Reklama

pondělí 14. června 2021

„Občané neznají pravdu.“ Levné potraviny od SPD: Ivan David po sprše od novinářů

14. 6. 2021    parlamentnilisty

Kritika novinářů a zemědělců na adresu kampaně Český jarmark, v rámci níž bude SPD prodávat české potraviny za velmi nízké ceny. „Někteří občané stále nepochopili, že ceny, na které jsou zvyklí, tvoří obchodní řetězce. Jejich přirážky jsou v desítkách až stovkách procent. Občané také nevědí, že ‚výrobní ceny‘ zahrnují i ceny obalů a dovoz do prodejen. Ziskovost zemědělské výroby byla zahraničními obchodními řetězci zatlačena k jednotkám procent a někdy i pod výrobní cenu. Proto bude možné nabízet potraviny v Českých jarmarcích na akcích SPD za tak ‚neuvěřitelné‘ ceny, na kterých ale dodávající firmy neprodělají,“ odráží ji europoslanec Ivan David. Ten hovořil i o zavádění covid pasů či Bělorusku.
Velkou pozornost vyvolaly vaše NOVINY SPD, které dostane do schránek většina domácností, a to proto, že ceny potravin, které se budou prodávat na Českých jarmarcích během vaší volební kampaně, jsou prý neúměrně nízké. Na iDnes a Seznam Zprávy vyšly články tvrdící, že jde o podvod a populismus.

Jak každý ví, iDnes rozhodně nepodporuje SPD a Seznam Zprávy jdou po nás velmi ostře. Ceny jsou naprosto v pořádku, jen o málo vyšší než výrobní ceny zemědělských a potravinářských podniků, které vyrábějí efektivně. Někteří občané stále nepochopili, že ceny, na které jsou zvyklí, tvoří obchodní řetězce. Jejich přirážky jsou v desítkách až stovkách procent. Občané také nevědí, že „výrobní ceny“ zahrnují i ceny obalů a dovoz do prodejen. Ziskovost zemědělské výroby byla zahraničními obchodními řetězci zatlačena k jednotkám procent a někdy i pod výrobní cenu. Proto bude možné nabízet potraviny v Českých jarmarcích na akcích SPD za tak „neuvěřitelné“ ceny, na kterých ale dodávající firmy neprodělají.

Současně tím ukazujeme, jak moc bohatnou z peněženek našich spotřebitelů a z práce našich zemědělců a potravinářů zahraniční řetězce. Lidé také uvidí, jak je poškodili poslanci za politické strany, které odmítly vyšší podíl českých potravin ve velkých obchodech. iDnes si jako „zástupce zemědělců“, kteří se k tomu vyjadřují, vybral prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzu, který právě zastupuje zahraniční řetězce, bohatnoucí na předražování. Tyto firmy zaplatily miliony za kampaň, aby znemožnily zvýšení podílu českých potravin v řetězcích. Prezident Agrární komory Jiří Doležal konstatoval, že ceny jsou nízké, komentář k jeho výroku, že nemohou být pro zemědělce výhodné, už dodal redaktor IDnes. Také předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha jenom potvrdil to, co tvrdí SPD dlouhou dobu – výkupní ceny jsou velmi nízké.

Seznam Zprávy také oslovil „zemědělce“ předsedu Asociace soukromého zemědělství Jaroslava Šebka napojeného na KDU-ČSL a Piráty, který má velké příjmy z dotací a málo produkuje, proto tvrdí, že za „tuto cenu nelze vejce vyrobit“. Měl by ale poctivě říci: „Já to nedokážu“. Dalším zemědělcem je „agrární analytik“ Petr Havel, který jen dokazuje, že o cenách nemá přehled. Ať se chlapci od konkurence snaží, my se zase snažíme ukázat, za jaké ceny se vyrábí a za jaké se prodává. Kvalitu si může ověřit každý sám přímo na jarmarku.

Teď k jinému tématu. Evropský parlament schválil covid pasy. Jaký je váš názor na ně?

Nikdo nemá rád omezení. Všichni máme rádi svobodu, tedy nepřítomnost omezení. Jenže svoboda jednoho má končit tam, kde začíná svoboda druhého, jinak jde o svobodnou zvůli. Můžeme se přít, kde končí racionální ochrana před ohrožením, a kde začíná zneužívání nebo nadužívání moci. I na covidu přece někdo vydělává. Ale co když omezení vyžadují aerolinie, hotely, restaurace? Co když je více lidí, kteří tam chtějí být v bezpečí, než těch, kteří odmítají omezení vstupu. Co když jsou ohrožení i ti, kteří nikam nechodí, ale žijí ve společné domácnosti s někým, kdo chodí. Myslím, že opatření byla přehnaná a nevyvážená, ale jsem s dovolením aspoň lékař a kdysi jsem skládal zkoušku z epidemiologie a státnici z hygieny.

Překvapuje mě, kolik lidí má na věci „jasný názor“. Poslanci ze zemí žijících z turistiky byli většinou „pro“, vědí, že lidé nebudou jezdit tam, kde je nebezpečno. Nelze rozhodnout jasně dobře, je to volba mezi dvěma zly. Diskutovat můžeme do nekonečna. Každý přece musí vidět, jak si trojkoalice a dvojkoalice střídavě stěžovaly na nedostatečná a na nepřijatelně silná omezení. Stejně by se chovaly vládní strany, kdyby byly v opozici.

Na očkování proti covidu u nejstarší věkové kategorie se shodnou skoro všichni. Ale co očkování hodně mladých lidí či dokonce dětí? Je to správné?

