Reklama

čtvrtek 24. června 2021

Merkelová a Macron chtějí pozvat Putina na summit EU

sputniknews.com

24. 6. 2021

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron chtějí, aby Evropská unie zvážila pozvání ruského prezidenta Vladimira Putina na summit, píše Financial Times s odvoláním na diplomatické zdroje.

Podle slov diplomatů iniciativa pochází od Merkelové a Macron ji podpořil. Zdroje obeznámené s diskuzemi uvedly, že velvyslanci z Berlína a Paříže na středeční schůzce v Bruselu učinili pro ostatní účastníky neočekávaný krok a předložili nové návrhy ohledně vztahů s Kremlem.

Německo a Francie vyzvaly k vytvoření nové strategie EU pro užší spolupráci s Ruskem, která by podpořila diskuse s Moskvou po rusko-americkém summitu v Ženevě, uvádí Financial Times.
„Německo a Francie vyzvaly k vytvoření nové strategie EU pro užší spolupráci s Ruskem s cílem rozvíjet diskuze s Moskvou po ženevském summitu amerického prezidenta Joea Bidena s Vladimirem Putinem,“ uvádějí noviny.

První setkání prezidentů Vladimira Putina a Joe Bidena se konalo 16. června v Ženevě, jednání trvalo 4 1/2 hodiny včetně přestávky.

Jak uvádějí noviny, Německo se domnívá, že ženevský summit se stal „vzorem“ pro obnovení vztahů s Ruskem. Připomeňme, že v úterý Merkelová hovořila telefonicky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v souvislosti s 80. výročím německého vpádu do Sovětského svazu.

Jak uvádějí noviny, Německo se domnívá, že ženevský summit se stal „vzorem“ pro obnovení vztahů s Ruskem. Připomeňme, že v úterý Merkelová hovořila telefonicky s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v souvislosti s 80. výročím německého vpádu do Sovětského svazu.

Před nedávnem se s Merkelovou setkal v Berlíně Macron a také italský premiér Mario Draghi. Německé hlavní město rovněž navštívil americký ministr zahraničních věcí Antony Blinken.

„Rusko je pro nás velkou výzvou, ale také velkým kontinentálním sousedem Evropské unie, musíme se ujistit, že eliminujeme všechny hybridní hrozby, ale na druhé straně máme ze strany EU velký zájem - pokud chceme bezpečnost a stabilitu v Evropské unii, musíme zůstat v dialogu s Ruskem, bez ohledu na to, jak je to obtížné,“ řekla minulý pátek Merkelová na tiskové konferenci s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Vztahy mezi EU a Ruskem byly zmrazeny v roce 2014 poté, co Rusko připojilo Krym. Podle deníku FT.com možnost, že by došlo k oteplení vztahů s Moskvou, nejspíše znepokojí Polsko a země Pobaltí, které vůči Rusku prosazují tvrdou linii.


59 komentářů :

 1. BIS podpraporčíka Michala Koudelky se strašně moc snažila vyvolat válečný konflikt s Ruskem, takže pro ni jsou tyto informace zdrcující prohrou a porážkou. Už osobní kontakt mezi Putinem a Bidetem v Ženevě na hlavní čučkárně - resp. v sídle BIS v pražské Nárožní ulici - vyvolal zděšení. Nikoli poprvé a s pravděpodobností hraničící s jistotou ani ne naposledy jsou zkrátka naši čučkaři, chci říct příslušníci BIS, za totální imbecily.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12,38
   Kdyby byla blbost bolestivá,tak jsou ""naši""čučkaři dávno po smrti!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Mam takovy dojem, ze Putin neprijde

   Vymazat
  4. Sedm let běhá Koudelka kvůli Vrběticím po celé Evropě a hledá Čuka a Geka, to aby Putinovi dokázal co je za zabijáka a ona si toho Putina teta Merkel s ujem Macronem pozvou na summit EU. Z toho aby se ten Koudelka picnul. Jedině, že by nějaké Čuky a Geky našel taky u Macrona a Merkelové. Tak uvidíme, jak se ti naši čučkaři v čele s Koudelkou vytáhnou.

   Vymazat
  5. Kdo s čím zachází, po tom také schází

   Vymazat
  6. PUTIN(Boze cara chran) zvany Piratiskami,huculiskami Puttler

   Se samozrejme pry chce ucastnit,ale s jednou podminkou

   SUMMIT SE BUDE KONAT NA RUDEM NAMESTI V MOSQWE

   Ucast sovetskych muziku bude zajistena v hojne mire!
   Vodka bude privezena v lidovych zebrinacich a drevenych sudech pro vsechny a kdo bude chtit toho tam hned v kremelbudce naockuji SPUTNIKEM V zabijakem bacilu C19 na fleku za zpevu pisne

   Sovetsti muzici vypustili druzici!

