Reklama

úterý 1. června 2021

Otevřený protest proti šíření konkrétních desinformací ČT

Jan Schneider
1. 6. 2021 prvnizpravy.cz

Dne 27. května 2021 odvysílala ČT24 v pořadu „Události, komentáře“ příspěvek s názvem „Evropská bezpečnost“, který moderátorka ČT Linda Bartošová uvedla těmito slovy:
„Ještě máme jedno téma, nebo spíše několik témat, postavení Česka v rámci NATO, bezpečnostní význam Evropy i zvětšující se ruská hrozba. Témata pro bývalého velitele amerických vojenských sil v Evropě, Bena Hodgese, který do Prahy přijel na pozvání Centra transatlantických vztahů. A mluvila s ním kolegyně ze zahraniční redakce Barbora Maxová.“
 
Poté předala slovo redaktorce Barboře Maxové, která generálu Benu Hodgesovi položila následující otázku:

„V minulosti jste kritizoval některé evropské země za nedostatečnou infrastrukturu pro přesun armády. Jak hodnotíte průjezd posledního amerického konvoje a jsou podle Vás podmínky v Česku pro jeho přesun dostačující?“

Generál Ben Hodges odpověděl:
„Toto je důležité cvičení, které má ukázat mobilitu, schopnost rychle se pohybovat, což je důležitá součást odstrašování.“

Ani redaktorka Maxová, ani moderátorka Bartošová, ani nikdo jiný bohužel nezareagoval na zjevnou desinformaci, týkající se výroku generála Hodgese o tom, že se jednotky NATO cvičí v odstrašování.
Důkazem je základní dokument NATO, jímž je Washingtonská smlouva. Ta účel aliance definuje v prvním článku závazkem, který zní: „Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“

Z textu je zřejmé, že výrok generála Hodgese je zcela v rozporu se základním dokumentem NATO. Nikdo z České televize však na tento rozpor neupozornil, nikdo tuto desinformaci neopravil, zůstala rozšířena do mediálního prostoru Českou televizí, a to v rozporu s jejím statutem, podle něhož má poskytovat objektivní, ověřené, ve svém celku vyvážené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

To byla první desinformace. V pořadu se vyskytla bohužel ještě i druhá. Generál Hodges totiž prohlásil: „Všechno to je jen vyústění toho, co začalo v roce 2008, když Rusko napadlo Gruzii.

Důkazem je zpráva expertní komise Evropské unie z roku 2009, kterou zaznamenala i Česká televize, jejíž závěr zní, že vinu za gruzínsko-ruský konflikt nese Gruzie.

Je s podivem, že zaměstnanci ČT tuto informaci buď neznají, nebo ignorují, což by bylo velmi zneklidňující.

Každopádně by se však veřejnoprávní médium členského státu EU mělo takovýchto evidentních desinformací vystříhat. Dejte mi prosím na vědomí, jak zareagujete na tento můj protest (zaslaný na vědomí též Radě České televize).
 


58 komentářů :

 1. Nová, spolehlivá slepička ČT Linda Bartošová musí upozornit na agresivní Rusko které hrozí zejména novým základnám NATO a USA kolem hranic Ruska. Normální televize by nechala slepici slepicí a pozvala by si odborníka,který by o agresi Ruska kolem mírových základen NATO a USA u hranic pohovořil a uvedl fakta o poměru sil nutnosti instalovat proti Rusku nové rakety středního doletu i o motivech neustálých útoků Rusů na demokratické státy včetně Ukrajiny a jejich hodné Benderovce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13,36
   Dovedete si představit,že by havlostoka(Čt) překročila svůj stín a pozvala odborníky.....třeba generála A.Šándora nebo H.Blaška?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 15,04
   Někdo,kdo má na rozdíl od tebe MOZEK!
   P.S. A je to generál ve výslubě jménem Blaško,ynteligente.

   Vymazat
  4. Proboha ! Cožpak se ten zločinný spolek (NATO) někdy choval spravedlivě a podle psaných pravidel?
   O to zvláště, když lídrem je U-SS-A? Stačí si položit otázky:
   Proč byl založen?
   A proč se dnes neustále rozšiřuje?

