Reklama

sobota 26. června 2021

Nový světový řád se formuje – druhá část - Biden-Putin, Jalta II místo nového Berlína

Thierry Meyssan

25.6.2021 VoltairNe
t, překlad Zvědavec

(Napsáno těsně před ženevským samitem Biden - Putin. Předchozí část zde.)

Spojené státy, poražené v Sýrii, odešly do Ženevy, aby přijaly podmínky vítěze, Ruska. Očekává se, že summit 16. června 2021 ukončí nepřátelství pod podmínkou, že Bidenova administrativa bude držet svou armádu na uzdě. Západoevropané budou muset zaplatit účet. Čína je potvrzena ve své pozici partnera Ruska.

Třetí světová válka, která proti sobě postavila 119 států v Sýrii, skončila vítězstvím Sýrie, Íránu a Ruska a vojenskou porážkou 116 západních států a spojenců. Nadešel čas pro poražené přiznat své zločiny a zaplatit škody a náklady, které způsobili (alespoň 400 000 mrtvých a $400 miliard škody v Sýrii, $100 miliard na ruské výzbroji).

Západ však tuto válku na svém území nezažil a netrpěl boji, které většinou prováděli žoldnéři ("džihádisté"). Zachovali si část své moci. Spojené státy spolu s UK a Francií zůstávají v čele impozantní atomové odstrašující síly.

Od této chvíle musí nový světový řád nejen integrovat přední světovou ekonomickou moc, Čínu (která zůstala během války neutrální), ale musí také ušetřit poražené, ne je řídit k zoufalství. To je o to obtížnější, že západní veřejné mínění si není vědomo své vojenské porážky a přetrvává v přesvědčení, že jsou vítězi.

Proto se Rusko rozhodlo vnímat válečné škody, aniž by je prezentovalo jako takové; ne vojensky uškrtit NATO; a nezveřejňovat svá rozhodnutí. Pokud jde o formu, Rusko - Americký summit je tedy spíše jako Jalta II (rozdělení světa mezi spojence) než nový Berlín (kapitulace Třetí říše).

Stojí za zmínku, že Spojené státy nebyly odpovědné za zničení Libye, protože ji v té době podporoval ruský prezident Dmitrij Medveděv.


Neprůhledný summit


Rusko nechtělo vyvolat dojem rozdrcení Západu. Před setkáním byla média varována, že hlavy států nedají společnou tiskovou konferenci, protože žádný příběh nebyl přijatelný pro obě veřejné mínění současně. Nikdy předtím nebyl mezivládní summit tak špatně pokryt, nejméně od roku 2014, kdy Rusko vstoupilo do války. Když prezidenti hovořili odděleně, bezpečnostní služby musely zasáhnout, aby ovládly dav. Nakonec to šlo podle plánu: novináři toho moc nepochopili a ve svých reportech hlásili jen nedůležité podrobnosti.

Americká veřejnost se domnívá, že se Rusko pokusilo zmanipulovat poslední dvě prezidentské volby ve prospěch Donalda Trumpa; že zaútočilo na oficiální americké webové stránky; že otrávilo některé své odpůrce; a že vojensky ohrožuje Ukrajinu.

Rusko popřelo všechny tyto dětinské iluze, a pak chválilo velkého amerického prezidenta Joe Bidena za jeho zkušenosti, kvalitu jeho projevu, a dokonce - beze srandy - za prozíravost tohoto viditelně senilního muže.

Rozhodnutí učiněná Moskvou předem


▶ Na vojenské úrovni bylo důležité zajistit, aby Spojené státy již nemodernizovaly svůj atomový arzenál a nebyly schopny vyvíjet hypersonické rakety.

Prezident Biden oznámil na zahajovacím summitu, že Spojené Státy znovu otevřou jednání o redukci zbrojení, které předtím US jednostranně zastavily během Světové Války III. Nevíme, jaké kroky byly učiněny, aby se zabránilo výstavbě Západní hypersonické rakety, ale vzhledem k vedoucí pozici Ruska v těchto zbraních mohou Moskva a Washington výrazně snížit zásoby svých jaderných raket, aniž by se změnila ruská dominance. Americké odzbrojení by bylo v zájmu míru.

Prezident připustil, že jeho země by měla zrušit Povolení k Použití Vojenské Síly z roku 2001, tedy Rumsfeld/Cebrowskiho doktrínu o nekonečné válce.

