Reklama

středa 16. června 2021

Máme Vystrčila, ó my se máme

Jiří Jírovec

16. 6. 2021
Jednání NATO vytýčilo směr, který je v rozporu s principem řešit případné konflikty vyjednáváním a snižováním napětí. Neustále zdůrazňované obavy ze zločinných kapitalistů v Rusku a Číně odůvodňuje potřebu zbraní, lepších zbraní, ještě více zbraní a odstrašování a ještě víc odstrašování. Chuj s chudobou doma i ve světě, s přicházející energetickou krizí a klimatickými změnami, které asi, tedy možná až určitě přijdou. Česko je sebevědomý stát, který vystupuje na mezinárodní scéně se suverenitou nám přiřčenou.

Máme premiéra, presidenta, ministra zahraničí a zbytek vlády, máme předsedy politických stran. Pravda, polovina z nich jsou podle mínění opačné poloviny šaškové (a naopak), ale přesto lze od nich očekávat, že budou chránit zájmy občanů.

Je s podivem, že si ani jeden z nich si zatím netroufl protestovat proti nehoráznému vystoupení jakéhosi vysloužilého generála, který naznačil, že když ČR nezvýší výdaje na obranu na kdysi dohodnutá 2% HDP, budou Češi u stolu, kde jsou všechny státy NATO rovnocené, jen přicmrndávat.

Ti poloviční šaškové by možná šli za poplácáním po zádech v Bílém domě „s hlavou odkrytou a šli by bosí,“ takže si ty peníze za svůj lid vypůjčí.

Proti nim stojí Vystrčil, statečný to muž, který světu ukázal, že i malý politik z malého státu může, když na to přijde, být sebevědomý. Jeho statečnost nabyla na síle tím, že jeho cestu za slávou požehnal na senátní půdě sám velký Pompeo (možná stejný týpek jako Trump).

Vystrčil je vzdělán a tak jistě ví, že Západ prosral všechny války, které kdy vedl. Je technologicky vyspělý: Napalm, agent orange, kobercové bombardování a konec konců i lekce lidem v Drážďanech a posléze v Hirošimě a Nagasaki posunuly hranice toho, co se již nepovažuje za válečný zločin daleko vpřed.

Je nejstatečnější z nás, ale statečnost neznamená zaslepenost a tak by měl mít strach z odstrašování, protože je jen otázkou času než se zvrtne v další válku.

Slabinou šílených presidentů a jejich generálů je, že nečtou Švejka. Jinak by totiž věděli, že: „Vlézt někam,. To dovede každej, ale dostat se vodtamtud, to je pravý vojenský umění. Když už člověk někam vleze, tak musí vědět vo všem, co se kolem něho děje, aby se najednou nevoctnul před nějakou šlamastykou, kterej se říká katastrofa.“

Měli jsme i původně statečného a současně snivého Václava Havla: "Hlavní se mi zdá být, že tyto převratné změny (devadesátých let, poznámka autora) nám umožní konečně se vymanit z poněkud už přežilé kazajky bipolárního vidění světa a vstoupit konečně do éry multipolarity. Totiž do éry, v níž budou všichni – velcí i malí – bývalí otroci i bývalí páni – tvořit to, co váš velký prezident Abraham Lincoln nazval „The Family of Man.“ Umíte si představit, jakou úlevu by to přineslo té části světa, která se – ačkoli největší – z jakýchsi důvodů nazývá třetí?“

Po 30 letech zní ten výrok fantasmagoricky, zvlášť když Biden chce vést (čti: ovládnout) svět. Prý, příkladem síly nebo silou příkladu. Kdepak „já pán, ty pán,“ to nejde dohromady se ziskem a bohatstvím.