   Vymazat
 2. Ano, souhlas. I z tohoto pohledu je nutno vyměnit vedení ČT. Nás svatý boj proti Rusku, které surově ohrožuje mírové základny USA u svých hranic, vyžaduje plné propagandistické nasazení a ne televizní slepičárnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. 14,14
   Na lidský hlouposti se vždycky nejvíc vydělat!

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 15,00
   Opilý se z toho vyspí,ty ne!

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 15:08... Rusko drze prodává Turkovi S 400 a Amíci zuŕej, že Turek nenakupuje americké Patrioty. Kola amerických zbrojovek se musejí točit.

   Vymazat
  7. Takže vaše lízání amerického zadku je v pořádku a naše sympatie k Rusku jsou špatné? Máte to v té své kachní hlavičce nějak pomíchané.

   Vymazat
  8. Vtipné, jak nacistický šmejd 15:00 si nedokáže představit, že lidé ve vedení Goebbels ČTV nedokáží někomu nelízat zadek. Teď ho lížou USA a EU a jeho slepičí mozek vidí jako jedinou alternativu, že noví lidé budou dělat to samé někomu jinému. Tyto zakomplexované liberální onuce jsou symboly dnešního úpadku inteligence, sebevědomí a morálky.

   Vymazat
  9. Tohle je správný název pro havloidní TV transatlantická slouhovská už aby to vedení a moderátory vyměnili.

   Vymazat
  10. Proc se uz 20 let u nas strhavaji funkcni mosty pres dalnici,rozširuji a zpevňuji silnice ,atd.A ČT je mimo diskusi,tak slouhovska byla snad jedine za Vejvody a Boudy LP 1988.Bagoun

   Vymazat
 3. Je to legrační , “ strašení Rusa” je, podle mne, celkem neškodné hobby.
  Myslím, že průběh toho strašení asi Rudy moc nevyděsí, armádu transek s fkuidním pohlavím zastaví tu zrádný Ťokův průsmyk, jindy zas zákeřné litevské mělčiny. Hrc a už je díra v bitevníku.
  Daleko víc mi vadí agrese, která je vydávána za preventivní úder v zájmu míru.
  Kdyby si Rusové dovolili zlomek toho, co Spojené státy anebo Izrael, tak už tady máme třetí světovou.
  Myslím tím zplanýrování Bělehradu, Iráku, bombardování cílů v Damašku, kdykoli něco někomu přelétne přes nos, vždycky jen “ preventivně”.
  Zatímco se brečí nad Skřípalem, nad zabitím Sulejmáního se stydlivě mlčí.
  Taky jen prevence, ách jo.
  Blééé

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,43
   Hlouposti mohou být půvabné,HLOUPOST NIKDY!

   Vymazat
  2. 14:43... Máte na mysli nějaký konkrétní ruský agresivní čin?
   O žádném nevím. Všem se ulevilo, když dá Putin do pořádku ten Náhorní Karabach.

   .

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Helanov, to jsou je pořád dokola ty samé hysterické hyperbolizující výkřiky. Žádné argumenty, důkazy, odkazy, nic.

   Vymazat
  5. 15:32... Putin ukončil letitou krvavou válku v Čečně, to je špatně?????
   Cena byla velká, ke dneska je Groznyj jako novyj a je tam, v rámci možností, bezpečno. Dal jim tam autonomii, do ničeho jim nekecá, Čečenci mají rádi svého alfasamce Kadyrova, syna mučedníka.
   Samozřejmě by bylo nejlepší z Kavkazu vypadnout, ale z bezpečnostních důvodů to není možné. Rusové netoužej po tom, aby jim Amíci funěli za krk i z Kavkazu. Což by se neoochybně stalo.

   Vymazat
  6. Pane J.J.
   Trochu brzděte asi jste to přehnal, protože "hysterické hxperbolihující výkřiky" by nevymyslel ani Adolf Hitler. Já se jen připojím k paní Helence, protože ač nerad, jsem musel změnit názor na Izrael,začalo to preventivním útokem na Egypt, potom anexí Golan a dnes vyháněním Palestinců z Jeruzaléma s následující raketovou válku. Vždyť tyto argumenty jsou veřejné z masmédií a vy je znáte, tak proč se ptáte?

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,11
   Tvojí Achillovou patou je tvoje hlava!

   Vymazat
  2. jestli by bylo možné unknowne alespoň pár těch tvých 80 procent vyjmenovat???