▶ Ekonomicky Rusko požadovalo zajistit své příjmy. Spojené státy se proto 19.května dohodly, že průmysl Evropské unie už nebude jezdit na západní ropě, ale na ruském plynu. Washington oznámil, že ruší sankce, které uvalil na společnosti podílející se na výstavbě plynovodu North Stream 2. Je samozřejmé, že cena tohoto plynu nebude odpovídat tržní hodnotě tohoto produktu, ale zaplacení válečného dluhu. Přesto bude vždy možné, aby západní Evropané unikli tomuto předražení.

Případně, Německo a Francie by mohly být osvobozeny od placení těchto škod, neboť bývalý Kancléř Gerhard Schröder a bývalý Premiér François Fillon byli vždy proti této válce. Konkrétně socialista Gerhard Schröder je ředitelem ruské státní plynárenské společnosti "Rosněfť", zatímco gaullista François Fillon by měl být jmenován ředitelem ruské státní ropné společnosti Zaruběžněft. Německo a Francie by ještě musely ukončit vojenské akce, první z nich má stále vojáky v Idlíbu, druhý v Jalabádu, a hlavní aktéři tohoto masakru by museli být sraženi s ponížením, jako Volker Perthes nebo François Hollande.

▶ Na diplomatické frontě Moskva a Washington oznámily obnovení svých vztahů a návrat svých velvyslanců. Zbývá definovat zóny vlivu.

Za prvé a především, prezident Putin stanovil linie pro Spojené Státy, které nesmí překročit:

 • zákaz vstupu Ukrajiny do NATO a rozmístění jaderných raket na jejím území,
 • zákaz vměšování se do Běloruska,
 • zákaz zasahovat do ruské domácí politiky.

Bylo dohodnuto, že Blízký Východ může být v rámci společného rusko-amerického vlivu, s výjimkou Sýrie, která je přímo pod křídlem Moskvy; že Sunnité budou rozděleni do dvou skupin, aby se zabránilo oživení Osmanské Říše, že v Sýrii (a nikoli v Íránu) bude vedení oblasti, včetně Libanonu, Iráku, Íránu a Ázerbájdžánu (opět, aby se zabránilo Osmanskému oživení); a konečně, že Izrael opustí expanzivní projekt Vladimíra Jabotinského. V každém případě Washington již 2. června informoval všechny státy na širším Blízkém východě, že stáhne své protiraketové systémy (Patriot a Thaad).

Moskva předpokládá, že tyto dohody se setkají s překážkami zavedenými některými americkými úředníky, nikoli přímo, ale prostřednictvím použití činitelů třetích stran.


Místo Číny


Pokud jde o Dálný východ, Rusko pevně odmítlo návrhy na spojenectví se Západem proti Číně. S ohledem na historii se domnívá, že Čína si nebude nárokovat východní Sibiř, dokud bude Rusko držet Západ mimo cestu destrukce. Právě proto prezident Putin těsně před summitem potvrdil, že Peking nepovažuje za hrozbu.

Navíc z ruského hlediska nemohl být ekonomický vývoj Číny normálnější. Porušuje pravidla západního pojetí globalizace, je založen na legitimní nacionalistické doktríně. Závěrečné komuniké G7, které odsuzuje Čínu a tvrdí, že stanovuje standardy pro světový obchod, je iluzí staré slávy. V každém případě Peking, který se během války raději ekonomicky rozvíjel, než aby platil krvavé peníze, nemůže požadovat výsady. Moskva souhlasí s "předáním" Tchaj-wanu Číně, ale nesmí dojít k vojenské konfrontaci.

Moskva zamýšlí propojení ruského politického úsilí a čínského ekonomického úsilí prostřednictvím většího euroasijského partnerství, zejména pro společný rozvoj východní ruské Sibiře. Proto staví Transsibiřskou železnici a magistrálu spojující jezero Bajkal s řekou Amur, dopravní koridory Primorije-1 a Primorije-2, Severní Hedvábnou stezku, dálnici Evropa-východní Čína, severojižní dálnici a hospodářský koridor Rusko-Mongolsko. K tomuto spojení ruského prostoru s čínskými hedvábnými cestami by mělo být přidáno více než $700 miliard ze společných projektů obou zemí.