To může rozhodnout někdo, kdo má věrohodná data a umí je analyzovat. Optimalizovat lze z několika hledisek. Čím méně vzdělání, informací a odpovědnosti, tím jasnější názor. Samozřejmě na očkování někdo těžce vydělává. Komerce ve zdravotnictví dává přednost co nejdelšímu a nejdražšímu léčení nebo profylaxi. Akcionáři to tak chtějí. 

Evropský parlament také v minulém týdnu odsoudil střet zájmů premiéra Babiše. Co si myslíte o tom?

Zdržel jsem se hlasování jako skoro celá naše vlastenecká frakce Identita a demokracie. Zásadně nestrkáme nos do cizích záležitostí a nepřejeme si, aby někdo strkal nos do našich. I tak to EU činí víc než dost. Toto je věc České republiky, a pokud někdo zve k podpoře svých zájmů „cizí vojska“, víme, co si o něm myslet. Tragikomicky navíc působí dvojice předkladatelů návrhu z „Evropské lidové strany“, Moniky Hohlmaierové, což je dcera někdejšího ministerského předsedy Bavorska Franze Josefa Strausse s novou miliardovou korupční aférou a poslanec za KDU-ČSL slavný z pořadu ČT Černé ovce, kdy vystupoval jako zástupce firmy, která vybírala nevratné zálohy na půjčky. Záznam z archivu sice zmizel, ale já ho stále mám.

Pro návrh hlasovali za ČR Šojdrová a Zdechovský z KDU-ČSL, Polčák ze STAN, Pospíšil a Niedermayer z TOP 09 a Piráti, tedy ti, kteří hlasují pravidelně pro unijní diktát České republice, dále polovina poslanců ODS a Maxová, která byla zvolena za ANO, ale přešla do frakce „Socialistů a demokratů“. Pokud je premiér Babiš ve střetu zájmů, budiž s ním naloženo jako s každým, kdo zneužívá svého postavení.

Televizní stanice zemí EU hudou stále jednu a tu samou píseň – prý neslýchané omezování svobody práce novinářů, konkrétně zatčeného aktivisty Ramana Prataseviče, píšete na Facebooku. Ale co Julian Assange?

Dvojí metr je přece jedna z hlavních „evropských hodnot“ a pracovní metoda „nezávislých novinářů“. Lukašenko rozhodně není vzorový demokrat, ale Bělorusko nedospělo k úrovni Ukrajiny vykradené místními oligarchy a zahraniční pomocí „demokratického Západu“. Ukrajina, aby dostala další půjčky, nyní pod nátlakem od 1. července souhlasila s rozprodejem zemědělské půdy zahraničním zájemcům, následovat bude privatizace zbytku průmyslu do zahraničních rukou. Jak nazvat její vládu?

Raman Pratasevič mi velmi připomíná hrdinku „pokrokových zemí“, „marxistickou feministku“ Angelu Davisovou, která s velkou slávou v sedmdesátých letech cestovala po zemích „socialistického tábora“. Byla slavná, protože byla zatčena, neboť zbraně použité „Černými pantery“ byly registrovány na její jméno. Byla využita proti Západu, zejména USA. Raman Pratasevič je využit Západem, zejména USA, proti Rusku. Jestli se potvrdí jeho aktivní účast v bojích na straně fašistického Azovu na Ukrajině, bude to také zajímavé. Na Západě se to z médií hlavního proudu nedozvíme.

Julian Assange naopak doložil zveřejněním tajných dokumentů USA, jak zneužívají moc. Assange se naopak Západu, zejména USA, vůbec nehodí. Máme znát pravdu, abychom se mohli správně rozhodovat, pokud jsou pronásledováni ti, kteří ji přinášejí, znamená to, že žijeme stále v totalitě.

Brusel chce, aby zemědělci měřili, jak jim prdí krávy, píšete ve svém textu. To jako vážně?

Ale ano, jedna velmi kvalifikovaná odbornice mi psala, že se na takovém výzkumu podílela. Znám lékařku, která získala vědeckou hodnost za analýzu střevních plynů lidí. Lobbistické skupiny v Evropském parlamentu, zejména Zelení, Levice a Socialisté, usilují o snížení chovu dobytka a přechod na „rostlinnější stravu“ doplněnou hmyzem pod praporem ochrany zvířat, zdravější výživy, snížené nemocnosti a ochrany životního prostředí, neboť krávy vypouštějí střevní plyny s vysokým obsahem metanu, což přispívá k oteplování planety. Současně ale podporují mokřady, z nichž se uvolňuje metanu mnohem více, ale hlavně bez chlévské mrvy a hnojení, které zavrhují, se nutně snižuje biodiverzita, za kterou „bojují“.

Nejpodstatnější je, že podobné nápady nikde na celém světě nesdílejí a EU netvoří ani celé jedno procento povrchu planety a daleko větší vliv má vodní pára. Ve čtvrtohorách se planeta silně oteplila a zase ochladila nejméně devětkrát a mírněji i v historické době, i když více než nyní, aniž by existoval průmysl a masový chov krav – i bez šílených nápadů fanatických aktivistů. Tož tak.

Ve svých textech si všímáte i německých Zelených, kteří by teoreticky mohli i vyhrát volby. Co by to znamenalo?

Dočetl jsem se, že vážně, i když bez úspěchu, prosazovali zákaz Nord Stream II, že ho Německo, které ruší atomové elektrárny, nepotřebuje. Jak může dopadnout země řízená fanatiky? Hlavní známkou fanatismu je neschopnost brát vážně v úvahu realitu. Všechny nesmyslné projekty by se začaly realizovat ještě rychlejším tempem. Němci jsou, jak víme, velmi ukáznění. Dlouho trvá, než se vzepřou.

