Reklama

neděle 6. června 2021

Nevstupuje Putin do propagační pasti?

Paul Craig Roberts

6. 6. 2021
Ještě dřív, než se vzdáme nadějí na to, že Summit Biden-Putin vyústí v lepší vztahy mezi USA a Ruskem, měli bychom si vzpomenout na Summit Trump-Putin v Helsinkách v červenci 2018. Tehdy Demokratická strana a americká média využila setkání Trumpa s Putinem k očernění této události jako něčeho, co prý jen posílílo postavení Putina, ovšen současně učinilo postavení Ruska jako veřejného nepřítele USA číslo jedna jevem trvalým.

Americký establishment se zkrátka postaral o to, aby Summit neuspěl. Tři dny před ním vzneslo americké ministerstvo spravedlnosti obvinění proti 12 pracovníkům ruské vojenské zpravodajské služby (GRU), a dva dny před Summitem požádala demokratická polovina Senátu Trumpa, aby setkání s Putinem zrušil. Ředitel CIA John Brennan na tiskové konferenci uspořádané po Summitu prohlásil, že setkání Trumpa s Putinem prokázalo, že Trump překročil „práh vážných zločinů a nevhodného chování a že jeho jednání s Putinem nebylo ničím jiným než vlastizradou. A že Trumpovy poznámky nebyly pouze imbecilní, ale navíc prokázaly i to, že ten, který je vyslovil, spočívá kompletně v Putinově kapse“.

Řečeno jinak: Demokratická strana a americký vojenskobezpečnostní komplex a americká média označila setkání Trumpa s Putinem za akt zrady. A zcela bez ohledu na to, zda nepřineslo i cosi prospěšného, ovládly oficiální narativ mediální presstitutky, Demokraté a CIA.

Otázka, která se z předcházejícího nabízí sama sebou, je tato: Jestliže Trump zradil tím, že se setkal s Putinem, proč se za přípustné považuje setkání Bidena s Putinem?

Odpovědí na tuto otázku je nejpravděpodobněji tato: Summit Biden-Putin se pro Kreml připravuje jako past. Stejně jako Kreml vstoupil do pasti, když dovolil Navalném převést svůj „otravný příběh“ do Německa, opakuje svůj omyl i nyní, když souhlasí setkat se s Bidenem.

Ze zpráv o předsummitových jednáních Lavrova s americkým ministrem zahraničí víme, že Bidenovu agendou pro Summit není nic jiného než seznam protiruských obvinění. Vyjádřeno jinak: Bidenovým záměrem pro Summit je držet Putina v pozici člověka, který se za tato obvinění bude zodpovídat. Z takovéhoto programu nemohou pochopitelně vzejít žádné zlepšené vztahy, kromě toho případu ovšem, že by Putin, všechna obvinění snášená na jeho hlavu, přijal jako oprávněná a slíbil, že se v budoucnu bude chovat líp. Jinak washingtonským narativem, který z tohoto Summitu vzejde, bude, že Summit neuspěl – a to díky Putinově zpozdilosti a neuváženosti. Putin prostě neslíbil, že už nebude trávit lidi, nebude napadat cizí země, nebude narušovat cizí volby a nepřestane podnikat své kybernetické útoky.

Jinými slovy: Washington využije Summitu k posílení pověsti Putinova Ruska jako amerického nepřítele číslo jedna. Je téměř zcela jisté, že právě tohle bude výsledkem Summitu. Washington zkrátka využívá ruské toužení být přijat Západem k tomu, aby neopatrný Kreml zatáhl do propagační pasti.

Bidenův režim je sestaven z ideologů a je veden nejméně profesinální vládou, jakou kdy americká historie zaznamenala. Biden je obklopen mnohými z těch, kteří např. zorganizovali majdanskou revoluci a instalovali na Ukrajině vládu nepřátelskou vůči Rusku. Např. Victorii Nulandovou (chodila na Majdan s nůšemi koláčků – pozn.LM). A navzdory kremelskému diplomatickému úsílí v EU, odhlasoval nedávno Evropský parlament podporu rezoluci, požadující změnu režimu v Rusku. Jestliže ovšem na straně Západu existuje tak vysoká míra nepřátelství vůči Rusku, jak může Kreml očekávat jakýkoli pozitivní výsledek Summitu?

Jako by Kreml stále ještě nepochopil, že je pro Washington mnohem cennější jako nepřítel, než přítel. „Ruská hrozba“ je základnou více než bilionového ročního rozpočtu amerického vojenskobezpečnostního komplexu i moci, která jde s tímto komlexem ruku v ruce. A kdyby ruské hrozby nebylo, jak by pak komplex svůj rozpočet ospravedlnil?