Očekávání USA


Pokud jde o americké návrhy týkající se kybernetické bezpečnosti, nelze tuto otázku řešit bilaterálně. Moskva ví lépe než kdokoli jiný, že nesponzorovala útoky na americké prezidentské volby ani na webové stránky amerických veřejných agentur.

Počítačové útoky provádějí soukromí hackeři, někdy jednají jako soukromí jménem států. NKTsKI - ruské národní centrum pro počítačové incidenty (oddělení FSB vytvořené před třemi lety) -  na rozdíl od toho, co tvrdí západní média odhaduje, že čtvrtina počítačových útoků pochází ze Spojených států.

Na Valném shromáždění OSN dne 31. prosince 2020 (a/RES/75/240) Rusko zajistilo zřízení "Pracovní skupiny otevřené pro digitální bezpečnost a její použití (2021-2025)". Jen tato skupina, a jen tato bude k tomu pověřena. Pro Moskvu je toto způsob, jak OSN vrátit roli demokratického světového fóra, která jí byla upřena během Třetí Světové Války, kdy byla tato role převrácena na hlásnou troubu washingtonských jestřábů.


Biden-Putin, a Yalta II rather than a new Berlin vyšel 22.6.2021 na Voltairenet.org. Překlad čtenář - asi s pomocí Google Tranlater, admin webu Zvědavec děkuje.

82 komentářů :

 1. Velmoci si vzájemně neublíží, což neplatí o subvelmocech jako je ta naše. Ta si troufne i na velmoc...VIP ✌️👍

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Kachno, Vy už máte hřbet ohnutý natolik, že vidíte už jen "pozadí" USA.

   Vymazat
  3. 9/21
   Ono to v rektálu ani nejde, že.

   Vymazat
  4. Indický běžec 9:21
   Jéžíš, s vámi sranda. Vy byste tu chyběl!!!!

   Vymazat
 2. Ano, po této schůzce opravdu následují jisté změny. Rusko jako by přestalo být strašákem č. 1. Důvodem může být Čína, kdy ve spojení s Ruskem by toto sousto nemuselo projít us-krky.
  Kdo toto okamžitě pochopil, je Macron s Merkelovou, kteří bez váhání navazují kontakt s Putinem.

  Tady bych rád posvítil na práci českých politiků, ne vlády, ale Senátu ČR, který je zcela mimo mísu a vede našim jménem politiku, která nás žene mezi země jako je rozvrácená Ukrajina. Díky otřesným zákonům minulých vlád ODS a ČSSD je tato instituce oprávněna mluvit za nás za všechny bez toho, zda 99% voličů její existenci odmítne neúčastí ve volbách. Jinou možnost bohužel nemají. Tato instituce vystupuje proti státním zájmům,proti ekonomickým zájmům země, proti prezidentovi ČR, proti oficiální vládě ČR, tedy vlastně proti většině občanů ČR a přitom je placena ze stejné státní kasy jako jmenovaní! Toto nemá obdoby!

  Až fanatické mezinárodní běsnění této ideologicky zmatené instituce pod vedením pana Vystrčila nás dnes žene na východ, namísto na západ. To je tvrdá realita a neumožnění referenda v této záležitosti považuji za zločin všech vlád, vč. té současné.
  PS: Možná by stačilo senátory dočasně přesunout do jimi vysněného Kyjeva, aby si to tam užili sami a bez nás!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Kachno, senát je "poslední ochrana" vaší demokracie, v tom Vás chápu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Kachno, opět máte pravdu. Každý si demokracii představuje podle svých představ i Senát. Přeložte si to slovo do češtiny. Budete muset najít reálný pojem. Vláda lidu referendy nebo vláda nad lidmi, v současnosti nadnárodní elitou?

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 10/31
   Blátošlape, proč za každou cenu prezentejuš svou blbost?
   Že by se v referendu mělo rozhodovat o každé hlouposti si může vážně myslet jen idiot s IQ vodní drůbeže, který o něm ví jen to, co mu v kavárně nalili do nemyslivny - čili hovno.
   A když jsme u toho - jediné referendum u nás proběhlo zatím jen o našem vstupu do EU - takže se jednalo hloupost, že. Tož je na čase tu hloupost odstranit, bychom nebyli za hlupáky.
   Ale chápu těm blátošlape. Přišel bys o kačák a skončil pod mostem, protože kdo by tě živil.