   Vymazat
  7. 1:33 Měli by celé to slavné unijní a západní vedení nechat projít po Rudém náměstí po vzoru německých zajatců koncem války. A samozřejmě stejně jako tehdy po ukončení té parády nechat vše spláchnout kropicími vozy.

   Vymazat
  8. 7,18
   Ovšem tentokrát by jim v jejich vlastních sr...ách měl Rus vymáchat držku!

   Vymazat
 2. No to by bylo moc pěkné poslat US dlužníky domu a spolupracovat s Ruskem pak by na Evropu nikdo neměl. Vykašlat se na šílenství s multi kulti a zeleným údělem obnovit suverenitu všech států a opravdu spolupracovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Vůbec se nedivím, že ti většinu příspěvku mažou ty kavárencký fašisto, ptotože takové sračky může vyblít jenom vymatlaný hovado. Zajeď se podívat do Paříže a jiných velkoměst vysněného západu a pokud tě tam nepodříznou, tak tam teprve uvidíš bídu, svrab a nešťovice.

   Vymazat
  3. U tebe mezi ušima, neznámý unknowne, se toho asi taky moc neschrastí... A.Š.

   Vymazat
 3. "Německo se domnívá, že ženevský summit se stal „vzorem“ pro obnovení vztahů s Ruskem."

  A teď co, pánové a dámy ve vládě, Poslanecké sněmovně a Senátu PČR ? Kdo z vás udělá první "sebekritiku" a odstoupí ze své funkce ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. BIS a pražská kavárna se snažily rozpoutat válku s Ruskem, teď jsou v Evropě - a nejenom v ní - pro srandu a za úplné pitomečky. Naše pozice v Rusku přebírá Německo a Rakousko a moc a moc nám děkují.

   Vymazat
  2. L.S.
   Merkelová a Macron tak pospíchají do Ruska,že zátěž odhazují,jako třeba naši republiku,Sami se chtějí domluvit s Ruskem,hlavně dodávky plynu a ropy,co by prodávaly dalším státům,za úplně jinou cenu.Kauza Vrbětice,zářným příkladem,jak Německu i Francii nepřekážet v cestě.Pozvání Putina je jen propaganda,snad si to putin uvědomí,že co nedosáhl Biden,snad se to podaří Merkelové s Macronem.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. WW
   ty ses fakt humorista "Cesko rozpoutat valku s Ruskem?"

   tohle bylo mozne, ovsem v jine verzi valky, kdy se v Mnichove Bavoraci trasli strachem z nasich tanku, ale to uz je daavno, tak docela davno...

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Nikdo se k sebekritice nechystá, to je jisté 13:11. Nikomu se přece nemůže líbit veřejně se přiznat, že je naprostý debil, který poškodil zájmy země, kterou z vůle voličů měl moudře spravovat.

   Vymazat
  7. 13:11 VYSTRČIL!!!! To je přeci jasný.

   Vymazat
  8. I když pravdu má spíše ADAM, že ano. Přijde několik desítek prozření Ferdyše Pištory na půdě parlamentu, vládě a na stranické úrovni. Možná jen v neváženém senátu se najde několik nejsenilnějších a nejmilitantnějších politických důchodců, kteří budou pro klid s velkou slávou obětováni.

   Vymazat
 4. Evropa končí na Uralu, takže RF je přirozenou součástí Evropy, i když jsou zde mezi zeměmi různé rozdíly, tak Rusko se z Evropy "neodstěhuje" a bude tady i po Putinovi a ty Němci a Francouzi také!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 5. Německo i Francie moc dobře ví, že bez spolupráce s Ruskem se jim bude hůř a hůř vzdorovat mocenskému nátlaku USA a s nimi historicky spřažené Británie.
  Tento návh Merkelové je velmi chytrý. Rusko se s EU jako institucí bavit nehodlá,upřednostňuje jednání mezi státy.Většinu těch "prudičů", včetně nás speciálně, nepotřebuje, a už vůbec nemá důvod se s nimi bavit.
  Jenže naopak to až tak neplatí. Nyni m.j. jiné hrozí, že za plyn a ropu budeme poníženě platit (s patřičnou "marží") německému zprostředkovateli, který bude mít ruce na kohoutech. Pro Babiše a spol. je uvažované jednání jedniná šance v dohlednu, která, možná, dokáže v čase alespoň trochu narovnat naše vztahy s Ruskem. Pokud budeme "věrně NATO-zásadoví", včetně některých dalších ignorantů, umyje si Německo a Francie, plus někteří další s racionálním uvažováním, ruce, a pojede svou linii. Nám sdělí, že šanci jsme dostali, a teď si můžeme trhnout nohou.
  POdle Babišova vystoupení v televizi se zdá, že on to pochopil. Jenže už se nechal namočit, chytit pod krkem, a nemůže se narovnat. Takže to vypadá, že nás, tentokrát Evropská říše, opět a zase, nechá svému osudu, "v zájmu civilizace". Jenže tentokrát si za to opravdu budeme moci sami.
  V budoucnu se, dost možná, historici opět budou dohadovat, jestli nebylo na vybranou, nebo nás zradily naše "elity",nebo spojenci, obdobně jako v roce 1938.