   Vymazat
  3. 14/35
   Myslíš těch několik milionů vyjmenovat, pán já trochu víc mimo.??
   Není problém si zjistit % podporu ČT.

   Vymazat
  4. 14,47
   Co je platná"""většina""",když NEMÁ ROZUM!?

   Vymazat
  5. 14:11 bezejmenný, Vy jste "klenot" myšlení. Pokud Jan Schneider podporuje "pronárodní weby", Vaše slova, potom tedy Vy a ČT zákonitě jste protinárodní! Vždyť Vy ani nevíte, co píšete.

   Vymazat
  6. 14:11 "80% národa stojí za ČT."
   Toto Vaše tvrzení mne tak zaujalo, že jsem zapátral. Na stránkách ČT nalezl "jejich dokumenty" (tedy pokud je nepodstrčil Putin), a ty mne ale opravdu pobavily. Dokumenty jsem pro jistotu dal na uloz.to (kdyby se měly ztratit) Pořady s největší diváckou spokojeností v lednu 2019.
   Takže do statistiky pořadů se stopáží 10 minut a více vyhrál první tři pozice Krteček (se stopáží do 6 minut). To opravdu nevymyslíš. A tento večerníček vyhrál v kategorii nad 15+ s koeficientem 9.5 což asi znamená 95%. Další pořady jsou typu Planeta země, Všechnopárty a AZ kvíz.
   Proti Krtečkovi nic nemám, jen by mne zajímalo co musely nasadit za pořady ostatní kanály, aby byl dosažen tento skvělý výsledek. Protože mne Krteček neuráží, můžete napříště uvádět podporu 81%.

   Vymazat
  7. POKUD SE JEDNA O ME NEMAM NAMITEK STAT SE PRECEDOU

   Zde doporucte detem zejmena kresleny film
   TELEVIZE A KRTECEK.
   Bude rovnez zajimave,kdyz konecne dojde na radu piratu a ve sve ruske zemljance si pry mam
   instalovat okna,abych videl na jejich tunely,zvlaste jak sve dedky vnuci pripravi o ty vily,ktere si za socialismu poridili z ukradenych cihel a tak pratele uvidite ze lze dale vylupovat volice a jejich OS i tam kde uz neni ani chlupa.
   Jen pockejte zli lide z polit.subjektu az na vas zavolam ty NARODNI ZAJMY z NPV to bude spravna bitka do pranice!.

   A NE,ZE NE ANO!!!

   Vymazat
  8. Pane TožTak,
   Dík, oni opoziti si myslí, že jsme blbější než oni. Snad dokonce, že neumíme číst a že máme sklerózu a nic si nepamatujeme.
   Tož nedáme sa, me sme me !

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14,29
   ""Naši"" žoldáci se pravidelně vrací v zinkových penálech!

   Vymazat
  2. Počkej si, kolik dostane běloruský žoldák, který vypaloval vesnice na Donbasu s nacistickým praporem Azov. Že Azov jsou teroristé potvrdily i USA, když zakázaly ukrajině dodávat Azovu zbraně z americkéých dodávek.

   Vymazat
  3. https://www.youtube.com/watch?v=fqXIjjQrVYY
   https://www.youtube.com/watch?v=I_FFtSSlagk
   https://www.youtube.com/watch?v=W1knRqJM4H0

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. No tak je tam po dohodě dodal Sobotka z Vrbětic cestou bulharského veksláka, pardon, obchodníka a to bez ohledu na embargo... A kdoví kam ještě se dodávalo z civilních skladů, které vybuchly vždy, když měla většina zaměstnanců volno, či placenou dovolenou???

   Vymazat
 6. 14:29
  Dvořák zase spí a nechá tě tady zase řádit, Sputniku? Ty musíš mít řiť ze železa, pořád do ní dostáváš kopance a pořád sem lezeš, šupáku.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. syfilický zkurvysynu, jen tu trollíš, bohužel pí. Procházková tě neumí vymazat. Jinak zmrde- hrdino, napiš adresu, a jméno, ty penise zakrnělý. Bojíš se, sračko.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 8. ČT nemůže nikdy překročit svůj stín, jelikož žádný nemá.
  ,,Na tohle kvítí, slunce nezasvítí. Tohle kvítí, roste v cizí řiti."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane SuneCé,
   poprosil bychom o méně emocí, mám problém s vulgarismy. Vždyť čeština nabízi dostatečné mnoźství výrazů. Nabízí se blb, vůl, dokonce i ošklivé káčátko...