V Česku zase preference vedou Piráti (v koalici se STAN). Co by znamenalo podle vás jejich vítězství pro Česko? Opravdu by u nás vznikl multikulturní ekofanatický Pirátostán, jak se obává premiér Babiš?

Někteří lidé si neumějí představit, že by se situace mohla s jinou vládou ještě zhoršit. Někteří jiní lidé si to představit dovedou, a proto Piráty ani na ně nalepený STAN volit nebudou. Pan premiér sice projevuje obavu, ale nevím, jak by novým iniciativám podporujícím imigraci vzdoroval on. Jisté je, že Piráti a STAN budou imigraci podporovat. Pokud by snad vyhráli volby a podařilo by se jim sestavit vládu, tak tím více.

Sám ale mám k průzkumům nedůvěru. Piráti to prý umějí na sociálních sítích. Ale podíváte-li se na jejich články, velká většina komentářů jim nadává. Dosah článků na Facebooku například poslankyně EP za Piráty Gregorové příkladně z 5. června má odezvu 190 osob, 70 komentářů a 22 sdílení, většina komentářů jí nadává, tentýž její obrázek z demonstrace na mém FB má reakci 2,2 tisíce, 1,5 tisíce komentářů a 1,3 tisíce sdílení, dosah 160 000 a zájem 30 000. Komentáře jsou téměř bezvýhradně negativní. Takže, kdo a jak vlastně se o Piráty zajímá, a kdo je podporuje? Ti, kteří nic nečtou, nejsou na sítích a politika je nezajímá? Proč je tedy podporují?

111 komentářů :

 1. Ivane, příteli, vyhrát nemohou!!! Jsou to jen piráti a ti vždy jen kradli a bořili s královskou ochranou; a ta jim již navždy zmizela!!! A vakcinovaní hlupáci ať si je "zvolí"; stejně jim ta základna voličů nepřežije...
  https://rumble.com/vihizz-us-sent-vyetrovanie-covid-podvodu-a-cenzry-big-tech.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co tak zkusmo zacit formovat treba neco podobneho jako AGRARNI STRANU

   ktera by dokazala s dalsimi prevzit vznikajici NARODNI ZAJMY samych obcanu volicu z jejich Narodniho programu,kteri je uz zgruntu zacinaji formulovat primo tady ve Spolecnosti volicu,tedy nas vsech.
   40% volicu totiz nejde k volbam,nebot se spravne domnivaji,ze je 31 let jimi financovani stavajici
   politici a jejich mnohdy prolhane formace nezastupuji,coz ma za nasledek volicskou vyraznou nespokojenost a proto

   NEMAJI ANI ZAJEM JIT K VOLBAM.

   Co tak posilit nejen program SPD o vznikajici Narodni zajmy,ale zacit s bitvou o zivot.

   Mam tu neustale dotazy co je to NPV a jake zajmy by mely byt zastoupeny pro realizaci spojencu komplexu SVOBODY A PRIME DEMOKRACIE IHNED a jaci dalsi spojenci prichazeji v uvahu.
   To si tady muzeme v diskusi klidne vzajemne zkusit objasnit a volici se mohou sami pokusit o formulaci planu jak na to.Nebojte se ptat primo,stejne nas tu budou terorizovat az nam nami vadne zvoleni politici vyberou kapsy a uriznou hlavy tak co,nemame co ztratit krome hlavy!

   No NI?

   Vymazat
  2. Pane Dvoraku,se Sorosovymi Piraty se nema ceny bavit o NICEM

   jsou to jeho podpindostnici a hrozne se na me zlobi,ze chci Nove republice pomoci.
   Asi me za to budou chtit i zabit.
   U nich ma cenu jen se zeptat proc jeste nezaradili do bobkovych listu jejich programu ty nase zdejsi NARODNI ZAJMY nyni i ve forme NPV.
   Oni totiz jako prvni pochopili ze z toho budou nacisto otraveni neboztici a proto chteji oblbovat sve volice,protoze jim maji skocit na spek.
   Takze cokoli napisete nepochopi,maji totiz prazdene lebky a olezle hnaty uz v jejich vlajce tak jim dovolte ohlupovat nejen republiku,ale cely svet!!

   Vymazat
  3. Naivni volici si mysli,ze piratiska huculiska je mozne ignorovat

   To je nebezpecny omyl.Jen se podivejte jejich sef vita na fotce svuj AFRIKACORPS a dava se vyplesknout do internetu jak byl na demonstraci jeho ohlupenych spolubojovnoku.
   Pak deklaruje,ze to je jeho mladicka nerozvaznost!
   To chteji totiz volici slyset a presto,ze vidi na fotce jasny dukaz,ze je to bluff,tleskaji jako pominuti!
   Ne to je ve skutecnosti podvodne jednani zlocincu vyskolenych na prvni priorite vzdelavani tak,aby dokazali nejen hlupovat nebohe sve navstevniky jdouci k volbam dat si ukrast hlas,ale jsou vyskoleni na prvni priorite i v tom,ze vam tady brzy zacnou manipulovat s pocitaci a demolovat po volbach weby tak,aby jste byli jejich cernym pozadim vedeni za kazdou cenu k vasemu vyloupeni o vsechny penize.
   A to i kdyz nebudete verit vlastnim ocim vam naivnim holubickam pry Slovanum i predvedou.
   Pirate pocem, rekni strejdovi PUTTLEROVI do kremelbudky,aby poslal nasemu "PRECEDOVI" tu vakcinu SPUTNIK V na totalni pozabijeni tech bacilu a nepotrebujete ho svrhavat,on utece sam!!