„Stále ještě neumíme postavit morálku nad politiku, vědu a ekonomiku. Stále ještě nejsme schopni pochopit, že jedinou skutečnou páteří všeho našeho konání – má-li být mravné – je odpovědnost. Odpovědnost k něčemu vyššímu, než je má rodina, má země, můj podnik, můj prospěch. Odpovědnost k řádu bytí, do něhož se všechno naše konání nesmazatelně zapisuje a kde se teprve a jen spravedlivě zhodnocuje.“

To taky řekl Havel a hlupáci mu tehdy tleskali ve stoje (je dobré protáhnout zdřevěnělé nohy), přestože neměli ponětí o čem mluví.

Šikovně se vyhnul slovu Bůh, možná ze setrvačného pseudofilosofování, možná se bál, aby ho Bůh nepotrestal. Tomu se nechce „spravedlivě zhodnocovat,“ za takovou námahu mu lidstvo nestojí. Má dost práce s fotbalisty, kteří se křižují a prsty k nebi trčí, aby po nich jako hromosvodem jeho milost vstoupila a oni ty hajzly na druhé straně porazili. Když to současně dělá i druhé mužstvo, je u Boha, jak to zvládne Hitler se taky Boha bál a raději mluvil o Prozřetelnosti.

Havel pak všechny ještě poučil, že: „Tlumočníkem mezi námi a touto vyšší autoritou je to, co se tradičně nazývá lidské svědomí.“

Otázka je, kolik zbytkového svědomí zůstalo v jeho hlavě, když schvaloval bombardování a války. Lze předpokládat, že na rozdíl od jiných, jasnozřivě rozeznal že tou „vyšší autoritou“ je Washington, která o plky o svědomí nestojí.

Pro svědomí současných presidentů a jejich generálů platí přísloví „kde nic není, ani smrt nebere.“ Oni se za „(nej)vyšší autoritu“ považují a nepotřebují „tlumočníka.“ Stačí jim moudré přikyvování Havlů všech druhů.

Pokud má Vystrčil alespoň trochu svědomí, vyrazí v šírý svět a tam bude hájit suverenitu a svéprávnost naší země. Měl by se předem poradit s Dukou, aby měl stran Boha posychrovaná záda. Musí to ale stihnout ještě před válkou.

30 komentářů :

 1. V dnešní době se bere sloužení zájmům cizím velmocem jako žádané ale jak pro koho že. Nikdy nebude USA vládnout světu a to je velice dobře. Nakupování starých US zbraní nikomu nepomůže jen těm které aspoň možná poplácají po zádech.

  OdpovědětVymazat
 2. V případě toho Serenátního amianálního Vyguma platí:
  ""Každý trouba by to rád dotáhl na hlásnou troubu...""

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máma má maso.
   Ema má dudy.
   Polsko má Dudu.
   Vít má Duku.
   My máme Doda.
   Óóóóó my se máme!

   Vymazat
 3. To co v životě dělal a to co říkal, bylo v absolutním protikladu. Co jiného mohlo vzniknout pod jeho působením než ABSURDISTAN. Stát kde většině rozhoduje absolutní menšina, nejsou peníze na životně důležité, ale jsou na absolutně nepotřebné, stále se zvyšuje zadluženost a absurdně se většina domnívá, že se jich to netýká.

  OdpovědětVymazat
 4. Osobně jsem očekával, že Vystrčil prst z řitě vynese svůj historický trumf, totiž že bude chtít svět varovat před Putinem, který má v úmyslu spáchat ve Švajcu na Joke Bideta Vrbětice nebo aspoň Čihausku.
  Vystrčil prst z rekta je opravdu svérázná persona. Zažil jsem ho osobně krákat na jednom plese tak, že už jsem ten konkrétní každoroční ples nikdy nenavštívil. Vystrčil prst z rekta je klasická esence pravicového bolševismu v dresu ODS. - Jeden exportní vůl vedle druhého, jalovice nevyjímaje.
  Vystrčil prst z rekta velmi připomíná zpracované hlavičky z Peru nebo odkud. Mají všechno. Jsou daleko menší než za života, ale mají svázané pysky, aby neškodily.
  Pravicový bolševik Vystrčil by si mohl udělat výlet do And. ODS by si mohla později vyzvednout a vložit do vitríny vedle vypreparovaného a naočkovaného vepře z Řep.

