Reklama

středa 2. června 2021

"Na základě metody Gromyka, nikoliv Gorbačova": Rostislav Iščenko poukázal na strategii jednání s USA

Alisa Jakovlevová

2. 6. 20211 discred riafan
Politolog Rostislav Iščenko na příkladu sovětské zkušenosti demonstroval nejvýhodnější pro RF linii vystupování prezidenta RF při jednání s kolegou z USA. Pochopení toho, že pokračování eskalace vztahů mezi RF a USA Washingtonem může přivést k otevřenému ozbrojenému konfliktu, přimělo amerického prezidenta Joe Bidena hledat osobní setkání s ruským vůdcem Vladimírem Putinem.

Ve výsledku bylo dosaženo dohody o uskutečnění tohoto setkání 16. června v Ženevě, což může Rusko využít v plné míře. Tento názor v článku internetového listu "Ukrajina.ru" vyjádřil politolog Rostislav Iščenko, kde uvedl výhody, které může ruská strana vytěžit z daného jednacího procesu.

"Pro nás je důležitý samotný proces vyjednávání, jelikož snižuje napětí, což je pro Rusko výhodné - jednání ještě nezačalo, ale Američané se na několik měsíců začali chovat značně klidněji", prohlásil politolog.

Expert v daném kontextu připomněl historii SSSR a zkušenosti jednání jeho vedení s Američany, a poznamenal, že "rozhovory v Ženev2 je třeba vést metodou Gromyka, nikoliv metodou Gorbačova". Vysvětlil, že ministr zahraničí Sovětského svazu Andrej Gromyko za odolávání nekonstruktivní linii chování USA dokonce dostal od Američanů přezdívku "Pan Ne". První prezident SSSR Michail Gorbačov zase dosažením kompromisu poskytl americkým oponentům řadu výhod, které byly potom použity proti sovětskému státu. V tomto kontextu Iščenko připomněl anekdotu.

"Michail Sergejevič, jako mladý lékař vyléčil pacienta, na němž celý život jako lékař vydělával jeho otec. Nesprávně pochopil úkol, který před ním stál", prohlásil Iščenko a poukázal na to, že sovětský lídr šel de facto "na nevynucené ústupky, protože se domníval, že cíl USA je tentýž, co má i on, globální urovnání, však ve skutečnosti Američané chtěli získat jednostranné výhody.

Na základě analýzy daného případu politolog ukázal na strategii RF pro jednání s USA, která musí odpovídat chování Gromyka, nikoliv Gorbačova, jelikož samotný fakt vedení jednacího procesu a dokonce příprava k němu jsou schopny přivést ke snížení napětí v mezinárodních vztazích.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

75 komentářů :

 1. Z dnešního pohledu to vypadá, že byl Gorby důvěřivý. Ale tenkrát jsme byli důvěřiví všichni, já tedy ano. Věřila jsem na hodnou Ameriku a rozbřesklo se mi hodně pozdě.
  Je otázka, jak vy se dneska chovala Amerika, kdyby nedošlo k rozpadu východního bloku. Určitě jinak, podle mne by si nikdy nedovolila přepadnout Irák, škodit v Sýrii, zplanýrovat Bělehrad, podle mě neunesla tu hegemoniI.
  Bipolarita, anebo multipolarita bude určitě lepší. Už aby to bylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je otázka, jak by se dneska chovala Amerika...
   Nijak. Dávno by neexistovala. Podle dostupných údajů stály USB v r. 1987 řed ekonomickým krachem a Gorbačovovy ústupky je zachránily doslova za minutu 12. Najděte si něco o Gorbačovově protikandidátovi Romanovovi a pochopíte, kam by směřoval SSSR a celý východní blok a kam Západ...