   Vymazat
  4. GR TV predohlupeni obcane nechapou stale co je podstata neomarxistickeho

   pochodu institucemi.Cilem je totalni a nejen piratska destrukce Spolecnosti na sracku.
   Pak se obcane maji dokrast na plech.
   Objevi li se cokoli co lze pokladat za autoritu tj rodice,preceda Babus,policie,justice,doktor SPD a cokoli jineho,okamzite nastoupi diversanti band spatne zvolenych nasich obcanskych "zastupcu" do parlamentu typu "demokracie kaputt" a reknou i detem,ze jejich rodice jsou fasisti i kdyz nevi sami co to vlastne je.
   Tak se ma zajistit totalni destrukce demokracie a ma se nastolit jejich vzor Mao ocet tung a jeho dozor nad tim jak prdnete hned vas soused uda,ze znecistujete jejich falesny zeleny udel ve skutecnosti jen dalsi mazane nastolovana diktatura pod jinym nazvem tzv HUMANISTICKA neomarxisticka,falesneho komunismu,kdy nebudete moci mit nic a vse musite sdilet i kolobezky!!

   Vymazat
  5. Ano,me Piratiska,delate dobre,ze se distancujete od neomarxismu

   je to totiz podvod prichazejici z AMERU!Tam pry zaplatili par doktoru,aby neco vymysleli proti nebohemu MARXOVI,ktery pry stale zije.
   Tak to ti oni zmakli skutecne na jednicku....
   Muselo se podarit ideologicky ohlupit davy,ktere svemu vylupovani MUSI tleskat a na ten spek skocit.
   To odvede pozornost od majitelu velkych penez,kteri na tom vydelaji,dane stejne nemusi platit,pobiji nemocemi ty mizejici delniky a rolniky,kteri jsou ted bez penez a tak tvori vysnenou burzoasii a proto jsou nepotrebni.
   Stredni vrstva nesmi vzniknout a jeji zbytek bude muset byt exekucne domordovan.
   Pirati nikdy nepodporujte zde vznikajici NARODNI ZAJMY ve forme pekelneho programu NPV,to by vas mohlo pozabijet,coz JA vas pritel samozrejme odmitam a tudiz verte mi jsem vas SPOJENEC!!!
   Budete ten dolar devalvovat nebo ne,tot otazka na vaseho vudce!

   Vymazat
  6. Nyni drazi pratele pirati uz vsichni vedi,ze vse co prichazi z AMERU

   je jako kdysi u Indianu podvosne jednani k ziskani vyhody zla.
   My obcane tedy hrajeme dnes roli podvedenych naivnich a zdivocelych dusicek Slovanstva,urceneho na likvidaci jako za pana HITLERA,kteri spi na stromech je jim prinasena opravdova civilizace a pokud se ji vzpiraji MUSEJI byt vsemi metodami,zejmena podrazem obrnenymi okupanty a roztrhanim dohodnutych smluv doruceni do IMPERIA vzoroveho rimskeho vzoru legiemi zla!
   Ono totiz existuje rozsirovani imperia dvema typy.

   RIMSKYMI LEGIEMI a instalaci NARODNICH STATU.
   University z AMERU znaji pouze legie a tak doporucuji zlo a zkazu fiktivniho protivnika.
   Amici jsou totiz konglomerat pristehovalcu povetsine nasilniku posbiranych z celeho sveta a jejich filmy vzdy ukazuji pistolniky,kteri bud rozstrileji toho kdo jim prijde pod hlaven nebo sami dostanou do tela porci olova,aby mohli byt do hrobu ulozeni jerabem.

   NARODNI STAT SE TAM VLASTNE NIKDY NEVYTVORIL

   a tato faze jim tam chybi.My ji tu mame!
   Oni se nepoucili,ze Rimsky zpusob prinesl rozval teto rimske rise na sracku a zkouseji to timto zpusobem.
   PIRATI chcete zvitezit ve volbach a pouzit pritom tento zpusob nebo vam mame vysvetlit jak v tech volbach monumentalne ZVITEZIT na nasi strane pravdy a ne,aby jste se nasli viset nakonec ve volne zahaceni za krk na rahne,jak to zname z historie!

   CO?

   Vymazat
 2. Na iDnes visí článek s typickým titulkem: "SPD nabízí potraviny za „férové ceny“. Farmáři na nich ale prodělají"

  Toho, jak farmáři prodělávají na kartelovém chování řetězců, si nevšímají. Tam jsou farmáři, ale i prodavači a spotřebitelé, biti mnohem víc. A bohatne jen nejvyšší management a zejména daleké korporátní řídící firmy a vlastníci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A proto chytri zemedelci z jiznich a zapadnich Cech vozi mleko do Nemecka, protoze tamni mlekarny jim nabidly i akcie a lepsi vykupni ceny, nez vydriduch Tlusty z Madety.

   Vymazat
  2. Osobně si myslím, že to SPD s těmi cenami drobet posrala. Vychází totiž ze současnosti - jenže ty trhy budou až v září. A startuje inflace, že. Být na místě SPD napíšu "přibližně za poloviční ceny jako řetězce", nebo něco na ten způsob, ale víc bych to nerozváděl. No, ještě je čas to napravit. Ale pokud to takto nechají, mohou na to doplatit. Protože, nemohu si pomoci, to reklamování pevných cen je nemoudré. Velice nemoudré, řekl bych.

   Vymazat
  3. TY ceny stanovili spolupracující zemědělci. Tak kdo co "posral"? "Poloviční cena než řetězce" by znamenala, že si řetězce přirážejí 100%, ale ony si přirážejí podstatně víc.

   Vymazat
  4. Mlane: do voleb si nikdo žádnou inflaci roztočit nedovolí. SPD může být v klidu.

