Reklama

sobota 19. června 2021

Past na Putina?

Ivan David
19. 6. 2021
Známý politický komentátor P.C. Roberts, který se staví kriticky k současné politice USA, zhodnotil ženevské jednání Bidena a Putina jako propagandistickou past na Putina ZDE, a to proto, že na tiskové konferenci Putina dostala novinářka Rachel Scottová (Roberts ji označuje jako presstitutku) příležitost položit Putinovi otázku na zatčení „vůdce opozice“ Navalného a označila Putina za někoho, kdo své oponenty vězní a nechá vraždit, protože „si nepřeje spravedlivý politický boj“. Společnost ABC pak toto její vystoupení mnohokrát opakovala, aby byl ještě více zdůvodněna potřeba vynaložit 1000 miliard USD na vojenský rozpočet USA.

Z psychologického hlediska je toto Robertsovo hodnocení zajímavé, a to především tím, z čeho asi nevědomě vychází. Ačkoli je Roberts k politice USA velmi kritický, ve skutečnosti stále pokládá USA za střed světa v němž se odehrává vše podstatné a z jehož úhlu pohledu je třeba hodnotit světové události. Takže z hlediska utváření mínění americké veřejnosti (a veřejnosti všech satelitních zemí USA, kam míří její propaganda) Putin prohrál, protože „vlezl do pasti Bidena“ a jeho presstitutů včetně presstitutů ze zemí NATO.

Jenže svět na hranicích NATO nekončí. Putina by sotva napadlo pokoušet se upravit vlastní karikaturu, která ho reprezentuje v médiích této části světa. Je to zbytečná ztráta času. Nelze ovlivnit „nezávislá média“ této části světa mířící na jednoduché spotřebitele primitivní argumentace. Loutky, které tento svět reprezentují se potřebují zavděčit tam, odkud vedou vodící šňůry. Jenže Putin do této kategorie nepatří. On se Washingtonu nezodpovídá. Potřebuje naopak udělat dojem na obyvatele Ruské federace. Těm potřebuje ukázat, jak je vlivný a nezávislý. Musí snižovat jejich úzkost z ohrožení. Od starověku se při obléhání pevností a měst našli jedinci, kteří raději otevřeli brány v obavě, aby to pro ně nedopadlo ještě hůř. Proto ti uvnitř potřebují jistotu, že brány a hradby vydrží nápor a velitel je schopný zajistit jejich bezpečí.

Z hlediska ruského domácího publika se událost může jevit tak, že svojí otázkou vlezla do pasti Rachel Scottová jako reprezentantka moralizující supervelmoci na odchodu z prvního místa. U nás skoro každý ví, a v Rusku určitě, že to jsou USA, kde se střílejí prezidenti a o nějaké spravedlivé politické soutěži nemůže být ani řeči. Je to závod v hromadění volebních fondů a jednoduché propagandy. I úřadujícího prezidenta soukromé firmy umlčí a průběh voleb nelze kontrolovat. Roberts, pravda, může psát co chce, ale jen proto, že je pro korporace čerpající vojenský rozpočet zcela neškodný.

A ještě je tu Čína. Velmoc, o které se tolik nemluví, ale právě proto, že o ni jde především. A nikdo ji nemůže zastavit.

25 komentářů :

 1. S tímhle se asi Putin netrápí,ale ta past na Putina měla vypadat jinak.Nezlikvidovat strůjce atentátu na Lukašenka,tak by atentát byl za viníka označeno Rusko a Putin osobně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident Putin dělá správnou vnitřní politiku a si je dobře, proč se neohlíží na křiklouny z EU a z USA. Rozeštvávače, udavače, bonzáky, organizátory nejrůznějších "majdanů", akce BLM, LGTB a nebo midifikované potraviny ap., to vše jsou akce na destrukci tak velikého státu, jakým je Ruská federace. Je tomu 20 roků, co se tihle darabové pokusili zevnitř státu o převrat. Jelcin odešel a nastoupil "jakýsi agent KGB". Ó, jak se spletli, Rusko má nejlepšího prezidenta, jakého si mohlo přát. Ví za co bojuje, ví, co jeho lid potřebuje, dává lidem práci a bezpečí s jistotou neopakování válečných utrpení počatých před 80-ti roky, 22.6.1941 přepadem SSSR fašistickými skopčáky za mlčenlivého souhlasu Anglánů, Frantíků a kapitalistů z USA. Všichni rozvratníci patří za katr !!!!!