   Vymazat
  7. INDICKÝ BĚŽEC26. června 2021 9:30
   Máte zvláštní představu o demokracii stejně jako ti, co jsou v Senátu u moci, tedy "dělat správné" podle hrstky vybraných samopolitiků, nadřazujete demokracii. Ta je ale o většině a tu Senát nemá a tudíž ani většinu nezastupuje.

   Co se týká Ukrajiny, vaše tvrzení i Senátu by mělo smysl pouze v případě, kdy by největší země EU, jako např. Německo, či Francie, postupovaly vůči Rusku a Ukrajině totožně, jako Senát ČR. To se ale v žádném případě neděje a právě senátní politika Vyvolených, (byť drtivou většinou nevolených) ve smyslu "co je a co není ideologicky správné" nás od těchto vyspělých a bohatých států odděluje. Senát ve skutečnosti doslova v tomto pohledu plive na ekonomické zájmy naší země s tím, že jménem občanů má jakési "vyšší poslání". Drsné dopady na českou ekonomiku a odklon od politiky vyspělých zemí EU tak zcela ignorují.
   Plácáte nesmysly, protože JÁ odmítám jít cestou Ukrajiny a přeji si být s vyspělým západem - oproti vám nemoudrý Běžče. Hlásáte něco a vyspělý západ dělá pravý opak toho, co tu propagujete ve skutečnosti Vy. Srovnejte si to laskavě v hlavě.
   Kdyby Senát preferoval prozápadní politiku, tak by postupoval stejně jako Německo s Francií. Pravý opak je ale tvrdou skutečností, to neokecáte.

   Vymazat
  8. Kachno, volby jsou také referendy, teď tedy vyřešit, jak "demokratizovat" média a přístup "idiotů" k nim! A jsme opět u elit a moci peněz.

   Vymazat
  9. Pro Západ je teď zásadní úkol vrazit klín mezi Rusko a Čínu.
   Vrazit klín mezi sunity a šíty se daří výborně, nedá to zase tolik práce, byl tam vždycky.
   Tady byl majstrštyk poprava generála Sulejmáního, byl to nejenom vynikající stratég, ale současně i obratný diplomat, zkrátka škůdce číslo 1.
   Dokázal spolupracovat i s Američany, při potírání hrdlořezů z IS.
   Důsledky jsme viděli v tedka proběhlých íránských volbách.
   Ajatolláhové mají nabito, ti umírnění ostrouhali, neb prostý lid vidí, že těm křesťanským psům se nedá věřit.
   Myslím, že z dlouhodobého hlediska to jednostranné “ zrušení smlouvy” nebyl dobrý nápad.
   Pro někoho asi jo, ale né pro Evropu a už vúbec pro sekulární Íránce.
   Ať ten někdo shoří v pekle.

   Vymazat
  10. Helanov nesouhlasím, vidle do prostoru vhodili jak Rusové, tak USA. Země(národy) mají kulturu svou a ingerence zvenčí bude vždy agresí, odkudkoliv. K neklidu stačí rozdíly mezi sousedy natož globální "myslitelé"!

   Vymazat
  11. Mirku, myslím, ze může nastat jisté souznění mezi sunity a šíty. My to zatím moc nevnímáme, ale šíří se panislámská vlna, na kterou hbitě naskočil i Erďa.
   My honíme hoši od IS anebo od různých frančíz Al Kajdy, ale skutečné nebezpečí je úplně jinde.
   Muslimské bratrstvo, Hizb ut Tahrir a podobní se obejdou bez násilí a jsou neskonale úspěšnější. Vsadili na postupnou infiltraci do státního systému, no nekup to, jsou to vzorně integrování hoši.
   Pro tyhle platí čím víc násilí ze strany Západu , tím líp.
   Takže jim vlastně armáda ČR v Mali jde na ruku, což je moc smutné.
   Hezky to vyjádřil sultán Erdogan : Demokracie je výtah, který nás vyveze nahoru. Pak seskočíme.
   V tom by se shodnul s naším Klémou, ten se taky dostal k moci demokraticky. Ale ty demokratické volby byly poslední, potom už kucí z Karlína seskočili.