   Vymazat
  5. Přátelé, já to napsal jen jako úvahu.
   Takže uvidíme, zda ty ceny budou i v říjnu stále ještě reálné a pro zemědělce výdělečné. Věřte, nevěřte, moc rád bych se ve své úvaze mýlil.
   Takže tak - uvidíme...

   Vymazat
  6. Výkupní ceny nejsou "reálné" už dávno a od 90let, se zvýšily o jednotky, max.(nízké)desítky procent. Jediné co vzrostlo, tak jsou marže zpracovatelského (potravinářského) průmyslu a hlavně nadnárodních obchodních řetězců.
   Já jsem na jaře koupil pytel brambor, po 3,- Kč/kg, přímo od bramborářského družstva Beskyd (prodej z rampy).
   Tak je to správné, proč brambory nerozprodat lidem, za ceny, za které to od nich velkosklady vykupují?
   Takže jestli tady bude nějaká inflace, tak ji pocítíme jen my, koncoví spotřebitelé, zatímco zemědělci ji na výkupních cenách nepocítí vůbec.

   Vymazat
  7. Unknowne 14. června 2021 19:00, on taky ten "vydriduch Tlusty z Madety" bude asi o něco chudší a v konkurenci bude tahat za ten kratší konec. A vy, vy se radujte. JiH

   Vymazat
 3. To je klasické chování pohadrákové havlostoky....co se nehodí do krámu o tom nepíšu a pokud už napíšu,tak samou LEŽ!

  OdpovědětVymazat
 4. Jo, jsem za vysazeni retezcu.

  Ale zasnu nad tou debilitou "moderni" zemedelske terminologie. Vejce, pratele, se nevyrabi. Nesou je slepice. A ty se taky nevyrabi, ale chovaji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že neznáte ani pojem "zemědělský průmysl", který se používá v EU.

   Vymazat
  2. 0:19 Zato znám pojem "lidský zdroj" (s tím kdysi vylezl Topolánek) a to mě irituje ještě víc než vejce a slepice.

   Vymazat
  3. Me taky. Ze jsme jim na takove verbalni sracky kdy nalitli.

   Zemedelsky prumysl je hrozny, ale zivocisna vyroba je uz davny paskvil... jako by zvirata, ktera nam davaji svuj zivot, byly jen veci, s kteryma se muze nakladat jakkoliv krute, a je to vsem jedno.

   Vymazat
  4. Socialistická zemědělská velkovýroba, se běžně dělila na rostlinnou výrobu, živočišnou výrobu a přidruženou výrobu. To jste brzy zapomněla na nedávnou pojmologii.

   Vymazat
  5. HaskuvDuch: to je jen překlad zažitého pojmu "human resources".

   Vymazat
  6. vero 15. června 2021 7:44 a co teprve rostlinky! Jsou taky živé, když na své kytky mluvím, hned se jim líp daří. Po rostlinkách se ale šlape, žnou se, sekají, mlátí, suší a praží, kvasit nechají, aby se lidé nacpali, nebo hůř, jen si pochutnali, nebo dokonce, ožrali se nebo zfetovali. Rostlinkám lidé život berou a nic je nelitují. A co teprv, až se pustí do hmyzu. I tu nevinnou larvičku sežerou. A zas, litovat nebudou. A vás Vero, Vás to nedojímá. Hrůza. JiH

   Vymazat
 5. Tak mi napada,ze pan Hampl tu pise realisticke clanky a vsima si zdejsiho pohybu

  Spolecnosti volicu,rovnez i pan doktor Skala vypada jakoby se snazil zachranit dnes nacisto zdemolovanou KSCM,ktera se pry chysta hodit pres svoje nyni uz asi jen "vsehoschopne" vedeni snad tu povestnou FLINTU DO ZITA a nikdo tady jeji barvy "pry hrozivym zakazem jeji verchsky" nesmi hajit a strcit tu ani nos,jinak mu za to urezou kteresi ucho,aby bylo jasne zda je to pravak nebo nacisto levy levak.
  Clenove te kdysi "slavne"strany asi chteji majetek prodat a rozdelit si ty prachy mezi sebou,proto pry nikdo z nich nechce prestoupit k SPD,prisel by o drobky.

  Zbude nekdo,kdo zacne obnovovat ty delniky a rolniky a da jim poradny kop,aby se vzpamatovali a prevzali skwely program NArodnich zajmu ve forme cerstveho ovoce NPV?

  OdpovědětVymazat
 6. Tady neustále čtu, jak by naší zemědělci, měli u nás pěstovat více domácích plodin a méně prodávat ve velkých supermarketu.
  A teď v reportáži ČT vidím,jak na trhu cena domácích třešní je neuvěřitelných 300 Kč. Vše co se prodává na trzích z vlastní produkce je hoooodně drahé.
  Tak co pane Davide, tohle asi ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 19:39 - Jste jen provokující blbeček, který neumí buď číst a nebo nerozumí nerozumí psanému. Europoslanec David (SPD) jasně vysvětlil, že cenu tvoří maloobchod a ne zemědělci. 300,- Kč za třešně je vysoká marže (cca 250 %), která jde za obchodem.

   Ostatně, jsou to opravdu tuzemské třešně? Nějak brzy!

   Vymazat
  2. Unku

   a uz si ty tresne ochutnal? je to svinstvo kysele jak stovik, sice barevne, ale hnus, jestli chces prijd si pro ne, sezral (a vyplivnul jsem dve)

   Vymazat
  3. U Kolina zacne samosber 19. cervna a tresne nabizeji za 40 korun kilo.

   Vymazat
  4. Blb, který se neumí ani podepsat (19:39) to stejně nepochopí. On neví ani co je samosběr.