   Vymazat
  2. 20.00
   Bohuzel nejen Vy jste tenkrat byla slepa.Ja narozdil od Vas si uz dnes nemyslim ze byl Gorbacov duverivy. Neverim ze statnik takoveho formatu byl natolik naivni. To jsme mohli byt my ale ne tehdejsi vudce SSSR. Dnes jsem temer presvedcen ze jednani Gorbacova bylo zcela zamerne a z meho pohledu je pro mne dnes Gorby vlastizradce.V mem pohledu mne utvrzuje dalsi vyvoj v mezinarodni politice a koneckoncu pokud se nepletu Gorbacov v USA i studoval a dnes ma v USA i svuj ranc. Pokud se pletu opravte mne.

   Vymazat
  3. Helanov USA si vyhandlovali 30 let života od krachu je nezachrání nic. Oni to vědí a proto globalizace výměna obyvatelstva zlikvidování veškeré konkurence korporací. Jen aby si americký bilionáři přišli na své. Snad jim do toho hodí lidé vidle. Gorbačov byl odporný zrádce všech Slovanů.

   Vymazat
  4. No byli jste duverivi vsichni, a dokonce i ja, kdyz jsem v 68 roce ve Vidni nalit imigracnimu urednikovi ze zamori ve Vidni. Ale v 89 jsem uz vedel ze za vasi duverivost zaplatite, Havlem, a v 92 Klausem, a jak to vypada, tak Klaus vam no tedka i mne chysta druhou lekci.

   jeste vztah Rusko - USA, Putin neni Gorby

   Vymazat
  5. 21:20... Do hlavy mu nevidím, je mu líp v Americe , protože Rusové ho nemají rádi. Celkem logicky, chtěl jenom postupně uvolnit šrouby, ale rozpadlo se mu to pod rukama. Měl to složité, protože byl první, kdo se odhodlal zrušit totalitu.
   Čína se poučila , postupuje malými krůčky a proto je úspěšnější.
   Podle mne ten režim byl prohnilý a změna byla nezbytná.
   Nám rozpad toho molocha přinesl svobodu, jak jsme s ní naložili je už naše věc. Vzali jsme to ode zdi ke zdi a tak jsme ještě ve větším maléru, než jsme byli b 89. Tehdy se šrouby uvolňovaly , dneska utahují.

   Vymazat
  6. Basosi, vy jste nějaký chytrý. Gorby a ani Klaus nemohli předvídat, že se při každé změně režimu vyvalí odněkud nejhorší verbež. Hajzlové, kteří měli konexe, drželi spolu a byli připraveni hrabat pod sebe. Bylo jich tolik, že zdiskreditovali nové vedení.
   Dneska ovládají všechny důležité pozice, média, banky, kulturu, jsou všude.
   Ale Putin si s nimi nějakým způsobem umí poradit, u nás ne, asi jich tady je moc.

   Vymazat
  7. Nebýt právě 'obratu' Gromyka v tehdejším hlasování o novém generálním tajemníkovi ÚV KSSS (1985), dost možná by se hrobař SSSR Gorbačov nedostal nikdy až na vrchol strany. Ale ovšem...to je jenom 'kdyby'. Faktem ale zřejmě bude, že šlo o zlomový - uzlový bod historie. Na rozdíl od jeho pozdějšího osudu: zejména reklama na kečup byla jistě 'vyvrcholením kariéry' Michaila Sergejeviče.

   Vymazat
  8. Helo, to přece nemyslíte vážně, že Rusové mají Gorbymu za zlé, že se rozpadl SSSR. Vždyť tehdejší Rusko byl jeden trošku mírnější GULAG. Bez bumážky jste ani nemohla z města. Ještě dnes jsou na mnohých výpadovkách viditelné kruhové objezdy s policejní věží. I na Ukrajině, namátkou v Nikolajevě nebo Chersonu. Dneska si cestují po celém světě a dokonce získávají povolení k pobytu. Třeba moje zubařka je z Novgorodu.

   Vymazat
  9. Martine, váš argument platí jen na někoho. Většina lidí asi netouží po velkém cestování. Rusové vědí, co jim Gorby provedl.