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady pan autor propadl nadměrnému optimismu, válka v Sýrii ani jinde na VB zdaleka neskončila. Bez ohledu na Idlíb, kde jsou pod záštitou Turecka a Západu soustředění nejhorší hrdlořezové.
   Ti lidé se budou z té “ demošky” , kterou jim tam implantoval osvícený Západ vzpamatovávat ještě desetiletí.
   Dobře vědí, kdo jim to udělal, že to Rus nebyl.

   Vymazat
  2. Souhlas.
   Tohle hodně lidem uniká.

   Vymazat
 4. Jen naši presstituti nám to podávají po kapkách. Některé závěry mohou být výsledkem spekulací autora, ale stažení raketových systémů USA jako jsou THAAD a Patriot spekulací rozhodně není. Ale nečetl jsem o tom nikde ani řádku. To samé o budování dopravní infrastruktury na Východní Sibiři. To jsem se dozvěděl až z ruských webů. Stejně tak jako to, že Rusko zahájilo další o stavbě mostu z pevniny na Sachalin. A o vyjednávání s Japonskem o protažení této trasy až na Hokkaidó. To sice asi nedopadne, ale už most sám se vyrovná tomu na Krym. Dále Rusko přijalo komplexní plán využití Východní Sibiře. zatím to funguje tak, že Muž neb o celá rodin odjedou na pár let někam k Chabarovsku a dále, vydělají slušné peníze a vrátí se do evropské části, kde si koupí byt nebo dům a pokračuje. Nyní jsou vytvářeny podmínky pro zvýšení trvalého osídlení této části Ruska. Spolu se Severní cestou, hedvábnou stezkou atd. bude tato oblast jednou z rozhodujících ro ruskou a jak je vidět i světovou ekonomiku. | A USA nechtějí stát bokem. Na spolupracující Rusko + Čínu už nemají. Takže EU bude, jako obvykle v roli nazdárků, čekajících co a jestli vůbec něco zbyde.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kachno, Vaše starosti o osud Ruska jsou dojemné. Zkrátka, obsazení Sibiře USA musí mít prioritu a tím Rusko zachrání před Číňany?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Kachno, USA usiluje o celé Rusko, jen neví, jak na to. Čína usiluje jen o Sibiř ale máte pravdu, " ti si přece vždy poradí sami", i v tomto případě!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Kachno, díky za diskuzi, vidím, že jste se vrátil k obvyklým "argumentům.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  7. Kachno, opět máte pravdu, USA si musí díky tomu držet distanc a zkouší to přes proxy války, uzbrojit Rusko, jenže i v tomhle má spojenectví Ruska s Čínou výhodu, proto se USA v současnosti zaměřuje více na ni.

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  9. Kachno, myslíte ten "blažený" klid vlády Jelcina?

   Vymazat
  10. PS. co změnit politiku USA, nenastal by skutečně klid po celém Světě? Opět dojemný zájem o "nekontrolovaný" zájem obchodu Ruska s Čínou Američany?

   Vymazat
  11. Indiáne, problémy s Ruskem trvají více jak 1.000 let. Parazité se za ten čas namnožily a vyžraly půlku světa. Atomové zbraně měl i CCCP a bylo jím to prd platné. Válka se teď vede jinak a to rozvracením států.

   Vymazat
  12. To Indický běžec

   Za prvé mám pocit, že ten váš podivný Nick je v podstatě překlep. Asi si toho běžce nikdo neumíme představit. Neměl to být spíše běženec? Ale to nám vy zřejmě neobjasníte, protože to tak vypadá, že došlo k nějaké reinkarnaci. Jen člověk slepý a hluchý by si nevšiml, že to tak vypadá, jako by přezdívku tuto, i pověstného Unknowna začal využívat někdo jiný. Ale to je jedno. Všichni, kdo to dělají jsou zde takovým panoptikálním oživením. Jen tak dál chlapci a děvčata.

   Vymazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 6. To jsou fakta co se stalo západní džihádisti byli poraženi ale nevím čím budou platit ty škody. Doufám že USA přestanou napadat jiné země už toho bylo dost.

  OdpovědětVymazat
 7. Ivan David: Na Maďarsko si Brusel kvůli homosexuálům troufne, před Tureckem je krotký jak mopslík

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Ivan-David-Na-Madarsko-si-Brusel-kvuli-homosexualum-troufne-pred-Tureckem-je-krotky-jak-mopslik-668726

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bývalý policista Derek Chauvin dostal 22,5 roku za vraždu George Floyda

   https://cz.sputniknews.com/20210625/byvaly-policista-derek-chauvin-dostal-225-roku-za-vrazdu-george-floyda-14957985.html

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Kachno, na politický trest je to málo, davy už skandují "smrt". Co podobně žádat bílými stejné tresty všude? Na bílé barvě nezáleží?