   Vymazat
  5. 0,18
   Třeba věří tomu,že samosběr spočívá v tom,že po opici se ze země sebere sám...:-)

   Vymazat
  6. Howne, je na čase, aby ses zamyslel nad svou tupostí. Paní Věra bydlí v Coloradu, a přesto ví, že u Kolína začíná samosběr třešní za 40 kaček kg. a ty, ač domácí, o tom nevíš? A pak se divíš, když tě mám za bezmozka.

   Vymazat
  7. Pane Václave Dvořáku 15. června 2021 0:18, obávám se, že podléháte emocím. I tak se rodí totalita. JiH

   Vymazat
  8. 14,18
   Co má totalita společnéhp s tím,že ten Unhoven je retardovanej debil?

   Vymazat
  9. JiHu, obávám se, že podléháte sebestředné víře ve vlastní neomylnost. I tak se rodí totalita.

   Vymazat
  10. milane 16. června 2021 17:13, pak na tom je stejně každý, kdo vysloví a obhajuje jakýkoli svůj názor. Soudíte tedy, že není vhodnější, aby moderátor byl nad věcí, neutrální a úzkostlivě se řídil jistými pravidly? JiH

   Vymazat
 7. Co pise pan Hampl je pravda, ale pravda je take ze Marjanka koupila predrazenou krabicku tresni, vypadaly hezky ale jsou kysele jak okurky. nemlich to same s merunkama, uvadlej predrazenej kopr, pomerance kysely, oloupat nejdou, anglicka peanutbutter pomazanka, s 58% prazene mouky, a muzu pokracovat, takze nase narodni zajmy?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Basosi,napis co povazujes TY za Narodni zajmy,no kysele tresne to doufam nejsou?

   S tebou to jde starousi s kopce,radsi tu napis jak vybulit rezim a na co ho ztransformit ,nez ti kapitalisti ukradnou i spodni pradlo a budes behat s ohnutym pimprlem po ulici.

   Co ty na to stary brachu.

   Vymazat
 8. Ceny v propagačních novinách SPD, jsou totální nesmys..
  Kdo tohle dotuje, nové brambory za 4,60. vepřová plec 55 Kč a jiné nesmyslné ceny.
  To se důchodci umlátí fofr klackama.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přihlouplý trolle, hloupost je to, co píšeš. Jde o ceny potravin nad výrobními náklady. Je to ukázka toho, co si "maloobchod" čili nadnárodní řetězce přirazí. Tvoje žblebty jsou vůči zemědělcům i vůči SPD nefér. Ale od toho jsi trolem, aby si byl pitoma a nefér, že?!

   Vymazat
  2. 19/46
   Imboši, zjisti si napřed, jaké výkupní ceny nabízejí našim zeměďelcům řeťězce, ju?
   Nové brambory? V září? Chudáku imboši...

   Vymazat
  3. Promiňte, "imboš" znamená "imbecil"?

   Vymazat
  4. No, samo. Někdy, když mě obzvláště dojme, jako s těmi sedmi sty rozpočty za bilion kaček, mu říkám imbošku.

   Vymazat
  5. Drahý Nevědoucí! Nastuduj si někde obchodní politiku nadnárodních řetězců, jak ti bylo několikrát naznačeno a nedělej z nich lidumilné organizace, k tomu mají velmi daleko. KAŽDÁ cena v "akci" přináší prodejci určitý zisk. NIKDY ji nedotuje ze svého! Výše zisku se pak dohání prodanou kvantitou. A proč se "akce" provádí? Vždyť je to jednoduché - ve skladech se hromadí zboží, kterého se je potřeba zbavit z důvodu např. obměny sortimentu (průmyslové zboží typu pračka, noťas, televize, hadry atd.) nebo hrozí uplynutí jeho spotřební doby a tím pádem nevratné znehodnocení. Jako příklad uvedu např. nesmyslné ceny květáku až 70 Kč v loňské letní sezóně a jeho zcela tržní ignorování koncovým spotřebitelem. Ani chemické ošetření už nestačilo, takže obchodním řetězcům nezbylo než ho zlevnit na přijatelných 30 Kč. I tak samozřejmě ještě Billa / Penny / Tesco / Albert / Kaufland a spol. nějaký ten vývar měli...
   A takhle by se dalo mluvit do nekonečna, např. u sezónních a módních hadrů.
   O provázanosti obchodní politiky v jednotlivých zemích není asi nutné mluvit. Pokud máslo zdraží u nás v Kaufáči, je jisté, že ho podraží i konkurence z Penny, Alberta atd. Tomu se, mám dojem, říká kartelové dohody. Samozřejmě je jisté, že stejný produkt podraží i v zahraničí. Jediný rozdíl je v tom, že v některých státech si nadnárodní řetězce nemohou dovolit tolik, co třeba u nás, bohužel (pro nás).

   Vymazat
  6. Pane Duch, neblbnete. Trollum se neodpovida, jenom je to povzbudi k dalsimu trollovani.

   Taky vy, pane Dvorak, byste si na to mel dat pozor. Co pohnojite, poroste.

   Vymazat
  7. Vera: prioritně můj příspěvek není určen pouze pro toho nevědoucího gumáka. ;) Jsou tu totiž lidi, kteří se mohou nad některými jeho "argumenty" pozastavit a popřát jim sluchu. Takže doufám, že když p. Dvořák toho nevědomce smázne, moje úvaha zde zůstane.
   A za další - ctím, stejně jako vy, svobodu vyjadřování, což má být jedna z těch hlasitě proklamovaných západních hodnot. Prý...

   Vymazat
  8. 8,59
   Je obtížné zbavit se pitomců vykonávajících svůj posvátný úřad!