   Vymazat
  2. Kdyz to dela dojem ,ze Putin na pasti spolupracuje velkou merou..Neco se v Kremlu zmenilo,napr. ta vyjimecne agresivni nalada na nas po Vrbticich, s mirumilovnosti pro Usa..

   Vymazat
 2. no je fakt ze to od te BLM novinarky Vlada dostal zezrat, muj dojem je, ze od te doby sedi nekde v Kremlu v koute a place, a place, a place a urcite se boji.... Mam ale dojem, ze dny podobnych BLM reporterek budou pomerne dost brzo koncit, protoze Ameropolicajti maji toho BlMovani az po zuby, a zacinaji hromadne resignovat, melo by to byt zitra v Ceskonovinach, takze casy se meni, a Pepa bude mit hafo starosti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amíci nevědí jak z toho, ty Afroameričany si tam sami navozili, jejich bohatství vzniklo i díky práci černých rukou.
   Mysleli, že zrušením otrokářství všechno bude OK , ale není.
   Nejnebezpečnější jsou lidé, kteří mají pocit křivdy, ať už umělý, nebo doopravdický. Takoví cítí nenávist k těm šťastnějším a nedá se od nich čekat nic dobrého. Nejzákeřnější nepřítel je frustrát. Jeho touha po moci je nenasytná , jeho zbraň je destrukce společnosti.
   Samozřejmě jsou i výjimky, ale těch je jen málo.

   Vymazat
 3. Novinářka se zeptala a dostala trefnou odpověď.
  Dneska už není žádné tajemství, že se válka odehrává v kyberprostoru, ze bez spojení na sítích by nebylo žádné arabské jaro.
  Mluvené slovo má možná ještě větší moc, než mělo vždycky.
  Stát, který je za světového otloukánka, a není to jenom Rusko, velmi dbá aby nikdo nešířil propagandu, která by mohla ohrozit národní bezpečnost, rozvrátit zemi.
  Z našeho hlediska je to přepjaté, ale z jejich ne a neměli bychom je mistrovat a poučovat.
  Ten kdo má neodbytnou potřebu školit zbytek světa není Rusko ani Čína, ale EU a USA.
  Ani se nedivím, že po shlédnutí třeštění kvaziliberálů má jenom málokdo chuť následovat “ velký vzor”.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo

   opajcoval jsem par odstavcu z charty NATO........

   Je to prelozeno Googlem, cele to najdes na Zvedavci jako odkaz

   "1. My, hlavy států a vlád 30 spojenců NATO, jsme se sešli v Bruselu, abychom znovu potvrdili naši jednotu, solidaritu a soudržnost a otevřeli novou kapitolu transatlantických vztahů v době, kdy je bezpečnostní prostředí, kterému čelíme, stále složitější. NATO zůstává základem naší kolektivní obrany a základním fórem pro bezpečnostní konzultace a rozhodování mezi spojenci. NATO je obranná aliance a bude i nadále usilovat o mír,

   Nestabilita za našimi hranicemi rovněž přispívá k nelegální migraci a obchodování s lidmi. Rostoucí vliv Číny a mezinárodní politika mohou představovat výzvy, kterým se jako Aliance musíme věnovat společně.

   9. Více než dvacet pět let NATO usilovalo o budování partnerství s Ruskem, mimo jiné prostřednictvím Rady NATO-Rusko (NRC). I když si NATO stojí za svými mezinárodními závazky, Rusko nadále porušuje hodnoty, zásady, důvěru a závazky uvedené v dohodnutých dokumentech, které jsou základem vztahu NATO-Rusko. Znovu potvrzujeme svá rozhodnutí vůči Rusku dohodnutá na summitu ve Walesu v roce 2014 a na všech našich dalších zasedáních NATO. Pozastavili jsme veškerou praktickou civilní a vojenskou spolupráci s Ruskem a zůstali jsme otevřeni politickému dialogu. Dokud Rusko neprokáže dodržování mezinárodního práva a svých mezinárodních závazků a odpovědností, nemůže dojít k návratu k „obvyklému stavu“. Budeme i nadále reagovat na zhoršující se bezpečnostní prostředí zlepšováním našeho odrazujícího a obranného postoje, mimo jiné přítomností ve východní části Aliance. NATO se nesnaží o konfrontaci a nepředstavuje pro Rusko žádnou hrozbu. Rozhodnutí, která jsme přijali, jsou plně v souladu s našimi mezinárodními závazky, a proto je nikdo nemůže považovat za rozpor se zakládajícím aktem NATO-Rusko.