   Vymazat
  10. Nejdulezitejsi je vedet, ze valky a vyjednavani s ostatnimi do sluzebnosti a zkolonizovani, jsou zakladem podstaty v usili ovladnout svet..
   Od sameho vzniku USa.
   Smlouvy s indiany napr.
   A infikovane prikryvky pro ne, za odmenu..
   Mimo masakry i zen a deti..
   A co asi je Covid ? Co asi..
   A vidi snad nekdo nekde nejakeho indiana dnes?
   Neuspesna vyjednavani resi agresi vseho druhu pomoci diversantu a skudcu, zaplacenych disidentu a medii /lidskych prav/,sankcemi,rvanim hrozeb /jako Dolf/ snad kazdou hodinu,spinavymi taktikami vseho druhu,strilenim a vrazdenim presidentu,podporou lzipresidentu a politiku,masakry na zmeny nepohodlnych vlad,hlavne ted ruske,cinske, iranske do zacatku, ktery svet nekdy nezna a skoro nikdy neumi celit a samozrejme na slabsi valkami ,dodnes..
   Jsou v tom velmi zkuseni, taktika strategie velmi sofistikovana !!! a nejvic uspesna, kdy si vzdy z pozice ohromne moci diktovali podminky na tema o cem se smi a nesmi vyjednavat predem..
   Po vsech tedy valkach ,vedenych na nepricetne zbohatnuti ,elity,/kdyz ale na zbesile hromadeni zlata, majetku a penez,loupezi a masakry je vydana vyssi moci kletba a otoci se drive ci pozdeji proti takovym/,vcetne te civilni valky ,jeste vyjednavani dohod ,spravnym nazvem Diktat.
   Jsou verici a modli se porad,ale odmitaji ovladani svymi plany slyset,komunikovat a pochopit nepsane zakony vyssi moci.
   Jako dnes EU a dalsi v procesu zniceni..
   Z vyhody geopoliticke isolace za oceanem a tedy donedavna vyhodne /pro skryvajici zbabelce/ protoze bez moznosti utoku,okupace na ne a nejakych vubec skod na ne../Ale proto strach panicky jako nasledek ze Stalingradske moci Rude Armady/.
   Pouze astronomickych zisku bez konce..
   Tady je druh autorova optimismu, asi velmi zoufale povahy..
   /A doufam ze rusove aspon trochu cumi tim smerem/.
   A nejen to.

   Vymazat
  11. Rovnice o jedne nezname..
   Toho jak se americane "chovaji znacne klidneji",by se veslo stezi na hlavicku spendliku..Svatyho Augustina.
   Ty agrese ostatni nemaji koncu..
   A predtim se uz chovali stejne..Od 45.
   Az ted rusaci museli rict ,stop, odted bude nasili..
   Na druhou stranu doporucuje autor negativni NE na vsecko ,jako spravny postup a metody k dosazeni uspesneho cile,ve vyjednavani..To si odporuje.
   Gromykovo NE znaci konec, vyjma toho,ze byl zkusena politicka a diplomaticka prodejna devka u ktere predstirane blufovani NE, znamena jen taktiku ve vyjednavani za vetsimi vyhodami a zisky..
   A jemu podobni to vedeli /na rozdil od obyc obcana/a neprestavali vyjednavat..
   Kde tady vzit nejaky priklad.
   Asi jako v cirkusu, kdyz krotitel se snazi ochocit divokou selmu tim, ze ji se a tam hodi pamlsek, v podobe kousku masa..
   S rozdilem,ze tady si pamlsky hazeji dravci navzajem..Za stejnym ucelem..
   Aby zmakli jeden druheho, kdyz tim to nekonci, protoze jde o lidi politicke a o to, ze jedna nebo obe strany casto ochoceni uspesne predstiraji,/zase jde soutez v predstirani/,za ucelem vyhody snadnejsi sezrani druhe strany..
   Zase neni to vse, kdyz se po dohodnutem ochocovani jako vysledku vyjednavani, se to zrusi..
   Aby dravci mohli cenit zuby co nejvice a bez problemu a prekazek, nejakyho predeslyho dohodovyho /predstiranyho/,kroceni..
   Vysledek je jednoducha rovnice, ktera se rovna... rovnou do konfliktu..