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Kachno, z USA přešla "kultura" no go zón do Evropy, tam se až tak moc nevyšetřuje, ani nechodí. Takže já rozdíly vidím.

   Vymazat
  6. Pane Povolný to liberální totalita schvaluje takový normální politický proces. Stejně jako u nás pan Kraft a že umírají lidé pro jejich naivitu spojenou s hlupáctvím to je nezajímá.

   Vymazat
  7. 19:37 bezejmenný, patrně nevíte jak vypadají brutální vraždy, buďte rád.

   Vymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:25 bezejmenný, brání a moc. Jen na VB tolik nemohlo, pokud by se k tomuto kroku rozhodly menší země, mohlo by dojít i na ty tanky, nejen sankce hospodářské.

   Vymazat
  2. PS. dokonce zdůvodnění by bylo podobné. "Obrana demokracie proti kontrarevoluci".

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tedy nechat o tom rozhodnout referendem? Jinak ten přehled o tlacích máte mizerný nebo jej nechcete vidět.

   Vymazat
  2. Vážení,
   když budeme odpovídat IB, UN a podobným rozbíječům, tak je to pro ně jen voda na mlýn. Jestli nechceme, aby vyhráli v okupaci zdejších stránek, tak jim neodpovídejme. I když i já mám často chuť, přesto je rozumnější, neodpovídat a nechat úklid toho svinčíku na adminovi.

   Vymazat
 10. Blátošlape, zamyslel ses vůbec nad tím, proč to tvé dnešní perlení admin nemaže?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 15/14
   Líto mi to, že tě vymázli.
   Byla s tebou prdel, Blátopáde. Teď je to všechno na hownovi, co se přeoděl za montisana. Jenže to je pouze dement, schází mu tvá invence.
   Po svrchu napsaném jsem byl hodit bobek a nějakou asociací při té činnosti se stalo, že jsem se tím nebožákem pár vteřin zaobíral A dospěl jsem k názoru, že se jedná o hominida. Homo by, dle mého, neobstál ani bez přívlastků. Stačí si přečíst ten výserek nad tebou - no, není to urážkou přívlastku sapiens?
   Tak zas někdy, ostudo bytí.

   Vymazat
  3. Opakovane vylevy, znacne,caste a neumerne k provineni chudaka /co nevi co pise/,ukazuji zpet na premrstene reagujiciho,doprovazene mnozstvim vulgarnich nadavek, prispevkare, ukazuje smerem k nejakym nezbytnym kompenzacim nedostatecnosti dotycneho a lecenim si jich opakovanymi utoky spojenymi s ukajenim vlastnich psychoproblemu..
   Na ty co viditelne nemaji celkem zadny vyznam..
   Ani nestoji za pozornost a precteni.
   Takove hlasite,vulgarni az hystericke a opakovane reakce ale prispivaji neustale k navysovani dulezitosti prave tech bezvyznamnych prispevku a znacneho usili vynalozeneho tez pripoutat k nim pozornost ostatnich....

   Vymazat
  4. Pan Dvorak by snad nemel prehlizet ty nejhorsi reakce, ktere tez jeste slouzi k debilizaci urovne diskusi.
   A pocitam k nicemu jinemu..
   Kdyz zminene reakce jsou casto na prispevky uz predtim smazane..

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Inde nevím co jste tu všechno chtěl psát a je mi to jedno. Beztak to byly pouhé nenávistné žlučovitosti. Však vaše výdrž je obdivuhodná...VIP 😀

   Vymazat
 12. Princip je princip, mně to nevadí, co ale budeme dělat, až tu kachna a bezejmenný nebudou, budeme se snažit debatovat nad programem, jak dál?

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neprskej, soukmenovče blátopáde, pocintáš si volátko.

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Hitler??? Není už to přes čáru? A co se pořád staráte o peníze NR? Jsou jejich a vy jste tam určitě nepřispěl! Ješte větší blb než jsme mysleli. VIP 🖕

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Gruzínec Stalin by měl být spíš váš oblíbenec. Vždyť údajně zlikvidoval tolik Rusů. VIP 🖕

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Ty ses nějak rozjel, pádící ptáku. Prskáš? prskáš?
   To je dobře.
   Bacha abys z toho nezačal pelichat.