  OdpovědětVymazat
 6. Moc nechápu, co je na jednání s Ruskem složitého. Bohatě stačí přestat hybridně strkat frňák do ruských věcí a Rusko bude činit to samé.
  Nevšimla jsem si, že by Rusko uspořádalo Majdan v nějaké evropské zemi. Ale byla to Evropa a USA, kdo uspořádali Majdan v Kijevě, ačkoli dobře ví, že Ukrajina je členem ruskojazyčného celku.
  Jenom naprostý idiot by dovolil Amíkům další vojenskou základnu na Krymu.

  OdpovědětVymazat
 7. Já bych toho chtěl... Tak například kohaBYTOVAT s mladou, štíhlou, inteligentní, ztepilou, vášnivou a perspektivní ... děvou. Jenže EUlatrína už je jen ojetá stará rašple s přetočeným tacháčem a přitažlivostí SKULLptury ve třetí uličce spalovače MRDvol.
  Proč by tam měl Putin jet? Aby ze sebe dělal poskoka poté, co kocábka Malé Kreténie chtěla vyprovoKOVAT v Černém moři poklek na posedu NATO?
  Joke Bidet budiž varováním. On nic nerozhoduje a také se po něm po ... že ... Nevě ..zem slehla.
  Stejně by s těmi otlemky musel Putin mluvit jejich ptydepe, když to má v rukách dýpstata.
  Placatka to znal. Proto napsal ZaHRADNÍ slavnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 8. A jenom "pitomec" neví že daleko větší část Evropy je v Rusku/až k Uralu/,než ten zbytek!Snad ti omezenci mají doma aspoň atlas.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Babiš řekl jasně: S Ruskem se mluvit musí
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-rekl-jasne-S-Ruskem-se-mluvit-musi-668557

  A proč by se s tebou Rusko Babiši teď mluvilo ? Omluvíš se mu, vrátíš sochu a pamětní desku maršála Koněva na původní místa, přijmeš zpět všechny vyhoštěné diplomaty RF, nahradíš všechny škody, které jste svým jednáním způsobili, apod. ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. L.S. Babiš má pravdu. Buď s Rusy budeme mluvit nebo válčit, jak se rozdělíme? Vyměníme politiky nebo pošleme "unknowny" do první linie se posrat, tady by moc smrděli! Už tak zde dost zapáchají "hrdinové".

   Něco jiného je se před nimi bránit, jiné je útočit, tak ať se předvedou, co bezejmenný? Je to přece Váš zájem.

   Vymazat
  2. 16:34 Pozoruhodné, dle vás Babiš bude od Ruska zřejmě požadovat náhradu škody za Vrbětice. Samozřejmě, bez jakýchkoliv důkazů. Nebo už nebude ?!

   Vymazat
  3. L.S. Babiš se bude snažit to s Rusy urovnat a vklínit se k Němcům do obchodu s nimi, proč ne?

   Vymazat
  4. M.Povolný.
   Za Vrbětice,by měl dostat Babiš po hubě i s Hamáčkem.
   Vůbec nebudou s Babišem jednat,ty jeho kecy teď,to je jen předvolební propaganda,vsadím na to 5 tisíc.

   Vymazat
  5. Lukáši, po hubě by měl dostat konfident CIA Koudelka. Babiš i Hamáček, vláda byli i částí opozice do toho postoje vmanévrováni. Výhoda je i v neutrálním Zemanovi. Jednání, myslím již probíhají, jde o ruské i české zájmy, bude důležité koho na podzim navolíme, snad ne voly.

   Vymazat
  6. Druhá várka ruských vyhoštěných agentů už bylo čistě vládní rozhodnutí.