   Vymazat
  12. Martin2. června 2021 23:09
   Ona Vaše úvaha o bývalém SSSR je hodně mimi mísu. Je naprosto jasné, už tím Vaší "Helo to nemyslíe vážně". Prokazuje to jen to, že jste naprotý hlupák a vyjadřujete se k věcem kterým s Vaším mozečke (máe-li ho vůbec) nerozumíte.

   Vymazat
  13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  14. Martine, ten rozpad byl náhlý, neřízený, rozpadly se všechny ekonomické vazby. Navíc v těch různých - stáních vypukly vražedné občanské války, kde Rusům párali střeva. Běžný Rus jenom těžko může vnímat ten rozpad kladně.
   Pěkně to popisuje Světlana Alexijevičová v Době z druhé ruky.

   Vymazat
  15. Opr.: v různých - stánech, v měkkém podbřisku Ruska a na Kavkaze.
   Vlastně i dnešní vraždění v Náhorním Karabachu je důsledkem rozpadu SSSR.
   Ono je to složitě, těžko to hodnotit našima očima.
   Nejdřív mě vyděsilo, když Putin prohlásil ten rozpad za geopolitickou katastrofu.
   Ale postupně ho chápu, hegemonem se staly Spojené státy a chovají se jako prasata.

   Vymazat
  16. Martine, kamarád pracoval v Moskvě v době rozpadu SSSR. Přímo na vlastní oči viděl, co se tam dělo a jak to vnímali lidé. Popisoval mi, jak to tam vypadalo. V prvé řadě, lidé plakali. Ne radostí, ale smutkem. Poté nastalo neuvěřitelné ekonomické drancování země, bída, hlad, hyperinflace, bezpráví. To, co se tam dělo, si my tady neumíme vůbec představit. Rusové to zvládli.

   Vymazat
 2. USA se nechce vzdát vidině First America a proto je nezbytné jednat s představiteli tvrdě a vyvést je z iluze o SA jako pupku světa. Svět je multipolární a už nikdy nebude unipolární. Věřím že Putin s podporou Číny to dokáží a přívedou svět na mírovou trajektorii. Na mírovou spolupráci ve prospěch lidstva všech zemí světa. Nechceme válku a ani okrádání světa prostřednictvím nekrytého dolaru. Nedovolme USA dále rozvracet přátelské a mírové vztahy mezi státy.
  Je potřeba udělat pořádek i v českém senátu a lidi kteří tam vyvolávají nenávist vůči Rusku a Číně stíhat podle platných zákonů ČR, postihnout je i za to, že bez důkazů prosazují dezinformace o Vrběticích , Bělorusku ......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatrane, zatím ještě je pořád Bílý dům světovým drábem. Amíci mají ve světě víc než 1000 vojenských základen a Rusové dvě.
   Všechno se bude odvíjet od toho, jestli se podaří Rusku domluvit s Čínou a přibrat do party třeba i Írán, Turecko, další nespokojené.
   Vsadím se, že už i Japonsko má Američanů plné zuby. Afrika stoprocentně. Jižní Amerika, až na výjimky, taky.
   A dokonce i Německo se cuká, když jde o Nordstream 2.

   Vymazat
  2. 20,30
   Turecko by měl Putin naopak ZAŠLAPAT DO ZEMĚ!

   Vymazat
  3. 20:30... To by byl hlupák, proč by to dělal? V Rusku je muslimů jako nasr@no, jako v každé bývalé koloniální mocnosti.
   Putin je prezident VŠECH a umí vycházet i s muslimy.
   V tomhle Západ žalostně selhává.
   Západ je bere jenom jako chudáčky, anebo teroristy.
   Putin se řídí zásadou stejná pravidla pro všechny.

   Vymazat
 3. Bojím se že Putina oddělají a hodí to na nějakého psychopata. Nevěřil bych těm hajzlům ani datum!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby měli tu moc, už by to dávno udělali.

   Vymazat
  2. Od Iluzi rovnou ke Spekulacim a naopak, nijak nepodlozenym, do rise snu..Z nich potom...
   Rovnyma nohama az do Kdybysmu.