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  10. 9,29
   Kolik hloupostí napovídají takový jako ty jen proto,že by rádi řekli něco chytrého?!

   Vymazat
  11. Neexistuje nějaká kachna nebo husa, která by se jmenovala "americký běžec"? Hodně lidem by to usnadnilo život a nemuseli by se odvolávat někam na Východ.

   Vymazat
  12. Svobodu vyjadrovani vam nikdo nebere, ale lidi, co jsou tu uz nejakou dobu, trolla nectou. Ja nectu ani prispevky, co oslovuji trolla. Vetsinou mu lidi nadavaji zpet. :-)

   Vymazat
  13. Pane Dvořáku 14. června 2021 21:36, skutečný hlupák těžko může být trollem. Maloobchod si přirazí svoje provozní náklady a tu nejvyšší marži, jakou si může dovolit, aby obstál vůči konkurenci (pokud skutečná existuje). K tomu užívá všechny ty „strategie“, jaké je schopen vymyslet a realizovat, všechno to, na co mu většinový zákazník skočí. Ani to není zadarmo. Takový mechanismus je vlastností existujícího společenského systému. Za Rakouska-Uherska i za První republiky byly, zejména u potravin, stanovovány nejvyšší přípustné maloobchodní marže (mezi 10 až 20%). Jejich dodržování berní úřad operativně kontroloval porovnáváním pořizovacích a prodejních cen. Zmínky o tom jsou k nalezení i v dobové literatůře. Je nasnadě, že nejlevnější zboží je v případech přímého prodeje, protože každé zprostředkování má svoje náklady a nutně i ziskovou složku. Takže ano, šanci mají trhy a jarmarky v místě, nebo co nejblíž místa vzniku produktu. Všechno to další už z toho plyne. Bráno s chladnou hlavou. JiH

   Vymazat
 9. Výkupní cena vepřového minulý rok za živou hmotu byla 26,74 Kč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto je nesmyslny blábol vepř. Plec za 54 Kč.
   Okamúra je jen velký lhář a podvodník.
   Před lety tady strašil s uprchlikama, mluvil co jich tady bude a já a Nikdo žádného nevidí, žvanil ubohý.

   Vymazat
  2. Ceny na jarmarcích SPD jsou smluvně závazné. Zemědělci, kteří do toho jdou, vědí asi lépe než zoufalý trol 22:21, jakou cenu si za své vepřové nasadit. Co s tím ten trolík nadělá? Nic, jen trapně poštěkávat.

   Vymazat
  3. 22:47
   Jen ubohá dotace ze strany SPD.
   Nikdo, opakuji nikdo, žádný řezník dnes, si nemůže dovolit prodávat plec za 54kč, totální nesmysl a hlupák Dvořák, který se snaží obhájit v tomto Davida, nic o cenách neví,tak jako třeba o Srbsku, co Dvořáku, co těch 8 000 civilistů zabitých na objednávku Clintna, tohle nemůže normální člověk vypustit z huby, ty se lží nemáš problém co.

   Vymazat
  4. 23:02 dovolit prodávat by mohl, ale jen do okamžiku, kdy by mu kartel nakopal kulky, nebo tam poslal kontroooolu a zaklekl na něj. Mimochodem jste tu kromě keců nepredvedl jediný reálný argument, takže jste jen mluvka... chytrý farmář mimochodem neprodává řetězcům.... nikdy by už nic neprodal skutečným zákazníkům....nad takovým"pestitelem" se jen otřesou 😂 Tedy pokud farmari záleží na jméně.... Tož tak.... bezva večer a zítra vidle do ruky. Jirka

   Vymazat
  5. Pane Jiří, nenávistného demagoga, který se neumí ani podepsat (23:02) nesmažu, jak obvykle činím a to jen pro tu vaši trtafnou odpověď. Jinak se s tím prolhaným individuem nebavím a mažu.

   Vymazat
 10. Pi-rá-ti!do-pře-du!--Pi-rá-ti!!do-pře-du!!--Pi-rá-ti!!!--do-pře-du!!!
  Ať vás můžu kopnout do prdele.

  OdpovědětVymazat
 11. Co se metanu týče, je podivuhodné, že krávy žačaly prdět až po té, co v USA skvěle těží krakováním plyn tak, až některým farmářům teče z kohoutků 'soda' která hoří. Tání permafrostu na Sibiři a Aljašce asi taky bude prdění dobytka...

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21/45
   Správně, imboši, na trhu. Čas minulý.
   Protože teď je utvářejí obchodní řetězce. Ty máš řetězce za trh? Ale čemu se divím.

   Vymazat
  2. Unknowne bacha BOUŘE je tady!!
   V pátek 4. června vojenský tribunál v zálivu Guantánamo uznal bývalého ředitele FBI Jamese Comeye vinným ze zrady a vraždy a odsouzen k smrti gilotinou.
   https://realrawnews.com/…ne/

   Vymazat
  3. 21:45 Moc ti podpora korporátních fašistů nejde a proto se kroutíte jak žížaly že SPD vymyslela takový volební trhák. Vlastní potravinovou soběstačnost nechcete aby jste mohli sloužit západním páníčkům. Oni vám to ti „rudý dědci" u voleb spočítají pyjáte z Pražské havlostoky.

   Vymazat
  4. Kdepak indická chcíplá nudle kampaň je skvěle cílená na obyčejné lidi. Soběstačnost v základních potravinách musíme mít. A časem se dobrá věc podaří volby si nenechám ujít aby nevládli demožumpa a pyjáti západní lokajové a podržtašky. Jinak bezpohlavního prvoka tu děláš každý den ty.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 9,52
   Blázen každého za blázna soudí!