  OdpovědětVymazat
 5. Pane,dekuji Vam. Dobry clanek, ktery sice vzdelanym volicum havloidu/nacku/smejdu/krivaku/kolaborantu ci jak se jim rika pred zraky neprijde, ale I kdyby prisel, nepochopi jej. Tedy alespon pro nas, nevzdelane vesnicany :-).

  OdpovědětVymazat
 6. KLDR začíná mít už po kolikáté, obrovský nedostatek potravin.
  Tady nějaký spartak vždy brečí po socialismu a tady je jasná ukázka, neschopnosti tohoto nesmyslu, který nás udusil na 40 roků.

  OdpovědětVymazat
 7. Sumit Putin- Bidet už běží skoro 4 hodiny, všude živé přenosy jen v našem mainstrýmu ani zmínky. Žeby se čekalo na noty až vše skončí a lídři sednou do letadel na zpáteční cesty? Všude jen ježatec vystrčil z vysočiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slavku,

   tak jsem k vuli tobe proklepal zahraTV od CNN az po Aljaziiru, a nikde nic, takze tentokrat je CT nevinna,

   totiz jak to vypada tak starej kokta se bal vylezt spolu s Putkou pred kamery, protoze asi vis jak by vypadal. Ukecal teda Putku na schuzku bez kamer, takze se pravdu dozvime za par dni, ale ver mi bude to sranda

   a vsad se ze Pepa bude k Vladovi docela milej, a kamaradskej a urcite mu neco hezkeho slibi, ma totiz silenej strach ze spojeni Rusko Cina a Rusko Nemecko ale hlavne cchce dostat Rusaky a Cinany od sebe. takze moc konfrontace necekej, je sice mozne ze Amerokanaly budou tvrdit ze Pepa Vladika sprd' k vuliva Navalnymu, a viBuh co jeste, ale budou to jen kecy.... Takze nic zadna stanice nema, jen BBC tam ma staryho Stoltyho z NATO, ale Stoltyho mektani po Enklicku jsem nerozumel, ac Anglicky ci Americky umim .

   takze cekej na zejtrek, a zatim si pust treba porno, je to lepsi nez CT

   Vymazat
  2. Russia Today aka RT to pokrývá průběžně včetně komentů. CNN i Jazeera jsou čajový sračky

   Vymazat
  3. ano Basos máš asi pravdu. ČT je panensky čistá... hahaha

   Vymazat
  4. 17.17
   napsal zamindrákovanej dement, kterej se bojí podepsat. Máš asi hodně malýho...

   Vymazat
  5. slavku

   tak pred chvili Putka skoncil se setkanim s reportery, no byla to normalka, bohuzel Pepkovi to zakazali, prej by se asi stydel, a zakoktal se....

   rikaji ze to bylo kratke, a ze Putka si nic nenechal libit, takze musime cekat par dni az zacnou prosakovat drby

   Vymazat
  6. No bude to normálka, obě strany se prohlásí vítězi. Biden při jistotu až doma. Úkol splněn. Jinak se mi ten Biden zdál nějaký divný. Musím se podívat jak vypadá skutečný Joe a pak to srovnat s tím, co ukazovali na předváděčce před jednáním. Hezký parný den všem

   Vymazat
 8. a ty unku jdi do prdele, paseš se jen na neštěstí jiných.

  OdpovědětVymazat
 9. mně stačil jen záběr na nepřítomný ztrnulý pohled US lídra a jeho vyceněné běloskvoucí americké zuby abych viděl dnešní realitu. Putin v uvolněném postoji s rukama podél těla a neutrálním výrazem. Žádné familiérnosti a chytání kolem ramen... Bude to mít asi senil těžký

  OdpovědětVymazat
 10. tak už to skončilo o půlhoďky dřív než plánováno. Asi už poslal Bideta do No.One, aby se vyspinkal. Bylo toho na něj už moc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Slávku klídek.
   S největší pravděpodobností vám na ČT24 pan senátor Fischer nebo pan exvyslanec Kolář ještě dnes vysvětlí, jak to Biden nandal Putinovi s jak tomu máme porozumět.