   Vymazat
 4. Gromykova strategie? Jistě! Ale v takovém případě by muselo mít USA legální vedení, nikoli pučisty. (Navíc, kdo vlastně nyní de facto vládne v Americe?) Také mne fascinuje, kolik různých znalců píše o rozhovorech dvou hlav států. Vy jste snad v posledním půl roce viděli třeba půlhodinové video, ve kterém by Biden mluvil celou dobu souvisle, logicky a k věci? Nevšímal si mašliček malé holčičky nebo se neptal předsedkyně dolní komory 'co má dělat'? Daleko zajímavější je podle mne otázka, jak to 'ti za oponou' techniky provedou, aby zabránili skandálu, když to na pučistického prezidenta přijde. Osobně se přikláním k existujícímu dvojníkovi a naslouchátku. Ani litry Andrenochromu by tu nemuseli stačit :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:57 - souhlas! S Putinem nebude jednat originál, a když tak to bude fiasko pro USA.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 6. Pozor, Biden bude lhát již při pozdravu !

  OdpovědětVymazat
 7. Vidím to tak,že USA už mají připraveného obstojného dvojníka Bidena.Toho pravého do Ženevy poslat nemohou

  OdpovědětVymazat
 8. Senátoři se pokusí sesadit Zemana z funkce prezidenta. Ovčáček varuje před státním převratem

  https://cz.sputniknews.com/20210602/senatori-se-pokusi-sesadit-zemana-z-funkce-prezidenta-neni-schopen-vykonavat-urad-rekl-fischer-14710316.html

  Za nevhodný názor vězení. Tohle má v plánu EU

  https://cz.sputniknews.com/20210602/za-nevhodny-nazor-vezeni-tohle-ma-v-planu-eu-14705523.html

  Babiš má šance ustát. Výkonný výbor ÚV KSČM doporučil poslancům opustit sál při hlasování o nedůvěře

  https://cz.sputniknews.com/20210602/vykonny-vybor-kscm-doporucil-svym-poslancum-neucastnit-se-hlasovani-o-neduvere-vlade-14711424.html

  NATO dodá na Ukrajinu zbraně pod rouškou cvičení Sea Breeze

  https://cz.sputniknews.com/20210602/nato-doda-na-ukrajinu-zbrane-pod-rouskou-cviceni-sea-breeze-14703901.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je to stejne sranda se senatem, nevoleni pacholci vedeni posinutym hajzlikem s rozjezenou palici chteji sesadit lidmi zvoleneho presidenta.... At je Zeman jakykoliv je zvolenym v primych volbach.

   Vymazat
  2. Basosi, ještě mít tak páky, jak rozpustit Senát! Podzim je šancí, dám hlas straně, která jasně bude deklarovat jeho rozpuštění.

   Vymazat
 9. Dnes po shlednuti odchodu Bidena od mikrofonu ,kde jak zvykem jest ,precetl jakysi blabol ktery mu jiste pise za mensinu lidojedu jista RICE ,mel jsem dojem ze stoji na prkenku a osobni straz ho odtahuje z podia za pomoci provazku .Cupita totiz tak malymi krucky aby udrzel balanc ze skutecne vypada jakoby jel na prkynku .Hodne mi pripomina jisteho cecha co mel alzhaimera a delal ze nema .
  Obcas se snazi mluvit hlasem vudce -Fuhrera- ale vzdy to prejde v sepot stareho pana ktery plni prani nadrizenych