   Vymazat
  7. Moskva zarovnaly počty českých agentů z ambasády a Českého domu na stejný počet.

   Vymazat
 12. Macron se napřed zamiloval do své o několik let starší učitelky.Dnes asi pokukuje po staré slepici Merkelové.

  OdpovědětVymazat
 13. moc bych se divila, kdyby měl zájem příjet

  OdpovědětVymazat
 14. ale možná, když EU pěkně poprosí....

  OdpovědětVymazat
 15. Omlouvám se, dnes již končím, mám moc práce, tak se ještě vyjádřím k zákroku policie. Nemohu se zbavit dojmu, že známému feťákovi "naši známí" levně prodali větší dávku a pozorovali, co to s ním provede. Nasměrovat jej nebyl problém. Co Vy nato Koudelko, není to úkol pro Vás?

  OdpovědětVymazat
 16. Racionální úvaha. Dosavadní čas hrál pro Rusko. Stačí jim jen udržovat stav a v případě pokusu vnitřní páté kolony zatáhnout síť. Ropa, plyn, suroviny letí vzhůru, každá sankce je stále více dvousečná. Svět USA a EU se pomalu dostává na hranu soudržnosti a začíná se projevovat snaha "Zachraň se kdo můžeš", nebo najít zástupná témata - demokracii, LGBT, gender, multikulti, policii, Ukrajinu, Bělorusko, Skripala, Navalného, Vrbětice atd. V tomto závodě jsme jako ČR totálně selhali - především svým Senátem a médii, kteří pracují proti dlouhodobým zájmům ČR. Energeticky budeme zcela závislí na Německu, což jen doplní závislosti v celém ekonomickém sektoru. Rozhodující budou volby na podzim a vzniklé koalice udělají vše pro to, aby atomizovaly společnost. Těžce poškodily vztahy s Ruskem a Čínou a jediným nápravným prostředkem může být po volbách, že největší křiklouni ze Senátu a z tisku se jim předhodí jako oběti - potrestáním za vlastizradu, poškozování zájmů v ČR atd. Většina stran a hnutí nemá zájem o prospěch ČR, a ty malé strany, které ještě neztratily hrdost a čest nebudou mít dostatek voličů. O to se postará ideologicky řízený tisk cizích centrál. Merkel a Macron si jen chrání zadky - jinak je tam lidi v případě světového konfliktu roztrhají. My zase budeme čekat jen na něčí pomoc, místo svépomoci ve volbách. ODS si naběhla s tasemnicemi, PiraStan jsou nevolitelní pro svoje skutečné záměry. Výběr minimální.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakar, ako nestranný pozorovateľ politiky v ČR, s vašou racionálnou úvahou súhlasím, pretože zodpovedá realite.
   Poznámka : RF stačí len pozorovať, nič nemusí robiť. Európania si samy hádžu polená pod nohy, vyrábajú si problémy, ktoré neexistujú. Podobne NATO ako dôvod svojej existencie - potrebuje nepriateľa.

   Vymazat
  2. jakare,

   prostim tebe neblbni, a hlavne tu neblbni ty mlade, kteri tomu co pises budou verit.... sice v tom "selhnani" mas pravdu, ale.....

   Totiz po nasem vlastnim selhani v 89 roce, ktere vlastne iniciovali nasi post rudi "DISSIDENTI" podivej se co vetsina z tech dissidentu delala a kdo je financoval..... ale reknu ti to, byl jsem to ja a dalsi, kteri v te dobe zili za morem..... ale to bylo.

   ted, v nesni dobe, nas narod ztratil prumyslovou kulturu, kdy Klaus "zprivatizoval pri zhasnutych svetlech (( komunistickou ekonomiku)) a tim jsme se stali takovym Rumunskem ci Albanii, v Nove lepsi Evrope

   takze, to co si jako narod myslime, ci delame, je naprosto nedulezite, a zajima to tak akorat nas na tomhle keckoutku. Venku, v ramci EU jsme brani jako NIC a ci hluk ze zakulisi.