   Vymazat
  2. Ke konci mu povolili nervy a okřikl novinářku, že neumí řemeslo.

   Vymazat
 11. Vektor budoucího geopolitického směřování je po dnešku zase jasnější. Na Čínu ani nedošlo...

  OdpovědětVymazat
 12. Politici tvářící se, že zastupují ČR jsou demonstrací absolutní ztráty osobnosti. Jejich sebedůvěra je tak trapně hraná, že ji těžko někdo může uvěřit, není-li zmanipulován. Neschopnost mít nějaké skutečné sebevědomí je vidět prakticky na každém kroku. Od anglických nápisů a "hudby" až po různé německé a jiné názvy všeho možného. To nemůže být úplně řízené, to je absolutní ztráta osobností a české kultury. Celý svět musí poslouchat USA jinak jim budou "zkrouceny" účty. Že ztráta sebekritiky vede k absolutnímu úpadku a slepotě je vidět i dnes. V Ženevě bude mít Biden tiskovku bez V.Putina a ruští novináři na ni nebudou puštěni. Tak jen dál, ať se práší za kočárem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. RP

   a ta Bidenova tiskofka v Zeneve bude kdy?

   DNESKA, ZEJTRA, NEKDY, NIKDY?

   Vymazat
 13. 18:12
  Ty Sputnik, ty už sem zase lezeš otravovat vzduch? Kdy už tě Dvořák zablokuje na stálo, přemřelo?

  OdpovědětVymazat
 14. Jestli si myslí posluhovači, že je čeká něco lepšího, jsou na omylu. Bez českého kultury a politiky budou moci nabídnout jen otrockou práci se stále větší výnosy pro otrokáře. A stálé ubohé útoky na Rusko je dělá stále větší a větší světovou autoritou.

  OdpovědětVymazat
 15. Socialismus odešel do historie ,aniž by se diskutovalo co dobrého přinesl.

  OdpovědětVymazat
 16. Náš senátor Vystrčil
  do letadla naskočil.
  A když motor naskočil
  cosi na nás vystrčil.

  Jemu třikrát hanba !!!

  OdpovědětVymazat
 17. Je půlnoc a ať hledám, jak hledám, o pokecu Putin Biden nikaj nič. Zato na Novinkách o nálezu jakýchsi křemenů co je mají místní pošuci za diamanty, nebo že méďa prošel dveřmi na fotobuňku a podobné důležitosti
  Ještě že ty média máme!

  Fuj!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Turisti se setkali a vylete do svajzu. Misto 5 hodin se setkavali stezi 3. Bajda vyhrozoval Putinovi jestli se Navalnemu neco stane straslivymi nasledky, dulezite setkani tak probehlo v pozitivnim duchu , Putin byl s tim vyhrozovanim spokojen , aby po rozchodu zase ty vztahy pekne urovnaly co do nejhorsiho..
  O Putinovi se smi zminit novinar jen jako on/him/, jinak by byl ukrizovanej a rusky novinari nebyli pripusteny na tiskovku s bajdou. Ten mel otazky predem dodany,aby si mohl nacvicit odpovedi, 2 hodiny po setkani musel Bajda odpocivat..Taskarice a nic jineho ,ale nikdo kdo neco vidi necekal nic jineho..Vyjma,ze se tam domluvilo neco,co neni pro nas slyset..
  Poskokove i v mediich samozrejme cekaji, az co se jim rozkaze ..

  OdpovědětVymazat
 19. Pepka Vystrče vykaděného na lidi v ČR z ODS - nám byl všem
  čert dlužen. "Tchaivanec",senát ČR a jejich činy smrdí velkými volovinami,rozmařilostí - asi z nudy a poškozováním zájmu našeho státu z důvodů hodných právě osoby Pepka Vystrče. Fuj mu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.