   52. Zavázali jsme se zajistit, aby Írán nikdy nevyvinul jadernou zbraň. Vítáme věcné diskuse mezi účastníky Společného komplexního akčního plánu (JCPoA) a zvlášť s USA s cílem dosáhnout

   výzvy plynoucí ze Sýrie. Prezidentské volby konané dne 26. května 2021 syrským režimem nelze považovat za svobodné a spravedlivé a nepřispívají k úsilí o dosažení politického řešení. Zdůrazňujeme, že stabilitu a bezpečnost nelze v Sý,,,,,,"

   Vymazat
 4. PCRoberts je taký istý patriot, ako my. Na rozdiel od niektorých kvázi patriotov je kritický k svojmu štátu. Dlhodobo píše smerom k RF, ktorú pokladá za jediný štát schopný odolať jeho štátu. Často sa " hnevá ", že RF ustupuje tlaku, že je priveľmi slušná a že pokladá USA za svojho partnera. Dlhodobo vyzýva RF k odvahe postaviť sa úderom od USA. Môžem to tvrdiť, pretože jeho články čítam min 5 rokov. Nepokladám ho za rusofila, ale za takmer objektívne mysliaceho Američana.
  Roberts má pravdu v tom, že otázky R. Scottovej sú v amerických médiách pokladané za hlavný výstup so summitu. Pertraktovanie jej otázky bez zverejňovania odpovedí prezidenta RF je dôkazom propagandy proti RF, potvrdením, že RF je nedemokratický štát a Putin " killer ".
  Otázky kanadskej a druhej americkej novinárky dominujú v hodnotení summitu. Nie Putinove odpovede. To je znak , že Putin padol za obeť propagandy.
  Jeden novinár na tlačovke s Putinom sa ho spýtal, prečo dáva interwie západným médiám, keď vie, že prekrútia jeho slová a mnohé zamlčia. Touto otázkou potvrdil realitu.
  Jedno je isté. Ani summit prezidentov nezmení nič na plánovanom Drang nach Osten.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Juno.
   Putin presne vedel do ceho leze, takze v zadne pasti nebyl, to co kecaly CNN a CBS a New York Times Rusaci nesleduji, a ti co to sleduji jsou v Americe ci Izraeli a v Anglii, a ti na Rusko vnitrne maji uz velmi maly vliv, takze klidek

   ty kecy o valce jsou jen takove kecy, oni Amici a treba i "druha takyvelmoc Velka/ted mala Velka Britanie, by skoncila v popeli, spolu celym svetem'

   takze o tom muzeme zde kecat do zblbnuti, ale valka nebude, neni kdo by ji zacal, proste na to nejsou lidi

   Vymazat
  2. Basos, oceňujem vaše bohaté skúsenosti a vedomosti.
   Keď niekto povie " vojna ", temer všetci myslia na starý typ vojny. Budúca svetová vojna bude mix starej a novej, mix so starými a s novými zbraňami. Prvý dôkaz : v dubnu 2021 stáli vojaci s tankami + nové zbrane - na obidvoch stranách Ukrajiny. Zároveň prebiehali natovské, ruské a čínske cvičenia. Stačilo by, aby nejaký nadrogovaný... vojak, či oddiel vystrelil....
   Druhý dôkaz : už za Baracka Obamu sa vo veľkom používali vojnové drony v Afrike....
   Ak spojíme elektromagnetické, mikrovlny, laserove zbrane, hypersonické....+ drony, bude prebiehať vojna o ktorej nemusíme vedieť a počuť.
   Tretí dôkaz : je úsmevné, keď niekto tvrdí, že studená vojna medzi Západom a Východom skončila. Studená vojna bude trvať dovtedy, kým ju horúca neukončí.
   Mimochodom, vojaci NATO ešte neprestali bojovať vo vojnách po celom svete.

   Vymazat
 5. Amerika by podle všech pravidel Pravdy, by za svá kurewstva s vrcholem bio Covid hazardu měla být utopena jako KRYSSA !!!

  OdpovědětVymazat
 6. A práve otázky novináriek sú tou pascou na Putina.