  OdpovědětVymazat
 10. Samozrejme z prispevku vyplyva ,ze Gromyko byl ten nejlepsi a videl zapad presne. Ze mel byt gentajemnikem.
  Ze Gorb.. pouze umel se zavdecovat ostatnim a zalibit a podlezal,aby se vysplhal na tuto pozici.Chtiva nachylna ke korpupci i za modni kabelku ,Manzelka Rajsa chtela taky a musela dostat svoje zapadni vymozenosti pro sebe..
  Na ukor naroda.Kdyz .
  SSSR byla v mezitim krizi.
  Vyjednavaci,nikoliv bajdenovej Reagan, hledali a nasli cesty jak vyhrat s jasnym umyslem ze dohody mezi Usa a SSSR nejen nesplni ale postupne bez okolku, zradi a s vysmechem jeste poslapou..
  To chce Iscenko..Kde zije Iscenko a jeho mini "vyhody"..
  Vymenou za obezlicky napeti. Kdyz rusove maji ponekud lepsi nervy, 2 nove armady, budou hlidat zapadni hranice.
  Tady je zase snaha rozdelit Rusko a Cinu a porazit je oddelene ,vyplundrovat a tak se zachranit..
  Nejak se zachranit bez ustupku je a bude jejich strategie a vyjednavaci taktika..
  Snizovani napeti ovsem nebude. /Jenom asi kecy/.
  USA vlada nechce ani nema /nikdy nemela/,povoleno poskodit astronomicke zisky zbrojnich koncernu.
  A na kterych moc Usa a Pentagonu /a elit/,stoji a lezi.
  Na to se nesmi ani pomyslet. Plati jim triliony rocne.
  Az do financni katastrofy,ale neprestane..
  Dale je zde nekonecne zbrojeni a porad dokola prezbrojovani zbrojeni dalsich mnoha statu. Nova zbran letadlo za 130miliard /vybudovani letadla asi pres trilion/, miliard radeji kupujte, nebo nebudete vladnout.
  Kdo chce zrusit /snizenim napeti/,napr. zakladny a namorni sily.Pentagon.
  Taktika a strategie byla vzdy pomoci zavodu ve zbrojeni hospodarsky znicit nebo zpomalit vyvoj v SSSR a Cine aby tak zkrachovali a to se zdarilo..
  Aby zbidaceli obcane komunisty svrhli a nebo aspon pomahali disidentsky,tedy za penize a medialni valkou .
  Pouze pan Iscenko bez bezneho smyslu pro veci.. A zrusit moznosti zastrasovat kazdeho a vsude kdo by neposlech..
  A za jakym asi ucelem se to napeti zvysuje..
  Snizeni by se odehravala asi zmensenim kriceni vselijakych hysterickych hrozeb, neco malo kosmetickych ustupku a pod povrchem zadna zmena..
  A pan I. si to predstavuje ze nekdo pronese nekolik hezkych slovicek a hura za 5 minut napeti je pryc..
  Pres mnoha zrusenych dohod prave ,ktere slouzily ke zmirneni. Tedy pres miliony skod hrozbami /kdy obrana Ruska se prodrazuje/ a sankcemi nezrusenymi tedy hrozby dalsi litaji vzduchem jako odpojeni SWIFT ,propojeni bank a plateb a financnich transakci..
  Muzou Usa prijit s mrkvickou,jestlize potrebuji docasne kryta zada ze strany Ruska ,aby mohly nekde provest nejake akce../Jako Bush premuvil Putina k pomoci ve valce na Irak/. Vtip je pak stupidni.
  Gorbacov pacienta predstiranim/nebo spatnym lecenim rovnou zabil, aby Reagan a Usa zdedili bohatstvi pacientu rovnou celeho vychodniho bloku ..A za ucelem ovladnout vsecky pacienty sveta..
  V neposledni rade Usa mimo vnucene vyzbrojovani a prezbrojovani, dalsiho vydirani, prikazu k poslusnosti a k totalni sluzebnosti a pilne spehuje sve pratele a spojence uz velmi dlouho,nova afera,prej pro Merkel neprijatelna ,ale stale pokracujici/ a co asi zamysli "dobreho" na nepritele..
  Nakonec vyjednavani neni rovnocenne, Putin ma moc ,ale Bajden a ani Reagan moc nemeli..Ani se nemohli moci zmocnit pro sve viditelne neschopnosti..
  Tedy pouceni z minulosti jeste rika,ze setkani by melo dat impulz k snad nekonecnym postupnymnadohod o problemech, kterych je tolik moc a prave Usa by muselo ustupovat z agrese ,tedy otocit o 180 stupnu z divoke selmy do mirumilovne ovecky /z totalitni diktatorske Oligarchie/z vyzbrojovacich valkychtivosti,taky za zlepsenim ovzdusi atd...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že by nový .lak? Nebo starý s novým nickem? Každopádně mají oba brutální problémy s češtinou, především s českým slovosledem, takže jejich dlouhé texty jsou plýtváním písmenky a časem (při snaze textu porozumět). Grafománie, plevel.