„Ruskou hrozbou“ se kromě toho udržuje v linii s americkou politikou též západní Evropa. Kdyby totiž nebylo ruské hrozby, jaký by pak byl smysl NATO? Co jiného než tato hrozba by evropským zemím mohla zabránit mít své nezávislé zahraniční politiky a tím přispívat k mnohapolárnímu světu?

Je proto Bidenovým záměrem nikoli snižovat, ale jen a jen zvyšovat napětí s Ruskem. Takže bychom si měli znovu připamatovat, že CIA, FBI, Demokraté a americká média rozehráli aféru Russiagate proto, aby zabránili Trumpovi normalizovat vztahy s Ruskem. A neexistuje tudíž nic, co by nám umožńovalo věřit tomu, že Bidenovi bude povoleno učinit cokoli z toho, co nesměl učinit Trump.

Překlad: Lubomír Man

19 komentářů :

 1. My víme už od ledna, že Trump předal vládu armádě kvůli vlastizradě všech státních složek zfalšováním voleb. Takže Trump musí být dle jejich Ústavy pořád prezidentem, i když si média melou své. Jde o to, kdy dojde k oficiálnímu předání moci z armády zpět na Trumpa. Co se děje v zákulisí v USA nemáme ani tušení. Když Putin požádal Bideta o online rozhovor, tak mu bylo mluvčí sděleno, že nemá čas. Bidet byl digitálně vložen do pozadí na zeleném plátně s Bílým domem při rozhovoru s novináři. Jak se nyní může setkat s Putinem ? A kdo to vlastně bude ? Klon, herec ? Že by to bylo odhalení pravdy, kdo je vlastně Bidet a následně, že vše je podvod ? Přece se říká, že vše je film, vše řídí trumpovci. Že dnes členové deepstate musí dělat co se jim řekne. Nechme se překvapit.

  OdpovědětVymazat
 2. Tentokrát to bude jinak. Putin má pro Bideta dárek. Zrušení dolaru v Rusku a přechod na Eura, ruble a juany. Jsem zvědav na ksicht toho děduly, až mu to Putin řekne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Unknowni 18/24 vy nevzdelanci a ignoranti,co se bude dit

   dohodli banksteri 29.3.2019 a nejde to uz odvolat.strejda Putin a president Trump to vedi a proto se nas car pripravuje na tom bohate vydelat a utrzit.
   Sam Trump vubec nechtel byt presidntem v tomto obdobi a nahnal tam s ostudou Bidena,na toho to padne ,pry jako darek banksteru k vanocum.
   Tak fcil mudruj a hadej co to je!

   Klidne ti to tady napisi,ale nebudes rozumet vo co de,palici mas prazdnou a tvoje konkubina je krava a zere u MC Donalda!

   Vymazat
 3. Právě,něco podobného dá čekat,že Biden obviní Putina Rusko ze všeho možného,aby přesvědčil svět o hrozbě Ruska,že je nutno tuto hrozbu z provodit ze světa.To že má Biden na své straně média,tak tu propagandu vyšroubují na doraz.Jde také o to,že se musí něco stát,USa už nemůže dlouho,udržet finanční situaci ve státě,udržet tolik armády v zahraničí,bez dobrých výsledků.Co je také pro USA špatné,už jsou všechny jejich kolonie velice zadlužené,nejde je tolik odírat a to nepřináší bezpracný zisk.Už je jen otázka času,kdy dojde k pádu hodnoty dolaru i ta schůzka bude v tom duchu,nějak tomu pádu zabránit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Padem doláru se zníži zadluženi USA, euro taky padne, o kolík to bude uvidíme, no ale západ bude v každém pripade chudnout

   Vymazat
 4. Patrně se setkají dva prezidenti. Ovšem dnes je těžké si i jen představit, kteří...

  OdpovědětVymazat
 5. Jen jsem zvedav, jak dlouho Putin vydrzi se "drzet predepsaneho formatu" a seznamu otazek a odpovedi.

  Mimo toho mam dojem, ze Bidet asi nebude tak agresivni, jak si zde pan Craig mysli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Biden nemůže být agresivní, protože potřebuje Rusko na vyvážení Číny. Problémem USA totiž dnes je to, že den za dnem se dál zadlužují a vedle toho Čína bohatne a je stále silnější jak hospodářsky, tak i vojensky. Blíží se chvíle, kdy se USA stane totéž, co v roce 1989 SSSR. Nebudou mít další peníze, zatímco Čína je mít bude. V těch 80. letech to byla právě Čína, která začala spolupracovat s USA a naklonila výhody na jejich stranu. Řekl bych, že Američané mají představu, že právě Rusko by dnes mohlo sehrát roli jazýčku na váhách a pomoci USA. Jenže Putin není hloupý a pokud cokoliv slíbí, nechá si za to uvolnit ruce na Západě. Bude se hrát o Ukrajinu, Bělorusko a možná že o všechny země bývalé SSSR. Abychom se nedivili, že do roka a do dne bude znovu stát v Praze Koněv, omluvíme se za neuvážené jednání svých politiků v nedávném období, vyhodíme vedení BIS a budeme jednat o rozsáhlém rozšíření spolupráce s Ruskou federací :-). Uvidíme.