   Vymazat
 13. Zdravím ještě jednou
  Držím SPD palce, někdo na to nestydate okrádáni už musí důrazně poukázat. Nicméně je určitě všem jasné , že se jedná o symbolicke gesto a řešení potřebuje odborníky, diskuzi a trpělivost. Farmář potřebuje nejen krmení a hnůj a v každém PŮDNÍM A PODNEBNIM horizontu jinak, ale taky občas nový stroj, ale třeba taky děti "boty", chalupa opravit...
  kdo nezkusil, ví houby... ALE SMĚR NASTAVILO SPD SPRÁVNĚ "DOST ZLODEJINY ŘETĚZCŮ"
  Bezva den
  Jirka "mikrofarmář"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8,24
   Tak se držte a hlavně co nejdéle vydržte....snad bude líp!

   Vymazat
  2. 9,16
   Narodit se hloupý,to je nevyléčitelná choroba!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 9,23
   Chudinko!!!!!
   V notách mají prázdné hlavičky větší hodnotu,než ty plné.....dneska bohužel nejen v notách!

   Vymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,22
   TY MUSÍŠ BÝT VELKÝ HLUPÁK,KDYŽ SE POŘÁD TVÁŘÍŠ,ŽE O TOM NEVÍŠ....senile!
   A havlosračky na Seznamu jsou pro takový,jako seš ty jedinou pravdou,co?

   Vymazat
  2. Omlouvám se za narušení plynulého toku urážek.
   Roku 2012 jsem se zadíval na ostrůvek za mostem v řece Odře a zdálo se mi, že vidím rostliny rajčat uprostřed řeky. Ostatně, suprazoom foťáku mne o tom jen ujistil.
   Uprostřed ostrova o průměru kolem dvaceti metrů skutečně mezi mokřadními rostlinami vegetovaly tričtvrtimetrové rostliny rajčat různých druhů. Dokonce v první chvíli jsem měl nepříjemný pocit, že to, co pěstuji na zahradě nějak nestojí za tu námahu, když omylem tu roste něco srovnatelného (ale všechny plody byly zelené). Protože nejbližší místo, kde ještě rostou původní rajčata je na americkém kontinentě, uvažoval jsem o tuzemském zdroji a nebylo to tak těžké. Kilometr proti proudu je hypermarket a ten se rozhodoval podle zásady, že je lepší nechat zkazit zboží, než nechat zkazit cenu. A tak vyklopil pár přepravek rajčat, aby je nemusel zlevnit. Několikrát jsem si zašel do (poloprázdné) řeky otrhat zelená rajčata, abych je doma nechal dozrát. Poslední (už červená)
   jsem otrhal 5.12.2012. Pak spadla teplota a byl konec.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,33
   Jsou dvě nekonečna....Bůh a tvoje vrozená F73!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,47
   Co má tvoje dědičná F73 dělat s haldou amišrotu víš jen ty,haldo havlosraček!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,04
   Tak znovu:"Tvoje F73 NEMÁ S AMIŠROTEM VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO,VYGUME"!

   Vymazat
  6. 10,25
   F73...SE VE TVÉM PŘÍPADĚ MODERNIZOVAT NEMUSÍ.....TA JE PO LÉTA VAŠÍ RODINNOU VÝKLADNÍ SKŘÍNÍ!!!!.-D

   Vymazat
  7. AVIgore

   mas smoku docela pravdu ty rusky sracky arabove, a ti jsou zvykli na letani na kobercich.

   abych ti to jako spravnej pravovernej spravnymu pravovernymu vysvelil, ale hovno, radsi si precti jak Ameroletadla padaly jak v Koreji, a v 'Namu kdyz je pilotovali "zasrany rusaci"

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9,42
   Hlupák má před vzdělaným jednu výhodu....je neustále spokojený sám se sebou!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 9,59
   S F73 nepochopíš ani to,že omalovánka není totéž,co časopis!

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 10,18
   Jak říkám,mít takový dárek jako je F73....to spíš za trest!

   Vymazat
  6. Koukám, že kačer je samovytáčecí... :)))

   Vymazat
  7. 11,14
   On je hlavně TROTL!

   Vymazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. Pepek Ave porad skace? Tak tady je jeste svet v poradku:-)

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 20. 9,48
  9,52
  9,56
  Hlupák našel ještě většího hlupáka,který ho obdivuje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 10,01
   I génius má své meze,ovšem tvoje hloupost je BEZmezná!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 10,21
   Je vidět,že myslíš jen při chůzi....škoda,že seš NEchodící!

   Vymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10,15
   Opilý se z toho vyspí,hlupák nikoli!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 10,23
   Kraďousek,že by psal o sobě někdy tohle????Ale ty jsi spolykal mnouhou moudrost,ovšem vypadá to,jako by ti to šlo do nesprávné dírky!

   Vymazat
  4. 11,16
   Lidské tělo obsahuje 80 procent vody.....u tebe je veškerý tohle množství v palici!!!!

   Vymazat
 22. Zakladatel skupiny Pink Floyd ostře zareagoval na Zuckerbergovu žádost o používání jeho písně

  https://cz.sputniknews.com/20210615/zakladatel-skupiny-pink-floyd-ostre-zareagoval-na-zuckerbergovu-zadost-o-pouzivani-jeho-pisne-14832570.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslis toho zakladatele Pink Floyd, ktery ostre odsuzuje Izrael a naopak podporuje Palestince? Tak to jo:-)

   Vymazat
  2. 11,13
   A co má společnýho jeho reakce na Zuckerberga s podporou toho nebo onoho státu?!

   Vymazat
  3. 11,44
   Když jsi blbej a věčně zlitej nepiš,projeví se to!!!

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.