   Vymazat
  2. pafko,
   nevim jestli ti hrablo nebo jsi nalitej, ale pis si co chces, treba i pitomosti jak "Jako Bush premluvil Putina" vole to nebyl Putin, Putin tenkrat jeste nebyl v Rusku u vesla, takze pokracuj v blaboleni

   Vymazat
  3. O faktech se snad doufam nebudeme bavit.

   Vymazat
  4. Napoveda : Kdyz se jednou Bush ml. dival Putinovi do duse...
   /Protoze chtel lecos vyzebrat/.

   Vymazat
 11. Prezidenti přicházejí a odcházejí, následky jejich rozhodnutí zůstávají.
  Totéž lze říct o všech politicích. Jenom volič to stále nepochopil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 5/25 ANO,MATE PRAVDU.VOLICI BUDOU VECNI.OS SE ZTRANSFORMUJE NA ČSv

   a to bude muset udelat v ramci vytvareni svych NARODNICH ZAJMU,viz prvni 4.body NPV!

   Nikdo nerozumi?No zkuste sledovat zdejsi gardove valecniky pokroku a zadejte vysvetleni..nebo taky ne!

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6/37 umknowne pan dokror Aveja rikal,ze pan Sojgu chce na hranici novych 20 divizi,

   tj pry 2 armady.
   Co myslite povoli mu je pan president BIDEN v ZENEVE nebo se Sovetsky svaz neubrani a zhrouti se?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. krtečku už přestaň chlastat. SSSR už ddávno neexistuje. A jen tak mimichodem kdyby existovala v podobě např Brežněva nebo i Chruščeva tak by Bidet byl možná jen praštěn Chruščovovou botou.

   Vymazat
  4. 7,19
   Nevadí mi,že vůl je vůl,vadí mi,když si o sobě """"myslí"""",že je lev!

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 10,38
   Narodil ses jako hlupák,ale velmi úspěšně jsi rozvinul svoje NEschopnosti!

   Vymazat
  7. 10,43
   Trochu bych vás poopravil. Narodil se jako hlupák, žije jako debil, zemře jako svině.

   Vymazat
 13. Pan Krtecek se ovsem pta spravne. Ma ten svuj uhel pohledu. Rusko v nejakem usili dava SSSR zpet do kupy.
  Uz "zabloudili"do Beloruska..
  A prej zustanou ,ze se jim tam libi..
  Nejdrive zradlo...
  V danych podminkach, proc P.,putuje do svajcu, svajcu mista temnych a hodne tajnych, hodne moc tajnych a nevysvetlitelnych zalezitosti. Jedna z nich.
  Vezmeme spionazni malinkou skupinu Lucy, ktera dodavala obrovske a presne informace Stalinovi, ktere se nacisticti generalove dovidali, az si je Stalin nejen prostudoval, ale slavny paranoik se naucil tem spravam plne duverovat!! Beda.
  A zpravy z totalne nepratelskyho statu. Kterej Spolu se Svedskem neokupovan,dbal,pecoval aby Hitler/nacisti, napr. netrpeli nejakym zbytecnym a valecnym nedostatkem..
  Kupoval svajz v celem svete, zahadne,co bylo potreba za zlato, ktere nebylo jejich ,ale kupodivu ani Hitlera..
  Taky zahada ,ze se nic z toho netresta..
  A byly ty nejen ty spioni i ty bankeri uplne tajny a tim jeste vice podezrelejsi..Dodnes.
  Jak se obecne vi k velkemu trestu staci malicke podezreni..
  A.Ve svajcu ted prej chystaji Felkou Zranycy..
  A nebyl tenkrat Novicok. Kterej Navalnymu nahradil mozek.
  A nejen Navalnymu..Nekecej a naval Novicok.
  Novicokem, jak jinak ,opozici do opozice. Chytry se domnivaji, ze teroristu P.potopili jeho pratele spoluopozicisti.
  Mene koryt znaci jako obvykle vetsi rvacka u nich.
  Nejdriv je zradlo, to ostatni az potom. B.Brecht.
  Jeste zahada ,proc Trump chodi a troubi ,ze bude v srpnu, tendle srpen,v usakistanu, zase presidentovat..
  Petrov a Boroshirov zase na cestach...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuji za zastani pane Pawe, dneska vsichni lzou,