   Vymazat
 6. Svět se rychle mění díky Čínė a Rusku , to vyvolává agresívní chování EU i USA. Demokracie se točí v kruhu a neumí reagovat a vypadá jak vykulená kočka nakopnutá botou osudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18/16 unknovne,uz si dali piratiska do programu zdaneni bohacu

   90% ?
   Ve Svedsku to tam fungue, Greta ta zelena žabička ti pomuze i susit ponravy do vuřtu pana ANO,BUDE MI LIP,tak to by se hodilo k vycpani vasich rohatych piratskych klobouku
   NO NI?

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 8. Myslím, že VVP ten rozhovor s přehledem zvládne. Určitě se nenechá zatlačit někam kam nechce. Potřebuje Bidena trochu poznat, aby věděl co a jak.

  OdpovědětVymazat
 9. https://www.czechfreepress.cz/asie-a-pacifik/superdohoda-iranu-s-cinou-niekto-buduje-iny-rozvracia.html

  OdpovědětVymazat
 10. Ma Rusko pripraven plan co delat az Putin bud pri summitu nebo kratce po nem zkolabuje a zemre?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muzeme se podivat zpet, kdy terorista Carlos /neustale popularizovany medii jako svetova celebrita teroru,na nas jako Sakal/,obklicil a zajmul cely stado ministru OPEC ve Vidni. I s hlidacema.
   A Bez problemu a potom odejel stredem..
   Dlouho proto nebyl chycen,teprve az nebyl treba..
   Pred kratkym casem, zase unesli a strileli izraelske sportovce na OL. hrach v Berline,/policie se divala jinam/ a taky bez problemu a v USA teror taky neexistoval /i kdyz existoval/,az do 9/11..
   To se teprve rozjizdel..
   Kdyby to pripustili, predtim,museli by tomu zabranit a nemohli by rozject teror na cely svet..
   Cinskej president vyhrozuje Australii a vsem australanum ze budou umirat pomalou a strasnou smrti a ze jsou odpadky atd..Tezko rict za co..
   Asi neco kecali ve vlade.
   Tak se dostavame k tomu ,ze jedinej normalni clovek na svete a mozna/urcite dneska v celym vesmiru je Putin.
   A jim shromazdena vlada..
   A jakej zajem muzou mit silenci,kdyz je tady "brzda" v jejich kazdodennich akcich.
   Coz je dohani k jeste vetsim a vetsim silenstvim..
   Kdyz na zneskodneni kazdeho se a co nejvice zpusoby ,vedecti vyzkumnici v Usa zabyvali ve dne v noci od konce civilni valky ,kdyz bohaci a vlady zacali vyzkumy velmi stedre platit..
   Vysmiva se Putin napr. na Nato, rika,kdyz tak jecite,jako psychopati, skodite sami sobe a nejvic.
   Protoze uz nic jineho, zastavit je nejak, uz neni zrejme mozne i kdyz si to preje asi 90% vsech lidi na planete..
   A prej na poradu jednani bude urovnani vztahu, kdyz skutky usa na a jejich "urovnavani vztahu" /a vo tom muzou ministri blabolit cely roky a na co je asi OSN?/, ve svete zaplatily desitky milionu od 45 a stale plati..V Syrii,na Ukrajine valky taky neskonci. A nemohou..Tak co si asi vyjednaji??
   A planuji usa dalsi valku v Jemenu pro zmenu..
   Mimo to ten deserter ze starobince tam do roka nebude a bud bude muset bejt vyjednavani dalsi, nebo neco jineho zase z Usa se vymrsti..
   Mozna uz jsou v Rusku taky nakazeny tim podobnym a zene je to az do svajsu..Kdyz nesmi byt jednani v Helsinkach jako predtim ,kdy se nejen nic nezmenilo ale naopak temer vse zhorsilo..A jesitnyho machra ,kterymu vladla dceruska a zet, snadno podvedli ve volbach..A jeste byl opozici informovan a vcas..

   Vymazat
 11. Ma Rusko pripraven plan co delat az Putin bud pri summitu nebo kratce po nem zkolabuje a zemre?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko asi ano. A Vy víte, kde máte nejbližší kryt?

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.