   Vymazat
  6. Dneska se pěkně vytáčí, a to ještě není večer. V Liberci by měli mít připravenou rychlou.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy se z toho tady zblázníte ještě více než jste. Vy nejste člověk vy jste zrůda...VIP 🖕

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Jde mi hlavně o toho vašeho přítele Hitlera. Hnus! A Gruzínec Stalin je mi fuk. Hlavně že nás zbavil německého šmejdu.VIP 🖕

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 15/32
   Ale kdež, jakápak zrůda. Jenom imbecil.   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo! Třeba káč, káááč vám byl roven! YVIP 🖕

   Vymazat
  2. Konkrétně mohu říci že nejste hoden rovnocenné diskuse a rozhodně nehodlám reagovat na vaše "myšlenky". Občas se pobavím vašimi reakcemi...Nic víc nic míň. Pan Dvořák promine...VIP 🖕

   Vymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. "Pojďte pane, budeme si hrát..."
  "Tak jó. A pane, na co si budeme hrát?"
  "Budeme si hrát na blbečky."
  "A jak se hraje na blbečky, pane?"
  "No, pane, to si sednem k počítači a budem trollit."
  "A pane, jak se trollí?"
  "No, budeme každýmu nadávat."
  "A proč budem nadávat pane?"
  "Protože přeci nic jinýho neumíme, když jsme ty medvídci."
  "A proč nic jinýho neumíme?"
  "Protože máme hlavy vycpaný pilinama."
  "A kdo je nám vycpal pilinama?"
  "Přeci kavárna. A už čušuj a piš: "Ty svině Dvořáků, už jsi mě zase...""

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji medvídci za pomoc v těžké mě chvíli. Indický běžec alias Kartous&spol.

   Vymazat
 19. Nežijeme v demokracii, pokud si lžeme do očí a říkáme tomu politická korektnost. Nežijeme v demokracii se svobodou slova, pokud jsou nám cenzurovány názory, které se nelíbí druhým a pokud je nám vnucováno, co máme číst. Cenzurováno opět úředníky jako za komunistů, ale taky vynucenou autocenzurou a kolaborantskými neziskovkami. Nežijeme v demokracii, je-li právo jedince nebo skupiny povyšováno nad právo většiny. Nežijeme v demokracii, je-li možné odsoudit člověka bez soudu, ať už tak činí vyvolaná nenávist na náměstích a v politice nebo zapšklost a závist, kdy stačí pro zničení osoby ukázat mnohdy anonymně prstem, jak se děje především v anglosaských zemích. Nežijeme v demokracii, pokud je právo ilegálního narušitele hranic povyšováno nad práva původních obyvatel. Nežijeme v demokracii, jsou-li vraždy, násilí a teror na domácím obyvatelstvu páchané přistěhovalci neustále omlouvány jako něco zcela výjimečného. Nežijeme v demokracii, když omezujeme vlastní křesťanské zvyky kvůli těm, kteří ve svých zemích křesťany pronásledují. Nežijeme v demokracii, když se o Vánocích musíme procházet mezi betonovými kvádry. V takovém případě nás na konci cesty čeká zase jenom válka a zmar. Radomír Dolanský.
  Většina lidí vůbec netuší, že zde podobná organizace, přímo napojená na US Deep state, existuje. https://necenzurovanapravda.cz/aspen-institute

  OdpovědětVymazat
 20. Indický běžec.... Ty vole, to je asi ta nová mutace corony. A vakcína proti funguje.
  No, Thierry se snažil. Tak polovičku považuji za zajímavou. Optimismus není na místě. Ten dá do chodu až několik ran pěsti do tlamy zachudu.
  Ruská flotila u Havajských islands. Bombardéry v Sýrii, ruské ponorky poblíž letadlové kocabky Malé Kretenie a jeden zásadní dotaz kohosi na Zachude: Co by Malá Kretenie dělala, kdyby jí Rus potopil Borisova - sic - provokatéra.
  To byla čiste malokretenska selanka, s jejímž konkrétním dopadem, by měl soudruh Bidet obří problém. Ostatně, Bidet zmizel ze scény. Možná se domlouvá s Kimem.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.