   Vymazat
 9. Polopravdy spíše však manipulace a často i vyložené lži každého jednou doběhnou, stejně tak i mnohá média včetně ČT, jde o to aby se lidé do voleb probudili kam nás galerka těch, kteří slouží cizákům na úkor této republiky směřují, bezmezné slouhovství politiků té či oné velmoci bylo a je znakem podlosti vůči všem občanům této země a ukázkou morálního úpadku všech, kteří se na těchto špinavostech podílejí

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:11 bezejmenný, ono se hlasovalo, že chceme být v NATO? Pokud vím i Havel ho chtěl zrušit, než jej "přesvědčili". Cizáci!

   Vymazat
  2. Rossolini, možná budete smazán, snad to stihnu. Chtěl jsem volnost pohybu, nikoliv být zařazen na jednu stranu, v zájmu "Jejich zájmů", rozumíte?

   Vymazat
  3. Uf, pan Dvořák byl rychlejší ale u čistého nácka se nedivím.

   Vymazat
  4. Pane Povolný, Rossolini je čistokrevný nacista. Podobní jsou v žoldu neoliberálů, kteří slouží nadnárodnímu kapitálu a hrají si na levičáky, jimiž v žádném případě nejsou. Ale Rossolini je je obyčajný nešťastný smutný troll, který ani neumí sesmolit svůj vlastní text a tak to sem jenom tapetuje z různých stránek a jiných diskusí.

   Vymazat
  5. J.J. ano, vím. Začínal zde před lety a vůbec se nezměnil. Spolu s kachnou a bezejmenným jsou politováni hodní ale i nebezpeční svou diagnózou.

   Vymazat
 11. To je ten Hodges, který vyznamenal ukrajinské generály, ačkoliv to není v USA i na Ukrajině dovolené? On je vyznamenal jako svoje soldáty. Ukrajince bojující za USA. Za Ukrajinu mě hanba fackuje. Podobně Když si Budem pozýval celý vládní ansambl včetně tamního presidenta na brífingy. Ukrajina je svébytná země?

  OdpovědětVymazat
 12. Můžeme být rádi, že se moderátorky generála třeba nezeptaly k čemu slouží 'ty hvězdičky na epoletách' (vlastně na generálových ramenou, co je epoleta také pravděpodobně nevědí). Nu, a chtít po nich aby si nastudovaly základní dokumenty NATO? To snad nemůže myslet autor vážně. Vsadil bych se, že tyto nečetl v České televizi nikdy nikdo. To by totiž pro dámy znamenalo samostatně pracovat a hlavně mít 'něco' v hlavě.

  OdpovědětVymazat
 13. Hvezdicky jsou take dobre pro dalsi pokracovani "rozhovoru" ,bez divaku ovsem,vdecne a zcela oslnene hvezdickami reporterky, ze se generalissimo nezistne uvolil a rada jiste poskytne i mensi telesnou odmenu po vystoupeni, ktere ji take jak doufa jiste pomuze v jeji dalsi slavne kariere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6,47
   Kdysi někdo napsal,že jenerál Pvel má tolik hvězdiček,protože má malé brko.....a málo v hlavě.-)

   Vymazat
 14. Já mám pro vás jedinou radu. Odhlašte na poště obojí: veřejnoprávní televizi a veřejnoprávní rozhlas. A pokud chcete dostát (nesmyslnému a špatnému) zákonu, zbavte se i přijímačů. Jiná cesta neexistuje. Celých 30 let veřejnoprávní média ovládá pravice. Od roku 2001 se úroveň informování ještě zhoršila, protože policie a justice ze strachu prominula tehdejší opoziční pravici její trestné činy při násilném ovládnutí veřejnoprávních médií. Současná veřejnoprávní média otevřeně podporují pětikoalici (Piráty, STAN, TOP09, ODS, KDU-ČSL) NATO a Bidena. Jestli tyto politické subjekty máte rádi, tak posílejte dál peníze veřejnoprávním médiím.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.