemá zastánce a už vůbec ne na univerzitách. Vláda posluhuje nevyhlášeným agendám a média se ve veřejnosti snaží vybudit strach, aby dosáhla splnění agend vlastních. Země jsou napadány a bombardovány na základě lží a falešných obvinění. Ústavní ochrana občanů se odsunuje stranou a nahrazuje ji nevázaná a nezodpovědná vládní a policejní moc.

Jak by bylo lze takovýto stav věcí napravit? Někteří lidé mají za to, že nyní, když Demokraté v rámci „mírových protestů“ projevili tak krutou lhostejnost vůči rabování a pálení jejich měst, by to mohli zařídit Republikáni. Ano, lze mezi Republikány nalézt pár vzácných osobností, jakými jsou např. guvernéři Floridy, Texasu, Jižní Karolíny a senátoři Arizony, avšak většina Republikánů se už dostatečně poučila o tom, že nejbezpečnější cestou k životnímu úspěchu je nedělat vlny. Jsou prostě spokojeni s tím, že se věcí účastní, ale nechtějí se stát vůdci, kráčejícími proti větru. A proto se též nenašlo dost Republikánů ochotných zabojovat proti krádeži voleb.

Odpovědí na současnou něutěšenou situaci nejsou ani protiameričtí bílí liberálové a ani proameričtí konzervativci. Historie bílých liberálů není nic jiného než denunciace Ameriky. Tím nechci říct, že Amerika se nedopouštěla zločinů a já sám jsem o těchto zločinech psal. Avšak pro bílé liberály neexistuje kromě těchto zločinů už nic jiného.

Nu a američtí konzervativci jsou zas příliš patriotičtí, což jim zabraňuje vidět fakta, jaká skutečně jsou. Jsou vždy připraveni spolknou návnady „cizích nepřátel“, které pro ně vyrábí vojenskobezpečnostní komplex a tak ospravedlňuje jak svůj enormní rozpočet, tak svoji moc. Vzpomeňme jen komplexem a jeho médií šířené tvrzení, že když Vietnam propadne komunizmu, bude to současně znamenat i zánik svobodného světa. I tak absurdní nesmysl se však stal v Americe článkem víry.

Tyto konzervativce lze velmi snadno odlákat od skutečných domácích vnitřních hrozeb k vládou vyrobeným a médií pak profesionálně zpracovaným „cizím nepřátelům“. U Bushe ml. šlo o „válku proti teroru“, kterou pak Obama rozvinul k popravám Američanů na základě pouhého podezření ze spáchání zločinu proti USA, a to i bez řádného soudu.

Trump sjednotil Američany proti Číně a Demokraté sjednotili Američany proti Rusku. Přičemž platí pravidlo, že konzervativce lze vždy snadněji zbuntovat proti „cizím nepřátelům“ než pro řešení domácích nepořádků.

Žijeme mimoto v zemi, ve které mohou být lidé dobrého charakteru a odborně zdatní propouštěni ignorantskými hlupáky z práce, či být jimi i démonizováni. Či řečeno jinak: Vedení prováděné schopnými lidmi je u nás nemožné. V dnešních USA nemají charakter, mravní integrita, fakta a pravda žádnou cenu. Agendu mají v ruce elity a všichni, kdo se těmto elitám postaví do cesty, jsou smeteni.

V někdejších dobách, kdy Američané studovali na školách historii starověkého Říma, nejspíš i proto, aby se jeho podobnému zlému osudu vyhnuli, narazili i na příběh o koni Incitátovi. Do římského senátu vjíždí císař Caligula a oznamuje senátorům, že mají nového kolegu - jeho koně Incitata. Ctihodní muži se na sebe nejprve rozpačitě dívají, následuje zprvu nesmělý potlesk a posléze ovace, oslavující nový počin jejich císaře. Čímž historik Suetonius naznačuje jediné: S Římem je ámen a kdysi tak mocný římský senát, strážce Římské Republiky, upadl na úroveň stáje pro zvířata.

Není tohle, jen tak náhodou, popis současného Washingtonu?

Vybral a přeložil Lubomír Man

11 komentářů :

 1. No my jsme určitě naposto na špici. Z konírny jsme udělali senát a ustájili tam voly

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja to trosku zlehcim....

   volu, a svini je tam dost, takze kun nevadi

   Vymazat
 2. V Senátu USA už přece sedí 100 koní.

  OdpovědětVymazat
 3. Ale, ale, pane Robertsi. Já se naopak domnívám, že civilizovanou zemí jste. Pravda, občas na někoho hodíte nějakou tu bombu, ale vždy z ryze humanitárních důvodů a pro dobro bombardovaných. Ostatně to přeci patří k těm našim hodnotám, né ? A ohledně voleb, nesmíte zapomínat, že Vám je zmanipuloval ten ďábel Putin. A oba jistě uznáme, že se mu to povedlo dokonale. Totiž ten Caligulův kůň - Incitatus, je proti tomu troubovitému Joudovi co vám Putin posadil do Bílého domu - inteligent.

  OdpovědětVymazat
 4. Ono by to u nich potřebovalo více lidí jako Paul Craig Roberts toho obamu nám byl čert dlužnej.

  OdpovědětVymazat
 5. Já bych navrhl postavit před vrata Senátu Trojského koně i s výbavou.

  OdpovědětVymazat
 6. Kůň v senátu, to je ta lepší varianta. V tom našem, je to samý osel.

  OdpovědětVymazat
 7. A není senil Bidet s pedofilními sklony obdobou toho římského koně? Kůn byl poslušný a vždy nosil svého pána, takže mu byl užitečný. Bidet je taky poslušný a pracuje pro svého pána z deep state. Jen si nejsem jist, jestli je Bidet skutečně užitečný jako ten kůň. :-) že by římský kůň > US prezident ? :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Z banditů, banderovců, ani pirátů nemůže vzniknout nic dobrého. Kapitalizmus byl kdysi dávno pokrok a ten kdo se domníval v 89, že se vláda navrátí do rukou občanů, byl bláhový snílek. Všechno co se událo od 68 do 89 to jasně naznačovalo. Vždyť to jsou stále titéž lidé a jejich potomci.

  OdpovědětVymazat
 9. Docela by mne zajímalo,co kují kujóni v Corn Wallu.Tiskovks bude klasika

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.