   a cert by se v tom vyznal.
   Pan car Putin mi za odmenu poslal dve bedny Moskewske vodky,pozvu zenske,budou orgie, stale vice krtecku a zdejsih valecniku se bude pak v komentech zabyvat Narodnimi zajmy a zapijet ten palaver tetickou vodečkou.
   Bude venceremos jak byk!
   Tož tak

   Vymazat
  2. 14,01
   Hlupák nesnáší oponenta!

   Vymazat
  3. Máte to nějak dopletené!

   Vymazat
 14. 10:03
  Stul pysk, Sputnik, a švihej udsuď!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 13,59
   Hovno se dalo do tance a ještě si boky podepřelo!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 15. 10,36
  Blbec nikdy nepřichází,vždy se postaví do cesty!

  OdpovědětVymazat
 16. Blb nevzdělaný, věřící, jen blbem zůstane. Dále už jen výrok pana Wericha o dohadování se s blbcem...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 17. 13,58
  Dřív si blbec alespoň jednou za rok uvědomil,že je blbec,ale dneska....ani nápad!

  OdpovědětVymazat
 18. 14,14
  Ty seš jako špendlík,hlavička nebude tvojí doménou....

  OdpovědětVymazat
 19. 14,14
  Řict o tobě,že seš IDIOT NENÍ URÁŽKA,ALE DIAGNÓZA!

  OdpovědětVymazat
 20. V Spojených štátoch médiá informujú, že stretnutie prezidentov je na žiadosť RF, preto si môže administratíva Bieleho domu diktovať témy na rokovanie.
  Svet sa od Gorbyho i Gromyka zásadne zmenil. Biely dom potrebuje momentálne získať čas, aby hodená sieť na RF sa dokonale uzavrela. Nič viac. Stretnutie len oddiali to, čo čoskoro príde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Juno, bohužel máte pravdu ale aspoň víme, kdy je ten agresor.

   Vymazat
 21. Bidenova administrativa nemá co oddalovat. Naopak musí spěchat. To Putin se bude snažit procesy brzdit. V tom případě bude čas na jeho straně. Ale tohle :nebezpečí: si dobře uvědomují i Babiš s Hamáčkem. Proto usilovali o to setkání v Praze, aby Putina popohnali.
  Samozřejmě jenom ftípek na adresu dvou zbabělců...

  OdpovědětVymazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 24. Gorbačov zradil vědomě, nejdříve pomohl zničit socialismus v ostatních socialistických zemích, než k rozbití přistoupil v SSR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesné, tak to bylo a historie to potvrdí, až se otevřou zatím tajné dokumenty v Rusku, Washingtonu a u MI6 v Britanii.

   Vymazat
 25. Zda zradil, nebo byl naivní nebo neschopný, je možno posuzovat, jaký byl vůdce. Jde o to v jakém stavu zemi tak říkajíc převzal a v jakém ji předal. Myslím, že jeho hodnocení z tohoto hlediska je jasné. Byl špatný vůdce.

  OdpovědětVymazat
 26. Je jasné, že souhlas s čímkoliv s čím přijdou USA, bude znamenat oslabení Ruska. Skutečně nelze opakovat Gorbačovovu naivitu. Navíc USA plní dohody jen tak dlouho a takovým způsobem, dokud je pro ně výhodná. Pak ji jednoduše zase zruší.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.