   Proste nemyslime, ale JSME MYSLENI, nekoname, ale JSME KONANI, takze sklapni a delej, uz nam to rikali davno Nemci

   Vymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 19. Maříková: Máte jiný názor? Dle vlády jste extrémista. Nehodíte se, jste nepohodlný…

  https://cz.sputniknews.com/20210624/marikova-mate-jiny-nazor-dle-vlady-jste-extremista-nehodite-se-jste-nepohodlny-14942489.html

  Rusko je připraveno dodat Bělorusku v co nejkratších termínech S-400

  https://cz.sputniknews.com/20210624/rusko-je-pripraveno-dodat-belorusku-v-co-nejkratsich-terminech-s-400-14941579.html

  „Příště by to mohl být Assange.“ Snowden okomentoval smrt zakladatele společnosti McAfee ve vězení

  https://cz.sputniknews.com/20210624/priste-by-to-mohl-byt-assange-snowden-okomentoval-smrt-zakladatele-spolecnosti-mcafee-ve-vezeni-14940474.html

  Kreml uvítal iniciativu Merkelové uspořádat summit Rusko-EU

  https://cz.sputniknews.com/20210624/kreml-uvital-iniciativu-merkelove-usporadat-summit-rusko-eu-14940973.html

  Babiš varuje občany: Nenechte se napálit opozicí. Moje vláda makala čtyři roky a splnila své sliby

  https://cz.sputniknews.com/20210624/babis-varuje-obcany-nenechte-se-napalit-opozici-moje-vlada-makala-ctyri-roky-a-splnila-sve-sliby--14942017.html

  Okamura tepe Jourovou kvůli Maďarsku: Takže aspoň víme, co jsou v podání EU „evropské hodnoty“

  https://cz.sputniknews.com/20210624/okamura-tepe-jourovou-kvuli-madarsku-takze-aspon-vime-co-jsou-v-podani-eu-evropske-hodnoty-14938394.html

  OdpovědětVymazat
 20. Naštěstí, ostatní politici z Evropy mají více rozumu, jak tito dva a žádný Adolf Putin se konat nebude.
  Pobaltí a Poláci díky. Zločince Putina zvát do Evropy, není dobrý nápad,ten ať dál neomezeně vládne hloupým Rusum!!

  OdpovědětVymazat
 21. 0.30
  Cedník,máš ty přísun zpráv taky od někoho jiného, než jen stále dokola sračky jako sputnik, prdelní listy, co tak někdy naši nejlepčí ČT, tam ti řeknou o tvém zabijáckém rusku pravdu.Blázne!!

  OdpovědětVymazat
 22. 10,29
  10,32
  Je hlupák jako ty svůj omyl obrací ve cnost a vychloubá se tím!

  OdpovědětVymazat
 23. Německo a Francie si přejí summit tak summit bude. Ostatní budou držet pec. A Pobaltí jako první. Dá se mu na vědomí, že kasa EU dotací, na kterých přežívá není bezedná a na rebely nezbyde. Merkelová zavolá Bidenovi ten Dudovi a Polsko otočí. Demokracie je krásná věc, ale jakmile o začne lézt do peněz, tak to sorry přátelé. Když už se o tom požadavku začalo mluvit v médiích, znamená to jediné - vše už je v podstatě domluveno. Rozhodují ti, kdo drží kasu. A to Poláci nejsou a Pobalťani už vůbec ne. S Ukrajinou se nebaví už vůbec nikdo. Stačí se kouknout na ukrajinské weby. A je jedno jestli vládní nebo jiné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,48
   Dokonce i ona kdysi protěžovaná(u nás Šláfendrekem,Kraďousekem a celou havlostokou) OBRÁTILA A MÁ V BANDEROSTÁNU ZÁKAZ VEŘEJNĚ MLUVIT!

   Vymazat
  2. danny

   jak o tom stale melu, velke staty vidi co se deje, zvlaste Nemecko kdyz vidi ten bordel ve Francii, ale male zapado EU hovnostatecky se delaji dulezite, no spis papeztejsi nez Papez, jak se rika, je to nemlich to same jako s nami, proste krysy ktere pisti, kdyz stoji nekomu za prdeli, pri tom vsechny tyto statecky maji hodnotu sucheho lejna.

   Ale je to dobre, Skopcaci si uvedomili, ze dalsi valka s Ruskem by je stala celej Heimat, a tak Merklova (no ona je to stejne na pul Polka, a mozna trosku Pruska cili echt Wasserpolack jak jim rikaji Bavoraci.

   takze cim vice budou EU hovnostatecky remcat, tim drive se zacnou v EU dit veci, ostatne myslim ze Anglicane se tou vypravou na Krym snazi tak nejak veci urychlit, nebo se zviditelnit Amikum

   Vymazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 25. 11,16
  Kozel je nebezpečný zepředu,kůň zezadu a TY BLBE ZE VŠECH STRAN!

  OdpovědětVymazat
 26. Pro Ave já 11:20 ; Jakov Kedmi, bývalý šéf izraelské vojenské speciální služby NATIV: „ Na vyjádření se idiota má právo reagovat pouze psychiatr nebo psycholog.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.