  OdpovědětVymazat
 7. Prezident Putin sice postavil znovu medvěda na nohy , ale stále obdivuje americký způsob života .

  OdpovědětVymazat
 8. Souhlasím s panem Davidem. V.V.P. v žádném případě neobdivuje americký způsob života a každý morálně založený člověk, nemusí být ani intelektuál, pochopí, že v boji proti amorálnosti je nesmysl používat amorálnosti. To co tam v emerice žvatlá ta novinářka, je zase dobré pro parazity, ale moudrý člověk si z toho vybere to dobré. Problémem je řízená migrace a Covid hazard, který se pravděpodobně tvůrci vymknul z rukou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americká CDC před 2 dny oznámila, že svolává na 18. června 2021 mimořádné zasedání k projednání vysokého počtu závažných vedlejších příznaků mRNA vakcín Pfizer a Moderna, které souvisí se zánětem srdečního svalu. Nemoc se projevuje otokem na jedné ze srdečních síní, což vede k lokálnímu snížení průtoku krve, a to má za následek velmi nebezpečný jev. https://sun9-65.userapi.com/impg/pDxEitBtVUGx2c3syXhTuqBgPSm67GQx2BcSQQ/MDNnTSIQQDQ.jpg?size=924×640&quality=96&sign=2043db7122a44d0852a906377f5b673c&type=album

   Vymazat
  2. Ono to má i prozatím nezveřejněný důvod:

   https://wp.me/pbYbqw-kty

   MODEmRNA, že by zakódováno v názvu firmy?
   Podobně ASTRA ZE NECA...

   Doporučuji použít překladač Google

   Vymazat
 9. Prezident Putin dělá správnou vnitřní politiku a si je dobře, proč se neohlíží na křiklouny z EU a z USA. Rozeštvávače, udavače, bonzáky, organizátory nejrůznějších "majdanů", akce BLM, LGTB a nebo midifikované potraviny ap., to vše jsou akce na destrukci tak velikého státu, jakým je Ruská federace. Je tomu 20 roků, co se tihle darabové pokusili zevnitř státu o převrat. Jelcin odešel a nastoupil "jakýsi agent KGB". Ó, jak se spletli, Rusko má nejlepšího prezidenta, jakého si mohlo přát. Ví za co bojuje, ví, co jeho lid potřebuje, dává lidem práci a bezpečí s jistotou neopakování válečných utrpení počatých před 80-ti roky, 22.6.1941 přepadem SSSR fašistickými skopčáky za mlčenlivého souhlasu Anglánů, Frantíků a kapitalistů z USA. Všichni rozvratníci patří za katr !!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. To, že jsou i v USA novináři školení CIA, jako někteří čeští čoklíci, pak se nelze divit otázkám tak "vyškolených" amerických pisálků. Oni znají pouze First America. Myslím si, že Putin reprezentoval svobodný svět skvěle a ani mu k tomu nebylo potřeba velké námahy.

  OdpovědětVymazat
 11. Už podání americké, špinavé pazoury nasvědčuje nadřazenost anglosaské špíny!

  OdpovědětVymazat
 12. Hnus! Ta špína nás nenávidí 1000 let!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:03
   Rád bych vás zabrzdil, naopak bez Shakespeara, by byl svět o hodně chudší. Nemám rád pěstování plošné nenávisti, ta nemá nic společného s konkrétním kritickým názorem.

   Vymazat
 13. Jestlipak german nekdy zjisti, co vsechno pachal v zajmu zapadu a kdyz,jestli se aspon trochu zamysli.
  Zmena asi nebude zadna, mozna bude trochu vahat az zapraskaji zase bicem,aby nekam bezel..

  OdpovědětVymazat
 14. Prezident Putin nemá řešit nějakého kriminálníka který čoroval a je právoplatně odsouzen.

  OdpovědětVymazat
 15. Někde jsem přečetl, že stále v Rusku platí nejvyšší hodnoty
  CAR, VLAST a PRAVOSLAVÍ.
  Putin to pochopil a navíc dobře hraje šachy.

  OdpovědětVymazat
 16. Německý novinář:
  "Jste přítel nebo nepřítel Západu?"

  Putin: "Nejsem váš přítel, nejsem vaše nevěsta ani ženich. Jsem prezident Ruska a 146 milionů lidí a mým úkolem je chránit jejich zájmy."

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.